Békés Megyei Hírlap, 1994. október (49. évfolyam, 232-257. szám)

1994-10-24 / 251. szám

1994. október 24., hétfő © SPOÍ^ MEU-tKV-E'' IRÉKÉS MEGYEI HÍRUP Elmaradtak a hatékony kontrák Kispest-Honvéd FC—Békéscsabai Előre FC 2—1 (1—1) NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Kispest, Bozsik-stadion, 5000 néző. V.: Molnár L. (Hanacsek, Hamar). Kispest-Honvéd: Brockhauser 0 — Bánt! 6 — Plókai 5, Mátyus 5 — Milinko- vics 6, Forrai 5, Pisont 6, Duró 6, Csehi 5—Puhalak 4, Kovács K. 5. Edző: DimitrijeDavidovics. Békéscsaba: Baji 6 — Csató J. 5 — Szenti 5, Zahorán 6 — Mracskó 5, Fodor 5, Csató S. 6, Szarvas 5, Kovács T. 5 — Váczi 5, Kulcsár 6. Edző: Pásztor József. Csere: Puhalak helyett Hamar (6) a szünetben, Vácid h. Major (-) a 75., Mracskó h. Kasik (-) a 80. percben. Gólszerző: Kulcsár a 17., Milinkovics a 29., Hamar a 73. percben. Sárga lap: Csehi (reklamálásért) a 16., Váczi (reklamálásért) a 45., Csató S. (Pisont akasztásáért) az 55., Hamar (gólörömé­ben elhagyta a pályát) a 73., Szarvas (a kitörő Milinkovics buktatásáért) a 75., Kovács T. (Milinkovics lábát elhúzta) a 81., Zahorán (Hamar visszarántásáért) a 86. percben. Szögletarány: 9:7 (5:2). Autóüléshuzat­szaküzlet, Békéscsaba, Luther u. 11. sz. A békéscsabai csapatból csak Usmajev hiányzott három sár­ga lapja miatt, a házigazdák közül azonban sérülés miatt Il­lés és Hahn nem léphetett pá­lyára. A második percben Szarvas jobb oldali szögletét Brockha­user kiöklözte Szenti elé, aki­nek lövése egy védőről Ko­vács T. elé pattant. A békés­csabaiak középpályása kapás­ból, 25 méterről a bal kapufa mellé lőtt. A 9. percben Pisont Kovács K.-hoz továbbított, aki a 16-oson belülről visszagurí­tott Pisont elé, a kispesti játé­kos 18 méterről mellédurran- tott. A 17. percben Szenti sza­badrúgást hajtott végre még a csabai térfélről: legurította a labdát oldalra Csató S.- nak, aki húsz métert előrelo­pakodott, majd a jobb oldal­vonalon felfutó Mracskó elé játszott. A békéscsabai védő Milinkovics mellől beívelt, Kulcsár pedig hét méterre a kaputól kitűnően felugrott és Bánfi mellől a kapu bal felső Vélemények MASH GUMIABRONCS DISZKONT ÁRUHÁZ Békásodba, StwvMl út 84 T/F : 328-588, sarkába fejelt a megdermedt Brockhauser mellett, 0—1. A 27. percben Plókai 28 mé­teres szabadrúgása szállt fölé. A kispestiek a harmadik szögletüket hajthatták vég­re. A labdát Puhalak puhán beívelte, Baji röviden öklöz­te ki, éppen a 16-osra berob­banó Milinkovics elé, aki ka­pásból, jobb lábbal, nagy erővel meglőtte. A pettyes Szarvason megpattant, úgy vágódott a kapu bal oldalá­ba, a gólvonalon álló Fodor sem tudta kifejelni a pettyest, 1—1. A 32. percben Duró jobb oldali szögletből átívelt a túl­oldalra, Baji újra röviden ök­lözte ki a labdát, Puhalak vi­szont 13 méterről a bal kapufa mellé lőtt. Négy perccel ké­rőbb Szarvas egy védőt már kicselezett, miközben tovább robogott a kispesti kapu felé, már csak Bánfin kellett volna túljutnia, de az egykori csabai az utolsó pillanatban elpöccin­tette előle a labdát. A túlolda­lon Plókai a balösszekötő he­lyéről mellélőtt. A 41. percben Duró szabadrúgásából Csehi fejelt fölé. A 44. percben a kispesti 16-oson pattogott a labda, Kovács T. elé került, aki A MÉRKŐZÉS ELŐTT. Szenti Zoltán: — Van sanszunk a győzelemre is, így háromesélyes a mérkőzés. Mracskó Mihály: — Most is azt mondom, ha Csató Sanyi jól