Békés Megyei Hírlap, 1996. június (51. évfolyam, 127-151. szám)

1996-06-18 / 141. szám

1996. június 18., kedd SPORT A tavaszi második győzelem után jöhet a Győr Vác FC-Samsung—Békéscsabai Előre FC 1—2 (0—1) NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Vác, 1500 néző. V.: Vavika (Kurmai, Nyilas). Vác: Hámori 7—Nagy 5 — Lévai 5, Lajkovics 4 — Schwarcz 5, Andrássy 6, Vojtekovszki 5, Víg 5, Romanek 4 — Sándor T. 6, Füle 5. Edző: Tóth Dénes. Békéscsaba: Babócsy 6 — Mracskó 6, Csató 7, Szenti 6, Zahorán 6 — Filipovics 6, Balogh 5, Kovács 5, Puskás 7 — Fodor 8, Vlaicu 6. Edző: Pásztor József. Csere: Romanek helyett Nyikos (4) a szünetben, Kovács h. Kasik (6), Filipovics h. Szarvas (6), Sándor T. h. Borgulya (4) mindhá­rom a 60., Adrássy h. Kriska (-) a 74., Vlaicu h. Kulcsár a 78. percben. Gólszerző: Szenti a 13., Andrássy az 52., Szarvas a 81. percben. Sárga lap: Szenti (Fülét kaszálta el a felezővonalnál) a 40., Mracskó (Sándor Tamással szemben elkövetett gáncsért) a 48., Zahorán (Vojtekovszkit vágta fel) a 63., Puskás (Füle után rúgott) a 76. percben. Szögletarány: 5:8 (3:4). Következik Az NB I-es labdarúgó-baj­nokság 30. fordulójában következik. Június 24., hétfő: Kispest—Vác, BVSC—Fehérvár, Új­pest—Csepel, MTK— Ferencvárso, Debrecen— Stadler FC, Pécs—Zala­egerszeg, Haladás—Va­sas, Békéscsabai Előre FC—Győri ETO FC, vala­mennyi 17.00 óra. /MOMS, GUMICENTRUM Békés, Szent Pál sor 1. Tel.: 06 (66) 341-447, 341-798. Gumiköpenyek, P akkumulátorok, S perforált lemezek. — 4. perc: Fodor aranytálcán tálalta a labdát a felfutó Kovács elé, aki néhány lépés megtétele után a 16- oson belül találta magát kísérő nélkül, csak egy jó lövés hiány­zott,'amely helyett egy emelés sikeredett bal külsővel a kapus kezébe... 13. perc: Szabadrúgást végez­hetett el a Békéscsaba a váci térfél közepéről. Vlaicu gyorsan elvég­zett gurítása a felfutó Mracskót találta meg, aki le viharzott az alapvonalig, onnan 45 fokos szögbe visszatolta a labdát az érkező Baloghnak, a hátvéd 15 méteres lövése még kipattant az egyik váci védőről, az ismétlő szerepben pedig Szenti tetszel- gett, az ő 8 méteres okos gurítása már a bal alsó sarokban kötött ki, 0—1. 26. perc: Váci helyzet követ­kezett: egy beadás után Szenti bizonytalankodott a 16-os vona­lán, szemben a csabai kapuval, Schwarcz használta ezt ki és óriá­si löketet eresztett meg 17 méter­ről, Babócsynak bizony kapasz­kodnia kellett a félmagas, bal sar- kos lövés után, de sikerült kitol­nia. 31. perc: Mracskó hatalmas, 16 méteres lövésébe az utolsó pil­lanatban lépett be az egyik váci védő, pedig nagyon a kapu fele tartott a labda... 32. perc: Romanek a csabai alapvonaltól 5 méterre, a 16-oson belül színészi tehetségét bonta­koztatta ki egy szabálytalanság eljátszásával, ami izgalmat csak a váci nézők és az ő szívében oko­zott. 42. perc: Szabadrúgást kapott a Vác a 16-os bal oldalvonalánál, a labda mögött természetesen Nagy Tibor állt, aki a kapuracsa- varást választotta. Babócsy azon­ban remek érzékkel öklözött. 