Békés Megyei Hírlap, 1995. október (50. évfolyam, 231-255. szám)

1995-10-24 / 249. szám

& 1995. október 24., kedd SPOK' gKts megyei hírlap Semmi nem tudta kedvre deríteni a szurkolókat Kispest-Honvéd FC—Békéscsabai Előre FC 1—1 (1—0) NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Budapest, Bozsik-stadion, 3000 néző. V.: Molnár L. (Márton, Gergely). Kispest: Brockhauser 0— Bánfi 5—Hahn 5, Mátyus 6—Kovács B. 5—Warzycha 4, Gabala 5, Duró 4, Piroska 6 — Bárányos 6, Ghinda 4. Edző: Török Péter. Békéscsaba: Udvarácz 5 — Csató S. 6 — Szenti 5, Balogh Z. 4, — Mracskó 5, Fodor 5, Major 5, Kasik 4, Kovács T. 5 — Szarvas 4, Kulcsár 4. Edző: Pásztor József. Csere: Kasik helyett Stancu (4) az 58., Ghinda h. Tóth M. (-) a 63., Szarvas h. Nagy L. (-) a 74., Balogh Z. h. Usmajev (-) a 88. percben. Gólszerző: Bárányos a 28., Csató S. a 73. percben. Sárga lap: Piroska (Csató Sándorral dulakodott) a 49., Szenti (felrúgta Piroskát) a 64. percben. Szögletarány: 6:5 (5:0). A békéscsabaiaknál a korábban sérültek közül Szarvas vállalta a játékot, így a góllövőlista-vezető kezdett Stancu helyett. A hazaiak­nál hosszú idő után Brockhauser visszakerült a kapuba, míg Hahn kapott bizalmat a védelemben Török Péter edzőtől. 24. perc: Hahn jobb oldali be­adását Bárányos középről szaba­don kapura fejelhette, a labda a keresztlécről pattant vissza a mezőnybe. 28. perc: Ami előbb nem sike­rült a hazaiaknak, most igen, Pi­roska jobb oldali szögletét Bárá­nyos az ötösön belül tömörülő védők között fejelte a kapu jobb oldalába, 1—0. 31. pere:Kasikot terítették le a védők, ezért a csabaiak középpá­lyását az alapvonalon túl ápolták egy ideig. 39. perc: Warzycha keverte meg a vendégjátékosokat a kö­zéppályán, pontos átadását azon­ban a fiatal Kovács Béla 20 méterről jócskán a kapu fölé lőtte. Következik Az NB I-es labdarúgó-baj­nokság 12. fordulójában kö­vetkezik: Békéscsabai Előre FC—Haladás VSE (októ­ber 28., szombat, 13.30 óra), Kispest-Honvéd FC—Par­malat FC, Újpest—Vasas, Debreceni VSC—Vác FC- Samsung, MTK—Győri ETO FC, Pécsi MFC—Cse­pel, Zalaegerszegi TE—Fe­rencváros, BVSC-Dre- her—Stadler FC. Vélemények A MÉRKŐZÉS ELŐTT, lengyel János, a Békéscsaba egykori játékosa: — Valami azt súgja, hogy minimum pontot szerzünk, de akár nyerhetünk is. Sipos Aladár, a Békéscsaba törzsszurkolója: — Gyenge ez a Kispest, illene nyerni ellenük. Szenti Zoltán: — Egy pontért jöttünk. Béres Tamás, a Kispest technikai vezetője: — Nem szeretnénk kellemetlen Pásztor-órákat átélni. Urbányi István, a Kispest eltiltás alatt álló játékosa: — Akár egy félidőre beszállhatnék, hiszen egy mérkőzéstől tiltottak el, ennek a felét Újpesten letöltöttem. Varga József, a Bozsik-stadion létesítmény vezetője: — Szoros * lesz a meccs, s egy góllal nyerünk. Vági István, a Kispest pályaedzője: — Eddig semmilyen tippem nemjött be, ezért most nem is jósolok. A SZÜNETBEN. Détári Lajos, a Kispest egykori játékosa: — Remélem, hasonló folytatás következik, legalábbis ami a gólt illeti. Szenti Zoltán: — Továbbra sem mondunk le az egy pont megszerzéséről. Brockhauser István: — Továbbra