Békés Megyei Hírlap, 1996. március (51. évfolyam, 52-76. szám)

1996-03-21 / 68. szám

© k 1996. március 21., csütörtök c pni?T ÄRfm MFfiYFI HÍRI 4P 9---------------------------------------------------------------------------------------­ArUK 1 »YlL.Ul.Li iXy\Lii[ A Stadler ellen továbbra sem megy Békéscsabai Előre FC—Innstadt-Stadler FC 0—0 NB I -es labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 4000 néző. V.: Varga S. (Cserna, Szilágyi). Békéscsaba: Udvarácz 6—Csató S. 6—Balogh 6, Kovács T. 6 — Zahorán 4, Sándor 5, Filipovics 5, Kasik 4 — Fodor 4, Szarvas 5, Puskás 4. Edző: Pásztor József. Stadler FC: Békési 5 — Dragoner 6 — Kertész 5, Resko 5, Csehi 1.5 — Lázár 4, Jeremejev 6, Molnár 6, Csehi Z. 5 — Jeliszejev 4, Lehota 4. Edző: Sándor István. Csere: Lehota helyett Kovács Zs. (5) a szünetben, Puskás h. Szabados (-), Fodor h. Major (-), mindkettő a 67., Zahorán h. Csepregi (-) a 84., Jeliszejev h. Szentmártoni (-) a 90. percben. Sárga lap: Resko (szabadrúgásnál nem adta oda a labdát) a 6., Dragoner (Szarvas feltartásáért) a 27., Molnár (Zahorán buktatá­sáért) a 32., Sándor (Jeremejev bokáját összeakasztotta) az 51., Major (reklamálásért) a 84. percben. Szögletarány: 10:2(4:0). Mindkét szakvezető egy-egy he­lyen változtatott az eredetileg megadott kezdő csapaton, így Pásztor Major helyett Zahoránt küldte pályára, míg Sándor Ist­ván Bidders helyett Jeliszejevnek szavazott bizalmat. A kezdő rúgást a békéscsabai Holstein Söröző vásárolta meg. 12. perc: Jeremejev távoli bal alsó sarkos lövését hárította vetődve Udvarácz. 15. perc: Szarvas a 16-os bal sarkától egy lépésre óriási erővel meglőtt egy szabadrúgást, Békési kapus elsőre kiejtette a kezéből, csak másodjára tudta megkapa­rintani a labdát. 19. perc: Csehi I. kapáslövése zúgott el a bal felső sarok fölött. ■ 23. perc: Fodor öt embert is kicselezett a 16-oson belül, már- már lövésre lendült a lába, amikor az utolsó pillanatban egy védő közbeavatkozott. így csak szög­let lett a dologból. 38. perc: egy, a kapu előtt pat­togó labdát Kasik 15 méterről az üres kapu fölé emelt. 43. perc: Kovács T. 32 méte­res távoli lövése suhant el a bal kapufa mellett. 45. perc: egy bal oldali akció végén Kasik gurított vissza Szarvas elé, aki viszont nagy helyzetben 13 méterről fölé vágta a labdát. 48. perc: Jeremejev 24 méte­res csavart szabadrúgását húzta le Udvarácz a léc elől. 60. perc: beszorult a Békés­csaba, Jeremejev 15 méteres lö­vését Csató S. a kivetődő Udvará- czot megelőzve az ötösről a mezőnybe vágta. 69. perc: Kovács Zs. a jobb oldalon végigszáguldott, Kasik Zs. két lépés hátrányból követte. A Stadler cserejátékosa remekül belőtte a labdát, Jeliszejev elől azonban a kivetődő Udvarácz el­ütötte a labdát, a védők pedig felszabadítottak. 76. perc: Szarvas visszagurí- tását Major lőtte 16 méterről alig mellé. 82. perc: Szarvas balról szög­letet hajtott végre, a labda Szaba­dos előtt landolt, aki szemben a kapuval, négy lépésről, kapásból az egyik védőt találta telibe. 