játszik, van keresnivalónk. Zahorán György, a Békéscsaba technikai vezetője: — Ide­genben, különösen a Bozsik-stadionban, a döntetlen is nagyon jó eredmény. Juhász Gyula, a Békéscsaba intézője: — Optimista vagyok, így hogy teljes a csapat, még nyerhetünk is. Szurgent Lajos, a Kispest edzője: — Ha a keddi jó játékunkat nyújtjuk és az most góllövéssel párosul, akkor miénk a három pont. Dimirije Davidovics, a Kipest vezető edzője: — A Békéscsa­ba ellen szeretnénk folytatni a jó hazai sorozatot. Kozma Mihály, a Kispest klubigazgatója: — Ha nyerünk, lerázhatjuk az üldöző bolyt. Illés Béla, a Kispest sérült játékosa: — Jó lenne most is játszani, de a jövő héten remélem már pályára léphetek. Bánfi János: — Én mindig nyerni megyek fel a pályára. A SZÜNETBEN. Szurgent Lajos: — Végigtámadtuk a fél­időt, de csak egy gólra tellett. No, majd a folytatásban. Varga Zoltán, a Ferencváros egykori válogatott csatára: — A békéscsabai gól nagyon látványos volt és korszerű akcióból született. Rácz Gábor, a Kispest elnöke: —Jobbak vagyunk, szerintem a fordulás után nyerünk. Puskás Ferenc, az Aranycsapat kapitánya: —A kispestiek a kapu előtt határozatlanak. A MÉRKŐZÉS UTÁN. Szurgent Lajos: — Most már az ÚTÉ elleni mérkőzésre kell figyelnünk! Tichy Lajos, a Kispest egykori labdarúgója: — Sok volt az üresjárat, de ez érthető, a Békéscsaba egy nagyon jó csapat. Weimper István, a Kispest egykori játékosa: — A kispesti csatárok nem jeleskedtek ezen a napon. egy csel után lőtt, de a laposan, erőtlenül guruló labdát Brock­hauser felkapta. A lefújás előtt még Fodor lőtt a kapu fölé. Szünet után nyitányként Milinkovics labdájával Ko­vács K. lépett ki, ám 14 méter­ről mellélőtt. A 49. percben Milinkovics labdájával Ko­vács K. iramodott meg, de Baji a 16-oson kívülre kifutva, láb­bal tisztázott előle. Egy perc­cel később Hamar bal oldali beadását Milinkovics fejelte fölé. Ugyanígy járt Duró, aki 22 méterről célozta meg a ka­put. Az 59. percben Pisont lo­pakodott fel, majd 25 méterről mellédurrantott. A 72. perc­ben Kovács T. 26 méterről fö- lévágta a labdát. A 73. percben Milinkovics a csabai térfél közepén jól ugratta ki Kovács K.-t, aki futtában 15 méterről a bal kapufa tövét találta telibe. A labda onnan a tisztán álló Hamar elé pattant, aki 13 méterről a kapu bal oldalába pattintotta, 2—1. A 89. percben egy szöglet végén Kovács T. 18 méteres, bal alsó sarkos lövését fogta a kispesti kapus. A 90. percben Zahorán jó beadása a védőkről Fodor elé került, aki viszont 13 méterről mellé lőtt. A túlolda­lon Duró szabadrúgását Ko­vács K. még megcsúsztatta, de a labda ugyancsak mellé­szállt. Pedig jól kezdődött a mér­kőzés békéscsabai szem­üveggel nézve: a vendégek bátran nekilódultak, támad­tak, szögleteket harcoltak ki. Ekkor a kispestiek még meg- illetődötten játszottak. Ne­gyedóra után azonban foko­zatosan átvették a játék irá­Következik Az NB I-es labdarúgó­bajnokság 12. fordulójá­ban következik. Október 29., szombat: Békéscsa­bai Előre FC—Nagy­kanizsa, 13.30 óra, Rába ETO FC—Debrecen, 16, Újpest—Kispest, 16, Za­laegerszeg—Csepel, 16, Parmalat FC—Vasas, 16, Ferencváros—Sopron, 16. Október 30., vasár­nap: BVSC—Vác FC, 13.30, Stadler FC— PMSC-Fordan, 16. nyitását, s egyre jobban be­szorult a Békéscsaba. Ettől függetlenül egy korszerű és szép jobb oldali támadás vé­gén ragyogó góllal megsze­rezték a vezetést. S ezzel