Békés Megyei Hírlap, 1995. május (50. évfolyam, 101-126. szám)

1995-05-22 / 118. szám

1995. május 22., hétfő Spoítt MBUAIOST A góleső is csak egy pontot hozott Békéscsabai Előre FC—Kispest Honvéd FC 3—3 (0—0) NB I -es labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 6 ezer néző. V.: Varga S. (Lettrich, Bajkai). Békéscsaba: Baji 5 — Zahorán 4, Csató S. 6, Szenti 5 — Mracskó 5, Balogh 6, Csató J. 5, Vlaicu 7, Kasik 6 ■— Fodor 7, Kulcsár 6. Edző: Pásztor József. Kispest: V ezér 5—Plókai 5, Bánfi 6, Mátyus 6—Stefanov 5, Bárányos 6, Forrai 6, Illés 6, Duró 6 — Orosz 6, Kovács K. 7. Edző: Török Péter. Csere: Szenti helyett Dávid (6) a szünetben, Stefanov h. Hamar (6) az 58., Csató J. h. Szarvas (-) a 67., Bárányos h. Csikós (-) a 89. percben. Gólszerző: Fodor (11-esből) a 48., Kasik a 49., Kovács K. az 57., Hamar a 63., Kulcsár a 75., Orosz a 78. percben. Sárga lap: Orosz (Baloghot a mezénél fogva lerántotta) a 25., Szenti (Duró felvágásáért) a 29., Mracskó (reklamálásért) a 88. percben. Szögletarány: 7:7 (6:7). Edzői nyilatkozatok Pásztor József, a Békéscsaba edzője: — Az első félidőben megle­hetősen gyengén játszottunk, a szünet után viszont a régi Békéscsa­ba lépett pályára. Lendületbe kerültünk, 2—0 után is volt egy nagy ziccerünk, s ha Csató János ezt értékesíti, akkor megnyertük volna a mérkőzést. Ehelyett az ellentámadásból gólt kaptunk, s ezután talpra állt a Kispest. Sőt, vezetésünk után kissé visszaestünk, megfogott bennünket az, hogy egyenlített a vendégcsapat. De jókor jött a harmadik gólunk. Ekkor azt hittem, hogy megvan a mérkőzés, ám megint becsúszott hátul egy hiba. —Ez a tizenharmadik döntetlen... — Nem is örülünk neki, hiszen jó lett volna végre győzni. Akkor megelőzhettük volna a Kispestet, s versenyben maradhattunk volna a dobogós helyezésért. Most már nagyon nehéz lesz, de küzdünk tovább. —Szünet után mire kérted a csapatot, lát\’a ezt a nagyon gyenge védőmunkát? — Tény, hogy ez utóbbiban élenjárt Csató János, aki nem őrizte megfelelően Bárányost, így létszámfölénybe kerültek a támadók. Egyébként a szünetben azt kértem, hogy 50 százalékkal pörögjenek föl. De sajnos Szenti sérülése is közrejátszott abban, hogy nem erősödött a védelmünk. — Az első játékrészben mutatottak alapján úgy tűnt, most is gólképtelen marad a Békéscsaba. Aztán mégis háromszor betalált Vezér kapujába... — Ez annak köszönhető, hogy volt a csapatban egy olyan ember, aki hátára vette a pályát. Itt Vlaicura gondolok, akinek játéka meghatározó volt, s szerintem ő volt a mérkőzés legjobbja is. —Igazságosnak tartod az eredményt? — Az egész mérkőzést tekintve igen, de 2—0 után illett volna megfognunk a mérkőzést. Arra korántsem gondoltam, hogy három rúgott gól sem lesz elég a győzelemhez. Török Péter, a Kispest edzője: — Az első játékrészben már gólokkal kellett volna vezetnünk, a fordulás után pedig túl gyorsan szerzett előnyt a Békéscsaba. Az viszont öröm, hogy 2—0 után felállt a csapat, ez mostanában nem volt jellemző a Kispestre. Amikor a hazaiak a harmadik gólt is berúgták, akkor is maradt erő az újításra. így igazságos az eredmény, noha még egyszer hangsúlyo­zom, az első félidő alapján nyernünk kellett volna. —Ha a Békéscsaba hosszabb ideig tartotta volna az előnyt, akkor másként alakult volna az eredmény? — Valószínű, hiszen 2—0 után a házigazdáknak volt még egy óriási helyzete, amivel eldönthették volna a pontok sorsát. Persze ha mi vezettünk volna 2—0-ra, azt könnyebben kivédekeztük volna, mint a csabaiak. Megvoltak a lehetőségeink akár a győzelemre is. Az első percben remek csabai támadás után Bánfi röviden sza­badított fel. Fodor beadott, ám Mracskó 13 méteres bombája