Békés Megyei Hírlap, 1995. május (50. évfolyam, 101-126. szám)

1995-05-16 / 113. szám

© k 1995. május 16., kedd SPORT 'ffgf Sorin Vlaicu szépségdíjas gólja is kevés volt a győzelemhez Győri FC—Békéscsabai Előre FC 2—2 (1—1) NBI -es labdarúgó-mérkőzés, Győr, 3000 néző. V.: Juhos (Már­ton, Kaibás). Győr: Végh 6 — Lantai 5, Jagodics 6, Kuttor 6, Bordás 4 — I vanics 5, Csertői 6, Hajszán 5, Korsós 4 — Hámori 4, Miriuta 4. Edző: Győrfi László. Békéscsaba: Baji 7—Csató S. 5—Szenti 5, Balogh 6, Zahorán 5 — Mracskó 5, Fodor 7, Csató J. 5, Kasik 5 — Major 3, Vlaicu 7. Edző: Pásztor József. Csere: Ivanics helyett Mikóczi (5) a34., Korsós h. Popescu (4) az 58., Kasik és Major h. Dávid (-) és Földes (-) a 84. percben. Gólszerző: Fodor a 19., Jagodics a 30., Vlaicu az 51., Csertői a 79. percben. Sárga lap: Balogh (Miriuta lökéséért) a 4L, Mracskó (akasztá­sért) az 53., Szenti (Hámori felvágásáért) a 63., Bordás (Mracs­kó lökéséért) a 71. percben. Szögletarány: 9:7 (3:5). Balogh és Zahorán felgyógyult, vállalták a játékot. A második percben Hajszán 28 méterről ballal hatalmas lö­vést eresztett meg, a labda a bal felső sarok és a keresztléc talál­kozásánál landolt, a meglepett Baji mellett. Majd a csabaiak felszabadítottak. Hat perccel később Vlaicut felvágták a 16- os bal oldali sarkánál. Csató J. szabadrúgása a kapu fölé szállt. A 16. percben Ivanics 20 méter­ről a jobb alsó sarok mellé lőtt. Kasik a saját térfeléről indí­totta Vlaicut, aki remekül tá­lalt a védők közül kiugró Fo­dor elé, aki rávezette a labdát a kapusra, kicselezte a 16- oson belül Véghet, majd nyolc méterről az üres kapu közepé­be gurított, 0—1. Ot perccel később Kasikot lerántották a 16-os oldalvonalá­nál, a beívelt szabadrúgást men­tették a hazai védők. A 30. percben Miriuta bal oldali szögletét az előrehúzó­dó Jagodics teljesen tisztán, hat méterről fejelte a bal alsó sarokba, 1—1. Három perc múlva kavaro­dás támadt a csabai kapu előtt, Kuttor 13 méteres lövését Baji bravúrral védte. A 38. percben Csató J. balról beívelt, Major nyolc méterről mellé fejelt. Négy perccel később jobb oldali beadás után két győri védőről Kasik elé pattant a labda, aki egyből lőtt, Bordásról szögletre pattant a pettyes. Csató J. szög­letét Végh elvétette az ötösön belül, majd felszabadítottak a védők. A 44. percben szöglet után Kasik lőtt 17 méterről fölé. Szünet után, a 49. percben egy hatalmas bedobás után Mi­riuta elé került a labda a 16-oson belül, gyenge emelése Fodorról került szögletre. Az 51. percben Mracskó jobbról beadott, Kuttor kife­jelte a labdát Vlaicu elé, aki mellel maga elé tette, és 25 méterről a kissé kint álló ka­pus fölött a bal felső sarokba vágta, 1—2. Hat perccel később ismét a román légiós jeleskedett, betört a 16-oson belülre, tíz méterről lőtt, a labda Lantai combjáról pattant szögletre. A 62. percben Fodor nyolc méterről lőtt, a lab­dát Végh lábbal mentette, a ki­pattanó pettyest Vlaicu éles szögből ballal rálőtte, a felugró Vé£h rávetődött a kapu felé tar­tó labdára. A 63. percben Szenti buktatta Miriutát a kaputól 22 méterre, sárga lapot kapott a csabai védő, a sértett szabadrú­gása centiméterekkel suhant el a jobb kapufa mellett. A 69. percben Hámori meg­tolta a labdát a jobb oldalon, a 16-oson belül, Csató J. az alap­vonal közelében akasztotta, 11 - es. Bordás ballal végezte el a büntetőt, és Baji remek reflex­szel a jobb alsó sarok elől nagy vetődéssel kiütötte a labdát. A 75. percben Mracskó 40 méte­res indítása után Kasik a bal oldalon tört kapura, 16 méterről lőtt, Végh a léc alól szögletre ütötte a pettyest. A 79. percben Csertől a csa­bai védők között a bal oldalon betört