Békés Megyei Hírlap, 1996. június (51. évfolyam, 127-151. szám)

1996-06-25 / 147. szám

© 1996. június 25., kedd SPORT így kellett volna tavasszal végig Békéscsabai Előre FC—Győri ETO FC 3—1 (2—0) NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 5 ezer néző. V.: Varga S. (Farkas, Nyilas). Békéscsaba: Babócsy 6 — Kovács 6, Csató 6, Zahorán 7 — Mracskó 6, Fodor 7, Filipovics 7, Balogh 6, Vlaicu 8 — Kulcsár 7, Szarvas 6. Edző: Pásztor József. Győr: Brockhauser 7 — Puglits 4 — Lakos 4, Agics 4, Szabó B. 4 — Korsós 4, Cseke 0, Urbán 4, Iftodi 5, Mikóczi 4 — Lazar 4. Edző: Haász Sándor. Csere: Cseke helyett Fehér (5) a 29., Agics h. Dumitrascu (4) a szünetben, Filipovics h. Major (-) a 65., Lazar h. Ferenczi (-) a 71., Szarvas h. Kasik (-) a 77., Vlaicu h. Balázs (-) a 80. percben. Gólszerző: Zahorán a 12., Filipovics a 28., Kulcsár az 57., Fehér a 90. percben. Sárga lap: Filipovics (Iftodi felvágásáért) a 3., Korsós (kézzel való feltartásért) a 19., Babócsy (Fehért akasztotta) a 30., Balogh (Iftodit felrúgta) a 49., Vlaicu (a labda elrúgásáért) a 67. percben. Szögletarány: 9:1 (5:1). 5. perc: Filipovics átadásából Kulcsár 18 méterről megcélozta a bal alsó sarkot, Brockhauser azonban vetődve hárított. 12. perc: Szarvas bal oldalról szögletet lőtt be, Zahorán reme­kül érkezett és 17 méterről jobb lábbal laposan a jobb alsó sarok­ba vágta a labdát a vetődő Brock­hauser mellett, 1—0. 16. perc: Szarvas jobb oldali szögletét ezúttal Mracskó rúgta kapásból a jobb kapufa mellé. 17. perc: egy kapuskirúgást követően a kezdő körben álló Vlaicu előtt landolt a labda, aki egy pattanás után azonnal az üres kapura emelt, a labda alig szállt fölé. 26. perc: Mracskó lövésébe még beleléptek a védők, a vissza- pattanót viszont Fodor kereszt­ben ellőtte a kapu előtt. 27. perc: Fodor jobb oldali beadását Szarvas kapásból, 11 méterről a bal alsó sarokra szúrta, Brockhauser azonban látványos vetődéssel megfogta a labdát. 28. perc: Vlaicu középről re­mekül ugratta ki a leshatáron álló Mracskót. A csabaiak válo­gatottja a jobb összekötő helyé­ről megindult a kapu felé, akár rá is lőhette volna, de önzetlenül tovább passzolt a tőle balra re­mekül érkező Filipovicsnak, aki két lépés után 5 méterről a jobb alsó sarokba gurított, 2—0. 29. perc: Urbán 25 méteres bal alsó sarok felé tartó hatalmas szabadrúgását Babócsy vetődve szögletre ütötte. 44. perc: Kovács bal oldali begurításáról óriási helyzetben Csató egy lehelettel lemaradt. 48. perc: Szarvas 12 méterről bólintott kapura, Brockhauser azonban a helyén volt. 51. perc: Szarvas jobb oldali szögletére Kulcsár robbant be és remek fejesét a győri kapuvédő hatalmas reflex-szel tolta a kapu fölé. 54. perc: Korsós jobb oldali beadása után Babócsy az ötös előtt megfogta volna a labdát, de az kiperdült a kezéből. Lazar pró­bálta megszerezni, de a csabai kapus rutinosan térdre hullott, s mintegy egyensúlyát megtartan­dó, átölelte a győri támadót, aki nem tudott tovább menni. Varga játékvezető nem látott okot a be­avatkozásra, továbbot intett. 57. perc: Szarvas egy kény­szerítő végén a bal összekötő he­lyén az alapvonalig futott, majd visszagurított. Mracskó robbant a labdára, óriási lövését Brockhau­ser kiütötte, de ezzel még nem szabadult fel a győri kapu, mert a jó helyen várakozó Kulcsár elé pattant a labda, aki estében hat méterről a hálóba talált, 3—0. 