Békés Megyei Hírlap, 1994. augusztus (49. évfolyam, 179-205. szám)

1994-08-22 / 197. szám

© 1994. augusztus 22., hétfő Ilyen játékkal a Skopje is legyőzhető Békéscsabai Előre FC—Ferencváros 5—2 (2—1) NB 1-es labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 12 500 néző. V.: Vagner (Juhos, Szabó A.). Békéscsaba: Baji 6—Csató J. 7—Szenti 7, Kovács 6 — Mracskó 7, Fodor 8, Csató S. 7, Horváth 6 — Váczi 8, Kulcsár 6, Szarvas 9. Edző: Pásztor József, Ferencváros: Szeder 6 — Hrutka 4 — Telek 4, Szűcs 5, Keller 4 — Páling 5, Lipcsei 5, Albert 4, Czéh 4 — Christiansen 4, Neagoe 5. Edző: Novák Dezső. Csere: Keller helyett Lisztes (-) a 61., Szarvas h. Kiss J. (-) a 72., Czéh h. Zavadszky (-) a 74., Fodor h. Major (-) a 80. percben. Gólszerző: Mracskó (1 l-esből) a 16., Szarvas a 31., Neagoe a 45., Fodor az 56., Szarvas az 59, Szarvas a 65., Zavadszky a 84. percben. Sárga lap: Lipcsei (reklamálásért) a 25., Csató J. (Albert felvágásáért) a 36., Váczi (rossz becsúszásért) a 72. percben. Szögletarány: 8:4 (4:3). » Autóüléshuzat­szaküzlet, Békéscsaba, Luther u. 11. sz. A második percben egy jobb oldali beadást Horváth fejelt a jobb kapufa töve mellé. All. percben Baji egy hazaadást rosszul rúgott ki, Páling Christi­ansen elé emelt, aki a jobb­összekötő helyéről, lóméterről épphogy fölé rúgta a labdát. A 16. percben Fodor a fe­rencvárosi térfél közepéről emelt a balösszekötő helyén kiugró Szarvas elé, a békés­csabai csatár három lépés után a kivetődő Szederbe lőtt. A kipattanó labdára Kulcsár csapott rá. Lipcsei kíséreté­ben. Kulcsár térült-fordult, Lipcsei pedig két kézzel lerán­totta a békéscsabaiak légiósát, aki már kiszorított helyzetben volt. Ettől függetlenül egyér­telmű a 11-es! A büntetőt Utánfutókölcsönzés, Ifa- és Barkas-alkatrészek, gumiabroncsok, kiegészítők. DEVANDER Bt., Oh., Csorvási út 54. Telefon/fax: (68) 312-301. MARKAKERESKEDI 5400 MEZŐTÚR, Kossuth tér 3-5. Vélemények UNIMASH Következik Az NB I-es labdarúgó-bajnok­ság 4. fordulójában következik. Augusztus 27., szombat: Parma­lat FC—Békéscsabai Előre FC, 19 óra, Sopron—Rába ETO FC, 17 óra. PMSC—Nagykanizsa, 17, Vasas—Kispest, 17, ZTE— Debrecen, 19, Stadler FC— BVSC, 19, Ferencváros—ÚTÉ, 19, Csepel—Vác, 19. Mracskó nagy' erővel a bal fel­ső sarokba bombázta, a jó irányba, de esélytelenül vető­dő Szeder fölött, 1—0. A31.percbenFodora 16-os előteréből kiemelt jobbra Váczinak, aki kapásból, lapo­san visszalőtt középre a be­robbanó Szarvasnak. A bé­késcsabai játékos az ötösről elegánsan a jobb alsó sarokba pörgetett, 2—0. A 36. percben Horváth várat­lanul megcélozta a kaput, de Szeder óriási vetődéssel szög­letre ütötte a jobb alsó sarok felé tartó labdát. Aztán újra Horváth volt az egyik főszereplő, aki Váczit ugratta ki, de a békéscsa­bai csatár lövését Szeder kiök­lözte. A túloldalon Albert tor­A MÉRKŐZÉS ELŐTT. Vigh Tibor, a Szarvasi Vasas edzője: — Szoros mérkőzésen békéscsabai győzelmet várok. Zahorán György, a Békéscsaba technikai