Békés Megyei Hírlap, 1994. október (49. évfolyam, 232-257. szám)

1994-10-03 / 233. szám

© 1994. október 3., hétfő' SPOKV iRRKÉS megykí hírlap A Jánosok remekül vitézkedtek Újpesti TE-Novabau—Békéscsabai Előre FC 2—2 (0—1) NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Újpest, 9 ezer néző. V.: Puhl (Tóth V., Szabó A.). Újpesti TE: Praj 5 — Füzesi 6 — Bérczy 6, Molnár 7—Jenei 7, Kozma 5, V éber 5, Egressy 5, Szlezák 6 — Belvon 5, Wukovics 4. Edző: Garami József. Békéscsaba: Baji 6 — Usmajev 6 — Csató S. 6, Kovács 6 —, Zahorán 6, Fodor 5, Csató J. 6, Major 6, Horváth L. — Kulcsár 4, Szarvas 5. Edző: Pásztor József. Csere: Kulcsár helyett Kiss J (-) a 63., Belvon h. Horváth P. (-) a 80., Szarvas h. Dávid (-) a 90. percben. Gólszerző: Csató J. a 29., Kiss J. a 64., Bérczy a 66., Jenei a 71. percben. Sárga lap: Csató J. (Véber felvágásáért) a 14., Major (Véber lábát összeakasztotta) a 26., Usmajev (időhúzásért) a 49., Bérczy (Horváth L. lerántásáért) a 72., Belvon (belerúgott Zahoranba) a 80. percben. Szögletarány: 13:0 (3:0). Az egyik János, az első gól szerzője: Csató János Egyperces gyásszünet előzte meg a mérkőzést a nemrégiben elhunyt kitűnő újpesti kapus, Tóth György, valamint az „étte­remkirály” , Schuch József em­lékére. A 6. percben Véber 16 méte­res bal lábas lövését hárította könnyen Baji. Egy perccel ké­sőbb Kulcsár ugratta ki remek labdával Szarvast, Tóth V. part­jelző nem jelzett, ám Puhl játék­vezető felülbírálta kollégáját, és les miatt a hazaiak végezhettek el szabadrúgást. Aztán Fodor fejese szállt fölé. A 12. percben Kiss János, a második gól szerzője Fotó: Kovács Erzsébet Jenei jobb oldali beadását Wu­kovics fejelte gyengén kapura, ám ez is könnyű Baji zsákmány­nak bizonyult. A 20. percben egy szabadrúgás kombináció végén Egressy lőtt 25 méterről mellé. Öt perccel később Bérczy könnyelműsködött, a felezővonal közelében az oldal­vonal mellett, s eladta a labdát. Szarvas megiramodott, végig- száguldott a térfélen, amennyi­re lehetett bekanyarodott a kapu elé, de végül éles szögből a bal összekötő helyéről megcélozta a jobb alsó sarkot, miközben Vélemények A MÉRKŐZÉS ELŐTT. Zahorán György, a Békéscsaba technikai vezetője: — Még ilyen tartalékosán is bennünk van a döntetlen. Silviu Iorgulescu, a Békéscsaba pályaedzője: — Meglásd, kettő-kettő lesz s az utolsó öt percben egyenlítünk. Szarvas János : — Vereségre gondolni sem merünk. Kulcsár Sándor: — Nem adjuk olcsón a bőrünket. Garami József : — Jó formában vagyunk, természetes, hogy hazai pályán nyernünk kell. Balajcza Tibor, az Újpest technikai vezetője: — Ma este megesszük ellenfelünket, mint ahogy a finom békéscsabai kol­bászt szoktuk. Wukovics László: — Bízom abban, hogy megdöntjük Fazeka­sék csúcsát, és megszerezzük 9. győzelmünket zsinórban. Véber György : — Folytatni szeretnénk a nagyszerű sorozatot. Molnár Zoltán: — Nem lesz könnyű, de legyűrjük a csabaia­kat. Kozma István: — Ki kell használnunk a hazai pálya előnyét. A SZÜNETBEN. Garami József : — Még fordíthatunk. Kaposi Sándor, egykori FIFA-játékvezető: — A hazaiak nem használják ki a széleket. Fekete László, az Újpest egykori válogatott játékosa: — Jól küzdenek a békéscsabaiak, megérdemelten vezetnek. A MÉRKŐZÉS UTÁN. Jenei Sándor: — A legszebb gólja­im közé tartozik, amelyből egyenlítettünk. Ilyen szituációt gya­koroltunk az edzésen is. Szenti Zoltán: — Fantasztikusan jó mérkőzés volt, akár nyerhettünk volna. Fekete László: — Még tartalékosán sem rossz csapat ez a Békéscsaba. Molnár Zoltán: —Pedig bennünk volt a győzelem. Wukovics László: — Egy