Békés Megyei Hírlap, 1994. szeptember (49. évfolyam, 206-231. szám)

1994-09-26 / 227. szám

1994. szeptember 26., hétfő (D~ s?om A sok gól is kevés vigasz... Békéscsabai Előre FC—Debreceni VSC 3—3 (1—1) NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 8 ezer néző. V.: Vágner (Bede, Varga L.). Békéscsaba: Drljaca 5 — Zahorán 5, Csató J., Kovács 6 — Dávid 4, Fodor 7, Szenti 6, Csató S. 5, Major 4 — Kulcsár 7, Szarvas 6. Edző: Pásztor József. Debrecen: Horváth B. 5 — Balogh 4, Gojan 6, Pető 5 — Madar 4, Sándor Cs. 6, Arany 7, Sándor T. 7, V adicska 6, Szatmári 5 — Dombi 6. Edző: Garamvölgyi Lajos. Csere: Dávid helyett Horváth L. (5) a szünetben, Madar h. Ilea (6) az 54., Major h. Kiss J. (-) a 74. percben. Gólszerző: Kulcsár a 11., Sándor T. (11-esből) a 16., Madar (öngól) az 53., Arany a 70., Kulcsár a 77., Ilea a 81. percben. Sárga lap: Szenti (Dombinak rosszul csúszott be) a 33., Madar (Szarvas felvágásáért) az 54., Kovács (Dombi visszahúzásáért) a 66., Balogh (Kulcsár akasztásáért) a 79. percben. Szögletarány: 7:2 (3:1). Autóüléshuzat­szaküzlet, Békéscsaba, Luther u. 11. sz. Akárcsak három nappal ko­rábban ezúttal is. egy jóval feszültebb Békéscsaba és egy felszabadultabb Debrecen készülődött a megmérettetés­re. A 8. percben Csató S. rossz kapáslövésébe Kulcsár a 11-es pont tájékán belefejelt, ám a labda a léc fölött hagyta el a játékteret. Egy perccel később Zahorán Kovácsnak ívelt, aki 13 méterről kapásból megcé­lozta a jobb felső sarkot, de Horvát B. kiöklözte a labdát. A ll.percbenFodorakez- dőkör közeléből laposan elő­relőtt, a jó ütemben kilépő Kulcsár elé, aki két lépés és egy csel után Gojan mellől, 11 méterről laposan kilőtte a bal alsó sarkot, Horváth B. ÚTE-busz A hét végi Újpesti TE— Békéscsabai Előre FC baj­noki labdarúgó-mérkőzés­re (október 1., 17 óra) különjáratú autóbusz indul szombaton 11 órakor a bé­késcsabai Spaten söröző elől, amelyre 650 forint el­lenében lehet felszállni. Je­lentkezni a sörözőben lehet péntek 17 óráig. Ezúttal is öt jelentkező visszanyerhe­ti az utazási költséget Ott- lakán Mihály sportszer- bolttulajdonos jóvoltából. hiába vetődött, nem érte el a labdát, 1—0. Csupán négy perc telt el, amikor egyenlített a vendég­csapat: egy bal oldali, hosszú debreceni partdobásnál Arany szeretett volna fejelni, de a kifutó Drljaca kapus há­Vélemények A MÉRKŐZÉS ELŐTT. Sipos Aladár, a Békéscsaba törzsszurkolója: — 2—0-ra nyerünk. Hajdú László, a Békéscsaba menedzsere: — Egyetértek Flóri bácsival. Zahorán György, a Békéscsaba technikai vezetője: — Jó lenne, ha tartalékos csapatunk tovább erősítené pozícióját a tabellán. Dobó János, a Békéscsaba elnökségi tagja: — Szeretném, ha a gyorssal érkezett vendégek teherrel távoznának. Dr. Petróczy Gábor Békés megyei sportigazgató: — Bár­mennyire is fontos a vasutasoknak a három pont, nem vihetik el. Vitos György, a Debreceni Futballhíradó szerkesztője: — Ez a két csapat 