Békés Megyei Hírlap, 1995. október (50. évfolyam, 231-255. szám)

1995-10-16 / 243. szám

1995. október 16., hétfő' & Kiszenvedett három pont Békéscsabai Előre FC—Parmalat FC 3—1 (2—1) SPOR't MELU*l'E NB I-es labdarúgó-mérkőzés, 4 ezer néző. V.: Cserna (Nyilas, Bajkai). Békéscsaba: Udvarácz 7 — Szenti 4, Csató S. 6, Kovács 6—Mracskó 5, Fodor 5, Major 5, Kasik 6—Szabados 4, Szarvas 6, Kulcsár 5. Edző: Pásztor József. Parmalat FC: Disztl 5 — Lőrincz 4, Keresztúri 5—2=3, Monyé 6, Bekő 5 — Dubecz 4, Zimmermann 6, Dvéri 6, Rósa 5 — Horváth 6, Pálfi 4. Edző: Szabó Károly. Csere: Dubecz helyett Nagy Lajos (5) a szünetben, Szabados h. Csató J. (5) az 53., Pálfi h. Varsányi (5) a 60., Lőrincz h. Varga (-) a 62., Szarvas h. Stancu (-) a 68., Fodor h. Nagy László (-) a 89. percben. Gólszerző: Szarvas (11-esből) a 10., Fodor a 16., Horváth a 32., Major a 69. percben. Sárga lap: Keresztúri (remlamálásért) a 16., Szabados (Rósa buktatásáért) a 17., Kovács (Pálfi felvágásáért) a 38., Zimmermann (Majort felvágta)a 68., Szenti (Horváth visszahú­zásáért) a 77., Varga (Stancu felvágásáért) a 87. percben. Kiállítva: Keresztúri a 64. percben. Szögletarány: 2:6 (1:3). A Parmalat elleni mérkőzés kezdőrúgását a Jeéá ■ I I T 1 I 1 ■ I I I I vásárolta meg Éppen két héttel ezelőtt az Újpest elleni találkozót megelőző órák­ban karambolozott Békéscsaba határában Silviu lorgulescu, a csabaiak pályaedzője, aki kisebb agyrázkódást szenvedett, s csak­nem egy hétig nyomta az ágyat. Most viszont helyet foglalt a kis­Vélemények Következik Az NB les labdarúgó-baj­nokság 11. fordulójának párosítása. Haladás VSE— Újpesti TE, Vasas—Deb­receni VSC, Kispest-Hon­véd FC—Békéscsabai Elő­re FC, Stadler FC—Zala­egerszegi TE, Csepel- Kordax—BVSC-Dreher, Győri ETO FC—Pécsi MFC, Vác FC-Samsung— MTK, Parmalat FC—Fe­rencváros. pádon: —Néha még most is érzek kisebb szédülést, de dolgozni kell! A csapatnak pedig elkeli mozdul­nia a holtpontról — mondta a mérkőzés előtt. 1. perc: az őrizetlenül hagyott Horváth megcélozta a békéscsa­bai kaput, ám Mracskó belelépett a nagy erővel meglőtt labda útjá­ba. amely a lábáról szögletre vá­gódott. 5. perc: Major közeli fejesét Lőrincz a gólvonalon állva fejelte vissza a mezőnybe. 10. perc: a 16-oson belülre betörő Majort Zimmermann buk­tatta. A játékvezető habozás nél­kül a 11-esre mutatott. A büntetőből Szarvas laposan a jobb alsó sarokba lőtt, Disztl jó irányba vetődött, ám a labda gyorsabb volt, és a hóna alatt vá­gódott a hálóba. 1—0. 13. perc: Kasik bal oldali be­adásából Szarvas a kivetődő Disztlbe lőtte a labdát. 