Békés Megyei Hírlap, 1996. május (51. évfolyam, 101-126. szám)

1996-05-06 / 105. szám

© 1996. május 6., hétfő SPO^1 Az egykori szarvasi kiénekelte a sajtot a csabaiak szájából Békéscsabai Előre FC—Debreceni VSC-Epona 2—2 (1—1) NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 4500 néző. V.: Bede (Szabó Zs., Nagy I.). Békéscsaba: Babócsy 7—Mracskó 5, Csató S. 7, Zahorán 5, Kovács 6 — Major 4, Puskás 5, Vlaicu 7, Kasik 5 — Szarvas 6, Kulcsár 5. Edző: Pásztor József. Debrecen: Horváth B. 6—V adicska 5, Gojan 6, Sándor Cs. 5, Pető 5—Dombi 6, Sándor T. 7, Madar 6, Bagoly 6 — Plókai M. 7, Ilea 4. Edző: Garamvölgyi Lajos. Csere: Kasik helyett Fodor (5) a szünetben, Puskás h. Filipovics (-) a 72., Szarvas h. Sándor M. (-) a 77., Sándor Cs. h. Csató J. (-) a 90. percben. Gólszerző: Bagoly a 4L, Szarvas (11-esből) a 43., Vlaicu a 74., Plókai M. a 82. percben. Sárga lap: Gojan (Kulcsár felvágásáért) az 5., Csató S. (Madar buktatásáért) a 10., Zahorán (a kitörő Dombit hátulról elkaszálta) a 85., Filipovics (reklamálásért) a 90. percben. Szögletarány: 3:4 (2:2). |AKOMS^ Jw GUMICENTRUM Békés, Szent Pál sor 1. Tel.: 06 (66) 341-447, 341-798. Gumiköpenyek, ­akkumulátorok, perforált lemezek. 5 12. perc: Plókai jobbra kiszorí­tott helyzetben, keresztben ellőtt a kapu előtt. 19. perc: Sándor T. bal oldali beadása után Bagoly öt méterről félfordulattal lőtt a kapura, Babó­csy óriási reflexszel kiütötte a labdát, majd a visszavágódó já­tékszert a védők szögletre tolták. 24 perc: Egy bal oldali Szarvas-féle szöglet végén a deb­receniek röviden szabadítottak fel, Kovács szemben a kapuval 23 méterről nagy erővel meglőtte a labdát, ami a felső kapufáról pattant vissza az ötösre. A debre­ceni védők ismét röviden szaba­dítottak fel, ám Szarvas az ismét­lésből, két védőtől szorongatva a jobb kapufa mellé lőtt. 25. perc: Madar lövése a szét­nyíló csabai védelem között su­hant el, végül egy lábról szögletre vágódott a labda. 30. perc: A csabaiak kiguri- gázták a vendégek védelmét, amelynek végén Kovács gurított Vlaicu elé. A csabaiak román lé­giósa a 16-osról nagy erővel meg­lőtte a labdát, Horváth azonban remek reflexszel kiöklözte azt. Kulcsár ismétlése az ötösről fölé szállt. 40. perc: Plókai térült-fordult a csabai kapu előterében, majd 20 méterről váratlanul megcélozta a kaput, Babócsy azonban ezúttal is a helyén volt. 4L perc: Major a félpályánál elvesztette a labdát, Bagoly rá­csapott, végigviharzott a csabai térfélen, kicselezte a védőket, majd balra elhúzta a labdát a kivetődő Babócsy mellett, végül 10 méterről úgy talált a kapuba laposan, hogy a menteni akaró Zahorán mellett gurult a hálóba a labda, 0—1. 43. perc: Szarvas cselezte be magát a 16-oson belülre, ahol Pető elhúzta a lábát — 11-es. A büntetőt a sértett laposan, nagy erővel a bal alsó sarokba vágta, az ellenkező irányba vetődő Hor­váth mellett, 1—1. 48. perc: Mracskó jobb oldali beadását Szarvas a jobbösszekö­tő helyéről lőtte meg, Horváthról azonban visszajött a labda. 