vezetője: — Már az UEFA Kupa mérkőzés előjátékaként győzelmet remélek. Jankulár István, a Békéscsba elnökségi tagja: — Egy győze­lem lendületet adhat a keddi Skopje elleni kupavisszavágóra. Moós János, a békéscsabai tartalékcsapat edzője: — Győzel­met várok, de nem lennék elégedetlen az x-szel sem. Szenti Zoltán: — Nagy meccs lesz, de most nem tippelek. Hajdú ImszIó, a Békéscsaba reklámmenedzsere: — Lehet, hogy sokan x-et várnak, de győzünk. Tóth Márton, a megyei lsz főtitkára: — Nem szakad meg a jó hagyomány, most is csabai siker várható. Havasi Mihály, a Ferencváros titkára: — Szeretném, ha végre megtörne ajég, s legyőznénk a Békéscsabát otthonában. Lipcsei Péter: — Hasonló játékot várok a csapattól, mint az első két fordulóban. Bodnár József, a Ferencváros gyúrója: — Nem lehet mindig szerencséje a Békéscsabának. Dr. Gyarmati Jenó', a Ferencváros orvosa: — Most biztosan nyerünk. Rubold Péter, a Ferencváros tartalékcsapatának edzője: — Szoros lesz a mérkőzés, de végre mi nyerünk. A SZÜNETBEN. Zahorán György: — Egy súlyos hibával esélyt adtunk a Fradinak a talpra állásra. Juhász Gyula, a Békéscsaba intézője: — Nagyszerűen kontrá­zunk. több góllal is vezethetnénk. Dr. Dányi József a Békéscsaba orvosa:—Kár, hogy figyelmet­lenséget követtek el a hazaiak a 45. percben. Mucha József, a Ferencváros pályaedzője: — Ha nem kapunk gólt a folytatásban, akár meg is fordíthatjuk a mérkőzést. A MÉRKŐZÉS UTÁN. Királyvári Károly, a Békéscsaba egykori játékosa: — Magabiztos győzelem a sztárolt Ferencváros ellen. Dr. Petróczy Gábor, megyei sportigazgató: — A Békéscsaba egységesebb volt, és látványos futballal szolgálta ki a közönséget. Dobó János, a Békéscsaba egykori játékosa: — A Fradi továbbra is biztos „pontszerző csapatunk”. Szarvas János: — Önbizalmat adó csapatsiker a kupameccs előtt. Silviu Iorgulescu, a Békéscsaba pályaedzője: — A Fradi ellen mindig jól megy... Zahorán György: — Felejthetetlen volt a második félidő. Lengyel János, a Békéscsaba elnökségi tagja:—Most már csak az eredmény számít, de az nagyon. Winkler János, a Békéscsaba megbízott elnöke: Sziporká­zóim játszottak labdarúgóink. If). Albert Flórián: — Fásultak voltunk, és sokat jelentett, hogy nem játszott Simon és Szekeres. Havasi Mihály: — Gratulálok a Békéscsabának, és sikeres kupaszereplést kívánok! GUMIABRONCS DISZKONT ABUHÁ2 B4k*«CMb«, StWMl CH84 T/F : 326-5«, náztatta meg Bajit. Aztán ismét Váczi jeleskedett, de lövése ép­pen hogy fölészállt. A 45. percben a békéscsabai térfél közepén elvesztették a hazaiak a labdát Czéh csapott rá, jól emelt Neagoe elé, aki két védő kíséretében a kifutó és elvetődő Baji fölött 10 mé­terről a kapuba emelt, Csató J. hiába futott vissza a gólvo­nalra, a labda a kapu közepé­be hullott 2—1. Szünet után Fodor tornáztat­ta meg Szeilert, majd az 53. percben Mracskó beívelését Hrutka megtolta fejjel, a labda Horváth elé pattant, aki balról, kiszorított helyzetből is jól cél­zott, ám Szeder ezúttal is szög­letre