Békés Megyei Hírlap, 1995. március (50. évfolyam, 51-76. szám)

1995-03-20 / 66. szám

© 1995. március 20., hétfő SPORT N«:.U-ÉKOÍ'T {ÉKES MEGYEI HÍRLAP Nem unatkoztak a nézők Ferencváros—Békéscsabai Előre FC1—1 (0—1) NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Budapest, Üllői út, 10 ezer néző. V.: Vágner (Bede, Stander). Ferencváros: Balogh 6 — Telek 6 — Hrutka 5, Lipcsei 4, Szekeres 5 — Páling 5, Albert 5, Lisztes 5, Czéh 4 — Nagy Zs. 5, Kopunovics 5. Edző: Novák Dezső. Békéscsaba: Baji 6 — Usmajev 6 — Szenti 5, Zahorán 6 — Mracskó 5, Csató J. 5, Csató S. 6, Kasik 5 — Fodor 5, Kulcsár 6, Szarvas 5. Edző: Pásztor József. Csere: Albert helyett Kecskés (5) a szünetben, Csató J. h. Dávid (-) a 72., Kopunovics h. Christiansen (-) a 75., Szarvas h. Major (-) a 81. percben. Gólszerző: Kulcsár a 29., Hrutka az 57. percben. Sárga lap: Usmajev (Albert felrúgásáért) a 18., Szekeres (Kulcsár buktatásáért) a 22., Kopunovics (reklamálásért) a 49., Szenti (Nagy Zs. buktatásáért) az 51., Kulcsár (Szekeres felvágásáért) az 54., Zahorán (Kopunovics gáncsolásáért) a 62. percben. Szögletarány: 5:3 (3:1) Edzői nyilatkozatok Novák Dezső, a Ferencváros edzője: — Várható volt, hogy nehéz mérkőzés lesz, ami be is igazolódott. Ettől függetlenül nem tartottunk a Békéscsabától, lendületesen kezdtünk és inkább mi támadtunk. A kapott gól után nem volt más lehetőség, mint támadni. Futottunk az eredmény után. — Mit kért a félidőben játékosaitól? — Azt, hogy továbbra is fegyelmezetten védekezzenek hátul, mert nagyon veszélyesek a békéscsabai kontrák. Biztattam a középpályásokat, hogy a védekezésből lendüljenek át támadá­sokba, és bíztam abban, hogy marad annyi erő a támadókban, hogy gólt lőjenek. A kitűnően kontrázó Békéscsaba ellen ez életveszélyesnek számít, mégis mindent meg kellett próbálnunk, mert számunkra a 0—1 elfogadhatatlan eredmény volt. —Mit jelentett a Kispest és az Ujpest eredményének ismerete? — Tudtuk a két rivális eredményét, és ez talán nyomasztólag hatott a csapatra. Ezért nem tudtunk élni a felkínált lehetőséggel. A Békéscsaba jó csapat és remekül csinálta azt, amit ilyen helyzetekben egy együttesnek játszania kell. Pásztor József, a Békéscsaba edzője: — Egy pár játékos nem mert úgy játszani, ahogy kellett volna, túlságosan is csak a biztonságra törekedtek. A kapunk előteréből sokáig nem kihoz­tuk a labdát, hanem csak előre kivágtuk. Ezért a Ferencváros sokkal bátrabban játszott és mezőnyfölényt harcolt ki. — Ha Mracskó nem a kapufát találja telibe... — Nemcsak ez az egy ziccerünk volt, de tény, ha ekkor betalál és 2—0-ról folytatjuk, több esélyünk lett volna a győzelemre. —Mit kértél a játékosoktól a szünetben? — Hogy továbbra se adjuk át Ferencvárosnak a területet. Nem sok csapat bírta volna ezt a nagy nyomást. Sajnos egy elkerülhető góllal kikaptunk, ami talán nem is volt gól. Ettől függetlenül nagyon örülök, hogy egy pontot szereztünk, az pedig külön örvendetes, hogy a ferencvárosi közönség és a tévénézők is jó mérkőzést láthattak. A Békéscsabából Kovács és KissJ. sérülés miatt nem lehe­tett ott az Üllői úton, a Ferenc­városból viszont sokan fölgyó­gyultak a mérkőzés napjára. A 13. percben Lipcsei egy szabadrúgást ívelt előre, Hrut­ka az ötös sarkának közeléből fejelt a jobb alsó sarokra, de Baji könnyedén hárított. Há­rom perccel később Fodor jobb oldali beadását Balogh orozta el Szarvas elől. A 27. percben Lisztes Nagy Zs.