Békés Megyei Hírlap, 1996. június (51. évfolyam, 127-151. szám)

1996-06-06 / 131. szám

© k 1996. június 6., csütörtök CDDDT ÚPü 1---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------­brUK 1 Újra a kieső helyen a lila-fehérek! Haladás VFC—Békéscsabai Előre FC 3—1 (2—0) NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Szombathely, 8 ezer néző. V.: Bede (Mező, Nagy L.). Haladás VFC: Király 7—Varga K. 5, Tóth M. 4, Szekér 6—Mikóczi 5, Kovács S. 7, Bognár 6, V arsányi 5, Tóth Gy. 6 — Fehér 8, Negrau 7. Edző: Mihalecz István. Békéscsaba: Babócsy 6—Mracskó 7, Csató 5, Szenti 5, Kovács T. 6—F odor 5, Balogh 6, Major 5, Puskás 7—Kulcsár 4, Vlaicu 7. Edző: Pásztor József. Csere: Major helyett Zahorán (4), Fodor h. Kasik (6) az 58., Tóth Gy. h. Sánta (5) a 60., Negrau h. Kiss P. (-), Balogh h. Filipovics (-) a 75., Varsányi h. Zugor (-) a 84. percben. Gólszerző: Bognár a 38., Fehér a 44., Puskás (11-esből) a 60., Negrau a 70. percben. Sárga lap: Szenti (Negraut vágta fel), Kovács T. (a karjánál fogva rántotta vissza Fehért) a 22., Varga K. (kézzel beleütött a labdába a 16-oson belül) a 60. percben. Szögletarány: 3:9 (2:6). Edzői nyilatkozatok Mihalecz István, a Haladás edzője: — Az idény legjobb játékát nyújtották az első fél időben a fiúk. A fordulást követően a sérülések és a néhány játékoson kiütköző fáradtság miatt kissé visszaestünk, de érzésem szerint megérdemelten nyertünk. Pásztor József a Békéscsaba edzője: — Az első félidőben a Haladás játszott jobban, két szabadrúgásból két gólt szerzett. Szünet után sikerült szépíteni, többet támadtunk, jó passzban voltunk, a Haladás harmadik góljára viszont kíváncsi leszek, mert nagyon érde­kes körülmények között esett. 3. perc: Kovács Tibor próbálko­zott 28 méteres lövéssel, de a kapu közepe felé tartó labdát Ki­rály magabiztosan fogta. 5. perc Fodor labdáját Mracskó kapta a 16-os jobb ol­dalvonalánál, lövése azonban egy méterrel fölé szállt. 6. perc: Fodor szintén a jobb oldalon futotta le a védőket, belül teljesen egyedül várta az átadást Kovács T., de végül is éppen hogy nem jutott el hozzá a labda, óriási lehetőség volt... 12. perc:Bognár, a volt válo­gatottjátékos a 16-osig csalta be magát, és a kényszerítőből visszakapott labdát rá is lőtte, Babócsy azonban résen volt. 24. perc: Fehér táncolt a labda és Kovács T. körül az alapvonal­tól három méterre, de még a 16- oson kívül. Miután már Kovács is megtanult néhány lépést, Fehér beadott, az érkező Negrau pedig éppenhogy lemaradt a labdáról a kapu torkában. 29. perc: Tóth Gy. ívelt be szabadrúgást ballal a csabai 16-os jobb sarkától. A pettyesnek Bog­nár feje jelentette a mandinert öt méterre a kaputól, ám a „bólintó” ezúttal nem volt jól beállítva. 31. perc: Fodor keresztlabdá­ját Puskás 12 méterről kissé a kaputól balra állva fejelte egy méterrel fölé. 37. perc: Egy óriási védelmi kihagyást követően Fehér egyből az üresen hagyott Kovács Sándor elé tálalt, a középpályás felnézett, tett egy lépést és százszázalékos helyzetben, 14 méterről a bal ka­pufát találta telibe. 