86. perc: Szabados háttal a vendégek kapujának a 16-osról ollózott, a labda a felső kapufáról perdült a játéktéren túlra. A kétnapos Békéscsaba— Stadler találkozó elsó' felvoná­sát rendezték tegnap (ma, csü­törtökön a bíróság előtt folyik a „meccs”, a másfél évvel ezeló'tti vesztegetési gyanúval terhelt ügyet tárgyalják a békéscsabai bíróságon). Ez egyáltalán nem feszélyezte a két csapat játéko­sait, de a látottak alapján fel sem dobta őket. Meglehetősen unalmasan gurigáztak az első félórában, a kapuk ritkán ke­rültek veszélybe. Olyannyira, hogy az első45 percben a táma­Vélemények dók mindössze egyszer-egyszer találták el a kaput. Békési, a vendégek portása ettől függet­lenül néha bizonytalankodott, két-három alkalommal csak másodjára tudta megkaparin­tani a labdát. Ezt sem tudták kihasználni a hazai csatárok, akik körbelőtték a kaput. Az idő előrehaladtával a vendégek látva, hogy a házigazdák nem rángatják agyon az istrángot, mind gyakrabban átmerész­kedtek a felezővonalon túlra, így kiegyenlítettebbé vált az első játékrész finise. A fordulás után már nem csak egalizálta a korábbi csabai enyhe mezőnyfölényt a Stadler FC, hanem ők kerültek fokoza­tosan fölénybe. Ráadásul egyre többet és veszélyesebben tá­madták Udvarácz kapuját, akit alaposan megdolgoztat­tak. A békéscsabai csapatban egyik-másik játékos elfáradt, ezért kettős cserével próbált frissíteni Pásztor József. Ez be is jött, Szabados némi színt és lendületet vitt a hazaiak játéká­ba, ám — miként ősszel is oly gyakran — ezúttal sem tudta bevenni az ellenfél kapuját. A finisben egyre többet támadott a Békéscsaba, de továbbra is ártalmatlannak bizonyultak. Mindkét csapat igaziból csak 20—20 perc játékot mutatott be, a mérkőzés többi része feledhetőnek bizonyult. így a döntetlen igazságosnak mond­ható. Ám az is a mérkőzés kró­nikájához tartozik, hogy a Stadler elleni hőn óhajtott első csabai győzelem elmaradása néhány hazai kulcsjátékos hal­ványabb teljesítményének köszönhető. Edzői nyilatkozatok Pásztor József, a Békéscsaba edzője: — Az ellenfél nagyon fegyel­mezetten és taktikusan futballozott, ám hazai pályán ennyi helyzetből be kellett volna találnia a csabai csapatnak a kapuba. A mérkőzés egészét végig támadtuk, de egyszer sem sikerült feltennünk az i-re a pontot. Ezért elmaradt a hőn óhajtott győzelem. —Miben látod a gólképtelenség okát? — Kulcsárra nem számíthattam, miután egy mérkőzésre szóló eltiltást kapott a múlt heti kiállítást követően. A pályára lépő csatárok pedig halvány teljesítményt nyújtottak. Szabadost csak csereként küldtem be a pályára, mivel a három szerbiai játékosnak szavaztam bizalmat a kezdőcsapatba. De hiányzott Szenti, és a máskor meghatá­rozó Mracskó is, noha a gólokat nem nekik kellett volna rúgni akkor sem, ha rendelkezésemre álltak volna. Voltak helyzeteink, de hát ilyen a futball. —Kikkel voltál elégedett? — Balogh jó játéka örvendetes, de ugyanakkor elgondolkodtató, hogy 18 éves korára sorozatban neki kell a legjobb teljesítményt nyújtania. Sándor István, a Stadler FC edzője: — Öt