kipattant a védőkről. Hat perc­cel később Kovács K. kilépett a védők közül, kilenc méterről lőtt. Baji kibokszolta a labdát. A 14. percben a szöglet után Szen­ti és Orosz összefejelt, a csabai védőt az alapvonalon túlra vit­ték, majd kétperces ápolás után visszatért a pályára. A 20. perc­ben Plókai a hazai térfél közepe táján, a jobb oldalon felnézett, s középre ívelt. Illés hat méterre a kaputól teljesen egyedül fejel­hetett, labdája a jobb kapufáról visszapattant, a kispesti közép­pályás ismételt, de célt tévesz­tett. A 28. percben Csató J.-t buktatta Bánfi. A 26 méteres szabadrúgást Csató J. remekül lőtte kapura, a labda Vezér előtt megpattant, a kispesti kapus ve­tődött, s csak másodszorra tudta üggyel-bajjal megkaparintani a pettyest. Két perc múlva Bárá­nyos végzett el szabadrúgást 20 méterről, remekül eltalált lab­dája a léc alá tartott, ám Baji a kapu fölé tolta a jobb felső sarok elől a labdát. A 32. percben Forrai előreívelt, Stefanov a 16- oson belül el akarta húzni a lab­dát a kapus mellett, Baji lábbal elpöckölte, majd rávetődött, s felszedte a gólra éhes Kovács K. elől. A 38. percben Bárányos jobb oldali szöglete után Má­tyus hat méterről kapura fejelt, a gólvonal előtt álló Kovács K. még belepiszkált a labda útjába, sokan már gólt kiáltottak, a bal kapufánál álló Mracskó viszont elképesztő bravúrral belespár­gázott a labda útjába, amely így Baji kezéről pattant a mezőny­be. A 39. percben Zahorán sze­relte Oroszt, a csatár a csabai védő után rúgott, ám Varga csak figyelmeztette a kispesti játé­kost, pedig korábban már sárga lapott kapott Orosz, így a piros sem lett volna meglepetés. Szünet után a 48. percben Vlaicu betört a 16-oson belül­re, elvitte a labdát Forrai mel­lett, majd Mátyus akasztotta, 11 -es. A megítélt büntetőt Fo­dor jobbal, nagy erővel, fél- magasan a kapu jobb oldalá­ba vágta, 1—0. Egy perccel később Illés az alapvonalról röviden szabadí­tott fel, Mracskó rácsapott a labdára, a 16-os jobb sarkától egyből középre lőtt, a labda Plókai lába alatt elsuhant, és az ötösön álló Kasik jobbal egyből a kapu közepébe helye­zett, 2—0. Az 55. percben Mracskó jobbról visszaadott, Kasik 11 méterről jobbal kapura lőtt, s labdája centiméterekkel ment el a bal kapufa mellett. Az 57. percben Vlaicu nyolc méterről tüzelt, Vezér védett, a román idegenlégiós ismételt, de újra eltalálta a vedégek kapusát. Az 58. percben Stefanov a jobb szélen lódult meg, közép­re lőtt, Kovács Kálmán meg­előzve a védőket, tíz méterről Következik Az NB I-es labdarúgó- bajnokság 27. fordulójá­ban következik. Május 27., szombat: Nagykani­zsai Olajbányász—Bé­késcsabai Előre FC, 17 óra. Debrecen—Győri FC, 17. Sopron—Ferenc­város, 17. Vác—BVSC, 17. Pécs—Stadler FC, 17. Kispest—Újpest, 19. Cse­pel—Zalaegerszeg, 19. Vasas—Parmalat FC, 19. jobbal, laposan a kapu bal ol­dalába helyezett, 2—1. A 63. percben Illést buktat­ták 18 méterre a csabai kapu­tól a védők. Duró szabadrúgá­sa után a labda átvánszorgott a sorfalban álló védők lába között, a csereként beállt Ha­mar ott termett, és a jobb sa­rokba vágta a labdát, 2—2. A 65. percben Illés robogott el a bal oldalon, az alapvonal közeléből beadott, Kovács K. a túloldalon négy méterről az ol­dalhálóba fejelt. A 75. percben Vlaicu ügyes cselekkel zavarta meg a kis­pestieket, majd a 16-os vona­lán álló Szarvashoz adott. A fürge cserejátékos felnézett, majd kötényt adott Mátyus- nak, s így helyzetbe hozta Kul­csárt. A csabaiak házi gólkirá­lya estében jobbal a 11-es pontról a ki vetődő kapus mel­lett a jobb sarokba helyezett, 3—2. A 78. percben egyenlített a Kispest. Bárnyos futtatta Ko­vács Kálmánt, aki a jobb olda­lon, a 16-oson belül egy