Békés Megyei Hírlap, 1994. szeptember (49. évfolyam, 206-231. szám)

1994-09-19 / 221. szám

1994. szeptember 19., hétfő SPO^A „Együttesünk még mindig az ismert okok miatti stresszhatás alatt áll” Zalaegerszegi TE—Békéscsabai Előre FC 1—1 (0—1) NB I-es labdarügó-mérkó'zés, Zalaegerszeg, 5000 néző. V.: Nagy L. (Stamler, Juhos). Zalaegerszeg: Tóth 5 — Szabó I. 6, Balog 6, Halápi 6 — Kutasi 5, Lendvai 7, Fújsz 5, Kovács Zs. 5, Németh 6 — Szabó II. 5, Preisinger 5. Edző: Madár Gábor. Békéscsaba: Drljaca 6 — Szenti 6, Usmajev 5, Zahorán 5 — Fodor 6, Csató S. 6, Dávid 5, Major 5, Kovács T. 5 — Kulcsár 5, Szarvas 7. Edző: Pásztor József. Csere: Fújsz helyett Horváth A. (-), Preisinger h. Sztipánovics (-) mindketten a 72., Kulcsár h. Kiss J. (-) a 79., Szarvas h. Horváth L. (-) a 90. percben. Gólszerző: Csató S. a 30., Lendvai a 83. percben. Sárga lap: Lendvai (rátartott Csató S. lábára) a 34., Drljaca (időhúzásért) a 75. percben. Szögletarány: 5:4 (4:3). GUMIABRONCS DISZKONT ABUIIÁZ BéktacMto«, S:»rv»l ól 84 T/F : 328-588, Autóüléshuzat­szaküzlet, Békéscsaba, Luther u. 11. sz. A korábbi két békéscsabai hi­ányzó, Mracskó és Váczi mellé sérülés miatt föliratkozott Csató János is. így a középpá­lyás sorban Dávid és Major kapott bizalmat Pásztor edző­től, miután Horváth L. a kis- padra került. A 4. percben Fújsz bal oldali beadásából Preisinger három méterről fejelt a kapu fölé. A 10. percben ismét Fújsz jeles­kedett, aki a 16-os sarkából centiméterekkel bombázott a kapu mellé. 10 perccel később az első igazi békéscsabai tá­madás során Szarvas villám­gyorsan futott el a bal oldalon, majd a kimozduló kapus felett a kapufára emelte a labdát. A 30. percben megszerezte a vezetést a vendégcsapat. Fodor futott el a bal oldalon, kicselezte védőjét, majd kö­zépre gurított és a felfutó Csató S. mintegy 20 méterről laposan a jobb alsó sarokba lőtt, 0—1. A 33. percben egy bal oldali békéscsabai szabadrúgásból a középre ívelt labdát Kulcsár 4 méterről fejelte kapura, Tóth azonban bravúrral szögletre mentett. Szünet után a 49. percben Fújsz távoli lö­vése Usmajev lábán irányt vál­toztatott, Drljaca azonban nagyszerű reflexszel vetődve védett. Az 55. percben Lend­vai 35 méterről küldött nagy lövést a csabai kapura, ezt Utánfutókölcsönzés, Ifa- és Barkas-alkatrészek, gumiabroncsok, kiegészítők. DEVANDER Bt., Oh., Csorvási út 54. Te!efon/fax: (68) 312-301. szögletre ütötte a vendégek portása. A 72. percben Major az ötös sarkáról fejelt, Tóth magasra kinyúlva hárított. A 83. percben Lendvai ve­zette fel a labdát, 25 méterről váratlanul célzott, a petttyes megpattant és a bal sarokban kötött ki, 1—1. A 88. percben Horváth A. a jobb oldalról laposan lőtt a ka­pu elé, a labda azonban elsu­hant a gólvonaltól egy lépésre álló Szabó II. lába előtt. Már mindenki az óráját nézte, ami­kor Szarvas a felezővonal tájé­kán megszerzett egy labdát, megiramodott, jobbról közép­re adott, de a teljesen egyedül álló Kiss J. óriási helyzetben a kapu torkából mellé lőtt. Meglepő módon az újonc Zalaegerszeg lépett fel táma­dólag, a már a harmadik percben gólszerzési lehető­séget szalasztott el. Aztán egymást követték a szögle­tek, gyakran céloztak a házi­gazdák, igaz ezek jószerivel a kapu mellett vagy fölött zúgtak el. A hazai nyomás alatt a Békéscsaba olykor kétsegbeesetten védekezett, Az NB I állása a hatodik forduló után: BELANKA KFT. o o Hazai és import italok valamint édességek nagyker áron. Olasz vendéglátó-ipari berendezések forgalmazása. 1. Újpesti TE-Novabau 2. BVSC-Dreher 3. Kispest-Honvéd FC 4. Békéscsabi Előre FC 5. Ferencváros 6. Debreceni YSC 7. Nagykanizsai Olajb. 8. Rába ETO FC Győr 9. Pécsi MSC-Fordan 10. Zalaegerszegi TE 11. Vác FC-Samsung 12. Csepel-Kordax 13. Vasas-Ilzer 14. EMDSZ-Soproni LC 15.Stadler FC 16. Parmalat FC A Stadler FC—Parmalat án játsszák. 