Békés Megyei Hírlap, 1994. augusztus (49. évfolyam, 179-205. szám)

1994-08-08 / 185. szám

1994. augusztus 8., hétfő & Eredményes szezonnyitó Békéscsabai Előre FC-Vasas-Ilzer 2—1 (2—1) s?o#v MÉS MEGYEI HÍRLAP NB I-cs labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 8 ezer néző. V.: Varga S. (Maros­vári, dr. Bozóky). Békéscsaba: Drljaca 6 — Szenti S, Csató J. 5, Kovács 6 — Mracskó 6, Fodor 6, Csató S. 5. Váczi 6, Horváth 6 — Kulcsár 6, Szarvas 5. Edző: Pásztor József. Vasas: Sáfár 6 — Erős 5, Juhár 6, Jessy 5 — Máriási 5, Voncze 6, Gricajuk 6, Galaschek 6, Simon 5 — Jován 5, Borgulya 5. Edző: Tóth Bálint. Csere: Máriási helyett Szenes (5) az 58., Jessy h. Claude (5) az 58., Kulcsár h. Zahorán (-) a 77., Szarvas h. Kiss J. (-) a 84. percben. Gólszerző: Kulcsár a 15., Gricajuk a 19., Horváth a 43. percben. Sárga lap: Juhár (Csató S. felvágásáért) a 27., Erős (Szarvas buktatásáért) a 38., Fodor (Simon buktatásáért) a 39., Claude (Csató akasztásáért) a 67., Szenti (Jován felvágásáért) a 82. percben. Szögletarány: 6:4 (3:1). Autóüléshuzat­szaküzlet, Békéscsaba, Luther u. 11. sz. Egyperces gyászszünettel adóztak a mérkőzés kezdete előtt a minap 71 esztendős ko­rában elhunyt Kerekes Imré­nek, aki 1962—66 között volt a Békéscsaba edzője, fiai, György és a sokszoros váloga­tott Attila pedig a lila-fehér csapat erősségei voltak. A második percben Borgu­lya csúsztatott alig mellé, majd Jován labdáját ugyanő lőtte kapura, de Drljaca vetőd­ve hárított. A hetedik percben, miután Vincze lerántotta Vá- czit, a szabadrúgásból a sértett megcélozta a jobb alsó sarkot, de Sáfár vetődve hárított. Mracskó nagy szólója végén ismét a Vasas kapusa volt a főszereplő. A tizenharmadik percben egy bal oldali szöglet Utánfutókölcsönzés, Ifa- és Barkas-alkatrészek, gumiabroncsok, kiegészítők. DEVANDER Bt., Oh., Csorvási út 54. Telefon/fax: (68) 312-301. Tudósításunk támogatója: NON-STOP Kereskedelmi, Szolgáltató és Fuvarozási Kft. 5520 Szeghalom, Nádasdy u. 2. Tel/fax: 66/371-377 ..A Borsodi Sörgyár Rt. márkakereskedője." Italnagykereskedésünk telephelyei: 5520 Szeghalom, Nádasdy u. 4. Telefon: 371-377 vagy 06 (60) 388-737. 4138 Komádi, Új u. 1. Telefon: 06 (60) 388-259. Vélemények PEUGEOT MÁRKAKERESKEDÉS PEUGEOT ÉS SZERVIZ, Békéscsaba, Dobozi út 108. Telefon: 06 (60) 388-817. után Kulcsár az ötösről a felső kapufára pörgetett. A15. percben Kovács alig­hogy átlépte a felezővonalat, eló'reívelt a jól felfutó Szarvashoz, aki rögtön lefe­jelte a labdát a mellette felfu­tó Kulcsár elé. A békéscsabai csatár futtából, 15 méterről a balösszekötő helyéről a kapu közepébe bombázott, 1—0. Két perccel a gól után Mracskó jobb oldali átívelését Csató S. fejelte az ötös sarká­ról kapura, de Sáfár vetődve kiöklözte a labdát. Simontól Galasech elé került a labda, aki a 16-os előteréből tovább tolta Gri­cajuk elé. Az egykori békés­csabai orosz légiós hét mé­A MÉRKŐZÉS ELŐTT. Papp László, a Vasas szakosztályigaz­gatója: — Erősödtünk a nyáron, így a tavaszhoz képest akár fordított is lehet az eredmény. Simon Gábor, a Vasas technikai vezetője: — Biztos, hogy pontot szerzünk. Illovszky Rudolf, a Vasas egykori edzője: — Egyenlő eséllyel lépnek pályára a csapatok. Vinkovics Lajos, a Vasas gyúrója: — Pont nélkül nem szállha­tunk fel az autóbuszra. Mathesz Imre, a Vasas tartalékcsapatának edzője: — Ha tényleg Drljaca véd, akkor már nem kaphatunk ki. Tóth Bálint: —Nem esélytelenül érkeztünk. Pásztor József: — A tavaszi eredménnyel elégedett lennék. Winkler János, a Békéscsaba megbízott elnöke: — Nagy jelentőségű az első forduló, ezért győzelmet remélek. Lengyel János, a Békéscsaba elnökségi