félidőnyi előnyt adtunk a békéscsa­baiaknak. Tóth Csaba, békéscsabai szurkoló: — Ezért érdemes volt felutazni a fővárosba. Remélem hasonló folytatásban lesz részünk a Rába ellen is. Autóüléshuzat­szaküzlet, Békéscsaba, Luther u. 11. sz. Füzessy is megpróbált közbe­avatkozni, ám végül a kapus megfogta a labdát. A 27. perc­ben Véber 25 méteres lövését védte vetődve Baji. Kéthúzásos akció indult a békéscsabai kapu elől a 29. percben, amelynek végén Csató J. két igazítás után 30 méterről váratlanul lövésre szánta el magát, a labda meg­pattant a balra vetődő Praj előtt, majd a kapus fölött zú­gott a hálóba, 0—1. A 32. percben Véber legurí- tását Egressy lőtte be balról, a labdáról Belvon alig maradt le. Nem sokkal később Szlezák gyatra lövése szállt mellé. A 41. percben Jenei távoli lövése a bal kapufa mellett zúgott el. Még ugyanabban a percben egy szép békéscsabai támadás végén a kiugró Szarvast Szlezák lerán­totta, Puhl játékvezető ezúttal is nagyvonalúan továbbot intett, holott akár ki is állíthatta volna az újpesti labdarúgót. Szünet után a 46. percben Kulcsár legurítását Fodor a jobbösszekötő helyéről 12 mé­terről laposan meglőtte, Praj ve­tődve hárított. Egy perccel ké­sőbb Szarvas szabadrúgása a sorfalról Csató J. elé pattant, aki 20 méterről viszont csúnyán fö­lé lőtt. A túloldalon Füzessy járt hasonlóan, de ekkor a labda a jobb sarok mellett zúgott el. Az 58. percben Kozma emelt a bé­késcsabai büntetőterületre, ahol Bérczy 10 méterről alig emelt a kapu fölé. Három perccel ké­sőbb Kozma labdájával Jenei iramodott meg, kicselezte Csa­tó J.-t, majd nagy erővel megcé­lozta a kaput, ám a 26 méterről leadott lövés végén Baji könnyedén hárított. Az újpesti térfél közepén egy kényszerítőzés végén Csa­tó J. meredeken indította Fo- dort jobb oldalt. Fodor az alapvonalig futott, onnan la­posan belőtte a labdát közép­re, Praj rosszul vetődött ki, ugyanakkor a szemfüles, fris­siben beállt Kiss J. remek ütemben érkezett, és az ötös­ről a kapu közepébe pofozta a labdát. A már visszatérő Jenei sem tudott közbeavatkozni. Ez volt Kiss J. élete első NB I- es gólja, 0—2. Alig ocsúdtak fel a békés­csabaiak, a középkezdés után hamar szöglethez, szám sze­rint a hatodikhoz jutottak a házigazdák. Kozma rövid le­gurítását» Belvon emelte be jobbról, Wukovics az ötösön magasra felugorva a bal ka­pufára fejelt, a labda vissza­pattant Bérczy elé, aki két lé­pésről a megdermedt Baji mellett a hosszú sarokba he­lyezett, 1—2. A 69. percben Major a félpá­lyánál kicselezte Kozmát, majd jobbról előreívelt Kiss J. fejére. Az iménti gólszerző a 11-es pont tájékáról a jobb kapufa mellé bólintott. A 71. percben újabb, ezút­tal bal oldali szöglethez jutot­tak az újpestiek. Kozma ívelt át a 16-osról a szabadon indu­ló Jenei felé, aki néhány lépést tett előre, majd a lehulló lab­Következik Az NB I-es labdarúgó­bajnokság 10. fordulójá­ban következik. Október 15., szombat: Sopron— Vasas, 13.30 óra, Békés­csabai Előre FC—Rába ETO FC, 14.00, Újpest— Debrecen, 17.00, Zalae­gerszeg—Nagykanizsa, 17.00, Stadler FC—Vác, 17.00, Parmalat FC— Csepel, 17.00, Ferencvá­ros—PMSC, 17.00. Októ­ber 16., vasárnap: BVSC—Kispest, 13.30. dát 12 méterről, kapásból, a jobbösszekötő helyéről, nagy erővel a bal felső sarokba bombázta, 2—2. A gól után Horváth L. a 16- osról két védő közül megcéloz­ta a bal felső sarkot, ám Praj a helyén volt. Aztán Egressy a bal oldalvonal közeléből emelt a kapu fölé. A 85. percben Véber indításával Horváth P. iramo­dott meg a jobb oldalon, majd túlvezette a labdát az alapvona­lon túlra — a partjelző ezt nem vette