újoncot avattunk, ami különösen az első félidőben érződött játékunkon. Ekkor csak a szeren­cse segített rajtunk. Szünet után ha némi szerencse árán is, de kiérde­meltük a pontot. —Nem volt egy egetrengető találkozó. Egyetért ezzel? — Azért a második félidőben valamivel jobb volt a játék, és mi is többet támadtunk. —Mit tart csapatuk erényének? —Azt, hogy küzdöttek a fiúk. Az NB I állása 1.BVSC-Dreher 17 13 3 1 36—16 42 2. Ferencváros 16 11 1 4 29—15 34 3.Újpesti TE 17 8 6 3 25—15 30 4. Debreceni VSC 17 8 4 5 26—19 28 5. Vasas C. Vigadó 17 6 7 4 22—20 25 6. Kispest-Honvéd FC 17 6 6 5 26—21 24 7. Csepel SC 17 6 6 5 30—26 24 8. Vác FC-Samsung 17 6 6 5 29—25 i24 9. Innstadt-Stadler FC 17 4 10 3 24—23 22 10.MTKFC 16 5 6 5 33—28 21 11. Zalaegerszegi TE 17 5 5 7 27—32 20 12. Békéscsabai Előre FC 17 3 7 7 19—26 16 13. Győri ETO FC 17 3 5 9 18—30 14 14. Haladás VFC 17 3 5 9 14—31 14 15.Fehérvár ’96 FC 17 4 1 12 17—37 13 16. Pécsi MFC 17 4 2 11 16—27 11 A MÉRKŐZÉS ELŐTT. Papp László, a Békéscsaba ügyvezető elnöke:—Mindegy, hogy milyen játékkal, csak nyerjünk! Pillér Sándor, a Békéscsaba elnökhelyettese: — Ebben a helyzet­ben csak a győzelem elfogadható. Winkler János, a Békéscsaba elnökhelyettese: — Két góllal nyerünk. Zahorán György, a Békéscsaba technikai vezetője: — Minden mérkőzés a létünkért folyik. Juhász Gyula, a Békéscsaba intézője: — A mai találkozó sok mindenre választ ad. Szűcs Mihály, a Békéscsaba korábbi elnöke:— Kis gólkülönbsé­gű győzelmünket várom. Moós János, a Békéscsaba tartalékcsapatának edzője: — Min­denképpen nyernünk kell. Mracskó Mihály, a békéscsabaiak sérült labdarúgója: — A fiúk fogadkoznak, hogy József-napra győzelemmel kedveskednek a vezető edzőnek. Dr. Petróczy Gábor sportigazgató:—Győzni kell a szebb jövőért! Bényei Péter, a Stadler FC gyúrója:—Szeretnénk Baukó kollega kedvét elrontani. Dr. Petniska Lóránt, a Stadler FC orvosa:—Győzelmet várok. Biácsi Gábor, a Stadler FC tartalékcsapatának edzője:—Nehéz lesz gólt lőnnünk, hisz nincs Nicsenko. De remélem, a csapat rámcáfol. A SZÜNETBEN. Pillér Sándor:—A kihagyott helyzetek ellenére bízom a győzelemben. Papp László: — Úgy tűnik, aki az első gólt rúgja, az nyer. Kovács Géza, a Békéscsaba ügyvezető elnökhelyettese: — He­lyenként jól játszik a csapat. Krémer Károly, a Békéscsaba elnökségi tagja: — Kiegyensúlyo­zott küzdelem, több békéscsabai helyzettel. Kolorits György, a Békéscsaba elnökségi tagja: — Gólokkal kellene vezetnünk. Láza János, a Békéscsaba elnökségi tagja: — Eddig ez nem futball... Dr. Dáityi József, a Békéscsaba elnökhelyettese: — Még van esély a győzelemre. Sándor István: — Szerencsénk volt az első félidőben. A MÉRKŐZÉS UTÁN.Jankulár István, a Békéscsaba fegyelmi bizottságának tagja: — A győzelemhez néhány játékosnak sokkal harcosabban kellett volna játszani. Silviu Iorgulescu, a Békéscsaba pályaedzője: — Gól nélkül hogy lehetne nyerni? Juhász Gyula:—Nincs okunk derűre. Stadler József, a Stadler FC elnöke:—Örülünk az eredménynek, bár nem játszottunk jól. Meccsmorzsák