Békés Megyei Hírlap, 1996. augusztus (51. évfolyam, 179-202. szám)

1996-08-12 / 188. szám

© 1996. augusztus 12., hétfő SPO^T íBÉKÉS MEGYEI HÍRLAP Megtört a Stadler-átok Edzői nyilatkozatok Innstadt Stadler FC—Békéscsabai Előre FC 1—2 (0—1) Sándor István, a Stadler FC edzője:—Negyvenöt perc előnyt adtunk az ellenfélnek, amit a Békéscsaba taktikusan ki is használt. NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Akasztó, 1000 néző. V.: Márton (Kincses, Stabó A.). Stadler FC: Nagy G. 5 — Kertész 5, Balogh Z. 5, Csehi 1.6—Lázár 4, Molnár 6, Dragoner 5, Jeremejev 5, Resko 5 — Mikóczi 4, Csehi Z. 5. Edző: Sándor István. Békéscsaba: Derdák 5 — Raducu 5, Csehi T. 6, Sándor 6, Varga 6 — Belvon 5, Major 6, Kasik 4 — Szabados 6, Kulcsár 7, Puskás 6. Edző: Silviu Iorgulescu. Csere: Mikóczi helyett Bulders (6) a szünetben, Szabados h. Csepregi (-) a 61., Lázár h. Lehota (-) a 64., Belvon h.'Illés (-) a 81., Kulcsár h. Filipovics (-) a 90. percben. Gólszerző: Szabados a 35., Bulders a 66., Major a 67. percben. Sárga lap: Major (belerúgott Reskóba) a 69., Derdák (időhúzásért) a 83. percben. Szögletarány: 5:3 (3:2). A két gólszerző, Szabados Attila és Major László A mérkőzés előtt mindkét csapat- kapitány kihangosítón keresztül szólt a közönséghez, fogadalmat tettek, hogy a fair play szellemé­ben játszanak, a legnagyobb be­csülettel. A békéscsabaiak részé­ről az újonnan megválasztott csk., Kulcsár Sándor mondta el a szöveget. 1. perc: Dragoner egy vissza­gurított labdát 16 méterről alig- alig lőtt fölé. 7. perc: Az első igazán veszé­lyes kontra Kulcsártól indult, Szabados lódult meg a labdájával a jobb oldalon, senki más nem követte belül az akciót, csak Pus­kás, kapta is a pontos labdát, de nagy magányában hat méterről sem sikerült gólt fejelnie. 9. perc: Major a Belvontól ka­pott labdát egy pattanás után azonnal megtűzte 28 méterről, a lövés alig szállt a kapu fölé-mel- lé. Még ugyanebben a percben, az ellentámadás után egy előrevá­gott labdára Csehi Z. rajtolt, Derdák későn indult ki a kapujá­ból, a csatár átemelte a labdát fölötte, de még időben érkeztek a védők... 33 perc: A mérkőzés eddigi legnagyobb helyzete maradt ki a hazai kapu előtt. Puskás labdájá­val Kasik az alapvonalig futott, onnan, miután egy védőt elfekte­tett, a hosszú oldalon érkező Sza­badoshoz emelt át, a csatár kapás­ból lőhetett volna, de inkább a jobb helyzetben, középen érkező Kulcsárhoz passzolt, akinek hét­méteres lövését Nagy G. parádés reflexszel tolta szögletre. 36. perc: Góllá érett az utóbbi percek vendégfölénye. Major le­csúszott lövése gólpassz értékűre sikeredett, hiszen Belvont találta meg a jobb oldalon, aki nem sokat tétovázott, egyből lőtt, a labda mellé szállt volna, a lehető leg­jobb helyen álló Szabados azon­ban mellel, levette a labdát, s 6 méterről védhetetlenül lőtte ki a bal alsó sarkot, 0—1. 41. perc: Egy csabai védelmi rövidzárlatot követően a Jeremejev által belőtt labdára is­mét Molnár robbant be teljesen egyedül, de egy méterre a jobb oldali kapufánál hajszállal lema­radt a labdáról. 54. perc: Buldersről lemaradt a bal oldalon Raducu, a csereként beállt támadó jól tálalt a középen érkező Csehi Z. elé, aki átemelt a kifutó Derdákon, a labda a hosszú sarok felé vánszorgott, de a visszafutó Varga még utolérte és felszabadított. 