észre —, onnan lőtt be Kovács mellől. Bérczy tovább tolta a labdát Wukovicsnak, akinek lövése Zahoránról a szögletre vágódott. A 87. perc­ben Kozma bal oldalt jó szög­ből, 24 méterről, óriási erejű szabadrúgást küldött kapura, a labda a kapufáról pattant vissza a mezőnybe. GUMIABRONCS DISZKONT ÁRUHÁZ BékMcaoba, St«rv»( út 84 T/F : 328-588, Egy nagyszerűen menetelő Újpest és egy mostanában sok bajjal küszködő Békéscsaba játékát szemlélhette a Megye­ri úton mostanában újra egy­re szaporodó publikum. A ha­zai szurkolók méltán várták, hogy az idei bajnokságban ki­tűnően rajtoló, eddig százszá­zalékos, azaz nyolc győzelmet arató Újpest megjavítsa az egykor Fazekasék által felállí­tott rekordot, azaz a kilence­dik győzelmet is megszerezze. Nos, az első fél órában egyál­talán nem látszott a hazaia­kon, hogy eddig megállítha­tatlanul törtek előre. Körül­ményesen, lassan jöttek előre, s nem is sűrűbben, mint a ven­dégek. Mindent középen eről­tettek, ami a jól védekező csa­baiak mellett nem járt ered­ménnyel. De ez érthető volt, hiszen a kulcsjátékosokat, Vé- bert, Wukovicsot, az egykori csabait, Belvont remekül ki­kapcsolták a Csató testvérek és Zahorán. A viharsarkiak ráadásul régen tapasztalt fe­gyelmezettséggel játszottak, remekül védték a területet, de ha kellett, szoros emberőrize­tet alkalmaztak. Nem is tudott kibontakozni a nagynevű el­lenfél, s amikor már már kezdte megtalálni az ellen­szert, kaptak egy hatalmas gólt Ettől újra elvesztették a „vezérfonalat”, nem úgy a vendég lilák, akik nagyon oko­Edzői nyilatkozatok Garami József, az Újpest edzője: — Húsz perc kellett ahhoz, hogy felvegyük a ritmust, és mezőnyfölényt harcoljunk ki. Már kezdett számunkra jól alakulni a mérkőzés, hiszen egyre többet támadtunk, erre kaptunk egy váratlan gólt. —A második félidőben is meglepte a Békéscsaba önöket. — Már úgy éreztem, képesek leszünk fordítani, hiszen mi birtokoltuk többet a labdát, mi irányítottuk a játékot. Erre hibáztunk egy óriásit, ami nagyon nehézzé tette a mérkőzést. —Ebben a bajnokságban először került hátrányba az Újpest. Ez megzavarta a csapatot ? — Az egygólos békéscsabai vezetés után még nyugodtan játszott a csapat és én is nyugodt voltam. Kettő—null után elbizonytalanod­tam. Szerencsére hamar szépítettünk, s ekkor viszont úgy láttam, tudjuk hozni a meccset, sőt még arra is gondoltam, fordítunk. — Végül is meg kellett elégedniük a döntetlennel... —A Békéscsaba nagyon jó csapat. Tény, hogy a második félidőt végig támadtunk, de egy kitűnően védekező s szervezetten játszó viharsarkiakkal találtuk magunkat szemben. A finisben több olyan lehetőségünk volt, amelyből újabb gólt érhettünk volna el, de pontatlanok voltunk, nem jöttek be a passzok. így végül a döntetlen igazságosnak mondható. Pásztor József, a Békéscsaba edzője: —- Az elején minden úgy alakult, ahogy gondoltam. Nem rontott nekünk az Újpest, ami érthető, hiszen nekik nem ez a játékuk. Szívesebben visszaállnak, és várják az első igazi gólszerzési alkalmat. —Az egyébként gólerős Kulcsár most nem jeleskedett. — Tény, hogy most nem villogott, de le is kellett cserélnem, hiszen fájt a térde. A fiatal Kiss J. lépett a helyére, aki előtt ott volt a lehetőség, amit ki is használt. —Két szögletet követően kaptátok a gólt... — Valóban, két pontrúgást követően esett a gól. Ez nevetséges, ilyet nem szabadna kapnunk. —Feltételezem, végül elégedett vagy az eredménnyel. — Ha meccs előtt azt mondják: 2—0-ra vezetünk Újpesten az UTE ellen, nem hiszem el. Utólag azonban úgy látom, sokszor amatőr dolgokat követett el a védelem, ezért tudott