is támadnunk kell! A MÉRKŐZÉS UTXN.Jartkulár István, a Békéscsaba elnöksé­gi tagja: — Egyenlő erők küzdelmét láthattuk két ellentétes félidővel, így az eredmény is igazságos. Sebők Vilmos, a békéscsabaiak buszsofőrje:— Fejfájásunk Csató Sándor fejesétől múlt el. Brockhauser István: — Védelmünk mindig összehoz egy gólt. Kasik Zsolt: — Nem játszottunk valami jól, ám ez a pont nagyon jókor jött. Silviu Iorgulescu, a Békéscsaba pályaedzője: — A céltkitűzést teljesítettük, megvan az egy pont. Papp László, a Békéscsaba ügyvezető elnöke: — Ha három-négy kulcsemberünk hozta volna magát, akár nyerhettünk volna. Góltotó adidas Békéscsaba, Munkácsy u. 11. Telefon: (66) 324-256 és Andrássy út 24—28. Telefon (66) 441126 1. Békéscsabai Előre FC—Haladás VSE 2. Mezőhegyes—Mezőkovácsháza Név: Cím: A múlt héten a főmérkőzést, a Kispest-Honvéd FC—Békéscsabai Előre FC találkozót (1—1) huszonnyolc olvasónk találta el, közülük a következő három helyes megfejtő nyert a sorso- lásomrír. Fucker Lajos,Békés, Rákóczi u. 26/1., Kárpáti Zsolt, Békéscsaba, Békési út 34., özv. Schábel lst\’ánné, -Magyarbán hegy es, Jókai út 28. Valamennyien egy-egy 1500 forintos Adi­das ajándékcsekket nyertek a játék szponzora, a Hetes Kft. jóvoltából, amelyet a békéscsabai Adidas sportáruházban (Munkácsy u. 11.) vagy a rövidáru, játékboltban (Andrássy út 24.) vásá­rolhatnak le. A szerencsés nyertesek az utalvá­nyokat postán kapják meg. A héten hazai bajnoki labdarúgó-mérkőzés szerepel fő- és pótmérkőzésként. Ezúttal is 1500 forintos Adidas vásárlási csekket nyerhetnek a helyesen tippelők közül a legszerencsésebbek. Az e heti tippeknek október 27-éig, péntekig kell beérkezniük. Mindenki több tippel is részt vehet, amelyet postán vagy személyesen is eljut­tathat címünkre: Békés Megyei Hírlap, 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. A játékban csak azok vehetnek részt, akik a lapunkból kivágott szelvénnyel tippelnek. Ahány kivágott szelvényt küld be, annyi tippel vehet részt játékunkban. A borítékra vagy a levelezőlapra kérjük ráírni: „Góltotó!” Edzői nyilatkozatok Török Péter, a Kispest edzője:— Biztos győzelmet engedtünk ki a kezünkből, a védelem megingása két pontunkba került. Változatla­nul gondjaink vannak a befejezésekkel, a helyzetekig eljutunk, de azokat nem tudjuk értékesíteni. Végtelenül csalódott vagyok. Pásztor József, a Békéscsaba edzője: — Nem volt jó mérkőzés, mi sem játszottunk jól, de megérdemelten szereztünk egy pontot. Azt hiszem, nincs szégyenkeznivalónk, hiszen a Bozsik-stadionból „pontosan” távozni, mindenképpen dicséretes. 40. perc: Gabala távoli lövése Udvarácz melléről kipattant, a meglepett Piroska azonban né­hány lépésről elvétette a labdát, így az az üres kapu helyett a bal kapufa töve mentén az alapvona­lon túlra gurult. 44. perc: Szarvas szabadrúgá­sát Major a kapu mellé-fölé fejel­te. Brockhausemek ezúttal sem akadt dolga. 