66. perc: Sándor nagy lendü­Vélemények A MÉRKŐZÉS ELŐTT. Winkler János, a Békéscsaba társadalmi elnökhelyettese: — Egy döntetlen már kedvező nyitást jelentene. Juhász Gyula, a Békéscsaba intézője: — Új bajnokság, új csapat, új remények. Jankulár István, a Békéscsaba elnökségi tagja:—Lelkesedést és tisztes helytállást várok, ami remélem döntetlent eredményez. Pásztor József, a Békéscsaba korábbi edzője: — Azért jöttem, hogy egy jó mérkőzést lássak. Klembucz Mónika, a Békéscsabai NKC kapusa: — Új a csapat, bízom a fiatalok eredményességében. Fazekas János, Izsákon élő egykori NB I-es játékvezető: — Minden eredmény elképzelhető. Stadler Józsefné, a Stadler FC technikai vezetője: — Az ugye természetes, hogy győzelmet várok? Sándor István: — Nem téveszt meg bennünket az, hogy elmentek Csabáról a rutinos játékosok. A fiatalokban nagy a bizonyítási vágy, ezért tartok a mérkőzéstől. A SZÜNETBEN. Stadler József:—Jó ez a Békéscsaba. Csehi János, a labdarúgó-fivérek édesapja:—Mindhárom fiam­nak drukkolok, ezért örülnék egy döntetlennek. Moós János, a Békéscsaba pályaedzője: — Én már nem bánnám, ha vége lenne. Laurinyecz György, a Hetes Kft. ügyvezetője: — Jó az állás, de akkor sem leszek szomorú, ha ne adj Isten döntetlen lesz. A MÉRKŐZÉS UTÁN. Stadler Józsefné: — A Békéscsaba ma jobb volt. Winkler János: — Végre megtört ajég. A fiatalok szívvel-lélekkel játszottak. Zahorán György, a Békéscsaba technikai igazgatója: — Ennél jobb kezdést el sem tudtam volna képzelni. —És a sajátjai? —■ A csapatom játékával és hozzáállásával nem vagyok elégedett. Silviu Iorgulescu, a Békéscsaba edzője:— A sok kérdőjel ellenére bíztam abban, hogy nagy odaadással és akarattal ez az átszervezett együttes képeg lehet minimum a döntetlenre, de akár a győzelemre is. Az volt az elvárásom, hogy győzni akarás tudatában lépjenek pályára.-—Nem volt hibátlan a játék... —Ez is igaz, s ezen bizony javítanunk kell. De amit megbeszéltünk, azt többségében megvalósította a gárda. — Mennyire volt nyomasztó, hogy még sohasem sikerült győzni a Stadler FC ellen? —Egyszer minden jó és rossz sorozat megszakad. Számunkra most az utóbbi következett be Akasztón. De már a következő mérkőzésre kell koncentrálni. —Mivel kerekedett a csapat a házigazdák fölé? — Egyrészt azzal, hogy agresszívebbek voltunk, másrészt sikerült kikapcsolni a hazaiak kulcsembereit. Támadásaink többnyire felépítet­tek voltak, s nem rugdostuk el vaktában a labdát, csak amikor leginkább szükség volt rá. A házigazdák ezúttal is a már ismert sematikus játékot nyújtották, nem leptek meg bennünket új dolgokkal. —Végleges ez a csapat? — Minden mérkőzés más, amelyen az ellenfél és annak játékstílusa határozza meg a taktikát. Ráadásul .sérültjeink is vannak, így némi pontosításra még szükség lesz. —Ennél szebb kezdést nem is álmodhattál vezetőedzőként... — Nem is szeretek álmodni. Ezt a csapatot nehezen állítottuk össze és még sok munka vár ránk. De ez a győzelem nem szabad, hogy megzavarja a fejeket, nem lehetünk elégedettek. Annál is inkább, hiszen a következő fordulóban egy nagyon jó Győr érkezik hozzánk. Papp kontra Stadler Papp László, a Békéscsabai Előre FC ügyvezető elnöke a mérkőzés előtt kisimult arccal és mosolyogva köszöntött mindenkit Akasztón. Egyáltalán nem látszott rajta az elmúlt hetek fáradtsága. — Péntek délutánra véglegesen