Békés Megyei Hírlap, 1995. május (50. évfolyam, 101-126. szám)

1995-05-11 / 109. szám

© 1995. május 11., csütörtök SPORT JE Tovább tart a góliszony Békéscsabai Előre FC—UTE-Novabau 0—0 NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 7 ezer néző. V.: Vágner (Varga L., Ring). Békéscsaba: Baji 7 — Szenti 5, Csató S. 6, Csató J. 5—Mracskó 6, Fodor 6, Major 4, Horváth 5, Kasik 5—Kulcsár 5, Vlaicu 6. Edző: Pásztor József. Újpest: Szűcs 8— Molnár 6, Urbán 6, N’Doumbe 0 — Jenei 6, Koznia 5, Véber 5, Egressy 4, Szlezák 5 — Tiefenbach 6, Belvon 5. Edző: Garami József. Csere: N'Doumbe helyett Füzesi (5) az 5., Kulcsár h. Füldes (-) a 69., Belvon h. Szanyó (-) a 73., Kasik h. Dobi (-) a 90. percben. Sárga lap: Jenei (eldobta a labdát) a 40., Vlaicu (reklamálásért) a 71. percben. Szögletarány: 13:5 (6:1). A mérkőzés előtt dr. Petróczy Gábor megyei sportigazgató és Schneider István a Békéscsaba elnökségi tagja ajándékkal kö­szöntötte Mracskó Mihályt és Horváth Lászlót. Mindkét csa­bai játékos 150. első osztályú mérkőzésén lépett pályára az Újpest ellen. A 2. percben Kulcsár pörge­tett alig a jobb kapufa mellé. A 6. percben Szenti bal oldali nagy partdobását Major félfor­dulásból, kapásból, 8 méterről kapura emelte, Szűcs a léc alól szögletre tornázta a labdát. A 10. percben Tiefenbach a 16-os jobb sarkáról vette tűz alá a kaput, ám Baji kiöklözte a lab­dát a bal sarok elől. Aztán Vélemények A MÉRKŐZÉS ELŐTT. Szűcs Mihály, a Békéscsaba elnöke:— Izgalmas mérkőzést várok, csabai győzelemmel. Zahorán György, a Békéscsaba technikai vezetője: — Próbá­lom győzködni Balajcza Tibort, hogy tartson egy kicsit a mérkőzés­től. Balajcza Tibor, az UTE technikai vezetője: — A kolbász fővárosában minden jó, de az UTE-győzelem lesz a legszebb. Dobó János, a Békéscsaba elnökségi tagja: — Fontos pontok kerülnek ma elosztásra. Silvio lorgulescu, a Békéscsaba pályaedzője: — Ha négyesé­lyes lenne a meccs, akkor lennék nyugodtabb. Juhász Gyula, a Békéscsaba intézője: — Egygólos győzelmet remélek. Sarlós András, az UTE pályaedzője: — Kitűnő a Békéscsaba, ezért már egy x is jó nekünk. Belvon Attila: — Nagyon ragadnak ránk a csabaiak is a tabellán, ezért legalább egy pont kell. Tóth András, az UTE szakosztályigazgatója: — Két góllal nyerünk. Zelenyánszki János, a Békéscsaba egykori intézője: — Lehet eső, lehet sár. Knézy Jenő, az MTV sportriportere: — Remélem a meccs is olyan jó lesz, mint amilyen az idő. Királyvári Károly, a Békéscsaba egykori játékosa: — A mai mezőnyben bárki bárkit legyőzhet... Moós János, a Békéscsaba tartalékcsapatának edzője: — Három ponttal stabilizálhatjuk helyünket. Vágási Sándor, a Békéscsaba egykori játékosa: — Megsza­kadhatna már a döntetlensorozat. A SZÜNETBEN. Divinyi Béla, a JB ellenőre: — Látszik, hogy mindkét csapat kivárásra játszik. Szűcs Mihály: — Élvezetes találkozó, remélem egy helyzetet értékesítünk. Winkler János, a Békéscsaba