Békés Megyei Hírlap, 1995. április (50. évfolyam, 77-100. szám)

1995-04-10 / 84. szám

© 1995. április 10., hétfő SV’O'Ú, ? BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP Elfújta a szél. •• Stadler FC—Békéscsabai Előre FC 0—0 NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Akasztó, 3 ezer néző. V.: Már­ton (Sóthy, Bajkai). Stadler FC: Babócsy 0 — Oprisan 6 — Makrickij 5, Linnyikov 5, Nagy N. 5 — Reskó 6, Molnár 5, Csehi 4, Jeremejev 4 — Román 4, Csehi Z. 5. Edző: Sándor István: Békéscsaba: Baji 7 — Usmajev 6 — Szenti 6, Dávid 5 — Mracskó 5, Csató S. 5, Csató J. 4, Kasik 4 — Fodor 5, Szarvas 0, Kulcsár 4. Edző: Pásztor József. Csere: Szarvas helyett Major L. (4) a 12., Rumán h. Lehota (-) a 66., Kulcsár h. Horváth (-) a 89. percben. Sárga lap: Linnyikov (Kulcsár felvágásáért) a 28., Mracskó (Csehi I.-t megrúgta) a 61., Dávid (Csehi Z. felrúgásáért) a 84. percben. Szögletarány: 10:2 (6:0). Sándor István, a hazaiak edző­je két helyen változtatott csa­patán, az eredetileg megadott Hleha és Kertész helyett Reskó és Rumán lépett pályára, míg Pásztor József Major helyett Szarvast játszatta a kezdő csa­patban. Igaz, az utóbbi nem Vélemények A MÉRKŐZÉS ELŐTT. Sebők Vilmos, a békéscsabaiak buszsofőrje: — Az akasztói stadion nagyon szép, a Békéscsaba pedig nagyon jó. Ezért pontokkal távozunk. Argyelán János, aki még mindig a Győri FC játékosa: — Már játszanom kellene a Stadler ellen, de a Győr nem enged. Jankulár István, a Békéscsaba fegyelmi bizottságának tag­ja:— Ez a stadion egy ékszerdoboz, egy ilyen még Európában is ritka. Baji Tamás: —Csak nagyon csendesen mondom, hogy nyerni fogunk. Kovács Tibor, a Békéscsaba sérült játékosa: — Csak a jövő héten válók meg a gipsztől, s előreláthatóan június kelepén léphetek ismét pályára. Sajnos ez nagyon hosszú idő. Babócsy András: —Elállhatna már a szél. Dulai Pál létesítményigazgató: — Remélem, hogy tovább növeljük pontjaink számát. Jakab Elek, a Stadler FC szakosztály-igazgatója: — Min­denképpen hazai győzelmet várok. Kertész Béla rendőr százados: — Bízom abban, hogy nyer a Stadler FC. Huszák Géza, a hazaiak pályaedzője: — Remélem, a szeren­cse mellénk áll ebben a viharos erejű szélben. Szergej Hleba a hazaiak cserejátékosa: — Most csak 1—li­ra győzünk. A SZÜNETBEN. Moós János, a Békéscsaba tartalékcsapa­tának edzője: — A széllel támogatott Stadler többet támadott, de remélem, a folytatásban minden fordítva lesz. Sipos Aladár, a békéscsabaiak törzsszurkolója: — Meglát­ja, 2—0-ra nyerünk. Kovács Tibor: — A szél néha megtréfált bennünket, de a folytatásban mi bontakozunk ki. Kiss János, a Békéscsaba sérült játékosa: — Baji eddig hetesre védett. Jankulár István : — Remélem jobban bírjuk állóképességgel. Marik László, a békéscsabaiak utánpótlás-edzője: — Két szerencsés helyzetük volt a hazaiaknak, de ezt is a szél határozta meg. Mészáros Sándor, a békéscsabai M-Stúdió ügyvezetője: — Eddig nagyon gyenge a játék. Varga Ferenc, a rádió hangmérnöke: — A Stadler kihagyott egy halom helyzetet, gólokkal vezethetne. Himer József, sarkadkeresztúri vállalkozó: — A legöre­gebb indián sem tudná megmondani, mi történik a második félidőben. Himer István, a Bajai FC edzője: — A szél nem fog gólt lőni, az biztos, de arra kíváncsi vagyok, a csabaiak megpróbálják-e Csató Sanyinak visszafejelni a labdát, amikor támadnak. Bodrogi Gyula, színművész: — A hazaiaknak többet