összeállt a játékoskeret. Úgy érez­tem, rám fér egy kis kikapcsolódás, az éjszaka kimentem az egyik halastóra pecázni. Ez teljesen megnyugtatott. Ráadásul három pontyot is fogtam. Nem vagyok babonás, de valami azt sugallta, ezért három gól esik a mérkőzésen. S azt is megéreztem, ebből mi jövünk ki jobban. Elmeséltem Stadler úrnak, aki rögtön hozzáfűzte: „Az1 én jelenlegi helyzetemben annál rosszabb eredmény nem lehet, minthogy kikap­junk...” Nos, mint ismert, három gól született, 2—1-es leosztásban, hogy Stadler úrnak a nagy per előtt ez mit jelent, nem tudni, de Papp László „babonás” meglátása bejött. Csak azt nem tudom, a három hala közül melyik volt a „hamis”? Következik Az NB I-es labdarúgó-baj­nokság második fordulójá­ban következik. Augusztus 16., péntek: Videoton— Vác, 19.00 óra. Augusztus 17., szombat: Debrecen— III. kér. TVE, 17.00. Fe­rencváros—Kispest, 17.00 (a tévé közvetíti). Békés­csaba—Győr, 17.00. Pécs—Siófok, 17.00. Új­pest—Zalaegerszeg, 19.00. Haladás—Csepel, 19.00. BVSC—Stadler, 19.00. Augusztus 19., hétfő: Va­sas—MTK, 16.30 (a tévé közvetíti). AKOity GUMICENTRUM Békés, Szent Pál sor 1. Tel: 06 (66) 341-447, 341-798. Gumiköpenyek, akkumulátorok, perforált lemezek. lettel tört előre, majd 30 méterről lövésre szánta el magát, Nagy G. előtt pont megpattant az erős lab­da, s csak üggyel-bajjal hárított. 67. perc: Major a saját 16-osa előtt tétovázott, aminek az lett a vége, hogy Csehi Istvánt hátba lőtte. Nosza, Csehinek sem kel­lett egyéb, felnézett és a jobb ol­dalról remekül ívelt a 195 cm magas Bulders fejére, neki pedig már nem volt nehéz dolga 5 méterről a kapuba fejelni, hiszen Derdák már nem ért át a másik oldalról, 1—1. 68. perc: Majornak minden megbocsátva. Szabadrúgáshoz jutott a Békéscsaba a hazai kapu­tól 28 méterre. A labdának Csehi T. futott neki, a remekül eltalált labda a felső lécen csattant, s vá­gódott ki a mezőnybe egészen Raducuig, aki fejjel rögtön Ma­jorhoz játszott, a középpályás pedig tolt egyet a labdán, majd éles szögből, jobbról bombaszti­kus erővel lőtt a léc alá (sok néző a szemét dörzsölte a jelenet után, akkora gól volt), 1—2. 82. perc: Csehi Z. Jeremejev bal oldali beadását hajszállal fe­jelte 8 méterről a bal kapufa mel­lé. Mindez nem a csabai védőkön múlott... 87. perc: A kinyíló hazai vé­delem következtében Kulcsár re­mek labdájával Varga indulhatott egyedül, s vezethette rá Nagy G.- re a labdát, százszázalékos hely­zetben. Végül 16 méterről a ka­pus mellett ellőtte a labdát, de nemcsak mellette... Óriási várakozás előzte meg a mérkőzést, hiszen egy olyan Békéscsaba lépett pályára ide­genben, amelynek játékosai alig egy hónappal ezelőtt talál­koztak először. Senki nem vár­ta, hogy egy összeszokott együt­tes veszi fel a harcot azzal a Stadler FC-vel, amely ellen ed­dig még sohasem nyert a Békés­csaba. Nos, a kétkedőkre már a mérkőzés elején alaposan rácá­foltak a lila-fehérek, hiszen nem egy ijedt nyúl állt ki a 95. Nemzeti Bajnokság első fordu­lójában, hanem egy harcos, ag­resszív és helyenként tudatosan játszó csapat. Egyáltalán nem volt szégyenkezni valójuk, hi­szen minden akasztói kísérletre válaszoltak, sőt a veszélyesebb támadások a békéscsabaiak ne­véhez fűződtek. Mi több, az első félidő finisében a vezetést is megszerezték, amire ugyan­csak nem volt példa a Stadler- történelemben. A