-hez fejelt, aki Kopunovicshoz to­vábbított. Az utóbbi jól látta meg, hogy Lisztes tovább ro­bog, eléfejelt, végül a fiatal ferencvárosi Csató S. kíséreté­ben a kapura tört, ám a kivető­dő Baji leszedte Lisztes lábá­ról a labdát. Kasik az alapvonaltól gu­rított vissza, Csató S. berob­bant a 16-oson belülre, s nagy erővel megcélozta a kaput. Balogh reflexszerűen lábbal szögletre tolta a labdát. A bal oldali szögletet Szarvas be­csavarta, Balogh alaposan a labda mellé nyúlt, nem úgy az ötösön álló Kulcsár, akit nem lepett meg, hogy előtte landol a labda, s közelről a kapu közepébe helyezett, 0—1. A 31. percben Nagy Zsolt 16 méterről leadott kapáslövését védte vetődve Baji. A 35. perc­ben igencsak növelhette volna előnyét a vendég csapat: Szen­ti óriási kirúgását Kulcsár fe­jelte Szarvas elé, aki a jobbján robogó Mracskó elé játszott. A válogatott védő futtából, ka­pásból, 16 méterről nagy erő­vel a felső lécet találta telibe. A 37. percben Kasik-Kulcsár- Mracskó-Kulcsár gurigázás végén az utóbbi alig lőtt mellé. A túloldalon Lisztes Csató J.-t, Fodort, majd Usmajevet is ki­cselezte, végöl 14 méterről, a jobb összekötő helyéről, bal lábbal megcélozta a bal alsó sarkot, ám Baji bravúrosan ve­tődve mentett. A 44. percben Mracskó a saját 16-osáról megiramodott, csaknem öt- venméteres vágta után Telek mellett elgurított Szarvasnak, aki visszapöccintett elé. Mracskó még beleért, ám egy védő is, de így lett jó, mert Kulcsár felé szállt a labda. Mi­előtt a kapu felé rúgta volna a békéscsabai csatár, Balogh ki­vetődött és leszedte a lábáról. A lefújás előtti másodpercek­ben Albert előtt két lehetőség is adódott, közeli fejese mellé szállt, majd nem sokkal ké­sőbb a 16-osról lőtt Baji kezé­be. Szünet után az 52. percben Szarvas a ferencvárosi térfél közepéről kiugratta a bal olda­lon Kasikot, aki futtából cél­zott, de Balogh kiöklözte a jobb alsó sarok felé zúgó lab­dát. Öt perccel később Czéh ívelt be jobbról egy szögletet, Fodor mellett Hrutka emel­kedett a legmagasabbra 7 méterre a kaputól és a kapu bal oldala felé fejelt, ahol Mracskó állt. A védő a gólvo­nalon felugrott, egy kissé hátrafelé estében bele is fe­jelt a labdába, amely a felső lécről vágódott vissza a me­zőnybe. Stander partbíró azonban úgy ítélte, már belülről fejelte ki Mracskó a labdát, gólt jelzett, amit Vág­ner vezetőbíró el is fogadott, 1—1. A 78. percben DávTÜ a Fradi térfelének közepéről jobbra Mracskó felé tolta ki a labdát, aki a 16-os magasságából be­lőtt, mindenki mellett elszállt a pettyes, nem így Csató S. előtt, aki 18 méterről óriási erővel a jobb alsó sarok felé lőtt, de Balogh vetődve hárí­tott. Négy perccel később Ma­jor ugratta ki Kasikot a bal oldalon, aki 10 méteres vágta után Telek mellől futtából cél­zott, de Balogh ismét a helyén volt. Óriási helyzetet hagyott ki a Ferencváros a lefújás előtt, amikor Lisztes Christiansen elé tálalt. A dán légiós jobbról belőtt, Nagy Zs. előre vetődve belepiszkált a labdába, de az a Következik Az NB I-es labdarúgó-baj­nokság 19. fordulójában következik. Április 1., szombat: Nagykanizsa— PMSC, 16.30, Debrecen— Zalaegerszeg, 16.30, Bé­késcsabai Előre FC— Parmalat FC, 16.30, Vác—Csepel-Kor dax, 16.30, Győri FC—Sopron, 18. Április 2., vasárnap: BVSC-Dreher—Stadler FC, 16.30, Kispest-Hon­véd FC—Vasas, 18.