elnökhelyettese: — Már legalább egy góllal kellene vezetnünk. Pillér Sándor, a Békéscsaba elnökségi tagja: — Döntetlen- szagú, de remélem nem így lesz. Unyatyinszki Mihály, tornászedző:—Ha marad a támadókedv, sikerülhet. A MÉRKŐZÉS UTÁN. Balajcza Tibor:—Mindkét fél örülhet a pontnak. Sarlós András:—Elégedett vagyok. Tóth András:—Igazságos eredmény. Winkler János: — Győzelmet érdemeltünk volna. Zahorán György: — Pedig vártam a jó folytatást. Schneider István: — A javuló játék nem párosult góllal. Marik László, a Békéscsaba ifjúsági B csapatának edzője: — Már az első félidőben eldőlhetett volna. Novotny Zoltán rádióriporter, a Magyar Sportújságíró Szö­vetség elnöke: — Jobban örültem volna, ha inkább 3—3 vagy mondjuk — bárkinek a javára — 4—3 az eredmény... Boukort Slimane algériai kereskedő: — Ha a második félidő­ben is hasonlóan játszik a Békéscsaba, mint az elsőben, gólokkal nyer. Talán sikeresebb lett volna, ha Major és Vlaicu végig ugyanazt a feladatot tölti be. Silviu lorgulescu: — Lesz ez még jobb. MÁRKAKÉPVISELET Szalon: Békéscsaba, Gyóni G. u. 17. Nyitva: hétköznap 9—17 óráig, szombaton 9—12 óráig. Tel./fax: (66) 450-622. Szerviz, alkatrész: Békéscsaba, Bartók B. út 46—50. Szerviz nyitva: hétköznap 7.00—15.30 óráig. Alkatrész nyitva: hétköznap 8.00—17.00 óráig. Telefon: (66) 324-788. Tel./fax: (66) 442-748. Következik Az NB I-es labdarúgó-baj­nokság 25. fordulójában következik. Május 13., szombat: Debrecen—Új­pest, 17 óra. Nagykani­zsa—Zalaegerszeg, 17. PMSC—Ferencváros, 17. Vasas—Sopron, 19. Stad­ler FC—Vác, 19. Csepel— Parmalat FC, 19. Kis­pest—BVSC, 19. Május 15., hétfő: Győri FC— Békéscsabai Előre FC, 19, a tv közvetíti. Mracskó beemelését Fodor túl lágyan fejelte kapura, így Szűcs könnyű zsákmánya lett. A 16. percben Mracskó újra a 16-os sarkáról lőtt be, most viszont Kulcsár fejelt élesen kapura, ám Szűcs bravúrral kiütötte a lab­dát. A 25. percben Véber labdá­jából a leshatáron kiugró Tie­fenbach 8 méterről laposan megcélozta a bal alsó sarkot, de Baji a helyén volt. Aztán Bel­von bal oldali beadásszerű lövé­sét húzta le Baji. A 41. percben Kasik bal oldali szabadrúgása élesen becsavarodott, Fodor 5 méterről a kapura bólintott, Szűcs azonban reflexszerű mozdulattal kibokszolta a lab­dát. A szünet után az 57. percben Véber váratlan, félmagas, lefelé csapódó lövését Baji szögletre ütötte. Öt perccel később Mol­nár labdáját az erősen kisodró­dott helyzetben lévő Jenei az üres kapu előtt keresztben ellőt­te. A 72. percben a békéscsabai­ak szabadrúgáshoz jutottak, 17 méterre az újpesti kapuval ép­pen szemben: Horváth óriási erejű lövését a vetődő Szűcs szögletre tolta. A 75. percben Tiefenbach 17 méteres félerős lövését fogta Baji. A túloldalon egy jobb oldali szöglet végén Fodor fejelt egészen közelről kapura, de Szűcs óriási érzékkel kiöklözte a labdát. Ismét az új­pesti kapusnak akadt dolga, amikor Vlaicu kapáslövését tol­ta ki, az