38. perc: Az iménti óriási helyzet kimaradt, egy kisebb pe­dig bement: 28 méterre a kapuval majdnem szemben szabadrúgás­hoz jutott a Haladás. A legurított labdának ismét Bognár futott neki, és a szétugró sorfal között óriási erejű, lapos lövést eresztett meg, amely a jobb alsó sarokban kötött ki, 1—0. 44. perc: Újabb védelmi kiha­gyás a csabaiaknál. Egy jobb ol­dali szabadrúgást Szekér fejelt vissza középre, a védők csak néz­ték, amint Fehér a kaputól négy méterre, senkitől sem zavartatva, kapásból a kapuba juttatta a lab­dát úgy, hogy az Csató lábán irányt változtatott, de ez már nem segített, 2—0. 48. perc: Kulcsár óriási hely­zetben ugrott ki, de hatalmas lé­lekjelenléttel és bravúrral Király rávetődött a labdára, és ezzel együtt Kulcsár lábára is, akit egy percig ápoltak ezután. 51. perc: Kovács Sándor a ka­putól 16 méterre forgolódott, egyik lábáról a másikra tette i labdát, majd ballal nagy lövést eresztett meg, amely a kapu fölött hagyta el a játékteret. 54. perc: Ismét a mozgékony Fehér ugrott ki, de Babócsy óriási vetődéssel lelopta a lábáról a lab­dát. Következik Az NB I-es labdarúgó-baj­nokság 28. fordulójában következik. Június 12., szerda:BVSC—Ferencvá­ros, Újpest—Vác, Kis­pest—Haladás, MTK— Csepel, Debrecen—Győr, Zalaegerszeg—Fehérvár Parmalat, Békéscsabai Előre FC—Vasas, Pécs— Stadler FC, valamennyi 17.00 óra. 55. perc: Csató Sándor egy elé lehulló labdát 30 méterről tüzelt a kapura, a Haladás kapusa ujj­heggyel tolta a léc fölé a lövést. 60. perc: Büntetőhöz jutott a vendégcsapat. Egy beadásba Varga kézzel ütött bele a 16-oson belül, amiért jogos 11-es járt. Puskás futott neki a labdának, és a balra elmozduló Király mellett okosan lőtt a jobb alsó sarokba, 2—1. 62. perc: Mracskó éles szögből az alapvonaltól 11 mé­terre lövésre szánta el magát, Ki­rálynak minden tudását össze kellett szednie, hogy visszaérjen a rövidsarokra. 68. perc: Ezúttal is Mracskó a főszereplő: Kasik legurítását 20 méterről jól lőtte meg, Király azonban nagy bravúrral a mezőnybe öklözte a bőrgolyót. 70. perc: Negrau egyedül ve­zethette rá Szentire a labdát, ter­metéhez mérten meglepően für­gén, testcselek sorozatát mutatta be, majd a negyedik után 15 méterről ballal a jobb alsó sarok­ba lőtt, 3—1. (A gólt furcsa közjáték előzte meg, szabadrúgáshoz készülő­dött Szenti révén a Békéscsaba, amelyet a védő el is végzett, de Fehér a letett labdától egy méter­re beleért a labdába, így megsze­rezve azt, amelyből Negrau hely­zetbe került, Bede játékvezető szájához emelte a sípot, de utána mégiscsak továbbengedte a játé­kot.) 89. perc: Kiss P. előtt adódott még egy nagy helyzet, együtt rob­bantak rá egy labdára Babócsy- val, amely a kapu előtt gumit, Kiss P. el is érte hamarabb, de Babócsy nagyot védett. A mérkőzés kezdetekor a hazai szurkolók még a Debre­cen elleni legutóbbi hazai meccset emlegették, amikor nagyon jó játékkal Jepte meg a Haladás a nézőit. Éppen ezért bizakodó volt a publikum, csakúgy, mint a játékosok, akik szintén győzelmet vártak, s ez­zel együtt az osztályozó nélküli biztos bentmaradást. A csabai­ak háza táján is hasonlóan biza­kodó volt az elmúlt heti Kis­pest-meccs után a hangú