Április 3., hétfő: ÚTE-Novabau— Ferencváros, 19. jobb kapufa töve mellett elgu­rult. Nagy várakozás előzte meg mindkét szurkolótábor körében az Üllői úti ranga­dót. Érthető, hiszen ősszel a Békéscsaba a Kórház utcá­ban alaposan elpáholta (5— 2) a zöld-fehéreket, akik közül többen fogadkoztak, hogy kiköszörülik a csorbát. Nos, az első percek arra utal­tak, hogy a Fradi rohamozni fog, jószerivel a békéscsabai térfélen pattogott a labda, ám az is hamar kiderült, hogy Pásztor József alapo­san megszervezte a lila-fehé­rek védelmét. Szigorúan fog­tak embert, de legalább ugyanilyen jól védték azokat a területeket, ahol betörhet­tek volna a fradisták. Nem is tudott mit kezdeni ezzel az Üllői úti legénység, jobbára belőtt labdákkal kísérletez­tek, ám azt vagy kifejelték a védők, vagy Usmajev vissza­bikázta a fél pályán túlra. Ugyanakkor a Békéscsaba „éles fegyverével” a kont­rákkal próbálkozott, amik sokkal veszélyesebbnek bi­zonyultak, mint a Fradi pró­bálkozásai. Igaz, a gól végül is szöglet után esett, de azt megelőzően, vagy éppen Mracskó kapufája előtt még a csabai térfélen pattogott a labda és onnan kerültek tűz- közelbe Csatóék néhány hú­zás után. Albert, Lipcsei ke­vésbé volt elemében, talán Lisztes, aki próbálta moz­gatni társait, de az elől lévők kevés vizet zavartak Baji ka­puja előtt. A fordulás után új harc­modort vett fel a Ferencvá­ros, már nem ívelgették előre a labdát, megpróbálták in­kább átjátszani a védelmet, vagy mögé kerülni. Ettől kezdve akadt is dolga Baji­nak, de Balogh kapus sem volt tétlenségre utalva. Gyors volt a mérkőzés, gyors volt a labda és sokat futottak a játékosok is. A Ferencvá­ros végül szerencsés körül­mények között egyenlített. A finisben is mindkét csapat előtt adódott lehetőség, ám egyre jobban elfáradtak a já­tékosok, ezért könnyebben állították meg őket a védel­mek, így nem változott az eredmény. A látottak alap­ján igazságos a pontosztosz- kodás, noha a békéscsabai­aknak több igazi nagy zic­cerük volt, amit viszont nem tudtak kihasználni. Ferencváros—Békéscsabai Előre FC 2—2(2—1) Tartalékbajnoki-mérkőzés, Budapest. Miként a „nagyok­nál”, itt is pontosztozkodás történt. Békéscsabai Előre FC— Ferencváros 1—0(1—0) NB I-es ifjúsági A korcsopor­tos labdarúgó-mérkőzés, Bé­késcsaba, 100 néző. V.: György. Békéscsaba: Kollár- Szeles, Lábos, Varga Z., Lono- vics — Kvasz, Kurilla, Kovács (Belicza), Valentényi — Híd­végi (Gál), Nagy M. (Varga A.). Edző: Ogrincs Pál. Rangadó mérkőzést vívott a tabella élme­zőnyében tanyázó két együttes. A békéscsabaiak a veretlen­ségük megőrzése mellett az esetleges három pont megszer­zését tűzték ki célul, ami a hely­cserét eredményezi az Üllői úti­akkal. Nos, ennek hevében ve­tették magukat a küzdelembe, s még tíz perc sem telt el, amikor emberelőnyhöz jutottak. E ked­vező pozícióban az első játék­rész hajrájában megszerezték a vezetést, s ez a találat tartást adott a hazaiaknák. Szünet után a fővárosi együttes mindent be­leadott, de fegyelmezetlen játé­ka nem párosult eredménnyel a nagyon lelkes békéscsabaiak otthonában. Az iramos, küzdel­mes mérkőzés krónikájához tar­tozik, hogy György játékvezető nem állt hivatása magaslatán, ítéleteivel mindkét fél kárára rengeteget tévedett, s ezzel csak szította az indulatokat a pályán és a nézőtéren egyaránt. Kiállít­va: Kvasz a 70. percben bukta­tásért, ill. Baranyai a 8., Andai a 73. percben, mindkettő ütésért. G.: Hídvégi. Jó: Szeles, Lábos, VargaZ., ill. Rádi, Holló. Békéscsabai Előre FC— Ferencváros 2—0 (1—0) NB I-es ifjúsági B korcsopor­tos labdarúgó-mérkőzés, Bé­késcsaba, 50 néző. V.: Veress A. Békéscsaba: Nagy R. — Ma­kai, Zsibrita, Nagy M., Koszta — Garai (Harmati), Csulik, Ba- ukó (Szelei), Forrai — Balogh Zs., Borbola (Mazula). Edző: Marik László. Az eredmény meglepetés, de a látottak alap­ján a békéscsabai győzelem tel­jesen megérdemelt és nagyobb arányú is lehetett volna. Kiállít­va: Forrai a 88. percben, két sárgalap után. G.: Balogh Zs., Borbola. Jó: Balogh Zs., Borbo­la, Zsibrita, Koszta, Csulik, ill. a vendégek közül