Békés Megyei Hírlap, 1994. október (49. évfolyam, 232-257. szám)

1994-10-31 / 257. szám

© 1994. október 31., hétfő' SPÖKV iRÉKÉS MEGYEI HÍRLAP Pásztor: a szerencse is mellénk állt Békéscsabai Előre FC—Nagykanizsa 1—0 (0—0) NB I -es labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 5 ezer néző. V.: Nyilas (Kiss B., Ring). Békéscsaba: Baji 0 — Szenti 5, Usma- jev 5, Zahorán 6 — Mracskó 5, Fodor 4, Csató J. 4, Csató S. 5, Szarvas 4 — Váczi 4—2=2, Kulcsár 4. Edző: Pásztor József. Nagykanizsa: Csáki 0 — Szalai 5, Kepe 5, Kiss 1.4, Iványi 5 — Farkas 4, Hegedűs 5, Vidóczi 4, Svélecz 4 — Filipovics 4, Fuisz 5. Edző: Készéi Ferenc. Csere: Filipovics helyett Fehér (4) a 60., Farkas h. Agi^s (-) a 64., Szarvas h. Major (6) a 68., Kulcsár h. Horváth (-) a 86. percben. Gólszerző: Major a 69. percben. Sárga lap: Kiss I. (Kulcsár fölvágásáért) a 17., Farkas (Szarvas lábát összeakasztotta) a 22., Szenti (szövegelésért) a 85. percben. Kiállítva: Váczi a 34. percben. Szögletarány: 9:7 (1:3). Autóüléshuzat­szaküzlet, Békéscsaba, Luther u. 11. sz. Egyperces gy ás szünet előzte meg a találkozót a szombaton reggel 75 éves korában elhunyt Kolozsi Gyula emlékére, aki a klub elnökségének volt tagja hosszú időn kérésziül, s volt szakosztály elnök is. Fodor 30 méteres jobb alsó sarkos pattogós lövését ölelte magához Csáki a 7. percben. A 19. percben Farkas a balössze­kötő helyéről 18 méterről bea­dásszerű lövést küldött Baji kapujára, de a portás lehúzta a labdát. A 23. percben Váczi balról egy szabadrúgást az ol­dalhálóba csavart. Három perccel később az iménti fő­szereplő Fodor baloldali legu- rításából egy védőbe vágta a labdát. A 28. percben Csató S. a jobbösszekötő helyéről, 17 méterről nagy helyzetben a ka­pu előtt keresztben elrúgta a labdát. A túloldalon Vidóczi csavart lövése szállt el a bal kapufa mellett. Aztán Mracs­kó durrantott fölé távolról. A Vélemények A MÉRKŐZÉS ELŐTT. Winkler János, a Békéscsaba elnök- helyettese: — Biztos vagyok a győzelemben. Zahorán György, a Békéscsaba technikai vezetője: — Vala­mikor előny volt számunkra a felázott talaj, remélem most is így lesz. Juhász Gyula, a Békéscsaba intézője: — A kötelező győzel­mek a legnehezebbek. Jankulár István, a Békéscsaba fegyelmi bizottságának tag­ja: — A vizes talajon a könnyebb fajsúlyú embereinkben lehet bízni. Silviu lorgulescu, a Békéscsaba pályaedzője: — Már az 1—0 is győzelmet jelentene. Moós János, a Békéscsaba tartalék csapatának edzője:—A mély talajon is győzelmet remélek. Szenti Zoltán: — Nincs könnyű mérkőzés. Horváth Sándor, a Nagykanizsa szakosztályvezetője: — Nem ijedünk meg az erősebb házigazdától. Simon József, a Nagykanizsa technikai vezetője: — Nem kapunk ki. Németh Zoltán, a Nagykanizsa szakosztályvezető-helyette­se: — Az esélytelenek nyugalmával lépünk pályára, s döntetlen lesz. Képét Tibor. — A pontszerzést már bravúrnak tartanám. Szabó Imre, a Nagykanizsa pályaedzője: — Bátor játékkal meglepetést is okozhatunk. A SZÜNETBEN. Faragó Richard, a Telesport munkatár­sa: — A kanizsaiak ügyesen futballoznak, a Békéscsabára rá sem lehet ismemi. Készéi Ferenc: — A kiállítással javultak