Békés Megyei Hírlap, 1995. március (50. évfolyam, 51-76. szám)

1995-03-13 / 61. szám

1995. március 13., hétfő & SPORT-#I „Nem minden mérkőzés egyforma” Békéscsabai Előre FC-EMDSZ Soproni LC1-1 (1-1) Szünet után NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 10 ezer néző. V.: Kurmai (Bognár, Zvolenszky). Békéscsaba: Baji 0 — Usma- jev 5 — Szenti 5, Zahorán 5 — Mracskó 6, Fodor 5, Csató J. 4, Csató S. 6, Kasik 6 — Szarvas 4, Kulcsár 5. Edző: Pásztor József. Sopron: Milchram 6 — Németh 7 — Kucselata 6, Kovács T. 6 — Ignácz 6, Chiratcu 6, Nagy J. 6, Majoros 5, Árpási 5 — Ördög 5, Korsós 5. Edző: Csernus Pál. Csere: Ördög helyett Horváth B. (-) a 62., Szarvas h. Kiss J. (-) a 64., Kasik h. Horváth L. (-) a 74. percben. Gólszerző: Csató S. a 18., Nagy J. a 41. percben. Sárga lap: Usmajev (Chiratcu felvágásáért) a 28., Ignácz (Zahorán lerántásáért) az 57., Németh (Horváth L. buktatá­sáért) a 81. percben. Szögletarány: 8:5 (1:3). A Békéscsabából műtét után két játékos nem lehetett ott a pályán: Kovács Tibor és Dávid Zsolt. A 7. percben Kucselata vál­lalkozott elsőnek lövésre, ám a bal kapufa mellé durrantott. Öt perccel később Kasik bal olda­li beívelését a védők kifejelték Mracskó elé, aki kapásból fölé lőtt. Szenti jobbról, a szöglet- zászló közeléből élesen belőtt egy labdát, a túlsó ötös sar­kán Csató S. emelkedett leg­magasabbra, és a kapu bal oldalába fejelt, 1—0. A 23. percben Szarvas bal­ról egy szabadrúgást lőtt be a rövidsarokra. Szenti centimé­terekkel fejelt a jobb kapufa mellé. A túloldalon Chiratcu szabadrúgása szállt fölé. A 34. percben egy kavarodás végén Fodor fejelt kapura, Milchram már verve volt, ám a gólvona­lon álló Kovács T. magasra felugorva kifejelte a léc alá tartó labdát. A 40. percben Ka­sik közelről a kapus ölébe fe­jelt. A 41. percben Ördög cse­lezett a békéscsabai térfél bal oldalán, remekül látta meg, hogy Nagy Jenő bein­dul, ügyesen elétolta a lab­dát, a középpályás még né­hány lépést tett a kapu felé, s noha kissé balra kisodró­dott, 7 méterről a vetődő Ba­ji alatt a kapu közepébe gu­rított, 1—1. Vélemények A MÉRKŐZÉS ELŐTT. Szűcs Mihály, a Békéscsaba elnöke: — Nehezebbnek ígérkezik a folytatás, de azért remélem, hogy nyerünk. Jartkulár István, a Békéscsaba fegyelmi bizottságának tag­ja: — Nehéz csatában egygólos győzelmet várok. Winkler János, a Békéscsaba elnökhelyettese: — Ez olyan mérkőzés, amelyen kötelező a győzelem. Dobó János, a Békéscsaba elnökségi tagja: — Sokkal nehe­zebb összecsapás lesz, mint a Vasas elleni, s nem téveszt meg a vendégek tartalékos összeállítása. Moós János, a békéscsabai tartélékcsapat edzője: — Jó formában van a csapat, győzelmet várok. Németh Miklós, a Sopron technikai vezetője: — A döntet­lent nagy sikernek könyvelném el. Tóth István, a Sopron elnökségi tagja: — Bár megfogyat­kozva érkeztünk, bízom a soproni szívben. Horváth László, a Sopron pályaedzője: — Bízom a jó folytatásban. Farkas Gábor, a soproni tartalékcsapat edzője: — Ha ki tudjuk húzni