Békés Megyei Hírlap, 1996. június (51. évfolyam, 127-151. szám)

1996-06-13 / 137. szám

© 1996. június 13., csütörtök SPORT A Vasasban volt nyerő a csereember Békéscsabai Előre FC—Vasas 2—3 (2—1) NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 3000 néző. V.: Vágner (Ring, Tompos). Békéscsaba: Babócsy 5 — Szenti 5, Csató 7, Major 5, Kovács 6 — Mracskó 6, Balogh 4, Fodor 4, Puskás 5 — Kulcsár 5, Vlaicn 6. Edző: Pásztor József. Vasas: Sáfár 6 — Mónos 6, Juhár 6, Geress 5, Jessy 6 — Máriássy 5, Szilveszter 5, Gricajuk 5, Galaschek 5 — Fischer 6, Jován 5. Edző: Gellei Imre. Csere: Jován helyett Váczi (6) a szünetben, Fodor h. Kasik (4) az 57., Kulcsár h. Filipovics (-) a 62., Máriássy h. Herczeg (-) a 82., Gricajuk h. Simon (-) a 92. percben. Gólszerző: Mracskó a 13., Fischer a 22., Csató a 31., Máriássy az 50., Herczeg a 88. percben. Sárga lap: Geress (Kulcsár visszahúzásáért) az 58., Gricajuk (Vlaicu felvágásáért) a 60., Major (a kitörő Váczi lábát hátulról összeakasztotta) a 66., Juhár (Filipovics buktatásáért) a 79. percben. Szögletarány: 5:2 (3:1). Az alig egy hónapja érkezett Babócsy kapus remek teljesítmé­nye révén hamar tekintélyt köve­telt magának a csapatban, és a szurkolók is szívükbe zárták a csabaiak újdonsült portársát. Egy régi szurkoló, Csendes Fe­renc festőművész egy képpel lep­te meg Babócsyt. 6. perc: Mracskó 25 méteres kapáslövését az utolsó pillanat­ban észlelte a takarásban lévő Sá­fár kapus, ezért nagy bravúrra volt szükség ahhoz, hogy vetőd­ve kiüsse a labdát. 7. perc: Kulcsár--—Csató kényszerítő végén a csabaiak baj­szos védője az üres folyosón a védők mögé került, majd nagy helyzetben, 15 méterről éppen hogy a bal alsó sarok mellé dur- rantott. 9. perc: egy újabb 25 méteres Mracskó bombalövést csak kiök- lözni tudott Sáfár. 11. perc: Fodor a félpályán ellopott egy labdát, majd Juhár „tisztes” kíséretében végigszá- guldott a V asas térfelén, kicselez­te a kivetődő kapust is, ám eköz­ben jobbra erősen kisodródott, így lövése az oldalhálóban lan­dolt. 13. perc: Kulcsár a bal szög­letzászló közeléből remekül lőtt Vélemények A MÉRKŐZÉS ELŐTT. Papp László, a Békéscsaba ügyvezető elnöke: — A klub vezetői végig bíztak abban, hogy NB I-es marad a csapat. Ehhez persze még pontok kellenek, miként a maiak is. Kovács Géza, a Békéscsaba ügyvezető elnökhelyettese: — A győzelemhez gyötrelmeken keresztül vezet az út. Zahorán György, a Békéscsaba technikai vezetője:—Az MLSZ átszervezési híreitől függetlenül a mérkőzés tétje a klub és az önbecsü­lés. Sípos Aladár, a Békéscsaba törzsszurkolója: — Ha most is pont nélküli lesz a csapat, remélem a vezetőség levonja a konzekvenciát... Dobó János, a Békéscsaba elnökségi tagja: — Remélem, hogy most már nyugodtan és eredményesen futballoznak a fiúk. Juhász Gyula, a Békéscsaba intézője: — Remélem, hogy a játékosok átérzik a pályán is a nehéz helyzetünket. Silviu Iorgulescu, a Békéscsaba pályaedzóje:—Gond nélkülinek tekintem a találkozót. Gyalog András, a Vasas megbízott elnöke: — Remélem, hogy nem csak a