Békés Megyei Hírlap, 1996. március (51. évfolyam, 52-76. szám)

1996-03-18 / 65. szám

© 1996. március 18., hétfő r S?OB^ MEV-^T Közelebb a győzelemhez Csepel SC—Békéscsabai Előre FC 1—1 (1—0) Edzői nyilatkozatok Varga István, a Csepel edzője: — Bosszantó, hogy biztos győzelmet engedtünk ki a kezünkből. — Minek köszönhető, hogy nem tudták megtartani egy gólos NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Csepel, 1500 néző. V.: Hanacsek (Ring, dr. Bozóky). Csepel: Bíró 5—V áczi 6—Ács 5, Bereczki 5— Rósa 5, Vancsa 6, Medgyes 5, Szekeres 1, Zombori 5 — Tikosi 6, Baranyi 4. Edző: Varga István. Békéscsaba: Udvarácz 6 — Csató 5. 5—Szenti 5, Balogh 6—Fodor 6, Sándor 5, Kulcsár 1, Filipovics 6, Kovács T. 5 — Szarvas 6, Puskás 6. Edző: Pásztor J ózsef. Csere: Vancsa helyett Kámán (4), Tikosi h. Tyukodi (5) mindkettő az 56., Kovács T. h. Kasik (-) a 64., Sándor h. Balázs (-), Szarvas h. Szabados (-) mindkettő a 80. percben. Gólszerző: Tikosi a 2., Puskás a 87. percben. Sárga lap: Kovács T. (Rósa buktatásáért) a 12., Balogh (fellökte Tikosit) a 28., Sándor (Rósa felvágásáért) a 34., Tikosi (elhúzta Balogh lábát) a 35., Váczi (Kovács T. feltartásáért) az 51., Szenti (Bereczki visszahúzásáért) a 82. percben. Kiállítva: Szekeres és Kulcsár, mindkettő a 7. percben. Szögletarány: 4:10(3:1). A vendégeknél három új, Szerbiá­ból érkezett játékos mutatkozott, be igaz, közülük Puskás nem is oly régen még a Csepel színeiben rúgta a labdát. Filipovics és Sán­dor viszont a télen érkezett a Bé­késcsabai Előre FC-hez. A hazai­aknál Rósa és Tikosi volt újonc. 2. perc: villámgyors vezetést szerzett a Csepel, amikor Szeke­res ívelt be egy szabadrúgást a jobb oldalról, a kapu előterében lepattanó labdát Tikosi estében, hat méterről a kapu jobb oldalába továbbította, 1—1). 7. perc: a gyors gólt kiállítá­sok követték. A házigazdák térfe­lének közepén Kulcsár páros láb­bal „beleszállt” Szekeresbe, aki törlesztett, Hanacsek játékvezető mindkettőjüknek felmutatta a pi­ros lapot. 16. perc: Szarvas megiramo­dott a bal oldalon, már bent járt a hazaiak 16-osán, amikor megcé­lozta a kaput, de rosszul találta el a labdát, így a pettyes Ácsban elakadt és a mezőnybe pattant. 40. perc: Filipovics átadását Szarvas kezelte le, majd egy csel után a 16-osról célzott, a labda pár centiméterrel suhant el a csepeli kapu bal felső sarka mellett. 51. perc: Kovács T. legurított szabadrúgását Szarvas a 16-os ol­dalvonalától egyből rálőtte, Bíró­nak kapaszkodnia kellett, hogy elcsípje a labdát. 63. perc: Kovács T. keresztbe gurított, a középen érkező Filipovics még igazított egyet a labdán, majd 20 méterről a felső lécet találta telibe. 74. perc: Csató S. 18 méteres szabadrúgásánál a labda alig ke­rültél a csepeli kaput. 75. perc: a kapujából kifutó Bíró a 16-os oldalvonalánál láb­bal mentett Kasik elöl. 81. perc: Balogh 25 méterről váratlanul lőtt, a labda a felső lécre vágódott. 