25. mérkőzése az NB I-ben, a jubileumhoz méltó játékot várok. Erdei Zoltán, a Debrecen elnöke: — Számunkra fontos, hogy pontot szerezzünk. NagykaposiElemér, a Debrecen szakosztály-igazgatója: — Remélem, hogy az idegenbeli mérlegünk javul. Tóth Lajos Hajdú Bihar megyei sportigazgató: — A Békés­csaba majd a Kamisin ellen vigasztalódik. Benedek Banjámin, a Debrecen intézője: — Jó lenne végre idegenből is ponttal hazatérni. A SZÜNETBEN. Szűcs Mihály, a Békéscsaba elnöke: — Továbbra is bízom a győzelemben, de a sorokat rendezni kell! Jankúlár István, a Békéscsaba fegyelmi bizottságának tag­ja: — A győzelemhez több kell annál, amit az első félidőben produkáltunk. Winkler János, a Békéscsaba elnökhelyettese: — Egy meg­lepően jól játszó ellenféllel állunk szemben. Silviu Iorgulescu, a Békéscsaba pályaedzője: — Össze­szedjük magunkat. Erdei Zoltán: — Végeredményként is kiegyeznék az 1—1- gyel. Nagykaposi Elemér: — Csatlakozom ez előttem szólóhoz. Garamvölgyi Lajos: — Egy félidőnyi reményünk maradt. László István, a Békéscsaba volt elnökségi tagja: — Egy góllal győzünk! A MÉRKŐZÉS UTÁN. Zahorán György: — Amelyik csa­pat háromszor tud egyenlíteni, az megérdemli a pontot. Szűcs Mihály: — A második félidő a hibákat jelzi. Juhász Gyula, a Békéscsaba intézője: — A három gól ellenére fájó a pontosztozkodás. Schneider István, a Békéscsaba elnökségi tagja: — Nyernünk kellett volna a három rúgott góllal. Erdei Zoltán: — A játékunk többet ér az egy pontnál. Nagykaposi Elemér: — Ez már valami! Vitos György: — Végre idegenben is volt tartása a Debrecen­nek. GUMIABRONCS DISZKONTÁRUHÁZ . B4fc*«cMb«, SimvhI út 84 T/F: 328-586, túlról ráugrott a vendégek középpályására, aki elterült, ráadásul a kapus is ráesett, 11 -es! A büntetőt Sándor Ta­más nagy erővel, félmagasan a kapu jobb oldalába vágta, 1—1. A 23. percben Szarvas 18 méteres csavart szabadrúgása hajszálnyival szállt el a kapu bal sarka fölött. A 28. percben egy jobb oldali átívelést Arany fejelt 8 méteiről kapura, Drlja­ca rosszul mozdult ki, ám a gólvonal előtt a kapu közepé­nél álló Dávid a mezőnybe fe­jelte a labdát. Szünet után Horváth B. könnyű zsákmá­nyának bizonyult Csató jobb alsó sarkos fejese a 48. perc­ben. Az 50. percben Sándor Cs. elvesztette a labdát saját térfelének közepén, Major csapott le rá, a 16-osig vezette, onnan viszont nagyon gyen­gén lőtt, így a kecsegtető hely­zetből nem lett semmi. Az 53. percben Kulcsár a 16-os jobb oldalvonalától visszagurított Horváthnak, aki át akart emelni Szarvas fejére, de a beadás rövidnek bizonyult, Madar fejére pat­tant, onnan pedig a saját ka­pujának jobb alsó sarkába a labda. Öngól! 2—1. A 65. percben Pető 35 méte­res váratlan, nagy lövését vé­gignézte a védelem és Drljaca kapus, de szerencséjükre a lab­da a bal kapufa töve mellett suhant el. A 70. percben a békéscsa­Következik Az NB I-es labdarúgó­bajnokság 9. fordulójá­ban következik. Október. 