Békés Megyei Hírlap, 1995. április (50. évfolyam, 77-100. szám)

1995-04-03 / 78. szám

1995. április 3., hétfő SPOítt A csabaiak csak a három pontnak örülhetnek Békéscsabai Előre FC—Parmalat FC 1—0 (0—0) NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 9 ezer néző. V.: Kiss B. (Lettrich, Mezei). Békéscsaba: Baji 6 — Szenti 5, Csató J. 5, Dávid 4 — Mracskó 5, Fodor T. 4, Major 4, Csató S. 6, Kasik 5 — Szarvas 4, Kulcsár 4. Edző: Pásztor József. Parmalat: Disztl P. 5 — Keresztúri 5 — Toldi 4, Lőrincz 4 — Zimmermann 4, Kuntics 6, Muzsnay 0, Tóth N. 5, Bekő 4 — Fodor 1.5, Horváth F. 4. Edző: Szabó Károly. Csere: Muzsnay helyett Jónás (4) a 14., Dávid h. Varga M. (-) az 58., Varga M. h. Horváth L. (-) a 63., Fodor I. h. Pálfi (-) a 73. percben. Gólszerző: Csató S. az 57. percben. Sárga lap: Dávid (Muzsnay elgázolásáért) a 9., Kuntics (Kasik akasztásáért) a 31., Bekő (Szarvas lerántásáért) a 36., Toldi (Szenti felrúgásáért) a 48., Zimmermann (Kasikot a nyakánál fogva lerántotta) az 53., Kasik (kezezésért) a 71., Horváth F. (Kulcsár lerántásáért) a 73., Major (Kuntics lerántásáért) a 75. percben. Szögletarány: 9:4 (5:1). A szombati találkozóra a bé­késcsabai Hetes Kft. Adidas- boltja ajánlotta fel a mérkőzés labdáját azzal a kéréssel, hogy Kulcsárék vegyék be vele Disztl Péter kapuját. A 12. percben Zimmermann bátortalan kísérlete volt az első esemény, de a labda a bal kapufa töve mellett hagyta el a játékte­ret. Egy perccel később Fodor I. jobb oldali beadását Tóth N. az A nagy sikerű Puma futballcipők ismét megérkeztek sportáruházunkba gumis 4390 Ft éles 4790 Ft Hetes Kft., Békéscsaba, Munkácsy u. 11. Telefon: (66) 324-256 ötösről Baji lábába rúgta. A túl­oldalon Mracskó a jobb össze­kötő helyéről, 13 méterről nagy erejű lapos lövést küldött kapu­ra, amit Disztl megfogott. A 18. percben Horváth F. két csel után jobbról betolta a labdát Fodor 1. elé, aki kapásból, 10 méterről laposan lőtt, de ezúttal is Baji lábát találta el. A 20. percben Következik Az NB I-es labdarúgó-baj­nokság 20. fordulójában következik. Április 8., szombat: Vasas—Nagyka­nizsa, 16, PMSC-Vác, 16.30, Sopron—Kispest- Honvéd FC, 16.30, Stadler FC—Békéscsabai Előre FC, 16.30, Csepel-Kor- dax—Debrecen, 18. Fe­rencváros—Győri FC, 18, Parmalat FC—Újpest, 18, Zalaegerszegi TE— BVSC,18. ben: számtalan hiányzót je­gyezhettünk fel náluk is. En­nek ellenére lendületes játé­kot láthattunk az első 20 perc­ben, ám az igazsághoz tarto­zik az is, hogy sok hibával ját­szott a két csapat. Néhány me­leg helyzet kialakult mindkét kapu előtt, ezek hatékonyabb kimunkálásában viszont in­kább a sereghajtó jeleskedett. Érthető, hiszen a Békéscsaba megérezte Usmajev „pro­fesszor”, Zahorán és Kovács Vélemények A MÉRKŐZÉS ELŐTT. Szűcs Mihály, a békéscsabai klub elnöke: — Egy váratlanul rosszul szereplő csapat ellen nehéz győzelmet várok. Jankulár István, a Békéscsaba fegyelmi bizottságának tagja: — Az idegenbeli pontszerzések csak hazai győzelmekkel érnek valamit. Moós János, a Békéscsaba tartalékcsapatának edzője: — A vendégeknek ez az utolsó szalmaszál, ezért lesz nehéz. Árgyelán János, a Győri FC labdarúgója: — Az első gól nehéz lesz, utána a papírforma érvényesül. Szombati György, a Békéscsaba egykori utánpótlás-nevelője: — Jobb csapat az Előre, ezért kétgólos győzelmet várok. Laurinyecz György, a Hetes Kft. ügyvezetője:—Csalódnék, ha nem nyernénk, noha a góltotón csak 1—0-ra vettem a mérkőzést. Brávácz Ottó, a Parmalat elnöke: — Reménykedünk egy jó eredmény elérésében. Bognár