87. perc: góllá érett a békés­csabai mezőnyfölény: Kasik ívelt keresztbe egy szabadrúgást, a be­robbanó Puskás négy méterről a kapu jobb oldalába fejelt, 1—1. Csepeli szemszögből nézve jobban nem is kezdődhetett volna a mérkőzés, illetve a tava­szi bajnoki rajt, hiszen az első támadás végén megszerezték a vezetést a csapat újonc játéko­sa, Tikosi révén. A gyér számú hazai közönség joggal várhat­ta, hogy kedvencei folytatják a gólgyártást, ám csupán néhány percig reménykedhettek, hi­szen a vendégek hamar kihe­verték a „megrendítő” ütést, sőt a kettős kiállítást követően viharos gyorsasággal rendez­ték soraikat és jelentős mezőnyfölényt harcoltak ki. Igaz, a kezdetben támadásaik nem okoztak különösebb gon­dot a hazaiak kapusának, Bíró­nak, más esetben az akciók a védőkön vagy a lesen akadtak el, vagy baj volt az irányzékkal, így nem tudták bevenni az el­lenfél kapuját. Az idő múlásá­val úgy tűnt, a Csepel elégedett az egvgólos előnnyel, azt igye­kezett őrizni, és csak szórvá­nyos ellentámadásokkal kísér­leteztek, különösebb átütő erő nélkül. A szünet után fokozta fölé­nyét a viharsarki gárda, a Cse­pel pedig egyre jobban beszo­rult. A vendégakciók már lé­nyegesen különböztek az első félidőben látottaktól. Ponto­sabbak voltak a lövések, és bi­zony csak a szerencsének kö­szönhette a hazai gárda, hogy nem kapott gólt. Ebben az időszakban Szarvas volt a bé­késcsabaiak játékának mozga­tórugója, minden támadásból kivette részét, és ha akadt volna elöl hasonlóan játszó társa, már korábban kiegyenlített volna a lila-fehér együttes. Szarvas vé­gül nagyon elfáradt, le is kellett Vélemények A MÉRKŐZÉS ELŐTT. Varga István: — Nehéz lesz, de hazai pályán illik nyernünk. Vincze Miklós, a Csepel technikai vezetője:—-A jó rajt minden­nél fontosabb. Gáspár József, a Csepel kapusedzője: — A talaj jó, remélem a csapat teljesítménye is szuper lesz. Vancsa Miklós: — Az őszi idényt remekül kezdtük, tavasszal hasonló sorozatot remélek. Silviu Iorgulescu, a Békéscsaba pályaedzője: — Egy gól dönti el a találkozó sorsát. Juhász Gyula, a Békéscsabai intézője: — Nem szeretnénk üres kézzel távozni. Szarvas János:—Aki megszerzi a vezetést, azé a három pont. Moós János, a Békéscsaba tartalékcsapatának edzője: — A legrosszabb esetben is döntetlent érünk el. A SZÜNETBEN. Kulcsár Sándor: — Nem értem a bírót. Lehet, hogy rossz ütemben csúsztam be, de ezért egyből pirosat adni, nevetséges dolog. Szekeres József: — Érthetetlen, miért állítottak ki. Farkas Péter, a Csepel szakosztályvezetője: — Sajnos, a félideji vezetésért nem jár pont, így lesz még miért izgulni. Papp László, a Békéscsabai ügyvezető elnöke: — Pásztor a szünetben jól leteremtette a társaságot, remélem ez használ, és feljavul a csapat. Moós János: — A korán bekapott gólt idegessé tette az együttest. Ettől függetlenül bízom abban, hogy gólt rúgunk. A MÉRKŐZÉS UTÁN .Papp László:—Használt a szünetben a fejmosás. Moós János: — Már kezdtem elveszíteni a reményt, pedig végig támadtuk a második félidőt. Következik Az NB I-es labdarúgó-baj­nokság 17. fordulójában következik. Március 20., szerda: MTK—BVSC, Pécs—Fehérvár, Békés­csabai Előre FC—Stadler FC, DVSC—ZTE, mind 15.00 óra. Kispest—Cse­pel, Vasas—Vác, mindket­tő 16.30. Szombathely— Győr, 17.00. Újpest—Fe­rencváros 18.30. cserélnie Pásztor Józsefnek. Ekkor úgy tűnt, a Csepel meg­valósítja elképzelését, és sikere­sen „ül rá” az eredményre. A vendégekben azonban volt még tűz, és a hajrában teljesen meg­érdemelten kigyenlítettek. Nem beszélve arról, hogy a má­sodik félidőben nyújtott telje­sítmény alapján akár nyerhe­tett volna is a Békéscsaba. Ugyanis a szerencse sokáig a házigazdákat pártolta, de végül Fortunának is meglágyult a szí­ve. Csepel—Békéscsabai Előre FC0—2(0— 1) Tartalékbajnoki-mérkőzés, Csepel, 100 néző. Békéscsaba: Baji (Nagy Zs.) — Nagy K., Ma­jor, Kovács K., Csepregi — Bozai, Kurilla, Kovács