Békés Megyei Hírlap, 1994. november (49. évfolyam, 258-283. szám)

1994-11-07 / 263. szám

1994. november 7., hétfő SPOR), ({ÉKES MEGYEI HÍRLAP Baji és Major érdeme a három pont Vác FC-Samsung—Békéscsabai Előre FC 0—1 (0—0) NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Vác, 2000 néző. V.: Vágner (Bay, Horváth O.). Vác: Koszta 0 — Nagy T. 6 — Lévai 4, Puglits 5, Aranyos 5 — Nyilas 4, Víg 4, Kriska 5, Romanek 4 — Füle 4, Hetesi 4. Edző: Csank János. Békéscsaba: Baji 7 — Usmajev 5 — Mracskó 5, Zahorán 4 — Szenti 5 — Csató S. 5, Csató J. 5, Kovács 4 — Fodor 5, Kulcsár 4, Major 6. Edző: Pásztor József. Csere: Víg helyett Nyikos (-) a 61., Romanek h. Sallai (-) a 75., Kulcsár h. Kiss J. (-) a 80., Major h. Horváth (-) a 91. percben. Gólszerző: Major a 65. percben. Sárga lap: Csató J. (gáncsolta Romaneket) a 8., Major (Nyilas buktatásáért) a 36., Füle (leterítette Majort) a 64., Aranyos (reklamálásért) a 67. percben. Szögletarány: 6:4 (1:3). Edzői nyilatkozatok Csank János, a Vác edzője: — Sajnos, továbbra is rossz passzban vagyunk. A „győztes” mérkőzésekből döntetlent csi­nálunk, a „döntetlenízűből” pedig magunknak vereséget. — Elégedett volt az egyéni teljesítményekkel? — A hozzáállással igen. a helyzetkihasználással azonban egyáltalán. —Mi volt ennek az utóbbinak az oka? — A probléma már ott kezdődött, hogy a békéscsabaiak a középpályásainkat jól kikapcsolták. Egyébként nem volt magas színvonalú mérkőzés, mert a vendégek lezártak minden terüle­tet, így mi nem tudtuk áttörni, átjátszani a falat. De továbbra is bízom a csapatban, mert ezen a héten sok minden tisztázódott. Erre utal az is, hogy a mai mérkőzésen az utolsó percig küzdöttek a játékosok, akárcsak az elmúlt bajnokságban tették. — All a bál Aczél körül, aki igencsak zokon vette, hogy legutóbb már csak a kispadra ültette. Most pedig azzal vádasko­dik, hogy ön jó edző, de gyenge pedagógus... — Nem a vádaskodás miatt került ki a csapatból Aczél. Nagy Tibor jobb söprögető, játéka meggyőzőbb, Aczél viszont más poszton nem akar, vagy nem tud játszani. Pásztor József, a Békéscsaba edzője: — Tipikusan az a mérkőzés volt, amelyen az a csapat nyer, amelyik egy gólt tud szerezni. Major betalált, Baji pedig remekül hozta magát, nagy­részt neki köszönhetjük a három pontot. — Egy héttel ezelőtt hat pontot terveztél az ősz finisére. Ez máris megvan. —Tény, Major a múlt héten is, és most is főszereplő volt azzal, hogy betalált az ellenfél kapujába. Ami ezután jön, az már csak ráadás. —Szarvas miért csak a kispadon ült? — Mostanában nagyon gyenge formában van. Remélem, észhez tér és rájön arra, hogy sokkal többet kell tennie az edzéseken és a mérkőzéseken is. Autóüléshuzat­szaküzlet, Békéscsaba, Luther u. 11. sz. Egyperces gyászszünet előzte meg a mérkőzést a Vác FC- Samsungjogászának, dr. Ver­mes Györgynek emlékére, aki 46 esztendősen hunyt el. Az 5. percben Major tört előre a váci kapu felé, majd a jobbösszekötő helyéről, a 16- os sarkáról óriási erővel meg­célozta a bal felső sarkot, a vetődő Koszta a lécre tolta a labdát, a kipattanót pedig Pug­lits vágta szögletre. All. perc­ben egy bal oldali szöglet után Kulcsár a túlsó ötös sarkáról ugyancsak a bal felső sarkot célozta meg, de a vetődő Kosz­ta megfogta a labdát. A 