a Békéscsaba méregfogát, akkor van keresniva­lónk. Horváth Péter, a soproni Panoráma Rádió tudósítója: — A pontszerzés már sikert jelentene. Dr. Lovas Tamás, a Sopron orvosa: — Nem lesz reménytelen a mérkőzés. Divinyi Béla, a mérkőzés ellenőre: — Két győzelemmel rajtoló csapat találkozójajó mérkőzésnek ígérkezik. Czékus Lajos, az MÉSZ főtitkárhelyettese: — Felcsigázott a Vasas elleni 4—0-ás győzelem, kíváncsi vagyok, milyen lesz á folytatás. Pillér Sándor, a Békéscsaba elnökségi tagja: — Biztos vagyok a győzelmünkben. A SZÜNETBEN. Schneider István, a Békéscsaba elnökségi tagja: — Fegyelmezett az ellenfél és a gól után sem adta fel. Marik László, a Békéscsaba ifjúsági B csapatának edzője: — 1—0 után megrogyott az ellenfél, ám mi a ziccereket elhibáz­tuk. Szűcs Mihály: — Nehezen alakul... Juhász Gyula, a Békéscsaba intézője: — Most a soproni kapus véd nappal szemben, be kell préselni egy gólt. Németh Miklós: — Eddig nincs okunk a panaszra. A MÉRKŐZÉS UTÁN. Tóth István: — Most már az Újpest elleni mérkőzésre koncentrálunk. Majoros Zoltán: — Reális az x, az elején a Békéscsaba, a fordulás után mi hibáztunk ziccereket. Horváth Barna: — Ismét jelesre vizsgáztunk küzdőszellem­ből. Németh Miklós: — Bár messze lakunk Békéscsabától, most mégsem lesz olyan hosszú a hazafelé vezető út. Juhász Gyula: — Harcosan és jól védekezett a Sopron. Silviu Iorgulescu, a Békéscsaba pályaedzője: — Néhány játékos fejében tudatosítani kell, hogy nem minden mérkőzés egyforma. a 48. percben Kasik jobb oldali szögletét a rövidsarkon álló Szenti föléfejelte. Két perccel később Chiratcu jobb oldali beadását Korsós fejelte kapu­ra, Baji a léc alól szögletre tolta a labdát. A 63. percben Mracskó—Fodor—Mracskó akció végén az utóbbi lőtt ka­pura az ötös jobb sarkáról, ám a labda Milchramról szögletre vágódott. A túloldalon Chirat­cu távoli szabadrúgása szállt mellé. Aztán Kiss J. két csel után jobbról jól lőtt be, Kulcsár azonban elhamarkodottan mellé lőtt. A 78. percben Árpá­si 26 méteres nagy lövését húz­ta le Baji a jobb felső sarok elől. Laczó István, a Sopron el­nöke a mérkőzés előtt úgy fogalmazott, hogy egy tisztes eredmény reményében ér­keztek Békéscsabára. Ezt az­zal toldotta meg: ha nincs két gól különbség a két csapat között a végelszámoláskor — már boldog lesz. Nos, en­nek szellemében lépett pá­lyára a Sopron. Jószerivel a saját 16-osukra tömörültek, s igyekeztek megszűrni a nagy rössel támadó békés­csabai akciókat. Csak szór­ványos kontrákra vállalkoz­tak, ám azok is a 16-os előtt elhaltak. Közben szoronga­tott a Békéscsaba, s egy szép akció végén hamar megsze­rezték a vezetést. Sőt, nem sokkal később növelhették volna előnyüket. Ekkor még senki sem sejtette, hogy az első játékrész finisében egy újabb — a kezdetben nem sok reménnyel kecsegtető — kontrából egyenlítenek a soproniak. Igaz, ehhez az is kellett, hogy a csabai védők elaludjanak. No meg az is, hogy a hazaiak egy kissé már úgy érezzék: itt már nem le­het baj... Ez a „nagymellényűség” rányomta