Békés Megyei Hírlap, 1996. április (51. évfolyam, 77-100. szám)

1996-04-01 / 77. szám

1996. április 1., hétfő © ^BPSMEÍM HjLAf­SP°R3: 0 Nagy volt a zöld-fehér nyomás Edzői nyilatkozatok Ferencváros—Békéscsabai Előre FC 3—0 (1—0) NB I-es labdarugó-mérkőzés, Budapest, Üllői ut, 12 949 nezo. V.: Gergely (Vavika, Nyilas). Ferencváros: Hajdú 6 — Telek 6 — Hrutka 7, Jagodics 8 — Nyilas 7, Albert 6, Arany 6, Lisztes 7, Nagy N. 7 — Kuntics 6, Nicsenko 8. Edző: Novák Dezső. Békés­csaba: Udvarácz 6 — Csató 5 — Szenti 5, Kovács 5 — Szabados 5, Puskás S, Sándor 6, Balogh 6, Kasik 5 — Szarvas 5, Kulcsár 5. Edző: Pásztor József. Csere: Albert helyett Milovanovics (6), a szünetben, Szabados h. Fodor (5), Szarvas h. Filipovics (5), mindketten az 56., Kulcsár h. Major (-) a 65., Kuntics h. Kopunovics (-) a 85. percben. Gólszerző: Nicsenko a 20., a 48., Jagodics a 63. percben. Szögletarány: 6:3 (2:2). Novák Dezső, a Ferencváros edzője: — Remekül játszott a csapat, ezért ilyen arányban is megérdemelten nyertünk. Ha minden kínálkozó lehetőségünket kihasználjuk, akkor még nagyobb gólkü­lönbséggel nyerhettünk volna. Pásztor József, a Békéscsaba edzője: — A Ferencváros rászol­gált a győzelemre, mert kihasználta a hazai pálya előnyét. —Pedig jól kezdett a Békéscsaba... — Valóban, az első gólig partiban voltunk a zöld-fehérekkel, akiknek a huszadik percig nem is volt igazi helyzetük. Egyébként olyan gólt, amilyenből a Ferencváros megszerezte a vezetést, mi biztos, hogy sohasem fogunk lőni... Ugyanis nyolc méterről odébbról hajtotta végre a szabadrúgást a házigazda, a játékvezető pedig hagyta. Persze az is az igazsághoz tartozik, innentől kezdve már jól játszott a Ferencváros. —A lelátóról úgy tűnt,,,erőből" kezd a Ferencváros... — Tény, hogy az első perctől kezdve igyekeztek megfélemlíteni bennünket, különösen az első tíz percben, amit ráadásul büntetlenül megtehettek. —Az első gólnál el is dőlt a mérkőzés? — Ettől kezdve már csak nagyon halványan bizakodtam, a második gólnál pedig már biztos voltam abban, hogy vesztesen hagyjuk el a játékteret. A Fradi a szombat esti játékkal bármely magyar csapatot megverte volna, ráadásul a közönség is igen csak belelovalta őket az eredményes játékba. —Kivel voltál elégedett a csabai csapatból? — Az első játékrészben Kasik és Balogh nyújtott elfogadható teljesítményt. —Kik voltak gyengék? — A Ferencváros két támadóját Szenti és Kovács lett volna hivatott semlegesíteni, nekik ez kevésbé sikerült. Az ő teljesítmé­nyüknek is köszönhető a vereség.-—A konkurens Zalaegerszeg győzelmével megugrott. A hétvégén éppen ellenük játszik a Békéscsaba... — Ezen a találkozón már mindenképp nyernünk kell, hogy meglegyen végre az első tavaszi győzelmünk. Nem beszélve arról, hogy hazai környezetben játsszunk a zalaiakkal. Az NB I-es labdarúgó bajnokság állása l.BVSC Dreher 18 14 3 1 38­-16 45 2. Ferencváros 18 13 1 4 35­-16 40 3. Újpesti TE 18 8 6 4 25­-16 30 4. DVSC-Epona 18 8 4 6 26—21 28 5. Vasas-C. Vigadó 18 7 7 4 25­-21 28 6. Kispest HFC 18 6 7 5 27­-22 25 7. Vác FC-Samsung 18 6 7 5 31­-27 25 8. MTK FC 18 6 6 6 37­-31 24 9. Csepel FC 18 6 6 6 30­-29 24 lO.Innstadt Stadler FC 18 4 11 3 25­-24 23 11. Zalaegerszegi TE 18 6 5 7 28—32 23 12. Haladás VFC 18 4 5 9 17­-31 17 13. Békéscsabai Előre FC 18 3 7 8 19­-29 16 14. Győri ETO FC 18 3 5 10 19­-33 14 15. Fehérvár’96 FC 18 4 2 12 19­-39 14 16. Pécsi MFC* 18 4 2 12 16—30 11 *= három büntetőpont levonva. 