luk és szintén úgy vélték, jók az egy vagy a három pont megszerzé­sére. A meleg ellenére nagy iram­ban kezdődött a találkozó, mindkét csapat veszélyeztetett, nem lehetett azt mondani, hogy kóstolgatás folyt az első percek­ben. Az elején a vendégeknek voltak veszélyesebb helyzeteik, de a következő tíz percben a hazaiak sem maradtak adósak, változatos, első 15 percet lát­hattunk, de gólt nem. Mindkét csapat nagyon könnyedén vitte át a labdát a középpályán, talán ennek is volt köszönhető a sok lehetőség a kapuk előtt. A következő negyedórát már másképpen kellett átélnie a csa­baiaknak, leginkább a védeke­zésre fektetve a hangsúlyt, az ellentámadások lehetőségeit el­vetve. Ebben az időszakban a Haladás támadói közül talán Fehér okozta a legtöbb riadal­mat a vendégvédelemben, ami­ben közrejátszott az is, hogy az őrzésével megbízott Kovács T. besárgult, így vigyáznia kellett minden mozdulatára. A félidő utolsó negyedórájára pedig mégjobban állandósult a hazai­ak fölénye, ami gólokban is megmutatkozott, bár hozzá­tartozik, hogy mindkét gól elkerülhető lett volna. Mond­juk egy nem szétugró sorfallal, valamint a második gólnál, ha a kapuvonalon egycsomóban álló három védőből legalább az egyik figyel a lesipuskás Fehér­re. Úgy tűnik tehát, hogy ezút­tal a vendégek számára nem az első, hanem a harmadik ne­gyedóra volt a sorsdöntő. A második félidőben más felfogású Csaba jött ki a pályá­ra. Néhány szórványos ellentá­madást tekintve náluk volt a labda, és óriási nyomás neheze­dett a Haladás kapujára. A ré­gen látott sokmozgásos játékot Vasas—Éjpest 2—2 (1—1) Fáy u., 5000 néző. V.: Varga. Vasas: Sáfár — Juhár — Geress, Jessy — Memos (Pál, 81.), Váczi, Gricajuk, Galaschek, Simon (Herczeg, 25.) — Jován, Fischer. Újpest: Szűcs — Fü­zesi, Bérczy, Sebők — Jenei, Djordjevic, Véber, Túri (Szili, 84.), Szlezák — Tiefenbach (Szanyó, 80.), Egressy (Wukovics, 89.). G.: Fischer (16.), Galaschek (87.), ül. Bérczy (26.), Véber (47.). Stadler—BVSC 3-1 (0—0) Akasztó, 2000 néző. V.: Puhi. Innstadt Stadler FC: Nagy G. — Dragoner — Kertész, Nagy A., Csehi I. — Molnár, Resko, Csehi Z., Ko­vács Zs. — Lehota (Lázár, 54.), Bulders (Szentmártoni, 69.). BVSC- Dreher: Koszta — Csábi — Bondarenko (Csordás, 67.), Komlósi, Szalma (Farkas J., 77.) — Komódi, Zováth, Aranyos — Bükszegi, Potemkin (Bognár, 46.), Vincze. G.: Csehi Z. (66.), Kovács Zs. (77.), Szentmártoni (87.), ill. Komódi (79.). Győr—MTK 1-0 (0-0) Győr, 4000 néző. V.: Tóth. Győri ETO FC: Broekhauser — Puglits, Lantai (Radics, 90.), Szabó — Lakos, Korsós, Urbán (Mikóczi, 80.), Iftodi, Fűzi (Fehér, 76.) — Moke, Lazar. MTK FC: Babos G. — Babos Á., Oprisan, Kuttor, Horváth — Farkasházi (Strasser, 85.), Csillag, Illés, Zsivótzky — Csertői, Kenesei (Hamar, 54.). G.: Fehér (89.) Kiállítva: Lakos (83.), ill. Csertői (55.), Oprisan (84.). mutatták be a vendégek, rend­re a hazai védelem mögé kerül­tek a két szélen, s csak idő kér­dése volt a gól, amely 11-es for­májában meg is jött. Tovább rohamozott a Békéscsaba, min­den megmozdulásában gólve­szélyt hordozva, csaknem sike­rült az egyenlítés, amikor egy erősen