62. perc: Balogh került ziccer­be, csak a kapussal állt szemben, ám kihagyta a nagy lehetőséget, mellédurrantott. 63. perc: Szarvas került ha­sonló helyzetbe, ám ő 15 méterről a ki vetődő kapusba lőtt. 66. perc: Fodor jobb oldali éles belövését Csató 1 ő méterről kapásból a kapu mellé küldte. 75. perc: Vlaicu jobb oldali beadását Kulcsár látványosan ol­lózva húzta jcapura, a labda vi­szont mellé szállt. 85. perc: Fodor ezúttal balról lőtt át okosan az érkező Major elé, akinek lövését Brockhauser re­mek vetődéssel hárította. 86. perc: Kulcsár beadását Major fejelte három lépésről a jobb kapufára. 90. perc: Dumitrascu két csel Vélemények után balról kitűnően tálalt be kö­zépre. Fehérre nem figyeltek a csabai védők, így a cserejátékos — senkitől sem zavartatva -— öt méterről remek fejessel szépített, 3—1. Nagy várakozás előzte meg a mérkőzést, a nézőtéren sokan számolgattak, milyen ered­mény segíthet a csapatokon. Egy biztos, a Győr a zárófordu­ló előtt egy pont előnnyel állt a Békéscsaba előtt a táblázaton. Ez annyit jelent, hogy a döntet­len esetén nem változik a hely­zet, a Győr marad a 14., a Bé­késcsaba a kieső (osztályo- zós) 15. helyen. Tehát a helycse­réhez csakis a győzelem volt el­fogadható a csabaiaknak. Nos, ennek szellemében kezdtek a házigazdák, az első perctől kezdve óriási iramot diktáltak és szinte kapujukhoz szögezték a gyámoltalanul fut­ballozó Rába-partiakat. Egyre- másra alakították ki a helyzete­ket és bizony Brockhausernek Edzői nyilatkozatok PászJor József, a Békéscsaba edzője: — Nem tudom, hogy mi voltunk ilyen jók vagy az ellenfelünk ilyen gyenge, de úgy érzem, hogy minden tekintetben a győriek fölé nőttünk. Azonban továbbra is katasztrofális a helyzetkihasználásunk. A biztos vezetés tudatában nyugodtabban kellett volna futballoznunk. — Teljesült a minimális elvárás, de mikor nyugodtál meg a kispa- don? — Csak a harmadik gólunknál, akkor már tudtam, hogy nem lehet baj. Persze igazából akkor lennék nyugodt, hanem kellene osztályozót játszani. — Mi lehetett az oka, hogy eddig gyengélkedők közül most többen ugrásszerűen feljavultak? — Erre én is kíváncsi lennék! Persze csalóka dolog ez, ugyanis a Győr nagyon gyengén futballozott. Gyenge ellenfél ellen pedig könnyű játszani. —Elégedett vagy a látottakkal? — A mai mérkőzéssel, az eredménnyel és a játékkal is. Már közhelynek számít, de ha tavasszal így játszottunk volna, most nem itt tartanánk. Haász Sándor, a Győr edzője:—Az utolsó eséllyel nem éltünk, de mindig van egy utolsó utáni lehetőség. Sok mindent meg kell tanulni még, de legfőképpen lelkesedni. Ugyanis a Békéscsaba lelkesedésből leiskolázta csapatunkat. —Az újpestiek elleni magabiztos győzelem után erre számított? —Győzelmet vártam és mindegy milyen játékkal. —Miben volt nagy különbség a két csapat között? — Abban, hogy az ellenfél rúgott három gólt, mi pedig csak egyet. Az akarás és a lelkesedés hiányzott belőlünk. Ezek után mit törjem én a fejem azon, hogy mi volt a vereség oka? Nehéz szakmailag értékelni ezt a kilencven percet. Számolgassunk! Ha az eredeti versenykiírást vesszük figyelembe, akkor a Győr és a Pécs elbúcsúzott az NB I-től, a Békéscsaba és a Fehérvár osztályozót játszana az NB II ezüstérmeseivel, azaz a Tiszakécskével és a Matáv Sopronnal. Ám az MLSZ a mai napon újabb