Békés Megyei Hírlap, 1996. május (51. évfolyam, 101-126. szám)

1996-05-21 / 118. szám

1996. május 21., kedd SPORT Meccsmorzsák Megint csak egy pont Fehérvár-Parmalat FC—Békéscsabai Előre FC 0—0 NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Székesfehérvár, 3000 néző. V.: Vágner (Ring, Tompos). Fehérvár: Mitring 0 — Lőrincz 5—2=3, Szalai 5, Bekő 6 — Dulics 6, Pető 5, Monyé 5, Tóth N. 4 — Takács 5, Miriuta 6, Horváth 5. Edző: Csongrádi Ferenc. Békés­csaba: Babócsy 8 — Csató 6 — Mracskó 5, Szenti 5, Kovács 6 — Fodor 5, Balogh 5, Sándor 4, Puskás 5 — Vlaicu 6, Kulcsár 5. Edző: Pásztor József. Csere: Pető helyett Donát (-) a 64., Tóth N. Ír. Korsós (-), Vlaicu h. Szarvas (-), mindkettő a 69., Szalai h. Dvéri (-) a 79., Kulcsár h. Varga (-) a 91. percben. Sárga lap: Sándor (felvágta Horváthtot az 57., Pető (hátulról gáncsolta Vlaicut) a 60. percben. Kiállítva: Lőrincz (utolsó emberként lerántotta Kulcsárt) 85., Szarvas (belerúgott a földön fekvő Dvéribe) a 88. percben. Szögletarány: 9:4 (4:1). Edzői nyilatkozatok Csongrádi Ferenc, a Fehérvár edzője: — A Békéscsaba mélyen visszaállt kapuja előterében, s az első félidőben még jól jöttek ki kapujuk előteréből, és néhány veszélyes kontrát vezettek. Mi viszont nem tudtunk igazán kibontakozni. —A fordulás után egy új Parma latot láthattunk. — Tény. hogy sokkal többet támadtunk, de az első félidőben nem azt játszottuk, amit megszoktunk, így jelentős előnyt adtunk a vendégeknek, akik kellemetlen stílusban játszottak ellenünk. —Mire lehet elég ez a döntetlen? — Továbbra is négy ponttal vezetünk a Békéscsaba előtt, és hárman vannak mögöttünk. Remélem, még előrébb léphetünk. Pásztor József, a Békéscsaba edzője: — Az első félidőben tudatosan álltunk vissza, mert számítottunk arra, hogy a Fehérvár nekünk ront, miként tették legutóbb az újpestiek ellen is, amikor rövid idő alatt két gólt rúgtak. Innen próbáltunk kontrázni, Mracskónak volt is egy nagy helyzete, ha tovább megy a labdával, még gól is lehetett volna belőle. —A második félidőben elapadtak a csabai helyzetek. — Pedig arra számoltunk, ha sikerülne gólt rúgnunk, akár nyer­hetnénk is. Volt is helyzetünk, régen ilyen helyzetben azok góllal végződtek, most nem. Pedig kitámadott a Parmalat, sürgették a játékot, de mi tehetetlennek bizonyultunk ezúttal is. —Mi történt Vlaicuval? — Megsérült, és ez nagy érvágás volt, hiszen nem volt, aki megtartsa a labdát, és aki szervezné a játékot. —Babócsy ezúttal is remekelt. — Tény, hogy igazolása jó húzásnak bizonyult. Most is nagysze­rű teljesítményt nyújtott. —Elégedett vagy a döntetlennel? — A látottak alapján az egy pont megszerzésével elégedettek lehetünk, hiszen a Parmalat sokkal többet támadott, nekünk pedig csak az első félidőben volt igazi helyzetünk. —Mi várható a hét végén? — Nem tudom, hogy ez a döntetlen erőt adhat-e, de egy biztos, fogyunk, hiszen Sándor megsérült, Szarvas pedig kiállíttatta magát. A találkozó előtt egyperces gyászszünetet tartottak az egy­kori kiváló győri játékos, Korsós István emlékére, akinek a fia, Korsós Attila a Parmalat labda­rúgója. 