Békés Megyei Hírlap, 1995. június (50. évfolyam, 127-151. szám)

1995-06-06 / 130. szám

0 1995. június 6., kedd SPOKV MELL’ .éklet A tavaszi kilencedik x Békéscsabai Előre FC—Vác FC-Samsung 0—0 NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 6 ezer néző. V.: Kurmai (dr. Bozóky, Fazekas). Békéscsaba: Baji 5 — Szenti 5, Csató S. 4, Zahorán 5 — Mracskó 5, Fodor 6, Csató J. 6, Vlaicu 5, Kasik 5 — Major 4, Kulcsár 5. Edző: Pásztor József. Vác: Koszta 6 — Lévai 5, Kasza 5, Schwarcz 5 — Nyikos 4, Sallai 5, Romanek 5, Vig 5, Aranyos 6 — Nyilas 6, Füle 4. Edző: Csank János. Csere: Major helyett Szarvas (5) az 57., Nyilas h. Andrássy (-) a 80., Kasik h. Horváth (-) a 84., Vig h. Farkas (-) a 88. percben. Sárga lap: Romanek (Fodor buktatásáért) a 14., Lévai (rátar­tott Szarvas lábára) az 58., Szenti (felvágta Fülét) a 72., Vig (rátartott Csató S. lábára) a 76., Sallai (a kitörő Szarvast hátulról felvágta) a 82., Szarvas (reklamálásért) a 87. perc­ben. Szögletarány: 11:7 (4:5). Edzői nyilatkozatok Pásztor József, a Békéscsaba edzője: — Az első húsz percben jobban futballozott a Vác, azt követően kiegyenlítődött a játék, így igazságosnak érzem a pontosztoszkodást, bár kis szerencsé­vel győzhettünk is volna, hiszen voltak helyzeteink. Egyébként a Vác jól zárt területet, sem jobbról, sem balról nem tudtunk igazán mögéjük kerülni. — A döntetlen általában jó eredménynek számít, a mostani viszont bizarrnak tűnik... — Ez a döntetlen sem nekünk, sem a Vácnak nem jó. Ha valaki arra gondol, hogy „beikszeltünk”, az téved. A kétjátékos, Szenti és Szarvas, akkor biztos, hogy nem sárgul be, ha ez megbeszélt eredmény lett volna. Ettől én is, de Csank is messze áll. — A Magyar Kupa fiaskót követően gondoltál arra, hogy valamivel meglepheted kollégádat? — A Vác egy nagyon szervezett csapat, mindenki tudja a helyét, feladatát, a jelenlegi helyezésük nem a valós tudásukat tükrözi. Ettől sokkal jobb csapat. Nem játszott két válogatottjuk, Nagy és Puglits, mégis nagyon jól védekeztek, és keveset kockáztattak. Igaziból nem tudtuk őket meglepni, így az adott szituációk döntöttek, amikből gól nélküli döntetlen kerekedett. Csank János, a Vác edzője: — A mérkőzésre megfogyatko­zott kerettel készültünk, vagyis tartalékosán léptünk pályára, de bíztam abban, hogy hittel futballozik a csapat. S nem is csalód­tam. Tényleg nem voltunk megtörve, csak megfogyatkozva, s amit reméltem, bekövetkezett: jó játékkal pontot szereztünk. S az volt a fő cél, hogy ne kapjunk ki. Emellett még játszottunk is. Nem lehet azt mondani az első félidő alapján, hogy gyengél­kedtünk volna. A Békéscsaba nagy erővel rohamozott a második félidőben, ezt nehezen vészeltük át, de sikerült, s időnként meg is villantunk. —Hasznosították a Magyar Kupa-beli találkozó tapasztalata­it? — A két csapat már nagyon jól ismeri egymást, bármit próbáltunk játszani, vagy valami mást vinni a pályára, nem tudtunk túljárni ellenfelünk eszén. Variáltuk az öszeállítást, de igazi meglepetést nem tudtunk okozni. így egyenlő erők küzdel­me volt ez a 90 perc, az első játékrész a miénk, a második a Békéscsabáé volt. —Mennyire tartott attól, hogy tartalékos a csapata? — Azt hittem, hogy keveset fogjuk birtokolni a labdát, s attól féltem, hogy nem mernek majd játszani a fiatalok, de szerencsére nem így történt. Persze, ha az eljén egy kicsit pontosabbak vagyunk, akkor előnyt is szerezhettünk volna. Vártuk, hogy a csabaiak rohamoznak majd, e