Ferenc, a Parmalat szakosztályvezetője: — Minden mérkőzésre becsületesen készülünk, mint erre is. Szabó Károly: — Nehéz 90 perc előtt állunk most is, de mindig bízunk... Wittmann Géza, a Parmalat pályaedzője: — Ponttal szeret­nénk távozni. Csongrádi Ferenc, a Parmalat tartalékcsapatának edzője: — Egy döntetlennel kiegyeznék. A SZÜNETBEN. Winkler János,o Békéscsaba elnökhelyette­se: — Nagy küzdelem jó játék nélkül. Francesco Grillo, az olasz Parma FC menedzsere, a Parmalat FC szponzora: — Az eredmény megfelel a látottaknak. Sülé István, a Békéscsaba utánpótlás szakágvezetője: — Az élethalálharcát vívó vendégek megnehezítik a dolgunkat. Sebők Vilmos, a békéscsabaiak autóbuszvezetője:—A vendé­gek keményen ellenállnak támadásainknak. Roxin György, egykori NB I-es játékvezető: — Halványabban játszik az Előre a megszokottnál. Király Endre, az okányi labdarúgócsapat edzője: — Kevés az egyéni vállalkozás és az átlövéseket is hiányolom a békéscsabaiak­nál. A MÉRKŐZÉS UTÁN. Zahorán György, a Békéscsaba tech­nikai vezetője: — Jó hogy túl vagyunk ezen a mérkőzésen. Juhász Gyula, a Békéscsaba intézője: — Egy nehéz küzdelem gyümölcse a három pont. Silviu Iorgulescu, a Békéscsaba pályaedzője: — A labdarúgó­kat figyelmeztettük, hogy nehéz lesz megtartani a labdát, s az ellenfél jól kontrázik. Ugye igazunk volt? Winkler János: — Izzadtunk, szenvedtünk, de nyertünk. Brávácz Ottó: — Itt hagytunk három pontot. Horváth Gábor, a Parmalat technikai vezetője: — Több helyzetünk volt, mégis kikaptunk. Szűcs Mihály: — Ilyen rossz mérkőzést régen láttam. MARKAKEPVISELET Szalon: Békéscsaba, Gyóni G. u. 17. Nyitva: hétköznap 9—17 óráig, szombaton 9—12 óráig. Tel./fax: (66) 450-622. Szerviz, alkatrész: Békéscsaba, Bartók B. út 46—50. Szerviz nyitva: hétköznap 7.00—15.30 óráig. Alkatrész nyitva: hétköznap 8.00—17.00 óráig. Telefon: (66) 324-788. Tel./fax: (66) 442-748. Mracskó Mihály (előtérben a labdával) sokszor előrelopako­dott, de csak egyszer akadt igazi helyzete. A Békéscsaba szerencsé­vel győzött a fehérváriak ellen Szarvas lövését szedte fel a fe­hérvári kapus. Egy perccel ké­sőbb Kuntics 30 méteres jobb alsó sarkos szabadrúgását Baji másodszorra megkaparintotta. Szünet után, az 55. percben Kulcsár jobb oldali beadását Disztl kivetődve szedte le a bó­lintani készülő Major fejéről. Az 57. percben Szarvas a 16-os előteréből kitolta balra a labdát Kasiknak, aki az alap­vonalig száguldott, majd éle­sen belőtt. A berobbanó Csató S. hét méterről, kapásból, lát­ványosan, nagy erővel kilőtte a jobb alsó sarkot, 1—0. A gól után ismét Csató S. előtt adódott lehetőség, ám a félig üres kapu mellé durrantott. Varga M. nem tartozik a sze­rencsés játékosok közé. A gól után lépett pályára, ám mind­össze egyszer ért labdához, az­tán megsérült, s máris cserél­hette a cserét Pásztor edző. A 77. percben Tóth N. 18 méteres jobb alsó sarkos kapás­lövését vetődve „szedte össze” Baji. Aztán Horváth L. pattogós kapáslövését fogta másodjára Disztl. A lefújás előtt még Bekő lövését kellett hárítania Baji­nak. A sárga lapos eltiltások és sérülések miatt alaposan fel­forgatott védelmű Békéscsa­ba lépett pályára, de a vendé­gek sem voltak jobb helyzet­hiányát. így a hazai együttes védelme könnyen zavarba hozható volt. Húsz perc után viszont csapkodóvá és kapko- dóvá vált a játék, amiben mindkét csapat ludas volt. Nem véletlen, hogy az első féli­dő második felében semmi­lyen érdemleges eseményt nem.jegyezhettünk fel, ha csak azt nem, hogy a mind többet hibázó játékosok egyre kevesebbszer