3. perc: szabadrúgáshoz jutot­tak a békéscsabaiak. Szarvas a 16-os bal sarkáról nagy erővel megcsavarta a labdát, a jobb alsó sarok felé zúgó pettyest Hajdú nagy vetődéssel szögletre ütöt­te. 10. perc: Lisztes húzott ke­resztbe a csabai tizenhatos elő­terében, az egyik cselbe belelé­pett egy csabai védő, ám a labda Arany elé pattant, aki 18 méter­ről ballal félerővel meglőtte a labdát, Udvarácz azonban ma­gabiztosan fölszedte azt a jobb sarok elől. 12. perc: Alberttól Kuntics elé került a labda, a Ferencváros légiósa azonban csúnyán mellé lőtt. 14. perc: Puskás lövése adott munkát Hajdú kapusnak. 15. perc: Nagy N. átemelt a túloldara az egyedül álló Hrutka elé, aki visszalőtte a labdát a kapu előterébe. Jagodics 10 méterről rábólintott, azonban Udvarácz ismét a helyén volt. 20. perc:szabadrúgáshoz ju­tott a Ferencváros a békéscsabai térfél közepén. A játékvezető éppen kezdte kimérni a 9 métert, a békéscsabaiak pedig még ta­nakodtak, hogyan is álljon össze a sorfal, amikor Kuntics váratla­nul elvégezte a szabadrúgást, előre ívelt, Nicsenko pedig a még ocsúdó védelem mellett az ébredező Udvaráczot átjátszva a kapu közepébe lőtt, 1—0. 26. perc: a nagy kedvvel ját­szó Lisztes néhány csel után Nagy N.-hez továbbított, a kö­zéppályás beemelte a labdát, majd az iménti gólszerző 10 méterről fejelt. Udvarácz azon­ban könnyedén lehúzta a labdát. 42. perc: Nyilas labdájából Albert fejelt remekül, de ugyan­ilyenjói védett Udvarácz. A szünet után 48. perc: alig hogy megkezdő­dött a második félidő, Nyilas vé- gigszáguldott a bal oldalon, több csabai védőt maga mögött hagy­va, majd begurított középre. Udvarácz ugyan beleért a labdá­ba, de csak éppen hogy, ezért a berobbanó Nicsenko közelről az üres kapuba gurított, 2—0. 50. perc: Csató elvesztette a AKOuy GUMICENTRUM Békés, Szent Pál sor 1. Tel.: 06 (66) 341-447, 341-798. Gumiköpenyek, ~ akkumulátorok, S perforált lemezek. 5­labdát, Kuntics csapott rá, ám 12 méterről a kivetődő Udva- ráczba lőtt. 54. perc: Udvaráczot tornáz­tatta meg Nyilas, aki 20 méterről jobb külsővel lőtt a kapura. 63. perc: Jagodics cikázott keresztbe a 16-os előterében, végül lövésre szántáéi magát, és a labda óriási erővel vágódott a kapu jobb oldalába, Udvarácz hiába vetődött, 3—0. 73. perc: Fodor 18 méteres bal felső sarkos, erős szabadrú­gását Hajdú könnyedén húzta le. Az Előre és az APEH Papp László, a békéscsabai­ak ügyvezető elnöke az új­ságírók faggató szavaira vá­laszolva elmondta, hogy az APEH a korábban lefoglalt csaknem 11 millió forintból 7 milliót jóváírt a tartozás­ból. Ezzel mondhatni, szinte megmentette a klubot. A szombat esti mérkőzésre óriási tömegben áramlott a szurkoló sereg az Üllői úti sta­dion felé, ám békéscsabai szurkolót csak elvétve lehetett látni. Végül a számukra elkü­lönített helyen jó, ha húszán verbuválódtak össze. Mindkét csapat nyugodtan melegített, miközben a Fradi-tábor fél órával a mérkőzés megkezdé­se előtt már igencsak hangolt. A mérkőzés lefújása előtt a hangosbeszélőközölte: 12 ezer 949 szurkoló váltott jegyet az esti találkozóra. Aztán