mentett. Az 56. percben Kulcsárt a bal oldalvonalnál, a 11-es magasságában fölvágták. Váczi lőtte be a szabadrúgást, s Fodor az ötös sarkáról a leülő Szeiler felett, a rövid sa­rokról élesen a hosszúba fe­jelt, 3—1. Csupán három perc telt el, amikor Váczi a jobb oldalvo­nal mentén végigszáguldott, első beadása még visszavágó­dott, másodszorra viszont jól ívelt be. Fodor fejelt a kapu felé, ám Szeiler és egy védő között elsuhant a labda, és Szarvas előtt landolt. A békés­csabaiak gólvágója három lé­pésről a jobb alsó sarokba rúgta a pettyest, 4—1. A 64. percben Csató J. lőtte meg közelről a labdát, de Szei­ler bravúros vetődéssel fogta a bal alsó sarok előtt. A 65. percben Mracskó so­kadszor végigszáguldott a jobb oldalvonal mentén, átí­velt a teljesen szabadon ha­gyott Szarvas elé, aki levette a labdát, arra is volt ideje, hogy körbenézzen, majd Szeiler fe­je búbját „megborotválva”, nyolc méterről, a balösszekö­tő helyéről a kapu közepébe lőtt, 5—1. A 73. percben Neagoe négy védőt kicselezve, 15 méterről lőtt mellé. Egy perccel később Páling Baji ölébe emelt. A 76. percben Zavadszky fejesét húz­ta le a léc alól Baji. A 84. percben Páling a jobb szögletzászló közeléből kö­zépre lőtt, Zavadszky pedig hét méterről. Kovács mellől lőtt Baji fölött a kapu közepé­be, 5—2. Egy perccel később Páling ugyanonnan beadott, most Christiansen próbálkozott, de fejese fölé szállt. Tizenegy évvel ezelőtt nyert utoljára a Kórház utcá­ban a Ferencváros, most fo- gadkoztak a zöld-fehérek a mérkőzés előtt, hogy begyűrik a Békéscsabát Mondhatták, hiszen jól kezdték a bajnoksá­got, könnyű két gy őzelemmel iratkoztak föl a tabella éllova­sai közé. Ugyanakkor a Bé­késcsaba egy héttel ezelőtt még egy igencsak fáradt csa­pat benyomását keltette, ami érthető, hiszen sok száz kilo­méteres skopjei, majd soproni út volt a békéscsabaiak „lábá­ban”. A hazai szurkolók azon­ban bizakodóak voltak, nem véletlen, hogy az ülőhelyek mindegyike elővételben el­kelt. Már az első percektől kezd­ve nyílt sisakkal játszott mind­két csapat, s látszott, hogy nem Békésen telik el a kilenc­Előállítások Ahogy lenni szokott: ezúttal sem úszta meg néhány előállítás nélkül a ferencvárosi szurkolósereg. Alig hagyta el a vonat peronját néhány zöld­fehér drukker, amikor az egyik nem bírván erejével, az egyik vasutasnak rontott — most az előzetesben várja a folytatást, s csak az elmesélésekből tudhatja meg, hogyan szenvedett vereséget csapata. De az a szurkoló sem járt jobban, aki az utcán kötekedett, s most ő is a rendőrség vendégszere- tét élvezi. A stadion felé vezető úton pedig két fiatal szúrt szemet a rend éber őreinek, akik viszont valóságos fegyverarzenállal szerettek volna bejutni a lelátóra: volt náluk boxer, kés, vasrúd... A helyszínen is majd kitőrt a „frász”, ám ezt is időben megfékezték a nagy erővel felvonuló rendőrök, így a mérkőzés tulajdonképpen „béké­sen” folydogált medrében, csak Szarvasék tették csípőssé a zöld-fehérek „uzsonnáját”. Edzői