14. percben Mracskó jobb oldali bepörgetését Kulcsár fejelte alig mellé. A 26. percben Kul­csár a 16-os jobb sarkáról a bal alsó sarkot vette tűz alá, de Koszta ismét a helyén volt. A 33. percben Víg ütötte el Csató Jánost, néhány centiméterrel, a váci büntetőterületen kívül, szemben a jobb kapufával. A szabadrúgást Fodor végezte el, a sorfal mellett a bal alsó sarokra csavarta a labdát, amit Koszta mellre fogott. Szünet után az 58. percben Nagy T. jobb­ról szabadrúgást ívelt be, de Baji remek ütemben kilépve kitenyerelte a labdát. Egy perccel később a túloldalon ismét szabadrúgáshoz jutot­tak a hazaiak. Víg középre nyeste a labdát, amit Lévai lefejelt Fülének. Füle azonban kivárt, így odalett a lehetőség. Szenti balról, a szöglet- zászló közeléből óriási part­dobást végzett el, Fodor megcsúsztatta a labdát, amelyet Major mellel levett, ráfordult a kapura és rögtön Major László, aki góljával újra három pontot hozott csapa­tának megtalálta azt a parányi rést, amely a békéscsabaia­kat vezetéshez juttatta: a jobb alsó sarokba vágta a pettyest úgy, hogy abba a vetődő Koszta bele is ért, 0—1. A 75. percben Hetesi előtt adódott lehetőség, 14 méter­ről ballal meg is célozta a ka­put, ám egy védőről úgy vágó­dott szögletre, hogy a labda súrolta a kapufát. A 77. perc­ben Nagy T. 22 méteres sza­badrúgása után Baji melléről kipattant a labda, de a békés­csabaiak portása villámgyor­san rávetődött másodjára. A 89. percben Hetesi most már minden mindegy alapon nagy lövést küldött kapura, de Baji szögletre tolta. Ebből a be­adásból Romanek közeli feje­sét halászta le búcsúzóul a bé­késcsabai kapus. Érthető várakozás előzte meg a találkozót, hiszen a legutóbbi váci mérkőzésen ugyancsak borsot tört a Bé­késcsaba az akkor még csak bajnokaspiráns orra alá, amikor 2—1-re legyőzték a Duna-partiakat. A találkozó előtt mindkét oldalon sokat fogadkoztak a játékosok, a hazaiak arról beszéltek, hogy most visszavágnak, a békéscsabaiak pedig úgy vé­lekedtek: van esély az újabb győzelemre. Ettől függet­lenül nem túl nagy elánnal IfiMIMftSHl GUMIABRONCS DISZKONT ABUIIÁZ Következik Az NB I-es labdarúgó­bajnokság 14. fordulójá­ban következik. Novem­ber 19., szombat: Békés­csabai Előre FC— Csepel-Kordax, 13 óra. Kispest—Debrecen, 13. Zalaegerszeg—Vasas, 15. ETO FC—Nagykanizsa, 16. Újpest—Vác, 16. Stadler FC—Sopron, 16. Parmalat FC—Ferenc­város, 16. November 20., vasárnap: BVSC—Pécs, 13. Baji Tamás, aki mindent hárított Fotó: Kovács Erzsébet vetették küzdelembe magu­kat a csapatok, a Békéscsaba óvatosan kezdett, főleg a vé­dekezésre figyeltek és az eb­ből szervezett gyors kont­rákra. Már az elején megad­ták azzal az alaphangot, hogy Major jóvoltából a ka­pufára került a labda. A Vác halványan kísérletezett, meglehetősen körülménye­sen próbálták megközelíteni Baji kapuját, s ha annak kö­zelébe értek, akkor viszont óriásiakat hibáztak. Volt ar­ra is példa, hogy a közeli lövés végül taccsra került. Az első játékrész jószerivel így telt: csabai kontrákkal és váci erőtlen támadásokkal, kicsiny mezőnyfölénnyel. A fordulás után sem sokat változott a játék, egészen a 65. percig. Ekkor Major gól­jára felébredtek a házigaz­dák és valamivel nagyobb sebességre kapcsoltak. De ezután sem volt átütő erő tá­madásaikban, hibát