Másfél héttel korábban Márton játékvezetőt jelölték ki az alföldi rangadóra. Helyette azonban Varga Sándor érkezett. Hogy miért a csere? Erre a vezető bíró nem tudott választ adni, de annyit elárult: kedden délelőtt közölték vele, hogy az MTK—BVSC mérkőzés helyett utazás vár rá, azaz irány Békéscsaba. M M M ® ® ® „A télen egyszer sem edzettünk az első számú pályánkon, most léptünk rá első alkalommal, mégis viseltesnek tűnik” — mondta Pásztor József a mérkőzés előtt. Tény, messziről nem tűnt rossznak a játéktér, közelről azonban hepehupás volt, ráadásul a teniszpálya és az ülőhelyi lelátó felőli sarkot fel kellett szómi fűrészporral, hogy ne vízben folyjon a játék. M V M ® ® «5 Újoncot avatott a Békéscsaba: három héttel korábban a Magyar Kupában már bemutatkozott a felnőttek között a 20 esztendős Csepregi, most pedig élete első NB I-es bajnokiján is pályára lépett, még ha csak néhány percre is. Békéscsabai Előre FC—Stad­ler FC 3—0 (3—0) Tartalékbajnoki mérkőzés, Békéscsaba, Bessenyei utca, 100 néző. V.: Kormos. Békéscsaba: Baji (Nagy Zs.) — Kovács K., Nagy L., Nagy K., Kurilla (Var­ga) — Bozai, Kvasz, Kovács P., Petruzsán — Dani (Hídvégi), Kulcsár. Edző: Moós János. G.: Kulcsár 2, Kovács P. Jó: Kovács K., Nagy L., Nagy K., Kulcsár, ill. Balogh, Fejes, Nagy A. Az NB I-es tudósítást ké­szítette: Gyurkó Mihály, Jávor Péter. Fotó: Such Tamás. A fehér mezes Csehi István a földön csúszva ment a sötét mezes Szarvas elől, hátul Kertész. A békéscsabaiak negyedik NB I-es találkozásukon sem tudták legyőzni az akasztóiakat. Békés­csabai Előre FC—Innstadt Stadler FC 0—0 További eredmények Pécs—Fehérvár 1—2 (1—2) Pécs, 2500 néző. V: Bede.Pécsi MFC: Kovácsevics — Werner, Braun, Dienes — Fehér (Pest, 67. p.), Ulveczki, Ulrich (Müller, 72.), Gyó'ri (Jaki, 86.), Marozsán — Tököli, Ko­vács Z. Fehérvár ’96 FC: Mitring — Ló'rincz, Jávorka, Bekó' — Pető', Miriuta, Tóth N. (Szalai, 54. p.), Monyé (Dulic, 61.), Korsós — Ta­kács, Horváth F. G.: Kovács Z. (40. p.), ill. Tóth N. (25.), Horváth F. (43.). Jó: Braun, Kovács Z., ill. Mitring, Jávorka, Miriuta. DVSC—ZTE 2-2 (1-2) Debrecen, 7000 néző. V: Vad. DVSC- Epona: Horváth B. — Gojan — Vadicska, Sándor Cs. (Bagoly, a szü­netben), Pető — Dombi, Madar, Arany, Szatmári (Stuparu, a szünet­ben) — Sándor T., Medvid (Nagy Zs., 77.). Zalaegerszegi TE: Vlaszák — Kovács, Szabó I., Horváth J. — Sztipánovics (Szabó Z., 85.), Szabó II., Csóka, Balogh, Németh — Preisinger, Sebők (Ivanics, 87.). G.: Arany (8.), Sándor T. (46.), ill. Szabó II. (17.), Sebők (44.). Jó: Horváth B., Vadicska, Madar, Sándor T., ill. Szabó I., Szabó II., Preisinger, Sebők. Kispest—Csepel 1—1 (1—0) Bozsik-stadion, 3500 néző. V: Mol­nár L. Kispest-Honvéd FC: Vezér — Hahn — Plókai, Mátyus — Argyelán (Dubecz, 61.), Urbányi, Kovács B. (Cseke, 87.), Warzycha, Piroska — Pena (Moses, a szünetben), Tóth M. Csepel SC: Bíró — Váczi D. — Bereczki, Ács (Petrók, 87.) — Rósa, Tyukodi, Medgyes, Vancsa, Zombori — Tikosi (Kámán, 87.), Baranyi (Bubcsó, 90.). G.: Tóth