Békés Megyei Hírlap, 1995. november (50. évfolyam, 256-281. szám)

1995-11-06 / 260. szám

1995. november 6., hétfő © SPOKI »BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP Egy újabb fontos pont Vasas—Békéscsabai Előre FC 1—1 (1—1) NBI -es labdarúgó-mérkőzés, Budapest, Fáy utca, 3000 néző. V.: Kiss G. (Arany, Szilágyi). Vasas: Sáfár 0 — Mónos 6, Geress 5, Juhár 5, Maczó 6 — Máriási 5, Szilveszter 6, Simon 6, Jessy 6 — Gricajuk 4, Pál 5. Edző: Gellei Imre. Békéscsaba: Udvarácz 6 — Csató S. 6 — Szenti 5—2=3, Kovács 6 — Mracskó 6, Fodor 5, Balogh 5, Major 4, Zahorán 6 — Szarvas 4, Kulcsár 6. Edző: Pásztor József. Csere: Gricajuk helyett Váczi (5) a szünetben, Szarvas h. Kasik (-) a 65., Major h. Nagy L. (-) a 76., Kulcsár h. Szabados (-) a 82. percben. Gólszerző: Jessy a 15., Kulcsár a 17. percben. Sárga lap: Kovács (hátulról buktatta Váczit) a 60., Balogh (kezezésért) a 63., Kulcsár (felrúgta Juhárt) a 65., Simon (meg­rúgta Kasikot) a 75., Szilveszter (sípszó után elrúgta a labdát) a 76. percben. Kiállítva: Szenti a 71. percben. Szögletarány: 8:2 (4:2). Következik Az NB I-es labdarúgó-baj­nokság 14. fordulójában következik: Haladás VSE—Fehérvár-Parmalat FC, Kispest-Honvéd FC— Vasas, Békéscsabai Előre FC—Vác FC-Samsung, Újpesti TE—Győri ETO FC, Debreceni VSC-Epo- na—Csepel SC, MTK— Stadler FC, Pécsi MFC— Ferencváros, BVSC-Dre- her—Zalaegerszegi TE. Edzői nyilatkozatok Gellei Imre, a Vasas edzője: — A játékunkban benne volt a győzelem lehetősége. Rengeteg helyzetet alakítottunk ki, kapufákat rúgtunk, a szerencse azonban ezúttal az ellenfél mellé állt. Pásztor József, a Békéscsaba edzője: — Az egy pontnak örülök. A mérkőzés alatt szerencsénk volt, a végén érzésem szerint a játékvezető egy 11-est nem adott meg a javunkra. Jessy kezezésére gondolok, mert az a 16-oson belül történt. —Kikkel voltál elégedett? — A mérkőzés folyamán végig jó teljesítményt nyújtott Csató Sándor. De elégedett voltam Kovács és Kulcsár teljesítményével is. Fodor az első játékrészben kitűnően játszott, a folytatásban visszafo­gottabb teljesítményt nyújtott. A többiek viszont elmaradtak az elvárttól. —A játékkal elégedett voltál? — Egyértelmű, hogy nem. Egyáltalán nem játszottunk jól, külö­nösen a második félidőben nagyon magunkra húztuk a Vasast, ami a sok gyenge teljesítménynek és a kiállításnak köszönhető. így azt is elmondhatom, hogy szerencsénk volt a pontszerzésben, a Vasasnak nagyon sok lehetősége volt, amit nem használtak ki. Gondoljunk csak a kapufára vagy Váczi nagy ziccerére. A pontszerzésnek viszont örülök. 3. perc: A labda a 16-os vonala előtt egy méterrel kipattant Udvarácz melléről, Simon az üres kapura gurított, de Kovács szögletre mentett. 4. perc: Simon ívelt be szög­letet a jobb oldalról, Jessy hat lépésről ä jobb felső sarokra fe­jelt, Udvarácz azonban védett. 15. perc: Megszerezte a ve­zetést a Vasas. Pál a jobb oldal­ról ä kapu elé ívelt, Jessy öt lépésről a bal felső sarokba fe­jelt, 1—0. 