Békés Megyei Hírlap, 1995. június (50. évfolyam, 127-151. szám)

1995-06-19 / 141. szám

0 1995. június 19., hétfő SPOK? j^BEKES MEGYEI HÍRLAP Csak a levegő volt forró Csepel-Kordax—Békéscsabai Előre FC1—1 (0—0) NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Budapest, Csepel, 500, néző. V.: Vavika (Bognár, Stander). Csepel: Hajdú 6 — Tyukodi 5, Szalai 6, Bereczki 4 — Jakab 5, Puskás 5, Medgyes 5, Zombori 4, Nagy T. 6 — Pena 5, Azoitei 4. Edző: Varga István. Békéscsaba: Baji 5 — Mracskó 6, Usmajev 6, Zahorán 6 — Balogh 5, Csató S. 6, Csató J. 6, Dávid 5, Kasik 5 — Fodor 5, Kulcsár 5. Edző: Pásztor József. Csere: Azoitei helyett Szekeres (5) az 50., Zombori h. Danko (-) a 65., Dávid h. Horváth (-) a 77., Kasik h. Major (-) a 85. percben. Gólszerző: Dávid a 47., Puskás a 68. percben. Sárga lap: Nagy T. (lerántotta Mracskót) a 28., Mracskó (Szeke­rest buktatta) az 55., Balogh (elkaszálta Nagy T. lábát) a 85. percben. Szögletarány: 4:14 (0:8). A békéscsabai csapatban az eredetileg megadottal ellentét­ben Usmajev kapott játéklehető­séget, Major pedig a kispadra ült. A második percben Kulcsár riogatta Hajdú kapust, amikor Kasik jobb oldali szögletéből öt méterről fölé fejelt. A túloldalon Pena szabadrúgása az ég felé zúgott el. A 9. percben Bereczki 35 méterről nagyon jól eltalálta a labdát, ám a jobb felső sarok elől Baji kitornázta. Két perccel később Zombori a bal összekötő helyén betört, az alapvonalig fu­tott, majd onnan beemelt, Azoi­tei négy méterről azonban na­Vélemények A MÉRKŐZÉS ELŐTT. Perlaky István, a Csepel pályaedzője: —; Remélem, újdonsült csapatkapitányunk, Jakab Csaba győzelem­re vezeti a csapatot. Dr. Kreisz Károly, a csepeliek orvosa: — Nyernünk kell ahhoz, hogy fellélegezhessünk. Vincze Miklós, a hazaiak technikai vezetője: — Nagy csatában legyűrjük a csabaiakat. Catalin Azoitei: — Utolsó hazai mérkőzésünkön emlékezetes teljesítményt kellene nyújtanunk. Kiss Imre, a Csepel SC elnöke: — Álmomban sem gondoltam az évad elején, hogy az utolsó meccseken azért izgulhatunk, hogy osztályozót kell játszanunk vagy sem. Szőke István, a Genesis Rt. kelet-európai igazgatója: — Az utóbbi öt évben csak háromszor voltam labdarúgó-mérkőzésen, mindháromszor a csabaiak meccsén. Szimpatikusak, és gondolko­dom rajta, hogy milyen módon tudok segíteni anyagi gondjaikon. Silvia Iorgulescu, a Békéscsaba pályaedzője: — Valami azt súgja, hogy 2—1-re nyerünk. Juhász Gyula, a Békéscsaba intézője: — Még a harmadik helyről sem mondtunk el, de ehhez most be kell gyűjtenünk a három pontot. Jura Usmajev: — Nem szeretnénk gólt kapni, annál inkább lőni. Szűcs Mihály, a Békéscsaba elnöke: — Győzelmet várok, de a döntetlen is jól jönne. Szenti Zoltán: — A tarcsi meccsen kemény volt a pálya, a gólom után cserét is kértem, hiszen kedden újra pályára kell lépnünk. Zahorán György, a Békéscsaba technikai vezetője: — Szeren­csés esetben győzelmünkkel felmászhatunk a dobogóra. Sipos Aladár, a Békéscsaba törzsszurkolója: — Meglátja, döntetlen lesz. A SZÜNETBEN. Ács Gusztáv, a csepeliek nemrégiben ope­rált játékosa: — Két nagy helyzetünkből legalább az egyiket értékesíthettük volna. Gálhidi György, a Csepel egykori játékosa: — Ha Azoitei ügyesebb, már vezethetnénk. Zombori Sándor újságíró, akinek fia a Csepel középpályása: — A Békéscsaba sokkal jobb csapat, de