az esélyeink, s továbbra sem engedjük, hogy a hazaiak kontrázzanak. Simon József : —Továbbra is bízom a pontszerzésben. Dr. Füle Lajos, a Nagykanizsa orvosa: — Nagy lehetőség előtt állunk, élni kellene vele. Winkler János: —Tíz emberrel is nyerünk! Zahorán György: — A szünetig nem akadt jó teljesítményt nyújtó játékosunk. Váczi Zoltán: — Iványi feltartott a labda megszerzésében, akit a mezénél fogva lerántottam. Nyilas Csaba, játékvezető: — Váczit utánrúgásért állítottam ki. Királyvári Károly, a Békéscsaba egykori játékosa: — Feles­legesen ívelgetjük a labdákat, ilyen technikás csapatnak a földön kellene tartania a labdát. Dr. Sándor Elek, az OTSH főosztályvezető-helyettese: — Az eredménytől függetlenül látszik, hogy a Békéscsaba jobb csapat. A kiállítás miatt tipikus egygólos mérkőzés lett. Dr. Petróczy Gábor Békés megyei sportigazgató: — Az egyéni felelőtlenséget közös felelősséggel kell jóvátenni. A MÉRKŐZÉS UTÁN. Szűcs Mihály, a Békéscsaba elnö­ke: — Kínkeserves győzelem volt. Silviu lorgulescu: — Már egy ilyen mérkőzésen is éveket lehet öregedni. Alberti József a Békéscsaba egykori labdarúgója: — Most nekünk volt szerencsénk. Roxin György, egykori NB I-es játékvezető: —Jobb meccs is lehetett volna... Csáki László: — Nem érdemeltünk vereséget. GUMIABRONCS DISZKONTÁRUHÁZ . BékfeCMbt, S:«v»l út 84.T/F : 328-588 34. percben Váczi a bal szöge- letzászlónál Iványival szem­ben megpróbált egy meg- kerülős cselt véghezvinni, ami nem sikerült, pontosabban Iványi ügyesen elvette a csa­bai támadótól a labdát. Váczi idegességében hátulról bele­rúgott Iványiba, amiért Nyilas játékvezető azonnal kiállította az apró termetű csatárt. A 39. percben Farkas emelt a kapu fölé 18 méterről. Szünet után Fodor jobb ol­dali átívelését Csató S. fejelte a hálótartóvasra. Az 57. perc­ben Szarvas jobb oldali szög­letét a kifutó kapus kiütötte Mracskó elé, aki 16 méterről nagy erővel meglőtte a labdát, másodjára Csáki melléről pat­tant ki, de aztán a védők felsza­badítottak. Az 58. percben Iványi 18 méteres lövését fog­ta Baji. A Békéscsaba a hetedik szögletét hajtotta végre, ezúttal balról. Miután Következik Az NB I-es labdarúgó­bajnokság 13. fordulójá­ban következik: Novem­ber 4., péntek: Vasas— Stadler FC, 16 óra. No­vember 5., szombat: Vác FC-Samsung—Békéscsa­bai Előre FC, 13, Nagyka­nizsa—Újpest, 13, Kis­pest—Rába ETO FC, 13, Sopron—Parmalat FC, 13, PMSC—Zalaeger­szeg, 13, Debrecen—Fe­rencváros, 13, Csepel— BVSC, 16. Szarvast éppen előtte lecse­rélték, Csató J. lőtte be a lab­dát. A frissiben beállt Major senkitől sem zavartatva, ma­gasra felugorva, 7 méterről remekül a léc alá fejelt, 1—0. A 75. percben Fuisz ugrott ki, majd a balösszekötő helyé­ről, 8 méterről az elvetődő Ba­jiba lőtt. Aztán Agics közeli fejesét hárította a csabai ka­pus. A 87. percben egy szöglet után Csató S. csúsztatott feje­sét ütötte ki Csáki. A 89. perc­ben Hegedűs ívelt be egy sza­badrúgást, Baji rosszul moz­dult ki, Kiss I. 6 méterről a felső lécre fejelte a labdát. A 91. percben Hegedűs egy le- csorgó labdát 18 méterről a bal kapufa mellé küldött. Reggel még csak borongós volt az idő Békéscsabán, dél­előtt aztán többször rázendí­tett az eső, ezért meglehető­sen felázott, csúszós pálya várta a csapatokat, amely­nek játékosairól az első per­Az NB I állása a 12. forduló után: BELANKA KFT. Hazai és import italok valamint édességek nagyker áron. Olasz vendéglátó-ipari berendezések forgalmazása. 