P. (Varga M.), Petruzsán — Dani, Kvasz. Edző: Moós János. A vendégek minden tekintetben felülmúlták ellenfelüket, és magabiztosan nyertek. G.: Petmzsán, Kvasz. A Békéscsabai Előre FC— Ferencváros NB I A és B kor- csoportos bajnoki labdarúgó­mérkőzéseket egy későbbi idő­pontra elhalasztották a csabai pályák használhatatlansága miatt. Az NB I-es tudósítást ké­szítette: Gyurkó Mihály, Jávor Péter, Lázár Lajos. előnyüket? — Pontatlanul játszottunk, mondhatom úgy is, hogy rosszul futbal­loztunk. Ennek ellenére győzhettünk volna, de egy hatalmas figyel­metlenség következtében elvesztettünk két pontot. A csabaiak szünet utáni játékukkal rászolgáltak a döntetlenre. Pásztor József, a Békéscsaba edzője: — A gyorsan bekapott gól megbénította a csapatot, és csak nehezen tudtunk magunkhoz térni. Hozzá kell tennem, arra nem lehet felkészíteni egy gárdát, hogy az első támadásból elkerüljön egy gólt. Pedig nem is hizbáztunk olyan nagyot, a csepeli gól inkább a szerencse számlájára írandó. Ezután nem mertünk igazán elindulni, leggyakrabban hátul tologattuk a labdát. Persze ebben az is közrejátszott, hogy a partjelző háromszor is beintett, amikor valamelyik játékosunk meglódult. —A szünet után viszontföltámadt a csapat... — Már a szögletek száma is ezt jelzi. Az öltözőben felhívtam a figyelmet arra, hogy bátrabban támadjunk, annál is inkább, hiszen nem játszott jól a Csepel. Nekünk menni kellett az eredmény után, ettől függetlenül nem nyílt ki hátul a csapat. Nagy kár, hogy a két kapufánk nem befelé pattant, mert akkor akár győzhettünk volna. Úgy érzem, a 87. percben esett egyenlítő gólunk nem szerencsés volt, hanem meddő fölényünk jutalma. Nem lett volna igazságos, ha kikaptunk volna, hiszen a második félidőt végig támadtuk, és jóval több helyzetünk volt, mint a házigazdáknak. —Amikor elutaztatok, a döntetlennel is kiegyeztél volna... — Most viszont azt mondom: ha nem kapunk az elején gólt, akkor miénk a mérkőzés. —A kiállítást hogy láttad? — Számomra furcsának tűnik. A játékvezető azt írta a jegyzőkönyvbe, hogy Kulcsár két lábbal, hátulról beleszállt ellenfelé­be, de ez nem így volt. Tény, hogy szabálytalan volt a szerelés, de ilyenért máskor még sárgát sem adnak. —Kikkel voltál elégedett? — Balogh a második félidőben kitűnően segítette a támadásokat. Szenti remekül megfogta Baranyit, Filipovics a fordulás után feljavult, szinte egyedül vitte a csapatot. Puskást gólja dicséri. Szarvas nagyon lendületes volt, míg el nem fáradt. Az NB I-es labdarúgó-bajnokság állása 1. BVSC-Dreher 16 13 2 1 34—14 41 2.Ferencváros 15 11­4 28—14 33 3. Új pesti TE 15 8 5 3 24—14 29 4. DVSC-Epona 16 8 3 5 24—17 27 5. Vasas 16 6 6 4 20—18 24 6. Kispest-Honvéd FC 16 6 5 5 25—20 23 7. Csepel SC 16 6 5 5 29—25 23 8. Vác FC-Samsung 16 6 5 5 27—23 23 9.Innstadt-Stadler FC 16 4 9 3 24—23 21 10.MTKFC 15 5 5 5 31—26 20 11. Zalaegerszegi TE 16 5 4 7 25—30 19 12. Békéscsabai Előre FC 16 3 6 7 19—26 15 13. Győri ETO FC 16 3 5 8 18—29 14 14. Pécsi MFC* 16 4 2 10 15—25 11 15. Haladás VFC 16 2 5 9 13—31 11 lő.Fehérvár ’96 FC 16 3 1 12 15—36 10 *= Három pont levonva. A Ferencváros—MTK FC mérkőzést március 23-án játsszák. „Filipovics, te pengés manus vagy!” A Békéscsabai Előre FC újonnan megválasztott vezetése, valamint a Lencsési lakótelepi Réti Büfé tulajdonosai harmadik alkalommal invi­tálták a szurkolókat a bajnokság előtti tájékoz­tatóra a szezonkezdet