találták el a lab­dát a párharcok során. Tisztá­talanná vált a játék, és mind gyakrabban villant a sárga lap. A folytatás sem hozott vál­tozást, sokat loholtak a játéko­sok, csakhogy ezt legfeljebb a megyei mezei futóversenyen értékelnék. Ráadásul a sárga lapok száma is intenzíven nö­vekedett. Mígnem megrázta magát a Békéscsaba és meg­szerezte a vezetést egy ragyo­gó találattal. Ám ez is csak egy percre változtatott a játék mi­lyenségén. Ezután a vendégek kénytelenek voltak kitámad­ni, ezért gyakrabban patto­gott a labda a csabai térfélen, és innen kezdve már kontráz­hatott a Békéscsaba, ami is­merten fő fegyvere... lenne. Csakhogy a kulcsemberek csődje miatt ezek a hazai tá­madások ártatlanoknak bizo­nyultak. Végül is a gyengéiké­Edzői nyilatkozatok Pásztor József, a Békéscsaba edzője: — A Parmalat jobban futballozott, mint mi, de Baji háromszor is bravúrosan hárított, ezért nem jutottak előnyhöz. Csató Sándor gólja mentette meg a csapat becsületét. A focihoz szerencse is kell, ez most is beigazolódott. —Mintha kissé fáradtnak tűnt volna a gárda... — A kuvaiti út sokat kivett a játékosokból, és ez meg is látszott a mozgásukon. — Fáradtság ide, fáradtság oda, néhányon tartósan rosszul játszanak. — Igen, ez igaz. Szarvas hetek, de lehet hogy fél év óta nem nyújtja azt, amit tud. De sajnos lecserélni sem tudom, mert nincs kivel. Major három hónapja nem játszik korábbi sérülése miatt, most sincs teljesen jó állapotban, mégis végig kellett küzdenie a mérkőzést, mert őt sem tudtam lecserélni. Dávid pedig 90 percig nem tud koncentrálni. —•A tabellán elfoglalt helyéhez képest egy egészen más Parma- lattal kellett felvenni a küzdelmet. — Számítottam erre, mert a fehérváriak most megszabadultak gátlásaiktól, s most már minden mindegy alapon léptek pályára. Ilyenkor bizony a játék jobban megy. Őrültem és meglepődtem, amikor edző kollégám lecserélte Fodor Imrét, amikor ő volt a legveszélyesebb csapatukból. Szabó Károly, a Parmalat edzője: — Végre azt játszottuk, amit tavasszal várok az együttestől. Az első félidőben ha a helyzeteink­ből gólt is rúgunk, akár nyerhettünk volna. Muzsnay korai kiválása érzékenyen érintette a csapatot, a szerkezet megbolydult.-—Az első félidőben nem úgy tűnt, hogy ez a csapat a tabella legvégén foglal helyet. — Eddig is minden mérkőzésre úgy készültünk, hogy legalább olyan játékot produkáljunk, mint ma. De ez csak először jött ki igazán. Az akarással eddig sem volt baj, most már jól is fociztunk, ám a szerencse nem szegődött mellénk. De ha a jövőben elhiszi minden játékos, hogy így is lehet játszani, akkor a következő fontos mérkőzéseket megnyerhetjük. — Eddig balszerencsés mérkőzéseket játszottak. Ez is azok közé sorolható? — A korábbi mérkőzések során már az első tíz percben egy-két gólos hátrányt szenvedtünk. Onnan kimászni sokkal nehezebb volt. Most mi rúghattunk volna az elején akár két gólt... —Kitől tartottak leginkább? — A Békéscsaba játékát ismerve elsősorban a két ékre koncent­ráltunk, ami sikerült is. Valószínű, hogy ezért is nőttünk a Békéscsa­ba fölé, ugyanis jobban játszottunk, mint a lila-fehérek. De Fortuna nem volt velünk. —Milyen folytatást vár? — Nehéz sorozat előtt állunk, de ha a gárda a jövőben is ilyen szellemben küzd, s a szerencse is mellénk szegődik, akkor elér­hetjük a kitűzött minimális célt, az osztályozós hely elérését. dő Békéscsaba és az önmagá­hoz mérten igyekvő-rakkoló Parmalat csatájából a szeren­csésebb hazaiak kerültek ki győztesen. Amúgy a pályán nem látszott a két