6 6 - - 25— 6 18 6 4 11 14— 7 13 6 3 2 1 12— 6 11 6 3 2 1 12— 9 11 6 3 12 13—13 10 6 3 - 3 7—11 9 6 3 - 3 8—15 9 6 2 2 2 5— 6 8 6 2 2 2 7— 9 8 6 2 2 2 9—12 8 6 2 1 3 8— 9 7 6 2 1 3 3— 4 7 6 114 10—14 4 6 114 12—18 4 5 1 - 4 2—4 3 5 - 2 3 7—11 2 FC mérkőzést október 26­A második félidőben szerzett góllal 1—0-ra nyert az ifjúsági B korcsoportos békéscsabai együttes (csíkos mezben) a vendég zalaegerszegiek ellen Következik Az NB I-es labdarúgó­bajnokság 7. fordulójá­ban következik. Szeptem­ber 21., szerda: Békéscsa­bai Előre FC—BVSC- Dreher, 16 óra. Nagyka­nizsa—Ferencváros, 16, Vác FC—Sopron, 16, Debrecen—PMSC, 16, Kispest—Parmalat FC, 18, Újpest—Zalaeger­szeg, 18, Csepel—Vasas, 18, Rába ETO FC— Stadler FC, 19. kapusa háromszor is lábbal küldte a labdát a lelátó leg­magasabb részére. Húsz perc után magára talált a li­la-fehér gárda, s először Szarvas kapufája borzolta fel a hazai nézők kedélyét. Az első félóra végén egy nagyon szép támadást követően még szebb és látványosabb góllal meg is szerezte a vezetést a Békéscsaba. Sőt, ezután is Tóth kapus bravúrjára volt szükség ahhoz, hogy ne növe­kedjék a vendégek előnye. A ZTE a szünetig a hátralévő időben is igyekezett támadni — különösebb elképzelés nélkül. A második játékrész ugyanúgy kezdődött mint az első. Minden erejét mozgósí­totta a ZTE az egyenlítésre, de a Békéscsaba nagyszerű­en védekezett, a körülmé­nyes támadásokat alaposan megszűrte, és egymást kö­vették gyors ellentámadása­ik. Az egerszegiek szerencsé­jére a befejezéssel mindig adósak maradtak a csabai tá­madók. A hazaiak váratlan egyenlítő gólja után egy ki­csit kapkodni kezdett a Bé­késcsaba, azonban kontrái változatlanul veszélyesek voltak, s az utolsó másod­percben csak a csereként be­állt Kiss Jánoson múlott, hogy nem hagyhatta el győz­tesen a viharsarki gárda a zalaegerszegi stadiont. Zalaegerszegei TE— Békéscsabai Előre FC 4-1 (1-1) NB I-es tartalékbajnokság, Za­laegerszeg, 100 néző. V.: Zsob- rák. Zalaegerszeg: Kópicz (Kozma) — Major, Török, Ko- szow, Molnár P., Horváth J., Gaál, Molnár B. (Czigány), Pungor (Etler) — Szőke, Mol­nár II. A. (Madár). Edző: Szabó Rezső. Békéscsaba: Udvarácz (Steigerwald) — Laurinyecz, Kovács (Lipták), Pálfi (Tóth J.), Rau — Litauszki, Varga, Csep- regi (Iványi), Tóth Cs. — Ba­lázs (Gajdács), Balog. Edző: Moós János. Egy félidőn át mél­tó ellenfele volt a Békéscsaba a házigazdáknak, a fordulás után azonban nem tudtak ellenállni a nagy nyomásnak. G.: Szőke 3, Etler, ill. Balázs. Jó: Török, Ko- szow, Horváth J., Szőke, ill. Rau, Tóth Cs. Az Előre mérkőzéseiről szóló tudósításokat készí­tette: Gondi Béla, Gyur- kó Mihály. F otó: Such T a­más Edzői nyilatkozatok Madár Gábor, a Zalaegerszeg edzője: — Nagyon jó mérkőzé­sen, egy remekül felkészített csapat ellen értékes pontot sze­reztünk. —A mérkőzés előtt is kiegyezett volna az egy ponttal? — Feltétlenül! Mindenképpen számítottam arra, hogy ellen­felünk előbb-utóbb túl teszi magát azokon a nehézségeken, amelyek az elmúlt tíz napban érték. Pásztor József, a Békéscsaba edzője:—Szinte már a kezünk­ben volt a győzelem, s természetesen ezzel a három pont is. Sőt, az utolsó pillanatokban újra bebiztosíthattuk volna, azonban ez sajnos nem sikerült. —Elégedett volt a csapatával? — Azt hiszem, hogy mi még mindig jobb csapat vagyunk annál, mint amennyit az elmúlt hetekben láttak tőlünk. Sajnos, együttesünk még mindig az ismert okok miatti stresszhatás alatt áll. — A győzelem esetleg oldott volna ezen a stresszhelyzeten valamit? — Biztosan. —Az egész kilencven percet, illetve a két csapat teljesítményét hogyan értékelné? — Jó mérkőzés volt, mindkét csapat győzelemre játszott. A Zalaegerszeg többet, mi viszont veszélyesebben