Békés Megyei Hírlap, 1994. május (49. évfolyam, 102-126. szám)

1994-05-30 / 125. szám

1994. május 30., hétfő © Spoítt Elillanó aranyremények Ferencváros—Békéscsabai Előre FC 4—2 (2—0) NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Budapest, Üllői út, 20 ezer néző. V.: Hartmann (Bede, Szilágyi). Ferencváros: Szeiler 6 — Lipcsei 7 — Páling 6, Szekeres 6 — Nagy 5, Albert 8, Lisztes 6, Keller 6, Bubcsó 5 — Cristiansen 5, Wukovics 7. Edző: Nyilasi Tibor. Békéscsaba: Baji 5 — Mracskó 6, Mironas 6, Szenti 5 — Fodor 5, Argyelán 4, Váczi 4-2=2, Csató 4, Zahorán 5 — Kulcsár S. 5, Szarvas 4. Edző: Pásztor József. Csere: Bubcsó helyett Petrók (5) az 55., Argyelán h. Kasik (-) a 62., Zahorán h. Dávid (-) a 76. percben. Gólszerző: Albert a 15., Wukovics a 23., a 64., Fodor a 66, Lisztes a 83., Szarvas a 89. percben. Sárga lap: Albert (Fodor buktatásáért) az 54. percben. Kiállítva: Váczi a 89. percben. Szögletarány: 6:5 (1:4) a Békéscsaba javára. Autóüléshuzat­szaküzlet, Békéscsaba, Luther u. 11. sz. Óriási virágcsokorral köszön­tötte Takács Tibor szakosz­tály-elnök a kezdőkörbe kivo­nuló Kovácsné Grampsch Ágotát, a Ferencváros tekevi­lágbajnokát. A második percben egy ha­zagurított labdát a kapus messzire kidobott, ám az Ar­gyelán elé került. A békéscsa­bai középpályás jól látta meg, hogy Szedernek nincs lehető­sége visszafutni a gólvonalra, 30 méterről kapura emelt, ám a labda a felső léc fölött hagyta ' el a játékteret. Két perccel ké­sőbb már a második hazai szögletet végezhette el a Fe­rencváros, amelyet Albert kül- ' dött be a kapu elé, Wukovics viszont közelről Baji kezébe fejelt. A 13. percben Lipcsei óriási bombáját követően vá­gódott szögletre a labda. A 15. percben Lipcsei vet­te el a labdát a bal oldalon fellopakodó Szarvastól, majd jól érzékelte, hogy Al­bert középen megiramodik, hosszan elé ívelt. A középpá­lyás előtt egyet még pattant a labda, majd 15 méterről bal­lal, kapásból látványosan ki­lőtte a vetődő Baji mellett a kapu bal sarkát, 1—0. A 20. percben Albert labdá­jával Wukovics ugrott ki, ám 16 méterről a kapu mellé lőtt. A 23. percben Christian­sen futott el a jobb szélen, majd a támadással felfutó Albert elé tálalt. A középpá­lyás fölnézett, látta, hogy Wukovics jó ütemben érke­zik, tovább tette a labdát, a hazaiak csatára pedig közel­ről a vetődő Baji mellett a bal alsó sarokba helyezett, 2—0. A 29. percben Bubcsó balról átmelet Wukovicsnak, aki alig lőtt mellé. A 36. percben Szen­ti a kapuval szemben 17 méter­ről megkísérelt egy nagy lö­vést, de a hozzá közel álló vé­dő hátán csattant a labda. A 41. percben szabadrúgáshoz jutott a Ferencváros, Lipcsei 22 mé­teres lövése a sorfalról vágó­dott szögletre. A 43. percben Mracskó váratlanul megcéloz­ta a ferencvárosi kaput, 26 mé­teres óriási lövése a jobb kapu­fa tövéről pattant vissza a me­zőnybe, Szeiler itt már verve volt, így a szerencse számlájá­ra írható, hogy nem lett gól belőle. A 44. percben Szarvas a jobbösszekötő helyéről lá­gyan a kapus kezébe emelt. Szünet után a 60. percben Lipcsei 18 méteres nagyerejű Vélemények AmnsH GUMIABRONCS DISZKONT ABUIIÁZ Békéscsaba, Szarvul út 84.T/F : 326-588 Következik Az NB I-es labdarúgó-bajnok­ság 29. fordulójában következik. Június 4., szombat: Békéscsabai Előre FC—Kispest-Honvéd FC, 11 óra, a tv is közvetíti. ETO FC Győr—Haladás, Pécs—Sopron, Újpest—BVSC, Csepel—Debre­cen, Vác—Vasas, Siófok— MTK, Ferencváros—Parmalat FC (valamennyi 17 óra). szabadrúgását öklözte ki ve­tődve a jobb alsó sarok előtt Baji. Két perccel később Al­bert a kezdőkörből kitűnően indította Christiansent, aki túl­cselezte magát, így az utolsó pillanatban Mironas becsúsz­va szögletre mentett a