hibára halmozott a házigazda, Baji­nak sokáig nem is akadt dol­ga. A cserék valamit lendí­tettek a hazaiak támadásain, de csak a finisben tették pró­bára Bajit, aki ekkor viszont óriásiakat védett. Nagyrészt a békéscsabai­ak hálóőrének volt köszön­hető, hogy a lila-fehérek is­mét elhozták mind a három pontot a Duna-parti város­ból. De ugyancsak nagy ér­deme van Majornak, aki a múlt heti Nagykanizsa elleni mérkőzésen is betalált az el­lenfél kapujába és most is ő rúgta a találkozó egyetlen, de mindent eldöntő gólját. Ezzel az újabb idegenbeli győzelemmel ismét megerő­sítette helyét a legjobbak kö­zött a Békéscsaba, amely megérdemelt győzelmet aratott a Csank-legénység otthonában. Jávor Péter Vác FC-Samsung— Békéscsabai Előre FC 5-1 (4-0) Tartalékbajnoki mérkőzés, Vác, 500 néző. V.: Márta. Vác: Hámori (Halász) — Vi­da, Gyöngyösi, Kelemen (Stolcz), Boda — Zvara(Virk- ler), Schwarcz, Farkas (Máté), Vén — Szedlacsek (Lévai P.), Sándor. Edző: Majnik János. Békéscsaba: Steigerwald — Kovács, Laurinyecz, Varga, Pálfi — Rau, Litauszki, Tóth J. (Lipták), Csepregi (Tóth Cs.) — Gajdács, Balázs, Nagy K. Edző: Moós János. Már a mér­kőzés elején rögtön vezetést szerzett a Vác, igaz büntető­ből. G.: Szedlacsek 3 (kettőt 11-esből), Schwarcz, Farkas, ill. Litauszki (11-esből). Jó: Szedlacsek, Sándor, Schwarcz, ill. Pálfi. Békéscsabai Előre FC—Vác FC-Samsung 3—1 (1—0) NB I-es ifjúsági A korcsopor­tos labdarúgó-mérkőzés, Bé­késcsaba, 100 néző. V.: Záb- rák. Békéscsaba: Nagy Zs. (Kovács A.) — Balog Z., Czi- pó, Lonovics, Valentényi — Lábos, Kvasz, Kurilla, Kovács P. — Petruzsán (Molnár), Híd­végi (Dani). Edző: Ogrincs Pál. Az agilisabb békéscsabai­ak fokozatosan vették maguk­hoz az irányítást. Hídvégi feje­se a jobb kapufán csattant, ám félóra elteltével vezetést szer­zett csapatának. Az előnyt nö­velhette volna Kovács P., de lövése a felső lécről vágódott vissza, az ismétlést az ötösről mellé fejelte. Szünet után bün­tetőből jutottak újabb találat­hoz a hazaiak, s ettől kezdve szikrázóbb lett az amúgy is feszült légkörű mérkőzés. Összességében a pontosabban és harcosabban játszó békés­csabaiak győzelme megérde­melt. G.: Hídvégi, Petruzsán (11-esből), Molnár, ill. Göde (11 -esből). Kiállítva: Kvasz ütésért a 65. percben. Jó: Ku­rilla, Kovács P., Hídvégi, Lá­bos, ill. Orszáczki, Gödé, Csi­kós. Békéscsabai Előre FC—Vác FC-Samsung 2—4 (0—1) NB I-es ifjúsági B korcsopor­tos labdarúgó-mérkőzés, Bé­késcsaba, 50 néző. V.: Rózsa. Békéscsaba: Kiss R. — Ma­kai, Futaki, Tóth (Harmati), Koszta — Csulik, Balog Zs., Nagy M. (Mazula), Borbola B.— Zsibrita, Forrai. Edző: Marik László. A békéscsabai­ak 0—3 után nagy hajrába kezdtek, s nyílttá tették a talál­kozó végkimenetelét. G.: Bor­bola B. 2 (egyet 11 -esből), ill. Csutorka 2, Ráki, Vízler. Jó: Borbola B., Harmati, Balog Zs., Zsibrita, ill. Sipeki, Csu­torka, Ráki, Szilágyi. (gyurkó) Vélemények A MÉRKŐZÉS ELŐTT. Sallai Tibor: — A csabai kontrákat kell megakadályoznunk, akkor győzhetünk. Füle Antal: — Szeretnék gólt rúgni. Koszta János: — Mind a tíz csabaira figyelnem kell. Lévai András: — Ha fejben sikerül felkészülnünk, győzünk. Nagy Tibor: — Egy-két hellyel előrébb kellene lépnünk. Aranyos Imre: — Az ősz végére szeretnénk felzárkózni, ráadásul