Békés Megyei Hírlap, 1994. november (49. évfolyam, 258-283. szám)

1994-11-21 / 275. szám

© 1994. november 21., hétfő A sírból hozták vissza Békéscsabai Előre FC-Csepel-Kordax 1—1 (0—1) SPOBS NB I -es labdarúgó-mérkőzés, 5000 néző. V.: Bognár (Kur- mai, Zvolenszky). Békéscsaba: Baji 0 — Usmajev 4 — Zahorán 5, Szenti 5, Kovács 5 — Mracskó 5, Fodor 6, Csató S. 6, Kasik 5 — Szarvas 6, Kulcsár 6. Edző: Pásztor József. Csepel: Hajdú 8 — Váczi 7 — Ács 6, Bereczki 5 — Jakab 6, Puskás 6, Medgyes 6, Szekeres 6—Pena 5, Répási 6, Azoitei 5. Edző: Varga István. Csere: Kasik helyett Kiss J. (-) a 71., Répási h. Nagy S. (-) a 74., Jakab h. Vancsa (-) a 88., Szarvas h. Horváth L. (-) a 91. percben. Gólszerző: Répási a 19., Szarvas a 90. percben. Sárga lap: Medgyes (Fodor buktatásáért) a 15., Usmajev (kezezésért) a 34., Pena (Kovács akasztásáért) a 64., Mracskó (Pena fellökéséért) a 81., Váczi (időhúzásért) a 94. percben. Szögletarány: 14:4 (4:1). Autóüléshuzat­szaküzlet, Békéscsaba, Luther u. 11. sz. A hetedik percben Szenti ha­talmas jobb oldali bedobása után Fodor előtt csúszott el az ötösön a pettyes. A13. percben a csepeli 16-oson belül Csató S. és Szekeres összefejelt, rö­vid ápolás után tért csak vissza a pályára a csabai középpá­lyás. A 17. percben Szarvas szabadrúgásból emelt a kapu elé, Kulcsár hét méterről, ka­pásból a bal kapufára lőtte a labdát. A 19. percben Szekeres szöglete után Váczi fejjel megcsúsztatta a labdát, Ré­pási pedig két lépésről a jobb sarokba lőtt, 0—1. A 26. percben Csató S. 22 méterről alig lőtt a bal kapufa mellé. A 42. percben Szarvas 5 méterről leadott fejesénél már gólt kiáltott a publikum, ám Hajdú óriási bravúrral a léc fölé tenyerelte a pettyest. A 45. percben Szarvas a 16-oson belül elcsúszott, estében a ka­pu elé emelte a labdát, ami Váczi válláról pattant tovább. A hazai közönség 11 -est köve­telt, ám Bognár továbbot in­tett. Szünet után, az 50. percben Kovács a 16-os baloldaláról lőtt, Hajdú testéről kipattant a labda, pontosan Váczira, aki­ről a felső kapufára pattant, majd kivágták szögletre a vé­dők. Két perccel később Pus­kás 13 méterről a jó ütemben kifutó Bajiba lőtt. Nagy fö­lénybe kerültek a lila-fehérek, egymás után rúgták a szöglete­ket, ám a befejezés nem si­került. A 73. percben Szarvas robogott el a bal oldalon, kö­zépre adott, és a csereként be­állt Kiss nyolc méterről mellé lőtt. Két perccel később Szarvas szöglete után Kulcsár 11 méterről kapura lőtt, de Hajdú jó érzékkel hárított. A 90. percben egyenlített a Békéscsaba. Szenti előreível­te a labdát, Csató S. fejjel Szarvas elé csúsztatta, és az apró termetű játékos hét mé­terről az addig remeklő ka­pus lába között a hálóba ta­lált, 1—1. Az esetnél a gól­szerzőmegsérült, már nem is Vélemények A MÉRKŐZÉS ELŐTT. Szűcs Mihály, az Előre FC elnöke: — Minden Csepel elleni meccsnek különös jelentősége van a számomra, mivel annak idején innen kerültem Csabára. A mostani három pont jelentőséggel bír további terveinkben. Dobó János, az Előre FC elnökségi tagja: — Vigyázat! A Csepel képes még Csabán is győzni! Pillér Sándor, az Előre FC elnökhelyettese: — Fontos lenne, hogy sikerrel