döntésre készül. Több verzió is felmerült. A legrégebbi: 20 csapatra emelik az NB I létszámát. Ebben az esetben a Fehérvár és a Békéscsaba osztályozó nélkül is NB I-es marad, az NB II két bajnoka a III. Kér. TVE és a Siófok felkerül a legmagasabb osztályba, miként a Tiszakécske és a Matáv Sopron is. A Győr és a Pécs viszont osztályozót játszik a bronzérmesekkel, a Diósgyőrrel és a Kaposvári Rákóczival. A legújabb és a liga által is támogatott verzió az, hogy jövőre 18 tagú lesz az első osztály. Itt is két változat merült föl. Ezek egyike: az NB I utolsó négy helyezettje osztályozót játszik az NB II két csoportjának második és harmadik helyezettjével. A másik variáció szerint csak a Pécs és a Győr játszik osztályozót az ezüstérmesekkel az NB II bajnokai pedig egyenes ágon feljutnak. Ma minden eldől. A MÉRKŐZÉS ELŐTT. Winkler János, a Békéscsaba társadalmi elnökhelyettese: — Bízom abban, hogy a csapat jövőre is NB I-es marad. Zahorán György, a Békéscsaba technikai vezetője: — Vizsgafe­ladat lesz. Juhász Gyula, a Békéscsaba intézője:—Ez az utolsó tánc. Silviu Iorgulescu, a Békéscsaba pályaedzője: — Csak a győzelmet tudom elképzelni. Szűcs Mihály, a Békéscsaba egykori elnöke: — A Békéscsaba a múltban is és jelenleg is jobb csapat, ezért két-háromgólos győzelmet várok. Moós János, a Békéscsaba tartalékcsapatának edzője:— Remé­lem, győzelemmel búcsúzunk a közönségtől. Horváth Béla, a Győr technikai vezetője: — A mai nap a mi napunk lesz. Gunyhó Ferenc, a Győr pályaedzője: — Következzen a tavaszi idegenbeli bravúr! Brockhauser István: — Győzni jöttünk, nem számolgatni. Szabó Ottó, a Győr tartalékcsapatának edzője: — Maradjunk bent! Csernefalvy László játékvezető-ellenőr: — Sportszerű küzdel­met, jó mérkőzést és persze jó játékvezetést várok. A SZÜNETBEN. Papp László, a Békéscsaba ügyvezető elnöke: —Él a remény az élvonalbeli tagságra. Krattinger Márton, a Békéscsaba társadalmi elnöke: — Szívem szerint már most lefújnám a mérkőzést. Kovács Géza, a Békéscsaba ügyvezető elnökhelyettese: — Min­denki számára nagy öröm, ha ilyen futballt láthat. Gunyhó Ferenc:—Harcolunk az egyenlítésért. Dr. Petróczy Gábor Békés megyei sportigazgató: — Eddig a Békéscsaba megcselekedte, amit a „haza” megkövetelt. Udvarácz Milán, a békéscsabaiak egykori kapuvédője: — Sok­kal jobb a Csaba. A MÉRKŐZÉS UTÁN. Sebők Vilmos, a békéscsabaiak buszsofőrje:—A fiúk ezzel a győzelemmel feltették az i-re a pontot. Silviu Iorgulescu: — Most még korai az öröm... Zahorán György: — Érti ezt valaki? Az NB I végeredménye 1. Ferencváros 30 21 3 6 56—25 66 2.BVSC-Dreher 30 18 7 5 50—29 61 3. Újpesti TE 30 12 12 6 43—31 48 4. Debreceni VSC-Epona 30 14 6 10 49—40 48 5. MTK FC 30 13 7 10 58—43 46 6. Kispest-HonvédFC 30 12 10 8 49—35 46 7. Vasas Casinó Vigadó 30 12 10 8 44—40 46 8. Csepel SC 30 11 9 10 46—45 42 9.1nstadt Stadler FC 30 8 12 10 35—42 36 10. Zalaegerszegi TE 11. Vác FC-Samsung 30 8 10 12 42—48 34 30 7 12 11 39—46 33 12. Haladás VFC 30 8 8 14 30—48 32 13.Fehérvár Parmalat FC 30 8 7 15 38—54 31 14. Békéscsabai Eló're FC 30 6 11 13 33—46 29 15. Gyó'ri ETO FC 30 6 9 15 34—54 27 16. Pécsi MFC* 30 7 5 18 32—53 23 *= három büntetőpont levonva. Ismét Vlaicu (fehérben) bizonyult a mezőny legjobbjának, aki ezútal Fehér mellett húz el, a háttérben Varga S. játékvezető számtalanszor akadt