a Springer-szobor mellől bevonult a két csapat, és megkezdődött a játék. A Bé­késcsaba nem volt inegillető­dött, többször is átlépte a fele­zővonalat, és próbálta becser­készni Hajdú kapuját, csak­hogy a 16-oson belülre ritkán jutottak be, nem beszélve ar­ról, hogy a kaput megcélozni még kevesebbszer állt mód­jukban, olyan stabilan állt a lábán a ferencvárosi védelem. A zöld-fehérek nagyon lendü­letesen támadtak, főleg a sokat mozgó Lisztes Krisztián révén az első perctől kezdve veszélyt jelentettek Udvarácz kapujá­ra. Váratlanul és furcsa körül­mények között jött a házigaz­dák első gólja, ami meg is rogyasztotta a békéscsabaia­kat. Ettől kezdve csak Szarvas próbálkozott Hajdú kapuja felé akciót kialakítani, de egy­re kevésbé talált társakra, így magányos farkasként szágul­dozott a pályán. Nem úgy a Ferencváros, amelyet szurko­lói egyre jobban belehajtottak egy nagyobb iramba, és foko­zatosan nagy arányú mezőny­fölényt harcolt ki a zöld-fehér együttes. Ám az első félidőben gólra már nem tudták váltani mindezt, mivel stabil volt a vé­delem, és Udvarácz is a helyén volt. A fordulás után a gyorsan jött ferencvárosi gól végképp megpecsételte a vedégek sor­sát, akik egyre inkább felad­ták lélekben is a pontszerzés lehetőségét. Viszont a zöld-fe­hérek új szerzeményét, a nem­régen még a Stadler FC-ben játszó Nicsenkót dicséri az újabb látványos gól. A folyta­tásban aztán már pontatlanul játszottak a csabaiak, ritkán lépték át a felező vonalat, s ha mégis, gyámoltalanul közelí­tették meg Hajdú kapuját. A 90 perc során mindössze há­romszor lőttek a házigazdák kapujára, az első negyedórá­ban kétszer, majd a finisben egyszer, azt is szabadrúgás­ból. A Fradi miután berúgta a harmadik gólt is, visszafogott az iramból. Időközben Pásztor edző cserékkel próbált frissíteni a csapaton, ám ez is kevésnek bizonyult, az új játékosok nem vittek színt a békéscsabaiak játékába. Novák edző is cseré­ket hajtott végre, de ő inkább azért, hogy minél többen já­téklehetőséget kapjanak csa­patukból. A mérkőzés egyik érdekes­sége, hogy a sok adok-kapok ellenére egyik csapatjátékosa­inak sem mutatott föl színes lapot a játékvezető, aki egyéb­ként nem minden esetben állt feladata magaslatán ezen a napon. A sokkal lendületesebb, célratörőbb, szemfülesebb és agresszívebben játsztó fővá­rosiak ezen a napon megérde­melten nyertek a mindinkább kishitűvé váló Békéscsaba el­len. Jávor Péter Ferencváros—Békéscsabai Előre FC 0—1 (0—0) Tartalékbajnoki-mérkőzés, Budapest, Üllői út, 200 néző. V.: Kiss Gy. Ferencváros: Szeder — Vincze G. — Szirtesi, Koller, Sütő — Páling (Szabados), Haselbach. Kecskés (Rádi) — Zavadszky, Fatusi, Holló (Sabján). Edző: Rubold Péter. Békéscsaba: Baji (Nagy Zs.) — Kovács K. — Nagy K., Varga, Valentényi — Bozai, Kovács P. (Kurilla), Petruzsán — Balázs, Kvasz, Dani. Edző: Moós János. Mindenki meglepetésére nyert a fiatal békéscsabai együttes a zöld-fehér tartalékok ellen. Ki­állítva: Fatusi. G.: Kovács P. Jó: Vincze G., dl. Baji, Nagy K.. Kovács K., Dani. Békéscsabai Előre FC— BVSC-Dreher 2—1 (0—1) NB I-es ifjúsági B korcsoportos labdarúgó-mérkőzés, Békés­csaba, Vandháti út. V.: Kulcsár. Békéscsaba: István (Szeles) — Godár, Szabados, Semjéni, Roczkó (Lovas) — Szűcs, Si­mon, Tóth (Vandlik), Forrai — Pozsár, Oláh (Lakatos). Edző: Batke László. Az első játékrész derekán fejesből szerzett veze­tést a vendég együttes. Ettől kezdve futottak az eredmény után a békéscsabaiak, s ezúttal nem hiába, mert a küzdés és az akarat győzelemmel párosult. G.: Vandlik, Forrai, dl. Bozsik. Jó: S inion, Pozsár, Vandlik, Forrai, dl. Vágner, Berkes, Cseh. (gyúr kó) Vélemények A MÉRKŐZÉS ELŐTT. Novák Dezső: — Számunkra csak a győzelem az elfogadható eredmény. Dr. Szívós István, a Ferencváros ügyvezető elnöke: — Három pont még hiányzik a készletünkből. Havasi Mihály, a Ferencváros szakosztály-igazgatója: — Ko­rábban sok borsot tört a Békéscsaba az orrunk alá, de most mi fogunk. Rudas Ferenc, a Ferencváros egykori játékosa: — Biztos vagyok a győzelmünkben. Furulyás János, a Ferencváros labdarúgó szakosztályának elnöke: — Hazai pályán mindig nagy az elvárás, de ha hamar vezetést szerzünk, nem lehet gondunk. Simon Tibor, a Ferencváros sérült játékosa: — Nagy gólkü­lönbségű győzelmet várok. Dr. Gyarmati Jenő, a Ferencváros orvosa:—Vincze,Simon és Kuznyecov sérült, de néhány nap múlva elkezdhetik az edzéséret. Nagy Béla, a Ferencváros krónikása: — Április elsejére megjelenik a „Fradi-kolbász”, ami jó móka lesz. most viszor.t nyerünk. Papp László, a Békéscsaba ügyvezető elnöke: — Nagyon jó csapat a Fradi, nehéz dolgunk lesz. Baji Tamás, a békéscsabaiak kispados kapuvédője: — Az Üllői úton bravúr pontot szerezni, de nem lehetetlen. Csalik János, leendő szövetségi kapitány: — Győzzön a jobbik! A MÉRKŐZÉS UTÁN. Rákosi Gyula, a Ferencváros egykori labdarúgója: — Nagyon élveztem a játékot, kár, hogy vége sza­kadt. Fanó Ferenc nyugdíjas: —Jó iramú meccs volt. Vállalkozók, beruházók figyelmébe! Eladó Békés, Verseny u. 7. sz. alatt (volt Start Szövetkezet területén) önálló ingatlanná alakított, 3055 m2-es telephely, rajta egy 300 m2-es, valamint egy 2200 m2-es üzemcsarnok. A 300 m2-es üzemcsarnokban gázüzemelésű, porszórós technológiájú festőberendezés üzemképes állapotban, kiszerelve is eladó. A telephely bármilyen termelő' vagy raktározási tevékenységre alkal­mas. Köröstarcsa belterületén, a 47-es fó'útról közvetlenül megközelíthető', hozzávetőleg 4000 m2-es Tüzép-telep, a Tüzép-áruhoz, raktározáshoz szükséges könnyűszerkezetes (fa) színekkel. Békés, Piac tér 1—3. szám alatt irodák, üzletek, orvosi rendelők, lakások kialakítására alkalmas, 220 m2-es épületrész, mint önálló társasházi ingatlan eladó, az épületben telefon, egyedi gázfűtés, vil­lany és vízóra található. Valamennyi ingatlannal kapcsolatosan részletes felvilágosítás kapható a (66) 341-845-ös telefonszámon. ITT A TAVASZ, RENDELJE MEG A SZÜKSÉGES ÉPÍTŐANYAGAIT A BÉKÉSI KIS TÜZÉPEN. Sóder, cement, oltott mész, nyílászárók, bádogozási cikkekkel várjuk kedves vásárlóinkat. A nálunk vásárolt árukat kérésére 24 órán belül házhoz szállítjuk. Nyitva tartás: hétfőtől péntekig 8—16 óráig, szombaton 8—12 óráig. MEGRENDELÉSEIKET TELEFONON IS VÁRJUK: „ (66) 341-739, 341-112, 382-355. 