tagja: Kupa-főpróba lesz ez a kilencven perc. Silviu lorgulescu, a Békéscsaba pályaedzóje: — Minden kez­det nehéz, de felkészültünk. Moós János, a Békéscsaba tartalékcsapatának edzője: — Szoros mérkőzésen minimális győzelmet várok. Tóth Márton, a Békés Megyei LSZ főtitkára: —- A nagy melegben nehéz mérkőzés lesz. A SZÜNETBEN. Láza János, a Békéscsaba egykori labdarú­gója: — Szerencsére vezetünk, most már nyerünk. Jankulár István, a Békéscsaba elnökségi tagja: — Most már nem engedhetjük ki a győzelmet a kezünkből. Simon Gábor: — Még tartom, hogy egy pontot szerzünk. Zahorán György, a Békéscsaba technikai vezetője: — Meg­kértem Papp Lászlót, hogy gratuláljon nekem a mérkőzés végén. Tamás Gyula, a Vasas kapusedzője: — Keressük önmagunkat, megérdemelt a békéscsabai vezetés. A MÉRKŐZÉS UTÁN. Zahorán György: — A szünet után egyértelműbb volt a fölényünk. Winkler János: — Minden elismerésem a fiúké. Roxin György, egykori NB I-es játékvezető: — Ilyen idénynyi­tó meccset látni nem rossz dolog. Meszéna Miklós, a Vasas elnöke, kétszeres olimpiai bajnok: — Akartunk, hajtottunk, de a Békéscsaba összeszokottabb csapat. Dr. Lejkó Dezső, a Vasas orvosa: — Idő kell még ahhoz, hogy csapattá érjen a Vasas. Papp László: — Megérdemelten nyert az Előre. térről kilőtte a jobb alsó sar­kot, 1—1. A 25. percben Szenti bedo­bását Fodor lőtte Kulcsár elé, akinek tízméteres bombáját Sáfár megfogta. A 34. percben Csató S. kiugratta Szarvast, az apró termetű csatár még meg is nézhette a bal alsó sarkot, majd 14 méterről jól is célzott, ám Sáfár hatalmas bravúrral vetődve, szögletre tolta a lab­dát. A túloldalon Gricajuk jobb alsó sarkos lövését védte a békéscsabai kapus. A 39. percben a 16-os bal sarkánál belépő Jovánt Váczi buktatta, akár 11-est is ítélhetett volna Varga S. játékvezető, ám rövid ápolás után a békéscsabaiak jöhettek előre. A 43. percben Szarvas a 16-os bal oldalán végigfutott, az alapvonal közeléből jól emelt a nagy lendülettel ér­kező Horváth fejére, aki hat méterről a kapu közepébe bólintott, 2—1. Szünet után az 56. percben Váczi jobb oldali beívelését Fodor a kapusba lőtte, Csató S. ismétlése a nagy tömörülésben az egyik védőről szögletre vá­gódott. A 65. percben Váczi nagy erejű szabadrúgását Sá­fár az oldalhálóba öklözte. Egy perccel később Váczi a 16-os jobb sarkáról a messze kint álló Sáfár fölött akart áte­melni, de a kapus magasra fel­ugorva, óriásit nyújtózva, még elérte a pettyest. A 75. percben Simon távoli lövése nem oko­zott gondot Drljacának. Ha­sonlóképp hárította Sáfár Csa­tó S. nagy erejű szabadrúgását. A 86. percben Váczi lesgyanús helyzetben futott el, a vele tar­tó Kiss elé pöckölt, aki a kifutó kapusba lőtt. Két perccel ké­sőbb Váczi beadását Horváth a gólvonalon álló egyik védőbe lőtte, Mracskó ismételhetett, Következik Az NB I-cs labdarúgó-bajnok­ság 2. fordulójában következik. Augusztus 13.: EMDSZ Soproni LC—Békéscsabai Eló're FC, 17 óra, jv.: Gergely (Molnár S., Hamar), Vasas—ÚTÉ, 17, PMSC—Rába ETO FC, 17, Vác—Nagykanizsa. 17, Debre­cen—Stadíer FC, 17, Parmalat FC—ZTE, 19, Ferencváros— BVSC, 19, Csepel—Kispest, 19. ám ő a visszafutó kapust találta el, végül Kiss J. lövésébe Hor­váth belesarkallt, így került a hálóba, ám Varga S. jogosan lest ítélt, így szabadrúgással folytatódott a játék. Az óriási meleghez képest különösen nagy lendülettel ugrottak egymásnak a csa­patok. Egyáltalán nem tűnt szezonnyitó mérkőzésnek a viharsarki rangadó. Nem látszott megilletődöttnek egyik csapat sem, pedig a ta­valyihoz képest két alaposan megváltozott gárda lépett pályára. Nem sokat foglal­koztak a középpályán a szer­vezéssel, inkább gyors