dolga, mi­vel csapattársai nem sok vizet zavartak, kevésbé segítették a győriek kapusát. Vlaicu ismét elemében volt, remekül szer­vezte a játékot, de Fodor is át­mentette váci formáját. Filipo­vics is nagy kedvvel játszott és Balogh is megbízhatóan rom­bolt vagy szervezett. Elől rég láttuk ennyire elemében játsza­ni Kulcsárt, de Szarvasra sem lehetett panasz. Nem is sokáig váratott magára a gól, a békés­csabaiak a 12. percben bekö­szöntek Brockhauser kapujá­ba. Ezt követően sem váltott rit­must a Rába-parti együttes, to­vábbra is inkább a védekezés­sel voltak elfoglalva, miközben a házigazdák remek támadáso­kat mutattak be. Könnyedén növelték is az előnyüket, 2—0 után viszont a győriek is meg­próbáltak kitámadni, ám legin­kább csak a csabai 16-os előte­réig jutottak el. Ez érthető, hi­szen a felállásból is kitetszett, hogy 0—0-ra rendezkedtek be, és nehéz volt ebből a helyzetből váltani. A fordulás után ismét ha­marjött a csabaiak gólja. Ettől kezdve aztán végképp fölsza- badultan gurigáztak a házi­gazdák, s csak az mentette meg az újabb góloktól a Győrt, hogy Brockhauser remek for­mában védett, nem egy ziccert és gólba tartó labdát hárított. Örömfutballt játszott a Békés­csaba, s a magabiztos győze­lem tudatában egyre több lát­ványos akciót dolgoztak ki, igaz, eközben megfeledkeztek —de lehet, hogy elszoktak—a védekezésről, ezért a finisben egy kis elmélázás, és máris szé­pítettek a Rába-partiak. Ettől függetlenül, akár hat-hét gól- különbséggel nyerhettek vol­na a csabaiak, akik közönség­szórakoztató produkcióval búcsúztatták a bajnokságot. Bizony, ha a lila-fehérek a ta­vasz folyamán néhány mérkő­zésen ilyen formát tanúsítot­tak volna, most a középme­zőny elején is kiköthettek vol­na. így viszont nagy kérdés, kell-e osztályozót játszaniuk, s ha igen, kivel? Békéscsabai Előre FC—Győri ETOFCO—2(0—2) Tartalékbajnoki-mérkőzés, Békéscsaba, 200 néző. V.: Heibl. Békéscsaba: Baji (Nagy Zs.) — Nagy K., Kovács K., Varga, Valentényi — Bozai, Dobi, Pus­kás (Petruzsán), Kurilla (Molnár) — Dani. Kvasz. Edző: Moós Já­nos. G.: Demollari, Farkas. Jó: Nagy K., Kovács K„ Valentényi, ill. Stark, Hajszán, Demollari. Ez történt még... Pécs-ZTE 3—2 (1-2) Pécs, 1000 néző. V.: Arany. Pécsi MFC: Balogh T. — Dienes, Werner, Braun — Tolocsko, Győri, Jaki, Fe- hé r (Miiller, 63.), Schneider—Tököli (Bujdak, 46.) Szabó Cs. (Pest R., 46.) Zalaegerszegi TE: Tóth — Kocsárdi, Szabó 1. Zs., Kovács Zs. — Sebők, Szabó II. Zs., Ivanics, Balog Z., Né­meth — Horváth (Sztipánovics, 70.), Preisinger. G.: Schneider (3.), Pest R. (53.), Gyó'ri (80. p.) ill. Ivanics (6.), Preisinger (8.), Sebők, 85.). Jó: Tolocsko, Gyó'ri, Schneider, ill., Kocsárdi, Sebó"k, Ivanics. MTK-FTC 2-1 (1-1) Népstadion, 6000 néző'. V.: Hanacsek. MTK FC: Babos G. — Ló'rincz — Szekeres, Kuttor — Babos Á., Far- kasházy, Horváth Cs., Csillag (Talapa, 67.), Zsivótzky (Hamar, 84.) — Szabados, Kenesei K. (Oprisan, 90.). Ferencváros: Hajdú — Telek — Milovanovic (Hrutka, 72.), Szűcs — Nyilas, Jagodics, Arany, Lisztes (Kopunovic, 78.), Keller (Vincze O., 68.)—Zavadszky, Nicsenkó. G.: Szabados (28.), Zsivótzky (58.) ill. Arany (2.). Jó: Babos G., Ló'rincz, Zsivótzky, ill. Telek. DVSC—Stadler 4-1 (0-1) Debrecen, 6000 nézó'. V.: Vágner. DVSC-Epona: Horváth B. (Horváth D., 82.)