előtt. A három szerzemény, Drágán Puskás, Vladan Filipovics és Sándor Mátyás mutatkoztak be a szurkolóknak, majd Pásztor József vezetőedző számolt be a téli alapozásról, értékelve a felkészü­lést. A továbbiakban kifejtette: — Úgy érzem, a csapat erősödött a három új játékossal, bár ez még nem minden. Az ősszel kevés sikerélményben volt része az együttesnek és szurkolótáborunknak egyaránt, ezért azt szeretnénk tavasszal, hogy a publikum a folytatásban jól szórakozzon, s a játékosok is jól keressenek. Krattinger Márton, a klub társadalmi elnöke ecsetelte a kialakult helyzetet. Kiemelte a 15 tagú elnökség szerepét, s szólt arról is: „Békés megye mindenben le van maradva az országos átlagtól. Talán legnagyobb értéke a sport, s ezt az értéket kellene megőrizni. Bízom benne, hogy sikerül továbblépnünk.” Papp László ügyvezetőelnök szakmai kérdésekről, s a klubfeladatokról tájékoztatott: „Az volt a legfontosabb, hogy a csapat együtt maradjon, mert meg kell őrizni az NB I-es jogviszonyt. Ez nagy terheket ró vezetésre és szurkolóra egyaránt. A jövőt illetően összefo­gásra van szükség. Nehéz helyzetben van a klub, de a csapat és a vezetés körül az a szellem él tovább, amely korábban megteremtődött.” íme, néhány kérdés a legérdekesebbek kö­zül: Mit tart a három új labdarúgóról Pásztor edző? — Sándor és Puskás is több poszton használható. Nem félnek belemenni a csínbe, s nem adják föl! Amit eddig láttam tőlük, az meggyőzött engem. Filipovics is jó futballista, s érzi a játékot! Elvesztett-e a csapat néhány pontot ősszel bírói antipátia miatt? A vezetőedző erre a kérdésre így reagált: — Igen, a BVSC ellen, mert ha a játékvezető meg­adja a szabályos gólunkat a 70. percben, akkor lehet, hogy mi nyerjük a találkozót. Zalaeger­szegen is furcsa kilencven perc zajlott, az biztos. Nem szívesen kritizálom a bírókat, de néha nehéz megállni. Mi a helyzet a kapusokkal? — Talán hama­rabb kellett volna váltanom. Most Udvarácz kap lehetőséget, de Bajiról sem mondok le. Bízom benne, hogy ketten megoldják a kapusgondokat. Eljön-e az az idő, amikor újra négy-öt gólt rúg a csapat? — Ha Mracskó is újra harcképes lesz és úgy játszik, mint korábban, akkor a jelenlegi játékosállománnyal képesek lehetünk látványos futballra. Ki vásárolta meg a szerbiai játékosokat? — Néhány jóbarátunk, akik nem békéscsabaiak. Az volt az egyetlen kikötésük, hogy az érintettek csak Békéscsabán futballozhatnak. Serfőző Béla kalapot emelt a drukkerek előtt, akik mindent megtesznek a csapatért. Az új fiúhoz, Filipovicshoz így szólt: — „Mi szeretjük a pengés manusokat, s te az vagy!” (Egykor volt ilyen labdarúgó Békéscsabán, őt Pásztor József­nek hívták... A szerk.). BÉKÉS MEGYEI HIRUP További eredmények Stadler FC-ÚTE 0-0 Akasztó, 3000 nézó', V: Puhl. Jó: Molnár, Reskó, Csehi I., ill. Sebők, Füzesi, Szili. Innstadt Stadler FC: Békési — Dragoner — Kertész, Resko, Csehi I. — Lázár, Molnár, Jeremejev, Csehi Z. — l.ehota, Bulders (Vacsilja, 66.). ÚTÉ: Szűcs — Bérczy, Füzesi, Sebők, Szlezák — Jenei, Djordjevics, Szanyó, Szili — Egressy, Wukovics (Tiefenbach, a szünetben). Vác—Haladás VFC 0-0 Vác, 1500 néző, V: Juhos. Jó: Puglits, Nagy T., ill. Szekér, Fe­hér. Vác FC-Samsung: Hámori — Nagy T. — Lévai, Nyikos (Sándor, 69. ), Puglits — Kasza, Romanek, Vojtekovszki, Andrássy (Austin, 58.) — Szoboszlai (Víg, a szünet­ben), Borgulya. Haladás VFC: Kurucsai — Neudl, Szekér, Tóth