Békés Megyei Hírlap, 1994. november (49. évfolyam, 258-283. szám)

1994-11-28 / 281. szám

© 1994. november 28., hétfő SPQBT Nem sikerült az őszi búcsú Pécsi MSC’Fordan—Békéscsabai Előre FC 2—1 (2—0) NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Pécs, 4000 néző. V.: Nagy L. (Gergely, Varga L.). Pécsi MSC-Fordan: \o Géléi 6 — Márton 6 — Jaki 6, Schneider 7 — Ulveczki 6, Tolocsko 7, Dárdai 5, Lengyel 5, Virág 5 — Benkovics 4, Niederbacher 6. Edző: Eich László. Békés­csaba: Baji 6 — Usmajev 5 — Szenti 6, Kovács 5 — Mracskó 4, Fodor 5, Csató J. 6, Zahorán 4, Kasik 4 — Kulcsár 5, Major 5. Edző: Pásztor József. Csere: Zahorán helyett Horváth (-) a 62., Fodor h. Kiss J. (-) a 70., Benkovics h. Fehér (-) a 78., Ulveczki h. Braun (-) a 86. percben. Gólszerző: Ulveczki a 23., Niederbacher a 45., Csató J. az 50. percben. Sárga lap: Major (beletalpalt Mártonba) a 26., Niederbacher (kilépett a sorfalból) a 66., Virág (lerántotta Majort) a 70. percben. Szögletarány: 4:7 (3:4). Autóüléshuzat­szaküzlet, Békéscsaba, Luther u. 11. sz. A békéscsabai sérültek közül Zahorán felgyógyult, vállalta a játékot, Fodor pedig a pénteki fegyelmi tárgyaláson csak a Magyar Kupa mérkőzésekre szóló eltiltást kapott, így pályá­ra léphetett a baranyai főváros­ban. Jól kezdett a Békéscsaba, a 10. percben Fodor nagyszerűen tálalt a jobb szélen felfutó Vélemények Az NB I állása az őszi szezon zárása után: BELANKA KFT. o o Hazai és import italok valamint édességek nagyker áron. Olasz vendéglátó-ipari berendezések forgalmazása. 1. Új pesti TE-Novabau 15 10 3 2 43—18 33 2.Ferencváros 15 10 2 3 35—20 32 3. Kispest-Honvéd FC 15 9 2 4 34—18 29 4.BVSC-Dreher 15 9 1 5 34—21 28 5. Békéscsabai Előre FC 15 7 5 3 26—20 26 6. Debreceni VSC 15 7 2 6 19—22 23 7. Zalaegerszegi TE 15 7 2 6 22—32 23 8. Vác FC-Samsung 15 6 3 6 22—23 21 9. PMSC-Fordan 15 6 3 6 18—24 21 lO.Nagykanizsa 15 5 2 8 16—35 17 1 l.Csepel-Kordax 15 4 4 7 14—16 16 12.Stadler FC 15 4 3 8 13—19 15 13.ETO FC Győr x 15 5 2 8 17—20 14 14.EMDSZ Sopron 15 3 4 8 26—31 13 15.Vasas 15 3 3 9 20—27 12 16. Parmalat FC 15 2 5 8 14—27 11 x = Az ETO FC—Győr eredményéből három pont levonva. HMMIISII GUMIABRONCS DISZKONTÁRUHÁZ , Békése**«, Szarvad út 84 T/F : 328-588 Mracskóhoz, aki egyedül indul­hatott a pécsi kapu felé, amint beért a 16-oson belülre, a válo­gatott Márton beérte és becsúsz­va szerelte. Néhány pécsi akció után a 17. percben Major indí­totta a bal oldalon Kovácsot, a csabai hátvéd a 16-os sarkától középre gurított, Gellei kapus azonban egy gondolattal gyor­sabbnak bizonyult Fodornál és az 5-ösön vetődve elcsípte a lab­dát a vendégek középpályása elől. A 23. percben vezetést szer­zett a hazai együttes. Mracskó nehezen mozdult a csabai tér­A MÉRKŐZÉS ELŐTT. Mádl István pécsi portás: — Remé­lem, nem csak a piros labda visz színt a mieink játékába az őszi záró fordulóban. A SZÜNETBEN. Esterházy Márton, volt válogatott játé­kos, a pécsiek menedzsere: — Remélem, a második félidőben is folytatódik a pécsiek jó játéka. Pásztor József: — Két pontrúgásból két gólt kaptunk, pedig erre előre felkészítettem a fiúkat. Mi három százszázalékos helyzetet hagytunk ki. Eich László: — Nagyon jól sikerült az első félidő a csapatom számára. Ezek után várom a jó folytatást a következő negyvenöt percben is. Nagy László, a mérkőzés játékvezetője: — A nézők folya­matosan bedobálnak a pályára, nem értem, hogy a rendőrség miért nem lép föl erélyesebben. 