nyilatkozatok Pásztor József, -a Békéscsaba edzője: — A mérkőzés előtt még úgy fogalmaztam, aki az első gólt lövi, az nyer, ám nem gondoltam, hogy hét esik ezen a találkozón. Ennek azért is örülök, mert közönségünk is jól szórakozhatott. — Mivel nőttek a Ferencváros fölé? — Ez még számomra is rejtély, noha az tény, hogy frissebbek voltunk, s néhány játékosunk, főleg Fodor és Szarvas igazán felnőtt a feladathoz, pedig eddig nem voltak igazán jó formában. —Jó előjelnek tűnik a keddi UEFA Kupa selejtező visszavágó­ra... — A keddi még fontosabb mérkőzés lesz, ugyanis ha a Fradi ellen nem sikerült volna a pontszerzés, ott még javíthattunk volna a bajnokságban, ám most csak a győzelemmel léphetünk tovább, egyébkéntbefejeződik számunkra a kupasorozat. —Ilyen előzmények után mit vár a visszavágón ? . — Ha ugyanazt tudjuk nyújtani, mint a zöld-fehérek ellen, akkor mi jutunk tovább. Novák Dezső, a Ferencváros edzője: — Nem csak ennyi gól volt a Békéscsabában, hanem több is. Amikor jöttek felénk Szarvasék, állandó „életveszélyben” voltunk. Sajnos játékosa­ink nem fogtak embert, nem keresték a rájuk bízott partnert. —Mikor volt a mérkőzés fordulópontja? — Több is volt. Először is Lipcseinek nem kellett volna bántania Kulcsárt, hiszen már a veszély elmúlt. Másodszor pedig a védelem több elemi hibát követett el, ami törvényszerűen vezetett a vereséghez. —Az első két forduló után ez meglepő eredmény... — Ki lehet kapni egy mérkőzésen, s bár ez lenne az utolsó vereségünk, ám így meglehetősen fájdalmas, ahogy most a ferencvárosi játékosok hozzáálltak a Kórház utcai kilencven perchez. Szívem szerint lecseréltem volna az egész csapatot, de még két épkézláb cserénk sem volt, nemhogy tizenegy. Duplán nyer a CSAbA AM bo­ban, Békéscsaba, Berényi út 133., telefon: 449-850. hisz rátalál arra az üzletre, ahol olcsón vásárolhat kiváló minőségű „KORAD” típusú lapradiátorokat, melyek ❖ kis helyigényűek ❖ növelt hőteljesítményűek ❖ energiatakarékosak ❖ korrózióvédettek •> a német DIN-szabvány szerinti minőségűek BETARAD csőradiátor új bútor a fürdőszobában. Nyitva tartás: hétfőtől péntekig 8—16 óráig, szombaton 8—12 óráig. PEUGEOT MÁRKAKERESKEDÉS PEUGEOT És SZERVIZ, Békéscsaba, Dobozi út 108. Telefon: 06 (60) 388-817. ven perc a zöld gyepen. A lila­fehérek hamar be is köszöntek Szeiler kapujába, igaz bünte­tőből, ám az előny elég volt ahhoz, hogy megnyugodja­nak. A Ferencváros soraiban azonban Mracskó büntetőből esett gólja igencsak zavart keltett. Az amúgy is döcögős gépezetbe újabb homoksze­mek kerültek, s ugyan időn­ként jött előre a Fradi, de különösebb meggyőződés nélkül. Ugyanakkor egyre in­kább élhetett remek fegyveré­vel, a kontrákkal a lila-fehér csapat. Mutattak belőle féli­dőnként majd tucatot, ame­lyek közül nem egy góllal vég­ződött. Földtámadtak azok is, akik az első két fordulóban halványan szerepeltek, így új­ra a tavaszi nagy menetelés idejére emlékeztetőén játszott a Békéscsaba. A második féli­dőben