támadtunk. Ám most a szerencse nem szegődött mellénk. Persze ha nyugodtabb körülmények között játszhattunk volna, most is győztesen hagy­hattuk volna el a pályát. Ám sok olyan támadásunk volt, amiben nem szabadott volna hibáznunk. Békéscsabai Előre FC— Zalaegerszegi TE 1—1 (1—0) NB I-es ifjúsági A korcsopor­tos bajnoki labdarúgó-mérkő­zés, Békéscsaba, 50 néző. V.: Németh M. Békéscsaba: Nagy Zs. — Balog Z., Czipó, Molnár (Lábos), Lonovics — Kvasz, Kurilla (Hídvégi), Nagy K., Kovács P. (Valenté- nyi) — Petruzsán, Dani (Nagy M.). Edző: Ogrincs Pál. Kelle­metlen hideg szélben, zuhogó esőben játszottak a csapatok. A mérkőzés első játékrészé­ben a békéscsabaiak mezőny­fölényt harcoltak ki, amelynek egy kapufával és a vezető gól­lal adtak nyomatékot. Szünet után mindkét oldalon adódtak gólszerzési lehetőségek, ám ezzel csak a vendégek éltek egy alkalommal. Az egyenlí­tés után szívós védekezéssel, lelkes játékkal mentették ka­pujukat a góltól, s így megér­demelten vitték el a pontot a békéscsabaiak otthonából. Sárga lap: Petruzsán, ill. Né­meth. G. Nagy K., ill. Szente. Jó: Balog Z., Czipó, Nagy K., ill. az egész zalaegerszegi csa­pat. Békéscsabai Előre FC— Zalaegerszegi TE 1—0 (0—0) NB I-es ifjúsági B korcsopor­tos bajnoki labdarúgó-mérkő­zés, Békéscsaba, 50 néző. V.: Takács. Békéscsaba: Nagy R. — Makai, Futaki, Koszta (Szelei), Nagy M. — Csulik, Baukó (Mazula), Zsibrita, Harmati — Garai (Forrai), Borbola. Edző: Marik László. G.: Makai. Jó: Harmati, Nagy M., Csulik, ill. Mátyás, Héder, Káldi, Török L. Főállású budapesti munkalehetőség Önálló budapesti szállással (nem munkásszálló), átképzéssel, ennek időtartamára ellátással, valamint közlekedési költségtérítéssel keresünk pályázati úton 16—20 fő BIZTOSÍTÁSI BROKER jelöltet. Munkakör: — vállalatok, intézmények, bankok részére vagyon- és felelősségbiztosítások kötése . — vállalati vezetők részére élet- és balesetbiztosítások kötése — biztosítási és befektetési tanácsadói munka ellátása. Pályázati feltételek: — 18—40 év közötti életkor — kiemelt kapcsolatteremtő képesség — legalább középfokú iskolai végzettség — kulturált megjelenés — pályakezdők jelentkezését is várjuk. Önálló, lelkiismeretes, fejlődőképes és teljesítményorientált munkájáért kiemelkedő jövedelmet, (min. 70 000 Ft) hosszútávú, megbízható munkahelyet, továbbképzési lehetőségeket, szociális és egyéb juttatásokat kínálunk. Meglévő biztosítási gyakorlat nem előfeltétel. Pályázatukat és kézzel írt részletes önéletrajzukat, valamint 1 db fényképet 1994. október 2-áig kérjük postára adni az alábbi címre: Nagy Tibor, 5600 Békéscsaba, Haán Lajos tér 9. III/9. Információ telefonon a hirdetés megjelenésétől: napközben: 06 (66) 450-870 Békéscsaba, este: 06 (66) 459-425 Békéscsaba. A pályázatok beérkezése után Békéscsabán tájékoztató előadást tartunk, melynek helyéről, időpontjáról tájékoztatjuk a jelentkezőket. RFKFS MKiVFI HIRl 4P Közéleti napilap. Főszerkesztő: dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: Andreas Günther és dr. Tóth Miklós ügyvezető igazgatók. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; főszerkesztő: (66) 446-242; sportrovat: 451-U4;telefax:(66)441-020. Kiadóitelefonszámok:(66)441-545;hirdetés:441-311;telefax:450-198;terjesztés:telefon/fax (66)453-710. Az előfizetők részére terjeszti a Népújság Kft. az ügynökségein keresztül. Árusításban terjeszti a „DÉLHÍR" Rt. Békés megyei üzeme, Békéscsaba Szabadság tér X—3. Telefon (66) 443-106 és egyéb terjesztőszervek. Előfizethető a kiadónál (5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4.), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással. Előfizetési díj egy hónapra 375 forint. Készül: a Kner Nyomdában, Békéscsaba, Baross út 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068