Békés Megyei Hírlap, 1996. április (51. évfolyam, 77-100. szám)

1996-04-22 / 94. szám

1996. április 22., hétfő © Kieső helyen a lila-fehérek Békéscsabai Előre FC—Pécsi MFC 1—2 (1—0) «V.U«" NBI -es labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 5 ezer néző. V.: Kiss B. (Nyilas, Koch). Békéscsaba: Udvarácz 4—Major 4—Balogh Z. 6, Szenti 4 — Nagy L. 4—2=2, Puskás 3, Filipovics 4, Sándor 4, Kasik 5 — Kulcsár 4, Szarvas 4. Edző: Pásztor József. Pécs: Balogh T. 6 — Szabados J. 6, Dienes 5, Bumb 5 — Tolocskó 0, Jaki 6, Ulrich 6, Győri 4, Marozsán 4—2=2 — Tököli 5, Kovács Z. 6. Edző: Herke Imre. Csere: Tolocskó helyett Ulveczki (7) a 25., Kasik h. Balázs L. (-), Szenti h. Mracskó (-), Sándor h. Szabados A. (-) mindhárman a 64., Ulrich h. Werner (-) a 70., Tököli h. Bujdak (-) a 76. percben. Gólszerző': Szarvas 11-esből a 20., Kovács Z. az 50., Ulveczki az 59. percben. Sárga lap: Nagy L. (Kovács Z. fölrúgásáért) a 12., Marozsán (lerántotta Eilipovicsot) a 19., Tököli (Balogh Z. felrúgásáért) az 57. percben. Kiállítva: Marozsán a 44., Nagy L. az 52. percben. Szögletarány: 9:6 (5:3). AKOl/ÍS GUMICENTRUM »pr, Békés, Szent Pál sor 1. f^K Tel.: 06 jói) 341-447, 341-798. Csató Sándor mostanában a Bé­késcsaba leggólerősebb játéko­sa, a mérkőzés előtt két nappal beteg lett: — Még szombaton délelőtt is lázas voltam, ami na­gyon legyengített, ráadásul két nap alatt két kilót lefogytam, így nem vállalhattam a játékot — mondta a bajszos csabai védő. 6. perc: Tököli a 11-es pont tájékáról emelt kapura, ám Szenti közbelépett, és lábáról szögletre vágódott a labda. 9. perc: Szarvas szabadrúgá­sából Szenti csúsztatta a labdát fejjel alig a kapu fölé. 14. perc: A harmadik békés­csabai szögletből Filipovics fejelt három lépésről kapura, de a labda keresztbe elsuhant a léc előtt. 17. perc: Kovács Z. közeli gu- rítását ártalmatlanította Udva­rácz. 20. perc: A békéscsabai térfélről Filipovics elé íveltek egy labdát, aki a 16-oson belül meg­iramodott. A labda hosszúnak bi­zonyult, Filipovics is láthatta már, hogy nem éri el, ezt viszont Marozsán nem ismerte fel, s kéz­zel visszarántotta a csabai közép­pályást. A játékvezető habozás nélkül 11-est ítélt. A büntetőt Szarvas nagy erővel, laposan a bal alsó sarokba vágta, az ellenté­tes irányba vetődő Balogh Tamás mellett, 1—0. 27. perc: Kulcsár hétméteres fejesét Balogh T. üggyel-bajjal védte. 38. perc: Ulrich 22 méteres szabadrúgása Udvarácz könnyű zsákmányának bizonyult. 44. perc: Tököli ugrott ki a csabai védők közül, már a 16- oson belül járt, amikor Udvarácz a lábára vetődött. A pécsi játékos átesett a kapuson, de a játékvezető nem látott okot a köz- beavatkozásra. Néhány másod­perc múlva viszont sárga lapot adott az eset miatt reklamáló Marozsánnak, s mivel ez már a második ilyen kártyája volt a pé­csi középpályásnak, Kiss B. a pi­rosat is felmutatta neki. 48. perc: Nagy L. előreívelése után Szarvas 16 méterről alig lőtt fölé. 50. perc: Ulveczki ívelt be jobbról, a védők csak nézték, mint került a labdaKovács Z. elé. A csatár három méterről a kapu közepébe fejelt, 1—1. 52. perc: Nagy L. a felezővo­nalnál akasztotta Ulrichot, s mi­vel volt már egy sárga lapja, vil­lámgyorsan villant a piros is. 55. perc: Szarvas legurítása után Kulcsár a 16-osról centikkel a bal kapufa mellé durrantott. 