16. perc: Szarvas ugrott ki a védők közül, de jobbra kisodró­dott, ezért lövés helyett okosan A MÉRKŐZÉS ELŐTT. Winkler János, a Békéscsaba elnökhe­lyettese: — Győzelem esetén feljebb kúszhatunk. Dobó János, a Békéscsaba elnökségi tagja: — Két góllal nyerünk. Zahorán György, a Békéscsabai technikai vezetője: — Az a csapat nyer. amelyik jobban akar. Jankulár István, a Békéscsaba elnökségi tagja: — Csak győzelmekkel csábítható vissza a közönség. Láza János, a Békéscsaba egykori játékosa: —■ Segíthet az Előre-szív. Moós János, a Békéscsaba tartalékcsapatának edzője: — Mostmár mindenféleképpen nyerni kell! Bognár Ferenc, a Parmalat szakosztályvezetője: — A tisztes eredményben bízom. Szalmási Tamás, a Parmalat utánpótlás vezetője: — Mindkét csápatnak nagy szüksége van a pontokra, ezért jó mérkőzést várok. Németh János, a Parmalat tartalékcsapatának edzője: — Szívem szerint mindkét csapatnak három pontot adnék. A SZÜNETBEN. Papp László, a Békéscsaba ügyvezető elnö­ke: — Nehéz lesz még a folytatás. Dobó János'. — A győzelemtől nem tágítok. Pillér Sándor, a Békéscsaba elnökhelyettese: — Jó iramú a mérkőzés. Silviu lorgulescu, a Békéscsaba pályaedzője: — Játszanunk kell, és további gólokat rúgni. Láza János: — A mezőnyben jobb a Parmalat, ha a játékban javulunk, nyerünk. Sülé István, a Békéscsaba utánopótlás szakágvezetője: — Látszik, hogy akar a csapat. Horváth Gábor, a Parmalat technikai vezetője: — Bízom az egyenlítésben. Bognár Ferenc: — Sokszor estünk abba a hibába, hogy negyed óra alatt két gólt kaptunk^ A MÉRKŐZÉS UTÁN. Papp László: — Tudtuk, hogy vízvá­lasztó lesz ez a mérkőzés. Winkler János: — A győzelem értékét növeli, hogy egy jó ellenfelet győztünk le. Schneider István, a Békéscsaba elnökségi tagja: — A felka­paszkodáshoz az ilyen verejtékesen megszerzett győzelmek is hoz­zátartoznak. Juhász Gyula, a Békéscsaba intézője:—Nem gondoltam volna, hogy ilyen nehéz lesz... Silviu lorgulescu: — A szünet után nehezen tartottuk az ellenfe­let, mégis voltak helyzeteink, sőt gól is rúgtunk. Bognár Ferenc:—Pedig a szünet után jobbak voltunk... Horváth Gábor:— Gratulálok a Békéscsabának. Edzői nyilatkozatok középre gurított, ahol Fodor ér­kezett. A középpályás három lépésről belsővel a jobb alsó sa­rokba pofozta a labdát, 2—0. 30i perc Rósa lövését Udvarácz kispárgázta. 32. perc: Rósa célozta meg nagyerővelacsabaikaputa 16-os vonaláról, ám Udvarácz a helyén volt, kezéről azonban balszeren­cséjére Horváth elé hullott a lab­da, aki ismételt, a kapuba tartó labdát a visszaérkező Csató S. a gólvonal mögül tudta kivágni, 2—1. 38. perc: Horváth estében lőtt a 11-es tájékáról, Udvarácz hárí­tott. 49. perc: Horváth lövését Udvarácz remekül fogta. 54. perc: Pálfi fejese nyomán húzta le a labdát Udvarácz. 58. perc: Nagy Lajos jobb ol­dali beadását követően ismét Horváth fejelhetett kapura, ám Udvarácz jó reflexszel kitolta a labdát. 64. perc: Keresztúri a felező­vonalnál ártalmatlan helyzetben beleütött a labdába, amiért a játékvezető a sárga lapot húzta elő a zsebéből, ám mivel a vendé­gek védőjének volt már ilyen kár­tyája, ki is állította őt Csema já­tékvezető. 69. perc: a frissiben beállt Stancu lefejelte a labdát Major elé, aki szemben a kapuval a 16- osról váratlanul laposan lőtt, Disztl az ellenkező irányba moz­dult, és mire eszmélt, már csak lábbal tudott a labdába érni, amely a bokájáról vágódott a kapu közepébe, 3—1. 