Békés Megyei Hírlap, 1996. május (51. évfolyam, 101-126. szám)

1996-05-28 / 123. szám

© 1996. május 28., kedd Az első tavaszi győzelem Békéscsabai Előre FC—Kispest-Honvéd FC 1—0 (0—0) sPOKI &RÉKÉS megyei hírlap Edzői nyilatkozatok NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 3500 néző. V.: Varga S. (Márton, Koch). Békéscsaba: Babócsy 6 — Szenti 6, Csató 6, Kovács T. 5—Mracskó 6, Fodor 5, Balogh 6, Major 6, Puskás 6— Kulcsár 5, Vlaicu 8. Edző: Pásztor József. Kispest-Honvéd: Vezér 6 — Hahn 6 — Plókai 6, Mátyus 6 — Árgyelán 4, Kovács B. 5, Gabala 4, Warzycha 6, Piroska 6 — Tóth 5, Jovánovics 5. Edző: Török Péter. Csere: Árgyelán helyett Bárányos (5) az 51., Fodor h. Nagy L. (-) a 79., Kulcsár h. Filipovics (-) a 82., Vlaicu h. Balázs (-) a 88. percben. Gólszerző: Puskás a 77. percben. Sárga lap: Major (Piroska felvágásáért) a 35., Piroska (Kulcsárt hátulról elkaszálta) a 42. percben. Szögletarány: 8:6 (3:4). A KOt-ÍS^ I M \AiKOtisJ GUMICENTRUM Békés, Szent Pál sor 1. Tel.: 06 (66) 341-447, 341-798. Gumiköpenyek, c akkumulátorok, perforált lemezek. ­A békéscsabai stadion sajtótri­bünjét a napokban feltörték, csö­vesek költöztek be, és a terepet alaposan „átrendezték”. Nem­csak kitépték a telefonvezetéket a falból, hanem el is vitték az ott lévő három készüléket. A házi­gazdák technikai vezetője, Zaho- rán György gyors intézkedésére új vonalat építettek ki. 2. perc: Jovánovics közép­erős, pattogós lövése suhant el a jobb kapufa mellett. 10. perc: Balogh hatalmas partdobását Fodor csúsztatta fej­jel mellé. 22. perc: Major fejesét rúgta ki egy védő a gólvonal előtt. 24. perc: Vlaicu remek labdá­ját Kulcsár 8 méterről jobbra ki­sodródva, óriási helyzetben mel­lé küldte. 25. perc: Major fejesét húzta le Vezér. 29. perc: Fodor—Mracskó kényszerítő végén az utóbbi be­adásszerű lövése a háló tetejére hullott. 30. perc: Kulcsár a 11 -es pont tájékáról ollózó mozdulattal lőtt, a kispesti kapus szögletre tolta a labdát. 50. perc: Mracskó az elfekvő kapusba lőtt, a visszapattanó lab­dát Fodor az üres kapu fölé emel­te. 57. perc: Vlaicu három védő között átviharzott, visszagurítá- sát Puskás 14 méterről a kapusba lőtte. 60. perc: Warzycha fejesét fogta Babócsy. 64. perc: egy jobb oldali szög­letét követően Kulcsár 11 méter­ről, a bal összekötő helyéről a felső kapufát találta telibe. 65. perc: újabb szöglet után Major fejesét hárította Vezér. 70. perc: Tóth előtt adódott nagy lehetőség, de Babócsy re­mekül hárította a közeli fejest. 74. perc: Vlaicu látványos ka­páslövését fogta Vezér. 77. perc: Fodor óriási lendü­lettel iramodott meg a labdával, eljutott a kispesti 16-os jobb olda­láig, ahonnan remekül Vlaicuhoz passzolt. A csabaiak román légió­sa Hahnnal szemben állt, a kis­pesti védő nem lépett ki rá, így Vlaicunak volt ideje kivárni, amíg a mögüle berobbanó Puskás mellé ért, és odagurított elé. Drágán Puskás ugyan balra erőteljesen kisodródott, szinte nullszögből lőtt, mégis remekül eltalálta a labdát, hiszen az a föld­re huppanó Vezér lába között ta­lált utat, és begurult a hálóba, 1—0. A Békéscsaba érdekes had­rendet választott: az előretolt Kulcsár mellé második táma­dónak felváltva hárman is fel­zárkóztak, így