6. perc: Vlaicu szabadrúgást emelt a kapu elé, amelyet a vé­dők szögletre fejeltek Kulcsár elől. 8. perc: Miriuta jó előreadá- sát Tóth N. ballal az ötös bal oldaláról lágyan emelte kapura, Babócsy biztosan hárított. 9. perc: Mracskó 25 méteres labdavezetés után a jobb össze­kötő helyéről, 14 méterről lőtt, Mitring vetődve csípte el a lab­dát. 13. perc: Fodor távoli, 20 méteres lövése a bal kapufa mel­lett csúszott a játéktéren túlra. 18. perc: Bal oldali Miriuta- szabadrúgás suhant el élesen a csabai kapu előtt. 20. perc: Miriuta átívelését Tóth N. kapásból, a bal összekö­tő helyéről, 13 méterről rálőtte. A labda a berobbanó Horváth Ferenc előtt suhant el az ötösnél. 28. perc: Bekötői középen Miriuta kapta a labdát, a 16-oson belülre érve Babócsy merész vetődéssel hárított. Az esetnél a csabai kapuvédő lent maradt a füvön, a fején felrepedt a bőr, kétperces ápolás után Baukó gyúró ragtapasszal leragasztotta a sérült portás homlokát. 32. perc: A hazaiak román légiósa, Miriuta 22 méterről lőtt, bombája alig szállt mellé. 34. perc: Mracskó indította Fodort a jobb oldalon, a közép­pályás lendületesen betört a 16- oson belülre, egy ügyes csel után középre emelt, Puskás nyolc méterről, tiszta helyzetben elő­revetődve melléfejelt. 39. perc: Puskás bal oldali beadása után Sándor üresen kapta a labdát a 16-oson belül, de nem tudta lekezelni a pety- tyest, így odalett a nagy helyzet. 4L perc: Sándor lökte Dulicsot a kaputól 26 méterre, a megítélt szabadrúgást Miriuta fölé lőtte. 43. perc: Tűzijáték a csabai kapunál, Bekő beadását Hor­váth F. fejelte kapura, Babócsy bravúrral mentett, Miriuta újra kapu elé emelte, a berobbanó Szalai fejéről öt méterről centi­méterekkel a jobb kapufa mel­lett hagyta el az alapvonalat a labda. Szünet után 47. perc: Mracskó jobb oldali beadása után Puskás visszafejel­te a labdát az 5-ös bal oldali sarkáról, Szalai kétségbeesetten rúgta a labdát saját kapuja fölé. 54. perc: Dulics elvitte Fodor mellett a labdát, majd 24 méter­ről kapura bombázott, a labda félmagasan, centiméterekkel suhant el a bal kapufa mellett. Következik Az NB I-es labdarúgó-baj­nokság 26. fordulójában következik. Május 25., szombat: Pécs—Gyó'r, 15.00, Békéscsabai Előre FC—Kispest-Honvéd FC, 17.00 (a tv közvetíti), Új­pest—Haladás, 19.00, Fe­rencváros—Fehérvár- Parmalat, 19.00, MTK— Vác, 19.00, Zalaegerszeg— Stadler FC, 19.00. Május 26., vasárnap: Debrecen— Vasas, 14.30 (a Duna TV közvetíti), BVSC—Csepel, 18.00, 56. perc: Vlaicut Szalai kéz­zel lehúzta a 16-os oldalvona­lán. A sértett szabadrúgását Kul­csár fejelte öt méterről kapura, Mitring bravúrral mentett, a ki­pattanó labdát Fodor középre adta, de a védők kivágták a lab­dát a berobbanó Balogh elől. 57. perc: Horváthot Sándor a 16-os előtt fél méterrel buktatta, sárga lapot kapott érte. A sza­badrúgást Miriuta a sorfalba rúgta. 60. perc: Pető felvágta Vlai­cut, ezért sárga lapot kapott Vágnertől. 61. perc: Mracskó egy előréadásnál kézzel ért a labdá­hoz, 25 méterre a csabai kaputól. A szabadrúgásból Miriuta bődü- letes erővel a bal kapufát találta telibe, a kipattanó labdát Lő­rincz ismét rálőtte, Babócsy biz­tosan védett. 