17. perc: Gyorsan egyenlí­tettek a lila-fehérek, Szarvas be­adását Kulcsár nyolc méterről a bal felső sarokba lőtte, 1—1. 33. perc: A Vasas védői nem tudták elrúgni a pettyest, Fodor 15 méterről kapura lőtt, de egy hazai játékos lábáról szögletre pattant a labda. 37. perc: Simon 25 méteres szabadrúgása után a labda a jobb kapufáról pattant a mezőnybe. 61. perc: Az egykori békés­csabai Váczi óriási helyzetbe került, Csató S. fejéről jutott elé a labda, de annyira meglepte a nem várt lehetőség, hogy a kapu mellé gurított. 71. perc: Pál kiugrott a védők közül, Szenti hátulról felvágta, ezért a játékvezető joggal mutat­ta fel a csabai csapatkapitány­nak a piros lapot. 86. perc: Geress 30 méteres, bal sarokra tartó lövését Udvarácz csak másodszorra tudta megfogni. 88. perc: Megszerezhette volna a vezetést a Békéscsaba, Szabados egyedül tört kapura, de a kifutó Sáfárba lőtt. A Vasas nagy lendülettel kezdett, s mindjárt kihagyott két nagy helyzetet. Gellei Imre legénysége egyértelműen a Bé­késcsaba tudtára adta, hogy még egyszer nem lesz 4—0 a javára, mint a tavasszal. Az elsó' negyedóra utolsó percéhen si­került is megszerezni a piros­kékeknek a vezetést. Parádés gólnak örülhettek a hidegben kitartó hazai szurkolók. Igaz, nem sokáig tartott az öröm, mert a Vasas-védők még ünne­peltek, és kihagytak néhány pil­lanatra, ami elég volt ahhoz, hogy Kulcsár kiegyenlítsen. Ezt követően kiegyensúlyozott lett a játék, a Vasas többet bir­tokolta a labdát, de a Békéscsa­ba veszélyes kontraakciókat vezetett. Jobbára a vendégek térfelén folyt a játék. A hó egy­folytában hullott, ezért kicsit irreálissá vált a talaj, sokat csúszkáltak a füvön a játéko­sok. Fordulás után a Békéscsa­ba kettős fedezékbe vonult, és igyekezett tartani a labdát. Gellei Imre a szünetben takti­kai cserét hajtott végre, az egy­kori csabai Gricajukot egy szintén korábban a lila-fehé­reknél megfordult játékossal, Váczival váltotta fel, aki igen­csak megkeserítette a régi ját­szótársak kedvét. A Békéscsa­ba nem vonalban védekezett, hanem labdarúgói megszállták a területet. Mindenki igyeke­zett a szembe jövő ellenfelet Vélemények A MÉRKŐZÉS ELŐTT. Zahorán György, a Békéscsaba techni­kai vezetője: — Hiányosnak tűnik a Vasas támadósora, így még esélyünk is van a győzelemre. Moós János, a Békéscsaba tartalékcsapatának edzője:—Egy mérkőzést már végigfagyoskodtam, remélem, a második is örömet hoz. Komjáti András, a Vasas pályaedzője: — Tartok a találkozótól, de bízom a három pontban. Dr. Lejkó Dezó's, a Vasas orvosa: — Az idő nagyon hideg, a meccs viszont nagyon meleg lesz. Balogh Ferenc, a Vasas szertárosa: — Biztosan nyerünk, hi­szen jó passzban van a csapat. Fischer Pál, a Vasas játékosa:—Most egy kicsit pihenek. Simon Gábor, a Vasas technikai vezetője: — Közönségünk segítségével nyerünk. A SZÜNETBEN. Bundzsák Dezső, a Vasas egykori játékosa: — Nagyön gyorsan jött az egyenlítés. Zahorán György: — Még mindig háromesélyes a mérkőzés. A MÉRKŐZÉS UTÁN. Szenti Zoltán: — Nem volt más választásom, csak a szabálytalankodás. Zahorán György: — Először a Vasas, utána a Békéscsaba előtt volt ott a győzelem lehetősége. Juhász Gyula, a Békéscsaba intézője: — Egy rettenetesen izgalmas véghajrában szereztünk egy nagyon fontos pontot, ami minden bizonnyal sokat számít a jövőt tekintve. Moós János: — A Vasas volt mezőnyfölényben, mi hősiesen védekeztünk, és némi szerencsénk is volt abban, hogy egy pontot megszereztünk. Zahorán Zoltán: — Jó mérkőzés volt, igazságos eredménnyel. Én viszont az öthetes kihagyás után a végére egy kissé elfáradtam. Molnár István, a Rucanor menedzsere:—A tíz emberrel játszó Békéscsaba oroszlánként küzdött és majdnem nyert. semlegesíteni. A Vasas beszorí­totta ellenfelét, de nem tudta feltörni a békéscsabai reteszt. A piros-kékek keveset futottak keresztbe, a másik pedig, hogy nem tudtak a békéscsabai vé­dők mögé kerülni. A 71. percben Szenti kiállítá­sa után megfogyatkoztak a ven­dégek, ettől kezdve a Vasas, ha lehet, még nagyobb erővel tá­madott. De ezekben az akciók­ban nem volt sok elgondolás. Óriási volt a küzdelem, a hazai­ak támadtak, a lila-fehérek hősiesen védekeztek. Voltak percek, amikor arra rúgták a labdát, amerre álltak. A Vasas csak magát okolhatja, hogy nem tudta megszerezni a győzelmet. Nem az akarással volt a baj, hanem azzal, hogy ebben a dermesztővé vált idő­ben nem játszottak okosan a fővárosiak. Keveset lőttek tá­volról, pedig ezen a csúszós ta­lajon többre mentek volna, ha átlövik a békéscsabai védőfa­lat. Ha nagy ritkán meg is tették ezt, akkor mindjárt meleg hely­Közgyűlés előtt Az NB I-es mezőny sok csapata esett túl menet közben edző­vagy vezetőségváltáson, közgyűlésen. Békéscsabán is régóta tudott, hogy közgyűlésre készül a futballklub. Sőt, a jólértesültek tudni vélik, hogy a jelenlegi két vezető, Szűcs Mihály elnök és Papp László ügyvezető elnök pozíciója „végve­szélybe” került. Állítólag egy másik „csoport” (mégpedig tőkeerős csoport) venné át a hatalmat. Arról is beszélnek, eldőlt, hogy november 20-ára hívják össze az egyesületi köz­gyűlést. Az NB I-es labdarúgó-bajnokság állása l.BVSC-Dreher 12 9 2 1 24—10 29 2. Ferencváros 11 9­2 23— 9 27 3.ÚjpestiTE 13 7 3 3 22—13 24 4. Debreceni VSC-Epona 13 7 3 3 17—13 24 5. Csepel SC 13 6 3 4 27—18 21 6. Vác FC-Samsung 13 6 2 5 23—19 20 7. Vasas Casino Vigadó 13 5 5 3 16—14 20 8. MTK 13 5 3 5 25—20 18 9. Kispest-Honvéd FC 12 4 4 4 16—11 16 10. Stadler FC 13 3 7 3 18—18 16 11. Zalaegerszegi TE 13 4 3 6 17—23 15 12. Gyűri ETO FC 13 3 4 6 17—26 13 13. Békéscsabai Előre FC 13 3 3 7 17—24 12 14. Haladás VSE 13 2 3 8 11—28 9 15. Pécsi MFC* 13 3 2 8 13—20 8 16. Fehérvár-Parmalat FC 13 2 1 10 12—32 7 * = Három büntetőpont levonva. A fehér mezes békéscsabai ifjúsági labdarúgók nagy csatá­ban nyertek az angyalföldiek ellen a szombati találkozón FOTÓ: KOVÁCS ERZSÉBET zet adódott a vendégek kapuja előtt, mert Udvarácz rendre ki­ejtette a labdákat. Szerencséjé­re azonban, nem volt ott Vasas­játékos, aki kihasználja ezt. Nem volt magas színvonalú a mérkőzés, csak a játékosok lel­kesedését, akarását