Békés Megyei Hírlap, 1995. április (50. évfolyam, 77-100. szám)

1995-04-18 / 90. szám

© 1995. április 18., kedd SpOKV Döntetlenben már listavezetők Békéscsabai Előre FC—Zalaegerszegi TE 0—0 NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 8 ezer néző. V.: Bognár (Szilágyi, Nyilas). Békéscsaba: Baji 6 — Szenti 5, Usmajev 6, Zahorán 6 — Fodor 5, Major 4, Csató S. 5, Horváth L. 5, Kasik 5 — Földes 5, Kulcsár 5. Edző: Pásztor József. Zalaegerszeg: Tóth 6 — Halápi 5, Szabó I. 6, Horváth J. 5 — Sztipánovics 5, Horváth A. 4., Fújsz 6, Lendvai 5, Németh 5 — Preisinger 5, Szabó II. 5. Edző: Madár Gábor. Csere: Zahorán helyett Balogh (-) a 61., Horváth L. h. Dobi (-), Szabó II. h. Sebők (-), mindkettő a 79. percben. Sárga lap: Major (Szabó I. felvágásáért) a 27., Szabó II. (Zahorán buktatásáért) a 31. percben. Szögletarány: 8:6 (3:2). A mérkőzés előtt Szenti Zoltánt és Csató Sándort a csabaiak egykori nagy öregje, Láza Já­nos és a klub elnökhelyettese, Winkler János köszöntötte vi­rágcsokorral abból az alkalom­ból, hogy mindketten a kétszá- zadik első osztályú mérkő­zésükön léptek pályára. Bemelegítésként Kulcsár ri­ogatta a zalaegerszegi kapust, de mellé lőtt. Aztán egy remek egyéni alakítást mutatott be Fo­dor, aki a felezővonaltól végig- száguldott a jobb oldalon, kicse­lezte Fujszot, majd Lendvain is túljutott, végül a keresztező Szabó I-et is kicselezte, ám 12 méterről leadott nagy erejű, bal alsó sarkos lövését Tóth kiök­lözte. A 25. percben Németh a csabai térfél közepéről emelt előre Szabó II. fejére, aki to­vábbcsúsztatta a labdát az Vélemények A MÉRKŐZÉS ELŐTT. Szűcs Mihály, a Békéscsaba elnöke: — Javuló játékkal, kis gólkülönbségű győzelmet várok. Winkler János, a Békéscsaba elnökhelyettese: — Nehéz mér­kőzés elé nézünk, de győzelmet remélek. Dobó János, a Békéscsaba elnökségi tagja: — A ZTE ellen mindig pontszerzők voltunk, most miért lenne másképp? Zahorán György, a Békéscsaba technikai vezetője: — Végre kisütött a nap, most márránk is mosolyoghatna. Juhász Gyula, a Békéscsaba intézője: — A sok nehézség ellenére győznünk kell. Jankulár István, a Békéscsaba fegyelmi bizottságának tagja: — Megfogyatkozott létszámmal is ki kell harcolnunk a sikert. Bánáti Imre, a Békéscsaba egykori játékosa: — Jó lenne, ha már nyerhe a csapat. Moós János, a Békéscsaba tartalékcsapatának edzője: — Tiszteletet parancsoló a B VSC elleni 6—0, de győznünk kell. Szenti Zoltán: — Egy kis győzelemnek is nagyon örülnénk. Fodor Tibor:—Jó lenne győzelemmel ünnepelni a névnapomat. Bita József, a ZTE szakosztály-igazgatója: — Remélem, a nyuszi legalább egy pontot hoz nekünk. Czigola Sándor, a ZTE elnökhelyettese: — Bízom a pontszer­zésben. Szabó Rezső', a ZTE tartalékcsapatának edzője: — Annyi sirámot hallottam Pásztor Józseftől, ha ennek csak a fele igaz, akkor mindhárom pontot begyűjtjük. Madár Gábor, a ZTE vezető edzője: — Ha szerények leszünk, akkor lehet keresnivalónk. A SZÜNETBEN. Láza János, a Békéscsaba egykori labdarú­gója: — A ZTE védelme sebezhető, ebben bízhatunk. Fabulya György, a Békéscsaba egykori labdarúgója:—Tartja magát a Zete, de védelmük a szünet után felnyílik. Dr. Kádas János, a ZTE orvosa: — Az egy pont elérhetőnek tűnik. Bita József: — A fele már megvan! Czigola Sándor: — Nincs szerencsénk a kapufával. Péter László, a ZTE intézője:—Ezzel az eredménnyel kiegyez­nék a végén is. Roxin György, egykori NB I-es játékvezető: — A ZTE gyors, robbanékony, ezért nehéz lesz helyzetig jutni. Divinyi Béla, a mérkőzés ellenőre: — Jó iramú találkozó, kihagyott gólhelyzetekkel. A MÉRKŐZÉS UTÁN. Szűcs Mihály:—A Zalaegerszeg nem játszott rosszul, de a több helyen megváltozott csapatunk is helyt­állt. Schneider István, a Békéscsaba elnökségi tagja: — Döntetle­nekből már listavezetők vagyunk. Silvia Iorgulescu, a Békéscsaba pályaedzője: — Gödörben vagyunk, szerencsénk sem volt, s innen nehéz lesz felkapaszkod­nunk. Bita József: — Megvan a húsvéti ajándékom. Czigola Sándor: — Köszönjük. Marik László, a Békéscsaba ifjúsági B csapatának edzője: — A találkozó előtt is háromesélyesnek véltem. MÁRKAKÉPVISELET Szalon: Békéscsaba, Gyóni G. u. 17. Nyitva: hétköznap 9—17 óráig, szombaton 9—12 óráig. Tel./fax: (66) 450-622. Szerviz, alkatrész: Békéscsaba, Bartók B. út 46—50. Szerviz nyitva: hétköznap 7.00—15.30 óráig. Alkatrész nyitva: . hétköznap 8.00—17.00 óráig. Telefon: (66) 324-788. Tel./fax: (66) 442-748. egyedül álló Sztipánovicshoz. A vendégek középpályása 10 méterről úgy fejelt át a kifutó Baji fölött, hogy a labda a jobb kapufa tövére hullott. Négy perccel később Horváth L. a 16- os jobb sarkáról megcélozta a bal alsó sarkot, de Tóth szöglet­re tenyerelte a labdát. Aztán Kulcsár beadását szedte le Hor­váth L. fejéről. A túloldalon Földes lövését hárította Baji. A 45. percben Zahorán remekül húzott el a bal oldalon, jól ugrat­ta ki Kasikot, aki futtából a jobb kapufát találta telibe. A vissza­pattanó labdából Földes ismé­telhetett, de csapattársát. Majort találta fejbe. Szünet után, az 54. percben három békéscsabai támadó állt szemben két zalaegerszegi vé­dővel, de az akció végén Csató S. a ki vetődő kapusba lőtt. A 60. percben Lendvai kitolta a labdát Szabó II. elé, aki futtából a bal- összekötő helyéről célzott, ám Baji visszaöklözte a labdát a mezőnybe. Ismét Baji volt a fő­szereplő a 75. percben, amikor Fújsz közelről megbikázta a labdát, ám a csabaiak portása reflexszerű mozdulattal kite- nyerelte a labdát. A túloldalon Kasik csavart szabadrúgását Tóth a léc alól piszkálta ki. A 87. percben Preisinger labdájából Sebők pattogós lövést küldött a kapura, amit Baji szögletre tor­názott. Még a 89. percben is gólt szerezhetett volna a Csaba, de Kulcsár remek fejesét nagy bra­vúrral szögletre tolta Tóth. A mérkőzés előtt Pásztor József kényszeredett mo­sollyal azt magyarázta: — Csak ezt ússzuk meg, ilyen „szedett-vedett" összeállítás­ban még soha sem léptünk pá­lyára. Érthető, hiszen hétre sza­porodott a sérültek és eltiltot­tak száma. Az iramot nézve ez nem látszott meg a hazaiakon, Következik Az NB I-es labdarúgó-baj­nokság 22. fordulójában következik. Április 29., szombat: Sopron—Vác, 17 óra, Pécs—Debrecen, 17, Ferencváros—Nagy­kanizsa, 18, Parmalat FC—Kispest-Honvéd FC, 18, Zalaegerszeg—Újpest, 17 (a tv is közvetíti), Va­sas—Csepel, 18, Stadler FC—Győri ÉC, 17. Április 30., vasárnap: BVSC-Dre- her—Békéscsabai Előre FC, 17. ugyanis sokat futott a Békés­csaba. Persze ez annak is kö­szönhető, hogy a zalaegersze­gi fiatalok is az első perctől kezdve nagy rohanásba fog­tak, gyors játékra késztetve ellenfelüket. A nagy futóver­seny viszont sok hibát ered­ményezett. A hibák pedig gyakran tisztátalan játékba torkolltak. Egyre gyakrab­ban intett Bognár játékvezető a „hordágy vivo" fiúknak. En­nek ellenére olykor megcéloz­ták a kaput a két csapat játé­kosai, de jobbára mellé és fölé durrogtattak. Azért mindkét oldalon akadt egy-egy kecseg­tető, focira emlékeztető jele­net is, sőt volt amikor a kapufa mentett. E téren is döntetlen volt az állás. A fordulás