70. perc: Balogh—Szarvas kényszerítőzés után Szarvas jobb oldali beadását Monyé szögletre fejelte a berobbanó Kulcsár elől. 72. perc: Bekő bal oldali be­adását Donát fejelte kapura, Babócsy csak másodszorra fog­ta a pettyest. 74. perc: Horváth visszagu­rított a 16-osról Bekőnek, aki 23 méterről bombázott, Babócsy bravúrral szögletre ütötte a lab­dát. 75. perc: Sándor kirúgta a labdát Szalai elől, aki rácsúszott a vendég védő lábára, mindkét játékost ápolni kellett, Szalai he­lyére Dvéri állt be. 83. perc: Takács a 16-oson belül lefordult a védőkről, ballal tíz méterről megcélozta a kaput, az elé vetődő Babócsyról szög­letre vágódott a labda. A beívelt sarokrúgás után Lőrincz fejelte centiméterekkel a bal kapufa mellé a labdát. 85. perc: A fehérvári térfél közpén kiugró Kulcsárt Lőrinc lerántotta, s mivel utolsó ember volt, jogosan kapott piros lapot Vágnertől a védő. 88. perc: Szarvas egy ütkö­zés után a földön fekvő Dvéribe rúgott, Ring partjelző magához hívatta a játékvezetőt, és rövid megbeszélés után Vágner kiállí­totta a csabai csatárt. 89. perc: Horváthot Szenti buktatta 22 méterre a kaputól, Miriuta szabadrúgása a sorfal­ban akadt el. Szenti Zoltánnak volt iga­za, amikor úgy fogalmazott: a fehérvári találkozó hatpontos. A két kiesés ellen küzdő csapat nagyon óvatosan kezdett, in­kább a védősorokat erősítet­ték meg. Egy idő után magá­hoz ragadta a kezdeményezést a hazai csapat, és a vizes pá­lyán egyre többször Babócsy kapuja előtt kalandoztak. A békéscsabaiak továbbra is jó­szerivel a védekezéssel voltak elfoglalva, csak nagyon ritkán lódultak meg, igaz, akkor egy- egy kontrájukból eljutottak az ellenfél kapujáig is. De igazi helyzetet csak egyszer-kétszer láthattunk, míg a túloldalon az idő előrehaladtával mind nehezebb helyzetbe hozták a csabai védőket a fehérvári tá­madók. Nemegyszer csak Babócsy remek teljesítmé­nyén múlott, hogy nem vették be a csabai kaput a házigaz­dák. Különösen a válogatott Horváth volt elemében, akit Bekő és Miriuta jól támoga­tott. A fordulás után nagyobb sebességre kapcsolt a Parma­lat, és egyre jobban beszorítot­ta kapuja előterébe a Békés­csabát. Sokszor a 16-oson be­lül láthattuk a 11 vendégjáté­kost, akik minden eszközt fel­használtak arra, hogy messzi­re elrúgják a labdát a kapu előteréből. Egyre kevesebb- szer merészkedtek át a békés­csabaiak, még a megszokott kontrák is egyre jobban elma­radoztak. A vendéglátók egy óriási szabadrúgás-kapufával megszerezhették volna a győ­zelmet. Ezenkívül is számta­lan, óriási ziccerük adódott, de Babócsy kapus ismét legszebb napjaira emlékeztetőén vé­dett, szinte egyedül neki kö­szönhető, hogy a Békéscsaba nem hagyta el vesztesen a pá­lyát. Persze az is igaz, a döntet­lennel semmit sem változta­tott eddigi helyzetén. Fehérvár-Parmalat FC—Bé­késcsabai Előre FC 1—3 (0— 1) Tartalékbajnoki mérkőzés, Székesfehérvár, 300 néző. V.: BahfL Békéscsaba: Baji (Nagy Zs.) — Nagy K., Major, Kovács K., Nagy L., Csepregi, Dobi, Bozai (Molnár), Dani, Kvasz, Petruzsán. Edző: Moós János. G.: Dómján (1 l-esből), ill. Nagy L. 2, Kvasz. Jó: Csor­dás, Cs. Nagy, ill. Nagy L„ Kvasz, Baji, Nagy Zs., Major. A csabai gárda már vasárnap el­utazott a Dunántúlra, Agárdon, a Viking Hotelben töltötte az éjszakát. Ekkor nem tartott a csapattal a két sérült játékos, Kasik Zsolt és Zahorán Zoltán, mindkettőjük combizom-prob- lémákkal küszködik. A harma­dik hiányzó ezen a napon Mracskó Mihály volt, aki a válo­gatottbeli elfoglaltságai miatt nem tarthatott a csapattal, de ahogy hazaérkezett Magyaror­szágra, kocsival azonnal a csa­pat után indult. M M M ® ® ® Először nem hittem a szemem­nek. Egy piros-kékbe öltözött szurkoló lila-fehér sállal a nya­kában lépett be a stadionba. A csodálkozásom csak nőttön nőtt, amikor egyre több ilyen drukkert véltem felfedezni a sta­dion területén. A vége az lett, hogy kérdőre vontam egyikü­ket: „Nagyon jó a kapcsolatunk a lila-fehérek táborával, néhány éve a Békéscsaba itt fejezte be a bajnokságot Fehérvárott, és ak­kor zászlókat is cseréltünk.” Bármennyire hihetetlen, még ilyen is előfordul manapság... M M M ® ® ® A mérkőzésen ha gólt lő a Fehér­vár, úgy az NB I-ben az 1200. bajnoki találatukat jelenti. Nem sikerült, erre még várniuk kell. M M M ® ® ® A fehérvári vezetés nem hagyta büntetés nélkül az akasztói vere­séget, a csapat éves prémiumá­ból félmilliót levettek, de ezt csak akkor hajtják végre, ha a Békéscsaba ellen nem győz a csapat. $ « $ Zimmermann Tamás hiányzási oka igencsak prózai: udvariat­lan magatartásáért a klub elnöke a tartalékegyüttesbe küldte ját­szani. M M M ® ® ® A békéscsabaiak gyenge sze­replése és a szakadó eső ellenére a csabai B-közepesek is képvi­seltették magukat a meccsen. Igaz, hogy mindössze hatan (!) voltak, de annál nagyobb vehe­menciával szurkoltak kedven­ceiknek. Az oldalt készítette: Jávor Péter, Szegedi Zsolt, Ve- rasztó Lajos Vélemények A MÉRKŐZÉS ELŐTT. Zahorán György, a Békéscsaba techni­kai vezetője:—Újabb lehetőség, élni kell vele. Pillér Sándor, a Békéscsaba elnökségi tagja:—Az ilyen meccs mindig háromesélyes, reméljük, mi jövünk ki a végén győztesen. Sebők Vilmos, a csabaiak buszsofőrje:—Ragyogó napsütésben indultunk el Csabáról, mire Fehérvárra értünk, eleredt az eső. De remélem, a meccs végén ránk ragyog a Nap. Sipos Aladár, a Békéscsaba törzsszurkolója:—A csatársornak egyszer már ki kellene, hogy jöjjön a lépés. Eddig sem a védelemmel volt gond. Fodor Tibor:—A létünkért küzdünk, ígérhetem, hogy mindenki nagyon fog hajtani. Balázs László: — Úgy érzem, hogy a csapat megszerzi első győzelmét a tavasszal. Szarvas János:—Ha rossz játékkal is, de győzünk. Varga Mihály:— Győzni fogunk, mert nagyon kell a három pont. Szenti Zoltán:—Hatpontos a meccs... Nagy László fehérvári törzsszurkoló: — Ezzel a meccsel bizto­sítjuk a bennmaradásunkat. A SZÜNETBEN.S/pos József a fehérvári csapat sajtófőnöke: — Mindkét csapat szenved, mert mindkettő nagy veszélyben van. Az első félidő teljesen kiegyenlített volt. Nagy László: — Szervezetten védekezik a csapat, a kontrákból remélem, sikerül betalálnunk. Csepregi György: — Itt már csak a győzelem az elfogadható. Mindent egy lapra feltéve kell támadni a második félidőben. Nagy Krisztián: — Mindegy, ki rúgja a gólt, csak 1—0-ra nyerjünk. Kvasz Krisztián (a tartalékmeccsen győztes gólt szerző játé­kos): — Kontrára építünk, és abból remélem, rúgunk gólt. A MÉRKŐZÉS UTÁN.Papp László, a Békéscsaba ügyvezető elnöke: — Értékes a pont, de titokban a győzelemben reményked­tem. Szarvas János a kiállításáról: — Ezeregy ehhez hasonló szabály­talanság van egy mérkőzésen, való igaz, hogy ráléptem a fehérvári játékos lábára, de úgy érzem, hogy a játékvezető inkább a kiállítás kiegyenlítésében gondolkodott. Babócsy András: — Aki a munkát elvégzi, az a mérkőzéseken is jó teljesítményre képes. Ezúttal is fölajánlom a Szaknévsor által nyújtott 50 ezer forintot a beteg gyermekek javára. Góltotó A Reebok teljes nyári kollekciója megérkezett SP£J*7 ÁRUHÁZ Békéscsaba, Munkácsy u. 11. Telefon: (66) 324-256 1. 2. Név: Cím: Békéscsabai Előre FC—Kispest HFC Orosházi MTK—Békési FC A múlt héten a főmérkőzést, a Fehérvár- Parmalat—Békéscsabai Előre FC találkozót (0—0) nyolc olvasónk találta el, közülük a következő három helyes megfejtő nyert a sorso­láson: Kis Erika, Doboz, Lehel u. 35., Párái Magdolna, Békéscsaba, Bartók B. u. 23/B., Só- í/aMfrí/ö.Békés.Táncsicsu^/l. Valamennyien egy-egy 1800 forint értékű pólót nyertek a játék szponzora, a Hetes Kft., valamint kiadónk, a Népújság Kft. jóvoltából, amelyet a békéscsabai sportáruházban (Munkácsy u. 11.) vehetnek át személyesen. A héten hazai bajnoki labdarúgó-mérkőzés szerepel fő- és pótmérkőzésként. Ezúttal is egy- egy pólót nyerhetnek a helyesen tippelők közül a legszerencsésebbek. Az e heti tippeknek május 24-éig, péntekig kell beérkezniük. Mindenki több tippel is részt vehet, amelyet postán vagy személyesen is eljut­tathat címünkre: Békés Megyei Hírlap, 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. A játékban csak azok vehetnek részt, akik a lapunkból kivágott szelvénnyel tippelnek. Ahány kivágott szelvényt küld be, annyi tippel vehet részt játékunkban. A borítékra vagy a levelezőlapra kérjük ráírni: „Góltotó!” MES MEGYEI HÍRLAP Közéleti napilap. Főszerkesztő: dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: dr. Tóth Miklós ügyvezető igazgató. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; sportrovat: 451-114; Szerkesztőségi telefax: (66) 441-020. Kiadói telefax: (66) 450-198; Hirdetésvezető: Nánási János. Telefon/fax: j66) 441-311; Terjesztésvezető: Körtvélyesi Csaba. Telefon/fax (66) 453-710. Az előfizetők részére terjeszti a Népújság Kft. az ügynökségein keresztül. Árusításban terjeszti a „DÉLHÍR” Rt. Békés megyei üzeme, Békéscsaba Szabadság tér 1—3. Telefon (66) 443-106 és egyéb terjesztő szervek. Előfizethető a kiadónál (5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4.), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással. Előfizetési díj egy hónapra 595 Ft, negyedévre 1725 Ft, fél évre 3570 Ft. Készül: a Kner Nyomdában, Békéscsaba, Baross út 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068