fejezzük be a hazai szereplést. Jankulár István, az Előre fegyelmi bizottságának tagja: — Biztos csabai győzelmet várok. Moós János, az Előre tartalékcsapatának edzője: — Egy- gólos győzelmet várok az NB I-esektől is. Zsíros György, az Előre egykori hátvédje: — Jó az idő, a várakozás azt sugallja, hogy nyernek a hazaiak. Juhász Gyula, az Előre FC intézője: — Remélem, visszavá­gunk a tavaszi fájó vereségért. Varga István: — Szeretnénk pontot szerezni. Perlaky István, a Csepel pályaedzője: — Nagy reményekkel érkeztünk, jó lenne javítani eddigi mérlegünkön. Lenhart Pál, egykori játékvezető: — Annak ellenére, hogy „mumusunk” a Csepel, egy-két góllal megverhetők. Szekeres József, a Csepel és korábban az Előre labdarúgó­ja: — Jó érzéssel tölt el, hogy ismét Csabán léphetek pályára, s most is a győzelem reményében teszem. A SZÜNETBEN. Zahorán György, az Előre technikai veze­tője: — Az nem lehet, hogy elússzanak dobogós reményeink. Marik Lászlóné, a MASZ elnökségi tagja: — Egy ilyen kezezést hogy nézhetett el Bognár, akit egyébként jó játékveze­tőnek tartok. Ezzel együtt: nyerünk. Varga István: — Felőlem már vége is lehetne... A MÉRKŐZÉS UTÁN. Pillér Sándor: — Balszerencsések voltunk... Schneider István, az Előre FC elnökségi tagja: — Szünet után óriási erőbedobással küzdött a gárda, s menthette a menthe­tőt. Silviu Iorgulescu, az Előre pályaedzője: — Végig pechesek voltunk, ezért örülök a pontszerzésnek. Divinyi Béla, a mérkőzés ellenőre: — Az akarat diadala volt a Békéscsaba pontszerzése. tért vissza, helyére Horváth állt be. A 93. percben Csató S. nyolcméteres fejesét Hajdú óriási bravúrral tolta szögletre a bal sarok elől. Tartalékos lila-fehérek készülődtek a mérkőzésre, hiszen Váczi, Dávid, Major és Csató J. sem állhatott különböző okok miatt Pász­tor József rendelkezésére. A vendégeknél Szalai és Tyu- kodi eltiltás, Süveges sérülés miatt nem léphetett pályára. Jól kezdtek a hazaiak, ám Kulcsár kapufája után, egy védelmi hibát kihasználva, az eddig mellőzött egykori gólkirály, Répási gólt szer­zett, ami megzavarta a csa­baiakat. A gól után mentek előre a lila-fehérek, de nem sok siker koronázta próbál­kozásaikat vagy kapu mellé, fölé mentek a lövések, vagy a jó formában lévő Hajdú há­rított. Szünet után az első tíz percben a Csepel Puskás ré­vén növelhette volna az előnyt, s ebben az időszak­ban mezőnyfölényben is ját­szott, hiszen három szögletet ért el. Ezt követően az Előre átvette a játék irányítását, kapujához szegezte a vendé­geket, ám a befejezések nem sikerültek. A második játék­részben a tíz szögletet szerző hazaiak azonban nem adták fel és a 90. percben Szarvas révén egyenlíteni tudtak. A közepes színvonalú, küzdel­mes mérkőzésen a békéscsa­baiak nem bírtak a jól védő Hajdúval, ám az is igaz, ta­lány, hogy miért adtak egy félidőnyi előnyt a vasgyári­aknak. Következik 15. forduló: November 25., péntek: Vasas— BVSC, 16 óra. Novem­ber 26., szombat: Nagy­kanizsa—Kispest, 13, Sopron—ZTE, 13, Vác FC—Rába ETO FC, 13, PMSC—Békéscsaba, 13, Debrecen—Parmalat FC, 13, Ferencváros— Stadler FC, 16, Csepel— UTE, 16. GUMIABRONCS DISZKONT ABUIIÁZ BtkMcasba, Szarvasi irt 84.T/F : 328-588, Az NB I-es tudósítást készítette: Gyurkó Mi­hály, Verasztó Lajos. Fotó: Such Tamás Váczi: Ciprus vagy Angyalföld? A lelátón ott ült a csabai kedvenc, Váczi Zoltán is, aki a következőket mondta: — Nem régen operáción estem túl, térdszalaggal és porccal műtötték. Most két hétig járógép segítségével mászkálhatok. Sokan kérdezik tőlem: hol folytatom? Nos, az biztos, hogy Békéscsabán nem. Megvan a lehetőségem arra, hogy Ciprusra kerüljek. Ha ez nem si­kerül, akkor nagy valószínűséggel a Vasashoz szerződök. A januári ala­pozást márbiztosannemitt kezdem el. Békéscsabai Előre FC-Csepel-Kordax 2—1 (0—0) Tartalékbajnoki-mérkőzés, Békéscsaba. Vandháti úti pálya, 200 néző. V.: Kiss I. Békéscsaba: Udvarácz (Steigerwald) — Kovács, Laurinyecz, Csató J., Pálft — Rau (Tóth J.), Litauszki, Major, Csepregi—Balázs (Tóth Cs.), Gajdács. Edző: Moós János. Kitűnő­en előkészített salakos pályán játszottak a csapatok. Az első félidő­ben meglehetősen békésen csordogált a mérkőzés. Szünet után az 50. percben vezetést szereztek a hazaiak és ettől kezdve élénk maradt a játék. A csepeliek egyenlítő gólja után egy csabai fejes eldöntötte a találkozót. G.: Balázs, Tóth Cs. ill. Nagy T. Jó: Pálft, Csepregi, ill. Hegedűs, Tyukodi, Nagy T. Edzői nyilatkozatok Pásztor József, a Békéscsaba edzője: — Nem játszottunk rosszul, de ilyen gyermeteg gólt nem szabad kapni az NB I-ben. A kapott gól után csak erőlködtünk, de ezen a napon elpártolt tőlünk a szerencse. Jól kezdtünk, s a végén örülhettünk az egy pontnak. Ezútal sokkal jobb teljesítményt nyújtottunk, mint például á B VSC-Dreher vagy a Kanizsa ellen, mégis csak döntetlen lett a vége. —Miért nem úgy kezdett a csapat, mint szünet után ? — Mi megpróbáltunk rohamozni az elején is, de nem lehetett, mert két nagyon gyors csatárral játszottak a vendégek, s ha nekik rontunk, még melegebb lehetett volna a helyzet. —Számított arra, hogy három csatárral kezdenek a csepeliek? — Persze, hogy számítottam. Tudtam, hogy így játszanak. Null- nullnál nekünk volt három gólszerzési lehetőségünk, s Kulcsár kapufája, ha bemegy, akkor nekik kell jönni, s másképp alakult volna a találkozó. Varga István, a Csepel edzője: — Nagyon lelkesen, egymásért küzdve játszott a csapatom. Lehet, hogy szerencsénk is volt: de hát egy—null után a második félidő elején kihagytunk egy-két helyze­tet, s törvényszerű volt, hogy előbb-utóbb valami hiba becsúszik a védekezésünkbe. Úgy gondolom, hogy az utolsó pillanatig nyílt volt a mérkőzés, s végül is bőven rászolgáltunk az egy pontra. — Hitte, hogy az első félidőbeli találatukkal megnyerhetik az összecsapást? —Nem akartunk ráülni az eredményre, voltak is további gólszer­zési lehetőségeink. Abban bíztunk: ha az első tizenöt percben nem kapunk gólt a második félidőben, egyre türelmetlenebb lesz az ellenfél. Arra is számítottam, hogy több csabai labdarúgó jön előre, s így az ellentámadásaink a gyorsaságunk révén hatékonyak lesz­nek. A helyzeteink megvoltak, csak nem tudtunk a kapuba találni. Góliát-bajnok a békéscsabai és mezőberényi 2-es Háromnapos sportprogramot biztosított a Góliát Kupa terem- labdarúgó torna Békéscsabán, a 2. Számú