fordulás után sem ült rá az eredményre a vendégcsapat, továbbra is igyekeztek számta­lan helyzetet kidolgozni. Igaz, a vendéglátók is nagyobb foko­zatra' kapcsoltak, és játékuk igencsak megváltozott Bulders beállásával. Am meglehetősen egysíkú volt a Stadler FC pro­duktuma, hiszen csak arra ha­gyatkoztak, hogy messziről előre ívelt labdákkal igyekezze­nek helyzetbe hozni a hosszúra nyúlt Bulderst. Ez a taktika mindössze egyetlen egyszer vált be, igaz ekkor is a békéscsa­baiak egyik hibáját követően, amikor a csaknem kétméteres cserejátékos bebólintott az időnként bizonytalankodó Derdák kapujába. De rtem so­káig örülhettek az egyenlítés­nek a házigazdák, hiszen a ko­rábban hibázó Major jóvátette bakiját, amikor egy perccel később védhetetlen gólt ragasz­tott az akasztói kapuba. A finis­ben is tudatosabban játszott a Békéscsaba, s egyáltalában nem mondható el róluk, hogy elfáradtak volna, fizikailag is bírták és fejben is, de több gól már nem született. A békéscsabaiak azzal min­denképp rászolgáltak a győze­lemre, hogy szervezettebben játszottak, jobban akartak és színesebb produkciót nyújtot­tak. Stadler FC—Békéscsabai Előre FC0—1(0—0) Tartalékbajnoki mérkőzés, Akasztó, 70 néző. V.: Nagy (Sza­bó Géringer). Békéscsaba: Nagy Zs. — Koszta, Futaki, Valentényi — Balogh, Bozai, Csulik, Petruzsán — Zsibrita (Forrai), Vadas (Ronyecz), Borbola. Edző: Oláh Imre. G.: Ronyecz (89.) Jó: Kovács Gyula, Veres, Vass, ill. Koszta, Balogh Zs„ Bozai, Csulik. Meccsmorzsák A tartalékbajnoki mérkőzésen érdekes sérülés történt. A hazai kapus, Kovács L. elment a kapu mögé egy labdáért, de csak nem akaródzott neki visszajönni. Kiderült, hogy a kapu mögött lévő árokba lépett és kifordult a bokája. Mindez az első félidő 36. percében történt, ezután a mérkőzés végéig Kovács Gyula, az egyik mezőnyjátékos védett. És hogy nem rosszul, azt bizonyítja: gólt csak a 89. percben tudtak neki rúgni a csabai fiatalok. . « Major László a mérkőzés második félidejének egy bizonyos öt percére élete végéig emlékezni fog. A Stadler góljában ugyanis nagy részt vállalt (önmaga is bevallotta ezt a mérkőzés után), egy perccel utána hatalmas gólt szerzett (saját bevallása szerint, ekkorát még soha nem lőtt tétmeccsen), a következő percben sárga lapot kapott, Silviu Iorgulescu ezután rögtön lehívta a középpályást a partvonal mellé egy kis „beszélgetésre”. A maradék időben Major már semmivel nem hívta fel magára a figyelmet... M M M ® ® ® Természetesen a mérkőzés végén a Békéscsaba öltözőjében nagyon jó volt a hangulat. Egy valaki azonban valamit még a győzelemnél is nagyobbra értékelt. Filipovicsról van szó, aki büszkén mesélte a többieknek, hogy három percre Kulcsár helyett ő lehetett a csapatkapi­tány, hiszen ő váltotta fel csereként Kulcsárt és Csehi Tibornak már nem volt idő átadni a karszalagot. Ez történt még... Siófok—FTC 2-3 (1-1) Siófok, 8000 néző. V.: Kiss G. Gól: Soós (35.), Szabó (68.), ill. Arany (30., 47.— 11-esból), Nicsenko (58.). Kiál­lítva: Tóth (85.) Jó: Bimbó, Kolovics, Szabadi, ill. Telek. Arany, Miriuta. A nagy meleg ellenére végig jó iramú, változatos volt a mérkőzés, és a ruüntalan hazaia­kat a bajnok ferencvárosiak könnyen győzték le, sikerük megérdemelt. Győr—DVSC 3-1 (1-1) Gyó'r, 6000 néző'. V.:- Cserna. Gól: (Csató J. (39.), Forod (11 -esból, 55.), Cseke (59.), ill. Ilea. (30.). Kiállítva: Gojan (55.). Jó: Puglits, Fodor, Cseke, ill. Sándor T., Dombi. Az utolsó negyedórára bele­törődtek a vereségbe a debrece­niek, s a Győr sem nagyon eről­tette a támadásokat. A győriek második félidei nagyobb akará­suknak köszönhetően megérde­melten nyertek. ÚTE-in. kér. TVE 3-2 (2-1) Megyeri út, 3000 nézó'. V.: Vágner. Gól: Szanyó (33.