aztán olyan iskolajáté­kot mutattak be, hogy a nagy­érdemű csak úgy kapkodta a fejét Úgy tűnt, mintha NB III- as csapattal szemben játszana a lila-fehér gárda: könnye­dén, tetszetősen játszottak, villámgy orsan járt a labda, amit még szemmel sem tudtak követni olykor a zöld-fehérek. A vendégcsapat emberem­lékezet óta nem kapott öt gólt bajnoki mérkőzésen, nem véletlenül pironkodott edzőjük, Novák Dezső a mér­kőzés végeztével. A TARTALÉKBAJNOKSÁGÉRT. Békéscsabai Eló're FC—Fe­rencváros 0—0 Békéscsaba, Bessenyei u., 50 néző. V.: Tóth S. Békéscsaba: Udvarácz (Steigerwald) — Dávid, Laurinyecz, Zahorán, Pálfi — Rau (Litauszki), Var­ga, Csepregi, Némethy (Tóth Cs.) — Balázs, Balog J. Edző: Moós János. Abban, hogy gól nélkül végződött a találkozó, a békéscsabaiak is „luda­sak", mert a legnagyobb helyzeteket is sorra elpuskázták. Jó: Zahorán, Var­ga. Balog J., ill. Horváth, Bálint. AZ IFJÚSÁGI BAJNOKSÁGÉRT Ferencváros—Békéscsaba 0—0 A korcsoportos-mérkőzés, Buda­pest, Népliget, 100 néző. Békéscsaba: Nagy Zs. — Czipó, Molnár, Lonovics — Balog Z., Kvasz, Nagy K. (Nagy M.), Kurilla, Kubik — Holecska (Híd­végi), Kovács (Lábos). Edző: Ogrincs Pál. Az első játékrészben a Ferencvá­ros, a másodikban a Békéscsaba ját­szott fölényben. Jó: Nagy Zs., Lono­vics, Molnár, Balog Z. Ferencváros—Békéscsaba 1—2 (0—0) B korcsoportos-mérkőzés, Buda­pest, Népliget, 100 néző. V.: Selmeczi. Békéscsaba: Nagy R. — Makai, Futa- ki, Nagy M„ Koszta — Harmati, Zsib- rita, Baukó (Garai), Csulik — Balogh, Borbola. Edző: Marik László. A 72. percben szerezte meg a vezetést a Fe­rencváros, innen fordított a Békéscsa­ba. G.: Veress, ill. Baukó (1 l-esből), Harmati. Jó: Koszta (a mezőny leg­jobbja), Nagy R., Baukó, Nagy M., Borbola. A háromgólos Szarvas (balra) számtalanszor megoldhatatlan feladat elé állította a zöld-fehérek védelmét. Itt például Christiansen mellett lő el AZ NB I-ES TUDÓSÍTÁST KÉSZÍTETTE: FÁBIÁN István, Gyurkó Mihály, Jávor Péter. Fotó: Lehoczky Péter pfe MFÍiVF.I HÍRI.AP Közéleti napilap. Főszerkesztő': dr. Arpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielskv Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: Andreas Günther és dr. Tóth Miklós ügyvezető igazgatók. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; főszerkesztő: (66) 446-242; sportrovat: 451-114; telefax: (66) 441-020. Kiadói telefonszámok: (66) 441-545; hirdetés: 441-311; telefax: 450-198; terjesztés: telefon/fax (66) 453-710. Az előfizetők részére terjeszti a Népújság Kft. az ügynökségein keresztül. Árusításban terjeszti a „DÉLHÍR" Rt. Békés megyei üzeme, Békéscsaba Szabadság tér 1—3. Telefon (66) 443-106 és egyéb terjesztőszervek. Előfizethető a kiadónál (5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4.), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással. Előfizetési díj egy hónapra 375 forint, fél évre 2250 forint. Készül: a Kner Nyomdában, Békéscsaba, Baross út 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068