Békés Megyei Hírlap, 1994. augusztus (49. évfolyam, 179-205. szám)

1994-08-29 / 203. szám

1994. augusztus 29., hétfő © S?OR}t-<Bbékés megyei hIrlap Visszavágtak a tavaszi fiaskóért Parmalat FC—Békéscsabai Előre FC 1—2 (1—1) NBI -es labdarúgó-mérkőzés, 4000 néző. V.: Molnár (Bede, Stander). Parma­lat: Mitring 6 — Lőrincz 5, Disztl 5, Tresó 5 — Dubecz 6, Zimmermann 7, Darha 4, Bekő 6, Tóth N. 5 — Horváth F. 5, Tóth M. 5. Edző: Jenéi Imre. Békéscsaba: Baji 7 — Szenti 6, Usmajev 6, Kovács 5 — Fodor 6, Váczi 0, Csató J. 6, Csató S. 6, Horváth L. 5 — Kulcsár 8, Szarvas 6. Edző: Pásztor József. Csere: Váczi helyett Zahorán (5) a 21., Darha h. Varsányi (5) az S3., Tóth M. h. Pálfi (-) a 72., Horváth L. h. Kasik (-) a 83. percben. Gólszerző: Zimmcrmann a 6., Kulcsár a 8., Kulcsára 70. percben. Sárga lap: Bekő (Váczi lerántásáért) a 2., Darha (Csató J. felvágásáért) a 10., Szarvas (Bekő ellökéséért) a 35., Szenti (Horváth F. felvágásáért) a 40., Zahorán (Tóth N. buktatásáért) a 61. percben. Szögletarány: 10:4(4:1). Autóüléshuzat- szaküzlet, Békéscsaba, Luther u. 11. sz. Szombaton délben indult a bé­késcsabaiak autóbusza Szé­kesfehérvárra. Útközben meg­ebédeltek, s még így is öt óra előtt a sóstói stadionba értek. Látható izgalommal készült a csapat, volt is miért visszavág­ni, hiszen tavasszal egygólos vereséget szenvedtek Szendék Székesfehérvárott. Váratlan vezetéshez jutott a hazai csapat a hatodik percben, amikor Tóth N. bal­ról középre emelt Zimmer­mann elé, aki észrevette, hogy Baji az ötös vonalán áll, így fölötte átemelt 18 méter­ről, s a labda a léc alatt hul­lott a hálóba, 1—0. Még el sem ült a gól feletti moraj, amikor Disztl és az újonc Tresó között Usmajev ugratta ki Kulcsár Sándort, aki a kimozduló Mitring Utánfutókölcsönzés, Ifa- és Barkas-alkatrészek, gumiabroncsok, kiegészítők. DEV ANDER Bt., Oh., Csorvási út 54. Telefon/fax: (68)312-301. mellett a kapu bal oldalába lőtt, 1—1. All. percben Váczi egy 30 méteres szabadrúgást a sorfal­ba vágott, a lepattanó labdá­ból Fodor alig lőtt mellé. Egy perccel később Horváth ve­zette föl a labdát, majd 28 méterről a bal kapufa töve mellé lőtt, pedig a kapus késve vetődött. A 15. percben a már sérült Váczi betört a 16-oson belülre, két csellel tisztára ját­szotta magát, ám az utolsó pil­lanatban Tresó szögletre men­tett. A szögletet ugyancsak Váczi lőtte be jobbról, Szenti csúsztatott fejese alig szállt fölé. A túloldalon Dubecz be­adását Horváth F. csúsztatta meg fejjel, de hasonlóan járt, mint az imént Szenti. A 23. percben Szarvas visszagurítá­Kulcsár Sándor, a békéscsabaiak gólerős csatára sát Csató S. harminc méterről fölébombázta. A túloldalon Lőrincz távoli bal alsó sarkos lövését hárította Baji vetődve. A 31. percben Kulcsár a bal- összekötő helyéről, 30 méter­ről lágyan a kapus ölébe emelt. A 35. percben Szarvas ellökte Beköt két lépéssel a 16-os vonala előtt. A szabad­rúgást Lőrincz szúrta kapura, Baji vetődve elcsípte a labdát, de az kiperdült a kezéből, Horváth F. rácsapott, újabb lövése azonban Bajiról szög­letre