közönségünk, hanem a csapat is éhes a sikerre. Illovszky Rudolf, a Vasas szakosztály-igazgatója:—Legalább az egyik pont megszerzésében bízom. Komjáthy András, a Vasas pályaedzője:—A nagy meleg ellenére bízom a győzelemben. Tamás Gyula, a Vasas kapusedzóje: — Jó szereplést várok a kapustól, akin múlhat a mai mérkőzés. Dr. Lajkó Dezső, a Vasas és a válogatott orvosa: — Az igazi ellenfél nem a pályán lesz, hanem a nagy meleg. Győri László, a megyei labdarúgó-szövetség jb-elnöke: — Min­dig a játékvezetői hármas működését figyelem, de ha sportszerű a játék, azt is élvezem. A SZÜNETBEN. Láza János, a Békéscsaba elnökségi tagja: — Jól játszik a csapat, nyerünk! Pillér Sándor, a Békéscsaba társadalmi elnökhelyettese: — Ha pontosabban játszunk, nem maradhat el a győzelem. Winkler János, a Békéscsaba társadalmi elnökhelyettese: — Megérdemelten vezetünk. Laurinyecz György, a Hetes Kft. ügyvezető igazgatója: — Itthon tartjuk a három pontot. Elekes József, a Vasas tartalékcsapatának edzője: — Nem távozhatunk pont nélkül. Tamás Gyula: -— Egyik kapus sem hibáztatható a gólokért. A MÉRKŐZÉS UTÁN. Juhász Gyula: — Úgy tűnik, mégsem mindenki érzi át egyformán a nehéz helyzetünket. Jankulár István, a Békéscsaba elnökségi tagja: — Nem tudom, hogy ezután néhányan hogyan tudnak nyugodtan aludni majd. Királyvári Károly, a Békéscsaba egykori játékosa: — Vágner játékvezető ítéleteivel folyamatosan sújtotta a Békéscsabát, a csapatot egyébként már nem először fosztják meg szabályos góltól. Zahorán György: — A sors valahol igazságot szolgáltat az egész évi hozzáállásért. Következik Az NB I-es labdarúgó-baj­nokság 29. fordulójában következik. Június 17., hétfő: Vác FC-Samsung— Békéscsabai Előre FC, Va­sas—Kispest, Fehérvár— Haladás, Győr—Újpest, Csepel—Debrecen, Stad­ler FC—MTK, Zalaeger­szeg—BVSC, Ferencvá­ros—Pécs, valamennyi 17.00 óra. be a kapu előterébe, ahol Mracs­kó senkitől sem zavartatva öt méterről a bal felső sarokba fejelt, 1—0. 18. perc: Vlaicu bal oldali szögletét Kovács 22 méterről nagy erővel meglőtte, Sáfár hatal­mas vetődéssel a bal alsó sarok előtt mentett. 22. perc: egy óriási jobb oldali partdobás végén az egyedül ha­gyott Fischer mellre vette a lab­dát, ami végig gumit a testén, s mielőtt pattant volna a földön, 10 méterről nagy erővel a kapu köze­pébe lőtt, 1—1. 27. perc: Szilveszter balról át­ívelt labdáját Jován fejelte Babócsy ölébe. Egy perccel ké­sőbb Fischer 15 méteres lövését védte a kapus. 30. perc: Kulcsár balra kisod­ródva szinte nullszögből lőtt, Sá­fár azonban jól zárta a rést. 31. perc: szabadrúgáshoz ju­tott a Békéscsaba 25 méterre a Vasas kapujától. Vlaicu megpöc­költe a labdát, Csató pedig óriási erővel kilőtte a jobb felső sarkot, 2—1. 39. perc: Galaschek jól látta meg, hogy az előre lopakodó Ju­hárra senki sem figyel, oda­passzolta a labdát, Juhár azonban lövés helyett lágyan emelt kapu­ra, így a labda Babócsy könnyű zsákmányának bizonyult. 43. perc: Szilveszter 17 méterről eleresztett lapos lövését hárította Babócsy. 