lehet di­csérni. Az Előre FC tíz ember­rel is magabiztosan védekezett, a Vasas pedig nem tudta ki­használni létszámbeli fölényét, így meg kellett elégednie a dön­tetlennel. B. D. Vasas—Békéscsabai Előre FC 0—2(0—2) Tartalékbajnoki-mérkőzés, Budapest, Fáy u., 100 néző. V.: Kiss Gy. Vasas: Bíró (Szalontai) — Cseri — Princz, Dinka — Morvái, Fórizs, Galaschek (Hajdú), Nagy G. (Herczegh) — Fischer, Koltai, Demők. Edző: Elekes József. Békéscsaba: Baji (Nagy Zs.) — Laurinyecz —Ko­vács K., Czipó, Csepregi—Óno­di, Balázs, Némethy, Bálint (Ko­vács P.) — Stancu (Litauszki), Dani. Edző: Moós János. G.: Dani, Stancu. Já Fórizs, ill. Stancu, Kovács K., Némethy, Csepregi, Balázs. Békéscsabai Előre FC—Vasas 3—2(1—0) NB I-es ifjúsági A korcsopor­tos labdarúgó-mérkőzés, Békés­csaba, Kórház u. 50 néző. V.: Takács. Békéscsaba: Láza (Kiss R.) — Futaki (Mazula), Valenté- nyi, Koszta, Csulik — Halász (Nagy M.), Hídvégi (Zsibrita), Kvasz, Balog Zs. — Vadas A. (Ronyecz), Borbola. Edző: Ma­rik László. Az első játékrészben a békéscsabaiak jobbnál jobb hely­zetekben hibáztak a kapu előtt, pedig ha pontosabbak, többgólos előnnyel fordulhattak volna. A büntetőből szerzett vezetés lélek­tani pluszt kölcsönzött a szünet utánra, már-már úgy tűnt, hogy katasztrofális vereséget mérnek az angyalföldi gárdára, de 3—0 után saját maguknak tették ne­hézzé és izgalmassá a hajrá perceit. Kiállítva: Brusznyiczky (ütésért) a 89. percben. G: Borbo­la 2, Hídvégi (11-esből), 01. And- ruk 2. Jó: Borbola, Balog Zs., Vadas A., Csulik, 01. Andruk, Ta- ri. Szűcs. Békéscsabai Előre FC—Vasas 2—1 (1—0) NB I-es ifjúsági B korcsopor­tos labdarúgó-mérkőzés, Békés­csaba, Vandháti út, 50 néző. V.: Tóth P. Békéscsaba: István — Belicza, Sallai, Tóth, Semjéni — Horváth, Szabados, Szeverényi (Bányai), Vandlik — Bíró (Si­mon), Oláh (Szűcs). Edző: Batke László. Kiállítva: Gazda (durva­ságért) a 60. percben.G.: Belicza, Szabados, 01. Benkő. Jó: Belicza, Tóth, Horváth, Szabados, 01. Árvái, Richter, Vékony. (gyurkó) Ez történt még... A labdarúgó NB 113. forduló­jának rangadóját ma este játsszák, 19 órakor a Tv2 előtt az FTC és a BVSC találkozik. Stadler FC-Pécs 3—1 (3-1) Akasztó, 1000 nézó'. V.: Kincses. Stadler FC: Békési — Dragoner — Kertész, Makrickij, Nagy N. — Resko, Molnár, Jeremejev, Csehi I. — Rnman (Csehi Z., 58.), Nyicsen- ko. Pécsi MFC: Kovácsevics — Sza­bados — Balázs P. (Ulrich, 60., Ró­zsahegyi, 70.), Schneider — Tolocsko, Diehes, Jaki, Dárdai, Ulveczki — Tököli, Seator (Bujdák, 72.). G.: Resko (11.), Nyicsenko (13.), Jeremejev (25.), ill. Dárdai (30. — 11-esből). Kiállítva: Nyicsenko (76.). Jó: Resko, Jeremejev, Békési, ill. Kovácsevics, Dárdai, Szabados. Megérdemelten nyert a Stadler, amely végig kezdeményezőbb volt. Győr—DVSC-Epona 1-3 (1-1) Győr, 2000 néző. V.: Molnár J. Győri ETO FC: Bíró B. — Pető, Lantai, Lakos, Virág — Ördög, Agic, Miriuta, Fűzi (Hajszán, 46.) — Hámori, Azoitei (Fehér, 84.). DVSC-Epona: Horváth — Gojan, Vadicska, Sándor Cs. — Dombi, Madar (Dobos, 