Békés Megyei Hírlap, 1995. május (50. évfolyam, 101-126. szám)

1995-05-29 / 124. szám

1995. május 29., hétfő & SPOítt Negyedórás ritmusváltás után Nagykanizsa—Békéscsabai Előre FC 0—3 (0—0) NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Nagykanizsa, 3500 néző. V.: Kiss Géza (Arany, Molnár J.). Nagykanizsa: Csáki 4 — Keszeg 4, Dudás 5, Szalai 3 — Gyulai 4, Agics 5, Hornyák 4, Hegedűs 4, Balogh Cs. 5 — Szőcze 4, Vidóczi 5. Edző: Szabó Imre. Békéscsaba: Baji 0 — Szenti 6, Csató S. 6, Zahorán 5 — Mracskó 7, Vlaicu 6, Balogh Z. 5, Horváth L. 4, Kasik 6 — Fodor 6, Kulcsár 7. Edző: Pásztor József. Csere: Hornyák helyett Fehér (5), Horváth L. h. Szarvas (7), mindkettő a szünetben, Szőcze h. Kiss (-) a 67., Zahorán h. Csató J. (-) a 71. percben. Gólszerző: Mracskó az 56., Kulcsár a 65., Csató J. a 72. percben. Sárga lap: Balogh Cs. (Szenti visszahúzásáért) az 5., Dudás (Kasik feltartásáért) az 55., Zahorán (Hegedűs buktatásáért) az 57., Balogh Z. (Fehér lerántásáért) a 63. percben. Szögletarány: 4:7 (2:3). Edzői nyilatkozatok Szabó Imre, a Nagykanizsa edzője: — Sajnos úgy tűnik, hogy a szombati vereségünkkel reményeink elszálltak. A bekapott sze­rencsétlen gól után kinyíltunk, fellazultunk és védelmi hibáinkat egyből kihasználta a Békéscsaba, amely teljesen megérdemelten nyert. Pásztor József, a Békéscsaba edzője: — Sajnálom a Nagyka­nizsát, a szurkolóikat, ahol korábban 8—10 ezer ember látogatta a hazai mérkőzéseket. Ok igazán megérdemelnének egy NB I-es csapatot. Ugyanakkor ezzel a vereséggel igen nehéz helyzetbe kerültek az újoncok. Mi viszont hosszú szünet után nyertünk, amelyre ilyen különbséggel is rászolgáltunk. — Két ellentétes félidó't láthattunk. Az első' nem azt mutatta, hogy könnyű győzelmet arat a Békéscsaba. — Tény, hogy az első játékrészben nem ugrottunk neki vendéglátóinknak, inkább a kivárásra játszottunk. Ennek oka szinte kizárólag a borzasztóan nagy meleg volt, ugyanis ilyen hirtelen jött változás után nincs olyan magyar csapat, amelyik kéj egyforma félidőre is képes. Egyébként a Nagykanizsa az első játékrészben is sok hibát követett el, de ezt nem tudtuk kihasznál­ni. —Nagyot változott a játék a fordulás után. Ez minek köszönhe­tő? — Szarvas beállításával könnyen ritmust tudott váltani a csapat. Ettől kezdve sokkal veszélyesebbek voltunk a kapura. Az első gólnál még szerencsénk volt, ám ezután egyre felszabadul­tabban játszott a csapat és olyan teljesítményt nyújtott, mint a régi szép időkben. — Kikkel volt elégedett? — Bajinak nem sok dolga akadt ezen a mérkőzésen, ám 3—0- nál egy óriási ziccert fogott. Csató Sándor magabiztos volt a védelemben és Szenti is hozta magát. Mracskó javuló formáról tett tanúbizonyságot. A hosszú időt kihagyó Szarvas 20 percig tündökölt, nagyon hasznos motorja volt a csapatnak. — Összegezve: mivel sikerült megfogni a sereghajtót? — Látszott a nagykanizsaiak játékán, hogy félnek tőlünk. Az első félidőben egy épkézláb támadást sem vezettek a mi ka­punkra. Pedig azt vártam, hogy hazai környezetben nekünk rontanak, hiszen számukra volt igazán fontos a pontszerzés. így nem is nagyon volt szükségünk ebben az időszakban az eredeti­leg