78. perc: Dvéri 25 méteres bal felső sarokra tartó óriási szabad­rúgását húzta le Udvarácz. 90. perc: Kulcsára leshatárról ugrott ki, 15 méteres vágta után 14 méterről megcélozta a kaput, ám Disztl hihetetlen reflexszel ki­tolta a labdát. Nagy lendülettel kezdett a Békéscsaba, láthatólag hamar Pásztor József, a Békéscsaba edzője: — Az első félórában nagyon jól játszottunk, további gólokat érhettünk volna el. Ezután a csapat visszavett a tempóból, ez megbosszulta magát, s mivel nem tudtunk ritmust váltani, végül megszenvedtünk a három pontért. — Az ellenfél miután tíz főre fogyatkozott, egyenrangú partner maradt... — Sajnos nem mertünk játszani, de az is tény, hogy néhány játékostól nem várhatok többet annál, mint amire képes mostanában. A gárdában hárman szerepelnek olyanok, akik szerelni is tudnak, s egyáltalán elfogadható teljesítményt nyújtanak védekezésben. Dé ennek ellenére voltak még lehetőségeink a gólszerzésre a szünet után is, ám nem koncentrált megfelelően egy-két támadónk. Szabó Károly, a Parmalat edzője: — Mezőny fölényben játszot­tunk, csakhogy a labdarúgást gólra játsszák. A döntetlent megérde­meltük volna, de úgy vélem, a játékvezető nem egyforma mércével szabta ki ítéleteit. Más lett volna a végeredmény, ha mi is kapunk egy jogos 11 -est vagy ha nem lett volna a kiállítás. Ez utóbbinál meg kell jegyeznem, hogy az első sárga lapot nem Keresztúrinak, hanem Bekőnek kellett volna kapnia. Nem beszélve arról, hogy a csabaiak második gólja lesállásból született. —Tíz emberrel is bátran rohamoztak... — Tény, hogy nekünk több lehetőségünk nyílt a támadásokra, hiszen a Békéscsaba visszaállt. De hiába a mezőnyfölény, ha gólkép­telenek vagyunk. —A mérkőzés előtt még a győzelemben is reménykedett. — Valóban úgy érkeztünk, hogy van keresnivalónk. De két szerencsétlen gól is sújtott bennünket. tudtára akarta adni ellenfelé­nek, hogy milyen lesz a 10. for­dulóban a pontleosztás a Kór­ház utcában. A fehérváriak a lestaktikát hívták segítségül, amely nagyon gyakran ötödik védőként segített is rajtuk. Szarvas büntetőgólját követő­en a 16. percben is erre számí­tottak a vendégek, a csabaiak második góljánál lest rekla­máltak, ám a játékvezető Ke­resztúri alakítását nem vette jó néven. Ettől függetlenül a Bé­késcsaba jogosan jutott a két­gólos előnyhöz. A hazaiak úgy gondolták, ez már elég is az üd­vösséghez. Nem osztotta ezt a véleményt a fehérvári legény­ség, feladta a „csak a biztonsá­gos védekezés” elvét, s egyre bátrabban támadott. Lestakti­kájuk a folytatásban jól műkö­dött, nem kevesebbszer mint hét alkalommal akadtak el Kasikék emiatt. A tűzpárbaj- ban is feljavultak a vendégek (5:4 volt az arány javukra), nem véletlen, hogy a szünetig szépítettek. Ä fordulás után a Parmalat játszott a Nappal szemben, ám ez nem zavarta Disztlt, ugyanis egyre ritkábban jutottak át a felezővonalon a hazaiak. Mind többször pattogott a csabai tér­félen a labda, és ezzel arányo­san akadt dolga Udvarácznak. Ébresztőt