hol Fodor, hol Puskás, hol pedig Vlaicu érke­zett Kulcsár mellé. A kezdeti, rövid ideig tartó tapogatózó já­ték után ezzel a kísérlettel a Békéscsaba hamar jelentős fö­lénybe került. Sokat futottak a középpályásai, jól „szedegették össze” a labdát, és a bizonyos támadó-cserékkel gyakran za­varba hozták a kispesti védel­met, amely negyedóra játék után be is szorult a saját kapuja elé. A hazaiak számos helyzetet dolgoztak ki, szép kombinációk után, ám a befejezésekkel mindig gond volt. így nemcsak a tribünön alakult ki kétszer is nagy tűzijáték, hanem Vezér Vélemények Következik Az NB I-es labdarúgó-baj­nokság 27. fordulójában következik. Június 5., szer­da: Szombathelyi Haladás VFC—Békéscsabai Előre FC, 19.00 óra, Stadler FC—BVSC, 17.00, Va­sas-Újpest, 15.30 (TV), Fehérvár Parmalat—Kis- pest-HFC, 19.00, Vác— Debrecen, 19.00, Győr— MTK, 19.00, Csepel— Pécs, 19.00, Ferencváros— Zalaegerszeg 19.00. kapujának előterében is, de a lehetőségeket mindig túlkom­binálták a támadók. A 35. perc után merészkedett át újra a felezővonalon a Kispest, és tá­madói szintén megkísérelték a kapura lövéseket, de ők sem boldogultak. Csak körbelö- völdözték a csabai kaput. A második játékrészben minden ott folytatódott, ahol az első 45 perc végződött. Megint a Kispest kezdett jobban, de 10 perc után újra csak a Békéscsa­ba került fölénybe. Annyi kü­lönbséget azonban tapasztal­hattunk, hogy ezután a vendé­gek néhány tetszetős kontrát is bemutattak. Tehették, mert egy-két csabain kiütköztek a fáradtság jelei. Ettől függetle­nül a lila-fehérek játszottak, a Kispest inkább asszisztált. A Békéscsaba annyival nyújtott többet az első játékrészben lá­tottaknál, hogy most már a ka­pufát is eltalálták. Pásztor József, a Békéscsaba edzője: — Nagyon vártuk, hogy végre megszerezzük tavaszi első győzelmünket. A második félidőben ugyan figyelnünk kellett a jó kispesti kontrákra, de mivel több helyzetet dolgoztunk ki, mint ellenfelünk, megérdemeltük a győzelmet. Remé­lem, ezzel megindulunk fölfelé, és a hátralévő mérkőzéseken legalább hat pontot szerzünk, s akkor odaérhetünk az osztályozós helyre. — A számtalan helyzet közül éppen a gólt megelőző pillanatok voltak a legszebbek. — Sokat gyakoroltuk az ilyen szituációkat, amikor hátulról beindul valaki, és az kap labdát. —Nagyobb gólkülönbséggel is győzhetett volna a csapat. — Valóban, hiszen Kulcsár és Fodor előtt is adódott számtalan gólszerzési lehetőség, amit viszont kihagytak. De szerencsére a szen­zációsan futballozó Vlaicu helyzetfelismeréséből Puskás a hálóba talált. Most pedig kihúztuk a hátralévő időt. —Végre ünnepelhetett a Kórház utcai publikum. — Nagyon örülök ennek, hiszen a békéscsabai közönség megér­demli, hogy NB I-es csapata legyen a városnak. —Úgy tűnik, lassan összeáll a gárda. — Tény, valami megmozdult az elmúlt hetekben, és ha nem lett volna ilyen pechszériánk, ez a csapat most sokkal előrébb tarthatna. Török Péter, a Kispest edzője: — A Békéscsaba korábbi önmagát győzte le ezen a mérkőzésen. Igaz, mi sok hibával játszottunk ebben a nagy melegben, és csak az utolsó tizenkét percben, a gól után kezdtünk el futballozni. Addig viszont sok volt a pontatlan átadás, és nemcsak