csellel becsapta Zahoránt, majd be­adott, s Orosz jobbal, hat mé­terről kapásból a háló közepé­be helyezett, 3—3. A 81. percben Orosz nyolc méterről a kapuba fejelt, de idő közben a játékvezető már sípolt, s les miatt érvénytelenítette a gólt. A 90. percben Duró 27 méteres szabadrúgása a védők­ről pattant a mezőnybe. „Erőből” kezdett a hazai gár­da, amit alátámaszt: a második percben már a harmadik szögle­tét rúghatta be Kasik. Közben hamar egymásra találtak a pá­rok is, az egyik oldalon Zahorán igyekezett semlegesíteni Ko­vács Kálmánt, Szenti pedig Oroszt. A túloldalon Plókai Kulcsárra „akaszkodott”, míg Mátyus a váratlanul előretolt Fodort fogta. A négy támadó közül csupán Kovács Kálmán élt meg, aki többször is könnyen levált Zahoránról, de vagy lesen találta a labda, vagy Baji kapus akadályozta meg a kezdetben ritkán adódó gólszerzési lehető­ségben. S mire ezt felmértük, máris elhalványult a lila szín, és egyre jobban erősödött a piros­fekete. A huszadik percben, amikor az üresen hagyott Illés a kapufára fejelt, már egyértel­művé vált, hogy a kispestiek győzni jöttek Békéscsabára. Et­től kezdve ugyanis veszélye­sebbé vált csapatuk, míg a Bé­késcsaba csupán a mezőnyben tűnt egyenrangúnak. Aztán az idő előrehaladtával mindin­kább hozta zalaegerszegi for­máját a Kispest. Mind nagyobb lendületbe került, gyakran za­varba hozta a hazaiak foghíjas védelmét, s bizony olykor csak a szerencse mentette meg a csa­baiak kapuját a góltól vagy Baji rutinos, reflexszerű mozdulatai. A lila-fehér kapuvédő hol kitol­ta, hol kibokszolta a labdát a kispestiek várt vagy váratlan lö­vése nyomán. Váratlan fordula­tot hozott a második félidő ele­je, két percen belül kétszer is beltalát az addig „betegeskedő” Békéscsaba. A 11-es után vér­szemet is kaptak a hazaiak, s újabb fokozatba kapcsoltak. A fővárosiak viszont nem eszmél­tek, így Vezér kapus másodszor is maga mögé nyúlhatott. Ma­radt tovább a csabai lendület. A kispestiek a következő tíz perc­ben megzavarodtak, de fokoza­tosan újra felvették az első já­tékrész ritmusát, s ők is meg­kezdték a gólgyártást. Felzár­kózásuk a csabai védelem könnyelműsködésének is kö­szönhető volt. A vendégek hát­só emberei sem jeleskedtek, ami különösen akkor tűnt ki, amikor Kulcsár újra előnyhöz juttatta csapatát. A koncentrálás hiányának és egy kicsit a kapko­dásnak, no meg Kovács Kálmán nagy játékkedvének (gólja után övé volt a harmadik kispesti ta­lálat gólpassza is) köszönhető­en kapaszkodott újra az egyik pontba a Kispest. A sok góltól viszont élvezetessé vált a mér­kőzés, s ez vélhetően kielégítet­te a két tábor szurkolóit, ha ma­gasabb színvonalról nem is bszélhettünk. A sok gól mellett az is dicsérte a két csapatjátéko­sait, hogy 90 percen át igyekez­tek nagy iramban rohamozni az ellenfél kapuját. Békéscsabai Eló're FC— Kispest HFC 3—1 (0—0) Tartalékbajnoki-mérkőzés, Békéscsaba, 300 néző. V.: Far­kas Gy. Békéscsaba: Udvarácz (Steigerwald) — Marius, Us- majev, Czipó, Molnár — Nagy K. (Rau), Kovács K., Csepregi, Horváth — Dobi, Tóth Cs. Edző: Moós János. G.: Csepre­gi 2 (egyet 11 -esből), Horváth, ill. Csollák. Jó: Csepregi, Czi­pó, Marius, Usmajev, ill. Csol­lák. AZ NB I-ES TUDÓSÍTÁST KÉSZÍTETTE: GyURKÓ Mihály, Jávor Péter, Verasztó Lajos. Fotó: Lehoczky Péter Vélemények A MÉRKŐZÉS ELŐTT. Szűcs Mihály, a Békéscsaba elnöke: — Az utóbbi időben felfelé ívelő teljesítményt nyújtottunk, amely reményt ad a győzelemre. Winkler János, a Békéscsaba elnökhelyettese: — Most már tényleg ránkféme egy győzelem. Dobó János, a Békéscsaba elnökségi tagja: — Úgy érzem, döntetlen lesz, de bár tévednék. Moós János, a Békéscsaba tartalékcsapatámjk edzője: — Remélem, most