ellentámadásból pedig Egressy lövését hárította lábbal Baji. Miként tavasszal oly sok­szor, most is egy teljesen új szerkezetű Békéscsaba lépett pályára, ami betudható an­nak, hogy a korábbi öt helyett most már hétre növekedett a sérültek száma. Miután Us­Edzői nyilatkozatok Pásztor József a Békéscsaba edzője: —Jól kezdtünk, miénk volt az első játékrész. Sok helyzetet kidolgoztunk ez idő alatt, a szünet után azonban kiegyenlítődött a játék, az Újpest alaposan feljavult, mi pedig nem tudtunk újítani. Ezért igazságos a döntetlen. —Szünet után mintha nem uralta volna a középpályát a csapat... — így van. S ez azért van, mert Major nem arról nevezetes, hogy szétfutná a pályát. Vlaicun látszott még, hogy stresszben van, ezért hamarabb elfáradt, mert jobban kellett figyelni a társaira. Horváth pedig fejben fáradt el. De nemcsak ez az ok, hiszen az Újpest nagyon jól visszaállt, és nehéz ilyen csapat ellen játszani. Hiába volt öt olyan szögletünk, amiből gól is születhetett volna, a szerencse sem pártolt mellénk. Ha viszont gólt érünk el, nyilván kijött volna az Újpest is és akkor még jobb meccset játszhattunk volna. —Zsinórban éri el a döntetleneket a csapat. Mi ennek az oka? — Tudom, hogy nem sokra megyünk az egy pontokkal, jobb lenne nyerni, de azok a játékosok mostanában nem remekelnek, akik a korábbi találkozókon gólokat szereztek. Ráadásul a kispadon sincs olyan játékos, aki lendítene az együttesen. De küzd, harcol a csapat, s bízom benne, hogy lesz még olyan szériánk, mint volt korábban. De most is lényegesnek tartom, hogy az Újpest nem játszott túl bennünket. Garami József, az UTE edzője: — Az első játékrészben a Békéscsaba volt a jobb, a szünet után viszont magunkhoz tértünk. Voltak helyzeteink is, köztük két nagy lehetőség. De az eredmény bármi lehetett volna. Ettől függetlenül a döntetlen reális. —Elégedett a látottakkal? — Sem a játékkal, sem az eredménnyel. majev Debrecenben comb- izomhúzódást szenvedett, Csató Sándor került a leghát­só posztra közvetlen Baji elé. Nem volt számára idegen ez a hely sem, hiszen a korábbi években olykor már kapott hasonló feladatot. Nos, az ala­posan megváltoztatott Békés­csaba ettől függetlenül harco­san lépett pályára, és az első percektől óriási lendülettel tá­madtak, gyakran zavarba hozták a vendég lila-fehérek védelmét. Igaz, N’Doumbe korai kiválása is megzavarta a fővárosiakat, de inkább az elemében lévő Fodor és Mracskó fűzte fel a védőket, a két román légiós Kulcsár és Vlaicu pedig egyre-másra helyzetbe került, megtornáz­tatva ezzel Szűcs kapust. Egy idő után végleg leszűkítették a játékteret a házigazdák, szin­te csak az UTE térfelén patto­gott a labda, a vendégek csak szórványos kontrákra ha­gyatkoztak a gyors Belvon és Tiefenbach okozott időnként fejtörést a csabai védelemnek. A második félidő új játékot hozott. Az Újpest bátrabb lett, a Békéscsaba egy kicsit vissza­állt, mintha csak kivárásra