Békés Megyei Hírlap, 1996. augusztus (51. évfolyam, 179-202. szám)

1996-08-21 / 194. szám

1996. augusztus 21., szerda Iskolajátékkal nagy golkülönbsegu győzelem Békéscsabai Előre FC—Győri ETO FC 4—0 (2—0) Edzői nyilatkozatok NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 5000 néző. V.: Kurmai (Bukovics, Zvolenszky). Békéscsaba: Derdák 6 — Sándor 6 — Raducu 6, Varga 6 — Medgyesi 5, Major 7, Belvon 5, Kasik 7 — Puskás 5, Kulcsár 6, Szabados 7. Edző: Silviu Iorgulescu. Győr: Balogh 4—Mracskó 5, Csató S. 5, Puglits 6, Zahorán 4—F odor 4, Cseke 5, Lakos 5, Csató J. 4 — Szarvas 5, Korsós 4. Edző: Haász Sándor. Csere: Csató J. helyett Salagean (4) a szünetben, Belvon h. Illés (5) az 57., Puglits h. Fehér (-) a 71., Szabados h. Ulici (-) a 75., Korsós h. Farkas (-) a 79., Puskás h. Csepregi (-) a 88. percben. Gólszerző: Kulcsár a 8., Puskás a 25., Szabados a 70., Kasik a 87. percben. Sárga lap: Szabados (Zahorán lábára rátartott) a 32., Lakos (Majort felvágta) a 36. percben. Szögletarány: 0:13(0:8). AKoUjA gumicentrum Békés, Szent Pál sor 1. K Tel.: 06 (66) 341-447, 341-798. Gumiköpenyek, c akkumulátorok, perforált lemezek. í 8. perc: Belvon a 16-os előteré­ben kiugratta Szabadost, aki a bal összekötő helyéről célzott, Ba­logh kispárgázta a lövést. A labda Kulcsár előtt landolt, aki nyolc méterről a bal alsó sarokba lőtt a már vert kapus fölött, 1—0. 21. perc: Korsós 8 méterről kapásból megcélozta a kaput, a labda a bal kapufa tövéről vágó­dott vissza a mezőnybe. 25. perc: Szabados csúsztatott Puskáselé. Acsatárelső lövésébe Mracskó még belelépett, de pec- hére lábáról a labda ismétPuskás elé került, aki másodszor fejjel bólinott kapura, mintegy hét méterről. Balogh már az első lö­vésre vetődött, még ideje sem maradt arra, hogy felkecmereg- jen, a labda fölötte a hálóba hul­lott, 2—0. 70. perc: a kezdőkörtől nem messze ügyetlenkedő Zahorántól ellopta a labdát Szabados és megiramodott a győri kapu felé. Balogh kifutott elé, de a csabai csatár elhúzta mellette is a labdát, majd 14 méterről elegánsan, la­posan a kapu közepébe gurított, 3—0. 87. perc: Major az alapvona­lig verekedte magát, s jobbról la­posan belőtt. A védők lába mel­lett elsuhant a labda, nem úgy Kasik mellett, aki a túloldalon három lépésről a kapuba pofozta a labdát, 4—0. Békéscsabán pénteken és szombaton megállás nélkül esett az eső, a helyi meteoroló­gusok szerint 53 mm hullott a városra. Ezért rendkívül mély talaj fogadta a csapatokat, s voltak a pályának olyan pont­jai, ahol megállt a víz, akár vizipólózni is lehetett volna. Ettől függetlenül — magyar mércével mérve — óriási iram­ban kezdtek a csapatok. Érthető, hiszen presztizscsatá- ról volt szó: a Győrben hat egy­kori csabai szerette volna bebi­zonyítani, hogy sokat érnek még más csapatban. A hazaiak azonban azt szerették volna a szurkolók tudomására hozni, hogy volt másod- és harmadvo- nalbeli játékosokból is lehet ütőképes első osztályú együt­test kialakítani. Nos, az első já­tékrészben rögtön az tűnt ki, hogy a Békéscsabának sikerült a nyáron jobban megújulnia. Határozottan védekeztek, oko­Vélemények san szervezték a játékot, tuda­tosabban játszottak ellenfelük­nél. Fölényük hamar góllá is érett. A vendégek a lépéshát­rány