vágódott. A félidő utolsó eseménye: egy jobb oldali tá­madás végén Kulcsár átadásá­ra Csató S. kitűnően lépett ki, óriási gólhelyzetbe került, de elpattant tőle a labda, így a fehérvári kapusé lett. Szünet után a 49. percben Csató J. távolról kísérletezett, de a labda mellé­szállt. Egy perccel később Csató S. célozta meg a kaput, nagy erejű lövése Mitringet „mellbe vágta”. Az 51. perc­ben Szarvas labdájával Fodor iramodott meg, két védő is kí­sérte, végül a jobbösszekötő helyéről alig lőtt mellé. Az 59. percben Horváth F. ugrott meg, 10 méterről célzott is, de Baji remek védéssel hárított. A 68. percben Zimmermann lőtt be középre. Dubecz húzott ka­pura, amikor Csató S. a gól­helyzetbe kerülő székesfehér­vári játékost szerelte, miköz­ben Dubecz látványosan el­esett. Molnár játékvezető, aki az eset közelében volt, a 11 -est reklamáló hazaiak meglepeté­sére továbbot intett. A 70. percben egy bal olda­li Szarvas-féle szöglet szállt be Mitring kapuja elé, némi meglepetésre a nem túl ma­gas növésű Kulcsár ugrott a legmagasabbra, és az ötösről a bal alsó sarokba fejelt, 1— 2. A 80. percben Horváth F. és Dubecz kényszerítőzött, ami­nek végén Dubecz lőtt közel­ről kapura, ám Baji óriási ref­lexszel lábbal kirúgta a labdát. Két perccel később Horváth F. még nagyobb helyzetben, há­rom lépésről a kapu fölé rúgta a labdát. A 89. percben Kul­csár gurított vissza Vélemények A MÉRKŐZÉS ELŐTT. Szabó Károly, a Parmalat pálya­edzője: — Ezen a héten már megértették játékosaink „az idők szavát”, így mindenképp pontot kell szereznünk. Dr. Laczkó Mihály, az MLSZ egykori elnöke: — Minden­képp színvonalas mérkőzést várok, hiszen két jó csapat méri össze tudását. Csíki Károly, az MLSZ munkatársa: — Bízom abban, hogy jól szórakozhatok Székesfehérváron, hiszen a hazaiak egy feltö­rekvő, fiatal csapat, a Békéscsaba pedig egy rutinos gárda, az NB I egyik erőssége. Tresó József: — Izgalommal készülők életem első NB I-es mérkőzésére. Dr. Horváth Lajos székesfehérvári szemész főorvos: — Ha a Parmalat védelme nem hibázik, akkor legyőzheti a Békéscsabát. Lengyel János, a Békéscsaba elnökségi tagja: — Az újabb kupaellenfél legyőzéséhez lélektani a székesfehérvári találkozó. Zahorán György, a Békéscsaba technikai vezetője: — Most nagyon fontos^enne egy győzelem. Jankulár István, a Békéscsaba elnökségi tagja: — A mérkő­zés végén derül ki minden. A SZÜNETBEN. Winkler János, a Békéscsaba megbízott elnöke: — Na, de ilyen gólt kapni... Egyébként kidolgozottab­bak a helyzeteink. Zahorán György: — Itt is volt helyzet, ott is, de mintha mi lennénk veszélyesebbek. Váczi Zoltán: — Az amúgy is fájós lábamra kaptam hátulról egy rúgást, és úgy néz ki az első diagnózis után, szakadásom van. Hiába próbálkoztam, cserét kellett kérni. Halmai Tibor helyi szurkoló: — Dubecz úgy fújtat, mint egy szódásló, le kellene cserélni. A MÉRKŐZÉS UTÁN. Horváth Gábor, a Parmalat techni­kai vezetője: — Hiába bosszankodom, ennyi kimaradt helyzet után mit tehet az ember! Az akarattal nem volt baj, de az összpontosítással jócskán, és