1 Csank János a szövetségi kapitány Csank János lett a menesz­tett Mészöly Kálmán utóda. A vádak labdarúgó bajnok- csapatának egykori meste­re, a korábbi békéscsabai edző megállapodott az MLSZ vezetőivel, így ő tölti be a labdarúgó-válogatott szövetségi kapitányi funkci­óját. További eredmények Pécs—MTK FC 0-3 (0-1) Pécs, 2000 néző. V: Cserna. Pécsi MFC: Kovácsevics — Dienes, Szaba­dos, Braun — Tolocsko, Ulveczki (Ulrich a szünetben), Jäkl, Werner ÍBujdak 57.), Marozsán (Győri 33.) — Tököli, Kovács. MTK FC: Babos G. — Kuttor, Lőrincz, Tamási — Babos Á., Lukács (Füle 75.), Horváth (Strasser, 59.), Illés, Szekeres — Csertői (Kenesei K. 89.), Hamar. G.: Illés (14.), Csertői (73.), Hamar (88.). Jó: Jaki, ill. Lőrincz, Illés, Csertői. Csepel—Haladás 0—3 (0—0) Csepel, 2000 néző. V: Kurmai. Cse­pel SC: Bíró,— Váczi (Petrók 68.) — Bereczki, Ács (Bubcsó 72.) — Tvukodi, Rósa, Zombori, Medgyes, Keresztúri — Tikosi (Burillák 85.), Baranyi. Haladás VFC: Király — Tóth M. — Varga, Neudl — Mikóczi (Zugor 87.), Kovács (Pék 89.), Bog­nár. Varsányi, Tóth Gy. — Fehér (Kiss 82.), Negrau. G.: Mikóczi (55.), Ács (69., öngól), Negrau (73.). Jó: Tyukodi, illetve Tóth Gy., Mikóczi, Fehér. Stadler FC—Kispest-Honvéd FC 1-1 (1-0) Akasztó, 3000 néző. V: Kiss B. Innstadt Stadler FC: Békési — Ker­tész, Molnár, Vacsilja, Csehi I. — Lázár, Kovács Zs. (Balogh, a szünet­ben), jeremejev, Csehi Z. — Rumán (Jeliszejev, 85.), Lehota. Kispest- Honvéd ÉC: Vezér — Hahn — Plókai, Mátyus — Árgyelán, Kovács B. (Bárányos, a szünetben), Urbányi, Warzycha, Piroska — Tóth M. (Dubecz, 75.), Jovanovic (Moses, a szünetben). G.: Lehota (21.), ill. Moses (51.). Kiállítva: Lehota (80.), ill. Mátyus (80.). Jó: Molnár, Rumán, Jeremejev, ill. Piroska, Plókai, Urbányi. ZTE—Újpest 1-0 (1-0) Zalaegerszeg, 7000 néző. V: Juhos. Zalaegerszegi TE: Vlaszák — Csóka (Szabó Z. 89.), Szabó I., Horváth J. — Horváth A., Lendvai (Kocsárdi 83.), Balog (Kovács Zs. 78.), Szabó II., Németh — Preisinger, Sebők J. Új­pesti TE: Szűcs — Bérczy, Sebők V., N.Doumhe — Szlezák, Jenei, Szili, Djordjevic (Tiefenbach 46.), Szanyó — Egressy, Wukovics (Horváth P. 71.). G.: Sebők J. (36.). Jó: Szabó L, Vlaszák, Sebők J.. ill. Sebők V. Vác—Fehérvár 2—2 (2—2) Vác. 2500 néző, V: Lettrich. Vác FC- Samsung: Hámori — Nagy Ti, Ka­sza, Puglits — Vén, Mackaya (Austin, 46.), Andrássy, Kriska, Vojtekovszki — Sándor (Szoboszlai, 68.), Borgulya (Hanyecz, 71.). Fehér­vár '96 FC: Mitring — Szalai, Jávorka, Dulics — Tóth N. (Zimmermann, 73.), Miriuta, Bekő, Pető, Lőrincz — Horváth F., Takács. G.: Borgulya (2. p.), Andrássy (40.), ill. Pető (30.), Dulics (39.). Jó: Borgulya, Nagy T., ill. Miriuta, Takács. Győr—Vasas 1—3 (0—1) Győr, 4000 néző. V: Arany. Győri ETO FC: Csaban — Radics, Urbán, Lakos, Dumitrescu (Virág, 66.) — Lajkovics, Korsós (Mikóczi, 46.), Véber, Hajszán — Moke, Oprea (Azoitei, 46.). Vasas Casino Vigadó: Sáfár—Mónos, Geress, Juhár, Jessy — Máriási, Szilveszter, Galaschek, Simon (Váczi, 58.) — Jován, Fischer. G.: Moke (88.), ill. Szilveszter (18., 71.), Jován (83.). Jó: Urbán, ill. Sáfár, Máriási, Fischer. BVSC-DVSC 2-0 (1-0) Szőnyi út, 7 000 néző. V: Kiss G. BVSC-Dreher: Koszta — Csábi — Bondarenko, Komlósi — Komódi, Zováth, Aranyos, Farkas - Bognár (Csordás, 61.) — Orosz, Vincze. DVSC-Epona: Horváth B. — Gojan — Stuparu, Pető — Vadicska, Sán­dor Cs., Madar, Szatmári (Medvid, 46.) - Sándor T. - Bagoly, Ilea (Nagykaposi, 68.). G.: Orosz (30. p.), Csordás (83.). Jó: Aranyos, Vincze, ill. Sándor Cs.