1., szombat: Nagvkani- zsa—Stadler FC, * 14.00 óra, Pécs—Sopron, 14, Vác—Parmalat FC, 14, Debrecen—Vasas, 14, Kispest—Zalaegerszeg, 17, Rába ETO FC— BVSC, 17, Újpesti TE— Békéscsabai Előre FC, 17, Csepel—Ferencváros, 17. Edzői nyilatkozatok Pásztor József, a Békéscsaba edzője: — Ha egy csapat otthon játszik, és három gólt rúg, illene nyernie. — Viszont hármat kaptak... — Valóban, és ilyen szellősen nem szabadna védekeznünk. De ez nem csak a hátsó alakzatra vonatkozik, hanem középpályá­sainkra is. —Gondoltál arra, hogy gólzáporos lesz a találkozó? — Még álmomban sem. De az is tény, hogy egy-két játékosunk ezen a napon meglehetősen tutyimutyi módon futballozott. Garamvölgyi Lajos, a Debrecen edzője: — Örülök ennek az eredménynek is, de kíváncsi lettem volna, mi van akkor, ha mindháromszor nem a Békéscsaba, hanem mi vezetünk. Egyéb­ként a csapat tartását jelzi, hogy háromszor is egyenlíteni tud­tunk. —Mi a véleménye a gólesőről? — Szorosabb mérkőzésre számítottam, és kevesebb gólt vártam. A Békéscsaba ellen a Viharsarokban döntetlent játszani remek teljesítmény. Ez az idegenben szerzett pont lökést adhat a csapatnak a jövőre tekintve.----------------------------------------«amis mem hírlap bai térfél közepéről Sándor Cs. remekül ugratta ki Aranyt, aki a jobbösszekötő helyéről három lépés után, 8 méterről a vetődő kapus alatt laposan a hálóba gurí­tott, 2—2. A 76. percben Kiss J. 18 méteres váratlan lövését védte Horváth B. A 77. percben Csató S. emelkedett fel fejelni, ám egy védőről visszapattant a lab­da Kulcsár elé. A békéscsa­baiak gólgyárosa a 16-os jobb sarkánál átemelt Szat­mári fölött, majd a vissza­hulló labdát kapásból, ballal, laposan a jobb alsó sarokba lőtte, 3—2. * A 80. percben Fodor lőtt fut­tából a jobbösszekötő helyéről az oldalhálóba. A 81. percben Sándor T. jobbról remekül lőtte be a labdát és Ilea az ötösről az elalvó védelem mellett lapo­san a kapu közepébe vágta azt, 3—3. A debreceniek pontszer­zés reményében érkeztek Békéscsabára, s edzőjükkel az élen azt hangoztatták, a legutóbbi hazai fiaskóval fel­érő döntetlen egy rosszul ki­Az NB I állása a nyolcadik forduló után: 1. Újpesti TE-Novabau 2. Kispest—Honvéd FC 3. Ferencváros 4. Békéscsabai Előre FC 5. BVSC-Dreher ó.Csepel-Kordax 7. ETO FC Győr 8. Debreceni VSC 9. Zalaegerszegi TE 10. Nagykanizsa 11. Pécsi MSC-Fordan 12. Vác FC-Samsung 13. Vasas-Ilser 14. EMDSZ-Soproni LC 15. Parmalat FC ló.StadlerFC | BÉLÁNK A KFT. Hazai és import italok valamint édességek nagyker áron. Olasz vendéglátó-ipari berendezések forgalmazása. 