elképzelt kivédekezésre. A fordulás után pedig — mint mondtam — ritmust váltott a csapat, ami győzelemre vitte a gárdát. A házigazdák egy alaposan felforgatott csapatot állítottak ki annak reményében, hogy ez a gárda megzavarhatja a bé­késcsabaiakat és nyerni is ké­pes a viharsarkiak ellen. Sokáig kellett várni az első valamirevaló eseményre, ami­kor Kulcsár szögletét Csató S. 6 méterről alig fejelte a kapu mellé. Három perccel később Vlaicu visszagurítását Mracs­kó 18 méterről alig lőtte a ha­zai kapu jobb felső sarka mel­lé. A 35. percben egy villám­gyors békéscsabai akció végén Kulcsár átadását Mracskó bal­ról, 12 méterről hajszállal a jobb alsó sarok mellé pöcköl­te. Még az első játékrész lefú­jása előtt Vidóczi 25 méteres váratlan lövése zúgott el a léc fölött. Szünet után az 50. percben Agics nagy hibájából Vlaicu középre adott, Fodor előtt ott tátongott az üres kapu, de nem találta el jól a labdát így ordító helyzetben fölé emelt. Az 56. percben megszerez­A gólszerzők: Mracskó Mihály te a vezetést a vendég gárda. Egy szabadrúgáshoz leállí­tott labdát Csató S. balról Mracskó elé tolt, a válogatott labdarúgó 23 méterről lapo­san kapura lőtte. Csáki úgy tűnik, a védőktől nem láthat­ta a labdát, mert balra el­mozdult, a pettyes pedig a kapu közepébe gurult, 0—1. Egy perccel később Fehér lövése a védők lábán megpat­tant és szögletre vágódott. A 65. percben egy újabb nagy védelmi hibát követően Szarvas elé került a labda. A csereként beállt mozgékony csatár középre adott, Kul­csár pedig 6 méterről nemes egyszerűséggel a kapu köze­pébe emelt, 0—2. Kulcsár Sándor A 72. percben Szarvas könnyedén cselezte át magát a hazai védősoron, középre adott, s az éppen hogy csak pályára lépő Csató J. első labdaérintésével a kapu kö­zepébe továbbított, 0—3. A 88. percben Fehér telje­sen tisztán vezette a csabai ka­pura a labdát, óriási lehetősége volt a szépítésre, de a kapujá­ból kimozduló Bajit találta te­libe, ahonnan a labda szögletre vágódott. Érdekes taktikai csata ala­kult ki már az első percek­ben. Az tudott volt, hogy a hazaiaknak égetően szük­ségük van a három pontra ahhoz, hogy elkerüljék a biz­tos kiesést, ennek ellenére megilletődötten játszottak és nem mertek rohamozni mél­tán nagyobb nevű ellenfelük­kel szemben. A kanizsaiak elsősorban a védelmet bizto­sították, hiszen Hornyák szinte második középhátvéd­ként a söprögető Dudás előtt játszott, lényegesen több volt a védekező feladata. A házi­gazdák óvatossága vala­mennyire érthető volt, hi­szen a csabaiak csapata az egyik legjobban kontrázó magyar első osztályú együt­tes. Ezért még csak eszükbe sem jutott, hogy a robogó vendégcsatárokkal, vagy a menetrendszerűen ugyan­csak villámként érkező kö­zéppályásokkal szemben les­taktikát alkalmazzanak. A csabaiak viszont láthatóan kivárásra spekuláltak, a pá­lya közepéig rövid passzol kai haladtak előre, majd gyorsan ritmust váltottak. Ebből adódóan a kapuk csak Következik Az NB I-es labdarúgó­bajnokság 28. fordulójá­ban következik. Június 3., szombat (valamennyi 17 óra): Stadler FC—Vasas, Újpest—Nagykanizsa, Győri FC—Kispest, Par­malat FC—Sopron, Zala­egerszeg—Pécs, Békés­csabai Előre FC—Vác