48. perc: Balogh futott rá egy magas labdára Nagy díszkíséret­ében, 8 méterre a kaputól azon­ban nem találta el igazán a lehulló labdát, pedig nagy lehetőség volt. 52. perc: Az alapvonaltól 28 méterre kissé a bal oldalon Füle eljátszotta, hogy szabálytalanko­dott vele Csató, Vavika értékelte az alakítást és szabadrúgást ítélt. A letett labdát Vígh ballal csavar­ta középre, Andrássy sosem lá­tott magasságokba emelkedett (tehette, hiszen a védők nem za­varták) és 5 méterről remek fejest küldött a bal alsó sarokba, 1—1. 58. perc: Sándor T. ügyes csellel csapta be Csatót, ezzel egyben tisztára játszotta magát, 16 méteres lövését Babócsy nagy bravúrral védte. 59. perc: Csató tört előre, ke­resztlabdáját Puskás azonnal, egy pattanás után beadta, Csató érke­zett és 4 méterről a meccs legna­gyobb helyzetét hagyta ki. 65. perc: Hatalmas partdobás után Szarvas fejelhetett 4 méter­ről (hol volt Hámori?), ez azon­ban erőtlenre sikerült, s a kapuvé- dőnek módja volt még javítani. (Szarvas a jelenet után hevesen kezezést reklamált, a sajtóhelyről nem lehetett megítélni az esetet, ő azonban nagyon közel állt.) 71. perc: Újabb veszélyes vá­ci pontrúgás következett: itt is Víg ívelt középre, azzal akülönb- séggel, hogy most a jobb oldalról. Vélemények A MÉRKŐZÉS ELŐTT. Babócsy András: — Minimálisan döntet­lent remélek a mérkőzéstől. Silviu Iorgulescu, a Békéscsaba pályaedzője: —- Továbbra is várjuk a jó eredményt idegenben. Zahorán György, a Békéscsaba technikai vezetője: — Fogynak a lehetőségek... Jankulár István, a Békéscsaba elnökségi tagja: —Nem mondok semmit, mert a múltkor sem jött be. Pásztor József: -—Jó lenne egy pontot szerezni. Sebők Vilmos, a csapat buszsofőrje: — Ha az MLSZ beváltja elképzelését, akkor nem játszunk, osztályozót. Sipos Aladár (Flóri bácsi), a Békéscsaba törzsszurkolója: — Ideje lenne már nyerni, mert az utóbbi időben jól megy a csapatnak, csak a szerencse nem állt mellé. Egy góllal jobbak vagyunk. Szarvas János: — Pontosan érünk haza, egyszer játszhatunk rosszul is, csak érjük el a célunkat. Major László: — Remélem, olyan eredmény születik, hogy még az utolsó meccsen győzelem, esetén bent tudunk maradni. A MÉRKŐZÉS UTÁN. Sebók Vilmos: — A váci siker csak a Győr legyőzésével válik értékké. Moós János, a Békéscsaba tartalékcsapatának edzője: — Rég­óta vártuk a győzelmet, de továbbra is marad a nagy feladat, mert még a Győrt le kell győzni. Kvasz Krisztián, a tartalékcsapatjátékosa: — Megérdemeltük a győzelmet, már nagyon érett. Baji Tamás: — Régen vártuk ezt a sikert, az utolsó pillanatban, a lehető legjobbkor jött. Kulcsár Sándor:—Akkor lett volna igazi értéke a győzelemnek, ha a Győr kikapott volna, de van még lehetőség, továbbra is az a cél, hogy elkerüljük a kiesést, egyébként pedig nagyon sajnálom, hogy nem játszhattam ma az elejétől kezdve. Silviu Iorgulescu:—A Győr ellen háromszor nehezebb lesz, korai lenne még ünnepelni. Papp László, az Előre FC ügyvezető elnöke: — Öt góllal is nyerhettünk volna, ez a meccs erőt kell, hogy adjon a Győr ellenire. Az életveszélyes beadást Lévai fejelte a kapufára 5 méterről, ezu­tán pedig Fodor a gólvonalról szabadított fel. 72. perc: Szarvas kihagyta a kihagyhatatlant. Puskás olyan labdát tálalt neki, amilyen még talán a mesében sem létezik. Az átvétel után ugyanis Robinson magányában álldogált Hámori­val szemben, három lövőcsel után a kapusba passzolt, a vissza­jövő labda ismét helyzetben talál­ta, de ezt elcselezte. 