Békés Megyei Hírlap, 1996. május (51. évfolyam, 101-126. szám)

1996-05-13 / 111. szám

<& 1996. május 13., hétfő Edzői nyilatkozatok Garami József, az Újpest edzője: — A hirtelen jött hőségben, nehéz mérkőzésen magabiztosan nyertünk. Jó eredménynek könyvelem el a mai 2—0-ás győzelmet, ugyanis számtalan helyzetünk volt, amiből mi kettőt berúgtunk. Ezért örülök a győzelemnek, annál is inkább, mert rég ért el sikert a csapat. —Elegendő' lesz ez a teljesítmény a jövő héten a Kispest ellen? — Nem ez itt a kérdés, sokkal inkább az, hogy, miért úszott el korábban sok hárompontos meccsünk, mikor nekünk állt a zászló. Valószínű, a célkitűzést így is teljesítjük, amit az év elején a harmadik­hatodik hely elérésében jelölt meg a vezetőség. Pásztor József, a Békéscsaba edzője: — Sajnos rossz szériában van a csapat, mert hajói játszunk, akkor sem tudunk nyerni. Ennek oka olykor a bírói tevékenység, máskor pedig az, hogy a kapufáról kifelé pattannak a labdák. Ha rosszul játszunk, akkor pedig biztos a vereség. Nem beszélve arról, hogy'mostanában nem tapasztalok tüzet a játéko­sokban. Korábban nem' szoktuk meg, hogy zsinórban vereséggel hagyjuk el a pályát, ez is rányomja bélyegét a csapat teljesítményére, hiszen ilyenkor nagyon nehéz játszani. —Tavasszal még nem nyert a csapat, nehéz lesz így bennmaradni. — Én bízom továbbra is az osztályozós hely elérésében. Amihez természetesen pontok kellenek. Ez a mérkőzés előtt is úgy fogalmaz­tam: a következő két idegenbeli találkozóról legalább három pontot be kell gyűjteni. Most egyet sem sikerült, ezért maradt a jövő heti székesfehérváriak elleni kilencven perc, ahol már tényleg jó lenne nyerni. —Hétről hétre új csapattal áll ki a Békéscsaba... — Most már kapkodásnak tűnik az igazolás, tény, hogy az év elején kellett volna kialakítani új csapatot. Remélem, hogy most bennmara­dunk, és akkor nyáron valóban körvonalazódhat egy új gárda. —Major fegyelmezetlensége mialt végképp elúszott a pontszerzési lehetőség. — Valóban, 2—0 után tíz emberrel már reményünk sem maradt az egyenlítésre. A Megyeri úton továbbra sem megy Újpesti TE—Békéscsabai Előre FC 2—0 (1—0) NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Budapest, Megyeri út, 1500 néző. V.: Tóth V. (Kincses, Molnár J.). Újpesti TE: Szűcs 5 — Füzesi 5 — Bérczy 6, Sebők 5 — Jenei 6, Véber 6, Túri 7, Szlezák 6, Egressy 6 — Tiefenbach 4, Szanyó 5. Edző: Garami József. Békéscsaba: Babócsy 5 — Csató 5 — Mracskó 6, Major 3—2=1, Kovács 5 — Balogh 5, Puskás 5, Vlaicu 6, Zahorán 4 — Kulcsár 4, Szarvas 5. Edző: Pásztor József. Csere: Zahorán helyett Fodor a 31., Balogh h. Sándor a 46., Szanyó h. Horváth a 46., Tiefenbach h. Djordevics a 67., Egressy h. Wukovics a 72., Szarvas h. Nagy L. a 72. Gólszerző: Túri a 24. és a 60. percben. Sárga lap: Puskás a 31., Major a 37., Sebők a 73., Nagy L. a 83. percben Kiállítva: Major. Szögletarány: 9:5 (5:3). akowsJ GUMICENTRUM Békés, Szent Pál sor 1. Tel: 06 (66) 341-447, 341-798. Gumiköpenyek, ~ akkumulátorok, 8 perforált lemezek. 