húzá­sokkal a kapu elé vágtattak, és gyakran veszélyeztettek. Érett a gól, amely először — a helyi szurkolók örömére — a hazaiak nevéhez fűződött. Igaz, nem sokáig örülhettek az előnynek, az egykori bé­késcsabai légiós hamar egyenlített. Egy szusszanás- nyi időre visszafogtak az iramból a csapatok, hogy utána az elsőjátékrész finisé­re újra megkíséreljék az eredmény módosítását. Mindkét oldalon adódott helyzet. Aztán egy tizen­egyes-gyanús alakítás után a békéscsabaiak egy villám­gyors kontra végén meg­nyugtatták edzőjüket, s ők térhettek pihenőre előnnyel. Mezőnyjátékkal folytató­dott a második félidő eleje. Mígnem Tóth Bálint edző az intenzívebb támadások ér­dekében kettős cserét hajtott végre. A békéscsabaiak foko­zatosan visszaálltak kapujuk elé, s egyre inkább a kont­rákra hagyatkoztak. Be is mutattak belőle néhány ve­szélyes támadást, miközben a Vasas egyre inkább elfá­Segítség a sajtónak Már-már magunk is röstelljük: ezeken a hasábokon annyiszor tettük szóvá az élvonalhoz nem méltó szegényes sajtókiszolgálást a Kórház utcában, hogy most emiatt is örömmel írjuk le, valami megmozdult... A két külön tudósítói telefon felszerelése nagy segítség és mellé társul Winkler János ügyvezető' elnök kérdése: „Még miben javíthatjuk a feltételeiket, mert —jóllehet nem tartozunk a gazdag egyesületek közé — néhány ezer forinton nem múlhat, hogy megfelelő'feltételek között dolgozhassanak az ójsgírók.” Hát idáig is eljutottunk. Ami a segítséget illeti, természetesen akadnak még ötleteink, de magunk is felajánljuk segítségünket, hogy a klub mosta­ni, kevesebb tapasztalattal rendelkező' vezetőit a magunk eszközeivel mi is segítsük. Végtére is, egy hajóban evezünk. Edzői nyilatkozatok Pásztor József a Békéscsaba edzője:—Megérdemelten szereztük meg a három pontot, noha időnként mezőnyfölényben játszott a Vasas. Nekünk viszont négy százszázalékos ziccerünk volt, ami csak Sáfár jó teljesítményén múlott. — Mintha a második félidőre visszaállt volna a Békéscsaba. Tudatos volt ez? — Nem, hiszen a Vasas vesztésre állt, és támadnia kellett az egyenlítésért. Ilyen helyzetben minden csapat így játszik. Ám ha rúgtunk volna még egy gólt, akkor nyilván föladták volna. —Miért dönt öttél a harmadik kapus mellett? — Nem az motivált, hogy Drljaca ismeri a Vasas játékosait. Annál is inkább, mert ott is jócskán kicserélődött az angyalföldi társaság. Oka sokkal prózaibb volt. Udvarácz két hete megsérült, csak néhány napja edz újra. Baji pedig a hét közepén fájlalta a ke­zét. —Ezek szerint az utolsó pillanatban döntöttél Drljaca mellett? —Nem. Már az utolsó Intertotó Kupa-mérkőzésen, a dán Odense találkozó után érlelődött bennem, hogy váltani kell, ugyanis Baji azon az egy héttel korábbi, dánok elleni mérkőzésen nem remekelt. Udvaráczról pedig nem tudtuk, mikor lesz újra harcra kész. — A jól játszó Kulcsárt viszont lecserélted, miként egy héttel korábban az Odense ellen is. — Kulcsár igazolása az utolsó pillanatban rendeződött. Noha a nyáron végig velünk edzett, egyetlen tétmérkőzésen léphetett pályára. Azaz mérkőzéshiánya van, nem tud még kilencven percig egyformán teljesíteni. De a gólja remek volt, úgyhogy elégedett voltam vele. Miként másik két újonccal, Horváthtal és Kováccsal is. —Tipped bejött, 2—1 -re nyert a csapat. Jó előjel az UEFA Kupa- mérkőzés előtt... — Valóban, ugyanis nem mindegy, hogy milyen lelkiállapotban utazik a gárda. Tóth Bálint, a Vasas edzője: — Tudtuk, hogy jó csapat a Békéscsaba. Igyekeztünk felkészülni belőlük, de most ennyire futotta. Annál is inkább, mert a hazaiak kihasználták hibáinkat. — A szünetben igencsak kritikus hangnemben tartott