ez még egyelőre nem mutatkozik meg az eredményben. Zahorán György: — Két tartalékos csapat küzdelme. Van még esélyünk, de ha ma Szarvas játszhatott volna, talán már vezetnénk is. Sipos Aladár: — Siralmas, hogy csupán ennyi ember kíváncsi ma gyón gyengén a bal kapufa mel­lé fejelt. A 15. percben egy bal oldali szögletet a védők röviden kifejeltek, Mracskó berobbant, és 13 méterről jobb külsővel a bal alsó sarok felé pörgette a labdát, ám Hajdú vetődve hárí­tott. A 18. percben Kulcsár a szögletzászlótól jó ütemben adott be a felfutó Kasiknak, aki kapásból megcélozta a bal alsó sarkot mintegy 16 méterről, a csepeliek portása ismét nagy bravúrral vetődve, szögletre tol­ta a labdát. Négy perccel később Csató S. szabadrúgása a védők­ről visszavágódott éppen elé, így ismételhetett. A jobb alsó sarok felé meglőtt 30 méteres bombáját Hajdú az alapvonalon túlra tenyerelte. A 28. percben egy szabadrúgás-legurítás vé­gén Fodor jobbra kisodródva nyolc méterről megcélozta a bal alsó sarkot, Hajdú sokadszorra is szögletre tornázta a labdát. Szünet után a 47. percben rögtön góllal kezdtek a békéscsabaiak. Be­reczki óriásit hibázott a 16-os előterében, Kulcsár ellopta tő­le a labdát, és a bal oldalon az alapvonalig száguldott. Csi­nált egy cselt, majd látta, hogy Dávid jó ütemben érkezik, így visszagurított a csabai közép­pályás elé, aki 14 méterről úgy lőtt kapura, hogy közben Haj­dú mint a zsák, eldőlt, a labda a lábát érintette, és úgy pattant a hálóba, 0—1. Az 59. percben Kulcsár ha­talmas léc alá tartó bombáját ütötte szögletre Hajdú. A 68. percben Szekeres jobbról ívelt be szögletet, a labdára Baji és Puskás emel­Következik Az NB I-es labdarúgó-baj­nokság záró, 30. fordulójá­ban következik. Június 20., kedd: Békéscsabai Előre FC—PMSC-Fordan, 17 óra. Június 24., szombat (valamennyi 17): BVSC— Vasas, Kispest—Nagykani­zsa, Zalaegerszeg—Sop­ron, Győri FC—Vác, Par­malat FC—Debreceni VSC, Stadler FC—Ferencváros, Újpest—Csepel. kedett a levegőbe. A kapust azonban a középpályás mege­lőzte, és négy méterről a háló bal oldalába fejelt, 1—1. A 71. percben Csató S. jobb oldali beadását Fodor az ötösről nagy helyzetben a jobb sarok mellé fejelte. A 80. percben Sze­keres bal oldal i beadását Pena öt méterről bólintotta kapura, de Baji nagy bravúrral hárított. Rekkenő hőség várta a csa­patokat a csepeli pályán, amelynek „árnyékosabb” ol­dalát éppen átépítik. Persze ez a játékosokat egyáltalán nem érinti, az viszont igen, hogy kő­kemény talajon léptek pályá­ra. Az első tíz percben a Csepel csipkedte jobban magát, an­nál is inkább, hiszen a főváro­siak igencsak közel vannak a veszélyes zónához, ezért ért­hető volt, hogy nagyobb fon­tosságot tulajdonítanak az utolsó előtti forduló találkozó­jának. Egyszer-kétszer rio­gatták is Bajit, ám utána elfo­gyott a lendület. A Békéscsaba ezt használta ki, fokozatosan mezőnyfölényt harcolt ki, és ha nem is sűrűn húztak Hajdú kapujára, általában veszélyes támadásokat vezettek. Már az első játékrészben kihasznál­hatták volna mezőnyfö­Durrdefekt Nem sok ideje maradt a melegítésre a békéscsabai tartalék­csapatnak, Mégpedig azért, mert az úton — már elhagyva a Békés megye táblát — óriási durrdefektet kapott az egyik hátsó kerék. Mint Sebők Vilmos, a csapatot szállító busz pilótája elmondta, akkorát szólt a gumi, amikor kihasadt, hogy