48. perc: Mracskó cselezge­tett az ötös jobb sarkánál, lövés helyett egy kissé kivárt, Sáfárnak volt ideje rámozdulni a labdára, így róla szögletre került a pettyes. 50. perc: Galaschek gurított vissza az ötös tájékárólMáriássy elé, aki két védőt kicselezett, majd az elvetődő Babócsy mel­lett a kapu bal oldalába vágta a labdát, 2—2. 67. perc: Váczi 15 méterről a balösszekötő helyéről megcéloz­ta a jobb alsó sarkot, de Babócsy résen volt. 76. perc: Puskás térült-fordult a 16-os tájékán, majd estében la­posan megcélozta a Vasas kapu­ját, Sáfár azonban fölszedte a lab­dát. 78. perc: Váczi két csellel át­kígyózott a védelmen, csak a kivetődő Babócsy állta útját az apró termetű, egykori békéscsa­bai lövésének. 80. perc: Vlaicu labdájával Filipovics lépett ki, de Sáfár re­mekül vetődött ki, így odalett a helyzet. 88. perc: Váczi ajobb oldalon cselezett végig, majd remek ütemben átívelt Herczegnek, aki 12 méterről a bal összekötő helyéről Major kíséretében óriási erővel a léc alá bombázott, 2—3. 92. perc: egy szabadrúgás vé­gén Balogh előtt adódott lehetőség, ám öt méterről a kapu­fát találta telibe. A rettenetes meleg ellenére meglehetősen iramosan kez­dett a Békéscsaba, mint aki ha­mar dűló're kívánja vinni a dol­got. Egymás után alakították ki a helyzeteket a Vasas kapuja előtt, alaposan megdolgoztatva Sáfárt. Nem is sokáig kellett várni a vezető gólra, amely a válogatott Mracskó nevéhez fű­ződik. Ám az ügy érdekessége, hogy Mracskó életében először szerzett fejes gólt bajnoki mér­kőzésen. Nem sokáig örülhet­tek a csabaiak, hiszen a nehéz­kesen mozgó, de remekül cse­Edzői nyilatkozatok Pásztor József, a Békéscsaba edzője: — Ezt a mérkőzést gólokkal kellett volna megnyernünk, mégis kikaptunk. Gyengén lehet játszani, de akarat nélkül nem szabad. Néhányan még mindig nem érzik át, hogy mekkora gondban van az egyesület, s ez a pár játékos tönkre teszi a többiek munkáját. Hogy kikre gondolok? Például Kasikra, Fodorra... —Pedig voltak a mérkőzésen szép pillanatok is. — Ez is igaz, csak hogy mindig akkor hibáztunk, amikor nem lett volna szabad. Ha Fodor értékesíti azt az óriási helyzetet, ha nem hibázik Mracskó, majd később 2—2-nél Filipovics ziccerben, akkor a javunkra dőlhetett volna el a mérkőzés. Ehelyett sorozatban adtuk az ellenfélnek a labdát, amit könyörtelenül ki is használtak. —Kivel voltál elégedett? — Csak Vlaicuval és Csatóval. Mracskó jól kezdett, de a végére elfáradt, sokat hibázott. A legnagyobb baj az volt, hogy rengeteg labdát eladtunk, s ezekből építkezhetett az ellenfél. Nagy lehetőséget szalasz­tottunk el, hiszen a Győr kikapott Debrecenben. Gellei Imre, a Vasas edzője:— Mindkét együttesnek fontos volt ez a 90 perc. A gólszerzési lehetőségeket mi higgadtabban értékesítettük, ez a különbség döntött a javunkra. Külön öröm számomra, hogy kétszer is vesztett helyzetből álltunk talpra. —A szünetben nem volt oka az elégedettségre. — Nem titok, hogy Váczi beállásától sokat vártam, ugyanis talajon jobban verhető a Békéscsaba védelme, éppen ezért váltottam egy mozgékonyabb Váczira. lezgető és a