a 16-oson belülre, Ma­jor, majd Balogh, Zahorán és Csató S. sem tudta elrúgni a labdát a győri középpályás elől, aki addig csetlett-botlott, míg hat méterről a bal sarok­ba piszkálta a labdát, 2—2. Erőből kezdett a Rába-par- ti együttes, egy levegővel ro­hanták le Baji kapuját, ami­nek végeredményeként egy azonnali kapufarepesztő bombát jegyezhettünk föl. Mindeközben keresték egy­mást a párok, s kissé nehezen találtak egymásra védők és tá­madók. Öt perc után azonban körvonalazódott, ki kit igyek­szik semlegesíteni. Egy győri, Hajszán azonban őrző nélkül maradt, így vígan száguldoz­hatott a pálya közepén, s szer­vezhette a játékot. Jött is előre a Győr, ám leginkább közé­pen erőltették a támadásokat, ami hamar elhalt a kapu köze­lében a csabai falon vagy a szoros őrizető támadók vesz­tették el a labdát a nagy forga­tagban. Eközben egy-egy hal­vány kontrával próbálkozott a Békéscsaba, de a házigazdák kapuja egyáltalán nem került veszélybe. Egészen a 19. per­cig, amikor viszont egy bal oldali „nagykönyvszerű” el­lentámadást Fodor remek egyéni megoldással és szép góllal zárt le. Ám nem sokáig örülhettek a vendégek az előnynek, hamar ocsúdott a Rába-parti gárda, és egy bal oldali szögletet követő nagy védelmi hiányosság végén egyenlítettek. Közben Haj­szán „belefáradt” az egyedüli labdakergetésbe, s ettől kezd­ve kevésbé volt szervezett a hazaiak játéka. Jöttek ugyan előre, de már nem olyan tűz­zel, mint az első negyedórá­ban. így a Békéscsaba is mind gyakrabban „támadóba ment át”, amit az utolsó negyedóra öt vendégszöglete is jelez. Ám a házigazdák kapusának ezu­tán sem kellett különösebben izgulnia, mert a csabai feje­sek, lövések pontatlannak bi­zonyultak. Miként a túloldali próbálkozások is. Az első já­tékrész végére elégedett koco­gásba váltott egy-két játékos mindkét oldalon, így szép las­san le is ült a meccs. A szünet után egy látványos és szépségdíjas góllal újra előnyt szerzett a Békéscsaba. Vlaicu második mérkőzésen Vélemények A MÉRKŐZÉS ELŐTT. Győrfi László: — Jó csapat a Békéscsa­ba, amely idegenben is eredményes, így bármi elképzelhető. Győz­ni szeretnénk. Pásztor József: — Mivel sok a sérültünk, így már a döntetlennel is elégedett lennék. Szemán György, a győriek klubtitkára: — Rendkívül küzdel­mes mérkőzés elé nézünk, de győzni kell, sezzel mindenki tisztában van. Koós László, a győriek egykori labdarúgója: — Bízom a győzelemben, mert a következő két idegenbeli mérkőzésen nehéz dolgunk lesz. Lucian Popescu, a győriek csatára, aki korábban együtt játszott Temesváron Vlaicuval: — Egygólos győzelmet várok. Dr. Petróczy Gábor megyei sportigazgató: — Nagy küzdelem­ben remélem szerencsénk lesz, s egy góllal nyer a Békéscsaba. A SZÜNETBEN. Ivanics László: — Rúgást kaptam a bokámra, ezért kértem cserét. Hidegkúti Nándor játékvezető-ellenőr: — Ha győz az ETO, elkerülhet a veszélyes zónából, de ha kikap... A csabaiak nagyon jók, de ezúttal szerintem az egy ponttal is megelégednek majd. Emir El Hammawandi játékos menedzser: — Két-három győri, illetve békéscsabai játékost jöttem figyelni, de neveket ne kérdezzen. Fazakas József győri utánpótlás-edző: — Remélem, hogy a második félidőben az ETO kihasználja a hazai pálya előnyét, és győz ezen a nagyon fontos mérkőzésen. Tagai István, a MÁVDAC elnöke: —Tavaly a Békéscsabának tapsolt a győri közönség, hiszen a lila-fehérek 5—2-re győztek. Szerintem most a győrieket ünnepük majd. Persze ismerve a zöld­fehérek szélsőséges játékát és az eredményeit, tulajdonképpen háromesélyesnek tartorna mérkőzést. A MÉRKŐZÉS UT ÁN. Csertői A űréi:—A gólomnál többször is ott maradt a labda előttem, s végül jól