technikai hibákat vétettünk, hanem kiütközött a csapaton az idegi fáradtság is. Aztán következett a finis, amelyben minden maradék erejét mozgósította a hazai csa­pat. A végig nagy kedvvel játszó Vlaicu — Fodor nagy vágtáját követően — remekül vette ész­re a mögüle előrobbanó Pus­kást, aki megszerezte a mérkő­zés egyetlen gólját. Ez egyben azt is jelentette, hogy megszüle­tett a Békéscsaba első tavaszi győzelme. A Kispestnek ettől kezdve minden sürgőssé vált, játékosai az utolsó 10 percben fölébred­tek, támadtak, ám ez az idő rö­vid volt ahhoz, hogy valami tetszetősebb dolgot is produ­káljanak. A Békéscsaba sokkal jobban játszott ellenfelénél, és bizony a kidolgozott helyzetek A MÉRKŐZÉS ELŐTT. Papp László, a Békéscsaba ügyvezető elnöke:—Háromesélyes a mérkőzés. Zahorán György, a Békéscsaba technikai vezetője: — Most már mindegy, hogy ki az ellenfél, kell a három pont. Kovács Géza, a Békéscsaba ügyvezető elnökhelyettese:—Szük­ség lesz a közönség biztatására is. Silviu Iorgulescu, a Békéscsaba pályaedzője:— Reménykedem a győzelemben. Dr. Mecseki Sándor, a Kispest orvosa: — Szeretjük a csabait, de most mi nyerünk. Balogh Béla, a Kispest szertárosa: — Meleg időben meleg meccs lesz. * Lukács Sándor, a Kispest tartalékcsapatának edzője: — A stílusos Békéscsaba ellen érvényesül a kispesti nagyobb tudás. Gujdár Sándor, a Kispest kapusedzője: — Mindkét csapatnak kellene a győzelem, ezért színvonalas mérkőzés lesz. Rokob Péter, a Telesport munkatársa:—Sajnálnám, ha a Békés­csaba nem az élvonalhoz tartozna. Hajdú B. István, a Telesport munkatársa:—Ezen a mérkőzésen senkinek sem jó az iksz. Tóth Márton, a Békés Megyei Labdarúszó-szövetség főtitkára: —Bízom abban, hogy a Békéscsaba átérzi nehéz helyzetét. A SZÜNETBEN. Winkler János, a Békéscsaba társadalmi el­nökhelyettese: —Jobb a Békéscsaba. Pillér Sándor, a Békéscsaba társadalmi elnökhelyettese:— Még minden lehetséges. Láza János, a Békéscsaba elnökségi tagja: — Ha nehezen is, de begyűrünk egy gólt. Dobó János, a Békéscsaba elnökségi tagja:— Eddig ami kezünk­ben voltak a „nehéz fegyverek”. Kirszt József, a Kispest tartalékcsapatának intézője: — Az Előrének több helyzete volt. A MÉRKŐZÉS UTÁN. Sorin Vlaicu: — Kellemes élmény ját­szani ebben a csapatban, ezért is tértem vissza szívesen Békéscsabára. Silviu Iorgulescu:—Amiben bíztam, bekövetkezett. Rokob Péter:—Ez a Vlaicu óriási futballista, kész főnyeremény. Vági István, a Kispest pályaedzője: — Arról feledkeztünk meg, hogy nekünk is nagyon kellett volna a három pont. „Titkok” Pásztor Józsefet, a békéscsabaiak edzőjét a mérkőzés előtt arról faggattuk, igaz-e a hír, hogy keresik szülőföldjéről, a Nyírségből, miszerint szívesen látnák edzőnek az NB Il-es Nyíregyháza gárdá­jának élén? — Minden évben fölröppen ez a hír, és az is tény, hogy volt rá példa, amikor többször is megkerestek. Most viszont egyelőre maradjunk annyiban, maradjon benn a csapat az NB I-ben. S ha ezt sikerül kiharcolnunk, azt hiszem rám fér minimum egy egyéves pihenő. A mérkőzés után újabb meglepő kijelentést tett a csabaiak fiatal mestere. —A találkozó előtt egyedül a feleségemnek mondtam el, ha ma kikapott volna a csapat, azonnal lemondtam volna