kellett volna kapura lőni a szél segítségével. Ettől függetlenül egy góllal nyernek. A MÉRKŐZÉS UTÁN. Himer István: — Laposan kellett volna gurigáznia a Békéscsabának. Silviu Iorgulescu, a Békéscsaba pályaedzője: — Hullám­völgyben vagyunk, mint az őszi idény közepén is. Dulai Pál: — Vesztetem egy fogadáson 10 ezer forintot, de az egy pontot is becsülni kell. Andrási Bálint főrendező: — A bajnokság ötödik helyezett­jével szemben nem szégyen az döntetlen. Dr. Szikora István ügyvéd, a fegyelmi bizottság tagja: — A második félidőben antifutballt játszottunk. Bodrogi Gyula: — Lehet, hogy egy kicsit elfogult vagyok, de egy góllal jobb volt a Stadler. Such Sándor Aranykatedra-díjas tanár, a Békéscsaba egy­kori technikai vezetője: — Lapos játék helyett, a szélben a magas labdákban bíztunk, ez pedig ilyenkor nem sokat ér. Moós János: — Túl sokat emelték a levegőbe a labdát, nem mertünk kezdeményezni, így nem csoda, hogy csak Kasiknak volt helyzete. Sülé István, a Békéscsaba utánpótlás szakágvezetője: — Érthetetlen, hogy miért nem „fektették” a labdát a mieink. Szenti Zoltán: — Igen, laposan kellett volna játszani, csak nem bírtunk. Következik Az NB I-es labdarúgó­bajnokság 21. fordulójá­ban következik. Április 14., péntek: Kispest-Hon­véd FC—Ferencváros, 19.00 óra. Április 15., szombat: Nagykanizsa— Sopron, 16.30, Vác— Vasas, 16.30, Békéscsabai Előre FC—Zalaegerszeg, 16.30, Debrecen—BVSC- Dreher 16.30, Stadler FC—ÚTE-Novabau, 18, Csepel-Kordax—PMSC, 19. ETO FC Győr— Parmalat FC, 19. Baji Tamás kapus ezúttal is a „helyén volt" sokáig lehetett ott a pályán, hiszen a 12. percben meg­sérült, az első diagnózis sze­rint meghúzódott a belső ol­dalszalagja, így Major folytat­ta a játékot. Az első esemény a házigaz­dák nevéhez fűződik, amikor Reskó kísérletezett, de lövése fölé szállt. A 10. percben Cse­hi Z. széltől támogatott sza­badrúgása a bal kapufa töve mellett hagyta el a játékteret. A 13. percben nagy művészet volt Csehi I.-tól, hogy szem­ben a jobb kapufával 26 méter­ről az oldalhálóba lőtt. Hét perccel később hasonlókép­pen járt Reskó, mentségére ő szögletből, az erős szél segít­ségével csavart az oldalháló-, ba. Aztán ugyanő nyúlt túlsá­gosan alá egy labdának, így a 22 méterről leadott lövés a ka­pu fölött szállt el. A 24. perc­ben Oprisán lopakodott előre, s futtából alig durrantott fölé. A 31. percben lőtt először az ellenfél kapuja felé a Békés­csaba, s mindez Major nevé­hez fűződik, aki a jobbössze­kötő helyéről, szorongatott helyzetben 15 méterről lőtt mellé. A 37. percben Baji óriá­si bravúrjára volt szükség, amikor Reskó labdájából Cse­hi Z. fejelt közelről kapura, ám a csabaiak portása vetődve há­rított. Két perccel később el­hűlt a vér a csabai publikum ereiben, amikor Csehi Z. lab­dájára Reskó és Baji egyszerre mozdult ki, Baji volt a gyor­sabb, rávetődött a labdára, Reskó viszont a nagy lendület­ből nem tudott „befékezni” és Bajiba „botlott”. A kapust rö­vid ideig ápolni kellett. A 42. percben a már „felépült” csa­bai portás ismét bravúrok so­rozatát mutatta be: egy kapu előtti kavarodás végén Csehi Z. az ötös sarkáról a jobb felső sarkot célozta meg fejjel, amit Baji kiöklözött. Szerencsét­lenségére éppen Csehi Z. fejé­re, aki így ismételhetett, má­sodjára viszont Baji ölében halt el a labda. A 44. percben Csehi Z. 22 méteres nagy sza­badrúgása szállt mellé. Az első játékrész lefújása előtti