79. perc: Szarvas kitolta a lab­dát Puskáshoz, akivel szemben megint csak egyedül Hámori tor­nyosult, de ő is azt választotta, mint korábban játékos társa, azaz a kapust találta telibe. v 81. perc: Gyönyörű támadás után gyönyörű vendéggól: Fodor már ezerszer felfutott a 80 perc alatt a jobb oldalon, most megtet­te ezeregyedszer is. három védő átjátszása után Kulcsárhoz pasz- szolt, aki egyből középre ívelt, az érkező Szarvas pedig tőle szo­katlan módon fejjel továbbította a labdát az üresen árválkodó kapu­ba, mintegy 6 méterről, 1—2. 84. perc: Szarvas beadását Kulcsár 4 méterről ollózta kapura csodálatos mozdulattal, Hámori azonban káprázatos reflexszel védett szögletre. 88. perc: Puskás bőrözte meg az előtte álló váci hátvédet, amellyel óriási helyzetbe került, 14 méterről ügyesen átemelt a váci portás felett, de balszeren­cséjére a labda a kapufát csak kívülről érte. A váciak bizakodva várták a mérkőzést, hiszen a legutóbbi fordulóban Újpesten imponáló játékkal döntetlent értek el a dobogóesélyes fővárosiak ott­honában. A kérdés az volt, hogy Tóth Dénes akkori magasztaló szavai hogyan hatnak majd a játékosokra, hiszen mint el­mondta, először dicsérhette meg a csapatát a tavasz folya­mán. Nem szólt viszont a váciak mellett az a tény, hogy idén mindössze egy meccset sikerült megnyerniük hazai pályán, és azt is nagyon nehezen (ZTE). A vendégek helyzete a mérkőzés előtt eléggé elkeserítőnek tűnt. A gárdához közel álló matema­tikus szerint a Vác elleni egy pont megszerzése, majd az ott­honi meccsen a Győr legyőzése jelenthetné az osztályozós he­lyet (vagy a bentmaradást). Az előjelek nem voltak tehát túl kedvezőek, hiszen két vereség TOTÓNYEREMÉNYEK A Totó 24. heti nyereményei: 13 plusz egy találatos 4 darab, nyere­ményük 1 millió 120 ezer 947 forint; 13 találatos 10 darab, nye­reményük 271 ezer 745 forint; a 12 találatosok 11 ezer 260; all találatosok 844; a 10 találatosok 209 forintot fizetnek. A Góltotón 4 taMlatos szel­vény nem volt, a következő hétre átvitt nyeremény összege 1 millió 44 ezer 101 forint; 3 találatos szelvények 12 ezer 166 forintot érnek. Edzői nyilatkozatok Tóth Dénes, a Vác edzője: — Jobban játszott a Békéscsaba, megérdemelten nyerte a mérkőzést. Rá sem ismertem saját csapa­tomra az elmúlt hét teljesítménye után. Pásztor József, a Békéscsaba edzője: — Sajnos, most is voltak hibák, mert nem tudtuk kihasználni a kínálkozó lehetőségeket. Vezetésünknél, azaz 1—0-nál, amikor az ellenfél padlóra került, be kellett volna lőni a helyzeteinket. A játékosok azonban továbbra is görcsösen játszottak, nagyon nehéz egy ilyen év után őket feloldani, így maradt a régi betegségünk, a nagyobbnál nagyobb ziccerek, helyzetek kihagyása. —Filipovics lecserélésére miért volt szükség? — Jól kezdett, de látszott rajta, hogy a mozgása szétesett, kezd fáradni, újítani kellett. A kispadon pedig olyan játékosok ültek, akik gyorsak és képesek a megújulásra, meglepetésre, ami — azt hiszem — be is igazolódott. —Elégedett F odor és Szarvas játékával? — Meglepően lendületes volt Fodor, ilyen