69.), Arany, Pető (Szathmári, 73.), Szabó — Sándor T., Ilea. G.: Miriuta (28.), ill. Arany (44., 71.), Sándor T. (90.). Kiállítva: Lantai (76.). Jó: Bíró B., Lakos, ill. Gojan, Arany, Sándor T. A hazai csapat küzdeniakarásá­val ezúttal nem volt baj, de ez még kevés volt a pontszerzés­hez. Csepel—MTK 5-0 (2-0) Csepel, 1500 néző. V.: Vágner. Cse­pel SC: Bíró I. — Váczi D. — Berecz- ki, Ács (Szekeres, 39.) — Tyukodi, Medgyes, Puskás, Zombori — Ja­kab (Bubcsó, 84.), Vancsa (Petrók, 75.), Baranyi. MTK: Babócsy (Ba­bos, 61.) — Oprisan — Kuttor, Ta­mási, Nyikiforov — Farkasházy, Horváth Cs. (Csillag, 50.), Illés, Zsivótzky — Csertői, Füle (Kenesei K„ 55.). G.: Vancsa (30.), Jakab (45., 59.), Baranyi (46., 63.). Jó: Bíró L, Jakab, Vancsa, Baranyi, Tyukodi, ill. Nyikiforov. A Csepel remek, olykor szóra­koztató támadójátékkal szétzi­lálta a rivális védelmét. Fehérvár-Parmalat—ZTE 1-2 (0-0) Székesfehérvár, 2000 néző. V.: Puhl. Fehérvár Parmalat FC: Mit­ring — Jagodics, Keresztúri, Lő- rincz — Zimmermann, Nagy L. (Varsányi, 86.), Monyé, Dvéri, Bekő (Dubecz, 63.) — Horváth F., Tóth N. (Bognár, 66.). Zalaegerszegi TE: Tóth — Kocsárdi, Balog, Kovács Zs. — Szabó 11. Zs., Lendvai, Horváth J., Fújsz (Szabó R., 88.), Németh — Sebők (Szabó Z., 81.), Preisinger (Sztipánovics, 70.). G.: Jagodics (88.), ill. Fújsz (49.), Horváth J. (80.). Jó: Mitring, Keresztúri, Dvéri, ill. Tóth J., Horváth J., Fújsz, Szabó II. Zs. A mérkőzést szinte végigtáma­dó Fehérvár-Parmalat FC rend­kívül balszerencsés vereséget szenvedett. Vác-Újpesti TE 1-0 (0-0) Vác, 1500 néző. V.: Tóth V. Vác FC- Samsung: Hámori — Nagy — Pug- lits, Siago (Andrássy, 50.), Lévai, Schwarcz, Vojtekovszki, Szoboszlai (Kasza, 46.), Sándor (Austin 88.) — Roinanek, Borgulya. Újpesti TE: Szűcs — Tomka, Füzesi, N’Doumbe (Somogyi, 70.) — Jenei, Szanyó, Tóth Gy.,. Szlezák — Tiefenbach (Belvon, 46.); Egressy (Wukovics 66.), Djordjevic. G.: Vojtekovszki (51.). Jó: Nagy T., Vojtekovszki, Sándor, Borgulya, ill. Szűcs, Füzesi, N’Doumbe. A látottak alapján a végig határ­talan lelkesedéssel játszó Vác rászolgált a győzelemre. RFKFS MKiYFl HIRHP Közéleti napilap. Főszerkesztő: dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: dr. Tóth Miklós ügyvezető igazgató. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; főszerkesztő: (66) 446-242; sportrovat: 451-114; telefax: (66) 441-020. Kiadói telefonszámok: (66) 441-545, telefax: (66) 450-198; hirdetés: telefon/fax: (66) 441-311; terjesztés: telefon/fax (66) 453-710. Az előfizetők részére terjeszti a Népújság Kft. az ügynökségein keresztül. Árusításban terjeszti a „DÉLHÍR” Rt. Békés megyei üzeme, Békéscsaba Szabadság tér 1—3. Telefon (66) 443- 106 és egyéb terjesztő szervek. Előfizethető a kiadónál (5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4.), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással. Előfizetési díj egy hónapra 595 Ft (63 Ft áfával). Készül: a Kner Nyomdában, Békéscsaba, Baross út 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068