59. perc: A csabai védők is­mét csak bámészkodtak, arra vár­tak, hogy Ulveczki valakinek Vélemények Következik Az NB I-es labdarúgó-baj­nokság 22. fordulójában következik. Április 27., szombat: Pécs—Kispest, 15.00 óra. MTK FC—Bé­késcsabai Előre FC, 15.00. Debrecen—Újpest, 17 (tv- mérkőzés). Stadler FC— Győr, 17.00. Csepel—Fe­hérvár, 19.00. Ferencvá­ros—Vác, 19.00. Zalaeger­szeg—Vasas, 19.00. Április 28., vasárnap: BVSC— Haladás, 16.30. A MÉRKŐZÉS ELŐTT. Papp László, a Békéscsaba ügyvezető elnöke:—Akárhányszor vártam győzelmet, nem jött be... Kovács Géza, a Békéscsaba ügyvezető elnökhelyettese: — To­vábbra is bízom a fiúkban és a győzelemben. Winkler János, a Békéscsaba társadalmi elnökhelyettese: — Nehéz lesz, de győzelmet várok. Zahorán György, a Békéscsaba technikai vezetője: — Szeretnék túllenni ezen a 90 percen. Dobó János, a Békéscsaba elnökségi tagja: — Én már az MTK elleni meccsre koncentrálok. Moós János, a Békéscsaba tartalékcsapatának edzője:—Csak a győzelemre tudok gondolni. Sülé István, a Békéscsaba utánpótlás szakágvezetője: — Nehéz helyzetben vagyunk, de győzni kell. Köves János, a Pécs gyúrója: — Szeretném, ha régi vágyunk teljesülne, és győznénk. Sági Sándor, a Pécs erőnléti edzője: — Remélem, hogy az elvégzett kemény munka végre kamatozik. Dr. Dunai János, a Pécs tartalékcsapatának edzője: — Ha sikerülne gólt elérnünk, már nem kapnánk ki. Szabados József, a Pécs csapatkapitánya: — Szeretnénk győzelemmel ünnepelni gyúrónk, Köves János születésnapját. A SZÜNETBEN./'(7/er Sándor, a Békéscsaba társadalmi elnök- helyettese: — Reszketve reménykedem a győzelemben. Láza János, a Békéscsaba elnökségi tagja: — A létünkért küz­dünk. Sági Sándor:—Érthetetlen ez a sok egyéni hiba. Kamarás Károly, a Pécs fővárosi képviselője: — A szegény embert még az ág is húzza. Zalai László, a Békéscsaba egykori edzője, aki ma a malájföldi Mélákká trénere: — A két csapat között legalább ennyi a különbség, remélem,Jtogyaz Előre nyer is. A MÉRKŐZÉS UTÁN. Silviu Iorgulescu, a Békéscsaba pályaedzője: — Ha nem tudjuk összefogni a csapatot, nagy baj lesz. Az öltözőben kell változtatnunk ezen. Winkler János: — Mindent megteszünk annak érdekében, hogy NB I-esek maradjunk. Jankulár István, a Békéscsaba elnökségi tagja: — Most már vért izzadva kell küzdenünk az elszállt pontokért. Juhász Gyula, a Békéscsaba intézője: — Remélem, képes lesz a csapat még meglepetésre is. Papp László:—Innen kell felállni, ez tudatosuljon mindenkiben! Edzői nyilatkozatok majd legurítja a labdát. Ám a pé­csiek első cseréje úgy döntött, próbára teszi Udvaráczot: 19 méterről, a jobb összekötő he­lyéről nagy erővel meglőtte a lab­dát, ami a késlekedő kapus mel­lett a kapu jobb oldalába vágó­dott,!—2. 74. perc: Mracskó óriási ere­jű, 20 méteres, léc alá tartó bom­báját vetődve öklözte ki Balogh Tamás. 81. perc: Szarvas szöglete után Filipovics lőtt a kapu mellé. 