helyett a kezdetben elsősorban távoli lövésekkel próbálkoztak, hiszen mi behúzódtunk. Nem volt több helyzete a Békéscsabának, csupán a szögleteik voltak veszélyesebbek. Egyébként az első félidőben sok labdát elveszí­tettünk, s ezzel felkínáltuk az ellentámadások lehetőségét. Ezzel magunknak okoztunk nehéz perceket. —Ettől függetlenül elégedetnek tűnik... — Valóban így van, örülök a pontnak, s tényleg nem tudok rosszat mondani a játékosokról. Csank János a mérkőzés előtt arra panaszkodott, hogy egy csapatravaló sérültje, eltiltottja van. Úgy vélte, ha legalább Nagy, Puglits és Kriska pályára léphetne, akkor nagyobb eséllyel vennék fel a küzdelmet. Pásztor ugyanakkor azt taglal­ta, hogy Horváth gyengén mu­zsikált Nagykanizsán, ezért Ma­jornak szavaz bizalmat. Szarvasról pedig elmondta: még nem kétfélidős játékos. Füle szerette volna bemele­gíteni Bajit a 4. percben, de csúnyán fölévágta a labdát. A túloldalon Mracskó járt hason­lóképpen, amikor 18 méterről tüzelt. A 20. percben Vig balról szabadrúgásból emelte be a lab­dát, Füle a védők gyűrűjében magasra ugorva hét méterről fö­lé bólintott. Az első igazi nagy helyzet a 22 percben alakult ki, amikor Schwarcz váratlanul 15 méterről célzott, Baji lábbal mentett, a kipattanó labdából Aranyos ismételhetett, aki 12 méterről ballal kapura tűzte, eb­be a csabai portás ujjheggyel beleért, s a labda onnan a bal oldali kapufa élét érintve hagyta el a játékteret. A 26. percben ismét Aranyos volt a főszereplő, ám távoli lövését vetődve fogta Baji. A 34. percben Csató J. óriási szólót vágott ki, a vendég­térfél közepétől indulva három védőt kicselezett, már a 16-oson belül járt, jól is célzott, ám a jobb alsó sarok felé tartó labdát Koszta vetődve kitomázta. A 41. percben Aranyos nagy erejű lövésébe Zahorán lépett bele, onnan vágott a labda a mezőny­be. A félidő lefújása előtti perc­ben Csató J. elé perdült a labda, s ő 20 méterről a felső kapufát találta telibe nagy erővel. Szünet után a 46. percben Major jobb oldali beadását Kulcsár fejelte kapura, de a labda Koszta könnyű zsákmá­nyának bizonyult. Az 50. perc­ben Szenti közeli lövésébe be­leléptek a védők, a labda Csató J. előtt landolt. A középpályás jobb alsó sarkos lövését ujj­heggyel, vetődve kitolta Kosz­ta. Az 53. percben Csató J. 22 méteres szabadrúgása után Koszta csak másodjára kapa­rintotta meg a labdát. Ugyanez a jelenet öt perccel később egy az egyben megismétlődött. A 67. percben Csató S. röviden szabadított fel, ezt Aranyos szerette volna kihasználni, de a 16-os bal sarkáról, ha centi­méterekkel is, fölé durrantott. A 78. percben Kulcsár fejelt mellé egy szabadrúgásból be­lőtt labdát. Két perccel később Csató J. 20 méterről jobb kül­sővel a bal kapufa fölé csavart. A 86. percben Csató S. 35 mé­terről „dühből” lőtt, Koszta nyújtózkodva szögletre tolta a labdát. Közvetlen a lefújás előtt Aranyos a 16-osról kapu­ra lőtt, a gólba tartó labda azonban Csató S. fejéről szög­letre vágódott. A korábbi hetekben a Bé­késcsaba mondhatta el ma­gáról, hogy hétről hétre vál­tozó összeállításban kényte­len pályára lépni a sok sérült miatt, most a Vác került ha­sonló helyzetbe: szám szerint hét labdarúgó dőlt ki a sor­Következik Az NB I-es labdarúgó­bajnokság 29. fordulójá­ban következik. Június 17., szombat, valamennyi 17 óra: Debrecen—Kis­pest, Csepel-Kordax— Békéscsabai Előre FC, Vasas—Zalaegerszeg, Nagykanizsa—Győri FC, Vác—Újpest, Stadler FC —Sopron, Ferencvá­ros—Parmalat FC, Pécs—BVSC. ból, sérülések, betegség és sárga lapok miatt. így olyan összeállításban léptek pályá­ra a vendégek, amilyenben még edzőmérkőzésen sem próbálkoztak. A házigazdák sem voltak valami acélosak: ha néhányan fel is épültek, közülük egyesek meg sem közelítették korábbi teljesít­ményüket. Ez az első perctől meg is látszott a mérkőzésen: két erőtlen csapat „támasz­kodott” egymásnak. Nem vitték túlzásba az Írómat, nem idegeskedtek. A portá­soknak pedig különösen nem volt szükségük Andaxinra, hiszen a kapuk végképp nem forogtak veszélyben. Talán még Pásztor edző volt a „leg­izgágább”, ugyanis időnként felugrott és erőteljesen kor­holta játékosait. Jellemző az első félidőre, hogy mindössze két-két kapuralövést jegyez­hettünk fel, ezekből is csak egy-egy volt gólszagú. így né­zőbosszantó első 45 percet láthattunk. Az öltözőben igencsak le­hordhatta játékosait a hazai­ak mestere, ami meg is lát­szott a folytatáson. Némi­képp emelkedett az iram, ve­szélyesebb lett a Csaba, de Koszta kapus is legalább ennyivel jobb teljesítményt nyújtott, így végül is nem vál­tozott semmi. A hazaiak edzője nem titkoltan azért játszatta elöl Majort, hogy ott meg tudja tartani a lab­dát, s talán csetlése-botlása közepette betalál egyszer. Ez most nem jött be, ugyanis Major csak annyit tartott be az „utasításból”, hogy cset- lett-botlott, de teljesen ártal­matlannak bizonyult. Szarvas beállításával dina­mikusabb lett a Békéscsaba, ám a nagy akarás csak a csa­bai szögletek gyarapodásán látszott meg. Az idő előreha­ladtával egyre inkább bele­törődött a megmásíthatat- lanba mindkét gárda, no meg a publikum is, amely azon­ban meglehetősen nagy kese­rűséggel vette tudomásul, hog ismét gólképtelen a csa­pata Nemtetszését azzal fe­jezte ki, hogy idő előtt el­hagyta a lelátót. Békéscsabai Előre FC—Vác FC-Samsung 1—1 (1—1) Tartalékbajnoki mérkőzés, Békéscsaba, Vandháti út, 300 néző. V.: Tóth P. Békéscsaba: Udvarácz (Steigerwald) — Molnár (Tóth J.), Marius, Ko­vács K„ Pálfi — Balázs, Nagy K. (Rau), Csepregi, Kovács P. — Dobi, Tóth Cs. Edző: Moós János. Vác: Halász — Bagó- csi, Nagy T., Boda — Vinkler, Hajnal (Papp), Puglits, Vén — Mester, Kádár, Ferencz. Edző: Majnik János. A felázott fű-2 talaja használhatatlannak bi­zonyult, ezért a Vandháti úti salakos pályára vitték át a mér­kőzést. A játéktér göröngyös, hepehupás és kövekkel teli volt, amelyet a kezdés előtt igyekeztek kidobálni a partvo­nalon túlra a játékosok. Ezért a mérkőzés 15 perc késéssel kezdődött. Ráadásul a háló sem volt felfüggesztve kellő­en, s mire előkerült valami­lyen kötözőanyag, igencsak derült a publikum. A játéktér siralmas állapota láttán találó­anjegyezte meg egy szurkoló: „Ez a pálya az NB I szégyene”. Kiállítva: Boda a 82. percben lerántásárt. G.: Kovács K„ ill. Ferencz. jó: Kovács K., Csep­regi, Tóth Cs„ ill. Nagy T„ Vén. Az NB I-ES TUDÓSÍTÁST készítette: Gyurkó Mihály, Jávor Péter. Fotó: Kovács Erzsébet Vélemények A MÉRKŐZÉS ELŐTT. Winkler János, a Békéscsaba elnök- helyettese: — Több okból is győznie kell a csapatnak... Zahorán György, a Békéscsaba technikai vezetője: — Ma egy szimpatikus együttest sodrunk végveszélybe. Dobó János, a Békéscsaba elnökségi tagja: — A dobogóhoz győzni kell. Juhász Gyula, a Békéscsaba intézője: — A hajrában minden pontnak hatványozott értéke van. Szenti Zoltán: — Győzelemre számítok. Moós János, a Békéscsaba tartalékcsapatának edzője: — Kemény küzdelem