Általános Iskola tor­nacsarnokában, ahol 23 Góliát csoportos csapat 46 mérkőzé­sen át versengett a győzelemért. A Békés Megyei Labdarúgó Szövetség, a Békés Megyei Di­áksport Tanács, a Békéscsabai Városi Diáksport Bizottság és a Békéscsabai Városi Labdarúgó Szövetség hagyományos, im­már ötödször megrendezett via­dalán több mint háromszáz ifjú labdarúgó-iskolás kergette a pettyest. Az 1—2. és 3—4. osztályos korcsoportosokból álló együt­tesek 2x15 perceken mérkőz­tek a selejtezőkön, majd a va­sárnapi négyes és hatos döntő­ben. Ä küzdelmek során meg­lepetésre nem tudták megis­mételni korábbi jó teljesítmé­nyüket a békéscsabai Szabó Pál tériek, de a Madách utcai­aknak sem termett sok babér ezen a tornán. Új színfolt vi­szont a Mezőberényi 2. Számú Általános Iskola 1—2. osztá­lyos csapata, amely Kajlik Pé­ter munkája révén imponáló játékkal megérdemelten nyer­te korosztálya küzdelmét. A másik meglepetéscsapat a „hazai” pálya előnyét élvező Békéscsabai 2. Számú Általá­nos Iskola 3—4. osztályos gár­dája, amely pontveszteség nélkül végzett az élen. A har­madikosokból álló együttes Szita László szakedző irányí­tásával érte el a sikert. A torna végeredménye és a külön­díjasok. 1—2. osztályosok: 1. Mező­berényi 2. Számú Általános Iskola, 2. Békéscsabai József Attila Általános Is­kola, 3. Békéscsabai 2. Számú Általá­nos Iskola. Gólkirály: Lakatos Róbert (Mezőberényi 2. Sz. Isk.). Legjobb ka­pus: Rith Péter (Bcs. Szabó Pál tér). Legjobb játékos: Miklya Miklós (Bcs. Szabó P.). 3—4. osztályosok: 1. Bé­késcsabai 2. Sz. Ált. Iskola, 2. Békés­csabai Belvárosi Ált. Iskola, 3. Békés­csabai 1. Számú Ált. Iskola. Gólkirály: Csemus Zoltán (Bcs. Belvárosi). Leg­jobb kapus: Zsilkó Péter (Bcs. 2. Sz. Isk.). Legjobb játékos: Szép Gábor (Bcs. 1. Sz. Isk.). A Békéscsabai Előre FC NB I-es labdarúgó-csapata egy-egy Adidas felszereléssel lepte meg a győz­tes békéscsabai Irányi utcaiakat. A díja­kat Szenti Zoltán és Zahorpn Zoltán labdarúgók adták át. (Gyurkó) Békéscsabai gólöröm a 90. percben. A gólszerző Szarvas fájdalmas arccal fekszik az alapvonalon túl. Hajdú kapus nem érti mi történhetett. Az ősz utolsó hazai mérkőzésén: Békéscsabai Előre FC—Csepel-Kordax 1 —1 BÉLÉS MEGYEI HÍRLAP Közéleti napilap. Főszerkesztő': dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Selcszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: Andreas Günther és dr. Tóth Miklós ügyvezető igazgatók. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; főszerkesztő: (66) 446-242; sportrovat: 451-114;telefax:(66)441-020.Kiadóitelefonszámok:(66)441-545; hirdetés: 441-311; telefax: 450-198; terjesztés: telefon/fax (66)453-710. Az előfizetők részére terjeszti a Népújság Kft. az ügynökségein keresztül. Árusításban terjeszti a „DÉLHÍR" Rt. Békés megyei üzeme, Békéscsaba Szabadság tér 1—3. Telefon (66) 443-106 és egyéb terjesztőszervek. Előfizethető a kiadónál (5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4.), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással. Előfizetési díj egy hónapra 375 forint. Készül: a Kner Nyomdában, Békéscsaba, Baross út 9—-21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068