bélyegét a békés­csabaiak második félidei já­tékára. Mind határozottabb lett a soproni védelem, Né­meth kitűnően irányította társait, s egyre biztosabban szűrték meg a halványuló Következik Az NB I-es labdarúgó­bajnokság 18. fordulójá­ban következik. Március 18., szombat: Csepel— Nagykanizsa, 14.30. Stad­ler FC—Zalaegerszeg, 14.30. Parmalat FC— BVSC, 14.30. Vác— Debrecen, 15. PMSC — Kispest, 15. Sopron—Új­pest, 15. Vasas—Győri FC, 17. Ferencváros— Békéscsabai Előre FC, 17 (a tv is közvetíti). hazai rohamokat. Ugyanak­kor a vendégek kontrái gya­koribbá váltak, noha Baji­nak továbbra sem akadt különösebb dolga. A finisben Pásztor kettős cserét hajtott végre, ám a vérátömlesztés sem segített csapatán, amelyre rá sem lehetett is­merni, legalábbis az egy hét­tel korábbi Vasas elleni telje­sítmény alapján. A harco­san, jó felfogásban futballo­zó Sopron megérdemelten harcolta ki a döntetlent. Edzői nyilatkozatok Pásztor József, a Békéscsaba edzője: — Nem tudtuk megismé­telni a Vasas elleni játékot. Többször is kihangsúlyoztam, hogy a Sopron ellen nagyon nehéz lesz kivívni a sikert, de úgy tűnik, néhány játékosnak ez nem használt. —Rengeteg hibával játszott a csapat és kimaradtak a ziccerek is. — így igaz, de az is a mérkőzés krónikájához tartozik, hogy egy leventególlal egyenlített a Sopron. — Egy hét múlva a Ferencváros ellen lép pályára a csapat. Sikerül addig felrázni a játékosokat? — Minden meccs más és más. A következő is nagy feladat lesz, remélem addigra okul mindenki a mostani mérkőzésből. Csernai Pál, a Sopron edzője: — Számunkra minden egyes pont aranyat ér, ezért is örülünk a most kiharcolt 1—1-nek. Fegyelmezett játékunknak és a taktikai utasítások maradéktalan betartásának köszönheti a csapat, hogy megszereztünk egy pon­tot Békéscsabán. ' —Mely csapatrészekkel elégedett? — Mindegyikkel, hiszen minden játékos maximumot nyúj­tott. Az a mi fő erényünk, hogy egységes a csapatszemlélet. —Személy szerint kivel volt elégedett? — Nem szoktam soha senkit kiemelni, de ezen a mérkőzésen különösen nem tudnék, hiszen valamennyi játékos nagyon jó teljesítményt nyújtott. Az NB I-es tudósítást ké­szítette: Gyurkó Mihály, Jávor Péter. Fotó: Such Tamás így látta Schneider István Az elmúlt héttel ellentétben nagyon fegyelmezett, kitűnő­en felkészített csapattal találtuk magunkat szemben. Et­től függetlenül az első fél órában kellett volna eldönteni végleg a találkozó sorsát. Ehelyett a vezetésünk után teljesen kiegyenlítetté vált a játék, a fordulást követően pedig nem tudtunk ritmust váltani, monotonná vált a csaba játéka. Támadásainkban nem volt tűzés elszántság, enélkül pedig semmire sem megyünk. A Sopron nagyon jó benyomást tett rám, Csernai Pál remek munkát végzett. Az NB I állása: AUTOKERESKEDES tárolási díj nélkül csere, eladás, hitellehetőség. Békéscsaba, Gyulai út 29. (Kórházzal szemben.) 