5. Tóth Vencel FIFA-játékvezető 60. NB I-es mérkőzésére készülő­dött. Mindkét csapat a legutóbbi bajnokin 2—2-őt játszott, ami arra engedett következtetni, hogy ezúttal is gólerősebbek lesznek, nem úgy, mint a tavasz többi mérkőzésén voltak. 3. perc: Bérczy csúsztatta meg fejjel a labdát a második újpesti szögletet követően, de a pettyes mellé szállt. 18. perc: Egressy lesgyanús helyzetben kapott labdát a csabai térfél közepén, meglódult, Babó­csy pedig csaknem a 16-osig ki­futott, és elé is vetődött. Az újpes­ti támadó elgurította a fekvő ka­pus mellett a labdát, de az tovább haladva a jobb kapufa mellett hagyta el a játékteret. 19. perc: Bérczy a 11-es pont tájékán óriási lyukat rúgott, így oda lett az újpestiek helyzete, 23. perc: Jenei remek beadá­sát Mracskó vágta szögletre az utolsó pillanatban a jó ütemben érkező Bérczy elől. 24. perc: Jenei a félpálya tájé­káról emelt messzire előre, éppen Túri fejére, aki Mracskó és Szarvas kíséretében a 11 -es pont­ról fejelt az ellentétes irányba mozduló Babócsy mellett a kapu bal oldalába, 1—0. (A 30. percben Zahorán bice­gett le a pályáról: — A combom fáj, hirtelen egy szúrást éreztem, ezért kell lejönnöm—mondta, és Fodor állt a helyére.) 33. perc: Egressy 25 méterről, a bal összekötő helyéről lőtt fölé. 34. perc: Fodor Vlaicunak ki­tolta jobbra a labdát, a román légi­ós két lépés után remekül emelt középre, Fodor azonban 10 méterről mellé fejelt. 36. perc: Vlaicu a 16-os oldal­vonalától szabadrúgást emelt be, Szlezák csaknem a saját kapujába rúgta a labdát. 40. perc: Egressy 15 méterre Babócsy kapujától egy lövőcsel­lel kivárt óriási helyzetben, ám ez a kivárás azzal párosult, hogy Fo­dor odaért és belelépett a meglőtt labda útjába. 43. perc: Szanyó egy vissza­gurítást a 11-esről sakk-matt helyzetben fölévágott. 48. perc: Kulcsár jó ütemben ugrott ki a labdával, de a kivetődő Szűcs és a bal kapufa mellett el­gurította a labdát. 50. perc: Csató emelt lágyan Szűcs kapujára a 16-os jobb sar­káról, de könnyű kapuszsák­mánynak bizonyult az emelés. 52. perc: a csabai védelem nem értette meg egymást, ennek következtében Szanyó került óri­ási helyzetbe, kapura húzott, ám a vele visszafutó Babócsy óriási vetődéssel szögletre tolta a labdát a gólra éhes játékos elől. 56. perc: Horváth egy kontra végén jobbra kisodródva célozta meg a kaput, Babócsy remekül kiöklözte a labdát, Wéber ismé­telhetett, de ezt is hárította a ka­pus. 58. perc: Vlaicu óriási erejű, a 16-osról leadott bombáját Szűcs ujjheggyel tolta a kapu fölé. A szöglet után újra Vlaicu vehette tűz alá a kaput, de ezúttal egy védőről vágódott szögletre a lab­da. 60. perc: Wéber előrevágott labdájára Túri csapott le, Babó­csy kivetődött a labdára, ám nem tudta igazán megkaparintani, ki­perdült a kezéből, amiben azon­ban Túri is ludas volt, s másodjára az újpesti játékos laposan a kapu közepébe gurított, 2—0. 