után sem sokat változott a játék, továbbra is sok volt a futás, de a kakasko­dás is. A mérkőzés egyetlen dicsérhető eleme volt, hogy mindkét csapat játékosai vé­gig bírták az átlagosnál na­gyobb iramot, de a látottak alapján egyik gárda sem érde­meit volna győzelmet. Békéscsabai Előre FC—ZTE 3—1(1—1) Tartalékbajnoki mérkőzés, Békéscsaba, 400 néző. V.: Sze­Csató János és Szarvas János lassan, sántikálva közelítette meg a Kórház utcai székházat. Szarvas röviden így fogalma­zott: — A héten egyszer megpróbáltam futni, de nagyon szúrt a térdem, így nem vállalhattam a játékot. Csató viszont csodálkozó tekintetünkre kérdés nélkül mondta: — A péntek esti edzés legvégén gödörbe léptem, kifordult a jobb bokám. Egész éjjel borogattam, de ez is kevés volt. Most is nagyon fáj. Ám bizakodó vagyok: a szerdai Vác elleni Magyar Kupa mérkőzésen már szeretnék pályára lépni. Ezzel végképp elfogytak a felnőtt labdarúgók Csabán. Csak fiatal mezőnyjátékosok jutottak a kispadra. Éppen ezért előkészítettek egy 15-ös mezt is, amit a terv szerint Pásztor edző mellé tettek volna a kispadra azzal, hogy ha nincs más választás, rohanjon átöltözni. Pásztornak az orvosija rendben is volt, de a játékengedélyért járó összeget még nem fizették be, így végül eláltak szándékuktól. Edzői nyilatkozatok Pásztor József a Békéscsaba edzője:—Nem volt rossz mérkőzés. Ez egy olyan 90 perc volt, amelyikben nyerhettünk volna, de vesztesen is elhagyhattuk volna a pályát. Végül igazságos döntetlen született. Pedig tipikusan olyan mérkőzés volt, amelyik csapat rúg egy gólt, azé a három pont. Lehetőségeink voltak, csak a befejezé­sek nem sikerültek —- Az erősen tartalékos Békéscsabának ettől függetlenül a papírforma szerint győznie kellett volna. — Bebizonyosodott, hogy „ész nélkül” nem lehetett a Zalaeger­szegnek ugrani. Hátul mi lassúak vagyunk, ők pedig nagyon gyorsak. Mostanában sajnos egyetlen csapatot sem tudunk túlját­szani. Az, hogy mi így szereplünk a sérüléshullám ellenére, mégis dicsérhető. Madár Gábor, a Zalaegerszeg edzője: — Váltakozva kerültek mezőnyfölénybe a csapatok, de igazi gólhelyzet egyik kapu előtt sem alakult ki. Védelmünk stabilitása elegendő volt ahhoz, hogy megállítsuk a Békéscsabát. —Minek köszönhetik pontszerzésüket? — A csapat együttmozgása volt a legfontosabb. A játékosok jól segítették egymást és azért jó néhány gólhelyzetet mi is kialakítot­tunk. —A múlt heti 6—0 adott lendületet? — Mindenképpen pozitívan hatott a csapatra, ami a mostani játékunkban is megmutatkozott. Vidékről régen hoztunk pontot, ezért ennek most külön is örülök. —Mit kért játékosaitól a szünetben ? — Hogy ne adjuk át a területet, de ez most nem történt meg. Sztipánovicsot arra ösztökéltem, hogy lendületesebben mozogjon. No, meg elvártam a gárdától, hogy a Békéscsabát már a saját térfelén lassítsa le. keres. Békéscsaba: Udvarácz (Steigerwald) — Kovács K., Marius, Pálfi, Czipó — Mracs- kó, Nagy K., Csepregi, Molnár R. — Balázs, Tóth Cs. Edző: Moós János. Szünet után nagy lövőkedvvel és elszántan roha­moztak a hazaiak, így magabiz­tos győzelmet arattak. G.: Mracskó 2, Balázs, ill. Molnár L. Jó: Mracskó, Balázs, Pálfi, ill. Török. Békéscsabai Előre FC— Győri FC 1—1(1—1) NB I-es ifjúsági A korcsoportos labdarúgó-mérkőzés, Békés­csaba, Bessenyei u., 100 néző. V.: Gulyás. Békéscsaba: Kollár — Szeles, Valentényi, Lono- vics, Lábos — Varga Z„ Kvasz (Belicza), Kurilla, Kovács P! (Gál) — Dani, Petruzsán. Edző: Ogrincs Pál. A hazaiak többet birtokolták a labdát, s végig