1. Újpesti TE-Novabau 12 10 1 1 40—14 31 2. Kispest-Honvéd FC 12 8 2 2 28—14 26 3.Ferencváros 12 8 2 2 29—18 26 4. Békéscsabai Előre FC 12 6 4 2 23—17 22 S.BVSC-Dreher 12 6 1 5 25—18 19 6. Debreceni VSC 12 5 2 5 15—20 17 7. Zalaegerszegi TE 12 5 2 5 19—28 17 8. Vác FC-Samsung 12 4 3 5 19—21 15 9.PMSC-Fordan 12 4 3 5 13—20 15 10. Csepel- Kordax 12 4 2 6 10—10 14 11. ETO FC Győr 12 4 2 6 14—16 14 12. Stadler FC 12 4 1 7 11—15 13 13.Nagykanizsa 12 4 1 7 12—28 13 14. Vasas 12 3 2 7 18—23 11 15.EMDSZ-Soproni LC 12 2 3 7 21—28 9 16. Parmalat FC 12 1 5 6 12—21 8 Edzői nyilatkozatok Pásztor József, a Békéscsaba edzője: — Ismét egy nehéz mérkőzésen vagyunk túl, s ezen a napon a szerencse is mellénk állt. A kanizsaiak túl óvatosan játszottak, s emiatt nem tudtak fölénk kerekedni, pedig 70 percig emberelőnyben futballoztak. Nem játszottunk látványosan, de most az a lényeg, hogy itthon tartottuk a három pontot. —Az elsőjátékrészben alig lehetett ráismerni a Békéscsabára, pedig az újonc ellen játszott... — Valóban így volt, de ez annak köszönhető, hogy rendkívül szívósan és szervezetten védekezett a Nagykanizsa. Ráadásul frissebbek voltak, mint mi. —Persze Váczi kiállítása sem volt betervezve... — Tény, hogy felelőtlen volt Váczi, és a csapatot jelentős hátrányba hozta ezzel. Ettől kezdve vigyáznunk kellett, ne rohanjunk fejetlenül előre. Viszont a szögletekre, szabadrúgá­sokra jobban odafigyeltünk. —Major jött és győzött. — Ezzel a céllal is küldtem be. Ez neki maximálisan sikerült, és a fejesgólja is remek volt. Készéi Ferenc, a Nagykanizsa edzője: — Szerény tervekkel és kevés eséllyel érkeztünk Békéscsabára, mégis szomorúan távozunk. Az első félidő közepétől többen voltunk, ettől kezdve többet birtokoltuk a labdát, s néhány ígéretes helyzetet is kidolgoztunk, de sajnos pontatlanul játszottunk. Már a sokadik szöglet után kapunk gólt, amit ennyi idő után már el kellene kerülnünk. —Az emberelőnyig is jól játszott csapata... — Amíg a hazaiak teljes létszámmal futballoztak, rendkívül fegyelmezett védekezéssel játszottunk, s ezért nem volt több lehetősége a Békéscsabának. A kiállítás után viszont mi támad­tunk többet. Major gólja után megpróbáltunk kitámadni, ki is' dolgoztunk annyi helyzetet, amiből legalább egyszer illet volna betalálni. így sajnos nem sikerült a pontszerzés. cekben az sugárzott, az ő lelkűk is az időjáráshoz ha­sonló, azaz borongós, álmos. Meglehetősen lagymatag iramban kezdett a 20 me­zőnyjátékos, néhányan közülük mintha csak arra ü- gyeltek volna, hogy be ne sá- rozzák a felszerelést. Külö­nösebb meggyőződés nélkül ügettek előre, de gyakran az is megesett, hogy a labdával együtt hátrafelé. Nagy rit­kán megpróbálták célba venni a kaput, de csak a kör­nyékét találták el. Alig fél óra után Váczi újabb meg­gondolatlan mozdulata hát­rányba hozta a