nem hagyjuk ki helyzeteinket. Ogrincs Pál, a Békéscsaba utánpótlásedzője: — Most meg­verjük a Honvédőt. Török Péter, a Kispest edzője: — Minden csapatnak nehéz Békéscsabán játszani, de most bízunk az eredményességben. Szurgent ilajos, a Kispest pályaedzője: — Hagyományosan jól játszik ellenünk az Előre, így most nehéz dolgunk lesz. Tóth Kálmán, a Kispest gyúrója: — Az x-szel már elégedett lennék. Kanyó Gábor, a Kispest tartalékcsapatának edzője: — Bármi­re képesek lehetünk. Kovács Kálmán: — A Békéscsaba az esélyesebb, de ez nem azt jelenti, hogy felemeljük a kezünket. Dr. Fekete János, az MLSZ ellenőre: — Amikor Békéscsabán jártam, mindig példás volt a rendezés. Gondolom, most is így lesz. Sebők Vilmos, a békéscsabaiak buszsofőré: — Bízhatunk abban, hogy csak a Honvéd lesz az ellenfelünk. A SZÜNETBEN. Szenti Zoltán: — Orosszal összefejeltem, fáj a halántékom, s alig látok valamit. Winkler János: — Az első játékrész a vendégeké volt, de ha szerzünk egy gólt, nyerhetünk. Szurgent Lajos: — Ez a foci! Ziccereink voltak, mégsem vezetünk. Roxin György, egykori NB I-es játékvezető:—Eddig a Kispest ajobb. Nagy Miklós JT-elnök: — Örülök, hogy ilyen jó talajon zajlik a találkozó, ugyanis Budapesttől Szarvasig szakadt az eső. Tóth Márton, a megyei lsz főtitkára: — Nagy helyzeteket dolgozott ki a Kispest, de szerencsére Baji remekelt. Győri László, egykori FIFA-játékvezető: — Sportszerű a mérkőzés, a játékosok a játékkal törődnek. A MÉRKŐZÉS UTÁN. Zahorán György, a Békéscsaba tech­nikai vezetője: — Nem volt rossz meccs, de megint elmaradt a győzelem. Silviu Iorgulescu, a Békéscsaba pályaedzője: — Sajnálom, hogy most sem nyertünk. Juhász Gyula, a Békéscsaba intézője: — Kiváló mérkőzésen nyernünk kellett volna. Dr. Dányi József, a csapat orvosa: — Arra fogadtam, hogy rúgúnk három gólt, de nem hittem volna, hogy ugyanennyit kapunk is. Sebők Vilmos: — Éreztem, hogy nem egyformán szól majd a síp mindkét oldalra. Béres Tamás, a Kispest technikai vezetője: — Szerencsétlen gólokat kaptunk, ennek ellenére nyerhettünk volna. Bánfi János csapatkapitány: — Eddig mindig büszkén jöttem haza, kár, hogy ezt néhány néző nem veszi észre. Mellesleg gólokkal kellett volna nyernünk az első félidő alapján. MARKAKEPVISELET Szalon: Békéscsaba, Gyóni G. u. 17. Nyitva: hétköznap 9—17 óráig, szombaton 9—12 óráig. Tel./fax: (66) 450-622. Szerviz, alkatrész: Békéscsaba, Bartók B. út 46—50. Szerviz nyitva: hétköznap 7.00—15.30 óráig. Alkatrész nyitva: hétköznap 8.00—17.00 óráig. Telefon: (66) 324-788. Tel./fax: (66) 442-748. Mindkét kapusnak akadt bőven dolga a mérkőzésen. Felvételünkön Vezér húz le egy labdát, amit Fodor (6), Bánfi (5), Stefanov (10) és Mátyus (takarva) néz végig HFKFS «FI RÍRI.AP Közéleti napilup. Főszerkesztő: dr. Arpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: Andreas Günther és dr. Tóth Miklós ügyvezető igazgatók. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; főszerkesztő: (66) 446-242; sportrovat: 451-114; telefax: (66)441-020. Kiadói telefonszámok: (66)441-545: hirdetés: telefon/fax: (66)441-311; terjesztés: telefon/fax (66)453-710. Az előfizetők részére terjeszti a Népújság Kft. az ügynökségein keresztül. Árusításban terjeszti a „DÉLHÍR” Rt. Békés megyei üzeme, Békéscsaba Szabadság tér 1—3. Telefon (66) 443-106 és egyéb terjesztő szervek. Előfizethetőa kiadónál (5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4.), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással. Előfizetési díj egy hónapra 437 forint, negyed évre 1254 forint, fél évre 2448 forint. Készül: a Kner Nyomdában, Békéscsaba, Baross út 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068