45. perc: Duró bal oldali be­adását Bárányos szabadon fejel­hette kapura, de a léc alá tartó labdát Udvarácz könnyedén fog­ta. 52. perc: A békéscsabaiak ek­kor találták el először a kaput, igaz. Major a 16-osról olyan lá­gyan gurított Brockhauser kapu­jára, hogy a portásnak arra is volt ideje, hogy egy jó mélyet szip­pantson az esti friss levegőből, majd lehajolt, s egy kézzel fel­emelte a labdát. 53. perc: Mracskó „jóvoltá­ból” ismét Bárányos került gól­helyzetbe, aki lövés helyett né­hány csel után középre gurított, így a védők kivágták a labdát. 61. perc: Fodor beadását Kul­csár 10 méterről emelte jóval a kapu fölé. 67. perc: Mracskó hazaadása okozott gondot a csabaiaknak. A pattogó labdát Udvarácz csak rö­viden tudta kirúgni, Bárányos rá­csapott, de Tóth M. rosszul találta el a labdát, így az a kapu előtt gumit el. 69. perc: Tóth M. jobb oldali beadását Bárányos ollózta kapu fölé. 71. perc: Bámyos lőtt 25 méterről, de ismét kapu fölé. 73. perc: Váratlanul egyenlí­tett a Békéscsaba. Kis szöglet után Szarvas beadását az egyedül álló Csató S. védhetetlenül fejel­te az ötösről a jobb felső sarokba, 1—1. 78. perc: Kovács B. 25 mé­terről küldött éles lövését ölelte magához Udvarácz kapus. Csípős, szeles, hideg idő fo­gadta a csapatokat, a hazai szurkolók viszont abban bíz­tak, hogy nem lesz csípős a csa­bai. Nos, ahogy a mérkőzés elkezdődött, egyre inkább úgy tűnt, az erős paprika „kimarad a játékból”. Persze, e téren a Kispest sem jeleskedett, hiszen meglehetősen lagymatag táma­dásokkal próbálkoztak az első játékrészben. Ritkán jutottak a 16-oson belülre, a távoli lövése­iket pedig csúnyán fölé- és mel- lébombázgatták. Ettől függet­lenül ők legalább támadtak. Ugyanis a Békéscsaba az első45 percben egyetlenegy alkalom­mal sem találta el az ellenfél kapuját. A 16-osig is olyan rit­kán jutottak el, mint ahogy' az éjfél utáni nagykörúti 6-os vil­lamos jár. A házigazdák egy igencsak talált góllal sokáig zse­bükben érezhették a három pontot. A második játékrészben vi­szont a Kispest gondolta úgy, elégedett az eredménnyel, ezért az addig sem túl magas színvo­nalú játék még gyengébb lett Pfújolt a közönség, gurigázott a húsz mezőnyjátékos, és igazán nem történt semmi a pályán. Aztán a Békéscsaba is talált egy gólt, és mindenki arra gondolt, kezdődik minden elölről. Már ami a három pont megragadá­sát illeti. Nem úgy történt, a Kispest nem tudott ritmust vál­tani, a Békéscsaba elégedett volt az egy ponttal, ezért to­vábbra is csak tilitolit láthatott a publikum. A maroknyi bé­késcsabai szurkolósereg idő előtt „bevonta” lila zászlóit a pályát övező kerítésről, és szép lassan elszivárogtak a kispesti szurkolókkal egyetemben. (Le­het, hogy a szomszédos, fűtött kocsmában egy-két jó féldeci­vel melengették magukat, és vi­gasztalták egymást: jutott ne­ked is pont, pajtás, s maradt nekünk is.) Egy biztos, nem lát­hattunk magas röptű játékot, semmi nem tudta kedvre derí­teni a mezőnyben kocogó lab­darúgókat, így a szurkolókat sem. Ezért győzelmet egyik fél sem érdemelt volna. Jávor Péter Kispest-HFC—Békéscsabai Előre FC 5—2(1—0) Tartalékbajnoki mérkőzés, Budapest, 100 néző. V.: Kispál. Előre: Baji (Nagy Zs.) — Nagy K. (Kovács K.), Laurinyecz, Va- lentényi, Lonovics — Bálint, Ónodi, Csepregi (Kvasz), Néme- thy — Dani, Balázs. Edző: Moós János. G.: Némethy, Dani. Jó: Dani, Némethy. Békéscsabai Előre FC—Kis­pest-Honvéd FC 3—0 (1—0) NB I-es ifjúsági A korcsopor­tos labdarúgó-mérkőzés, Békés­csaba, 50 néző. V.: Rózsa.Békés- csaba: Láza (Kiss R.) — Futaki, Zsibrita (Mazula), Koszta—Ba­log Zs., Hajdú (Máté), Hídvégi, Halász (Vadas A.), Csulik -— Ronyecz (Makai), Borbola. Edző: Marik László. Az első já­tékrészben többnyire a békéscsa­baiak kezdeményeztek többet, s egy fejesgól révén megérdemel­ten szereztek vezetést fél óra el­teltével. Szünet után keménye­déit a játék, a sérüléseket pedig cserék követték. A rövid ideig tartó kispesti szorításból kiszabat dúlva a békéscsabaiak bebiztosí­tották győzelmüket. G: Ronyecz 2, Hídvégi. Jó: Láza, Koszta, Csulik, Ronyecz, Halász, ill. a vendégek közül senki sem nyúj­tott átlagon felüli teljesítményt. Békéscsabai Előre FC—Kis­pest-Honvéd FC 2—1 (0—0) NB I-es ifjúsági B korcsopor­tos labdarúgó-mérkőzés, Békés­csaba, 50 néző. V.: Erdei. Békés­csaba: Szeles — Godár, Sallai, Tóth, Semjéni — Szeverényi (Szűcs Z.), Simon, Vandlik (Po- zsár), Lakatos (Oláh) — Szaba­dos, Forrai. Edző: Batke László. A békéscsabaiak győzelme nagy fegyvertény a listavezető ellen. G.: Pozsár, Forrai, ill. Zsiga. Jó: Tóth, Semjéni, Szabados, ill. a vendégek közül senki sem nyúj­tott elfogadhatót. (gyurkó) Az NB 1-es labdarúgó -baj­nokság állása: 1. BVSC 9 j 22— 8 28 2. FTC • 7­2 18— 7 21 3. Újpest (> 2 2 19—10 20 4. Csepel 5 3 3 20—15 18 5. Vasas 5 3 3 14—12 18 6. DVSC 5 3 3 12—11 18 7. Vác 5 2 4 21—17 17 8. MTK 4 3 3 16—11 15 9. Kispest 3 4 3 11—10 13 10. Győr 3 4 4 14—15 13 11. StadlerFC 2 6 3 13—15 12 12. ZTE 3 3 5 14—19 12 13. Békéscsaba 2 2 7 14—22 8 14. Parmalat 2 1 7 10—23 7 15. Haladás 1 3 7 9—26 6 16. Pécs* 2 2 7 9—15 5 *= három büntetőpont levonva A fehér mezes csabai fiatalok támadnak a Kispest elleni hazai találkozón. A lila-fehérek jó játékkal biztosan nyertek. Ifjúsá­gi A korcsoport: Békéscsabai Előre FC—Kispest-HFC 3—0 FOTÓ: LEHOCZKY PÉTER Ez történt még... Győr—Pécs 1—0 (0—0) Győr, 3000 néző. V.: Tóth V. Győri ETO FC: Jakab — Pető (Agics, 47.), Jagodics, Lantai — Ördög, Lakos, Miriuta, Hajszán (Korsós, 60.), Bor­dás (Virág, 77.) — Azoitei, Hámori. Pécsi MFC: Kovácsevics — Lajos, Szabados, Schneider — Tolocsko, Jaki, Bumb (Tököli, 46.), Uienes, Fehér (Ulrich, 70.) — Dárdai, Ulveczki (Senator, 58.). G.: Azoitei (54.). Jó: Lantai, Jagodics, Lakos, ill. Kovácsevics, Dárdai. Sikeresen mutatkozott be a győrieknél Póczik József, a csa­pat új edzője, hiszen hosszú idő után győzött a hazai gárda. Vác—MTK 2-1 (0-0) Vác, 3000 néző. V.: Kiss G. Vác FC- Samsung: Hámori — Nagy, Lévai, Kasza — Puglits, Siago, Rontanék (Andrássy, 75.), Vojtekovszki, Sán- . dór (Austin, 69.) — Vígh (Szoboszlai, 56.), Borgulya. MTK: Babócsy — Kuttor, Oprisan, Tamá­si — Horváth, Nyikiforov, Csertői, Farkasházy (Kenesei, 46.), Hamar — Illés, Csillag (Zsivótzky, 53.). Kiállítva: Hamar (10.). G.: Lévai (50.), Borgulya (76.), ill. Kenesei (90.). Jó: Nagy, Siago, Borgulya, ill. Kuttor, Illés, Zsivótzky. A korai kiállítás láthatóan meg­rázta az MTK-t. A tíz főre fo­gyott vendégcsapat nem tudta azt játszani, amit szeretett volna, így jobbára a váciak uralták a mezőnyt. A második félidőben mutatott harcos és ötletesebb já­tékával a Vác rászolgált a győzelemre. Vasas—DVSC 1-0 (1-0) Fáy u., 3000 néző. V.: Vágner. Vasas Casino Vigadó: Sáfár — Mónos, Geress, Juhár, Maczó — Máriási, Szilveszter, Galaschek, Simon — Gricajuk (Váczi 66.), Jován. DVSC- Epona: Horváth .