játékot kellett volna nyújtania végig a bajnokság során, Szarvas is letette a névjegyét, hiszen egy gólt szerzett igaz, kihagyott egy óriási ziccert is. után következett ez a találkozó, nem is akármilyen téttel. Az első percekben azonnal meglátszott, hogy kinek fonto­sabb a mérkőzés. A vendégcsa­pat a kezdést jelző sípszó után tulajdonképpen azonnal magá­hoz ragadta a kezdeményezést, ami a helyzetek számában is megmutatkozott. A sérült Kul­csárt Filipovics, illetve a gyak­ran felfutó Fodor próbálta he­lyettesíteni, mondhatni elég biztatóan. Az iramot tekintve jól kezdődött a talákozó, de ez, sajnos, nem sokáig tartott. Az első viharos perceket követően álmoskás időszak következett, ennek ellenére született a gól, amely kicsit felpörgette a játé­kot. A Vác továbbra sem na­gyon találta az ellenszert a lila­fehérek ellen, nagyobb helyze­tet mindössze egyszer tudtak kidolgozni a hazaiak az első já­tékrészben, azt is a vendégvé­delem hozta össze. Megfigyel­hető volt egyébként, hogy a csa­baiak futóteljesítményben ho­gyan főzik le a váciakat, mintha nem is ők állnának a táblázaton hátrébb. Többek között jó volt látni a remek formában játszó Fodort, aki régóta adós volt már ezzel a játékkal. (A hírek szerint a mérkőzés alatt nem egy megfigyelőleste játékát.) A szünet után tulajdonkép­pen nem sokat változott a játék. Továbbra is a vendégek akara­ta érvényesült a középpályánés a Békéscsaba védelmi vonalá­ban. Mindezek ellenére a gólt a hazai csapat érte el, amelyet is­mét pontrúgás után szereztek egy begyakorolt figurát követő­en. A gól semmit sem változta­tott a játékon, pontosabban annyit azért igen, hogy a Békés­csaba meglepetésre még job­ban kapujához szegezte ellenfe­lét. Sokat jelentett a kettős csere — Szarvas és Kasik beállása — , hiszen Filipovics ekkora már elfáradt és ők hárman, Fodor­ral kiegészítve nem egyszer a váci védők mögé tudtak kerül­ni. Ebben az időszakban a sok- mozgásos, keresztbefutásos taktikát alkalmazta a vendég­csapat, amely egy-két éve még sikerek elérésére segítette őket. A rengeteg kihagyott helyzet után Szarvasnak végül is sike­rült gólt szereznie, ami remél­jük, meghozza az önbizalmát a zárófordulóra is. A gól után sem állt be a Békéscsaba sün­disznóállásba, továbbra sem adta fel az újabb gól szerzésé­nek lehetőségét, kivéve az utol­só két-három percet, azaz a hosszabbítás időszakát, ami­kor beszorultak saját kapujuk elé. Egyszóval Békéscsaba jó játékot mutatott be a valamivel esélyesebb Vác otthonában. Különösen igaz ez a második félidő egyes szakaszaira. Szegedi Zsolt Vác—Békéscsaba 5—1 (4— 1). Tartalékbajnoki-mérkőzés, Vác, 200 néző. V.: Strehó. A mezőnyben az Előre jól passzol- gatott, de kapura veszélytelen volt. A játékvezető ítéleteivel rendre a csabaiakat sújtotta. Ez történt még Győr—Újpest 4—0 (3—0). Győr, 4000 néző, V: Vágner. Győri ETO FC: Brockhauser — Lakos, Lantai (Agics, 60.), Szabó B. — Puglits, Cseke, Urbán (Ferenczi, 85.), Iftodi (Mikóczi, 82.), Fűzi — Korsós, Lazar. Újpesti TE: Szűcs — Medgyesi (Túri, 46.), Bérczy, Sebők, Szlezák — Jenei, Szanyó, Véber, Djordjevic — Horváth (Wukovics, 67.),Egressy. G.: Cseke (5.), Lazar (40., 64), Urbán (4L). Jó: Cseke, Urbán, Lazar, Fűzi, ill. Sebők,Véber. ZTE—BVSC 1—3 (0—2) Zalaegerszeg, 5000 néző, V: Hanacsek. Zalaegerszegi TE: Tóth— Kovács Zs., Szabó I. Zs., Kutasi (Hor­váth J., 46.) — Sebők, Lendvai, Hor­váth A. (Ivanics, 53.), Balog, Németh — Szabó II. (Horváth Gy., 57.), Preisinger. BVSC-Dreher: Koszta— Csábi (Farkas, 46.) — Bondarenko, Komlósi, Szalma — Bükszegi, Zováth, Aranyos, Bognár — Orosz (Komódi, 55.), Vincze (Potemkin, 77.). G.: Németh (80.), ill. Orosz (13., 38., 52.). Jó: Tóth, ill. Orosz, Vinczc, Bognár, Bondarenko, Komlósi. Csepel—DVSC1—2 (1—0) Csepel, 1000 néző, V: Kiss G. Csepel SC: Bíró — Váczi D. — Tyukodi, Keresztúri — Rósa, Petrók, Vancsa (Burillák, 84.), Zombori, Szekeres — Jakab, Baranyi (Nagy T., 71). DVSC- Epona: Horváth B. — Stupár — Vadicska, Sándor Cs., Pető (Medvid, 66.) — Dombi (Dobos, 90.), Bagoly, Sándor T., Szatmári — Ilea, Plókai M.(Böőr88.). G.: Rósa (18.), ill. Ilea (56., 87.). Jó: Rósa, Baranyi, ill. Ilea, Szatmári, Vadicska. Vasas—Kispest 2—4 (1—2) Fáy u., 4000 néző, V: Gergely. Vasas Casino Vigadó: Sáfár — Mónos, Geress, Herczeg, Jessy — Máriási, Szilveszter, Galaschek, Tóth A. (Váczi, 55.) — Jován, Fischer. Kis­pest-Honvéd FC: Vezér — Plókai. Dubecz (Kovács B., 42.), Gabala, Mátyus — Forrai, Bárányos, Piros­ka, Moses—Jovanovic (Ghinda,71.), Tóth M. (Kabát,84.). G.: Plókai (31., öngól), Jován (85.), ill. Mátyus (13.), Herczeg (18., öngól), Jovanovic (58.), Tóth M. (73.). Jó: Jessy, ill. Vezér, Tóth M. FTC—Pécs 3—1 (2—0) Üllői út, 9500 néző, V: Lettrich. Fe­rencváros: Hajdú — Telek — Milovanovic — Nyilas, Albert (Arany, 46.), Simon (Zavadszky, 64.), Keller, Lisztes, Vincze O. — Kuntic, Nicsenko. Pécsi MFC: Baronek — Dienes, Aczél, Szabados — Tolocsko (Szabó Cs., 89.), Győri, Jaki, Fehér, Ulrich (Ulveczki, 35.), Schneider (Müller, 84.)—Tököli. G.: Lisztes (20.), Nicsenko (29. — 11- esből, 60.) ill. Tököli (86.). Jó: Telek, Vincze O., Nyilas, Lisztes, Nicsenko, ill. Tolocsko, Tököli. Fehérvár—Haladás 1—1 (0—0) Székesfehérvár, 10 000 néző, V: Tóth V. Fehérvár: Mitring —- Lőrincz (Dvéri, 72.), Monyé, Bekő — Pető, Dulic (Kujundzsics, 45.), Miriuta, Zimmermann, Tóth N. (Jávorka, 55.) — Takács, Horváth. Haladás VFC: Király — Varga, Tóth M., Sánta — Zugor, Kovács (Bognár, 79.), Szekér, Varsányi, Lengyel — Kiss (Majoros, 88.), Negrau (Somfalvi, 79.). Kiállítva: Mitring a 45., ill. Varsánvi (65.). G.: Dvéri (82.), ill. Kiss (52.). Jó: Monyé, Bekő, Takács, ill. Tóth. Király, Kiss. Stadler—MTK 0—1 (0—1) Akasztó, 1500 néző, V: Pillér. Innstadt Stadler FC: Nagy G. — Dragoner, Kertész, Nagy A. (Lehota, 46.), Csehi I. — Lázár, Molnár, Resko, Kovács Zs. (Szentmártoni, 60.) — Bulders, Csehi Z. MTK FC: Babos G. — Lőrincz — Kuttor, Sze­keres — Babos Á. (Talapa, 80.), Farkasházy, Csillag, Illés, Zsivótzky — Kenesei (Horváth Cs., 85.), Szaba­dos (Hamar, 82.). Kiállítva: Reskó (84.). G.: Szabados (7.). Jó: Nagy G., Dragoner, Reskó, ill. Babos G., Lőrincz, Farkasházy. Az NB I állása l.FTC 21 3 5 55—23 66 2. BVSC 17 7 5 48—28 58 3. Újpest 11 12 6 38—30 45 4. DVSC 13 6 10 45—39 45 5. Vasas 12 9 8 43—39 45 6. MTK 12 7 10 56—42 43 7. Kispest 11 10 8 47—35 43 8. Csepel 11 9 9 45—40 42 