kiabált a helyi publi­kum, miközben Keresztúri meggondolatlan kezezésével hátrányba hozta csapatát. De még ez sem sokat változtatott a játékon: jött előre a Parmalat, védekezett a Békéscsaba. A szemmel láthatóan fáradó há­zigazdák erejéből csak szórvá­nyos ellentámadásra futotta. Az emberelőnyt használta ki Major, akinek lövésénél Disztl hibázott. Talán az lehet ment­sége, hogy egyre élsebben sütött a szemébe a Nap. Darált a ven­dégcsapat, ám az emberhát­rány megbosszulta magát, mert mind ritkábban tudtak a 16-oson belülre kerülni. A Bé­késcsaba foggal-körömmel vé­dekezett, és végül kihúzta újpbb kapott találat nélkül, noha ebben a félidőben már hétszer találták el a kaput a fehérváriak, ha be nem is talál­tak. Békéscsabai Előre FC—Par­malat FC 2—0 (1—0) Tartalékbajnoki-mérkőzés, Békéscsaba, 200 néző. V.: Me­zei. Békéscsaba: Nagy Zs. — Nagy K., Laurinyecz, Czipó, Lonovics — Ónodi (Petruzsán), Csepregi, Némethy (Kurilla), Kovács P. (Kvasz) — Fehérvári (Bálint), Dani. Edző: Moós Já­nos. G.: Fehérvári, Csepregi. Jó: Nagy Zs., Czipó, Csepregi, ill. Fésű, Csordás, Schneider. 1975-ben országos döntőt nyert Békés megyei válogatott— 1967-es bajnok Előre Spartacus 5—3 (3—0) Békéscsaba. V.: Leinhardt. 1975-ösök: Uhrin — Gonda, Plástyik, Mohácsi, Ravasz — Szebegyinszki, Cserháti, Csepre­gi, Steigerwald — Friderikusz, Lehoczki. 1967-esek: Tóth M. (Papp) — Szűcs M., Dobó, Litauszki, Dávid — Láza, Ko­vács G., Jankulár, Sülé (Kuba), Német, Schneider. G.: Szebe­gyinszki 2, Friderikusz, Steiger­wald, Csepregi, ill. Schneider, Dobó (11 -esből), Láza. Az NB I-es tudósítást készí­tette: Gyurkó Mihály, Já­vor Péter. Fotó: Lehoczky Péter gKÉS MEGYEI HÍRLAP Ez történt még Ferencváros—Stadler FC 3-0 (2-0) Üllői út, 8000 nézó'. V.: Juhos. Fe­rencváros: Hajdú — Telek — Szűcs (Zavadszky 46.), Keller — Milova- novic, Vincze O. (Schultz 63.), Nyi­las, Lisztes, Kecskés — Kuntic, Kopunovic (Fatusi 55.). Stadler FC: Nagy G. (Békési 14.) — Makrickij (Deme 86.) — Balogh, Nagy N. — Reskó, Kertész, Csehi Z„ jereme- jev. Csehi I. — Kovács Zs. (Rumán 46.), Nyicsenko. G.: Vincze O. (8.), Lisztes (11.), Zavadszky (90.). Jó: Telek, Vincze ()., Keller, Nyilas, a Stadler FC-ból senkit nem lehet kiemelni. MTK—Vasas 0—0 Hungária körút, 5000 néző. V.: Márton. MTK: Babócsy — Jávorka — Kuttor, Szekeres — Farkasházy (Szabó Z., 79.), Csillag, Horváth, Illés, Nyikiforov — Csertői, Hamar (Kenesei K., 70.). Vasas: Sáfár — Mónos (Herczeg, 79.), Juhár, Geress, Maczó — Szilveszter, Mári- ási, Galaschek, Simon — Gricajuk (Fischer, 54.), Jován (Pál, 88.). Jó: Szekeres, Illés, ill. Sáfár, Juhár. Pécs—Vác 0—0 Pécs, 2000 néző, V.: Kiss B. Pécsi MFC: Kovácsevics — Lajos, Szaba­dos, Schneider — Tolocsko, Bumh, Dárdai, Jaki, Fehér — Ulveczki, Pest R. (Bujdak, 63. p.). Vác FC- Samsung: Hámori — Kasza, Nagy, Siago — Vojtekovszki, Schwarcz (Nyikos, a szünetben), Lévai, Víg, Romanek (Sándor, 65. p.) — Borgu­lya, Austin (Andrássy, 73.). Jó: