Békés Megyei Hírlap, 1994. augusztus (49. évfolyam, 179-205. szám)

1994-08-15 / 191. szám

© 1994. augusztus 15., hétfő SPQRX Nem sok hiányzott a tavalyi eredmény megismétléséhez EMDSZ Soproni LC—Békéscsabai Előre FC 2—2 (2—1) NB I-cs labdarúgó-mérkőzés, Sopron, 7 ezer néző. V.: Gergely. (Nagy II. L., Hamar). Sopron: Milchramó — Varsányi 5, Nahóczky 6, Katona 5, Cseh 6 — lgnácz 6, Chiratcu 7, Szántó 5, Korsós 4 — Cservenaki 4, Fischer 5. Edző: Győrt! László. Békéscsaba: Udvarácz 6 — Mracskó 8, Csató J. 5, Szenti 6, Kovács T. 5 — Fodor 5, Csató S. 7, Zahorán 5—Váczi 6, Kulcsár 5, Szarvas 5. Edző: Pásztor József. Csere: Zahorán helyett Kasik (6) a szünetben. Chiratcu h. Kovács L. (-) a 67., Fodor h. Major (-) a 70., Korsós h. Borsos (-) a 84. percben. Gólszerző: Chiratcu a 12., Katona a 19., Csató S. a 45., Mracskó a 75. percben. Sárga lap: Chiratcu (reklamálásért) a 39., Fodor (lgnácz buktatásáért) az 54., Nahóczky (Szarvas felvágásáért) az 56., Váczi (sípszó után elrúgta a labdát) a 69., Major (Kovács L. megrúgásáért) a 76., Kulcsár (kezezésért) a 84. percben. Szögletarány: 11:7 (6:5). Autóüléshuzat­szaküzlet, Békéscsaba, Luther u. 11. sz. Nem változtatott csapatán Pásztor József, a békéscsabai­ak mestere. Egy ember azon­ban látható izgalommal ké­szült: Gergely játékvezető éle­te első NB I-es mérkőzésén lépett pályára, mint sípmes­ter. A békéscsabaiak veszé­lyeztettek először komolyab­ban, mégpedig a 6. percben, amikor Fodor kitűnően ugrat­ta ki Váczit a jobb szélen, aki ugyancsak jól gurította be a labdát, ám az 5-ös jobb oldali sarkán álló Kulcsár kereszt­ben elrúgta a kapu előtt a lab­dát. A 12. percben váratlanul megszerezte a vezetést a ha­zai csapat. Chiratcu senkitől sem zavartatva vette át a labdát Ignácztól a vendégek 16-osának előterében. A vé­dők csak nézték, Udvarácz pedig különösebb meggyő­ződése nélkül indult ki a ka­puból. Chiratcu elhúzta mellette a labdát, majd 10 Utánfutókölcsönzés, Ifa- és Barkas-alkatrészek, gumiabroncsok, kiegészítők. DEV ANDER Bt., Oh., Csorvási út 54. Telefon/fax: (68)312-301. méterről jobbal az üres ka­puba gurított, 1—0. Csupán hét perc telt el, amikor újabb gólt értek el a házigazdák. Balról szögletet ívelt be lgnácz, Katona pe­dig 5 méterről úgy fejelt a bal alsó sarokba, hogy fel sem kellett ugrania az elalvó védők mellől, 2—0. A 23. percben Szántó Cser- venkai elé tolta a labdát, aki 15 méterről Udvarácz fölött a felső lécet találta telibe. To­vábbra is a soproniak marad­tak lendületben, amikor Chi­ratcu sokadszor veszélyezte­tett: mindenki beadást várt tő­le, ám a román légiós megcé­lozta a bal felső sarkot, Udva­rácz azonban a helyén volt és bravúros vetődéssel kitolta a labdát. A 39. percben Váczi bal oldali beadása közben Kulcsárt Cseh lerántotta az ötösön — 11-es! Váczi állt a büntető mögé, aki a bal alsó Jegyelővét a Kórház utcában A Békéscsabai Előre FC Kórház utcai székházában hétfőn 12 órától megkezdik a soron következő mérkőzések belé­pőinek árusítását. így a Ferencváros elleni bajnoki és az FC Vardar Skopje elleni UEFA Kupa selejtező visszavágó mérkőzésének jegyeit munkanapokon előre megvásárol­hatják a szurkolók. Mivel az utóbbira a bérletek nem érvényesek, ekkor válthatják meg belépőjüket a bérlete­sek, akiknek saját helyükre elővételi joguk van. Vélemények GUMIABRONCS