Békés Megyei Hírlap, 1994. június (49. évfolyam, 127-152. szám)

1994-06-13 / 137. szám

<& 1994. június 13., hétfő SPOKl MÉS MEGYEI HÍRLAP A Békéscsabai Előre FC sporttörténeti bronzérme Parmalat FC—Békéscsabai Előre FC 1—0 (1—0) NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Székesfehérvár, 3000 néző'. V.: Vad (Tóth V., Lettrich). Parmalat FC: Mitring 7 — Németh 5 — Varga 5, Salacz 5 — Kucselata 5, Dubccz 6, Ló'rincz 5, Zimmermann 5, Bekó' 5 — Takács 5, Horváth F. 4. Edző': Kiss László. Békéscsaba: Udvarácz 6 — Szenti 5, Usmajev 5, Zahorán 5 — Mracskó 5, Fodor 5, Csató 5, Vancea 5, Kasik 4 — Szarvas 4, Kulcsár S. 4. Edzó': Pásztor József. Csere: Horváth F. helyett Jován (-) a 69., Kasik h. Árgyelán (1) a 71., Takács h. Czéh (-) a 80., Kulcsár S. h. Kulcsár Sz. (-) a 84 percben. Gólszerző': Horváth F. (11-esból) a 41. percben. Sárga lap: Németh (Kulcsár S. felvágásáért) a 29., Szenti (Horváthot elgán­csolta) a 38., Kucselata (szándékos kezezésért) az 54., Kulcsár S. (szövegelé­sért) a 66. percben. Kiállítva: Árgyelán a 84. percben. Szögletarány: 7:4 (4:3) a Parmalat javára. Autóüléshuzat­szaküzlet, Békéscsaba, Luther u. 11. sz. Varga vállalkozott először a kapu megcélzására, ám 25 mé­teres gyatra lövése könnyű ka­puszsákmánynak bizonyult. Aztán a 15. percben Kucselata ívelt a kapu elé, Udvarácz rö­viden mentett, Zimmermann bal alsó sarkos lövését Fodor vágta ki a gólvonalról. A bé­késcsabaiak először a 23. perc­ben próbálkoztak kapura lö­véssel, ám Csató 24 méteres lövése a bal felső saroknál hagyta el a játékteret. A túlol­dalt Horváth lökete cammo­gott egy védőről szögletre. A folytatásban Kucselata tért ölelő előreívelését Takács alig fejelte mellé. A 30. percben Kucselata szorult ápolásra, miután Szarvas szabadrúgás­ból fejen találta a hazaiak játé­kosát. Öt perc múlva Vancea 30 méterről eleresztett pattogó lövését Mitring csak másodjá­ra kaparintotta meg. A 41. percben Csató a fele­zővonalnál elvesztette a lab­Utánfutó-kölcsönzés, Ifa- és Barkas-alkatrészek, gumiab­roncsok, kiegészítők. DE- VANDER Bt., Orosháza, Csorvási út 54. Telefon/fax: (68) 312-301. dát, Ló'rincz indította Taká­csot, aki a 16-oson belülre betört, ám erősen kisodró­dott balra, már egyáltalán nem volt lövő helyzetben. Et­től függetlenül Zahorán be­csúszott, amit az esethez kö­zel álló Vad játékvezető sza­bálytalannak ítélt meg, s azonnal a 11 -es pontra muta­tott. A büntetőt Horváth F. laposan a bal alsó sarokba lőtte, Udvarácz az ellenkező irányba vetődött, 1—0. A 44. percben Vancea sza­badrúgásából Kulcsár S. alig fejelt mellé. Szünet után a 61. percben Takács kereszt­ben elfutott a 16-os előtt, jól tálalt Bekőhöz, aki futtából fö­lé lőtt. A 72. percben egy ki­pattanó labdát Csató a 16-osról nagy erővel a felső kapufára Vélemények A MÉRKŐZÉS ELŐTT. Pásztor József : —Jó lenne megőrizni az ezüstérmes helyet. Kiss László: — Csak magunkban bízhatunk. Horváth Gábor, a Parmalat technikai vezetője: — Sok sikert megértem, de azt is tudom, milyen nehéz ilyen helyzetben játszani. Wittmann Géza, a fehérváriak volt játékosa: — Szerintem legyőzzük a Békéscsabát. Sebők Vilmos, a békéscsabaiak pilótája: — Jó hangulatban telt el az utazás. Juhász Gyula, a Békéscsaba intézője: — Kértem a rendező­ket és a rendőröket, hogy a mérkőzés után szurkolóinkat enged­jék be a pályára. A SZÜNETBEN. Dr. Bérezés László ügyvéd:—Eddig jobb a Parmalat, és a vezetés megnyugtatóan hathat. Sebők Vilmos: — Ez a 11 -es érthetetlen számomra. Pásztor