többen felugrottak helyükről a járműben. Mintegy órás munkát adott a pilótának a tűző napon, hogy rendbe tegye járgányát. — Jóllehet, az úton kidurrant a busz gumija, ám remélem, nem durran ki a csapat, és győzelemmel térünk haza — mondta Sebők Vilmos a mérkőzést megelőzően a stadion főbejáratánál. Edzői nyilatkozatok Varga István, a Csepel edzője: —: Igazából nehéz most mit monda­ni. Olyan helyzeteket, mint amilyeneket Pena és Azoitei kihagyott, nem szabad elhibázni. Küzdöttünk most is, de ennél többre nem futotta. —Mennyiben segített a Csepelen az egy pont? — Valamennyit mindenképp, de még most sem lehetünk nyugod­tak. így az utolsó fordulóra, az újpestiek elleni mérkőzésre maradt a döntés. Legalábbis ami az osztályozós hely elkerülését jelenti. Pásztor József, a Békéscsaba edzője:—Nyernünk kellett volna. Egy—null után egy pár játékosunk nem felszabadultan küzdött, hanem elkezdett kapkodni. Pedig nem nekünk, hanem a házigazdák­nak volt veszítenivalójuk. —Ezek szerint bejött a ,,világcsúcs”... — Tény, hogy mérkőzéseink mintegy ötven százaléka döntetlen­nel zárult, pedig most lett volna miért visszavágni a Csepelnek, hiszen tavaly és tavaly előtt is kiénekelték a szánkból a sajtot. — Az eredetileg megadottól eltérően más szerkezetű csapattal lépett pályára a Békéscsaba. Miért? — Végül is úgy döntöttem, hogy Usmajev kap helyet a védelem tengelyében és Csató Sándor egy sorral előrébb lép, miként koráb­ban is. Azt vártam tőle, hogy szervezze a játékot, ha már Vlaicu megsérült, és nem léphetett pályára Csepelen. — Úgy tűnik, néhány an alaposan elfáradtak. — Dávidnak sok egy mérkőzés, és Kasik is kifújt a végére. Ám néhányan egyszerűen magyarázat nélkül is gyenge teljesítményt nyújtottak, így például Csató János is. Ám Mracskó is nagyon halvány volt, különösen az első félidőben. Nem volt kit becseréljek a helyükre. Ha ma játszik Vlaicu és Szarvas, mindenképpen nyertünk volna. —Elkerülhető gólt kapott a csapat... — Annál is inkább, mert olyan ellentámadás végén kaptuk a gólt, amikor még a csepeli térfélen ellenünk szabálytalankodott az egyik hazai védő, amit le kellett volna fújni. Ehelyett tovább engedte Vavika a játékot, és mi kaptunk gólt. —Nem sok pihenője marad a csapatnak. —Tény, hogy három nap múlva már újra pályára kell lépnünk, de a pécsiek sem pihenhetnek többet. Abban bízom, hogy a zárófordu­lóban már felszabadultan játszik a csapat. lényüket, ám a csepeliek por­tása ekkor nagy kedvvel vé­dett, és sokszor bravúros vető­désekkel tornázta ki a labdát. Ezt mutatja a szögletarány is: míg a csepeliek egyszer sem tehették le a labdát sarokrú­gáshoz, addig a békéscsabaiak nyolcszor végeztek el kis vagy nagy szögletet. A szünet után óriásit hibá­zott Hajdú, azt megelőzően Bereczki, így megérdemelt ve­zetéshez jutottak a békéscsa­baiak. A meglepetés csupán az volt, hogy Dávid talált be a kapuba. Ez ráijesztett a csepe­liekre, és ettől kezdve — ha átmenetileg is — ők harcoltak ki némi mezőnyfölényt, és pró­bálták kapura görgetni a lab­dát. Több-kevesebb sikerrel, mert a csabai játékosok betö­mörültek kapujuk előterébe. Úgy tűnt, mintha rá akarná­nak ülni az egygólos veze­tésükre. Ez meg is bosszulta magát, mert egy ártatlannak tűnő szöglet után egyenlített a házigazda. Ezt követően gyak­ran úgy tűnt, mindkét csapat beletörődik a