FC-Samsung, Ferencvá­ros—Debrecen, BVSC— Csepel. ritkán forogtak veszélyben. Az persze látszott, hogy a vendégek csapata képzet­tebb, egységesebb és az sem túlzás, ha azt állítjuk, hogy az első negyvenöt percet Pásztor József együttese job­bára félgőzzel focizta át. Csató János A szünetben végrehajtott cserék azt sejtették, hogy mindkét csapat a támadójá­tékot próbálja szorgalmaz­ni. Mégsem lett egyik oldalon sem három csatár, hiszen Fo­dor és Vidóczi is hátrébb lé­pett egy sorral. A vendégek most már nem sokáig voltak óvatosak, érezték, hogy eb­ben a kanizsai csapatban sem bátorság, sem erő nincs. Gyors, pontos játékkal épít­gették akcióikat. A kimaradt nagy helyzetet, majd a védel­mi szarvashiba után esett el­ső gólt követően már azt csi­nálta a Csaba, amit tud, pon­tosabban amit akar. A Nagy­kanizsa összecsuklott, s bebi­zonyosodott, hogy az őrség­váltás sem hozott semmi vál­tozást. A néhány meccsen akaratgyengén focizó idő­sebbek után a náluk ifjabbak is csődöt mondtak. A Békés­csaba stílszerűen, békésen játszott, minden különösebb erőfeszítés nélkül nyerte a mérkőzést. Nagykanizsán most már tényleg csak a cso­dában bízhatnak, bár a sportszerű közönség vas­tapssal jutalmazta az öltöző­be vonuló győztes vendég- csapatot. A csabaiak egyéb­ként egy hosszan tartó dön­tetlenhullám után szereztek három pontot, s mivel sok rivális eredménye is kedve­zően alakult számukra, ezért újra szorossá vált a dobogó­ért folyó harc a labdarúgó NB I finisére. Békéscsabai Előre FC— Nagykanizsai Olajbányász 2—0(0—0) NB I-es ifjúsági A korcsopor­tos labdarúgó-mérkőzés, Bé­késcsaba, 50 néző. V.: Makai. Békéscsaba: Láza — Tábor (Varga A.), Lábos, Varga Z., Nagy M. — Valentényi, Kvasz, Kurilla (Belicza), Ko­vács (Szabó) — Petruzsán, Hídvégi (Gál). Edző: Ogrincs Pál. Többet kezdeményezett a házigazda együttes, ám az első játékrészben a fölénye csak öt (!) kapufában mutatkozott meg a néhány helyzeten kívül. Fordulás után is egy zúgó ka­pufával kezdtek a békéscsaba­iak, akik a 75. percben nyu­godhattak meg, amikor bünte­tőből vezetést szereztek. Öt perccel a lefújás előtt végleg bebiztosították az egyébként megszolgált győzelmet. G.: Petruzsán (11 -esből), Hídvé­gi. Jó: Nagy M„ Valentényi, Kvasz, Hídvégi, ill. Horváth G., Hollender, László. Békéscsabai Előre FC— Nagykanizsai Olajbányász 4—1 (1—1) NB I-es ifjúsági B korcsopor­tos labdarúgó-mérkőzés, Bé­késcsaba, 50 néző. V.: Kurucz. Békéscsaba: Kiss — Koszta, Zsibrita, Nagy M., Makai (•Szeverényi) — Harmati, Ba- ukó (Csulik), Mazula (Szelei), Balogh Zs. — Borbola, Forrai. Edző: Marik László. Az első játékrészben a békéscsabaiak akarásából két kapufára és az egyenlítésre tellett, szünet után pontosabban játszottak, s a kapu előtt is határozottabbak voltak. G.: Balogh Zs., Har­mati, Borbola (11 -esből), Sze­verényi, ill. Balogh A. Jó: Har­mati, Balogh Zs., Borbola, Szeverényi, ill. Németh, Ba­logh A., Szűcs, (gyurkó) AZ NB I-ES TUDÓSÍTÁST készítette: Bodor Ferenc. Fotó: Kovács Erzsébet Vélemények A MÉRKŐZÉS ELŐTT. Pásztor József: — Győzelemre ját­szunk, bár a mérkőzés háromesélyes. Szabó Imre: — Remélem, hogy akinek ma bizalmat szavaz­tam, átérzi a