DISZKONTÁRUHÁZ Stwvni út 94 T/f : 328-588, Csató Sándor, az első bé­késcsabai gól szerzője sarkot célozta meg, ám lövése gyengére sikeredett, Milch- ram nagy vetődéssel mellre fogta a pettyest. Az első játékrész hosszab­bítására ugrott az óra, ami­kor Csató S. távoli, 30 méte­res bombája alaposan meg­lepte a soproni kapust, ugyanis a feje fölött a lécről a gólvonal mögé vágódott a labda, 2—1. Szünet után az 56. percben Szarvas a sop­roni térfél közepén kicselezte volna Nahóczkyt, ám a sopro­ni védő becsúszva buktatta a békéscsabaiak gólvágóját. A játékvezető némi meglepetés­re csupán egy sárga lapot hú­zott elő a zsebéből, holott Na­hóczky utolsó emberként hagyta helyben Szarvast. A 61. Következik Az NB I-es lahdarúgó-hajnok- ság 3. fordulójában következik. Augusztus 20.: Békéscsabai Elő­re FC—Ferencváros, 17.00 óra, Nagykanizsa—Csepel, 17, Deb­recen—Vác, 17, Kispest— PMSC, 19, ÚTÉ—Sopron, 19, ZTE—Stadler FC, 19, Rába ETO FC—Vasas, 19.30. Augusz­tus 21.: BVSC—Parmalat FC, 17. Mracskó Mihály, aki az egyenlítő gólt rúgta Fotó: Kovács Erzsébet percben egy jobboldali szöglet után Nahóczky a jobb sarok mellé fejelt. A 75. percben Csató S. ra­gyogó ütemben indította a saját térfeléről megiramodó Mracskót, aki a közbevetődő Nahóczky mellett megtolta a labdát, majd egy igazítás után 14 méterről nagy erővel kilőtte a bal alsó sarkot, 2— 2. A 78. percben lgnácz jobb oldali beadását Fischer próbál­ta a kapuba pofozni, de elpat­tant tőle a labda. Usmajev sérülése miatt — akárcsak a Vasas ellen — is­mét Csató János foglalta el a leghátsó, de még kapus előtti posztot. A békéscsabaiak az első percektől egy fáradt csa­pat benyomását keltették. Néhányszor ugyan megló­dultak, de egy-egv kivételtől eltekintve nem sok veszélyt jelentettek az ellenfél kapu­jára. Igaz, a Sopron sem nagy meggyőződéssel tört előre, ezért is volt váratlan, hogy a 12. percben megsze­rezték a vezetést. A gól meg­hozta az égi áldást is, igen­csak rázendített az eső, amelynek leple alatt újra be­A MÉRKŐZÉS ELŐTT. Horváth Károly, a Sopron szakosz­tály-igazgatója: — Most mutatkozom be Sopronban, szeretnék három ponttal debütálni. Zahorán György, a Békéscsaba technikai vezetője: — Jó lenne megismételni a tavalyi eredményt, akkor 3—2-re nyertünk. Varsányi Tibor, az ETO egykori játékosa: — Nehéz mérkő­zés lesz, szoros eredményt várok, a fiamék remélem minimum döntetlenre jók lesznek. Fischer Pál: — Szeretnék úgy bemutatkozni új csapatomban, hogy ne okozzak csalódást a helyi közönségnek. Korsós Attila: — A mérkőzés előtt nem szívesen beszélek... Fodor Tibor: — Nagyon nehéz 90 perc elé nézünk, én is kíváncsi vagyok, mennnyit vett ki belőlünk a sok utazás. A SZÜNETBEN. Veidinger István szurkoló: — Jókor jött a Békéscsaba szépítő gólja, kíváncsi vagyok, fel tudnak-e ezzel állni. Varsányi Tibor: — Meglephetjük a vendégeket. A MÉRKŐZÉS UTÁN. Szenti Zoltán: — Az elején szeren­csénk volt, akár több gólt is kaphattunk volna, a fordulás után viszont nekünk volt több lehetőségünk. Mracskó Mihály: — A Sopron érthetően frissebb volt nálunk az elején, a második negyvenöt percben viszont csak nekünk volt igazi helyzetünk. Zahorán Zoltán: — Egy jó iramú mérkőzésen, ha frissebbek vagyunk, akár nyerhettünk volna. Veidinger István: — Ilyen zsúfolt hét után ez is szép a Békéscsabától. Az NB I állása a második forduló után: O BELANKA KFT. o BÉKÉSCSABA Sallai u 40 ® 66/23-436 Hazai és import italok valamint édességek nagyker áron. Olasz vendéglátó-ipari berendezések forgalmazása. l.