József: — Zahorán megint úgy viselkedett, mint egy amatőr. Jankulár István, a Békéscsaba elnökségi tagja: — Ugyanaz történt, mint az Újpest ellen. Juhász Gyula:— Meg lehet ezt még fordítani. A MÉRKŐZÉS UTÁN. Dr. Dányi József, a Békéscsaba gipszcsizmát viselő orvosa: — Úgy tűnik, ha holnapig játszot­tunk volna, akkor sem rúgunk gólt. Bognár István, a Békéscsaba elnökhelyettese: — Nagyon rosszul játszottunk. Juhász Gyula : — Mindjárt infarktust kapok. Szenti Zoltán: — Jobbak voltunk, de miként a Kispest ellen, most sem volt szerencsénk. Zahorán Zoltán: — Ez még olyan 11-es sem volt, mint az Újpest ellen. Kasik Zsolt: — Már mindenem fáj, jó, hogy vége a bajnokság­nak. De azt hiszem az egész csapat így van ezzel. Szarvas János a kihagyott 11-es után: — Eredetileg középre akartam rúgni a labdát, de megijedtem, hogy esetleg nem vetődik el a kapus. Ezért változtattam. Hiba volt. □PELS MEZŐTÚR Q 70% előleg + 60 hónap ) Telefon/fax: (56) 361-911. rúgott. A folytatásban Szarvas fejelt 8 méterről, ám Mitring vetődve védett. A 79. percben Mracskó a 16-os jobb sarkáról emelt a kapu jobb sarkára, a lehulló labdát Mitring könnyen lehúzta. A túloldalt Czéh, amint pályára lépett, rögtön megcélozta a kaput, de közeli lövését Udvarácz hárí­totta. A 83. percben Zahorán az utolsó pillanatban Lőrincz lövésébe belelépett. Egy perc­cel később Árgyelán szabály­talankodott a hazaiak közép­pályásával, Dubeczcel szem­ben, amiért sárga lapos figyel­meztetést kapott. A békéscsa­baijátékos cifra magyarsággal fogalmazta meg véleményét a játékvezetővel szemben, aki ezután rögtön a pirosat is fel­mutatta neki. A 86. percben Csató közeli lövését Mitring kiütötte, de újra a középpályás elé került a labda, amikor a védőktől szorongatott Csató a 11-es tájékán nagyot huppant. Vad most is büntetőt ítélt. Szarvas a kapu bal oldalát cé­Animash GUMIABRONCS DISZKONTÁRUHÁZ Béktacdb«, Szarvat! út 84 T/F: 328-588 gyakorta ápolás miatt is állt az idő. Húsz perc után kezd­tek magukra találni a csapa­tok, először a fehérváriak, majd a vendégek is kezdték megdolgoztatni a portáso­kat, ám nem sok sikerrel vet­ték tűz alá a kapukat. A Bé­késcsaba négyszerötször meglódult, de most nem volt olyan tűz a csapatban, mint akár egy héttel korábban. Mígnem a Finisben váratla­nul megszerezte a vezetést a hazai csapat. Zahorán szinte lemásolta az Újpest elleni alakítását: akkor csúszott be, amikor már nem volt helyzetben a támadó. Hogy mennyire volt 11-es? Nos er­re azt lehet mondani: a hazai csapatnak tízből kilencszer megadja a játékvezető. A szünetben vibrált az öl­töző előtti folyosó is, bent pe­dig nem éppen dicsérő sza­Fogadás a városházán Vasárnap délben a békéscsabai városháza dísztermé­ben köszöntötte Pap János polgármester és az önkor­mányzati testület sportbizottsága, néhány városatya a sporttörténelmet írt Békéscsabai Előre FC labdarúgó­it, edzőit, vezetőit. Pap János kiemelte: büszke lehet a város a labdarúgókra, akik nem csak szórakoztatják a szurkolókat, hanem messzire, az ország határain kívül­re is elviszik a település hírét. ígéretet tett arra is, hogy a csapat szerepléséhez méltóan igyekeznek a Kórház utcai stadiont nemzetközi mérkőzésekre alkalmassá tenni, amihez jó úton járnak, 99 százalék, hogy napo­kon belül pont kerül a rekonstrukciós munkálatok ügyére. így méltán bízik abban, hogy augusztus 6-án, az új bajnoki rajttal egyidejűleg a ÉÍFA-ellenőrnek is „bemutatják” az újjá varázsolt stadiont Végül a város pénzjutalmát vehették