51. perc: Sándor T. ügyesen emelt Ilea elé, aki a balösszekötő helyéről a kivetődő Babócsyba lőtt. Vélemények Következik Az NB I-es labdarúgó-baj­nokság 24. fordulójában következik. Május 11., szombat: Pécs—Vasas, 15.00 óra, Debrecen—Kis­pest, 17.00 (TV), Stadler FC—Fehérvár Parmalat, 17.00, Ferencváros—Cse­pel 19.00, Zalaegerszeg— Győr, 19.00, MTK—Hala­dás, 19.00. Május 12., va­sárnap: Újpest—Békés­csabai Előre FC, 14.30 (Duna TV), BVSC—Vác, 18.00. A MÉRKŐZÉS ELŐTT. Papp László, a Békéscsaba ügyvezető elnöke:—Továbbra is megvan a bizalom a játékosok és a szakvezetés felé, remélem, élnek vele. Pillér Sándor, a Békéscsaba társadalmi elnökhelyettese: — Hosszú, eredménytelen sorozat után ma nyerünk. Zahorán György, a Békéscsaba technikai vezetője:— Csak véget érnek egyszer fájó napjaink. Juhász Gyula, a Békéscsaba intézője: — A mai mérkőzés az utolsó szalmaszál. Sülé István, a Békéscsaba utánpótlás szakágvezetője: — Csak a győzelem ad reményt az osztályozós helyre. Tóth Márton, a Békéscsaba egykori kapusa: — Véget kell érnie egyszer a szerencsétlen sorozatnak. Roxin György, egykori NB I-es játékvezető:— Ha csak a játékkal törődik a Csaba, akkor nyerni fog. Babócsy András: — Szeretnék győztes csapattagként levonulni a pályárql. Erdei Zoltán, a Debrecen elnöke: — Ahhoz, hogy teljesítsük céljainkat, nyerni kell! Nagykaposi Elemér, a Debrecen szakosztályigazgatója: — Leg­alább egy pontot remélek. Benedek Benjamin, a Debrecen technikai vezetője: — Pontot vagy pontokat remélek. Herczeg András, a Debrecen tartalékcsapatának edzője: — Háromesélyes a mérkőzés. Tóth Lajos Hajdú-Bihar megyei sportigazgató: — Egy nehéz helyzetben lévő Békéscsaba ellen 2—1 -es győzelmet remélek. Nagy Sándor, a Debrecen szponzora: — Bízok a fiúkban és a győzelemben. A SZÜNETBEN.Papp László:—A bizalom továbbra is él. Winkler János, a Békéscsaba társadalmi elnökhelyettese: — Helyzeteink alapján vezetnünk kellene. Kovács Géza, a Békéscsaba ügyvezető elnökhelyettese: — Küz­delmes a játék, győzelmet remélek. ' Láza János, a Békéscsaba egykori játékosa: — Nagyobb oda­adással kell játszanunk ahhoz, hogy nyerjünk. Dr. Petróczy Gábor Békés megyei sportigazgató: — Reméljük, hogy a Debrecen tanul meg méltósággal veszíteni. Benedek Benjamin:—Bátran játszik a csapat, úgy érzem, nyerünk. Vincié Ferenc, a Debrecen gyúrója:—Egy góllal jobbak leszünk. A MÉRKŐZÉS UTÁN .Papp László:—Tovább kell haladnunk a megkezdett úton. Winkler János: — Igazságos az eredmény, de ez egyik csapatnak sem jó. Sebeik Vilmos, a békéscsabaiak buszsofőrje: — Most már meg­nyugtató a kapusposzt, de mit ér, ha a csatárok kihagyják a helyzeteket. 54. perc: Plókai a 11-es pont tájékán helyzetbe került, ám a kivetődő Babócsy remekül szed­te le a debreceni lábáról a labdát. 57. perc: Bede játékvezető megállította a mérkőzést, s a meglehetősen idegesen felugráló Pásztor Józsefhez futott, figyel­meztette a csabaiak edzőjét, hogy nyugodtan szemlélje tovább az eseményeket. 