vitatható találattal is­mét kétgólos előnyre tett szert a dunántúli csapat. A mérkőzés további részében még jobban kettészakadt a pálya, a renge­teg lehetőség leginkább a Hala­dás kapuja előtt adódott, de szépítésre már nem futotta. A Békéscsaba — a vereség ellené­re — a tavasz egyik legjobb játékát nyújtotta, egy baj volt: a Haladás egy kicsit még jobb volt, no meg szerencsésebb is. A semleges nézők egyébént reme­kül szórakoztak a jó iramú, he­lyenként színvonalas, közön­ségszórakoztató mérkőzésen. Szegedi Zsolt Fehérvár—Kispest 3—2 (0-2) Székesfehérvár, 5000 néző, V.: Ju­hos. Fehérvár Parmalat ’96 FC: Mitring — Lőrincz, Jávorka, Bekő — Pető (Donát, 78.) Zimmermann, Miriuta, Monyé, Tóth N. — Takács, Korsós. Kispest-Honvéd FC: Vezér — Plókai A., Hahn (Pintér, Mátyus — Dubecz, Argyelán, Bárányos (Kabát, 74.), Urbányi, Gabala — Jovanovic, Tóth M. (Moses, 70.). G.: Tóth N. (53.), Urbányi (55. — öngól), Pető (73.), ill. Plókai A. (20.), Jovanovic (21.). Vác-DVSC 1-1 (1-0) Vác, 2000 néző. V.: Kincses. Vác FC- Samsung: Hámori — Nagy — Kasza, Lajkovics — Nyikos (Kriska, 44.), Sándor T., Schwarcz, Víg, Lévai — Hanyecz (Borgulya, 19.), Füle. DVSC-Epona: Téglási — Stuparu — Vadicska, Szatmári — Dombi, Sán­dor Cs., Madar, Ilea — Sándor T. (Romanek, 75.) — Plókai (Böőr, 89.), Bagói. G.: Füle (31.), ill. flea (68.). FTC—ZTE 1-1 (0-1) Üllői út, 13 000 néző. V.: Pillér. Fe­rencváros: Hajdú — Telek — Milovanovic, Szűcs — Nyilas, Arany (Nagy Zs., 62.), Albert, Lisztes, Kecs­kés (Zavadszky, 70.) — Kuntic, Nicsenko. Zalaegerszegi TE: Tóth — Szabó I. Zs. — Csóka, Kovács — Horváth A., Lendvai, Balog (Kocsárdi, , Szabó II. Zs., Németh (Kutasi, 55.) — Sebők, Preisinger (Ivanics, 81.). G.: Nyicsenkó (89.), ill. Preisinger (45.). A labdarúgó NB I állása l.FTC 19 3 5 51—22 60 2. BVSC 16 7 4 45—26 55 3. Újpest 11 11 5 36—24 44 4. Vasas 11 9 7 38—33 42 5. MTK 11 7 9 54—40 40 6. Cepel 10 9 8 42—37 39 7.DVSC 11 6 10 39—37 39 8. Kispest 9 10 8 39—33 37 9. Stadler FC 8 12 7 33—33 36 10. ZTE 8 9 10 38—40 33 11. Vác 7 11 9 36—40 32 12. Haladás 8 6 13 28—42 30 13.Fehérvár 7 6 14 34—51 27 14. Győr 5 9 13 28—47 24 15. Békéscsaba 4 11 12 26—41 23 16. Pécs* 6 4 17 25—46 19 A Pécs csapatától 3 pont levonva. Haladás VFC—Békéscsabai Előre FC 2—2 (1—0) Tartalékbajnoki-mérkőzés, Szombathely, 200 néző. V.: Ákos (László, Fekete). Békéscsaba: Baji (Nagy Zs.) — Nagy K., Ko­vács K., Kvasz, Bozai, Csepregi — Balázs, Kovács P., Dani (Petruzsán), Dobi — Szarvas. Edző: Moós János. G.: Kurucsai (1 l-esből) a 44., Varga a 60., ill. Szarvas (1 l-esből) az 56., Dobi a 89. percben. Jó: Pék, Horváth R., Beliot, ill. Csepregi, Balázs, Dobi. Jamina-Patrick SE—Csaba- csűd 2—1 (1—0). Labdarúgó Magyar Kupa megyei döntő, Bé­késcsaba, Bessenyei utca, 150 néző. V.: Kurucz. Jamina: Ko­vács A.