Fortuna sem szegődött mellénk. Szabó Károly: — Annyi helyzetünk volt, hogy gólokkal kellett volna nyernünk. Nem éltünk a kínálkozó lehetőségekkel. Halmai Tibor: — Gyenge ez a Parmalat, ha így szerepelünk továbbra is, kiesési gondjaink lesznek. Jankulár István: — Megmondtam, hogy a végén minden kiderül. Baji Tamás: — Jobb lett volna, ha nem kaptam volna gólt. Winkler János: -— Pszichológiailag nagyon jókor jött ez a győzelem. Mracskó Mihály, a békéscsabaiak sérült játékosa: — Kul­csárnak és a védelmünknek köszönhetjük a három pontot. Sebők Vilmos, a békéscsabaiak buszsofó'rje: — Ha a játék­vezető megadja a 11-est, akkor aligha reklamálhattunk volna, de így vidáman utazunk haza. Lantos Gábor újságíró: — Ha ilyen szívósan küzd a Békés­csaba, újra a bajnoki címre pályázhat. Következik Az NB 1-cs labdarúgó-bajnok­ság 5. fordulójában következik. Szeptember 10., szombat: Nagy­kanizsa—Vasas, 16.30 óra. Bé­késcsabai Eló're FC—Stadler FC, 16.30, Vác—PMSC, 16.30, Debrecen—Csepel, 16.30, Kis­pest—Sopron, 19, Rába ETO FC—Ferencváros, 19, ÚTFi— Parmalat FC, 19. Szeptember 11., vasárnap: BVSC—ZTE, 16.30. Szarvasnak, aki a jobbössze­kötő helyéről, 14 méterről át akart emelni a kifutó kapus fölött, de az emelés laposabbra sikerült, mint szerette volna, így a fehérvári kapus magasra ugorva, elérte a labdát. A 92. percben Csató J. a félpályától előrelőtt egy szabadrúgást, a nagy rössel érkező Fodor 14 méterről élesen fejelt, de Mit­ring a helyén volt, és megfogta a labdát. Lassan „szivárgott” a kö­zönség a tribünre, miközben többen arról beszéltek, ideje lenne, hogy kikecmeregjen a Parmalat az évek óta tartó gödörből. Az óvatosabbak viszont azt fejtegették, a gyors csabai csapat ellen ne­héz lesz. Annál is inkább, mert éppen a védelem a leg­sebezhetőbb pontja a hazai csapatnak. Eközben a békés­csabai vezérkar „elterelve” a Figyelmet a legközelebbi „vészhelyzetről”, már a moszkvai mérkőzésre való utazásról, az UEFA Kupa szereplés esélyeiről beszélge­tett. Persze kikerülhetetlen volt a soron következő ki­lencven perc, erről már na­gyon óvatosan fogalmaztak. Nem voltak ennyire óvato­sak azonban a csapatok: minthacsak gólesővel szeret­ték volna megörvendeztetni a szurkolókat, alig hangzott el az éljen, éljen, máris egy- szer-egyszer megzördültek a hálók. Igaz, ezután vissza is ült a meccs, előtérbe került a mezőnymunka, s „elégedett csapatok” benyomását kel­tette a folytatás. E mögül azonban kisejlett, hogy a Bé­késcsaba kivárásra apellál, a hazaiak pedig tartanak az éppen jobb éveiben járó lila­fehérektől. Néhány kontra az egyik oldalon, lassú táma­dásszövögetés a másikon, s elégedetlen hangok a lelátón — summázhatnánk az első játékrészt. Ám az is a képhez tartozik, hogy a vendégeket kissé megzavarta Váczi ko­rai kiválása, hiszen Mracskó után másik gyors emberüket vesztették. A fordulás után — ahogy hűlt a levegő — frissültek a játékosok. Gyakoribb tárna­Edzői nyilatkozatok Jenei Imre, a Parmalat FC edzője: — Aki látta a mérkőzést, oszthatja a véleményemet: ezt a találkozót gólokkal kellett