61. perc: Madar jobb oldali beadásáról Plókai éppen hogy le­maradt az üres kapu torkában. 62. perc: Bagoly a jobb felső sarok mellé fejelt. 64. perc: Sándor T. 16 méterről leadott lövése elsuhant a jobb sarok mellett. 74. perc: Szarvas szemben a debreceni kapuval a 16-osról át­emelt a jobb oldali védelmen, a labda Kulcsár elé hullott, aki az alapvonalig futott vele. Innen a csabaiak csatára laposan belőtt, és a jó iramban befutó Vlaicu három lépésről az üresen hagyott kapu közepébe passzolta a labdát, 2—1. 82. perc: Pető jobb oldali szögletét kivágták a védők, ám röviden, ugyanis a labda Plókai M. elé hullott, aki a 16-osról ka­pásból a kapura szúrta a labdát, amely a védők között utat találva, a megdermedt Babócsy mellett vágódott a hálóba, 2—2. 84. perc: Plókai fejesét hárí­totta Babócsy. 89. perc: Fodor kicselezte az egész vendégvédelmet, majd a kapus mellett is elhúzta a labdát, de addig cselezett, míg végül bal­ra kisodródott, és hiába lőtt kapu­ra, egy visszaérkező védő a gól­vonal előtt kirúgta a labdát. Remek iramban kezdtek a csapatok a kelet-magyarorszá­gi rangadón, ami érthető, mindkét csapat számára nagy Edzői nyilatkozatok Pásztor József, a Békéscsaba edzője: — Az utolsó percben óriási lehetőséget hagyott ki Fodor. Ezért meg kellett elégednünk az egy ponttal. A Debrecen sokkal nyugodtabban játszott, ami természetes, míg néhányan nálunk idegesen, kapkodva futballoztak. — Régen látott sok lehetőség adódott a Békéscsaba előtt, amivel megszerezhető lett volna az első tavaszi győzelem. — így igaz. Ha értékesítjük a nagy helyzeteket, aligha ért volna utol bennünket a Debrecen. —Végre hazai környezetben is jóljátszotta csapat... — Egy olyan Debrecennel szemben kellett bizonyítanunk, amelyik most állt fel a legjobb összeállításban, mindenki alaposan felkészült, nem volt eltiltottjuk, nem beszélve arról, hogy egy gólerős csatárral, Plókai Mihállyal erősödtek. Egyébként megfigyeltem, hogy ellenünk minden csapat a legjobb összeállításban lép pályára, míg mi a nagy riválisok ellen erősen tartalékosak voltunk. De tény, hogy most jól játszott a csapat, szinte ugyanazt nyújtotta, mint egy héttel korábban az MTK ellen. —A két csapat jól ismeri egymást. Tudott valami újatfelvonultatni bármelyik gárda is? — Nem^ sokat. Mi is tudtuk, hogy a Debrecen mit játszik, ők is tudhatták. Ám nálunk egy-két játékos fegyelmezetlen volt, ezért nem sikerült mindhárom pontot itthon tartani. A látottak alapján a döntetlen igazságos, amihez nagyrészt hozzájárult Babócsy kapus, ugyanis néhány óriási ziccert remekül hárított. Garamvölgyi Lajos, a Debrecen edzője: — Helyzeteink alapján nyernünk kellett volna, de azt is el kell ismernem, hogy 2—2-nél a Békéscsabának is megvolt a lehetősége a győzelemre. Azt hiszem, a mi csapatunk jobban együtt van, s ennek köszönhető a pontszerzésünk. Egyébként a Békéscsabát többre tartom annál, minthogy a kiesés ellen küzdjön. Szívből drukkolok nekik, hogy ne kelljen még osztályozót