9. Stadler 8 12 9 34—37 36 10. Vác 7 12 10 39—44 33 11.ZTE 8 9 12 39—45 33 12. Fehérvár 8 7 14 37—52 31 13. Haladás 8 7 14 29—47 31 14. Győr 6 9 14 33—51 27 15.B.csaba 5 11 13 30—45 26 16. Pécs* 7 4 18 29—50 22 * = 3 büntetőpont levonva Meccsmorzsák A mérkőzés előtt összefutottam néhány csabai szurkolóval, hiszen vagy húszán most is elkísérték a csapatot. Beszélgettünk az esélyekről és az együttessel kapcsolatos dolgokról, amikor valamelyikük (termé­szetesen név nélkül) furcsa megjegyzést tett: „A Békéscsaba nemcsak a menekültek városa, hanem a menekült futballistáké is.” Mindenki értelmezheti magának szájíze szerint... M MM ® ® ® Major László a nézőtéren foglalt helyet a tartalékmeccsen, ebben nincs is semmi meglepő, hiszen megszokott dolog, hogy a nagycsapat tagjai, ha tehetik, figyelemmel követik a tarcsikat is. Major azonban most a fő meccsen is csak a tribünről figyelhette az eseményeket, hiszen hat sárgája miatt kénytelen volt pihenni, pedig ő váci specialistának számít, hiszen a legutóbbi Duna-parti találkozón is ő rúgta a csabai gólt. A 6. sárga apropójából tettem fel a kérdést: öt sárga után lehet-e mérlegelni egy-egy mérkőzésen belül azt, hogy nem szabálytalanko­dók sárga laposan? „A Vasas mérkőzésen Váczi beállásával veszélye­sebb lett a támadósor, bajba kerültünk, amikor a gyors egykori játszó­társ egy az egybe vihette rá védőinkre a labdát. Én is egy ilyen szituációba kerültem, kénytelen kelletlen szabálytalankodtam.” M M M ® ® ® A mérkőzés után a váci szurkolótábor nem tágított a székház elől és fejeket követelt. Legtöbbet László Attila és Tóth Dénes nevét említet­ték. Nehezen nyelik le a szurkolók a csapatuk tavaszi harmatgyenge szereplését. Szabados Béla ezüstérmes százon Az országos úszóbajnokságon hétfőn este a 100 m férfi gyors, a klasszikus sprintszám döntőjéből hiányzott a címvédő és még mindig maródi Czene Attila. A trónusáért folyó harc váratlanul izgalmasra, a befejezés pedig csattanósra sikeredett, hiszen az esélyesebbnek vélt békéscsabai Szabados Béla négy századdal — ez legfeljebb pár centit jelent! —kikapott Zubor Attilától. Eredmény. 100 m férfi gyors: 1. Zubor Attila (Sport Plusz OTP SE) 50,91,2. Szabados Béla (Békéscsaba) 50,95,3. Gáspár Zsolt (FTC-Print) 52,49. Közéleti napilap. Főszerkesztő: dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: dr. Tóth Miklós ügyvezető igazgató. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; sportrovat: 451-114; Szerkesztőségi telefax: (66) 441-020. Kiadói telefax: (66) 450-198; Hirdetésvezető: Nánási János. Telefon/fax: (66)441-311; Terjesztésvezető: Körtvélyesi Csaba. Telefon/fax (66) 453-710. Az előfizetők részére terjeszti a Népújság Kft. az ügynökségein keresztül. Árusításban terjeszti a „DÉLHÍ R” Rt. Békés megyei üzeme, Békéscsaba Szabadság tér 1—3. Telefon (66) 443-106 és egyéb terjesztő szervek. Előfizethető a kiadónál (5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4.), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással. Előfizetési díj egy hónapra 595 Ft, negyedévre 1725 Ft, fél évre 3570 Ft Készül: a Kner Nyomdában, Békéscsaba, Baross út 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068