mérkőzés fontosságát. Verrasztó Imre, helyi autószerelő mester: — Remélem, ma jól működik a hazai gépezet és győzünk. Csáki László: — Nincs mese, be kell gyűjteni a három pontot. Simon József, a Nagykanizsa technikai vezetője: — A Békéscsaba az esélyes, de mi a létünkért harcolunk. Berke Ferenc pályamunkás: — Ma megmutatjuk, hogy az első osztályban a helyünk. Béres János, MÁV építésvezető: —Az eddig elúszott lehető­ségeket ma illene pótolni. Sebők Vilmos, a Békéscsaba gépkocsivezetője: — Bízom abban, hogy nem potyára vezettem 800 kilométert és győzelem­mel térünk haza. Farkas Zoltán, a Nagykanizsa szakosztály-igazgatója: — Meg kell ragadnunk az utolsó lehetőséget, nekünk az egy pont kevés. Fuisz László, a Nagykanizsa tartalékcsapatában pályára lépő játékos: — Az utolsó szalmaszál amibe illik belekapasz­kodnunk. Gyulai Csaba: — Szeretnék jól bemutatkozni az NB I-ben. Csató Sándor: — A sok döntetlen után most már győznünk kellene. A SZÜNETBEN. Farkas Zoltán: — Még van keresnivalónk, s akár nyerhetünk is. Kápolnás Zoltán, a nagykanizsai városi sportcsoport veze­tője: — Még reménykedünk, hogy bent maradunk. A MÉRKŐZÉS UTÁN. Szenti Zoltán: — A szünet után beindult a gólgyártás. MÁRKAKÉPVISELET Szalon: Békéscsaba, Gyóni G. u. 17. Nyitva: hétköznap 9—17 óráig, szombaton 9—12 óráig. Tel./fax: (66) 450-622. Szerviz, alkatrész: Békéscsaba, Bartók B. út 46—50. Szerviz nyitva: hétköznap 7.00—15.30 óráig. Alkatrész nyitva: hétköznap 8.00—17.00 óráig. Telefon: (66) 324-788. Tel./fax: (66) 442-748. Az NB I-es labdarúgó-bajnokság állása 1. Ferenc város 2. ÚTE-Novabau 3. BVSC-Dreher 4. Debreceni VSC 5. Kispest-Honvéd FC 6. Békéscsabai Előre FC 7. Zalaegerszegi TE 8. PMSC-Fordan 9. Csepel-Kordax lO.Stadler FC 11. Győri FC* 12. Vác FC-Samsung 13. Vasas 14. EMDSZ-Soproni LC * 15. Parmalat FC 16. Nagykanizsa * = 3—3 pont levonva. 27 17 6 4 56—34 57 27 14 6 7 56—32 48 27 14 3 10 47—38 45 27 13 6 8 39—31 45 27 13 5 9 55—38 44 27 10 13 4 42—29 43 27 11 6 10 45—50 39 27 10 6 11 28—36 36 27 8 8 11 21—24 32 27 8 8 11 24—32 32 27 10 4 13 40—38 31 27 7 10 10 35—43 31 27 8 6 13 33—43 30 27 6 10 11 35—44 25 27 6 7 14 34—47 25 27 6 6 15 22—53 24 Közéleti napilap. Főszerkesztő: dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: Andreas Günther és dr. Tóth Miklós / ügyvezető igazgatók. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; főszerkesztő: (66) 446-242; nrirro Vfrf'VTJ UTDT AD sPorIrovat: 4S1-114; telefax: (66) 441-020. Kiadói telefonszámok: (66) 441-545; hirdetés: telefon/fax: (66)441-311; terjesztés: telefon/fax (66)453-710. Az előfizetők részére terjeszti nLlXfj j VIlAIi Li Í11 KL.Al a Népújság Kft. az ügynökségein keresztül. Árusításban terjeszti a „DÉLHÍR” Rt. Békés megyei üzeme, Békéscsaba Szabadság tér 1—3. Telefon (66) 443-106 és egyéb terjesztő U v . _ 1 szervek. Előfizethető a kiadónál (5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4.), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással. Előfizetési d íj egy hónapra437 forint, negyedévre 1254forint, fél évre 2448forint. Készül: a Kner Nyomdában, Békéscsaba, Baross út 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068