át a csapat tagjai, edzői, gyúrója. Ezt követően a Fiume Szálló adott ebédet és fogadást a labdarúgók tiszteletére, amelyre a város vezetőin kívül a szponzorok is meghívást kaptak. lozta meg nagy erővel, ám Mitring hatalmas vetődéssel kiütötte a labdát, amely Fodor előtt landolt, ám a békéscsabai játékos az ismétlésből fölé lőtt. A lefújás előtt még Csató fejelt fölé az ötösről. Az korántsem-fogható az első játékrészre, hogy egy­másnak estek volna a csapa­tok. A Parmalat mintha túl­ságosan is tartott volna na­gyobb nevű ellenfelétől, a Bé­késcsaba pedig óvatosan kez­dett, felmérve, mire lehet ké­pes egy olyan ellenfél, ame­lyet még a kiesés réme is fe­nyeget. Nos ebből a nagy óva­tosságból aztán nem kereke­dett semmi. Jószerivel a két 16-os között pattogott a lab­da, miközben jó néhány alat­tomosság is becsúszott. így vak hangzottak el. Nem ki­szűrődtek, talán közelebb ál­lunk az igazsághoz, ha úgy fogalmazunk: zengett a fo­lyosó is. Talán ez is hatással volt arra, hogy a fordulás után fokozatosan nagyobb sebességre kapcsoltak a csa­patok, de kellett vagy húsz perc, mire az ötödik fokozat­ba értek. Azaz a finisre pö­rögtek fel az események. Ka­pufa, újabb 11-es, ziccerek, kiállítás, ám miként egy hete, most is megbabonázottan játszott a Békéscsaba. Pedig fogyott a Parmalat levegője, a szorítást azonban kibírták kilencven percen át. Tény, fontosabbnak tűnt számukra a győzelem, hiszen akár osz- tályozós helyre is kerülhet­tek volna a székesfehérvári­A bronzérmet kiharcoló békéscsabai csapat tagjai: Anatolij Gricajuk, Árgyelán János, Baji Tamás, Csató Sándor, Dávid Zsolt, Dobi Robert, Fabulya György, Fodor Tibor, Gyura István, Jura Usmajev, Kasik Zsolt, Kulcsár Sándor, Kulcsár Szilárd, Lau- rinyecz Norbert, Lucian Ciocan, Mracskó Mihály, Nagy László, Simion Mironas, Szarvas János, Szenti Zoltán (csapatkapitány), Udvarácz Milán, Váczi Zoltán, Viorel Vancea, Zahorán Zoltán: Edzó': Pász­tor József vezető' edzó", Silviu Iorgulescu pályaedző. Edzői nyilatkozatok Kiss László, a Parmalat edzője: — Nagyon örülök annak, hogy egy tehetséges társaság bizonyította: vannak tisztességes labda­rúgók Magyarországon. Ez a Parmalat együttese. Ha rövid ideig is, de öröm volt velük együtt dolgozni. —Mi döntött a mai mérkőzésen ? — Az, hogy a taktikai elképzelésünket sikerült megvalósítani. Pásztor József, a Békéscsaba edzője: — Izgalmakban, fordu­latokban gazdag jó mérkőzést játszottunk, sajnálom, hogy Vad játékvezető főszerepet játszott. A döntetlen igazságosabb lett volna. —Nem bánkódsz, hogy odalett az ezüstérem ? — Azt akkor veszítettük el, amikor a Honvéd ellen otthon kikaptunk. De az is az igazsághoz tartozik, hogy a bronzéremnek is nagyon örülök. —Arról volt szó,pályára lépsz a zárófordulóban... — Két ok miatt nem vetkőztem le, illetve nem a cserepadra ültem: egyesek megkérdőjelezték volna a bajnokság komolysá­gát, a másik pedig, a valóságban nem vagyok olyan edzettségi állapotban, hogy játékra is alkalmas legyek. — A sikeres év legrövidebb, egy-két mondatos értékelése hogyan szól? —A bajnokság egy időszakában talán mi játszottuk a leglátvá- nosabb játékot az NB I-ben, amit alátámaszt, hogy mi rúgtuk a legtöbb gólt. A gyengénk az volt, hogy amikor az élre kerültünk, egyre inkább nyomasztotta a nagy tét a csapatot, az idegi tehertől begörcsölt néhány játékos. E téren még nem vagyunk elég edzettek. ak egy esetleges vereség ese­tén. Más kérdés, hogy a to­vábbi eredmények végül úgy alakultak, hogy mindenkép­pen