posztomról. Arra gondoltam, vereség esetén meg kell adni a lehetőséget a gárdának és egy másik edzőnek arra, hogy bentmaradjunk az első osztályban. Most, hogy jó játékkal legyőztük a Kispestet, kezdek hinni abban, hogy jövőre is NB I-es együttese lesz a városnak. alapján a nagyobb gólkülönb­ségű győzelem sem lett volna meglepő. Békéscsaba—Kispest 2—2 (1-1) Tartalékbajnoki-mérkó'zés, Békés­csaba, 200 néző. V.: Sápi. Békéscsa­ba: Baji (Nagy Zs.) — Nagy K., Ko­vács K., Valentényi — Varga, Dobi, Csepregi, Kovács P., Bozai — Kvasz, Szarvas. Edző: Moós János. G.: Kvasz, Szarvas (11-esből), ill. Dubecz, Ghinda. Jó: Dobi, Csepregi, Kovács P., ill. Róth, Papp, Dubecz. Ez történt még... ZTE-Stadler 2-0 (0-0) Zalaegerszeg, 7000 néző. V.: Molnár J. ZTE: Tóth — Csóka, Szabó I. Zs., Kovács — Sztipánovics (Szabó II.,), Lendvai, Ivanics (Horváth A.), Balog (Horváth J.), Németh — Sebők, Preisinger. Stadler FC: Nagy G. — Nagy A., Dragoner, Csehi I. — Lá­zár, Bulders, Molnár, Vacsilja (Ba­log), Resko — Csehi Z. (Szentmárto- - ni), Jeliszejev (Lehota). G.: Csóka (74.), Szabó II. Zs. (90.). MTK—Vác 5-0 (0-0) Hungária krt., 1500 néző. V.: Arany. MTK: Babos G. — Lőrincz — Kut- tor, Horváth — Babos Á. (Talapa), Farkasházy, Csillag (Szabados), Il­lés, Zsivótzky — Kenesei, Hamar. Vác: Hámori — Nagy — Lévai, Ka­sza — Schwarcz, Andrássy, Sándor — Vojtekovszki (Nyikos), Víg (Kris- ka), Vén — Borgulya (Hanyecz). G.: Farkasházy (52.), Illés (58.), Ha­mar (65., 76.), Zsivótzky (82.) Pécs—Győr 2-2 (0-2) Pécs, 2000 néző. V.: Kiss B. Pécs: Balogh — Dienes (Braun), Aczél, Szabados — Ulveczki (Szabó Cs.), Fehér (Győri), Ulrich, Jaki, Schnei­der — Tököli, Kovács. Győr: Brock­hauser — Radics, Lantai, Hungler, Virág — Korsós, Iftodi, Cseke. (Du- mitrescu), Fűzi — Moke (Lakos), Lazar (Mikóczi). G.: Győri (62.), Aczél (70.), ill. Lazar (32.), Cseke (45.). FTC—Fehérvár 2-1 (0—0) Üllői út, 13 000 néző. V.: Cserna. Ferencváros: Hajdú — Telek — Jagodics, Nagy N. — Páling (Szűcs), Kuntic, Arany (Zavadszky), Lisztes, Keller — Kopunovic (Nagy Zs.), Nicsenko. Fehérvár Parmalat: Mitring — Monyé — Zimmermann, Bekő — Donát (Nagy L.), Dvéri, Dulics, Miriuta, Tóth N. (Korsós) — Takács, Horvát. G.: Arany (55.), Lisztes (79.), ill. Miriuta (73. — tizenegyesből). VTE—Haladás 2-1 (1-0) Megyeri út, 3000 néző. V.: Kurmai. Újpest: Szűcs — Füzesi — Tomka, Sebők — Jenei, Djordjevic, Véber Kovács P.), Túri, Szlezák — Wukovics (Szili), Egressy (Horváth P.). Haladás: Király — Tóth M. — Zugor (Horváth R.), Varga K. — Mikóczi, Kovács S., Szekér, Varsá­nyi (Somfalvi), Sánta — Belliot (Ma­joros), Negrau. G.: Túri (15.), Horváth P. (61.), ill. Kovács S. (63.). DVSC—Vasas 2-3 (2-1) Debrecen, 7000 néző. V: Tóth V. DVSC: Horváth B. — Gojan — Va- dicska, Sándor Cs., Pető — Dombi, Madar Cs. (Szatmári), Bagoly, Ilea — Sándor T., Plókai M. (Stuparu). Vasas: Sáfár — Mónos, Geress, Ju­hár, Jessy — Máriási, Szilveszter, Galaschek, Gricajuk — Jován, Fischer (Tóth). G.: Bagoly (5.), Plókai M. (16.), ill. Szilveszter (25.), Máriási (60. — 11- esből), Fischer (71.). BVSC—Csepel 0-2 (0-1) Szőnyi út, 3000 néző. V.: Pillér. BVSC: Koszta — Csábi — Komlósi, Szalma — Molnár, Farkas (Zováth), Bognár