tudatában fokozták az iramot, és enyhe mezőnyfö­lényt harcoltak ki. Eközben á házigazdák számos kontrából veszélyeztették a bizonytalan­kodó Balogh kapuját. Ezek igencsak hatékonynak bizo­nyultak.. A gól után és a szünet­ben is felharsant a vastaps, a helyi szurkolók elégedetten nyugtázták formálódó csapa­tuk kétgólos előnyét. Fordulás után Haász edző egy kissé átformálta csapatát, pályára lépett Salagean, ugyan­akkor Puglits _ egy sorral előrébb került. így „ütősebb” lett a Győr. 15—20 percen át nagy nyomás nehezedett a csa­bai kapura, de a lehetőséggel nem tudtak élni Csatóék. A Bé­késcsaba szervezetten védeke­zett, áttörhetetlen és átlőhetet- len falat képezve a Rába-parti- ak előtt, miközben továbbra is veszélyes kontrákat vezettek Balogh kapujára. A harmadik csabai gól nagy védelmi hiba következtében esett. Ezután a Győr lélekben feladta a harcot, s újra kiegyensúlyozottá vált a játék a mezőnyben. Persze le­het, hogy ebben az is közreját­szott, hogy a mély pálya sokat kivett a játékosokból, akik be­csületére legyen mondva, sokat futottak ebben a 90 percben. A Békéscsaba mindenképp ’ megérdemelte a győzelmet, sokkal lelkesebben játszottak, és nagyobb akarással küzdöt­tek. A Győr sem játszott aláren­delt szerepet, ám rengeteg hi­bával játszottak, így ismét fejet kellett hajtaniuk a viharsarki­ak előtt. Az iramra egyáltalán nem lehetett panasz, színvonal pedig a közepesnél csak azért volt jobb, mert a csabaiak négy tetszetős góllal vették be Balogh kapuját. Silviu Iorgulescu, a Békéscsaba edzője: — Gratulálok a csapatnak ezért a lelkes, odaadó játékáért és a szép győzelemért, de az öröm mellett továbbra is profi szellemben kell gondolkodnunk, azaz a következő mérkőzésre kell most már koncentrálni. —A csapatfeltűnően jól hírta erővel... — A taktikánkat erre építettük fel, azaz sok futásra és labdanélküli mozgásra. Egy ilyen ellenfél ellen, ilyen nehéz talajú pályán csak jó erőnléttel lehetett esélyünk a sikerre. A csapat fegyelmezetten, ag­resszíven játszott, s ugyan nem brillírozott, de büszke vagyok rájuk, hogy ilyen remek mérkőzést produkáltak. Hiszem, ha ilyen szellemben futballozunk továbbra is, még sok örömet szerzünk szurkolóinknak. —Csehi Tibor váratlan kiválása nem okozott zavart? — Kétségtelen, hogy a legrosszabbkor esett ki a. számításból, s okozott némi fejtörést, de mi fel vagyunk készülve arra, hogy minden poszton több variációt is alkalmazzunk, ha szükséges. Ellenben egy profi klubnál nem lenne szabad, hogy előforduljon olyan, hogy egy csapat nélkülözze egy sportorvos jelenlétét. —Mikor nyugodtál meg, mikor érezted, hogy megvan a meccs? — Csak 3—0 után. Ekkor biztos voltam abban, hogy már semmi­lyen meglepetés nem érhet minket, hogy a Győr nem képes újítani. Megfogtuk a sztárjaikat, s bebizonyosodott, hogy a volt békéscsabaiak nem hiányoztak csapatunknak. Továbbra is töretlen hittel folytatjuk a munkát... Haász Sándor, az ETO FC Győr edzője: — Nem vagyok mazo- hista, de ennek a kiütéses vereségnek utólag örülök... Major kocsiját megfújták Major László remek gól- passzaival tűnt ki a szombati presztizsmérkőzésen, ám most szomorúan kellett tudo­másul vennie, hogy a DIA 189 rendszámú Trabant személy- gépkocsiját megfújták. A Lencsési lakótelepi