1. Újpesti TE-Novabau 17 12 3 2 48—18 39 2. Ferencváros 16 11 2 3 38—20 35 3. Kispest HFC 4. Békéscsabai Eló're FC 16 9 3 4 35­-19 30 17 8 6 3 31­-21 30 5. Debreceni VSC 17 9 2 6 26—23 29 6.BVSC-Dreher 16 9 1 6 35­-23 28 7. Zalaegerszeg 17 8 2 7 25­-37 26 8.PMSC-Fordan 17 7 3 7 20­-27 24 9. Vác FC-Samsung 16 6 4 6 22­-23 22 lO.Csepel-Kordax 17 5 5 7 16—17 20 11.Nagykanizsa 17 5 3 9 17­-38 18 12.EMDSZ Sopron 17 4 5 8 29­-33 17 13. Stadler FC 17 4 4 9 13­-23 16 14.Gyó'ri FC * 17 5 2 10 18­-23 14 15. Vasas-C. Vigadó 17 3 3 11 20­-34 12 16.ParmalatFC 17 2 6 9 16—30 12 * = a Győri FC eredményéből három pont levonva. A BVSC- Ferencváros mérkőzést ma 19 órakor, a 16. fordulóból elmaradt Vác- Kispest találkozót március 15-én játsszák. Chiratcu Petru (sötét mezben), a soproniak irányítója számta másszor pedig ő veszélyeztette Baji kapuját. Felvételünkön Zahoránna anszor hozta helyzetbe társait, ’ küzd a labdáért Porondon a tartalékok és az utánpótlás Békéscsabai Előre FC— Sopron 4—1 (2—1) Tartalékbajnoki-mérkőzés, Békéscsaba, 300 néző. V.: Bá­ba. Békéscsaba: Udvarácz (Steigerwald) — Balog, Czi- pó, Kovács K. (Molnár), Pálfi — Tóth J. (Hídvégi), Nagy K., Csepregi, T óth Cs. (Kovács P.) — Balázs, Balogh. Edző: Moós János. A békéscsabaiak többet kezdeményeztek, és a fordulás után is jobban irányí­tották a játékot, győzelmük, nagyobb arányú is lehetett vol­na. G.: Nagy K. 2, Balázs, Balogh, ill. Csikós. Jó: Balog, Balogh, Balázs, Czipó, ill. Varga, Menyhárt. Békéscsabai Előre FC— Besztercebánya (szlovák) 4-0 (1-0) Nemzetközi barátságos ifjú­sági labdarúgó-mérkőzés, Bé­késcsaba, Bessenyei utca. V.: Lonovics. Békéscsaba: Kol­lár (Láza) — Szeles, V arga Z., Zsibrita, Valentényi — Kvasz (Szabó), Kurilla, Lábos, Nagy M. — Gál (Belicza), Varga A. Edző: Ogrincs Pál. Beszter­cebánya: Hurik — Nocsiák, Cernik, Cubon (Sluka), Siket — Varga A. (Bartolák), Fackó (Movie), Krnács, Bencsik — Varga P. (Holrinák), Fodor (Livinsky). Edző: Gorán Sze- vics. Alacsony színvonalú mérkőzésen az egy kapura ját­szó hazaiak még nagyobb arányban is győzhettek volna a Békéscsaba testvérvárosá­ból érkezett vendégek ellen. G.: Gál, Belicza, Nagy M., Lábos. BÉKÉS MEGYEI HÍRLÁP Közéleti napilap. Főszerkesztő': dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: Andreas Günther és dr. Tóth Miklós ügyvezető igazgatók. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; főszerkesztő: (66) 446-242; sportrovat: 451-114; telefax: (66)441-020. Kiadói telefonszámok: (66)441-545; hirdetés: 441-311; telefax: 450-198; terjesztés: telefon/fax (66)453-710. Az előfizetők részére terjeszti a Népújság Kft. az ügynökségein keresztül. Árusításban terjeszti a „DELHÍR” Rt. Békés megyei üzeme, Békéscsaba Szabadság tér 1—3. Telefon (66) 443-106 és egyéb terjesztő szervek. Előfizethetőa kiadónál (5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4.), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással. Előfizetési díj egy hónapra 437 forint, negyed évre 1254 forint, fél évre 2448 forint. Készül: a Kner Nyomdában, Békéscsaba, Baross út 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068