8 5 5 4 4 4 3 3 3 3 2 2 2 1 1 2 1 3 1 1 2 2 2 1 3 2 1 2 3 33— 8 24 17— 7 17 20—13 16 16—12 15 16—12 13 7— 4 13 9— 7 11 10—14 11 10—16 11 9—18 10 7—12 9—15 13—16 13—21 9—15 2—10 A Stadler FC—Parmalat FC mérkó'zést október 26-án játsszák. csúszott eredmény volt, sze­retnének most bizonyítani és „megindulni” fölfelé. A bé­késcsabaiakat nyomasztotta még mindig az immár két hete kígyóként tekergő ügy, ettől függetlenül bíztak a győzelemben. A mérkőzés elején azonban nem látszott egyik gárdán sem az elszánt­ság, jószerivel mezőnymun­kával telt az első tíz perc. Kulcsár látványos gólja azonban megadta az alap­hangot, noha ekkor még sen­ki sem sejtette, hogy gólözönt hoz a mérkőzés. Annál is in­kább, mert a 11-esből egyen­lítő Debrecen a gól után sem támadt föl, de a békéscsabai­ak nevéhez sem fűződött iga­zi akció. A második játékrész is „békében” kezdődött. Egé­szen addig, amíg Madar egy szerencsétlen öngóllal előny­höz juttatta a lilákat. Ezután viszont megpezsdült a játék­tér, egyre több támadást kö­vethettek a szurkolók. Ezzel együtt viszont egyre keve­sebb gondot fordítottak a csapatok a védekezésre. Át­járóházzá vált mindkét olda­lon a védelem, amit törvény­szerűen követtek a gólok. A békéscsabaiak kishitűsége pontvesztést jelentett, a deb­receniek viszont boldogan borultak egymás nyakába a 3—3 után. A döntetlen a lá­tottak alapján igazságosnak mondható. Békéscsabai Előre FC— Debreceni VSC 3—2 (1—1) Tartalékbajnoki-mérkőzés, Békéscsaba, 300 néző. V.: Serfőző. Békéscsaba: Baji — Kovács K., Laurinyecz, Pálfi, Varga — Rau, Litauszki, Né- methy (Tóth Cs.), Kasik — Gajdács, Balázs (Tóth J.). Edző: Moós János. Debrecen: Nagy Z. — Stefanik, Kondás, Nagy L. — Magyari, Medvigy (Lugosi), Kovács N., Tóth A., Dobos — Csiki (Manger), Nagykaposi. Edző. Tomes Já­nos. Nagy iramot diktált mind­két csapat, s a vendégek végig nyílttá tették a találkozót, két­szer is vezetést szerezve. Kiál­lítva: Tóth A. G.: Rau 2, Lita­uszki (11-esből) ill. Tóth A. 2. Jó: Rau, Laurinyecz, Pálfi, Gajdács, ill. Medvigy, Stefa­nik. Horváth Béla, a debreceniek kapusa itt „meghajol" Kulcsár gólja előtt. Szarvas a „befutó", ám a nagyváradi légiós volt az első békéscsabai gól szerzője Az NB I-es tudósítást ké­szítette: Gyurkó Mihály, Jávor Péter. Fotó: Ko­vács Erzsébet •BÉKÉMÉI HÍRLAP Közéleti napilap. Főszerkesztő': dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Nicdzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: Andreas Günther és dr. Tóth Miklós ügy vezető igazgatók. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba. Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; főszerkesztő: (66) 446-242; sportrovat: 451-114; telefax: (66) 441-020..Kiadói telefonszámok: (66) 441-545; hirdetés: 441-311; telefax: 450-198; terjesztés: telefon/fax (66) 453-710. Az előfizetők részére terjeszti a Népújság Kft. az ügynökségein keresztül. Árusításban terjeszti a „DÉLHÍR” Rt. Békés megyei üzeme. Békéscsaba Szabadság tér 1—r3. Telefon (66) 443-106 és egyéb terjesztő szervek. Előfizethető a kiadónál (5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4.), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással. Előfizetési díj egy hónapra 375 forint. Készül: a Kner Nyomdában. Békéscsaba, Baross út 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068