15 évvel ezelőtt nem kellett ilyen stresszben vezetni a találkozókat. A MÉRKŐZÉS UTÁN. Szenti Zoltán, a Békéscsaba csa­patkapitánya: — Kiegyenlített mérkőzés volt, nem biztos, hogy bármelyik csapat megérdemelte volna a döntetlen. Géléi Károly, a Pécs kapusa: — Nagyon jó mérkőzésen, nagyon jó ellenfél ellen szereztünk megérdemelten három pon­tot. Esterházy Márton: — Helyzeteink alapján nagyobb különb­séggel is nyerhettünk volna. félen, így Lengyel elé pattant a labda. A pécsi középpályás az alapvonal közeléből a kapura perdített, Baji azonban lábbal szögletre tisztázott. A sarok­rúgást Tolocsko ívelte közép­re és a jó ütemben felugró Ulveczki az 5-ösről a kapu kö­zepébe fejelte a labdát, 1—0. Tíz perccel később Virág végzett el szabadrúgást a bal oldalról. A középre ívelt labdát Baji elnézte, de szerencséjére a pécsi csatárok is, így hiába volt üres a békéscsabai kapu, a hely­zet kimaradt. A 35. percben Csató J. szögletét követően Gé­léi röviden öklözött, ám a nagy lehetőség meglepte Majort, így ebből a helyzetből sem lett sem­mi. Már mindenki a félidő vé­gétjelző sípszóra várt, amikor a 45. percben Ulveczki a 16-os jobb oldali sarkától a berob­banó Niederbacher 7 méter­ről a bal felső sarokba fejelt, 2—0. Szünet után a 47. percben To­locsko indult a jobb oldalon, középre gurított az érkező Dárdai elé, aki már csak Baji­val állt szemben, de 14 méte­res lövése a kapus lábát találta el. Az 50. percben szépített a Békéscsaba. A pécsi kaputól 20 méterre Jaki buktatta a jó ütemben kilépő Kulcsárt. A szabadrúgást Csató J. óriási erővel a bal felső sarokba vág­ta, 2—1. Négy perc múlva egyenlíthe­tett volna a Békéscsaba. Kul­csár lefutotta a pécsi védőket, egyedül törhetett kapura a jobb összekötő helyén, de végül a kapujából kifutó Géléi érkezett és a 16-os vonalánál lábbal tisz­tázott. A 63. percben Csató J. keverte meg a hazai védőket, lövése azonban elkerülte a ha­Soproni LC—Békéscsabai Előre FC 0-1 (0-1) NB IA csoportos ifjú- yB. sági labdarúgó-mér- 1o kőzés, Sopron, 100 néző. V.: Tóth. Bé­késcsaba: Nagy Zs. — Balog, Lonovics, Valentényi, Czipó — Lábos, Kvasz, Kurilla, Nagy M. — Petruzsán, Dani. Edző: Ogrincs Pál. A jobb játé­kerőt képviselő vendégek megérdemelten győztek. A békéscsabaiak gólhelyzetei­ket nem tudták értékesíteni. G.: Kiss (öngól). Jó: Lono­vics, Lábos, Nagy M. Soproni LC—Békéscsabai Előre FC 0-4 (0—0) NB I B csoportos ifjúsági lab­darúgó-mérkőzés, Sopron, 100 néző. V.: Nagy. A találko­zóról részletesebb tudósítást nem kaptunk. Második félidei játékukkal megérdemelten nyertek a vendégek. zaiak kapuját. Egy perc múlva egy ellentámadás után Tolocs­ko beadását többen is elvétet­ték, végül Dárdai 8 méterről bombázott. Baji jól zárta a szö­get és bravúrral mentett. A 73. percben Major 8 méteres erős lövését szögletre öklözte Géléi. A 86. percben Szenti és Nieder­bacher kakaskodtak a felezővo­nalnál, hasonló összetűzésért már adtak sárga lapot, Nagy L. játékvezető viszont ezúttal en­gedékenynek bizonyult. A békéscsabaiak a szezon utolsó bajnoki mérkőzésére tartalékosán érkeztek a hazai pályán kiválóan szereplő pé­csiek otthonába. Sérülés miatt Szarvas, Csató S., Dávid hi­ányzott Pásztor József csapa­tából. A hazaiak kezdtek job­ban, de a pécsi támadások nem hoztak eredményt A lila­fehérek rendkívül fegyelme­zetten védekeztek és nagyon ügyesen kontráztak. Ha vala­mivel jobban összpontosíta­nak az ellentámadások végén a békéscsabaiak, akkor az első 20 percben akár két gólos előnyhöz is juthattak volna. Ezek