senki sem nyúj­tott átlagon felüli teljesítményt. Az OLDALT összeállította: Gyurkó Mihály, Jávor Péter. Fotó: Such Tamás Vélemények A MÉRKŐZÉS ELŐTT. Mracskó Mihály: — Kulcsár névnap­ját ünnepli, két gólt várok tőle. Baji Tamás: — Jó lenne borsot törni a Fradi orra alá. Silviu Iorgulescu, a Békéscsaba pályaedzője: — Szerintem döntetlen lesz, de az sem elképzelhetetlen, hogy győzünk. Schneider István, a Békéscsaba elnökségi tagja:—Az egész NB I-es mezőnyt nézve a Ferencváros ellen a legjobb a mér­legünk. A hagyomány folytatását várom. Kvasz János, a Békéscsaba egykori labdarúgója: — Úgy vélem Szarvas és Kulcsár most hozzák magukat. Marik ImszIó, a Békéscsaba ifjúsági B csapatának edzője: — Nehéz lesz az egy pont megszerzése is. Ogrincs Pál, a Békéscsaba ifjúsági A csapatának edzője: — Hazai pályán esélyesebb a Fradi, de... Dr. Borbola György, a Békéscsaba utánpótlás csapatainak orvosa: — Bízom a döntetlenben. Hrutka János: — Bosszút állunk az őszi 5—2-ért. RuboldPéter, az FTC tartalékcsapatának edzője: — A szép út és a győzelem, a kettő együtt nem jöhet össze a Csabának. Dóra János, a hazaiak szertárosa: — A Fradi mindig vissza­adja a kölcsönt. Szűcs Lajos, a Ferencváros egykori játékosa: — Rabszódi- kus az egész mezőny, de ha bajnokok akarunk lenni, akkor ezen a mérkőzésen győznünk kell. Vincze Géza, az FTC ifi A csapatának edzője: — A Fradi- pályán mindig győzelmet várok. Á SZÜNETBEN. Kenneth Christiansen: — Melegíteni küldtek, talán még szóhoz is jutok. Zahorán Zoltán: — Most kéne abbahagyni. A MÉRKŐZÉS UTÁN. Mracskó Mihály: — Ha az a kapufa befelé vágódik... Balogh Tamás: — Igazságos eredmény. Hrutka János: — Biztos, hogy bent volt a fejesem, de csak akkor kezdtem örülni, amikor a játékvezető gól intett. Kuvaitban az Előre A mérkőzést követően viharos gyorsasággal felöltöztek a viharsarkiak és rendőri kísérettel kiszáguldottak Ferihegyre. Mint ismert, kilenc napra Kuvaitba utazott a Békéscsaba labdarúgócsapata. A közel-keleti országban két mérkőzést játszanak, ám szóba került egy harmadik találkozó is, amiről a helyszínen döntenek. Az utazó gárda: Baji, Udvarácz (kapusok); Usmajev, Szenti, Zahorán, Dávid, Varga, Fodor, Csató S., Csató J., Kasik, Horváth, Szarvas, Major, Kulcsár, Balog Z. (mezőny- játékosok). A csapattal tartott Pásztor József Vezető edző, Silviu Iorgulescu pályaedző, Baukó András gyúró. A csapat vezetője Szűcs Mihály elnök. A gárdát elkísérte Jankulár István elnökségi tag, Juhász Gyula intéző. A nagycsapat fontos sikere mellett az utánpótlás is jelesre vizsgázott a hét végén: a békéscsabai ifi A (sötét mezben) 1 —0-ra nyert a Ferencváros ellen RFKF.S MFÍiYF.I HIRHP Közéleti napilap. Főszerkesztő: dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: Andreas Günther és dr. Tóth Miklós ügyvezető igazgatók. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; főszerkesztő: (66) 446-242; sportrovat: 451-114; telefax: (66)441-020. Kiadói telefonszámok: (66)441-545; hirdetés: 441-311; telefax: 450-198; terjesztés: telefon/fax (66)453-710. Az előfizetők részére terjeszti a Népújság Kft. az ügynökségein keresztül. Árusításban terjeszti a „DELHIR” Rt. Békés megyei üzeme, Békéscsaba Szabadság tér 1—3. Telefon (66) 443-106 és egyéb terjesztő szervek. Előfizethető a kiadónál (5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4.), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással. Előfizetési díj egy hónapra 437 forint, negyed évre 1254 forint, fél évre 2448 forint. Készül: a Kner Nyomdában, Békéscsaba, Baross út 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068