el is lőtték puskaporukat. Az elöllévők mintha megijedtek volna a lehetőségtől, alig ta­lálkoztak a labdával, s ha mégis, gyorsan szabadulni igyekeztek tőle. A védelem pedig „el a kaputól” jelszó­val csak azzal foglalatosko­dott, hogy mihamarabb kibi- kázzák a labdát Baji kapujá­nak előteréből. Hiába igye­keztek a középpályások szer­vezni, ott is sokszor eladták a labdákat. így várható volt, hogy törvényszerűen jön a gól. A fordulás után tíz percig nagyon nyomott a Kispest, de aztán az ő támadó kedvük is lelohadt. De csak átmeneti­leg. Mert azért a játék irá­nyítását továbbra sem en­gedték ki a kezükből. Egé­szen a gólig beszorították a vendégeket. Kettő-egy után viszont felébredt a Békéscsa­ba, csakhogy igazán nem tu­dott ritmust váltani, a hazai védelem könnyen megszűrte az amúgy is erőtlen támadá­sokat. A lila-fehérek nem azt játszották, amit idegenben megszoktunk tőlük, az élet- veszélyes kontrák ezúttal el­maradtak. így megérdemel­ten nyert a Kispest-Honvéd. JÁVOR PÉTER Kispest-Honvéd FC—Bé­késcsabai Előre FC 5—0 (2—0) Tartalékbajnoki-mérkőzés, Kispest, 100 néző. V.: Deme. Edzői nyilatkozatok Dimitrije Davidovics, a Kispest edzője: — Nagyon erős, hajtós mérkőzést produkáltunk. Ahogy vártam, a Békéscsaba nagy aka­rással küzdött, hiszen joggal gondolhatták, hogy sokat kivett csapa­tomból a Leverkusen elleni kupamérkőzés. —Mi történt Puhalakkal? — Megsérült. Szerencsére a helyére beállt Hamar Jolly Joker szerepkörben ki tudja, hányadszor játszott kitűnően. Gólt is rúgott. —Hogyan látta Pisont és Kovács K. teljesítményét? — Pisont keményen dolgozott, ennek külön örülök, játékát a csapat érdekeinek rendelte alá. Biztos vagyok abban, ha továbbra is ilyen felfogásban játszik, még jobb teljesítményre lesz képes. Egy csatártól viszont az ember azt várja, hogy gólt lőjön, Kovács Kálmán ezzel adós maradt. —Ezt várták a békéscsabaiaktól?-— Tény, hogy negyedóráig jól játszottak, ám aztán visszaestek, így megérdemelten nyertünk. Pásztor József, a Békéscsaba edzője: — Az első negyedórában jól kezdtünk, támadtunk, szögleteket harcoltunk ki, de utána nem mertünk játszani. Aztán még 1—0 után is arra gondoltam, hogy meglepetést okozhatunk Kispesten. Ugyanis Kulcsár gólját követő­en abban bíztam, hogy megnyugszik a csapat. Azonban hátulról nem tudtuk felhozni a labdát, hanem inkább előre- vagy kirúgtuk. Ezzel átadtuk a teret az ellenfélnek. —Az egyenlítés benne lógott a levegőben... — Igen, hiszen sokat támadott a Honvéd. De a gól amiatt született, hogy nem figyeltünk kellőképpen oda, Baji pedig röviden öklözte ki a labdát. —Milyen utasítást adtál az öltözőben a játékosoknak? —- Egy-egyig az eredménnyel elégedett voltam, a játékkal nem. Ezért elsősorban több támadásra biztattam a csapatot, de sajnos pont azok a játékosok játszottak gyengén, akiknek ezt a feladatot kellett volna megoldaniuk. így elsősorban Szarvas, Váczi, Fodor és Kul­csár gyenge teljesítménye okozta a vereséget. Nem beszélve arról, hogy a kispestiek ránkerőltették játékukat, amiből nem tudtunk kibontakozni. —A visszatért Váczival és Mt acskóval elégedett voltál? — Mracskó az első félidőben jól játszott, de ahogy várható volt ilyen hosszú kihagyás után, a folytatásban elfáradt. Érthető, hat hetet hagyott ki sérülés miatt. Ezért is cseréltem le. Abban bíztam, hogy a helyére beálló Kasik, mint friss erő, esetleg a kispesti védelem