eligazí­tást... — Gondolom, kiszűrődött a fplyosóra a hangom. A hibákra igyekeztem felhívni a játékosok figyelmét. —A másodikfélidőben többet támadtak, mégsem sikerült. Miért? —Nem az volt a döntő. Az első játékrész befejezése előtt kaptunk egy olyan gólt, ami elemi hibánkból született. Ez döntötte el a pontok sorsát. —Csalódott? — Csak másnap reggelig. Ugyanis már a buszon azon töröm a fejem, mi lesz a következő fordulóban. —Hogyan érezte magát a kispadon? —Nagyon élveztem, ugyanis ha az ember felpörög, s noha onnan nem tudok gólt rúgni, a kapuból sem tudom kifejelni a labdát, mégis jól éreztem magam a kispadon. —Mennyivel jobb csapat ez a Vasas, mint a tavalyi? — Jobb. A vereség ellenére kijelenthetem, jó helyen köt ki a gárda a végelszámoláskor. Nyakamat rá! — Ezek szerint a mostani vereség annak számlájára is írható, hogy még nem kovácsolódott össze a gárda. — Valóban. A nyáron hat játékos érkezett, akik közül öt most pályára is lépett. Őket be kell építeni, össze kell dolgozni. Ha legalább csak hármat sikerül beépíteni, már megérte a munka. radt. Néha ugyan még meg­lódultak a kapuk előtt, de egyre halványabbak voltak kísérleteik. így végül Pásztor Józsefnek lett igaza, aki a mérkőzés előtt arról beszélt, kiegyezne a tavaszi 2—1-es végeredménnyel. ftMMIISII GUMIABRONCS DISZKONTÁRUHÁZ BéktocMba, Szarvasi írt 84 T/F : 328-586, Különbusz Sopronba Szurkoló különbuszt szer­veznek a Sopron—Békés­csaba NB I-es labdarúgó­mérkőzésre, amely a játék napján, augusztus 13-án, szombaton 9 órakor indul a békéscsabai Spáten sörö­ző elől, s amelyre 1100 fo­rint ellenében lehet fel­szállni. A buszra jelentkez­ni a sörözőben lehet csü­törtökön 17 óráig. A TARTALEKBAJNOK- SÁGÉRT: Békéscsabai Előre FC— Vasas-Ilzer 1—2(1—0) Békéscsaba, 300 néző. V.: Bánóczky. Békéscsaba: Udvarácz — Dávid, La- urinyecz, Varga, Rau (Kasik) — Pálfi (Kovács), Litauszki, Csepregi, Tóth Cs. — Balázs, Némethy (Balog J.). Edző: Moós János. Vasas: Molnár (Kövesfalvi) — Halász (Kocsis), Herczeg, Juhász, Kult, Birinyi — Fó- rizs (Prainer), Morvái, Hima (Tóth N.), Vasziljevics, Pál. Edző: Mathesz Imre. Hosszú ideig egyenlő erők küzdöt­tek, amelyet egy váratlan lö.vés tört meg, ezzel szereztek vezetést a hazai­ak. A szünet után felgyorsították a játé­kot az angyalföldiek, végül is megér­demelten nyertek. G.: Némethy, ill. Pál, Morvái. Jó: Kasik, Csepregi, Né­methy, ill. Juhász, Morvái, Vaszilje- vics. Sáfár kapus verve, a második békéscsabai aól a kapuban. Mégpedig a kapus mögött álló Horváth jóvoltából, aki közelről a hálóba bólintott. Gricajuk (5) megdermedve nézi a labda útját Az NB I-es tudósítást ké­szítette: Fábián István, Gyurkó Mihály, Jávor Péter. Fotó: Kovács Er­zsébet RF.KKS MRGYFJ HÍRI.AP Közéleti napilap. Főszerkesztő: dr. Arpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: Andreas Günther és dr. Tóth Miklós ügyvezető igazgatók. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; főszerkesztő: (66) 446-242; sportrovat: 451-114; telefax: (66) 441-020. Kiadói telefonszámok: (66)441-545; hirdetés: 441-311; telefax: 450-198; terjesztés: telefon/fax (66) 453-710. Az előfizetők részére terjeszti a Népújság Kft. az ügynökségein keresztül. Árusításban terjeszti a „DÉLHÍR” Rt. Békés megyei üzeme, Békéscsaba Szabadság tér 1—3. Telefon (66) 443-106 és egyéb terjesztő szervek. Előfizethető a kiadónál (5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4.), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással. Előfizetési díj eg> hónapra 375 forint, fél évre 2250 forint. Készül: a Kner Nyomdában, Békéscsaba, Baross ót 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068