— Gojan — Vadicska, Sándor Cs„ Pető— Dom­bi, Madar, Arany, Medvid — Sán­dor T„ Ilea. Kiállítva: Jován (67.). G.: Jován (23. p.). Jó: Maczó, Simon, Jován, ill. Sán­dor T„ Gojan. A mérkőzés első félidejében a Vasas játszott jobban, a második játékrészben azonban — Jován kiállításának is köszönhetően— feljött a vendégegyüttes. A pi­ros-kékek örülhetnek, hogy ott­hon tartották a három pontot. Stadler—ZTE 1-1 (1-1) Akasztó, 1500 néző, V: Mohácsi. Stadler FC: Békési — Dragoner — Reskó (Rumán, 66.), Makrickij, Nagy N. — Csehi I., Molnár, Jeremejev, Lehota (Balogh, 46.) — Csehi Z„ Nicsenko. Zalaegerszegi TE: Tóth — Kocsárdi, Balogh, Hor­váth J. — Sztipánovics, Lendvai (Szabó II. Zs„ 73.), Horváth A., Fújsz (Kovács Zs., 81.), Németh — Sebők, Preisinger (Szabó Z„ 86.). G.: Nicsenko (28.), ill. Reskó (27. p. — öngól). Jó: Makrickij, Békési, ill. Sebők, Kocsárdi. Alacsony színvonalú mérkőzé­sen, egyik csapat sem érdemelt győzelmet. Csepel—BVSC 2-3 (2-1) Csepel, 2 ezer néző. V.: Puhl. Cse­pel: Biró — Bereczki, Váczi, Medgyes, Ács — Jakab, Vancsa, Zombori, Puskás — Baranyi, Nagy T. BVSC: Koszta — Bondarenko, Csábi, Marozsán (Csordás (77.) — Bükszegi, Komódi, Molnár, Bog­nár, Farkas — Orosz, Vincze. Kiállítva: Farkas (74.). G.: Jakab (5., 34.) ill. Vincze (31., 92.), Bükszegi (54.) Jó: Jakab, Vancsa, Nagy T., ill. Csá­bi, Vincze, Bognár, Bükszegi, Orosz. Izgalmas, változatos, jó iramú mérkőzést vívott a két fővárosi együttes. A gyors hazai vezetőgól után kiegyenlített küzdelem ala­kult ki. Félóra után egyenlített a BVSC, ám három perccel később jött a másik oldalon a válasz. Szü­net után gyorsan egyenlített a listavezető. Ezután nagy küzde­lem alakult ki a győzelemért. PB MFGVO HÍRLAP Közéleti napilap. Főszerkesztő: dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: dr. Tóth Miklós ügyvezető igazgató. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; főszerkesztő: (66) 446-242; sportrovat: 451-114; telefax: (66) 441-020. Kiadói telefonszámok: (66) 441-545, telefax: (66) 450-198; hirdetés: telefon/fax: (66) 441-311; terjesztés: telefon/fax (66) 453-710. Az előfizetők részére terjeszti a Népújság Kft. az ügynökségein keresztül. Árusításban terjeszti a „DELHI R" Rt. Békés megyei üzeme, Békéscsaba Szabadság tér 1—3. Telefon (66) 443- 106 és egyéb terjesztőszervek. Előfizethetőa kiadónál (5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4.), valamint a területi ügynökségeknél ésa kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautab ánvon és átutalással. Előfizetési díj egy hónapra 595 Ft (63 Ft áfával). Készül: a Kner Nyomdában, Békéscsaba, Barossul 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068