a helyzetek azonban ki­maradtak, a pécsiek viszont az első igazán veszélyes akciót góllal fejezték be. A gól jót tett a játéknak, hiszen a Békéscsa­ba kitámadott így viszont ve­szélyesebbé válhattak a házi­gazdák akciói. Mindkét olda­lon adódtak helyzetek, de egyik fél támadói sem tudtak kellően összpontosítani, így kimaradtak a helyzetek. A fél­idő végén a rutinos osztrák idegenlégiós, pécsi házi gólki­rály, Niederbacher fejjel be­talált, így megnyugtató két gó­los hazai előnnyel vonultak pi­henőre a csapatok. Szünet után a két gólos előny birtoká­ban magabiztosan kezdett a Pécs és jól is játszott. Ha Dár­dai valamivel higgadtabb, ak­kor a második játékrész elején megkönnyíthette volna csapa­ta hátralévő perceit. Dárdai ordító helyzete kimaradt, a másik oldalon viszont Csató J. ritkán látható nagy gólt lőtt. Ezt követően ismét nyílt lett a találkozó, a lila-fehérek egyre elszántabbak küzdöttek az egyenlítésért, a pécsiek véde­kezésre kényszerültek. Az egyenlítés mégsem sikerült a vendégeknek, mert hiába igyekeztek, ezúttal nem volt egyetlen kiugró teljesítmény sem a lila-fehéreknél. Az átla­gos, szürke játék viszont ezút­tal kevésnek bizonyult a haj­rában a kapuját fogcsikorgat­va őrző PSMC ellen. Összes­Edzői nyilatkozatok Eich László, a Pécs edzője: — Az első 45 percben két látványos góllal szereztünk előnyt és ennek birtokában szünet után átadtuk a pálya nagyobb részét a vendégeknek. Mindezek ellenére a kontrák­ból Dárdai révén két újabb gólt is szerezhettünk volna, de a fiatal játékos mindkét lehetőséget elpuskázta. Biztosan győztünk. —A két gólos előny birtokában a mérkőzés hajrájában az addig passzív Benkocsiv helyére egy védekező középpályást küldött a játéktérre. — Igen, a biztos vezetés birtokában már nem akartak kockáztat­ni, ezért küldtem Fehért a pályára. Pásztor Józjsef a Békéscsaba edzője: — Izgalmas, változatos mérkőzést vívott a két csapat. Bár felkészültünk a pécsiek ellen a pontlövésekre, ennek ellenére ilyen helyzetekből kaptuk a két gólt. Fordulás után pedig nem tudtuk kicsalogatni a pécsieket kapujuk elől. —-Kettő—null után sokkal bátrabban és határozottabban játszott a Békéscsaba, miért kellett ehhez két gólt kapni? — Roppant egyszerű, mert minden felborult, amit elterveztünk. Hiszen mindenre számíthattunk, csak a két fejesgólra nem. Azután hogy Csató J. látványos góllal csökkentette hátrányunkat, már partiban voltunk a pécsiekkel, de az egyenlítés nem sikerült. ségében a két ellentétes félidőt hozó mérkőzésen a baranyai­ak rászolgáltak a három pont­ra, mert a kapura végig veszé­lyesebbek voltak, mint ellen­felük még a találkozó utolsó perceiben is, amikor a Békés­csaba óriási erővel szoronga­tott. Lázár Lajos PMSC-Fordan—Békéscsabai Előre FC 0—0 NB I-es labdarúgó tartalékbaj- noki-mérkőzés, Pécs, 100 né­ző. V.: Bányai. Békéscsaba: Udvarácz (Steigerwald) — Kovács, Laurinyecz, Pálfi — Varga M., Csepregi, Balázs, Tóth J., Rau — Tóth Cs., Gaj­dács (Balogh). Edző: Moós Já­nos. Kiegyenlített küzdelem folyt a mecseki pályán, a bé­késcsabaiak jól védekeztek, ebből igyekeztek kontrázni, ám a kapuba nem tudtak beta­lálni. Enyhe vigasz számukra: az ellenfél sem... Jó: Rózsa­völgyi P., Hoffecker, Dienes, ill. Csepregi, Balázs, Rau. Felemás ősz után Befejeződött az NB I-es labdaúgó-bajnokság őszi idénye. A Békéscsabai Előre FC együttese az elmúlt idényben szerzett bronzérem után ismét az élmezőnyben végzett, a vidék legjobb­ja lett. Mindez azt igazolja, hogy Pásztor