egyenlíteni a hazai csapat, pedig akár győzhettünk volna. Meg kellett volna tartani a labdát, s ezzel az eredményt is. A problémát abban látom, hogy az újpestiek szépítése megzavarta a csapatot. De az egyik pontot mindéképpen megérdemeljük. Annak ellenére, hogy az Újpest a végén már nagyon támadott, s ekkor a szerencse sem pártolt el tőlünk. A kapufájuk után nagyot sóhajtottam, de hát ez is beletartozik a játékba. Remek teljesítményt nyújtott a csapat. —Ezt a teljesítményt vártad az Újpesttől? — Tudtuk, hogy az UTE gyors csatárai és remek középpályásai révén hamar átjátssza a középpályát, ezért megpróbáltunk területet zárni, ami egy órán át sikerült is. Az Újpest akcióból nem rúgott gólt. A második góljukhoz pedig kellett Usmajev hibája is. san játszva nem ültek rá telje­sen az eredményre, hanem ezután is remek kontrákat ve­zettek. Meg is lett a gyümölcse, az éppen friss erőként beállt fia­tal Kiss János remek góllal növelte az előnyt. Sokan el­könyvelték ekkor az első új­pesti vereséget, ám felocsú­dott a Megyeri úti legénység, s még azon nyomban szépített. Ez volt a szerencséjük, mert csak így kaptak levegőt a 0—2 után. A finisben egyre jobban szorítottak, ki is egyenlítettek, de mivel ezen a napon nem voltak olyan határozottak, mint az első nyolc fordulóban, az idei bajnokságban először pontokat vesztettek. Persze ez nem csak a saját hibáiknak, hanem a tartalékosán is nagy­szerűen küzdő, csupa szív bé­késcsabai játékosoknak is kö­szönhető, akik úgy tűnik, előbb-utóbb kilábalnak a hul­lámvölgyből. Legalábbis az Újpesten nyújtott teljesít­ményük erre enged következ­tetni. Jávor Péter Az NB I állása a kilencedik 1.Újpesti TE-Novabau 9 8 1­35—10 25 2. Kispest—Honvéd FC 9 6 2 1 22— 8 20 3.Ferencváros 8 5 1 2 20—13 16 4.BVSC-Dreher 9 5 1 3 19—13 16 5. Békéscsabai Előre FC 9 4 4 1 18—14 16 6. Csepel-Kordax 8 4 1 3 7— 4 13 7.Pécsi MSC-Fordan 9 3 3 3 11—15 12 8. ETO FC Győr 9 3 2 4 10—10 11 9. V ác FC-Samsung 9 3 2 4 13—15 11 10. Debreceni VSC 8 3 2 3 10—14 11 11. Zalaegerszegi TE 9 3 2 4 11—21 11 12. Nagykanizsa 9 1 1 5 10—23 10 13. Vasas-Ilzer 8 2 1 5 13—16 7 14. Stadler FC 8 2­6 7—11 6 15.EMDSZ-Soproni LC 9 1 2 6 16—25 5 16. Parmalat FC sr­3 5 9—19 3 A félbeszakadt DVSC—Vasas-Ilzer mérkőzés ered­ményét nem számítottuk be. A Csepel-Kordax—FTC találkozót ma 19 órakor játsszák (a tv is közvetíti). A Stadler FC—Parmalat FC mérkőzést október 26-án játsszák. forduló után IBELANKA KFT. o BÉKÉSCSABA ® 66/23-436 Hazai és import italok valamint édességek nagyker áron. Olasz vendéglátó-ipari berendezések forgalmazása. Közéleti napilap. Fó'szerkesztó': dr. Arpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: Andreas Günther és dr. Tóth Miklós , , , ügyvezető igazgatók. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; főszerkesztő: (66) 446-242; DÚl/ÚC Airrvn LITDI \T) sPortrovat: 451-114; telefax: (66)441-020..Kiadói telefonszámok: (66)441-545; hirdetés: 441-311; telefax: 450-198; terjesztés: telefon/fax (66)453-710. Az előfizetők részére terjeszti a IiLIyLl) VI Lu ILI Í1 IKLAr Népújság Kft. az ügynökségein keresztül. Árusításban terjeszti a „DÉLHÍR" Rt. Békés megyei üzeme, Békéscsaba Szabadság tér 1—3. Telefon (66) 443-106 és egyéb terjesztő szervek. D------------------------------------------------1 Előfizethető a kiadónál (5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4.), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással. Előfizetési díj egy h ónapra 375 forint. Készül: a Kner Nyomdában, Békéscsaba, Baross út 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068