tá­madták a mérkőzés nagy részét. A kapuk előtt elpuskázták a gól­szerzési lehetőségeket, így a mezőnyfölény nem párosult győzelemmel. A gólok szöglet nyomán születték. G.: Kovács P., ill. Fűzi. Jó: Lábos, Valenté­nyi, ill. Fűzi, Pék, Stark. Békéscsabai Előre FC— Győri FC 4—1(1—0) NB I-es ifjúsági B korcsoportos labdarúgó-mérkőzés, Békés­csaba, Bessenyei u., 50 néző. V.: Varga F. Békéscsaba: Kiss R. — Makai (Mazula), Futaki, Baukó (Szelei), Koszta — Csu- lik, Harmati, Nagy M., Borbola — Zsibrita (Tóth), Balog Zs. Edző: Marik László. G.: Har­mati 2, Balog Zs., Csulik, ill. Török. Jó: Harmati (a mezőny legjobbja), Balog Zs., Nagy M., Koszta, Borbola, Csulik. ill. Tö­rök. AZ NB I-ES TUDÓSÍTÁST készítette: Gyurkó Mihály, Jávor Péter. Fotó: Lehoczky Péter Csank János Békéscsaba-nézőben Csank János, a váciak edzője, a békéscsabaiak egykori mestere ellátogatott a Kórház utcai pályára. Az ok érthető, hiszen szerdán Magyar Kupa mérkőzést játszik hazai környezetben a Békéscsaba, ellenfele pedig az a Vác lesz, amellyel a Duna-parti városban 1—1-et játszottak a lila-fehérek. Ezek után nyílt még a negyeddöntőből való továbbjutás kérdése. Csank János így fogalmazott: — A legrosszabb eredmény ez az 1—1, vagyis a döntetlennel nem megyünk semmire. Békéscsabán megpróbálunk nyílt si­sakkal támadni, bár a továbbjutáshoz túl sok reményt nem fűzünk. Persze ugyanígy a Békéscsaba is kifoghat egy rossz napot, s akkor bármi lehet. Nehéz lesz, de azt is ígérhetem, nem állunk be védekezni. — Változik az összeállítás a két héttel ezelőttihez képest? — Csupán Kriska sérülése okoz gondot, ezért valószínűleg a Vasas elleni kezdő tizeneggyel vesszük fel a küzdelmet a Kórház utcában. —Milyennek látta ezt a találkozót? — Egyik csapat sem tudott a másik fölé kerekedni, tipikus döntetlen mérkőzés volt. Az eredmény igazságos. Ez annak is köszönhető, hogy nincs „színezőember” a Békéscsabában. 2 éves az Zahorán Zoltán (sötét mezben) felgyógyult, aztán a ZTE ellen újra megsérült. Itt Horváth Attila próbálja megakadályozni a csabai­ak előretörő játékosát DISCO SHOP Ez alkalomból áprilisban 5—10% engedménnyel kínáljuk termékeinket! Új cím: 8000 Székesfehérvár, Kelemen Béla úti üzletsor 3. Új telefon: (22) 340-909. Használtruha-kereskedők! Európából a legjobbat! Holland gyűjtöttruha-nagyke- reskedés- Csórón (Fejér me­gye) a 8. sz. főút mellett. Originált zsákos áru 200 Ft/kg + áfa. Több tonnából vásárol­hat. Folyamatos ellátás, kami­ontételnél árengedmény. Tobai Kft., Csór. Telefon: (22) 433-532. RF.KRS MRGYFI HÍRLAP Közéleti napilap. Főszerkesztő: dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: Andreas Günther és dr. Tóth Miklós ügyvezető igazgatók. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. III. Telefonszámok: központ (66) 450-450: főszerkesztő: (66) 446-242; sportrovat: 451-114; telefax: (66)441-020. Kiadói telefonszámok: (66)441-545; hirdetés: telefon/fax: (66)441-311; terjesztés: telefon/fax (66)453-710. Az előfizetők részére terjeszti a Népújság Kft. az ügynökségein keresztül. Árusításban terjeszti a „DELHÍR” Rt. Békés megyei üzeme, Békéscsaba Szabadság tér 1—3. Telefon (66) 443-106 és egyéb terjesztő szervek. Előfizethető a kiadónál (5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4.), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással. Előfizetési díj egy hónapra 437 forint, negyed évre 1254 forint, félévre 2448 forint. Készül: a Kner Nyomdában, Békéscsaba, Baross út 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068