labdát jól kezelő Fischer szemfülessége révén hamar egyenlített a piros-kék együttes. Egyébként ez volt a vendégek első kapura lövése a mérkőzés folyamán. A gól után is tovább nyomott a Békéscsa­ba, a Vasas csak hébe-hóba lép­te át a felezővonalat. Csató bomba szabadrúgás gólja so­kat sejtető volt, ám a fordulás után alaposan megváltozott a mérkőzés kimenetele. A Békés­csaba egyre jobban „összezsu­gorodott”, a meleg hamar ki­vette az erőt a játékosokból, ugyanakkor a Vasas föltámadt, s teljesen új szellemben futbal­lozott. Egyre többet gurigáz- tak, okosan tartogatták a lab­dát, máskor pedig meg-megló- dultak és a második félidőben egyre több veszélyt jelentettek Babócsy kapujára. Sőt, nem­csak veszélyt, hanem két szép alakítás végén megfordították a mérkőzést. Mindkét csapat ellentétes félidőket nyújtott a 90 perc so­rán, az elsőben a Békéscsaba uralta a mezőnyt, a második­ban a fővárosiak. így talán igazságosabb lett volna a dön­tetlen. Különbusz Vácra Június 17-én Vácon lép pá­lyára a Békéscsabai Előre FC. A hétfői találkozóra külön­busz indítását tervezi a csabai Späten söröző, amelyre ezer forint ellenében lehet felszáll­ni. Jelentkezni, illetve érdek­lődni a Spátenben lehet vasár­nap estig, az autóbusz pedig június 17-én, hétfőn 10 órakor indul a söröző elől. Békéscsabai Előre FC—Va­sas 2—2(1—2) Tartalékbajnoki-mérkőzés, Békéscsaba, 200 néző. V.: Kor­mos. Békéscsaba: Baji (Nagy Zs.) — Kovács K., Molnár, Valentényi, Varga — Nagy K. (Hídvégi), Csepregi (Kurilla), Kvasz, Balázs — Dani, Szarvas. Edző: Moós János. G.: Dani, Szarvas (11-esből), ill. Koltai, Vikukkel. Jó: Kovács K., Ba­lázs, Varga, ill. Szalontai, Princz,Tóth N., Vikukkel. Csabán is repült a szotyolás zacskó Mint emlékezetes, tavaly a debreceni pályán a partjelzőt az egyik szurkoló egy szotyolás zacskóval megcélozta és el is találta. A tegnapi békéscsabai eset csak annyiban különbözik a hajdúságitól, hogy ezúttal a mérkőzés lefújása után repült be egy magáról megfeledkezett ifjú szurkoló szotyis zacskója. Már levonulóban voltak a csapatok és a játékvezető trió, amikor a kerítésen átdobták az ominózus zacskót, amellyel Vágner játékvezetőt célozták meg. Az egyébként jól bíráskodó játékvezető természetesen a jegyzőkönyvbe fölvezette az esetet, kérdésünket—miszerint mi is történt egészen pontosan — elhárította, mondván, hat éve semmi­lyen a pályán történtekről nem nyilatkozott, ezúttal sem kíván kivételt tenni. Majd a jegyzőkönyvből megtudjuk részletesen, hogy mi is történt. Ä rendezők a rendőrök segítségével némi „kergetőzés után” elfogták a magáról megfeledkezett szurkolót. Az NB I. állása l.FTC 2« 3 5 52—22 63 2. BVSC 16 7 5 45—27 55 3. Újpest 11 12 5 38—26 45 4. Vasas 12 9 7 41—35 45 5. Csepel 11 9 8 44—38 42 6.DVSC 12 6 10 43—38 42 7. MTK 11 7 10 55—42 40 8. Kispet 10 10 8 43—33 40 9.Stadler FC 8 12 S 34—36 36 10.ZTE 8 9 11 38—42 33 11. Vác 7 12 9 38—42 33 12.Fehérvár 8 6 14 36—51 30 13. Haladás 8 6 14 28—46 30 14. Győr 5 9 14 29—51 24 15. Békéscsaba 4 11 13 28—44 23 16. Pécs* 7 4 17 28—47 22 *-három büntetőpont levo­nás. A válogatottban is újra helyet kapó Mracskó az elsőfélidőben remekül játszott, látványos gólt is fejelt Ez történt még Már bajnok az FTC Zalaegerszegi TE—Fehérvár Parmalat ’96 FC 0—2 (0—0) DVSC-Epona—Győri ETO FC4—1(1—1) BVSC-Dreher—Ferencváros 0—1 (0—1) MTK FC—Csepel SC 1—2 (0—1) Pécsi MFC—Innstadt Stadler FC 3—1 (2—1) Újpesti TE—Vác FC­Samsung 2—2 (2—2) Kispest-Honvéd FC—Hala­dás VFC 4—0 (2—0) Megjelent a megyei sportévkönyv-«SgKÉS MEGYEI HÍRLAP Az NB I-es tudósítást ké­szítette: Gyurkó Mihály, Jávor Péter. Fotó: Kovács Erzsébet Szerdán a Csaba Expón sajtótá­jékoztatót tartottak, amelyen be­mutatták az első ízben megje­lent Békés megyei Sportév­könyv ’95-öt. Mint Ferencz Rezső felelős kiadó elmondta: a Bésport Kkt. kiadásában, Baku- lya Mihály szerkesztésében hét­ezer példányban megjelent könyvben a megye 54 települése szerepel a több mint tízezer ne­vet és mintegy ezerötszáz fotót tartalmazó 320 oldalas kiad­ványban. Szilágyi Menyhért, a megyei közgyűlés ifjúsági és sportbi­zottságának elnöke arról szólt: azért támogatták a hiánypótló könyv megjelentetését, mert Békés megye sportéletéről — amely tavaly is dobogós volt az országos rangsorban — évek óta kevés publikáció jelenik meg or­szágosan. Ezzel a szép kivitelű kiadvánnyal, amely a gyoma- endrődi Kner Nyomdában ké­szült, remélhetően pótolni tud­ják a hiányt. Dr. Petróczy Gábor megyei sportigazgató arról beszélt, hogy a könyv bemutatja 34 sportág tavalyi Békés megyei eredményeit. A kiadványt a Csaba Expón vásárolhatják meg az érdeklődők, a terjesztésben sportkörök is résztvesznek. (v.l.) A cserejátékos döntött D-csoport: Horvátország— Törökország 1—0 (0—0). Not­tingham, 25 000 néző. V.: Muh- menthaler (svájci). Horvátor­szág: Ladic — Járni, Stimac, Bilic — Jerkan, Asanovic, Pro- sinecki, Boban — Stanic, Suker, Boksic. Törökország: Rüstü — Vedat, Alpay, Tugay, Ogün — Rahim, Sergen, Abdullah, Arif, Tolunay — Hakan. Csere: Boban h. Soldo (57.), Boksic h. Vlaovic(73.),Sukerh. Pavlicic (89.), ill. Arif h. Hami (82.), Tolunay h. Saffet. G.: Vlaovic (85.). Jó: Vlaovic, ill. Vedat. Közéleti napilap. Főszerkesztő: dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: dr. Tóth Miklós ügyvezető igazgató. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; sportrovat: 451-114; Szerkesztőségi telefax: (66) 441-020. Kiadói telefax: (66) 450-198; Hirdetésvezető: Nánási János. Telefon/fax: (66)441-311; Terjesztésvezető; Körtvélyesi Csaba. Telefon/fax (66) 453-710. Azelőfizetők részére terjeszti a Népújság Kft. az ügynökségein keresztül. Árusításban terjeszti a „DÉLHÍR” Rt. Békés megyei üzeme, Békéscsaba Szabadság tér 1—3. Telefon (66) 443-106 és egyéb terjesztő szervek. Előfizethető a kiadónál (5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4.), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással. Előfizetési díj egy hónapra 595 Ft, negyedévre 1725 Ft, fél évre 3570 Ft. Készül: a Kner Nyomdában, Békéscsaba, Baross út 9—21, Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068