—Szűcs, Udvari, Kovács B., Schneider, Pusztai, Nagy M., Szelei (Melis), Belicza (Tóth J.), Bagyinka, Tóth A. (Mihály). Edző: Turcsek Zoltán. Csaba- csűd: Balatoni — Valencsik, Brlázs, Gulyás (Mizik A.), Gombár (Kondacs), Varga J., Pillár, Varga T., Urbancsok, Je­len (Mizik Gy.), Lénáit. Edző: Brlázs János. A hazaiak nehezen nyertek a lelkes vendégek ellen, akiknek csak a mérkőzés végén sikerült szépíteni. G.: Schneider, Mihály, ill. Varga J. Jó: Kovács A., Schneider, Pusztai, ill. Bala­toni, Valencsik, Brlázs, Urban­csok. (N.L.) Eltiltások A Békés Megyei Labdarúgó-szö­vetség fegyelmi bizottsága a sportszerűtlenül viselkedő labda­rúgók és edzők ügyében a következő döntéseket hozta: Egy bajnoki vagy kupamérkő­zéstől eltilva: Provosinszki Sza­bolcs (Doboz), Kónya Attila (Nagyszénás), Lakatos János (Elek), Nánási Sándor (Nagy- bánhegyes). Berky Antalt (Al­máskamarás) kettő mérkőzéstől tiltották el. Három mérkőzéstől eltiltva: Gálik József (Újkígyós), Kucsera László (Kaszaper), Ba­lázs Sándor (Médgyesegyháza), Muszti József (Almáskamarás). Hürkecz József (Bcs. MÁV) és Kiss Roland (Bcs. Előre) három hetes eltiltást kapott, de a bünte­tést 1996. október 30-ig próbai­dőre felfüggesztették. Az almás- kamarási Mázán Attilát négy mérkőzéstől tiltották el. A fegyelmi bizottság Braun Attilát, a Békéscsabai MÁV edzőjét az edzői kispadtól három bajnoki mérkőzéstől eltiltotta, ugyanakkor a MÁV labdarúgójá­nak, Marik Lászlónak a játékjo­gát 1996. június 4-i hatállyal visszaadja, méltányolva benyúj­tott kérelmét. A Kaszaper óvását, a békés- szentandrási mérkőzés tárgyában véleményezésre megküldi, az írásos véleményt a Békésszent- andrás június 10-ig a szövetség címére küldje meg. Az elmaradt Kétsoprony— Tarhos mérkőzés három pontját 3—0-ás gólkülönbséggel a vét­len Kétsoprony javára igazolja. A Jamina Patrick SE—Két- egyháza serdülőmérkőzés három pontját 3—0-ás gólkülönbséggel a vétlen Jamina javára igazolja. A serdülőcsapat másodszori ki nem állása miatt a felnőtt csapat év végi eredményéből három bajno­ki pont levonását rendeli el. Vélemények A MÉRKŐZÉS ELŐTT. Papp László, a Békéscsaba ügyvezető elnöke: — Ennek a bajnokságnak számunkra ez lesz a legfontosabb mérkőzése. Ha nyerni tudunk, elkerülhetjük az osztályozót. Jankulár István, a Békéscsaba elnökségi tagja:—Ha megszakadna az idegenbeli rossz sorozatunk egy győzelemmel, akkor a csapat az osztályozót is elkerülné. Zahorán György, a Békéscsaba technikai vezetője: — Ha valaha volt fontos meccs, akkor ez az... Silviu lorgulescu, a Békéscsaba pályaedzője: — Ha tudunk két gólt rúgni, biztos miénk a meccs. Sebők Vilmos, a Békéscsaba buszsofőrje: — A 900 kilométeres kiruccanásunk nem lesz hiábavaló, ponttal vagy pontokkal térünk haza, ha a Honvéd elleni formánkat tudjuk hozni. Ifj. Bányai István, a Békéscsaba buszsofőrje: — Rokoni szálak fűznek Vili bácsihoz, és gondolom, a segítségem a csapatnak is hasznára lesz, én.pedig győzelem esetén megismerem a csabai vidám­ság hangulatát a visszafelé vezető úton. Drágán puskás: — Remélem, meglesz a három pont, mert most megy a játék a csapatnak. Mindegy, ki rúgja a győztes gólt... Balogh Zoltán: — Bízom a csapatban, remélem, egy góllal nye­rünk. Mihalecz István, a Haladás edzője: — Az idei szezon egyik legnehezebb meccse lesz, de szeretnénk már most nyugodtan megala­pozni a nyarat, ezért győzelmet várok. Kovács Adolf, a Haladás rendezője:—Egygólos hazai