megúszták volna a „szé­gyent”. De a vészhelyzet job­ban csengetett számukra, mint a bajnokság végére vég­képp kifáradó békéscsabai­aknak az érem „milyen szí- nűségének” kérdése. JÁVOR PÉTER Békéscsabai Előre FC— Parmalat FC 5—0 (2—0) NB I-es ifjúsági A korcsoportos labdarúgó-mérkőzés, Békés­csaba, Bessenyei u. V.: Koka- vecz. Békéscsaba: Nagy Zs. — Nagy K., Laurinyecz, Lono- vics, Varga — Lipták, Hidvégi, Némethy, Petruzsán — Kiss, Balázs. Edző: Marik László. A hazaiaknál jó néhányan hiá­nyoztak sérülés miatt, s éppen- hogy csak ki tudtak állni tizen­egyen. Talán ennek is köszön­hető volt, hogy rendkívül fe­gyelmezetten és erejüket meg­sokszorozva játszottak az ellen a Parmalat ellen, amely fordu­lók óta őrizte veretlenségét. A 10. percben lőtt első hazai talá­lat „megfogta” a vendégeket, akik ezt követően egyszerűen nem tudtak kibontakozni. A jól játszó és gólveszélyes békés­csabai csatárduó, Balázs és Kiss vezéregyénisége volt csapatá­nak. G.: Balázs 2, Kiss 2, Né­methy. Jó: az egész hazai csa­pat, illetve Dvéri, Karsai. Békéscsabai Előre FC— Parmalat FC 2—6 (0—1) NB I-es ifjúsági B korcsoportos bajnoki labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, Kórház u. V.: Var­ga P. Békéscsaba: Nagy R. — Futaki, Valentényi, Czipó, Ha­lász (Szálkái) — Kvasz, Kubik, Balog Z., Palyik — Borbola, Vadas A. Edző: Szokolay Sán­dor. G.: Vadas A., Czipó, illetve Bognár 3, Topos 2, Varga. Jó: Balog Z., Vadas A., illetve az egész vendégcsapat. (Gy. M.) Tét: egy video és sok más... Ki lesz a világbajnok? Egy új nyereményjátékot indít lapunk és a békéscsabai Elektroház a közelgő labdarúgó világbajnokság jegyében. Ha játékunkban részt kíván venni, rendkívül egyszerű feladata van: az alábbi kockába be kell írnia, hogy Ön szerint melyik nemzet legjobbjai nyerik el az 1994. évi labdarúgó világbajnoki trófeát. A szelvényt kivágva és levelezőlapra felragasztva be kell küldeni lapunk címére: Békés Megyei Hírlap, 5600 Békéscsaba, Munkácsy utca 4. Kérjük a lapra (borítékra) írja rá: „Foci-vb”! Mindenki több tippel részt vehet játékunkban, egyetlen kikötésünk van, csak a lapból kivágott eredeti szelvénnyel lehet pályázni. Beérkezési határidő: 1994. június 17-e, péntek. Ä nyeremények kisorsolására a világbajnoki döntő után kerül sor közjegyző jelenlétében, s természetesen lapunk­ban közöljük a nyertesek névsorát. S mit lehet nyerni? A fődíj egy remek videokészülék. S további kilenc értékes elektronikai, háztartási cikket sor­solunk ki a helyesen megfejtők között. Világbajnok lesz: Név: Cím: yk Nézze a vb-t az U) ELEKTROHÁZ tévéjén! PÍ2 MEGYEI HÍRLAP Közéleti napilap. Főszerkesztő: dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: Andreas Günther és dr. Tóth Miklós ügyvezető igazgatók. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; főszerkesztő: (66) 446-242; sportrovat: 451-114;telcfax:(66)441-020.Kiadóitelefonszámok:(66)441-545;hirdetés:441-311;telefax:450-198;terjesztés:telefon/fax(66)453-710.Azeló'fizetőkrészéreterjesztia Népújság Kft. az ügynökségein keresztül. Árusításban terjeszti a „DÉLHÍR” Rt. Békés megyei üzeme, Békéscsaba Szabadság tér 1—3. Telefon (66) 443-106 és egyéb terjesztő szervek. Előfizethető a kiadónál (5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4.), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással. Előfizetési díj egy hónapra 375 forint, fél évre 2250 forint. Készül: a Kner Nyomdában, Békéscsaba, Baross út 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068