Gy., Tóth M. — Varsányi (Somfalvi, 90.), Fehér (Kiss, 89.), Mikóczi, Negrau — Bognár, Varga. Győr—Kispest-HFC 1-2 (0-2) Győr, 6000 néző, V: Tóth V. G: Urbán (48.), ill. Tóth (23.), Mátyus(45. — lí-esből). Jó: Böjté, Urbán, ill. Hahn, Piroska, Tóth. Győri ETO FC: Csaban — Böjté, Urbán, Radics, Dumitrescu — Lajkovics (Mikóczi, 67.), Korsós, Véber, Fűzi — Oprea, Demollari (Fehér, 82.). Kispest-Honvéd FC: yezér — Plókai, Hahn, Mátyus — Árgyelán (Dubecz, 81.), Kovács, Urbányi, Warzycha, Piroska — Tóth, Pena (Gabala, 79.). Zalaegerszegi TE—MTK FC 3-3 (1-2) Zalaegerszeg, 9 000 néző, V: Kiss G. G: Preisinger(6. p.), Németh T. (70., 75. ), ill. Zsivótzky (34.), Csertői (42.), Illés (55.). Jó: Németh T„ Horváth J., Szabó II. Zs., Preisinger, ill. Zsivótzky, Csertői, Lukács, Babos G. Zalaegerszegi TE: Tóth — Kovács, Szabó I Zs., Horváth .1. — Szabó Z. (Ivanics 60.), Lendvai, Horváth A., Szabó II Zs., Németh — Sztipánovics, Preisinger. MTK FC: Babos G. — Lőrincz — Kuttor, Ta­mási, Szekeres — Babos A. (Strasszer 89.), Lukács, Illés, Zsivótzky — Csertői, Hamar (Kenesei 87.). BVSC—Pécsi MFC 2-0 1-0) Szőnyi út, 2 500 néző, V: Gergely S. G.: Orosz (41. p. — 11-esből), Potemkin (87.) Piros lap: Bondarenko (61.) Jó: Molnár, Bükszegi, illetve Szaba­dos, Werner. BVSC-Dreher: Koszta — Farkas — Bondarenko, Szalma — Molnár, Bükszegi (Komlósi, 88.), Bognár (Zováth, 64.) , Aranyos — Csordás (Potemkin, 64.), Orosz, Vincze. Pé­csi MFC: Kovácsevics — Szabados — Dienes, Bumb (Ulrich, 68.), Werner — Tolocsko, Jaki (Pest, 76. ), Fehér, Győri — Ulveczki, Tö­köli. Fehérvár FC—Vasas 0—1 (0-0) Székesfehérvár, 6000 néző, V: Vágncr. G: Szilveszter (59.). Jó: Jávorka, Dulics, Tóth, ill. Sáfár, Juhár, Szilveszter. Fehérvár ’96 FC: Mitring — Lőrincz, Jávorka, Bekő — Pető (Nagy 82.), Dulics (Szalai 73.), Monyé, Tóth — Takács, Horváth, Korsós (Alves 75.). Vasas Casino Vi­gadó: Sáfár — Mónos, Geres, Juh­ár, Maczó — Máriási, Szilveszter, Galaschek, Simon (Herczeg 66.) — Jován, Fischer. Ferencvárosi TC—DVSC- Epona 1—0 (0—0) Üllői út, 12 000 néző, V: Pillér. G.: Jagodics (89.). Jó: Telek, Jagodics, ill. Gojan. Ferencvárosi TC: Hajdú — Telek — Milovanovic, Nagy N. — Jagodics, Albert, Simon (Vincze O. 70. ), Lisztes, Kecskés (Nicsenko 80.) — Kopunovic (Zavadszky 50.), Kuntic. DVSC-Epona: Horváth B. — Vadicska, Gojan, Pető— Bagoly, Sándor T., Madar, Sándor Cs., Szathmári — Ilea, Arany. BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP Közéleti napilap. Főszerkesztő: dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: dr. Tóth Miklós ügyvezető igazgató. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; sportrovat: 451-114; Szerkesztőségi telefax: (66) 441-020. Kiadói telefax: (66) 450-198; Hirdetésvezető: Nánási János. Telefon/fax: (66) 441-311; Terjesztésvezető: Körtvélyesi Csaba. Telefon/fax (66) 453-710. Az előfizetők részére terjeszti a Népújság Kft. az ügynökségein keresztül. Árusításban terjeszti a „DÉLHÍR" Rt. Békés megyei üzeme, Békéscsaba Szabadság tér 1—3. Telefon (66) 443-106 és egyéb terjesztő szervek. Előfizethető a kiadónál (5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4.), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással. Élőfizetési díj egy hónapra 595 Ft, negyedévre 1725 Ft, fél évre 3570 Ft. Készül: a Kner Nyomdában, Békéscsaba, Baross út 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068