együttes kö­zötti helyezési különbség. Békéscsabai Előre FC— Parmalat FC 2—2 (2—1) Tartalékbajnoki mérkőzés, Békéscsaba, 400 néző. V.: Tóth S. Békéscsaba: Steigerwald — Tóth J. (Pálfi), Marius, Usma­jev, Zahorán — Nagy K., Czi- pó, Balogh J., Csepregi — Ba­lázs, Tóth Cs. (Hídvégi). Edző: Moós János. Parmalat: Mit­ring — Rehák, Disztl L., Dicz- kó, Sipos (Simek) — Farkas, Wéninger, Doma, Dómján (Bognár) — Topos, Ábrahám. Edző: Csongrádi Ferenc. Az el­ső félidőben mezőnyjáték folyt, aztán két perc alatt bizonyítot­ták a csatárok, hogy a góllövés­hez is értenek. A fordulás után a süvítő szélben tíz perc elteltével egyenlítettek a vendégek, majd a kínálkozó gólszerzési lehető­ségek már elhaltak a két kapu­nál. Sárga lap: Balogh J. G.: Balogh J., Csepregi, ill. Topos 2. Jó: Balogh J., Csepregi, Za­horán, ill. Disztl L., Wéninger, Topos. Az NB I-es tudósítást ké­szítette: Gyurkó Mihály, Jávor Péter. Fotó: Le- hoczky Péter / Árgyelán a Vác ellen pályára lép? Árgyelán János, a békéscsabaiak egykori játékosa — aki az 1993-as teljesítménye alapján az Év labdarúgója címet is kiérde­melte — jelenleg a Győri FC igazolt sportolója a szombati bajnoki mérkőzés előtt a Kórház utcai pálya környékén tűnt fel. Igaz, csak civilben. Nagyon szűkszavúan mondta: — Ma csak­nem pályára léptem régi csapatom színeiben. A békéscsabaiak­kal legalábbis már megegyeztem, a két klub között azonban még nem jött létre a megállapodás. Szűcs Mihály, a lila-fehérek elnöke már bővebben kifejtette: — Múlt szerdán hosszabban beszélgettünk Árgyelánnal, s megegyeztünk vele. Erre a csütörtöki rendkívüli elnökségi ülésünk is áldását adta. Ezután hívtam telefonon pénteken a győri klubot és első nekifutásra velük is megállapodtunk. Egy óra múlva hívtam újra Bolla Pétert, hogy indul az autó Békéscsa­báról Győrbe a technikai dolgok rendezése végett, annak érde­kében, hogy a Parmalat ellen már pályára léphessen Árgyelán. Ekkor közölte Bolla, hogy konzultált kollégáival, s az eredeti megegyezést nem tartották jónak. Többszöri telefon váltás után új egyezséget kötöttünk. Az eredeti arról szólt volna, hogy véglegesen visszavásároljuk Árgyelánt, az új szerint viszont csak kölcsönkapjuk az idény végéig. Csakhogy mire mindez lebonyolódott, késő délután lett, s már nem tudtuk a formaságo­kat elintézni. így abban maradtunk, hétfőn teszünk végleg pontot az ügyre és a keddi Magyar Kupa-mérkőzésen a Vác ellen már a mi színeinkben lép pályára reményeink szerint Árgyelán. Közéleti napilap. Főszerkesztő: dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. felelős kiadó: Andreas Günther és dr. Tóth Miklós t t ügyvezető igazgatók. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; főszerkesztő: (66) 446-242; nrurc Yí FÜVŰT UTDT \ T) sP°rtrovat: 451-114; telefax: (66) 441-020. Kiadói telefonszámok: (66) 441-545; hirdetés: 441-311; telefax: 450-198; terjesztés: telefon/fax (66)453-710. Az előfizetők részére terjeszti TlljilUo MiiI U nlKLAP a Népújság Kft. az ügynökségein keresztül. Árusításban terjeszti a „DÉLHÍR” Rt. Békés megyei üzeme, Békéscsaba Szabadság tér 1—3. Telefon (66) 443-106 és egyéb terjesztő D---------------------------------------------1 szervek. Előfizethető a kiadónál (5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4.), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással. Előfizetési d(j e gy hónapra 437 forint, negyed évre 1254 forint, fél évre 2448 forint. Készül: a Kner Nyomdában, Békéscsaba, Baross út 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068