—Gojan—V adicska, Sándor Cs., Pető' — Dombi, Madar Cs. (Sza­bó, 85.), Sándor T„ Szathmári — Plókai M. Nagy Zs., 79.), Ilea. Stadler FC: Békési — Vacsilja — Kertész, Nagy A., Balogh — Csehi I., Molnár, Kovács Zs., Csehi Z. — Bulders (Jeli- szejev, 57.), Szentmártoni. G.: Ilea (48., 67.), Plókai (52.), Sándor T. (63., 11-esből), ill. Csehi I. (26., 11- esből). Jó: Sándor Cs., Madar Cs., Szathmá­ri, Ilea, ill. Csehi I., Kovács Zs., Szent­mártoni. ÉTÉ—Csepel 5-1 (4-0) Megyeri út, 2500 nézó', V.: Gergely. Újpesti TE: Szűcs — Sebők. Füzesi, Szlezák — Djordjevic, Túri, Véber, Bérczy, Egressy (Belvon, 82.) — Szanyó, Wukovics (Horváth P., 84.). Csepel SC: Bíró — Tyukodi, Váczi, Keresztúri — Jakab, Rósa (Petrók, 38.), Vancsa (Zombori, 69.), Medgyes (Vejmola, 82.), Szekeres — Baranyi, Nagy T. G.: Szanyó (6., 35.), Sebők (23.), Wukovics (37.), Túri (67.), ill. Baranyi (86.). Jó: Sebők, Túri, Véber, Szanyó, ill. Váczi. BVSC—Fehérvár 2-1 (2-0) Szőnyi út, 500 néző. V: Kurmai. BVSC: Koszta — Csábi — Bonda­renko, Szalma (Komlósi, 70.) — Bük- szegi, Molnár, Komódi, Bognár (Pomper, 86.), Farkas — Orosz, Vincze. Fehérvár Parmalat ’96 FC: Kujundzic — Jávorka — Ló'rincz, Bekő — Pető (Korsós, 75.), Zimmer­mann, Miriuta, Monyé, Tóth N. (Dvé- ri, 46.)—Takács, Horváth F. G.: Vincze (9.), Orosz (28.), ill. Hor­váth F. (65.). Jó: Molnár, Komódi, Vincze, ill. Kujundzic, Zimmermann, Miriuta. Haladás—Vasas 1—1 (1—1) Szombathely, 6000 néző. V: Kiss B. Haladás VFC: Király — Varga K„ Tóth M., Sánta — Fehér, Szekér, Ko­vács S., Bognár, Tóth Gy. — Kiss (Majoros, 78.), Negrau (Somfalvi, 44.). Vasas: Sáfár — Geress, Juhár, Gricajuk — Mónos, Máriási Simon, 55.), Galaschek, Szilveszter, Jessy — Fischer (Váczi, 46.), Jován (Tóth A., 85.). G.: Kovács S. (29.), ill. Tóth M. (12.— öngól). Jó: Kovács S., Szekér, ill. Máriási, Galaschek. Kispest-Vác 2-0 (0-0) Bozsik-stadion, 1500 néző. V: Kiss G. Kispest-Honvéd: Vezér — Hahn — Plókai A., Mátyus — Argyelán (Ko­vács B., 46.), Bárányos, F’orrai, Gabala, Piroska — Jovanovic (Ghinda, 68.), Tóth M. Vác: Hámori — Nagy T. — Lajkovics, Kasza — Vojtekovszki, Lévai, Schwarcz, Víg (Kriska, 86.), Siago — Mackaya (Szoboszlai, 89.), Andrássy (Zvara, 65.). G.: Plókai A. (86.), Tóth M. (89.). Jó: Piroska, Kovács B., ill. Mackaya. A tudósítást készítette: Gyurkó Mihály, Jávor Pé­ter. Fotó: Kovács Erzsébet íREKES MEGYEI HÍRLAP A ^ATESZ tagja Közéleti napilap. Főszerkesztő: dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Seleszt F’ercnc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: dr. Tóth Miklós ügyvezető igazgató. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; sportrovat: 451-114; Szerkesztőségi telefax: (66) 441-020. Kiadói telefax: (66) 450-198; Hirdetésvezető: Nánási János. Telefon/fax: (66) 441-311; Terjesztésvezető: Körtvélyesi Csaba. Telefon/fax (66) 453-710. Az előfizetők részére terjeszti a Népújság Kft. az ügynökségein keresztül. Árusításban terjeszti a „DÉLHÍR” Rt. Békés megyei üzeme, Békéscsaba Szabadság tér 1—3. Telefon (66) 443-106 és egyéb terjesztő szervek. Előfizethető a kiadónál (5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4.), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással. Előfizetési díj egy hónapra 595 Ft, negyedévre 1725 Ft, fél évre 3570 Ft. Készül: a Kner Nyomdában, Békéscsaba, Baross út 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068