mögé tud kerülni. Váczit viszont egyszerűen azért cserél­tem le, mert gyengén játszott. —Pedig sebezhetőnek tűnt ez a kispesti csapat... — Arra alapoztuk játékunkat, hogy hátul eíég lassúak a Honvéd játékosok. De aztán kiderült, hogy elöl nem tudtuk megtartani a labdát. Rengeteg rossz passzunk volt, ezért nem voltunk eredmé­nyesek. Ilyen játékkal nem lehet nyerni, pláne egy Honvéd ellen. Ezért megérdemelten nyert a hazai csapat. Kispest: Horváth — Tarján, Fehér, Szente, Gabala — Bu­rai, Kovács B., Vincze Z., Bu- jáki (Tóth J.) — Bárányos, Csollák (Schönfeld). Edző: Kanyó Gábor. Békéscsaba: Udvarácz (Steigerwald) — Kovács K., Usmajev, Pálfi (Tóth), Varga — Laurinyecz, Balázs (Nagy I.), Litauszki, Tóth Cs. (Lipták) — Némethy (Iványi), Gajdács. Edző: Moós János. Kiütéses vereséget szenvedett a lila-fehér gárda a kispesti tartalékoktól. G.: Bá­rányos 2, Csollák, Kovács B., Schönfeld. Jó: Tarján, Kovács B., Bárányos, ill. Gajdács. Az ifistáknak jobban ment, a nagyobbak döntetlent játszottak, a kisebbek pedig nyertek a Kispest ellen Fotó: Lehoczky Péter Békéscsabai Előre FC—Kis­pest Honvéd FC 1—1 (0—0) NB I-es ifjúsági A korcsopor­tos labdarúgó-mérkőzés, Bé­késcsaba, 100 néző. V.: Tóth. Békéscsaba: Nagy Zs. — Mol­nár, Czipó, Lonovics, Valenté- nyi — Kvasz (Kubik), Kurilla (Vadas A.), Lábos, Kovács — Petruzsán, Dani (Hídvégi). Edző: Ogrincs Pál. A listaveze­tő kispestiek pontveszteség nélkül érkeztek Békéscsabára, ahol a még szintén veretlen há­zigazda együttessel vette fel a küzdelmet, így presztízscsatá­ra, jó küzdelemre nyílt kilátás. Szünet után büntetőből szerez­tek vezetést a hazaiak, ám örömük csak percekig tartott, mert ezt követően a sorozatos kispesti támadások egyike gól­lal végződött, s így kialakult az igazságosnak mondható vég­eredmény az igen jó iramú, ke­mény küzdelemben. G.: Lono­vics (11-esből), ill. Takács. Ki­állítva: Kovács, ill. Balogh, Ur- bán. Jó: Czipó, Valentényi, Ku­rilla, Lábos, ill. Kabát, Pintér, Móra. Békéscsabai Előre FC—Kis­pest Honvéd FC 4—0 (1—0) NB I-es ifjúsági B korcsopor­tos labdarúgó-mérkőzés, Bé­késcsaba, 50 néző. V.: Bíró. Bé­késcsaba: Nagy R. — Makai (Varga), Futaki, Nagy M., Koszta — Balog Zs., Zsibrita, Tóth B. (Hannati), Csulik (Ma- zula) — Borbola, Forrai (Sze­lei). Edző: Marik László. A mérkőzést végig rohamozó bé­késcsabaiak ilyen arányú győ­zelme meglepetés, ám teljesen megérdemelt. G.: Borbola 2, Forrai, Balog Zs. Jó: az egész hazai csapat, ill. Hoffmann. (gyurkó) BÉKÉS MEGYF.I HÍRI.AP Közéleti napilap. Főszerkesztő: dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: Andreas Günther és dr. Tóth Miklós ügyvezető igazgatók. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; főszerkesztő: (66) 446-242; sportrovat: 451-114;telefax:(66)441-020.Kiadóitelefonszámok:(66)441-545;hirdetés:441-311;teIefax:450-198;terjesztés: telefon/fax (66)453-710. Az előfizetők részére terjeszti a Népújság Kft. az ügynökségein keresztül. Árusításban terjeszti a „DÉLHÍR” Rt. Békés megyei üzeme, Békéscsaba Szabadság tér 1—3. Telefon (66) 443-106 és egyéb terjesztő szervek. Előfizethető a kiadónál (5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4.), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással. Előfizetési díj egy hónapra 375 forint. Készül: a Kner Nyomdában, Békéscsaba, Baross út 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068