sem játszaniuk. —Miben bízott a mérkőzés előtt? —A célt elértük, mert eddig pontot sem szereztünk idegenből. —Negyedórával a lefújás előtt nem úgy tűnt, hogy mosolygós arccal távoznak Békéscsabáról. — Valóban, de ha a helyzeteket tekintjük, abból nekünk volt több. Az más dolog, hogy az utolsó nagy helyzet a hazaiak előtt adódott. Pedig 2—1 -nél azt hittem, hogy leül a csapat, de végül is elhitték, hogy megszerezhető egy pont. volt a tét. Még ha ellenkező előjellel is. A hajdúságiak a do­bogós helyért, a csabaiak az NB I-es tagságért harcolnak. Ezért mindkét szakvezető nagy hang­súlyt fektetett a védelmek meg­szervezésére, ami ugyancsak érthető, hiszen két olyan csapat akaszkodott egymásnak, amely tele van gyors, futó játé­kosokkal, s remekül játssza a kontrát. Ézért aztán egy remek mérkőzés kerekedett ki. Igaz, hogy az első húsz percben a középpályások nem túlságosan jeleskedtek, de ez is a kontrák számlájára volt írható, hiszen hátulról a saját kapujuk előteréből keményen előrevá­gott labdákkal próbálták hely­zetbe hozni az elöl lévő csatáro­kat. Ezt követően azonban mind jobban magára talált a középpályás sor is, a hazaiak­nál Vlaicu lett az igazi karmes­ter, míg a vendégeknél Sándor T. vette hátára a pályát és csa­patát. Mindkét oldalon számta­lan helyzetet alakítottak ki a középpályás sorral megerősö­Babócsy köszöni szépen... A „tv-s találkozók” után gyakorta megoszlanak a vélemények arról, hogy ki érdemelje ki a Szaknévsor legjobb teljesítményt nyújtó játékosnak járó, 50 ezer forintot érő jutalomborítékját. Ezúttal kétség sem férhetett hozzá: több óriási bravúrjával az újonc békéscsabai kapus, Babócsy András érdemelte ki, neki szerették volna átadni a Duna tévések az elismerést. A kapus azonban nyilatkozata végén nagyon szépen megköszönte és azt mondta: fordítsák a beteg gyerekek javára az összeget. A kapuvédőn ugyan semmi sem múlott, egyik gólt sem védhet- te, bár nyilván az is fejében járt, röviddel a befejezés előtt vesztette el az annyira áhított második és harmadik pontot új csapata s ha így van, jobb ha a pénz másé lesz... Az ugyan nem derült ki, győzelem esetén is hasonlóan cselekszik-e, mindenesetre — túl azon, hogy védéseivel belopta magát a szurkolók szívébe — sportszerűségből is jelesre vizsgázott. dött támadók, ám mindkét ka­puban nagy szívvel és eredmé­nyesen álltak helyt a kapusok. Egészen a 4L percig, amikor egy csabai védelmi hiba után a villámgyors léptű Bagoly meg­szerezte csapata számára az előnyt. A tavaszi szezonban ilyen­kor a Békéscsaba összecsuk- lott, ám most erre idejük sem maradt, hiszen—hal 1-esból is —, de két percen belül egyenlí­tettek a házigazdák. A fordulás után ugyancsak nagy iramban folytatták az együttesek a játékot. Mindkét csapat továbbra is a kontrákra hagyatkozott, és egyre veszé­lyesebben támadták ellenfelük kapuját. Sokáig eredménytele­nül, ám a végén egy remek össz- játék után most a Békéscsaba jutott előnyhöz. Azonban ők sem örülhettek sokáig, hiszen