József & dző keze alatt tudatos szakmai munka folyik már évek óta, hiszen a lila-fehérek a bronzérmet megelőző idényben is újoncként az ötödik helyen végeztek. A mostani eredmény értékét növeli, hogy a nyáron jelentősen meggyengültek a csabaiak, hiszen eltávozott az irányító, Vancea, akinek hiányát elsősorban a labdatartásban és a remek 40—45 méteres átadásokban érezte meg az együttes. Ugyancsak távozott az elmúlt év játékosa, Argyelán, aki gyorsa­ságával tűnt ki a csapatból. A nyáron Szegedről érkezett Puskás, aki bizonyára a csapat erőssége lehetett volna, egy anyagilag kedvező igazolás révén Bécsbe került a Rapidhoz, ám ott a magyarnál magasabb színvonalú bajnokságban eddig nem na­gyon tudott kibontakozni. A csabaiak egyik meghatározó, igaz problémás embere, Váczi — különböző okok miatt — sem állt minden mérkőzésen a csapat rendelkezésére, pedig ő találkozó­kat tud eldönteni. A hírek szerint a télen távozik az Előréből az apró termetű középpályás. A tavaszi rajtig több változás várható a lila-fehérek háza táján. Nagyobb szerepet kaphatnak a saját nevelésű fiatalok az új idényben, s ha sikerül néhány meghatáro­zó embert igazolni akkor ismét versenyben lehet a dobogóért, a nemzetközi szereplés jogáért. V. L. / Újra itthon a szarvasi kosaras lányok Folytatódik a bajnokság, közeleg a Magyar Kupa-mérkózés ^ Újabb hosszú és fárasztó utazás után Houstonból repülőgéppel, amszter- r ' dami átszállással pénteken hazaér­kezett az Egyesült Államokban két hétig túrázó BSC Szarvas női kosárlabdacsa­pata, amely kilenc mérkőzést játszott az új kontinensen, zömében Louisiana Államban, de Texasban is pályára lépett az együttes. A kilenc egyetemi gárda elleni mérleg igencsak kedvező, hiszen hat győzelmet arattak a lá­nyok, s mindössze három vereséget szenved­tek — mint arról folyamatosán a helyszínről is beszámolhattunk. Vélhetően az eredményes mérlegnek kö­szönhető: szóba került az utolsó napon, hogy jövőre is szívesen Várnák a csapatot az USA­ba. Mi több, az is elképzelhető, hogy most más államok látnák vendégül a Körös-partia­kat, hogy újabb ellenfeleket ismerjenek meg, s újabb területeket térképezhessenek fel. Ám addig is újabb feladatok várják itthon a szarvasi kosarasokat: hamarosan Magyar Ku­pa-mérkőzésen kell bizonyítaniuk, no meg folytatódik a magyar-szlovák nemzetközi párharc, valamint Zágrábba utazik a csapat a horvát—magyar bajnokság visszavágójára. Opauszki kivételével mindenki sérülésmen­tesen küzdötte végig a kilenc találkozót, így hétfőtől már hazai környezetben — napi két edzéssel—folytatják a felkészülést a szarvasi lányok. J.P. BÉKÉMÉI HÍRUP Közéleti napilap. Főszerkesztő: dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: Andreas Günther és dr. Tóth Miklós ügyvezető igazgatók. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; főszerkesztő: (66) 446-242; sportrovat: 451-114,-telefax: (66)441-020. Kiadói telefonszámok: (66)441-545;hirdetés:441-311;telefax:450-198;terjesztés: telefon/fax (66) 453-710. Az előfizetők részére terjeszti a Népújság Kft. az ügynökségein keresztül. Árusításban terjeszti a „DÉI.HÍR" Rt. Békés megyei üzeme, Békéscsaba Szabadság tér 1—3. Telefon (66) 443-106 és egyéb terjesztő szervek. F.lőfizethetőa kiadónál (5600 Békéscsaba. Munkácsy u. 4.), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással. Előlizctési díj egy hónapra 375 forint. Készül: a Kner Nyomdában, Békéscsaba. Baross út 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068