ház előtt állt, ám most bánja a csabaiak középpályása. Sőt nemcsak a Trabiját, hanem a jogosít­ványt és a forgalmiját is. A hosszúra nyúlt középpályás kéri, aki valamit tud a gépko­csiról vagy az igazolványai­ról, hívja őt a 66/455-848 vagy a 06/30/252-527-es tele­fonszámon. Békéscsabai Előre FC—Győri ETO FC 0—0 Tartalékbajnoki-mérkőzés, Békéscsaba, 200 néző. V.: A MÉRKŐZÉS ELŐTT. Winkler János, a Békéscsaba társadalmi elnökhelyettese:—Igaz, hogy hazai pályán játszunk, mégis elégedett lennék a döntetlennel. Zahorán György, a Békéscsaba technikai vezetője: — Most én kérdezek: ki nyer ma? Dohó János, a Békéscsaba elnökségi tagja: — Bízom a fiatalok­ban. Juhász Gyula, a Békéscsaba intézője: — Presztizsmeccs lesz a javából. Moós János, a Békéscsaba pályaedzője: — Döntő lesz, hogy ki alkalmazkodik jobban a talajhoz. Oláh Imre, a Békéscsaba tartalékcsapatának edzője:— Bízom a győzelemben. Csehi Tibor: — Ngyon sajnálom, hogy nem játszhatom kezdődő tüdőgyulladásom miatt. Pedig nagyon készültem. Dr. Petróczy Gábor Békés megyei sportigazgató: — A közönség és a csapat csak a három pont birtokában nyugszik meg. Szűcs Mihály, a Békéscsaba korábbi elnöke: — A hat eltávozott csabai játékos nem ellenségünk, ezért győzzön a jobbik. Borbély János, a Győr elnöke: — Remélem, hogy nem keserű szájízzel utazunk haza, mint két hónappal ezelőtt. Keglovich László, a Győr elnökhelyettese: — Érdekes mérkőzés lesz. Mohácsi Gábor, a Győr sajtófőnöke: — Ezen a mérkőzésen mellettünk szól a hazai pálya minden hátránya. Orosz László, a Győr gyúrója:—Nyerünk! Gunyhó Ferenc,&Győr tartalékcsapatának edzője:—Legutóbb Békéscsabán győzelmet tippeltem, most is azt teszem, és ez bejön. A SZÜNETBEN. Kovács Géza, a Békéscsaba ügyvezető elnök- helyettese: — A csapat nagy akarással és eredményesen fuballozik. Pillér Sándor, a Békéscsaba társadalmi elnökhelyettese: — Ha erővel bírjuk, nem marad el a győzelem. Láza János, a Békéscsaba elnökségi tagja: — Lelkesebbek va­gyunk. Karasz János egykori békéscsabai játékos, a Siófok játékosmegfigyelője:—Kíváncsi voltam, hogy mire képes amegújult Békéscsaba ezen apresztizsmérkőzésen. , A MÉRKŐZÉS UTÁN. Papp László, a Békéscsaba ügyvezetője:—Ilyen győzelemért érdemes dolgozni. Winkler János: — A szív, a lelkesedés és az elvégzett munka megmutatkozott a pályán. Külön köszönet a közönségnek a megérté­sért és a buzdításért. Zahorán György:—A győzelem mellett annak örülök a legjobban, hogy a nézők elégtételt kaptak... Selmeczy Mihály, a csabai kézilabdázók egykori vezetője: — Churchill után szabadon: „Jól lakott emberekkel nem lehet háborút nyerni”. Pásztor József , a Békéscsaba korábbi edzője: — Azért szép ez a játék, mert a pályán dől el. Jó lenne, ha a volt békéscsabai játékosok nem üzengetnének, hanem futballoznának. adidas gyermekmezek 1990—2490 Békéscvsaba,Munkácsy u. 11. FOTÍClt kÖZÖtt Az NB I-es labdarúgó-bajnokság állása 1. Újpesti TE 2 2­8— 2 6 2. Békéscsabai Eló're FC 2 2­6— 1 6 3. Ferencváros 2 2­. 8— 4 6 4. MTK FC 2 2­. 4— 1 6 5. BVSC •' 2 1 1 . 5— 2 4 6. Haladás VFC 2 1 1 . 