névnapom van, úgyhogy mindenképp győzelemmel szeretnénk ünnepelni. Nyilas Elek: •— A három pontnak Vácon kell maradnia. Szarvas János: — Szerintem nem kapunk ki. Horváth László: — Ha megússzuk a váciak pontrúgásait, egy góllal nyerünk. Baji Tamás: — Nem téveszt meg minket a váciak eddigi gyenge szereplése. Ondrik István, a Békéscsaba egykori edzője: —A Vác sokat gyengült tavaly óta, ha a békéscsabaiak mernek játszani, akkor totónyelven szólva 2, x a találkozó. Sebők Vilmos, a békéscsabaiak buszsofőrje: — Lesz gól és csípni fog a csabai. Szűcs Mihály, a Békéscsaba elnöke: — Pozitív eredményt várok. Juhász Gyula, a Békéscsaba intézője: — Pontosan ér­keztünk, s így is távozunk. László Attila, a Vác klubigazgatója: — Bence fiam 5 éves, jó lenne a csapat győzelmével kettős ünnepet ülni. Csank János: — Jelentőségteljes feladat előtt állunk, hiszen ellenfelünk idegenben nagyon veszélyes. A SZÜNETBEN. Havasi Mihály, a Ferencváros titkára: — Ha nem tudnám, hogy a két csapat az elmúlt idényben még a bajnoki címért játszott, el se hinném... Vass László, a Vác pályaedzője: — Nagyobb a küzdelem, mint a játék. Iványi Károly, a Vác elnöke: — Még mindig nem az igazi. Majnik János, a Vác tartalékcsapatának edzője: — Még nyerhetünk. Moós János, a Békéscsaba tartalékcsapatának edzője: — Tudatosabban játszunk, s aki gólt lő, az nyer is. Juhász Gyula: — A látottak azt sugallják, nyerünk. A MÉRKŐZÉS UTÁN. Majnik János: — Reális győzelem helyett balszerencsés vereség. PakJ. K., a Samsung Electronic magyarországi elnöke: — Nem vagyok boldog. Jankulár István, a békéscsabai klub fegyelmi bizottságá­nak tagja: —- Nehéz mérkőzés volt. Sebők Vilmos: — Hát nem megmondtam! Juhász Gyula: — Örülök, hogy bejött a tippem. Szűcs Mihály: — Egyre inkább úgy tűnik, nyugodtan készülődhetünk a tavaszra. Sípos Aladár, a Békéscsaba törzsszurkolója:—Márameccs előtt sem értettem azzal egyet, hogy jó lenne az egy pont is. Jura Usmajev: — Hű de nehéz volt! Baji Tamás: — Vácon nyerni mindig óriási fegyvertény. Profilváltás miatt akár féláron is vásárolhat sportruházati cikket a Hetes Kft. békéscsabai sportáruházában Békéscsaba, Munkácsy u. 11. Telefon: (66) 324-256 Közéleti napilap. Főszerkesztő: dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: Andreas Günther és dr. Tóth Miklós , , ! ügyvezető igazgatók. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba. Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telcfonszámok: központ (661 450-450; főszerkesztő: (66) 446-242; nriTC YirfVFT UTDI 4 T) sportrovat: 451-114; telefax: (66)441-020. Kiadói telefonszámok: (66)441-545; hirdetés: 441-311; telefax: 450-108; terjesztés: telefon/fax (66) 453-710. Az előfizetők részére terjeszti a fiLlVLl .VlLlI 1 L1 Népújság Kft. az ügynökségein keresztül. Árusításban terjeszti a ..DÉLHÍR" Rt. Békés megyei üzeme, Békéscsaba Szabadság tér 1—3. Telefon (66) 443-106és egyéb terjesztőszervek. *J---------------------------------------------1 Előfizethető a kiadónál (5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4.), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással. Előfizetési díj egy h ónapra 375 forint. Készül: a Kner Nyomdában, Békéscsaba, Baross út 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068