má­sodpercekben Csató J. legurí- tását Major 11 méterről lapo­san a kapu közepe felé lőtte, de Babócsy könnyedén hárította az első vendég kapuralövést. Szünet után a 61. percben Reskó bal oldali csavart szögletét öklözte ki Baji fél lépéssel a gólvonal előtt. A 70. percben egy jobb oldali partdobás végén Kul­csár egy lehelettel maradt le a labdáról a kapu torkában. Két perccel később a békéscsabai­ak az egyetlen igazi gólhely­zetüket hagyták ki: Kasik ug­rott meg a bal oldalon, majd a balösszekötő helyéről messzi­Edzői nyilatkozatok Sándor István, a Stadler FC edzője: — Úgy érzem, hogy csaptunk jól küzdött, pedig a Békéscsaba ellen játékban nem könnyű felülkerekedni. —Igazságosnak tartja az eredményt? — Ä helyzetek alapján megnyerhettük volna a mérkőzést, de ma csak ennyit tudtunk nyújtani... Pásztor József, a Békéscsaba edzője: — Már a mérkőzés előtt is úgy fogalmaztam, vélhetően a szél lép elő főszereplővé. Állításom beigazolódott, nem alakult ki igazán élvezetes játék az új akasztói stadionban. —Az elsőjátékrészben a hazaiakat támogatta a szél, a fordulás után ugyanezt nem tudta kihasználni a Békéscsaba. — Tény, hogy a Stadler FC jobban alkalmazkodott az időjá­ráshoz, kulturáltan és higgadtan játszott. Talán a látottak alapján jobb is volt ma, mint a mi csapatunk. MARKAKEPVISELET Szalon: Békéscsaba, Gyóni G. u. 17. Nyitva: hétköznap 9—17 óráig, szombaton 9—12 óráig. Tel./fax: (66) 450-622. Szerviz, alkatrész: Békéscsaba, Bartók B. út 46—50. Szerviz nyitva: hétköznap 7.00—15.30 óráig. Alkatrész nyitva: hétköznap 8.00—17.00 óráig. Telefon: (66) 324-788. Tel./fax: (66) 442-748. ről a kapura emelt, miután lát­ta, hogy Babócsy kíjebb állt kapujából. Ráadásul a szél is „jól nyúlt alá” a labdának, amely a léc alá hullt volna, ha a visszahátráló Babócsy ujj­heggyel bele nem ér. Ám bele­ért, a kapufára tolta a labdát, az pedig onnan a kapu mögé pat­tant. A 81. percben Csató J. 30 méterről leadott nagy erejű lö­vése zúgott el a jobb kapufa mellett. A 86. percben egy jobb oldali szögletet követően Reskó fejelt közelről a bal alsó sarokra, de az ott álló Mracskó — ezúttal a gólvonal előtt — visszavágta a mezőnybe a lab­dát. Nem volt jó előjel, hogy viharos erejű szél tombolt Akasztón is, amely nemcsak a kiskunság homokját ka­varta, hanem megakadá­lyozta a csapatokat abban, hogy jó játékot alakítsanak ki. Pedig presztízsmeccs volt a javából, hiszen — mint em­lékezetes — ősszel a Stadler nyert a Kórház utcában, mégpedig 2—0-ra. Talán még ennek a lendületnek nyomait lehetett felfedezni a kezdetben, hiszen a széltől támogatott házigazdák az el­ső perctől igyekeztek a csa­Stadler úr... Nem tudni, mire gondolhattak a kezdés előtt a hazai játékosok, mindenesetre fél szemmel talán a lelátók felé is kacsingat­tak melegítés közben. Úgy hírlik, most kivált fontos volt számukra, hogy megtel­jenek a lelátók, mert a Békéscsaba elleni bevételből kapták (kapják) meg az esedé­kes havi fizetést. Amely mellesleg szerény a hazai viszonyokat tekintve, inkább az igazolás „aláírásakor” fogott vastagab­ban a ceruza. Mindenesetre, a valóban nagyszerű és irigylésre méltó klubházban pénzről beszélni lehet ugyan, de sokat nem tud meg az ember. „Ez Stadler úr kompe­tenciája!” — hangzik a válasz minden felől, ha kérdezünk. Például az is, hogy megtudjuk, miért is nincs még „hadrafog- ható” állapotban a világítóberendezés? Erről úgy