Szabados, Schneider, ill. Hámo­ri, Nagy. ZTE—Csepel 2-1 (1-0) Zalaegerszeg, 6000 néző. V.: Lettrich. Zalaegerszegi TE: Tóth — Kocsárdi, Balog, Horváth J. — Sztipánovics (Szabó Z., 83.), Fújsz (Kovács Z., 90.), Horváth A„ Lendvai, Németh — Sebők (Szabó II., 79.), Preisinger. Csepel SC: Biró — Tyukodi. Ács, Petrók — Medgyes, Vancsa (Aszódi, 83.), Ja- káb, Zombori, Bubcsó (Bereczki, 69.) — Baranyi, Burillák. G: Németh (4L, 63.), ill. Tvukodi (71.). Jó: Kocsárdi. Lendvai, Németh. Preisinger, ill. Bíró, Tyukodi, Ács. DVSC—Haladás 3-0 (1-0) Debrecen, 7 000 néző. V.: Hanyecz. DVSC-Epona: Horváth B. (Téglási, 88. ) — Gojan — Pető, Sándor Cs., Szathmári — Dombi, Arany, Ma­dár (Magyari, 88.), Medvid (Dobos, 89. ) — Sándor T., Ilea. Haladás VSE: Kurucsai — Zugor, Tóth M., Bognár (Tóth L., 85.), Neudl — Schneider (Németh, 69.), Kovács S., Somfalvi, Majoros — Fehér, Negrau. G.: Ilea (45.p.), Arany (47.), Pető (82.). Jó: Gojan, Szatmári, Medvid, Ilea, ill. Bognár, Kovács, Fehér. BVSC—Győr 2-0 (0-0) Budapest, Szőnyi út. 3000 néző, V: Bognár. BVSC-Dreher: Koszta — Csábi — Molnár, Bondarenko, Far­kas — Bükszegi (Csordás 53.), Ko­módi, Aranyos — Bognár — Orosz, Potemkin. Győr: Jakab — Jagodics — Pető, Bordás (Lakos 78.), Lantai — Ördög, Miriuta (Korsós 83.), Hajszán (Moke 78.), Virág — Há­mori, Azoitei. G.: Komódi (68., 78.) Jó: Molnár, Komódi, Bognár, Csor­dás, ill. Jagodics, Hajszán. Az NB I-es labdarúgó baj­nokság állása 1. BVSC 8 1 1 19— 6 25 2. Ferencváros 7­2 18— 7 21 3. Csepel SC 5 3 2 18—12 18 4. Debrecen 5 3 2 12—10 18 5. Újpesti TE 5 1 2 16— 8 16 6. MTK 4 3 2 15— 9 15 7. Vasas 4 3 3 13—12 15 8. Vác 4 2 4 19—16 14 9. Kispest-HFC 3 3 2 9— 7 12 10. Stadler FC 2 5 3 12—14 11 11. Zalaegerszeg 3 2 5 13—18 II 12. Győri FC 2 4 4 13—15 10 13. Békéscsaba 2 1 7 13—21 7 14. Parmalat 2 1 7 10—23 7 15. Pécsi MFC * 2 2 6 9—14 5 16. Haladás VSE 1 2 7 8—25 5 Kulcsár húz el Monyé mellett. Régen várt győzelemmel zárta a tizedik fordulót a Békéscsaba a labdarúgó NB I-ben *=3 büntetőpont levonva. Az UTE—Kispest mérkőzést ma játsszák, a tv2 közvetíti. RF.KF.S MF.GYFI HÍRI.AP Közéleti napilap. Főszerkesztő: dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: dr. Tóth Miklós ügyvezető igazgató. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; főszerkesztő: (66) 446-242; sportrovat: 451-114; telefax: (66) 441-020. Kiadói telefonszámok: (66) 441-545, telefax: (66) 450-198; hirdetés: telefon/fax: (66) 441-311; terjesztés: telefon/fax (66) 453-710. Az előfizetők részére terjeszti a Népújság Kft. az ügynökségein keresztül. Árusításban terjeszti a „DELHIR” Rt. Békés megyei üzeme. Békéscsaba Szabadság tér 1—3. Telefon (66) 443- 106 és egyéb terjesztő szervek. Előfizethetőa kiadónál (5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4.), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással. Előfizetési díj egy hónapra 595 Ft (63 Ft áfával). Készül: a Kner Nyomdában, Békéscsaba, Baross út 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068