61. perc: Tiefenbach lábáról szedett le egy labdát a kivetődő Babócsy. 67. perc: Szarvas visszagurí- tását Mracskó a 16-osról nagy erővel a jobb kapufa mellé lőtte. 69. perc: ezúttal Fodor vissza- gurítását rúgta mellé Mracskó. 73. perc: egy kapu előterébe ívelt labdát Major nem fejjel, ha­nem kézzel próbálta Szűcs kapu­jába kotorni, amiért újabb sárga lap dukált, ami viszont már piros­sal párosult. 80. perc: Kovács tette le a labdát a berobbanó Vlaicu elé, akinek nagy erejű lövését Szűcs kapus húzta le. 82. perc: Mracskó 25 méterről durrantott fölé. 85. perc: Szlezák 14 méterről emelt a csabai kapura, de Babócsy a helyén volt. 89. perc: Szlezák fejjel csúsz­tatta meg a labdát az ötösről, a csabai kapuvédő ezúttal is hárí­tott. Következik Az NB I-es labdarúgó-baj­nokság 25. fordulójában következik. Május 20., hétfő: Fehérvár Parma­lat—Békéscsabai Előre FC, 19.00 óra (a televízió közvetíti). Május 22., szer­da: Vasas—MTK, 18.00, Stadler FC—Ferencváros, 17.00, Kispest—Újpest, 18.00, Haladás—Debre­cen, 18.00, Győr—BVSC, 18.00, Vác—Pécs, 18.00, Csepel—Zalaegerszeg, 18.00, 92. perc: Horváth távoli bom­báját tolta szögletre Babócsy. A két csapat tavaly a Megye­ri úton 2—2-őt játszott egymás­sal, ettől függetlenül a fővárosi lila-fehérek mérlege a jobb, olyannyira, hogy az eddig 20 találkozóból 15-öt megnyertek, ötször döntetlent játszottak, míg a békéscsabaiak egyszer sem érezhették a siker ízét. Ilyen előzmények ellenére is Pásztor edző bízott abban, hogy legalább egy pontra jó le­het az utóbbi fordulókban ma­gára találó csapata. Annál is inkább, mert az Újpest is gól­szegénynek bizonyult a tavasz folyamán. Szemmel láthatóan tartott is egymástól a két gárda, ugyanis meglehetősen visszafogottan kezdtek, a kapuk pedig egyálta­lán nem forogtak veszélyben, kezdetben, sőt meglehetősen csapkodó játékot produkált a két gárda, sokszor elvesztették a labdát, így egymás hibáiból élhettek volna, ám még ezeket a kis lehetőségeket sem tudták igazán kihasználni. Csaknem 20 perc kellett ahhoz, hogy igazi helyzetet is lássunk, s aztán az újpestiek harmadik jelentő­sebb akciója némi védelmi és kapushiba után góllá érett. Ettől kezdve kitámadt a Békés­csaba is, igaz, továbbra is ve­szélytelennek bizonyultak Szűcs kapujára. Az Újpest vi­szont a fellazult védelem mel­lett többször a védővonal mögé került, és ettől kezdve egyre több helyzetet dolgozott ki, ám esetükben gyakran baj volt az irányzékkal. A második játékrész már sokkal több izgalmat hozott, javult a játék, mi több, gyor­sabbá