az egykori szarvasi Plókai Mi­hály könyörtelenül kihasznált egy lehetőséget, és egy óriási bombával „visszamentett” egy pontot újdonsült csapatának. S ha már az újoncoknál tartunk, mindkét gárdában azok nyúj­tották a legmagasabb színvo­nalújátékot, akik utóbb kerül­tek csapatukhoz, így a lila-fehé­reknél Babócsy és Vlaicu, a vendégeknél Plókai. Ez történt még... Csepel—Stadler 1—0 (1—0) Csepel, 1000 néző. V.: Kincses. G.: Zombori (22.). Győri ETO FC—FTC 2—5 (0—3) Győr, 15 000 néző, V.: Molnár L. G.: Lázár (69.), Urbán (78.), ill. Páling (11.), Nicsenko (13., 23.), Lisztes (62.), Albert (68.). Vasas CV—BVSC-Dreher 1—0 (0—0) Fáy u., 5000 néző. V.: Gergely. G.: Fischer (85. — 1 l-esből). Haladás VFC—Pécsi MFC 0—1 (0—0) Szombathely, 8000 néző, V.: Vágner. G.: Kovács Z. (85.). Vác FC-Samsung—ZTE 2—1 (0— 0) Vác, 1500 néző. V.: Vavika. G.: Kasza (52., 63.), ill. Németh (51.). Fehérvár Parmalat ’96 FC—ÚTÉ 2—2 (2—1) Székesfehérvár, 8000 néző. V.: Var­ga S. G.: Takács (6.), Zimmermann (11.), ill. Tiefenbach (42.), Egressy (74.). Kispest-HFC—MTK FC 2—1 (1— 0) Bozsik-stadion, 4000 néző. V.: Kiss G. G.: Plókai (43.), Warzycha (86. — 11-esből), ill. Zsivótzky (49. — 11- esből ). Az NB I-es tudósítást készí­tette: Fábián István, Gyur- kó Mihály, Jávor Péter. Fotó: Kovács Erzsébet Babócsy kapus remekül mutatkozott be Békéscsabán, ha nem ő áll a kapuban, aligha szerzett volna pontot az Előre Közületek, intézmé­nyek, viszonteladók, vállalkozók, figyelem! 1 ÜSi jmM Ke rcsktdclmi Kft. Szeretettel meghívjuk Önt 1996. május 6-án 12 órakor papír-írószer-irodaszer raktáráruházunk megnyitására! Nagykereskedelmi áron közel 3000-féle árucikkel várjuk kedves vásárlóinkat! Akciós kínálatunk 15% engedménnyel:----Sirály fénymásolópapírok----Sellő bankposta----Copyrex fénymásolópapírok C ímünk: Békéscsaba, Baross u. 34. (Volt Piért-lerakat és diszkontáruház helyén.) Ttelefon: (66) 323-038. Nyitva tartás: 1996. május 7-étől. Pénztári órák: hétfőtől péntekig 7—14 óráig. BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP Közéleti napilap. Főszerkesztő: dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: dr. Tóth Miklós ügyvezető igazgató. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; sportrovat: 451-114; Szerkesztőségi telefax: (66) 441-020. Kiadói telefax: (66) 450-198; Hirdetésvezető: Nánási János. Telefon/fax: (66) 441-311; Terjesztésvezető: Körtvélyesi Csaba. Telefon/fax (66) 453-710. Az előfizetők részére terjeszti a Népújság Kft. az ügynökségein keresztül. Árusításban terjeszti a „DELHIR” Rt. Békés megyei üzeme, Békéscsaba Szabadság tér 1—3. Telefon (66) 443-106 és egyéb terjesztő szervek. Előfizethető a kiadónál (5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4.), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással. Előfizetési díj egy hónapra 595 Ft, negyedévre 1725 Ft, fél évre 3570 Ft. Készül: a Kner Nyomdában, Békéscsaba, Baross üt 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068