eltaláltam, ennek köszönhe­tő, hogy pontot mentettünk. Jagodics Zoltán: — Sajnálom, hogy nem nyertünk! Vasile Miriuta: — A játék sem ment jól és a szerencsével is hadilábon álltunk, így értékes két pontot veszített el a csapat. A folytatás nagyon nehéz lesz. Fodor Tibor: — Úgy érzem, hogy ha 2—1-nél kihasználom a helyzetemet, akkor talán a három pontot is megszerezhettük volna. A sok döntetlen után nem ártott volna végre egy idegenbeli siker. Az igazság az, hogy a pontosztozkodásból már igen elegünk van. Csató János: — Szerintem nagyon jó mérkőzést, jó iramú küzdelmet láthattak a szurkolók, helyzeteink alapján közelebb álltunk a győzelemhez. Azonban az egy pontért jöttünk, és hogy ez sikerült, nem tekintjük kudarcnak a döntetlent sem. Következik Az NB I-es labdarúgó­bajnokság 26. fordulójá­ban következik. Május 20., szombat: Békéscsa­bai Előre FC—Kispest- Honvéd FC, 17 óra. Sop­ron—Debrecen, 17. Par­malat FC—Pécs, 19. Za­laegerszeg—Vác, 19. Új­pest—Győri FC, 19. Fe­rencváros—Vasas, 19. Stadler FC—Csepel, 19. Május 21., vasárnap: BVSC—Nagykanizsa, 17. lépett pályára a vendégegyüt­tesben, és a remekül eltalált lövéssel úgy tűnik, be is lőtte magát a csapatba. A csabai vezetés tudatában kénytelen volt kitámadni a Győr, s jó néhány helyzetet alakítottak ki a csabai kapu előtt. Az egyik ilyen végén hibázott a véde­lem, aminek eredménye: jo­gos 11-eshez jutott a Rába- parti gárda. Bordás a büntetőt rosszul lőtte, de amilyen hibát vétett a győri lövő, olyan re­mek ütemben vetődött a lab­dára Baji kapus. Ettől meg­nyugodni látszott a Békéscsa­ba, egyre biztosabban adogat­tak a mezőnyben, könnyen vá­lasztották el ellenfelüket a lab­dától, s jó ritmusban játszot­tak. Énnek ellenére a finisben újabb védelmi hibát követett el az Előre, több játékos is elvétette a labdát, amikor Csertői — először a mérkőzés során — megvillant. De ez is elég volt ahhoz, hogy kiéne­kelje a Győr a sajtot a békés­csabaiak szájából, akik így ti­zenkettedik döntetlenjükkel a tarsolyukban utaztak haza. Szervezettebb játékot mu­tatott a Békéscsaba a mérkő­zés nagyobb részében, a Győr viszont jobban darált. Nem véletlen, hogy mindkét szak­vezető sokat bosszankodott, de végül elégedettek voltak azzal, hogy csapatuk nem vesztesen hagyta el a játékte­ret. Az OLDALT ÍRTA, SZERKESZTETTE: Bakács László, Jávor Péter, Verasztó Lajos MARKAKEPVISELET Szalon: Békéscsaba, Gyóni G. u. 17. Nyitva: hétköznap 9—17 óráig, szombaton 9—12 óráig Tel./fax: (66) 450-622. Szerviz, alkatrész: Békéscsaba, Bartók B. út 46—50. Szerviz nyitva: hétköznap 7.00—15.30 óráig. Alkatrész nyitva: hétköznap 8.00—17.00 óráig. Telefon: (66) 324-788. Tel ./fax: (66) 442-748. Edzői nyilatkozatok Győrfi László, a Győr edzője: — Sajnos, mindig az eredmény után futottunk, és ez idegesítette a csapatomat. Végül a nagy akarásnak köszönhetően sikerült a döntetlent kiharcolnunk, aminek nagyon örülök. Pedig az is benne volt ebben a kilencven percben, hogy kikapunk. —Elégedett volt csapata teljesítményével? — Egy-két játékosunk halvány teljesítményt nyújtott, amit a csapat nem bír el. Gondolok itt Bordásra, Hámorira és Miriutára. Viszont volt, aki jó teljesítményt nyújtott, köztük is le a kalappal Hajszán előtt, aki végigfutja a kilencven percet, és megy előre, pedig már 34 éves. Pásztor József, a Békéscsaba edzője: — Kétszer is vezettünk, ráadásul 2—1 -nél nekünk voltak nagyobb lehetőségeink a gólszer­zést illetően, ám óriási ziccereket hibáztunk, ami idővel visszaütött. —Elégedett az eredménnyel? — Végül örülnünk kellett a döntetlennek, de lehet, úgy kellene fogalmaznom, elvesztettünk két pontot. Pedig ha Fodor, Vlaicu vagy Kasik belövi azt a nagy helyzetet, akkor 3—1-ről aligha tápászkodik fel a Győr.