84. perc: Wemer hozta fel a labdát, majd jobbról beadta Győrinek, aki sakk-matt helyzet­ben alig lőtt mellé. Mindenki azt várta, hogy a kiesés ellen küzdőkét együttes harapni fog, az élethalálharc kihozza belőlük a rejtett tarta­lékokat. Nem így történt. Meglehetősen álmos iramban kezdtek a csapatok, ami nem­csak a hirtelen jött meleg számlájára írható, hanem arra is, hogy a két gárda sérü­lések és sárga lapos eltiltások miatt meglehetősen tartaléko­sán állt ki. No meg a helyezésü­ket tanúsító tudásszint is „ki­ütközött” a játékukon. Üget­tek a játékosok, de a labda sok­szor zavarta őket, rengeteg hi­bával játszott mindkét csapat. Ami különösen feltűnő volt: a két középpályás sor az első 45 percben mélyen tudása alatt játszott. Mondhatni, szinte alig találkoztak a labdával. A hátsó alakzatok játékosai átlö- vésekkel kísérleteztek, mesz- sziről előrelődözték a labdát, de ezzel nem helyzetbe, hanem inkább zavarba hozták a saját csatáraikat. így az első játék­részről elmondható, hogy mindkét csapat az NB II elke­rüléséért küzdött, de csak egy dologban egyeztek: mindkét gárda NB Il-es színvonalon futballozott. A Pécs ráadásul hamar Pásztor József a Békéscsaba edzője:— Nagyon sajnálom a szurkoló­inkat, hogy olyan tehetetlen csapatot láttak, mint amilyen a mai Békéscsaba volt. Szégyellem magam a játékosok helyett is. Egyesek teljesítménye számomra érthetetlen, amint az is, hogy miért maradt el a győzelem. De tény, hibát hibára halmoztunk a mérkőzés folyamán. —Nem az első olyan mérkőzés volt ez, amelyen kis odafigyeléssel győzhetett volna a csapat... — Nem tudom megmagyarázni, hogyan veszítettük el ismét a pontokat, ráadásul úgy, hogy az ellenfélnek alig-alig adódott helyzete. Szinte még lövést sem küldtek a kapura, sarkosan úgy is fogalmazhat­nék, egy lövésből szereztek két gólt. —Pedig minden jól kezdődött... —Tény, vezettünk is, emberelőnyben is játszottunk, helyzeteink is voltak, ráadásul növelhettük volna az előnyt. De az is igaz, hogy a csapatnak el kelt volna egy kis segítség a kapuból, amit viszont nem kapott meg Udvarácztól. De hivatkozhatnék arra is, hogy hiányzott három meghatározó ember, a magabiztos Csató és Kovács, a gyors Fodor. —Ezzel viszont nagyon nehéz helyzetbe került a csapat... — Ha a játékosok még ezután sem érzik át, hogy kieshet a gárda, akkor a futballcipőt fel kell akasztani a szegre. Ha a következő mérkőzéseken nem kúsznak-másznak, akkor a legrosszabb kötvekezik be. Nem beszélve arról, hogy tovább már nem lehet hitegetni a szurkolókat. Herke Imre, a Pécs edzője: — Küzdelmes, kiélezett kiesési rang­adót vívott a két csapat. A második félidei jobb teljesítményünk alapján rászolgáltunk a győzelemre. Nagyon örülünk, hogy mindhárom pontot megszereztük, amit még mindig nehéz elhinni. —Minek tulajdonítja a hirtelen feltámadást? — A szünetben igyekeztem elmondani a játékosoknak, hogy ez a békéscsabai védelem zavarba hozható, és a cserék is lendítettek a játékunkon. Arra biztattam labdarúgóinkat, hogy bátran támadjanak. —Egy héttel ezelőtt még felajánlotta lemondását. Most úgy tűnik, kiegyenesedik a Pécs. —Ugyanúgy végzem a dolgomat, mint eddig, s jólesik, hogy bíznak bennem. Ez megsokszorozza az erőmet. —Mit jelenthet a mostani sikerük? — Először is remélem, visszaadja a játékosok önbizalmát, ami egy felfelé ívelés kezdete is lehet. A csapat korábban nem hitte el, hogy képes győzni, de most bizonyított. Ha most kikaptunk volna Békéscsa­bán, már biztos semmi sem mentett meg