várható, egygólos győzelmet remélek. Ogrincs Pál, a Békéscsaba utánpótlásedzője: — A Vác van olyan rutinos és egységes, hogy döntetlenre képes legyen. Jankulár István, a Békéscsaba fegyelmi bizottságának tag­ja: — Ideje lenne végre itthon is nyerni. László Attila, a Vác klubigazgatója: — A forduló legkemé­nyebb mérkőzése várható. Koszta János : — Egy biztos,jó mérkőzés lesz. Pálinkás Ferenc, a Vác gyúrója: — Győznünk kell! Laurinyecz György, a Hetes Kft. ügyvezetője: — 2—1-re nyer az Előre. Klembucz Ferenc, a Békési FKC technikai vezetője: — Elképzelhető, hogy a harmadik helyre tornázzuk fel magunkat. Majnik János, a Vác tartalékcsapatának edzője: — Pontot remélek. A SZÜNETBEN. Pásztor József: — Egyelőre jól zár a Vác, de bízom benne, hogy kinyitjuk a reteszt. Dr. Dányi József, a Békéscsaba orvosa: — Csak egy kis szerencse kellene. Láza János, a Békéscsaba egykori játékosa: — Úgy érzem, hogy ez marad az eredmény. Sajnos... László Attila: — Amit mondtam, eddig beigazolódott. Csank János: — Folytatni kell azt, amit a szünetig játszot­tunk. Moravszki János rendőr őrnagy: — A döntetlen egyik csapatnak semjó.^ A MÉRKŐZÉS UTÁN. Roxin György, egykori NB I-es játékvezető: —Tartottak egymástól a csapatok. Zahorán György: — Ilyen támadójátékkal nem lehet győzni. Szűcs Mihály, a Békéscsaba elnöke: — Kiegyensúlyozott játék, igazságos eredménnyel. Silviu Iorgulescu, a Békéscsaba pályaedzője: — Sajnálom, hogy elmaradt a győzelem, pedig közelebb álltunk hozzá. MARKAKEPVISELET Szalon: Békéscsaba, Gyóni G. u. 17. Nyitva: hétköznap 9—17 óráig, szombaton 9—12 óráig. Tel./fax: (66) 450-622. Szerviz, alkatrész: Békéscsaba, Bartók B. út 46—50. Szerviz nyitva: hétköznap 7.00—15.30 óráig. Alkatrész nyitva: hétköznap 8.00—17.00 óráig. Telefon: (66) 324-788. Tel./fax: (66) 442-748. Időpont-módosítás Mint tudott, a Békéscsaba az UEFA-Intertotó Kupa magyar résztvevője. A nemzetközi sorozat első játéknapja a hazai bajnokság utolsó fordulójára esik. Éppen ezért a június 24-ére, szombatra kisorsolt Pécs elleni zárófordulót előbbre hozták. Eredetileg június 21-éré, szerdára. A legújabb információ sze­rint megegyezett a két klub abban, hogy még egy nappal korábban rendezik az összecsapást, azaz kedden játszanak — feltéve, ha az MLSZ is áldását adja a legújabb időpontra. Fodor (középen fehér mezben) sokszor tört előre jól, de a váciak eredményesen akadályozták meg a csabaiak gólszerzési lehetőségeit RFKFS MFIiVFi HÍRHP Közéleti napilap. Főszerkesztő: dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedziclsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: Andreas Giinther és dr. Tóth Miklós ügyvezető igazgatók. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; főszerkesztő: (66) 446-242; sportrovat: 451-114; telefax: (66)441-020. Kiadói telefonszámok: (66)441-545; hirdetés: telefon/fax: (66)441-311; terjesztés: telefon/fax(66)453-710. Az előfizetők részére terjeszti a Népújság Kft. az ügynökségein keresztül. Árusításban terjeszti a „DÉLHÍR” Rt. Békés megyei üzeme, Békéscsaba Szabadság tér 1—3. Telefon (66) 443-106 és egyéb terjesztő szervek. Előfizethetőa kiadónál (5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4.), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással. Előfizetési díj egy hónapra 437 forint, negyed évre 1254 forint, fél évre 2448 forint. Készül: a Kncr Nyomdában, Békéscsaba, Baross út 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068