ÚTE-Novabau 2 2 _ 11— 4 6 2.Ferencváros 2 2­7— 2 6 3. Kispest-Honvéd FC 2 2­6— 1 6 4. Békéscsabai Előre FC 2 1 1 ­4— 3 4 5.BVSC-Dreher 2 1- 1 4— 5 3 ó.Nagykanizsa 2 1- 1 3— 4 3 Vác FC-Samsung 2 1- 1 3— 4 3 8. Debreceni VSC 2 1­1 2— 3 3 9. PMSC-Fordan 2 1­1 2— 6 3 lO.Csepel-Kordax 2­1 1 1— 2 1 11.ETO FC Győr 2­1 1 0— 1 1 12. EMDSZ Soproni LC 2­1 1 3— 5 1 13. Parmalat FC­­­­-/­­14. Stadler FC 1­­1 0— 1 . 15. Zalaegerszegi TE 1­­1 1— 3­16. Vasas-Ilzer 2­­2 4— 7­A Parmalat—Zalaegerszeg mérkőzést ma játsszák. Edzői nyilatkozatok Gyó'rfi László, a Sopron edzője: — Nagyszerűen kezdtünk, az első 45 percben végig jól játszottunk, akár négygólos vezetést is szerezhettünk volna. Sajnos ilyen a foci. Helyzeteinknek csak egy részét rúgtuk be, ennek ellenére győzelmet érdemeltünk volna. Gratulálok, és sok sikert kívánok Gergely játékvezetőnek, aki élete első NB I-es meccsét vezette. —Mracskó az egész mérkőzés folyamán életveszélyesen ,,járt fel”. Figyelmeztette erre játékosait? — Igen, megtettem ezt a félidőben is, de sajnos nincs olyan játékosom, aki helyettesíthetné Korsóst ezen a fontos, kifejezet­ten ballábas játékost igénylő helyen. Pásztor József, a Békéscsaba edzője: —Jól kezdtünk, Kul­csár előtt olyan lehetőség alakult ki, amit ezen a szinte illik berúgni. Tény, hogy a Sopron két gólján kívül rúghatott volna többet is. De szerencsére, inkább mi szépítettünk. Ekkor úgy éreztem, akár nyerhetünk is. Persze a döntetlen is igazságos. — A hét közepén bejárták a fél világot. Skopjéból rendkívül fárasztó utazás után értek haza, hogyan sikerült felfrissíteni a társaságot? — Csodákra nem vagyok képes, de játékosaim akaratereje viszonylag gyorsan átsegítette őket a holtponton. találtak a házigazdák Udva­rácz kapujába. Ritmust vál­tott a Békéscsaba — igaz a Sopron is —, s egyre több veszélyes kontrát vezetett a lila-fehér gárda. Ilyen lett volna az is, amikor Kulcsárt az egykori csabai Cseh lerán­totta, ám átok ül a viharsar­kiakon: büntetőt büntetlenül nem lehet-kihagyni — ma­radt a kétgólos soproni előny. Most viszont Csató S. mentette meg a vendégek becsületét, amikor az első já­tékrész hosszabbításában szépített. Ez meg is adta a második félidő alaphangját. A Sopron egyre jobban elfáradt, s mi­után a házigazdák legveszé­lyesebb játékosa Chiratcu megsérült, cserére szorult végleg elvesztették „erejü­ket”. Annál nagyobb kedvvel játszott a Békéscsaba, s le­győzve a hétközi hosszú út fáradtságát, Mracskó ismét látványos góllal vette be az ellenfél kapuját. Két ellentétes félidőt lát­hatott a nagyérdemű. A Sop­ron elleni mérkőzésen a bé­késcsabaiak mondhatni gö­dörből keltek fel, és kimen­tették a számukra nagyon fontos egy pontot. Vert hely­zetből, sok ezer kilométer megtétele után nagyszerű fegyvertény ez a lila-fehé­rektől. így nem sok hiányzott a tavalyi soproni eredmény megismétléséhez, amikor 3—2-re nyert az Előre FC. L. P. I. A TARTALÉKBAJNOK­SÁGÉRT: EMDSZ Soproni LC— Békéscsabai Előre FC 1—1 (1—0) Sopron, 500 néző. V.: Vajda. Sopron: Babos (Takács) — Ko­vács T., Dragoner, Balikó, Ud­PEUGEOT MÁRKAKERESKEDÉS PEUGEOT ÉS SZERVIZ, Békéscsaba, Dobozi út 