Gy. (Csordás), Komódi, Ara­nyos — BUkszegi (Bondarenko), Vincze I. Csepel: Bíró — Váczi D. — Tyukodi, Bereczki — Rósa, Med- gyes, Zombori (Nagy T.), Szekeres J. — Vancsa (Bubcsó) — Baranyi, Ja­kab (Petrák). G.: Zombori (15.), Jakab (47.). Az NB I-es labdarúgó-bajnok­ság állása l.FTC 19 2 5 50—21 59 2. BVSC 16 7 3 44—23 55 3. Újpest 11 10 5 34—22 43 4. Vasas 11 8 7 36—31 41 5. MTK 11 7 8 54—39 40 6. DVSC 11 5 10 38—36 38 7. Kispest 9 10 7 37—30 37 8. Csepel 9 9 8 40—37 36 9. Stadler 7 12 7 30—32 33 10. ZTE 8 8 10 37—39 32 11. Vác 7 10 0 35—39 31 12. Haladás 7 6 13 25—41 27 13. Parmalat 6 6 14 31—49 24 14. Békéscsaba 4 11 11 25—38 23 15. Győr 4 9 13 27—47 21 16. Pécs* 6 4 16 25—44 19 *= három büntetőpont levonva. Az NB I-es tudósítást készí­tette: Gyurkó Mihály, Já­vor Péter. Fotó: Lehoczky Péter Sorin Vlaicu (fehér mezben) ezúttal is a Békéscsaba motorja tolt — itt Warzycha kíséri Vállalkozók, beruházók figyelmébe! Eladó Békés, Verseny u. 7. sz. alatt (volt Start Szövetkezet területén) önálló ingatlanná alakított, 3055 m2-es telephely, rajta egy 300 m2-es, valamint egy 2200 m2-es üzemcsarnok. A 300 m2-es üzemcsarnokban gázüzemelésű, porszórós technológiájú festőberendezés üzemképes állapotban, kiszerelve is eladó. A telephely bármilyen termelő vagy raktározási tevékenységre alkal­mas. Köröstarcsa belterületén, a 47-es főútról közvetlenül megközelíthető, hozzávetőleg 4000 m2-es Tüzép-telep, a Tüzép-áruhoz, raktározáshoz szükséges könnyűszerkezetes (fa) színekkel. Békés, Piac tér 1—3. szám alatt irodák, üzletek, orvosi rendelők, lakások kialakítására alkalmas. 220 m2-es épületrész, mint önálló társasházi ingatlan eladó, az épületben telefon, egyedi gázfűtés, vil­lany- és vízóra található. Valamennyi ingatlannal kapcsolatosan részletes felvilágosítás kapható a (66) 341-845-ös telefonszámon. ITT A TAVASZ, RENDELJE MEG A SZÜKSÉGES ÉPÍTŐANYAGAIT A BÉKÉSI KIS TÜZÉPEN. Sóder, cement, oltott mész, nyílászárók, bádogozási cikkekkel várjuk kedves vásárlóinkat. A nálunk vásárolt árukat kérésére 24 órán belül házhoz szállítjuk. Nyitva tartás: hétfőtől péntekig 8—16 óráig, szombaton 8—12 óráig. MEGRENDELÉSEIKET TELEFONON IS VÁRJUK: . (66) 341-739, 341-112, 382-355. 1 Közéleti napilap. Főszerkesztő: dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katálin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: dr. Tóth Miklós ügyvezető igazgató. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; sportrovat: 451-114; Szerkesztőségi telefax: (66) 441-020. Kiadói telefax: (66) 450-198; Hirdetésvezető: Nánási János. Telefon/fax: (66) 441-311; Terjesztésvezető: Körtvélyesi Csaba. Telefon/fax (66) 453-710. Az előfizetők részére terjeszti a Népújság Kft. az ügynökségein keresztül. Árusításban terjeszti a „DÉLHÍR” Rt. Békés megyei üzeme, Békéscsaba Szabadság tér 1—3. Telefon (66) 443-106 és egyéb terjesztő szervek. Előfizethető a kiadónál (5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4.), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással. Előfizetési díj egy hónapra 595 Ft, negyedévre 1725 Ft, fél évre 3570 Ft. Készül: a Kner Nyomdában, Békéscsaba, Baross út 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068