győzelmet várok, legrosszabb esetben is döntetlent. Nehéz lesz, a Csaba is az életéért harcol,,amely egyébként egy szimpatikus csapat. A MÉRKŐZÉS UTÁN.Za/ioran György:—Nem tudom, miben bíztunk az első félidőben, reméljük, reményünk az utolsó mérkőzésig kitart. Papp László:— Egy félidő előnyt adtunk az ellenfélnek, úgy kellett volna játszanunk, mint a második játékrészben, a harmadik gól pedig szabálytalan volt. Moós János, a Békéscsaba tartalékcsapatának edzője: — Nem tudok mit mondani. Baji Tamás: — Úgy érzem, ezen a mérkőzésen megint hadilábon álltunk a szerencsével. Ancsin Balázs, kerékpáros szurkoló: — Megérte eljönni... Re­méljük, nekünk hátszelünk lesz hazafelé. Major László:—Jó csapattól, szerencsétlen gólokkal kaptunk ki. Juhász Gyula, a Békéscsaba intézője: — Egy félidőnyi előnyt adtunk a hazaiaknak. Fehér Csaba: — Kívülről is jó volt a mérkőzés, örülök a győzelemnek, további sok sikert kívánok mai ellenfelünknek! Bringával mentek szurkolni Szenti Zoltán és Csató Sándor már edzőként is bizonyítottak az utóbbi napokban. Lehet, hogy a jövő NB I-es edzőit láthatjuk személyükben? Ugyanis a diákolimpia országos döntőjébe jutottak a 3—4. osztályos kissrácokkal, és meg is nyerték a tornát. lé $ $ „Fel, fel vitézek a csatára...” dúdolhatta volna az a négy csabai szurkoló, aki kerékpárral útra kelt még hétfőn a Haladás elleni mérkőzésre, hogy biztassa Szombathelyen csapatát. Már a Parmalat elleni idegenbeli mérkőzésen is meglepő volt, hogy a zuhogó eső ellenére elzarándokolt néhány szurkoló, de ez még azt is felülmúlja, hiszen ebben a hőségben ilyen útnak nekiindulni, nem kis feladat. Márpedig ezt tette Kovács Gábor, Petényi László, Ancsin Balázs és Salamon András. M M M ® ® ® Szarvas János eltiltása miatt nem szerepelhetett a főmérkőzésen, ennek megfelelően civilben találkoztunk a nagy meccs kilencven perce előtt a csabai helyi televízió képviselőjével együtt, aki maga mellé szerette volna tudni kommentátornak. Szarvas azonban udvariasan elnézést kért, és inkább a meglepően szép számú csabai B-közepesekkel együtt nézte végig a mérkőzést, ami ebben a kiélezett helyzetben, azt hiszem, érthető. Ez történt még... Közéleti napilap. Főszerkesztő: dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: dr. Tóth Miklós ügyvezető igazgató. Szerkesztőségés kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; sportrovat: 451-114; Szerkesztőségi telefax: (66) 441-020. Kiadói telefax: (66) 450-198; Hirdetésvezető: Nánási János. Telefon/fax: (66) 441-311; Terjesztésvezető: Körtvélyesi Csaba. Telefon/fax (66) 453-710. Az előfizetők részére terjeszti a Népújság Kft. az ügynökségein keresztül. Árusításban terjeszti a „DÉLHÍR” Rt. Békés megyei üzeme, Békéscsaba Szabadság tér 1—3. Telefon (66) 443-106 és egyéb terjesztő szervek. Előfizethető a kiadónál (5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4.), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással. Előfizetési díj egy hónapra 595 Ft, negyedévre 1725 Ft, fél évre 3570 Ft. Készül: a Kner Nyomdában, Békéscsaba, Baross út 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068