volna minket az NB 11-től. így azonban maradt reményünk, s remélem, legalább az osztályozós helyig felkapaszkodunk. megfogyatkozott, így minden­ki azt várta, hogy könnyű győzelmet arat a házigazda. Számításaikat nemcsak az húzta keresztül, hogy hamar egyenlő lett a két csapat létszá­ma, hanem az is, hogy a fordu­lás után egy teljesen más felfo­gásban játszó Pécs lépett a pá­lyára. Nem ismert elvesztett labdát, foggal-körömmel küz­döttek, és kezdtek eltűnni a hibák a játékból. Egyre job­ban darált a vendégcsapat, ha­mar egyenlített, majd egy lát­ványos góllal a vezetést is meg­szerezte. A Békéscsaba to­vábbra is gödörből szemlélte az eseményeket, nem véletlen, hogy Pásztor edző hármas cse­rével kísérletezett. Ám ez sem segített a házigazdákon, akik a mostani, megérdemelt veresé­gükkel még nehezebb helyzet­be kerültek, mint a szombati ellenlábasuk. A második 45 percben nyújtott teljesítmé­nye alapján a Pécs rászolgált az idei első bajnoki győzelmé­re, míg a Békéscsabának a hát­ralévő kilenc fordulóban kel­lene kiharcolni a bentmara- dást. Békéscsabai Előre FC—Pécsi MFC 4—1 (3—0) Tartalékbajnoki mérkőzés, Békéscsaba, 300 néző. V.: Tóth S. Békéscsaba: Baji (Nagy Zs.) — Nagy K., Kovács K., Varga, Kovács T. — Bozai, Fodor (Kurilla), Kovács P., Petruzsán (Valentényi) — Dani, Kvasz (Kiss J.). Édző: Moós János.G.: Dani 2, Fodor, Varga, ill. Ba­lázs. Jó: Nagy K., Kovács K., Fodor, Kovács P., ill. Balázs, Torony icza. Az NB I-es nokság állása labdarúgó-baj­l.BVSC 14 6 1 40—18 48 2. FTC 14 2 5 36—17 44 3. Újpest 9 8 4 27—16 35 4.DVSC 9 4 8 29—28 31 5. Kispest 7 9 5 29—23 30 6. Vasas 7 8 6 26—24 29 7.MTKFC 7 7 7 41—35 28 8. Csepel SC 7 7 7 34—33 28 9. Vác 6 9 6 32—29 27 10. Stadler FC 5 12 4 27—26 27 11.ZTE 6 7 8 30—35 25 12. Haladás 6 6 9 20—32 24 13.Fehérvár 6 3 12 26—41 21 14. Győr 4 7 10 22—35 19 15. Békéscsaba 3 9 9 22—33 18 16. Pécs* 5 2 14 18—34 14 * = A PMFC csapatától három pont levonva. Ez történt még... Fehérvár—IlYSl 4-1 (2-1) Székesfehérvár, 6000 néző. V.: Cser- na. Fehérvár Parmalat ’96 FC: Ku- jundzsies — Ló'rincz, Jávorka, Bekó' — Pető' (Szalai, 66.), Dulic (Monyé, 74.), Zimmermann, Tóth N. (Korsós, 70.) — Takács, Miriuta, Horváth F. DVSC-Epona: Horváth D. — Stuparu, Gojan, Vadicska, Szatmári — Madar, Sándor T., Sándor Cs., Ilea — Dombi, Medvid (Frida, 60.). G: Horváth F. (15., 17.), Miriuta (58. — 11-esból), Tóth N. (60.), ill. Dombi (27.). Kiállítva: Szatmári (57.), Stuparu (58.). Jó: Miriuta, Horváth F., Dulic, ill. Dombi, Madar. Kispest—BVSC 1-1 (0-0) Bozsik-stadion, 5000 nézó'. V.: Pillér. Kispest-Honvéd FC: Vezér — Hahn — Plókai, Gabala — Argyelán, Fa­ragó (Lóczi, 73.), Urbányi, Warzyc- ha — Bárányos — Tóth M., Piroska. BVSC-Dreher: Koszta — Csábi — Molnár Z., Komlósi (Farkas J. 46.), Bondarenko — Bükszegi, Komódi, Dárdai (Bognár Gy., 57.), Aranyos — Orosz, Vincze I. G: Bárányos (55.), ill. Orosz (73. — 11-esból). Kiállítva: Bárányos (72.). Jó: Piroska, Gabala, Tóth M., Bárá­nyos, ill. Bondarenko, Aranyos, Bog­nár Gy. Haladás—ZTE 2-1 (1-0) Szombathely, 12 000 nézó'. V.: Bede. Haladás VFC: Király — Varga,Tóth M., Zugor — Mikóczi, Kovács S., Szekér, Varsányi, Lengyel (Sánta, 40.) — Fehér, Kiss P. Zalaegerszegi TE: Vlaszák — Csóka (Sztipánovics, 42.), Szabó I. Zs., Horváth J. — Hor­váth A., Balog (Kocsárdi, 42.), Szabó II. Zs., Lendvai, Németh T. (Szabó Z., 66.) — Preisinger, Sebők. G: Fehér (30.), Kovács S. (66. — 11- esból), ill. Szabó II. Zs. (90. — 11- esból). Jó: Kovács S., Tóth M., Szekér, ill. Szabó I. Zs., Lendvai. Vác—Stadler FC 1-1 (0-0) Vác, 3000 néző. V.: Arany. Vác FC- Samsung: Hámori — Nagy T. — Puglits, Lévai — Vojtekovszki, Andrássy (Mackaya, 61.), Schwarcz, Nyikos — Víg (Kasza, 71.) — Borgu­lya, Hanvecz (Szoboszlai, 65.). Innstadt Stadler FC: Nagy G. — Dragoner — Vacsilja, Resko, Ker­tész — Lázár (Bulders, 88.), Molnár, Jeremejev (Balogh, 90.), Csehi I. — Rumán (Kovács Zs., 54.), Csehi Z. G: Nagy T. (90.), ill. Dragoner (66.) Jó: Nagy T., Puglits, ill. Dragoner, Csehi L, Molnár. Vasas—FTC 0—1 (0-1) Fáy utca, 10 000 néző. V.: Puhl. Vasas Casino Vigadó: Sáfár — Mónos, Geress, Juhár, Jessy (Bukva, 89.) — Máriási. Szilveszter, Galaschek, Si­mon A. (Claude, 78.) — Fischer, Pál (Koltai, 62.). Ferencváros: Hajdú — T elek — Jagodics, Hrutka — Póling. Simon T., Lisztes, Albert (Arany, 78.), Nagy N. — Kuntic (Zavadszky, 85.), Nicsenko. G: Lisztes (39.). Jó: Sáfár, ill. Hajdú. ÚTÉ—MTK FC 0—0 Megyeri út, 4000 néző. V.: Kiss G. Újpesti TE: Szűcs — Sebők, Füzesi —Jenei, Tomka, Djordjevic, Bérczy, Szlezák — Belvon (Szili, 54.), Wukovics (Tiefenbach, 46.), Egressy (Tóth Gy., 83.). MTK FC: Babos G. — Ló'rincz — Babos A., Kuttor, Nyikiforov (Füle, 73.) — Csertői, Csillag (Farkasházy, 61.), Illés, Hor­váth Cs., Talapa — Kenesei K. Kiállítva: Djordjevic (46.) Jó: Jenei, illetve Ló'rincz. Győr—Csepel 3-2 (1-2) Győr, 3000 néző. V.: Juhos. Győri ETO FC: Brockhauser — Radies (Ferenczi, 26.), Hungler, Lakos — Cseke, Urbán, Korsós, Fűzi, Dumit- rescu — Moke, Demollari (Mikóczi, 76.). Csepel SC: Bíró — Medgyes (Petrók, 46.), Váczi, Bereczki, Ács (Nagy, 83.) — Vancsa, Bubcsó, Rósa, Zombori — Baranyi, Szekeres. G: Urbán (28., 84.), Demollari (51.) ill. Szekeres (14.), Zombori (19.). Jó: Brockhauser, Urbán, Cseke, ill. Rósa, Vancsa. Padlót fogott a Békéscsaba, Bumb pedig elhúz a labdával. A kiesési rangadó után keserű szájízzel vonult el a mintegy ötezer szurkoló a stadionból Az NB I-es tudósítást készí­tette: Gyurkó Mihály, Já­vor Péter. Fotó: Lehoczky Péter RÉKÉS MEGYEI HÍRLAP Közéleti napilap. Főszerkesztő: dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: dr. Tóth Miklós ügyvezető igazgató. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; sportrovat: 451-114; Szerkesztőségi telefax: (66) 441-020. Kiadói telefax: (66) 450-198; Hirdetésvezető: Nánási János. Telefon/fax: (66) 441-311; Terjesztésvezető: Körtvélyesi Csaba. Telefon/fax (66) 453-710. Az előfizetők részére terjeszti a Népújság Kft. az ügynökségein keresztül. Árusításban terjeszti a „DELHÍR” Rt. Békés megyei üzeme, Békéscsaba Szabadság tér 1—3. Telefon (66) 443-106 és egyéb terjesztő szervek. Előfizethető a kiadónál (5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4.), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással. Előfizetési díj egy hónapra 595 Ft, negyedévre 1725 Ft, fél évre 3570 Ft. Készül: a Kner Nyomdában, Békéscsaba, Baross út 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068