M. (35.), »I. Zombori (57.). Jó: Piroska. Kovács B., ill. Zombori, Tikosi. Vasas—Vác 2—2 (0—1) Fáy utca, 3000 néző. V: Puhl. Vasas Casino Vigadó: Sáfár — Juhár — Geress, Maczó (Pál, 60.) — Mónos, Máriási (Bukva, 90.), SzUveszter, Galaschek, Simon — Jován (Herczeg, 82.), Fischer. Vác FC- Samsung: Hámori — Nagy — Lévai, Nyikos (Víg, 78.), Plights — Vojtekovszki, Sándor T. (Mackaya, 70.), Kasza, Romanek — Andrássy (Szoboszlai, 34.), Borgulya. G.: Jován (59.), Fischer (67.), ill. Andrássy (18.), Mackaya (90.). Jó: Mónos, Jován, ill. Puglits, Vojtekovszki. MTK—BVSC 2-2 (0-1) Hungária körút, 2500 néző. V: Már­ton. MTK FC: Babos G. — Ló'rincz — Babos Á. (Füle, 85.), Kuttor, Sze­keres, Lukács (Strasser, a szünet­ben), Horváth, Illés, Zsivótzky — Csertői, Hamar (Tamási, 63.). BVSC-Dreher: Koszta — Csábi, Komlósi, Szalma (Farkas, 68.) — Bükszegi (Bognár, 57.), Molnár, Ko­módi, Dárdai, Aranyos — Orosz, Vincze. G.: Strasser (47.), Kuttor (86.), ill. Orosz (45.), Vincze (72.). Kiállítva: Szekeres (60.), ill. Molnár (89.). Jó: Ló'rincz, Kuttor, ill. Csábi, Vincze. Haladás—Győr 1—0 (0—0) Szombathely, 7000 néző. V: Vágner. Haladás VFC: Kurucsai — Zugor, Tóth M., Varga K. — Mikóczi P. (Kiss P., 63.), Szekér, Bognár, Varsá­nyi, Tóth Gy. — Fehér, Negrau (Belliot, 70.). Győri ETO FC: Csaban — Lakos, Urbán, Lajkovics — Kor­sós, Véber (Moke, 61.), Hajszán, Du- mitrescu. Fűzi (Radics, 68.) — Mikóczi K., Oprea (Fehér M., 80.). G.: Belliot (84.). Jó: Szekér, Tóth M., ill. Csaban. Urbán. Újpesti TE—Ferencváros 1-1 (0-0) Megyeri út, 20 000 néző. V: Tóth V. Újpesti TE: Szűcs — Tomka (N,Doumbe, 60.), Füzesi, Sebők, Jenei — Szlezák, Bérczy, Szanyó, Djordjevic (Horváth P., 78.) — Tiefenbach, Egressy (Wukovics, 60.). Ferencváros: Hajdú — Nagy N., Hrutka, Telek, Milovanovic — Szűcs, Jagodics, Albert, Vincze O. — Kuntic (Zavadszky, 82.), Kopunovic (Nicsenko, 68.). G.: Kopunovic (58.), ill. Szanyó (87. - 11-esből). Jó: Szűcs, Füzesi, ill. Kopunovic, Vincze O. Telt ház előtt küzdelmes mérkő­zést vívott a két csapat, amelyen a hazaiak az utolsó percekben egyenlítettek. RÉKÉS MFfiYFI HÍRLAP Közéleti napilap. Főszerkesztő: dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: dr. Tóth Miklós ügyvezető igazgató. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; sportrovat: 451-114; Szerkesztőségi telefax: (66) 441-020. Kiadói telefax: (66) 450-198; Hirdetésvezető: Nánási János. Telefon/fax: (66) 441-311; Terjesztésvezető: Körtvélyesi Csaba. Telefon/fax (66) 453-710. Az előfizetők részére terjeszti a Népújság Kft. az ügynökségein keresztül. Árusításban terjeszti a „DELHIR” Rt. Békés megyei üzeme, Békéscsaba Szabadság tér 1—3. Telefon (66) 443-106 és egyéb terjesztő szervek. Előfizethető a kiadónál (5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4.), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással. Előfizetési díj egy hónapra 595 Ft, negyedévre 1725 Ft, fél évre 3570 Ft. Készül: a Kner Nyomdában, Békéscsaba, Baross út 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068