döntetlenbe, no­ha még egyszer-egyszer kísér­Szurkolói ankét Közeledik a szezonvég, en­nek jegyében szurkolói an- kétot rendeznek június 19- én, hétfőn 18.30 órától a bé­késcsabai, Lencsési lakóte­lepi Réti Vendéglőben, amelyen a Békéscsabai Előre FC lesz terítéken. Az érdeklődők kérdéseire Winkler János elnökhe­lyettes, Pásztor József ve­zetőedző, Silviu Iorgulescu pályaedző és három csabai labdarúgó válaszol. , leteztek, de egyre csekélyebb reménnyel. Mind többjátékos elfáradt, Dávidnak például a csere előtt görcsbe állt a lába, de Kasik is nehezen mozgott. Ugyanez a túloldalról is el­mondható: a meleg visszaütött a játékosokra. így a Békéscsa­ba tizenötödik döntetlenjét könyvelheti el ebben a bajnok­ságban egy nem túlságosan „épületes” kilencven perc után. Magyarországon egy NB I-es labdarúgó-mérkőzésre. A MÉRKŐZÉS UTÁN. Paksi József, a csepeli gárda 40 éven át volt utánpótlás edzője: — Annak köszönhető a tavaszi bukdá­csolásunk, hogy Varga edző jó néhány saját nevelésű tehetséget elküldött a csapattól. Zahorán György: — Mezőnyben jobbak voltunk, nagy lehetősé­get szalasztottunk el. Csató Sándor: — Nagy volt a meleg, ezért nehéz mérkőzés volt. Moós János, a Békéscsaba tartalékcsapatának edzője: — Több helyzetünk volt, mint a Csepelnek. Egy szerencsétlen szöglet végeredménye, hogy kiénekelek két pontot a szánkból. MARKAKEPVISELET Szalon: Békéscsaba, Gyóni G. u. 17. Nyitva: hétköznap 9—17 óráig, szombaton 9—12 óráig. Tel./fax: (66) 450-622. Szerviz, alkatrész: Békéscsaba, Bartók B. út 46—50. Szerviz nyitva: hétköznap 7.00—15.30 óráig. Alkatrész nyitva: hétköznap 8.00—17.00 óráig. Telefon: (66) 324-788. Tel./fax: (66) 442-748. Kulcsár (balról) hiába iramodik meg, a sötét mezes csepeli védő hazagurítja a labdát előle. Jobbra Kasik figyeli az akciót Csepel-Kordax— Békéscsabai Előre FC 0-2 (0-1) Tartalékbajnoki-mérkőzés, Csepel, 100 néző. Békéscsaba: Udvarácz (Steigerwald) —. Molnár, Marius, Czipó, Szenti (Lonovics) — Rau (Némethy), Kovács K., Csepregi — Tóth Cs., Szarvas, Balázs. Edző: Mo­ós János. Végig korszerűbben játszott a vendégcsapat. A győ­zelmüket a „nagy csapat” két kisárgult játékosa szerezte meg. G.: Szarvas, Szenti. Jó: Marius, Czipó, Szenti, Szarvas, Balázs. Az NB I-es tudósítást készí­tette: Fábián István, Jávor Péter. Fotó: Fábián István RF.KFS MRGYFI HÍRLAP Közéleti napilap. Főszerkesztő': dr. Arpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Nicdzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: Andreas Günther és dr. Tóth Miklós ügyvezető igazgatók. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; főszerkesztő: (66) 446-242; sportrovat: 451-114; telefax: (66)441-020. Kiadói telefonszámok: (66)441-545; hirdetés: telefon/fax: (66)441-311; terjesztés: telefon/fax (66)453-710. Az előfizetők részére terjeszti a Népújság Kft. az ügynökségein keresztül. Árusításban terjeszti a „DÉLHÍR” Rt. Békés megyei üzeme, Békéscsaba Szabadság tér 1—3. Telefon (66) 443-106 és egyéb terjesztő szervek. Előfizethetőa kiadónál (5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4.), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással. Előfizetési díj egy hónapra 437 forint, negyed évre 1254 forint, fél évre 2448 forint. Készül: a Kner Nyomdában, Békéscsaba, Baross út 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068