Békéscsabát. Öt percre meg is zavarodott a hazai csapat, de sem ezt, sem a létszámadta lehetősé­get „nem volt hajlandó” ki­használni az NB I újonca. To- vábbra is az látszott játéku­kon, hogy elégedettek lenné­nek egy ponttal is. A második félidőben az ég­világon semmi sem változott: a Békéscsaba néha erőtlenül támadott, a Nagykanizsa al-. tatott, a lelátón pedig ki-ki vérmérséklete szerint vagy szendergett vagy szidta a bé­késcsabai játékosokat. A tíz emberrel játszó hazai csapa­ton fék volt, sehogy sem tud­tak ritmust váltani, de ez nem kizárólag az emberhát- árány miatt volt. Aztán egy váratlan fordu­lat: Major belibbent a pályá­ra és egy perc múlva átírta az eredményjelzőt. Ettől kezd­ve egy lehelettel változott az iram, de a hibák maradtak. Sok volt az eladott labda, a fejveszett futkározás. A ven­dégek futottak az eredmény után, kétszer-háromszor megtornáztatták Bajit, de ezzel el is lőtték puskaporu­kat* A Nagykanizsa a finis­ben mutatott rövid, de veszé­lyesebb játéka miatt rászol­gált volna a döntetlenre. VENDÉGLÁTÓSOK FIGYELEM! PAYAZO 4000-es ÜGYESSÉGI JÁTÉKGÉPEK kedvező feltételek mellett bérbe adók és eladók. Telefon: (66) 442-116. Békéscsabai Előre FC— Nagykanizsa 1—0 (1—0) T artalékbajnoki-mérkőzés, Békéscsaba, 200 néző. V.: Tóth S. Békéscsaba: Udva- rácz (Steigerwald) — Kovács K., Laurinyecz, Varga, Pálfi — Rau, Litauszki (Csepregi), Kovács T., Kasik — Gajdács (Némethy), Balázs. Edző: Mo­ós János. Nagykanizsa: Vla- szák (Czigóth) — Tóth, Du­dás, Kovács T. (Réz), Matola, Szabó F., Buti, Gyulai, Fekete — Fazekas, Pécsi. Edző: Sza­bó Imre. Zuhogó esőben, fel­ázott mély talajon iszapbirkó­zást rendezett a két csapat. A labda gyakran megtréfálta a já­tékosokat, egy ízben azonban a békéscsabaiaknak engedelmes­kedett. Kiállítva: Fekete (után­rúgásért). G.: Kovács K. Jó: az egész hazai csapat, ill. Dudás, Matola, Gyulai. A labda a hálóban táncol, az egyik kanizsai védő ugyancsak a kapuban. A békéscsabaiak örömmel emelik kezüket a magasba, balról: Szenti, Csató S. és a gólszerző Major (15). Csáki kapus kétségbeesetten mered a labdára, Kepe a kapust lesi, Iványi reklamálóan felemeli jobb kezét Az NB I-es tudósítást ké­szítette: Gyurkó Mihály, Jávor Péter. Fotó: Such Tamás RRKF.S MFfiYEI HÍRLAP Közéleti napilap. Főszerkesztő: dr. Arpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: Andreas Günther és dr. Tóth Miklós ügyvezető igazgatók. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; főszerkesztő: (66) 446-242; sportrovat: 451-114;telefax:(66)441-020.Kiadóitelefonszámok:(66)441-545;hirdctés:441-311;telefax:450-198;terjesztés: telefon/fax (66) 453-710. Az előfizetők részére terjeszti a Népújság Kft. az ügynökségein keresztül. Árusításban terjeszti a „DELHIK” Rt. Békés megyei üzeme, Békéscsaba Szabadság tér 1—3. Telefon (66) 443-106 és egyéb terjesztő szervek. Előfizethető a kiadónál (5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4.), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással. Előfizetési díj egy hónapra 375 forint. Készül: a Kner Nyomdában, Békéscsaba, Baross út 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068