108. Telefon: 06 (60) 388-817. Skopjéi élményveszámoló Hétfőn este 19 órai Békés­csabán a Spáten söröző­ben élménybeszámolót rendeznek, amelynek té­mája a Skopjéi UÉFA Ku­pa labdarúgó selejtező mérkőzés, s amelyről töb­bek között Pásztor Józsefet is faggathatják az érdeklődők. vardi — Bagovics, Nagy J. (Far­kas), Árpási, Gyöngyösi — Kál­mán (Oláh), Kocsis. Edző: Farkas Gábor. Békéscsaba: Baji (Stei­gerwald) — Dávid, Laurinyecz, Varga, Pálfi—Litauszki (Balog), Csepregi, Tóth Cs. (Rau), Né- methy — Kiss J., Balázs (Gaj­dács). Edző: Moós János. Az első játékrészben a Sopronnak, a for­dulás után a Békéscsabának volt nagyobb szerencséje. G.: Gyön­gyösi, ill. Dávid. Jó: Árpási, Nagy J., Kovács T., Gyöngyösi, ill. Dávid, Pálfi, Kiss J., Rau. Békéscsabai Előre FC— EMDSZ Soproni LC 5—3 (3—0) NB I-es ifjúsági A korcsoportos bajnoki labdarúgó-mérkőzés, Bé­késcsaba, 50 néző. V.: Kurucz. Békéscsaba: Nagy Zs. — Czipó, Lábos, Molnár, Lonovics — Kvasz, Belicza (Kurilla), Nagy K. (Nagy M.), Kovács (Hídvégi) — Petruzsán, Dani (Holecska). Edző: Ogrincs Pál. A vendégek láthatóan a védekezésre és a kö­zéppálya megerősítésére fektet­tek nagyobb gondot, s így 25 per­cig remekül ellenálltak a békés­csabai támadásoknak, sőt, né­hányszor gólhelyzetbe is kerül­tek. A vendéglátók büntetőből szereztek vezetést, s ezután már felszabadultan futballoztak. Szünet után a jelentős hátránya ellenére nem adta fel a Sopron, 4—3-ra felzárkózott, s izgalmas­sá tette a hajrá perceit. A békés­csabaiak a legvégén büntetőből biztosították be győzelmüket. Sárga lap: Czipó, Lábos, Petru­zsán, ill. Wilfing, Horváth G., Majsa, Bausz. G.: Nagy K. 2 (egyet 11-esből), Dani, Kvasz, Lonovics (11-esből), ill. Taródi, Horváth K., Wilfing. Jó: Nagy K., Kvasz, Lonovics, Kovács, ill. Horváth L, Stark, Horváth K. Békéscsabai Előre FC— EMDSZ Soproni LC 10—1 (2-1) NB I-es ifjúsági B korcsoportos labdarúgó-mérkőzés, Békéscsa­ba. V.: Megyebíró. Békéscsaba: Nagy R.—Makai (T óth P.), Futa- ki, Nagy M. (Szelei), Mazula (Varga) — Koszta, Tóth B. (Har­mati), Baukó, Csulik — Borbola, Garai (Forrai). Edző: Marik Lász­ló. G.: Forrai (mesterhármas), Borbola 2, Harmati 2, Futaki (11- esből), Csulik, Fehér (öngól), ill. Horváth. Jó: Futaki, Forrai, Ma­zula, Borbola, Koszta, illetve a vendégek közül senki sem nyúj­tott elfogadható teljesítményt. (gyurkó) KMMA. MÁRKAKERESKEDÉS 5400 MEZŐTÚR, Kossuth tér 3-5. BÉKÉS MFGYEl HÍRLAP Közéleti napilap. Főszerkesztő: dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: Andreas Günther és dr. Tóth Miklós ügyvezető igazgatók. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; főszerkesztő: (66) 446-242; sportrovat: 451-114; telefax: (66)441-020. Kiadói telefonszámok: (66)441-545; hirdetés: 441-311; telefax: 450-198; terjesztés: telefon/fax (66)453-710. Az előfizetők részére terjeszti a Népújság Kft. az ügynökségein keresztül. Árusításban terjeszti a „DÉLHÍR" Rt. Békés megyei üzeme, Békéscsaba Szabadság tér 1—3. Telefon (66)443-106 és egyéb terjesztő szervek. Előfizethctőa kiadónál (5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4.), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással. Előfizetési díj egy hónapra 375 forint, fél évre 2250 forint. Készül: a Kner Nyomdában, Békéscsaba, Baross út 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068