-—Elkerülhető gólokat kapott a csapat... — Valóban, hiszen mindkétszer nagyot hibázott a védelem. —Kivel volt elégedett és kivel nem? — Vlaicu remek gólt rúgott, de Fodor is jó teljesítményt nyújtott. Másoktól viszont többet várok, mert öt-hat játékossal nehéz nyerni. —Mit vár a folytatásban ? — Nagyon sokdöntetlent játszottunk, jó lenne már végre győzni. Igaz, tudom, most a Kispest jön hozzánk, ettől függetlenül illene már megörvendeztetni szurkolóinkat. Remélem, ott már Szarvas is pályára léphet. Az NB I-es labdarúgó-bajnokság állása 1.Ferencváros 25 17 4 4 54—32 55 2.UTE-Novabau 25 13 6 6 53—27 45 3. Debreceni VSC 25 13 5 7 37—28 44 4. Kispest HFC 25 12 4 9 48—35 #0 5. Békéscsabai Előre FC 25 9 12 4 36—26 39 6. BVSC Dreher 25 12 3 10 44—38 39 7. Zalaegerszegi TE 25 10 6 9 40—46 36 8. PMSC-Fordam 25 10 5 10 27—34 35 9. Vác FC-Samsung 25 7 10 8 33—37 31 10. Győri FC 25 9 4 12 37—34 28 ll.Csepel-Kordax 25 7 7 11 19—23 28 12.Stadler FC 25 7 7 11 23—32 28 13. Vasas C. Vigadó 25 7 5 13 31—42 26 14. Parmalat FC 25 6 6 13 33—45 24 15.Nagykanizsa 25 6 6 13 22—49 24 16.EMDSZ Sopron* 25 6 8 11 33-42 23 * = évi eredményéből 3—3 pont levonva. Góltotó adidas ^ Békéscsaba, Munkácsy u. 11. Telefon: (66) 324-256 1. Békéscsabai Előre FC-Kispest-HFC 2. Mezoberényi FC—Orosházi MTK Név: ________________________________ Cím: ________________________________ A múlt héten a főmérkőzést, a Győri FC— Békéscsabai Előre FC találkozót (2—2) tizen­egy olvasónk találta el, közülük a következő három helyes megfejtő nyert a sorsoláson: Droppa Ferenc, Battonya, Molnár C. Pál-ltp. 2/A, Sándor János, Békéscsaba, Kazinczy- lakótelep 10., Zahorán János, Békéscsaba, Dombos u. 6/1. Valamennyien egy-egy 1500 forintos Adidas ajándékcsekket nyertek a já­ték szponzora, a Hetes Kft. jóvoltából, ame­lyet a békéscsabai Adidas sportáruházban (Munkácsy u. 11.) vagy a rövidáru, játékbolt­ban (Andrássy út 24.) vásárolhatnak le. A szerencsés nyertesek az utalványokat postán kapják meg. A héten hazai bajnoki labdarúgó-mérkőzés szerepel fő- és pótmérkőzésként. Ezúttal is 1500 forintos Adidas vásárlási csekket nyer­hetnek a helyesen tippelők közül a legszeren­csésebbek. Az e heti tippeknek május 19-éig, péntekig kell beérkezniük. Mindenki több tippel is részt vehet, amelyet postán vagy személyesen is eljuttathat címünkre: Békés Megyei Hírlap, 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. A játékban csak azok vehetnek részt, akik a lapunkból kivágott szelvénnyel tippelnek. Ahány kivá­gott szelvényt küld be, annyi tippel vehet részt játékunkban. A borítékra vagy a levelezőlapra kérjük ráírni: „Góltotó!” RRKF.S MFliYFI HÍR1.AP Közéleti napilap. Főszerkesztő: dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: Andreas Günther és dr. Tóth Miklós ügyvezető igazgatók. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; főszerkesztő: (66) 446-242; sportrovat: 451-114; telefax: (66)441-020. Kiadói telefonszámok: (66)441-545; hirdetés: telefon/fax: (66)441-311; terjesztés: telefon/fax (66)453-710. Az előfizetők részére terjeszti a Népújság Kft. az ügynökségein keresztül. Árusításban terjeszti a „DÉLHIR” Rt. Békés megyei üzeme, Békéscsaba Szabadság tér 1—3. Telefon (66) 443-106 és egyéb terjesztő szervek. Eló'fízethetőa kiadónál (5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4.), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással. Előfizetési díj egy hónapra 437 forint, negyed évre 1254 forint, fél évre 2448 forint. Készül: a Kner Nyomdában, Békéscsaba, Baross út 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068