volna nyernünk. —Nem nyerték, ezzel szemben egy fél szezonra való gólhelyze­tet hagytak ki csatáraik... — Most alakul a csapat, távolról sem vagyunk még készen. Ettől függetlenül a ziccereket, különösen az olyan ordítóakat, mint amilyeneket kihagytunk — törvényszerűen be kell lőni. Pásztor József, a Békéscsaba edzője: — Édesanyám Vencsel- lőn minden játéknapunkon imádkozik a békéscsabai csapatért a templomban. Ezen a délutánon a jó Isten is velünk volt... —Ez a tény azért talán még kevés a győzelemhez... —- Sikerünket az hozta meg, hogy szinte százszázalékosan használtuk ki helyzeteinket.' Biztonságos védekezésből igye­keztünk gyors kontrákkal a székesfehérváriak kapuja elé kerülni. Ez ugyan ritkábban sikerült a megszokottnál, de végül ezeknek az akcióknak egyike hozta meg a három pontot. —Érezhetően hiányos volt a csapat... — Mracskó és Váczi, a két leggyorsabb emberünk hiánya igencsak rányomta bélyegét játékunkra. Ha Mracskó játszik, megszokott felfutásaival, mögékerüléseivel számtalan további helyzetet dolgozhattunk volna ki. Váczi korai kiválása annyit jelentett, hogy nehezebben tudtuk elöl megtartani a labdát, és Szarvas is árvábbnak bizonyult, hiszen kevésbé kaphatott jól megjátszható labdákat. — Még ha több helyzete is volt a Parmalatnak, azért a békéscsabaiak rúghattak volna még gólt... — Tény, ha Szarvas látványos emelése bejön, azzal megad­hattuk volna a kegyelemdöfést ellenfelünknek, nem beszélve arról, hogy mindenképp a forduló gólja lehetett volna. — Volt egy-két gyenge pont a csapatban... — Zahorán halvány volt, de nem jeleskedett különösebben Szarvas sem. Csató János a védekezésben jó volt, de nem segítette a támadást. Fodor sem nyújtott olyan teljesítményt, mint a Ferencváros ellen. Horváth nem találta önmagát. Ennyi dolog után nagyon örülhetünk a három pontnak. —Baji meglehetősen ellentétes félidőket produkált. — Az első játékrészben leventególt kapott, a fordulás után viszont ő nyerte meg a meccset, olyan bravúros védései voltak. GUMIABRONCS DISZKONT ABUILÁZ BéxtocMba, Szarvai út 84 T/f : 328-588, $ SUZUKI----///>-----------------------­B ékéscsaba, Szarvasi út 44. Telefon/fax: (66) 446-752. Orosháza, Táncsics u. 34. Telefon: (68)413-722. ANKERS KFT dásbefejezéseket láthattunk, mígnem egy — Kulcsártól ritkán látható — fejesgóllal előnyhöz jutottak a békés­csabaiak. Ez alaposan fel­paprikázta a Parmalatot, fu­tottak az eredmény után, mind nagyobb nyomás nehe­zedett Baji kapujára, de a békéscsabaiak portása — el­lentétben az első félidő bi­zonytalanságaival — re­mekül állta a fehérvári roha­mokat. Kézzel, lábbal, ref­lexszel tisztázott, vagy az mentett, hogy a tehetetlen ha­zai csatárok elügyetlenkedték a kínálkozó alkalmakat. Nem sziporkázott e napon a Békéscsaba, időnként fá­radtan mozogtak a játéko­sok, ám hősiesen küzdöttek, különösen az utolsó húsz percben. így a legfontosabb­Táblák Mindenki elfáradt a Finisben. A kispadon lévők is. Érdekes mozzanatok támasztják alá a „kifulladást”. Történt ugyanis, hogy a 72. percben, amikor a Parmalat cserére készült, a