játszana. Ettől viszont ki­egyensúlyozottabb lett a talál­kozó és mindkét kapu gyak­rabban került veszélybe. Ám, hiába jött meg a csatárok lö­vőkedve, a két kapus remekül állta a lövések útját. Földes, illetve Szanyó beállítása új színt hozott a játékba, de ők sem váltották meg csapatu­kat. így igazságos pontosztoz­kodás történt lila-fehér csapa­tok rangadóján. Gyurkó Mihály, Jávor Péter Az NB I állása: l.FTC 16 4 4 52-31 52 2. UTE 13 6 5 53-26 45 3.DVSC 12 5 7 36-28 41 4. BVSC 12 3 9 44-36 39 5. Békéscsaba 9 11 4 34-24 38 6. Kispest 11 4 9 46-35 37 7.ZTE 10 5 9 39-45 35 8. PMSC 10 5 9 26-32 35 9. Vác 7 9 8 31-35 30 10. Győr 9 3 12 35-32 27 11. Stadler 7 6 11 21-30 27 12. Csepel 6 7 11 18-23 25 13. Parmalat 6 6 12 33-44 24 14. Sopron 6 8 10 32-40 23 15. Vasas 6 5 13 29-41 23 16. Nagykanizsa 6 5 13 21-48 23 A Győrtől és a Soprontól három baj­noki pontot elvontak. Békéscsabai Előre FC— ÚTE-Novabau 0—1 (0—1) Tartalékbajnoki labdarúgó­mérkőzés, Békéscsaba, 500 né­ző. V.: Bába. Békéscsaba: Ud- varácz (Steigerwald)—Molnár (Tóth J.), Marius, Kovács K., Pálfi -— Kvasz, Nagy K., Tóth Cs. (Kovács P.), Csepregi — Balázs, Dani. Edző: Moós Já­nos. Újpest: Praj (Ádok) — Medgyesi, Németh, Braun (Bokros), Tóth Gy. — Ádám, Bérczy, Szili (Simon), Tóth G. (Gáspár)—Horváth, Kovács L. (Tóth Zs.J. Edző: Somogyi László. A békéscsabaiak állan­dó veszélyt jelentettek az újpes­ti kapu előtt, ám helyzeteiket sorra elügyetlenkedték. A ven­dégek viszont egyetlen hely­zetüket gólra váltották. G.: Szi­li. Jó: Kovács K., Marius, Pálfi, Csepregi, ill. Németh, Braun, Bérczy, Szili. Csató Sándor emelkedik magasra és fejel a labdába az újpestiek gyűrűjében. Számtalan helyzetet dolgoztak ki a csabaiak, mégis bele kellett törődniük a döntetlenbe Fotó: Kovács Erzsébet BVSC—Győr 1-1 (0-1) Szőnyi út, 1000 néző, V: Bognár. Gól: Csertői (43.), ill. Csábi (85.). Piros lap: Bondarenko (58.), ill. Pető (67.), Herczeg (79.). Jó: Csábi, Farkas, ill. Bordás, Cser­tői. BVSC-Dreher: Nitu — Csábi — Bondarenko, Zováth, Szalma — Bükszegi, Komódi, Vancea (Unaka, 65.), Farkas — Kovács Z., Vincze. Győri FC: Végh — Jagodics — Pető, Kuttor, l.antai. Bordás — Csertői, Ivanics (Herczeg, 46.), Korsós — Hámori, Miriuta. Sopron—Pécs 0—0 Sopron, 6000 néző, V: Pillér. Jó: Babos, Németh Z., Katona, Ör­dög, ill. Tolocsko, Márton, Szaba­dos. EMDSZ-Soproni LC: Babos — Né­meth Z. — Katona, Buzsáki — Ko­vács L. (Kovács T., 46.), Nagy J., Majoros, Árpási — Kenesei (Chirat- cu, 56.) — Ördög, Balaton. PMSC- Fordan: Géléi — Márton — Szaba­dos, Dienes — Tolocsko, Jaki, Dár­dai, Lengyel, Virág — Eszenyi, Nie­derbacher. Stadler—Nagykanizsa 0—0 Akasztó, 3000 néző, V: Stamler. Piros lap: Kiss (80.). Jó: Linnvikov, Nagy, ill. Vidóczi, Csáki. Dudás. Stadler FC: Babócsy — Oprisan — Kertész (Makrickij, 33.), Linnvikov, Nagy — Csehi I., Molnár, Hleba (Ru- mán, 64.), Jeremejev — Nicsenko, Csehi Z. Nagykanizsa: Csáki — Du­dás, Keszeg — Tóth, Szalui, Kiss, Hegedűs, Vidóczi, Balogh — Fehér (Fuisz, 55., Kepe, 85.), Filipovics. FTC—Csepel 1-0 (0-0) Üllői út, 8000 néző, V: Márton. G.: Lisztes (56.). Ferencváros: Balogh — Telek — Hrutka (Czéh a szünetben). Szeke­res — Nagy Zs., Lipcsei, Simon, Lisz­tes, Keller — Kopunovic, Neagoe (Kuznyecov 65.). Csepel: Hajdú — Váczi — Bereczki, Szalai, — Ondrej, Puskás, Vancsa, Ács, Nagy T. (Süveges 78.) — Azoi- tei, Pena. Parmalat FC—Vác 6-3 (3-2) Székesfehérvár, 4000 néző. V: Tóth. G.: Kuntics (16., 17., 53., 76. — utób­bi 11-esből), Dubecz (36.), Tóth N. (63.), illetve Andrássy (24.), Kasza (45.), Nyilas (71.). Jó: Kuntics (a mezőny legjobbja), Keresztúri, Bekő, Tóth N., illetve Andrássy, Nyilas. Parmalat FC: Disztl P. — Lőrincz, Keresztúri, Toldi — Dubecz, Zim­mermann, Dvéri, Bekő, Tóth N. — Kuntics, Puhalak (Zombori, 70.). Vác FC-Samsung: Koszta — Puglits (Farkas, a szünetben), Nagy, Kasza — Zvara, Schwarcz, Víg (Nyilas, 54.), Aranyos, Romanek — And­rássy, Füle. Vasas—Debrecen 1-1 (0-0) Fáy utca, 4000 néző, V: Puhl. G.: Vincze (88.), illetve Sándor T. (70.). Jó: Jessy, Vincze, Jován, illeve Go­ján, Arany, Sándor T. Vasas: Sáfár — Juhár — Mónos, Geress, Jessy — Máriási, Vincze, Galaschek, Maczó — Fischer, Jo­ván. Debreceni VSC: Horváth B. — Go­ján — Gaica, Sándor Cs., Arany, Pető — Vadicska, Sándor T., Madar — Dombi, llea. Zalaegerszeg—Kispest 2-2 (1-1) Zalaegerszeg, 10 000 néző, V: Hana- csek. G.: Preisinger (18. — 11 -esből), Sza­bó II. (88.), illetve Plókai (43.), Ko­vács K. (80.). Jó: Preisinger, Szabó I., Németh, Sztipánovics, illetve Bánfi, Plókai, Kovács K., Stefanov. Zalaegerszegi TE: Tóth — Halápi, Szabó I., Horváth J. — Sztipánovics, Lendvai, Fújsz (Varsányi 75.), Hor­váth A., Németh — Szabó II., Prei­singer (Sebők 46.). Kispest-Honvéd FC: Vezér — Bánfi — Plókai, Mátyus — Hahn, Forrai, Stefanov, Duró, Bárányos — Orosz (Hamar 77.), Kovács K. Peremei hírlap Közéleti napilap. Főszerkesztő: dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: Andreas Günther és dr. Tóth Miklós ügyvezető igazgatók. Szerkesztőségés kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf.-lll. Telefonszámok: központ (66) 450-450; főszerkesztő: (66) 446-242; spörtrovat: 451-114; telefax: (66) 441-020. Kiadói telefonszámok: (66) 441-545; hirdetés: telefon/fax: (66) 441-311; terjesztés: telefon/fax (66) 453-710. Az előfizetők részére terjeszti a Népújság Kft. az ügynökségein keresztül. Árusításban terjeszti a „DÉLHÍR” Rt. Békés megyei üzeme, Békéscsaba Szabadság tér 1—3. Telefon (66) 443-106 és egyéb terjesztő szervek. Előfizethetőa kiadónál (5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4.), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással. Előfizetési díj egy hónapra 437 forint, negyed évre 1254 forint, fél évre 2448 forint. Készül: a Kner Nyomdában, Békéscsaba, Baross út 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068