- 11-esból, 41., 61.), ill. Szabó A. (3.), Varga (49.). Kiállít­va: Füzesi (6.). Jó: Sebőit, Fehér, Ko­vács, Herczeg, ill. Krecska, Kiss. Füzesi kiállítása jóvoltából iz­galmas, változatos lett a mérkő­zés, a szinte végig emberelőny­ben játszó óbudaiak nem mond­tak le pontszerzési szándékukról. Helyzeteik voltak is, de mivel 11 - est is hibáztak, 2—2 után, veszte­sen kellett elhagyniuk a Megyeri úti pályát. Az Újpestet dicséri, hogy tíz emberrel, vesztett állás­ból is fordítani tudott. Csepel—BVSC 1-1 (0-0) Csepel, 500 nézó'. V.: Vad. Gól: Rósa (87.), ill. Jávor (69.). Jó: Petrók, Homann, Jakab, Baranyi, Szekeres, ill. Pomper, Molnár Z„ Komlósi, Stanici. Izgalmas, változatos, helyen­ként kifejezetten szórakoztató harcban az első 45 perc során a csepeliek tiszta lehetőségeik sor kaságát kótyavetyélték el. A for­dulás után lényegesen támadóbb szellemben futballozó BVSC csaknem célba ért, de ha győz a 3 perccel a vége előtt egyenlítő há- zaiak éllen, az messze nem lett volna megérdemelt! MTK—Videoton 2-0 (1-0) Hungária krt., 2000 néző. V.: Bede. Gól: Farkasházy (8.), Ló'rincz (53. - 11-esből). Jó: Lőrincz E., Katzen­bach, Zsivótzky, illetve Pető, Argyelán. A támadójátékból többet mu­tató hazai csapat megérdemel­ten szerezte meg a győzelmet a mezőnyben ügyesen játszó ven­dégcsapattal szemben. ZTE—Pécs 2-0 (2-0) Zalaegerszeg. 4000 néző. V: Tóth V. Gól: Szabó II. (13. - 11-esből), Kámán (15.). Jó: Csóka, Horváth Gy., Sebők, Balog. Közepes iramú és színvonalú mérkőzésen a hazaiak gyorsan eldöntötték a három pont sorsát, és a hátralévő 75 percben végig irányították a játékot, és megér­demelt győzelmet arattak a szétesően játszó pécsiek ellen. Klspest-HFC—Vasas 1—1 (1-1) Bozsik-stadion, 4000 néző. V.: Ju­hos. Gól: Piroska (37.) illetve Simon A. (16.). Jók: Kovács B., Tóth M., ill. Juhár, Simon. Idényeleji formát mutatott mindkét együttes. Az angyalföl­diek érezhetően egy pontért ér­keztek Kispestre. Az NB I-es tudósítást készí­tette: Gyurkó Mihály, Já­vor Péter, Szegedi Zsolt. Fotó: Such Tamás A^ÁTESZtagja Közéleti napilap. Főszerkesztő: dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: dr. Tóth Miklós ügyvezető igazgató. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; sportrovat: 451-114; Szerkesztőségi telefax: (66) 441-020. Kiadói telefax: (66) 450-198; Hirdetésvezető: Nánási János. Telefon/fax: (66)441-311;Terjesztésvezető: Körtvélyesi Csaba. Telefon/fax (66) 453-710. Az előfizetők részére terjeszti a Népújság Kft. az ügynökségein keresztül. Árusításban terjeszti a „DÉLHÍR” Rt. Békés megyei üzeme, Békéscsaba Szabadság tér 1—3. Telefon (66) 443-106 és egyéb terjesztő szervek. Előfizethető a kiadónál (5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4.), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással. Előfizetési díj egy hónapra 595 Ft, negyedévre 1725 Ft. Készül: a Kner Nyomdában, Békéscsaba, Baross út 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068