is vált. Mindkét kapu egyre gyakrabban került ve­szélybe, egyre többet kellett dolgozni Szűcsnek és Babó- csynak. De továbbra is a házi­gazdák helyzetei voltak veszé­lyesebbek, noha a Békéscsaba előtt is adódott lehetőség — akár az egyenlítésre is. A mérkőzés hőse, Túri a 60. percben megadta a kegyelem­döfést a vendég lila-fehérek­nek, nem beszélve arról, hogy a nem sokkal később kiállított Major végleg nehéz helyzetbe hozta csapatát. Innen kezdve már érezni lehetett, hogy sem­mi keresnivalója a viharsarki gárdának, s ezt igyekezett ki­használni az újpesti támadó­gépezet, amely gyakran el- ügyetlenkedte a helyzeteket, máskor pedig Babócsy állta a rohamok útját. Az Újpest szervezettebb volt, nagyobb akarással futbal­lozott, míg a békéscsabaiak kis­sé széteső játékot produkáltak, Vlaicu kivételével nem nagyon látszott rajtuk, hogy hisznek a győzelemben. így a fővárosi lila-fehérek rászolgáltak a há­rom pontra. Jávor Péter Debreceni VSC—Békéscsabai Előre FC 4—1 (3—0) NB I ifjúsági A korcsoportos labdarúgó-mérkőzés, Debrecen, 100 néző. V.: Szöllősi. Békéscsa­ba: Kiss — Futaki, Valentényi, Kubik, Koszta— Csulik, Vadas, Kvasz (Ronyecz), Borbola — Zsibrita (Hidvégi), Balogh. Edző: Marik László. A remek utánpótlással rendelkező Debre­cen még ilyen arányban is megér­demelten nyert. G.: Benczik 2, Nagy Zs., MadarT., ill. Ronyecz. Jó: Frida, Dobi, Makra, Benczik, MadarT., ill. Valentényi, Vadas. Debreceni VSC—Békéscsabai Előre FC 3—2(3—1) NB I ifjúsági B korcsoportos labdarúgó-mérkőzés, 100 néző. V.: Nyitrai. Békéscsaba: Szeles — Godár, Sallai, Semjéni (Tóth Cs.), Roczkó, Simon, Szűcs, Vandlik, Pozsár (Lakatos, Hor­váth), Forrai, Oláh. Edző: Batke László. Húsz perc alatt 3t—0-ra elhúzott a Debrecen, ezt igyeke­zett ledolgozni a második félidő­ben nagy fölényben játszó Békés­csaba. G.: Donka 2, Juhász, ill. Forrai 2. Jó: Donka, Juhász, Náricza, ill. Forrai, Simon. Békéscsabai Előre FC—Fehér­vár’96 FC 3—1 (2—0) NB I-es ifjúsági A korcsoportos labdarúgó-mérkőzés, Békéscsa­ba, 50 néző. V. Szabó S. Békés­csaba: Kiss — Hajdú, Futaki, Koszta, Balogh Zs. — Zsibrita, Csulik, Halász, Vadas (Ronyecz) — Hidvégi (Mazula), Borbola (Bujdosó). Edző: Marik László. Mozgalmas, helyenként túlságo­san is kemény kilencven percet vívtak a csapatok, amelyet sokáig „eltűrt”-a játékvezetői erélytelen- ség mindkét fél sérelmére. Szünet után egy időre alább hagytak a csapatok a rugdosódással, a já­tékszeré volt a főszerep, amely­nek eredményeképp újra zörög­tek a hálók, illetve alakultak ki gólhelyzetek. Kiállítva: Futaki, ill. Dómján a 85. percben. G.: Borbola 2, Hidvégi, ill. Győrök. Jó: Kiss, Hajdú, Borbola, Vadas, ill. Győrök, Végh, Gálos. Békéscsabai Előre FC—Fehér­vár’96 FC 2—3 (1—0) NB I-es ifjúsági B korcsoportos labdarúgó-mérkőzés, Békéscsa­ba, 50 néző. V.: Rózsa. Békés­csaba: István (Szeles) — Godár (Lovas), Sallai, Tóth, Roczkó — Szűcs, Simon, Vandlik, Forrai — Pozsár, Horváth (Oláh). Edző: Batke László. Fehérvár: Ottó — Zsédely, Tereny, Kiss, Kellner— Kádas, Zab (Zsidó), Császár, Fá­bián — Simek, Szalai. Edző: Jung József. Élvezetes párharc­ban egy órán át jól tartották ma­gukat a csabaiak, de a védelmi hibákat ügyesen használták ki a fejér megyeiek. A döntetlen igaz­ságosabb lett volna. G.: Forrai, Pozsár, ill. Simek 2, Szalai. Jó: Simon, Pozsár, ill. Simek, Szalai, Zsidó. (gyurkó) Az NB I-es labdarúgó-bajnokság állása 1. BVSC-Dreher 24 16 6 2 42—20 54 2. Ferencváros 24 17 2 5 45—20 53 3. Újpesti TE 24 10 9 5 31—20 39 4. Vasas-C. Vigadó 24 10 8 6 32—26 38 5. DV SC-Epona 24 11 5 8 35—31 38 6.Kispest-HFC 24 9 9 6 36—28 36 7.MTKFC 24 9 7 8 46—38 34 8. Innst. Stadler FC 24 7 12 5 30—27 33 9. Csepel FC 24 8 8 8 38—37 32 10. Vác FC Samsung 24 7 9 8 34—32 30 11. Zalaegerszeg FC 24 7 7 10 35—39 28 12. Haladás VFC 24 6 6 12 22—38 24 13.F. Parmalat ’96 24 6 5 13 30—47 23 14.Békéscsabai Előre FC 24 3 10 11 24—38 19 15.Győri ETO FC 24 4 7 13 24—44 19 ló.Pécsi MFC* 24 6 2 16 22—41 17 *= három büntetőpont levonva. A kétgólos Borbola Bence (sötét mezben) elhúz a fehérvári Végh mellett. A csabai iß A korcsoportosok tegnap 3—1-re nyertek a Parmalat ellen fotó: lehoczky Péter Ez történt még... MTK—Haladás 3-1 (1-1) Hungária körút, 2000 néző. V.: Hanacsek. MTK Ft: Babos G. — Lőrincz (Oprisan, 39.) — Kuttor, HorvátH Babos A. (Szabados, 57.), parkasházy, Csillag (Hamar, 52.), Illés, Zsivótzky — Csertői, Kenesei. Haladás VFC: Király — Tóth M. — Vgrga, Neudl (Sánta, 54.) — MikócIlTKiss P., 58.), Sze­kér, Kovács íj!, Varsányi (Bognár, 73.), Majoros— Fehér, Negra. G.: Kenesei (7., 68.), Fehér (90. — öngól), ill. Negrau (21,). Jó: Horváth, Farkasházy, Illés, ill. Szekér, Negrau. DVSC—Kispest 2-1 (2-1) Debrecen, 8000 néző. V.: Vad. DVSC-Fpona: Horváth B. — Gojan — .Vadicska, Sándor Cs., Pető — Dombi, Madar Cs., Bagoly (Szatmá­ri, 90.), lieg (Stuparu, 84.) — Sándor T., Plőkai M. (Madar T., 80.). Kis­pest-Honvéd FC: Vezér — Hahn — Plókai A., Máty us — Árgyelán (Pin­tér, 54.), Kovács B., Urbányi, 'Gabala (Moses, 71.), Piroska — Jovanovic (Kabát, 62.), Tóth M. G.: Sándor T. (18. — ll-esből, 45.), ill. Kovács B( (13.). Jó: Gojan, Madar Cs., Sándor Cs., Plókai M., ill. Vezér, Kovács B., Tóth M. ZTE—Győr 3-0 (2-0) Zalaegerszeg, 5000 néző. V.: Vágner. Zalaegerszegi TE: Tóth — Kovács (Kocsárd, 66.), Szabó I. Zs., Horváth J. —: Sztipánovics, Balog (Szabó R., 85.), Ivanics, Csóka, Németh — Sebők (Horváth Gy., 80.), Preisinger. Győri ÉTO FC: Brockhauser — Hungler, Lantai, Szabó B. — Cseke, Urbán (Moke, 70.), Mikóczi (FeVenczi, 46.) Korsós, Iftodi — Lazar, Dumitrescu (Fűzi, 62.). G.: Balog (20.), Sebők (45.), Lantai (85. — öngól). Kiállítva: Hungler (30.), ill. Szabó B. (81.). Jó: Balog, Csóka, Horváth J., Preisinger, ill. Iftodi. FTC—Csepel 2-1 (1-1) Üllői út, 12 000 néző, V.: Gergely. Ferencváros: Hajdú — Telek — Jagodics, Szűcs — Páling (Nagy Zs., 76.), Albert (Nyilas, 21.), Arany (Kuponovics, 78.) Lisztes, Nagy N. — Kuntic, Nicsenko. Csepel SC: Bíró' — Váczi — Tyukodi, Ács — Bereczki, Medgyes, Vancsa (Kámán, 88.), Zombori (Tikosi, 80.), Szekeres — Nagy T., Bárány. G.: Nicsenko (8.) Jagodics (82.), ill. Baranyi (46.) Jó: Jagodics. Lisztes, Kuntics, ill. Bíró, Medgyes. Pécs—Vasas 1—3 (1—1) Pécs, 3000 néző. V.: Márton. Pécsi MFC: Balogh — Aczél — Braun, Schneider — Dienes, Ulveczki, Fe­hér (Győri, 54.), Jaki (Bujdak, 69.), Szabados — Kovács Z., Tököli. Va­sas Casino Vigadó: Sáfár — Juhár — Mónos, Tóth (Váczi, 58.) — Geress, Máriási, Szilveszter, Galaschek, Jessy — Jován (Herczeg, 79.), Fischer. G.: Kovács Z. (35.), ill. Fischer (42.), Szilveszter (48.), Mónos (84.). Jó: Szabados, ill. Mónos, Fischer, Jessy. Stadler—Parmalat 2—0 (1-0) Akasztó, 2500 néző. V.: Pillér. Stadler FC: Békési — Dragoner, Nagy A., Kertész — Vacsilja, Reskó (46.), Molnár, Csehi I. — Román (Lehota, 11., Szentmártoni, 82.), Bulders. Parmalat: Kujundzsics — Jávorka, Lőricz, Bekő (Monyé, 46.) — Pető (Dvéry, 60.), Dulics, Zimmermann — Miriuta, Tóth N. — Takács, Horváth F. (Mitring, 11.) G.: Dragoner (28.), Kovács Zs. (78.). Jó: Dragoner, Molnár, Csehi Z., ill. Miriuta, Tóth N. BVSC—Vác 1-0 (1-0) Szőnyi út, 4000 néző. V.: Puhl. BVSC-Dreher: Koszta — Farkas J. — Bondarenko, Szalma — Molnár Z., Komódi (Zováth), Dárdai, Ara­nyos — Bükszegi (Bognár Gy.), Orosz, Vincze I. Vác FC-Samsung: Hámori — Nagy T. — Puglits, Lévai, Romanek — Nyikos (Kriska) — Schwarcz, Kasza, Sándor T. (Mackaya) — Hanyecz (Andrássy), Borgulya. G.: Molnár Z. (21.) Jó: Farkas J., Dárdai, Vincze I., ill. Hámori, Borgulya. Közéleti napilap. Főszerkesztő: dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: dr. Tóth Miklós ügyvezető igazgató. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; sportrovat: 451-114; Szerkesztőségi telefax: (66) 441-020. Kiadói telefax: (66) 450-198; Hirdetésvezető: Nánási János. Telefon/fax: (66) 441-311; Terjesztésvezető: Körtvélyesi Csaba. Telefon/fax (66) 453-710. Az előfizetők részére terjeszti a Népújság Kft. az ügynökségein keresztül. Árusításban terjeszti a „DELHIR” Rt. Békés megyei üzeme, Békéscsaba Szabadság tér 1—3. Telefon (66) 443-106 és egyéb terjesztő szervek. Előfizethető a kiadónál (5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4.), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással. Előfizetési díj egy hónapra 595 Ft, negyedévre 1725 Ft, fél évre 3570 Ft. Készül: a Kner Nyomdában, Békéscsaba, Baross út 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068