2— 1 4 7. Videoton FCF 2 1­i 6— 4 3 8.DVSC-Epona 2 1­i 5— 3 3 9. Pécsi MFC 2 1­i 2— 2 3 10. Győri ETO FC 2 1­i 3— 5 3 11. Zalaegerszegi TE 2 1­i 2— 5 3 12. Csepel SC 2­2­2— 2 2 13. Vasas Casino Vigadó 2­1 i 2— 3 1 14. Kispest-Honvéd FC 2­1 i 3— 6 1 15. Siófoki Bányász 2­­2 2— 5­16. Innstadt Stadler FC 2­­2 2— 6­17. III. Kér. TVE 2­­2 2— 7­Vác FC-Samsung 2­­2 2— 7­Puskás (10) fejjel továbbította a labdát a kapuba a már vert Balogh fölött, Fodor (6) csak passzív figyelője a csabaiak második góljának Serfőző. Békéscsaba: Nagy Zs. — Márton — Valentényi, Kurucz, Majoros — Ronyecz, Filipovics (Simon), Petruzsán, Godár — Vadas, Harmati. Edző: Oláh Lure. Já Nagy Zs. (a mezőny legjobbja), Kurucz, Ma­joros, Vadas, ill. Start, Ferenczi. BVSC—Békéscsabai Előre FC 3—1 (1—0) NB I-es ifjúsági A korcsoportos labdarúgó-mérkőzés, Budapest. Békéscsaba: Kiss R. — Roczkó, Futaki, Mazula, Balogh Zs. — Belicza (Iszáka), Zsibrita, Csulik, Szeles (Koszta) — Borbola (Szeverényi), Forrai. Edző: Ma­rik László. Két azonos képességű együttes találkozóján a szeren­csésebb vasutasok győztek. So­káig 1—1-reállt a mérkőzés ered­ménye, de a kilencven perc hajrá­jában a hazaiak kihasználták a békéscsabai védelem két megin­gását. A békéscsabai gólszerző Forrai volt. Jó: Forrai. Békéscsabai Előre FC— Stadler-Diósgyőri FC 3—1 (1-1) NB I-es ifjúsági A korcsoportos labdarúgó-mérkőzés, Békéscsa­ba, Vandháti út, 100 néző. V.: Nagy L. Békéscsaba: István — Roczkó (Hídvégi), Futaki, Koszta, Iszáka (Szeverényi) — Zsibrita, Simon A. (Hídvégi), Csulik, Forrai — Balogh Zs., Borbola (Szelei). Edző: Marik László. A salakos pályán a viha­ros erejű szélben a játékosok in­kább tűntek a porfelhők lovagjai­nak, mint sem futballistáknak. G.: Zsibrita, Borbola, Forrai, ill. Scholtz. Jó: Balogh Zs., Borbola, Forrai, Simon A., Zsibrita, ill. Pallai, Scholtz, Lipták. BVSC—Békéscsabai Előre FC 0—1(0—0) NB I-es ifjúsági B korcsoportos labdarúgó-mérkőzés, Budapest. Békéscsaba: Kesjár —- Lakatos, Sallai, Tóth Cs., Semjéni — Bíró (Bányai T., Pozsár, Csúz (Vandlik Z.), Horváth (Marik R.) — Oláh (Bányai Cs.), Torzsa (Czipó P.). Edző: Ogrincs Pál. Az 56. perctől Semjéni kiállítása mi­att visszaálltak és hősiesen véd­ték az eredményt az utolsó síp­szóig. A gólt Torzsa szerezte. Jó: Tóth Cs., Pozsár, Csúz, Horváth. Békéscsabai Előre FC— Stadler-Gömörmag 3—2 (1— 2) NB I-es ifjúsági B korcsoportos labdarúgó-mérkőzés, Békéscsa­ba, 50 néző. V.: Kovács Zs. Bé­késcsaba: Kesjár — Lakatos, Sallai, Tóth Cs., Bányai Cs., — Bányai T. (Vandlik Z.), Pozsár, Csúz (Czipó P.), Horváth (Bíró) — Oláh (Marik R.), Torzsa (Lovass). Edző: Ogrincs Pál. Mindkét fél eredményesen hasz­nálta ki a viharos szél támogatá­sát a fordulatos mérkőzésen. A hajrában jobbak voltak a békés­csabaiak. G.: Oláh, Bíró, Pozsár, ill. Fekete, Dávid. Jó: Sallai, Bá­nyai Cs., ill. Fekete. Ez történt még... FTC—Kispest 5-2 (3-1) Üllői u., 9 ezer néző. V.: Puhl. Gól: Miriuta (5, 40.), Nicsenko (43, 51), Arany (57.) ill. Ghinda (45.), Piroska (90.). Jó: Telek, Nagy Zs., Miriuta, Nicsenko, ill. Piroska. Nagyon nagy különbség volt a két csapat között, amit ki sem fejez híven az eredmény. DVSC-III. kér. TYT 4—0 (0-0) Debrecen, 7 ezer néző. V.: Kiss B. Gól: Sándor T. (64, 76.), Madar Cs. (69.), Madar T. (85.). Jó: Horváth. Sándor Cs., Sándor T., ill. Földvári, Perger. A hazaiakat a kihagyott büntető sem zavarta meg (58. perc), pedig akkor még 