csapat gyúrója mély zavarában a 16-os táblát emelte fel. Mármint a 16-os mezben lévő játékosuk­nak kellett volna lejönnie a pályáról, hogy a 15-ös Pálfi bemenjen. Egyetlen bökkenő volt: a 16-os mezt magára húzó László a kispadon ült... A következő csere is rendhagyó volt. Baukó gyúró éppen mással volt elfoglalva, amikor Kasik játékra jelent­kezett. Kasik Zsolt viszont gyorsan szeretett volna a pályára lépni, ezért — önkiszolgáló módon — ő húzta ki a tárolóból a 11-es táblát, felmutatta a bírónak, a közönség­nek, majd berobogott a pályára. nak, a kicsit váratlan három pontnak méltán örülhettek a játékosok, a szakemberek, vezetők és a maroknyi csabai szurkolósereg, amely időn­ként — sfőlega legfontosabb pillanatban — túltett a hazai táboron, olyan ovációval szurkolt Csatóéknak. Békéscsabai Előre FC— Parmalat FC 0—0 NB I-es ifjúsági A korcsoportos bajnoki labdarúgó-mérkőzés, Bé­késcsaba, Vandháti út, 100 néző. V.: Hangya. Békéscsaba: Nagy Zs. — Balog Z., Czipó, Lábos, Lonovics — Kvasz (Belicza), Kurilla (Dani), Nagy K., Nagy M. (Petruzsán) — Kovács P., Hídvégi. Edző: Ogrincs Pál. Az esőzés miatt felázott füves pá­lyák kímélése végett salakon játszot­tak a csapatok, amelyen rendkívül gyors, jó iramú mérkőzésnek le­hettünk tanúi. A már-már viharos erejű szélben ennek ellenére az első félidő­ben nem is jutottak el a kapuig a labda­rúgók. Szünet után a cserék révén megélénkült a játék, a békéscsabaiak egyre-másra veszélyeztették az ellen­fél hálóját, s hogy végül nem rezdült meg a székesfehérvári háló, az a csere­ként beállt Németh kapusbravúrjainak volt köszönhető. Sárga lap: Kovács P., ill. Viniczai. Jó: Czipó, Nagy K., Petruzsán, ill. Németh, Diczkó. Békéscsabai Előre FC— Parmalat FC 1—1 (1—1) NB I-es ifjúsági B korcsoportos bajnoki labdarúgó-mérkőzés, Bé­késcsaba, Vandháti út, 100 néző. V.: Szpisják. Békéscsaba: Nagy R. — Makai, Futaki, Nagy M., Koszta — Harmati, Baukó (Mazula), Zsibrita, Csulik — Borbola, Balog Zs. Edző: Marik László. Sárga lap: Makai. G.: Harmati, ill. Gálos. A tartalékbajnoki mérkőzést ma játsszák. AZ NB I-ES TUDÓSÍTÁST KÉSZÍTETTE: JÁVOR PÉTER. Fotó: Kovács Erzsébet Közéleti napilap. Főszerkesztő: dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: Andreas Günther és dr. Tóth Miklós ügyvezető igazgatók. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; főszerkesztő: (66) 446-242; sportrovat: 451-114; telefax: (66)441-020. Kiadói telcfonszámok: (66)441-545; hirdetés: 441-311; telefax: 450-198; terjesztés: telefon/fax (66) 453-710. Az előfizetők részére terjeszti a Népújság Kft. az ügynökségein keresztül. Árusításban terjeszti a „DÉLHÍR” Rt. Békés megyei üzeme, Békéscsaba Szabadság tér 1—3. Telefon (66) 443-106 és egyéb terjesztőszervek. Előfizethető a kiadónál (5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4.), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással. Előfizetési díj egy hónapra 375 forint, fél évre 2250 forint. Készül: a Kner Nyomdában, Békéscsaba, Baross út 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068