tudni, már régen világítana minden lámpatest odafönt, ha a Tungsram megkapta volna, ami jár neki. Erről is szerettük volna Stadler Józsefet kérdezni, de ezúttal is udvariasan „későbbre” kérte halasztani a beszélgetést, amikor felállt a , jobb első”, minden bizonnyal élete végéig neki kijáró ülésből egy kis pihenőre ^ szünetben. Némi közreműködéssel azért sikerült egy percre elszakítani udvartartá­sától és megtudni azt, hogy a Békéscsaba elleni meccset kiemelten kezelik, ő nem úgy értette, hogy mondjuk külön prémium járna a sikeres pontvadászatért, hanem úgy, hogy a rendőrség kezelte kiemelten a meccset. Ebben (is) lehet valami, mert több, Csaba felől érkezett szurkoló elmondta: már Solt határában megmotozták a buszban ülőket. Azért, mindentől függetlenül, feltétlen illik elismerni, amit Stadler úr a minap mondott, nevezetesen: „Amennyit eddig beruháztam, az idehaza minden képzeletet felülmúlt.” bai térfélen tartani a labdát, sokszor riogatva Baji ka­pust. A csabai portás azon­ban ismét nagyszerű napot fogott ki, és ha túljutott a védővonalon a Stadler FC, akkor bravúrosan hárított. Egy idő után szinte felbillent a pálya, a csabaiak a kont­rákkal sem tudtak élni. En­nek oka egy tőről fakad: a vaktában előre vágott labdá­kat visszanyomta a szél, rá­adásul nem jöttek rá időben a vendég védők és középpá­lyások, hogy inkább gurigáz- va próbálják előretolni a lab­dát. A szünet után mindenki abban bízott, hogy a fordu­lással a széljárás is a csabai­aknak kedvez, s most majd ők szorítják kapujukhoz a házigazdákat. Nem így tör­tént, mert a hazaiak tovább­ra is okosan futballoztak, csakhogy a góllövő tudomá­nyukat most otthon felejtet­ték. Persze ebben ismét része volt Bajinak is. A csabaiak nem tudták kihasználni a hátszelet, a nagy lövők külö­nösen, hiszen nem is kísérle­teztek még távoliról sem. De ennek oka is egyszerű: ritkán jutottak el az ellenfél 16-osá- nak előteréig. így a többet támadó és veszélyeseben ját­szó Stadler FC ponttal „ajándékozta meg” a békés­csabaiakat. Stadler FC—Békéscsabai Előre FC 0-0 Tartalékbaj noki-mérkőzés, Akasztó, 100 néző. V.: Nagy S. Békéscsaba: Udvarácz (Kollár) — Kovács, Czipó, Pálfi, Marius, Cseprégi, Ba­lázs, Balogh J., Tóth (Lábos), Petruzsán (Molnár), Dani. Edző: Moós János. Kiállítva: Balogh J, (a földön fekvő játé­kosba belerúgott). Jó: Himer, Szabó, Laczina, Schindler, ill. Czipó, Csepregi, Pálfi. AZ NB I-ES TUDÓSÍTÁST készítette: Fábián István, Jávor Péter. Közéleti napilap. Főszerkesztő: dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: Andreas Günther és dr. Tóth Miklós ügyvezető igazgatók. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; főszerkesztő: (66) 446-242; sportrovat: 451-114; telefax: (66) 441-020. Kiadói teiefonszámok: (66) 441-545; hirdetés: teiefon/fax: (66) 441-311; terjesztés: telefon/fax (66) 453-710. Az előfizetők részére terjeszti a Népújság Kft. az ügynökségein keresztül. Árusításban terjeszti a „DÉLHÍR” Rt. Békés megyei üzeme, Békéscsaba Szabadság tér 1—3. Telefon (66) 443-106 és egyéb terjesztő szervek. Előfizethetőa kiadónál (5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4.), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással. Előfizetési díj egy hónapra 437 forint, negyed évre 1254 forint, fél évre 2448 forint. Készül: a Kner Nyomdában, Békéscsaba, Baross út 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068