0—0 volt... A Löki ilyen különbségű győzelme a végére teljesen megérdemelten alakult ki. Pécs-Siófok 2-0 (1-0) Pécs, 3 ezer néző. V.: Kincses. Gól: Tököli (37., 90.). Kiállítva: Bimbó (Siófok—84.). Jó: Dienes, Tököli, Romanek, ill. Koltai, Takács. A siófokiak 11, a hazaiak 2 szögletet rúgtak. Ebből is lát­szik, hogy egy szöglet koránt sem jelent egy fél gólt.... A pé­csieknek ugyanis volt egy Tö- , köli nevű csatáruk, aki kétszer is a „legjobbkor” volt eredmé­nyes. Újpest—ZTE 5-0 (1-0) Megyeri út, 5000 néző, V.: Varga S. Gól: Herczeg (45.), Zombori (68.), Szanyó (73., 87. — utóbbit 11 -esből), Babati (85.). Jó: Sebők V., Jenei, Szanyó, Herczeg, ill. Tóth J. ,Az első félidőben még csak tartotta magát a zalai gárda, de a végére teljesen összeomlott. Haladás—Csepel SC 1—1 (0-0) Szombathely, 7000 néző. V.: Arany. Gól: Fehér (51.), ill. Nagy T. (65.). Jó: Varga K., Király G., Fehér, ill. Petrók, Rósa, Jakab. Nem tudta érvényesíteni a papírformát a hazai gárda, mert a Csepel is nagy erőbedobással küzdött és így a döntetlen reális. BVSC—Stadler FC 4-1 (2-0) Szőnyi út, 1000 néző. V.: Lettrich. Gól: Bükszegi (19.), Dragoner (36. — öngól), Stanici (58. — 11-esből), Fűzi (66.), ill. Bulders (55.). Jó: Bükszegi, Fűzi, ill. Jeremejev. Az öt gól ellenére csak köze­pes színvonalú volt az összecsa­pás, amelyen a hazaiak győzelme nem forgott veszély­ben. Vasas—MTK 1—2 (0—2) Fáy u., 5 ezer néző. V.: Márton. Gól: Váczi (70.p.), ill. Farkasházy (12.) Kenessey (22.). Jók: Váczi, Simon, ill. Lőrincz, Farkasházy, Hairtiai. Az első félidőben egyértel­műen jobb volt az MTK, a végefelé azonban a játék képe és a helyzetek alapján joggal har­colhatott volna ki döntetlent a hazai együttes. Videoton-Vác 6-2 (2-0) Székesfehérvár, 6 ezer néző. V.: Hanacsek. Gól: Takács (20., 46., 56.)), Pető (49., 53.), Korsós (37.), ill. ill. Répási (59.), Nagy T. (89.). Jó: Pető, Takács, Korsós, ill. Nagy T. Tavaly Kuntics vezérletével lőtt hat gólt a Fehérvár a váciak­nak, most a Nemzeti Sport tudó­sítója szerint 9-esre játszó Ta­kács — ez a minősítés nemzet­közi viszonylatban is kimagasló teljesítményt takar —, vette át ezt a hálás szerepet. Az NB I-es tudósítást készí­tette: Fábián István, Gyur- kó Mihály, Jávor Péter. Fo- tó: Kovács Erzsébet (BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP a^AATESZ tagja Közéleti napilap. Főszerkesztő: dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: dr. Tóth Miklós ügyvezető igazgató. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; sportrovat: 451-114; Szerkesztőségi telefax; (66) 441-020. Kiadói telefax: (66) 450-198; Hirdetésvezető: Nánási János. Telefon/fax: (66) 441-311; Terjesztésvezető: Körtvélyesi Csaba. Telefon/fax (66)453-710. Az előfizetők részére terjeszti a Népújság Kft. az ügynökségein keresztül. Árusításban terjeszti a „DÉLHÍR” Rt. Békés megyei üzeme, Békéscsaba Szabadság tér 1—3. Telefon (66) 443-106 és egyéb terjesztő szervek. Előfizethető a kiadónál (5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4.), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással. Előfizetési díj egy hónapra 595 Ft, negyedévre 1725 Ft. Készül: a Kner Nyomdában, Békéscsaba, Baross út 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068