dán csa­tár előtt. A 64. percben Albert a jobb szélen elhúzott, majd te, amikor Váczi dühében egy nagyot rúgott Kellerbe, Hart­mann játékvezető pillanatok alatt elővarázsolta zsebéből a piros lapot. Váczi alig hagyta el a játékteret, amikor le is fújta a játékvezető a 90 percet. Korán kivonultak a csapa­tok melegíteni a zöld gyepre. Egyik félen sem látszott túl­zott izgalom, a megszokott módon melegítettek, iramos vágták, majd labdás melegí­tés következett. Annál nehe­zebben tudta elfoglalni he­lyét a szurkoló sereg, van ahol a dupla kapunak csak egyik szárnyát nyitották ki. Azt viszont természetesen Edzői nyilatkozatok Nyilasi Tibor, a Ferencváros edzője: — Bravúros győzelmet arattuk, hiszen a sok sérült, az eltiltások és főleg a szerdai Magyar Kupa-mérkőzés sokat kivett a játékosokból. Előny volt szá­munkra, hogy ellenfelünket nyomta a tét. Ugyanakkor kívánom Pásztor Jóska barátomnak, hogy az utolsó fordulóig tegyék nyílttá a bajnokságot. — Az utolsó három mérkőzésre látványosan feljavult a Fe­rencváros. Ezt minek tulajdonítja? — Ma valóban jó teljesítményt nyújtottunk. A fiatalok ismét bizonyítottak. Jól illeszkedett be a csapatba Christiansen és a kulcsjátékosok, elsősorban Lipcsei és Albert is jó napot fogtak ki. Valójában köréjük lehet építeni a csapatot. Most már azért izgulok, nehogy a bajnokság végén elvigyék őket. Pásztor József, a Békéscsaba edzője: — Megérdemelten nyert a Ferencváros. Sajnos, nálunk több játékos nem tudta elviselni a nagy terhet. Az aranyérem közelsége nem lelkesítő- leg, hanem bénítólag hatott a játékosokra. Ennek ellenére nem adjuk fel, hiszen még két forduló hátra van. —Az utóbbi időben mintha visszaesett volna a Békéscsaba... —Ezzel egyetkell értenem. Azt gondolom, nem vagyunk elég érettek még ilyen nagy feladatok megoldására. Dudaárusok figyelem! A maga módján a budapesti Moor Kft. is szeretné segíteni az Előre FC csapatát: felhívott bennünket Kiss Miklós, a cég kereskedelmi igazgatója, hogy a FIFA által is elismert sportdudájukat — akár 10 ezret is — a szombati, Kispest elleni találkozó előtt szívesen bocsátanák olyan árusok rendelkezésére, akik látnak fantáziát az üzletben. A rész­leteket holnapi lapunkban hirdetés formájában is megta­lálják, itt még csak annyit: a szuper szurkoló-segédeszköz kevesebbe kerül egy belépőjegynél és jó segédeszköz lehet majd a nemzetközi kupaszereplés idején is... A MÉRKŐZÉS ELŐTT. Pásztor József: — Jó lenne verseny­ben maradni a dobogó legfelső fokáért. Nyilasi Tibor: —Remélem, ma nem csíp a csabai. Szűcs Lajos, a Ferencváros utánpótlásedzője: — Azért szimpatikus a Békéscsaba, mert egységes. Ha az Üllői úton elkapják a fonalat, akkor könnyen meglepetést okozhatnak. Rudas Ferenc sokszoros válogatott ferencvárosi védő: — Abban bízom, hogy a szerdai játékot folytatja csapatom. Horváth László, a Ferencváros egykori hátvédje: — Biztos vagyok a győzelemben. Havasi Mihály, a Ferencváros szakosztálytitkára: — Ha a szerdai teljesítményt nyújtjuk, nem féltem a csapatot. Dr. Szívós István, a Ferencváros elnöke: — Kettő nullra nyerünk. Juhász Gyula, a Békéscsaba intézője: — Jó utunk volt, egy kis odafigyeléssel lehet keresnivalónk. A SZÜNETBEN. Madarász János, ferencvárosi szurkoló: — Lehetetlen^ hogy fordítson a Békéscsaba. A MÉRKŐZÉS UTÁN. Mészáros József a Ferencváros egykori edzője: — Az utóbbi két mérkőzésen nyújtott teljesít­mény biztos vonzza a közönséget. Mucha József, a Ferencváros pályaedzője: — A vendégek tétmeccset, mi presztízscsatát vívtunk. Kaszás Pál, a Ferencvárosi létesítmények vezetője: *— Ésszel játszott a csapat, így biztosan nyert a Fradi. Sebők Vilmos, a Békés Megyei Ökölvívó Szövetség főtitká­ra, a békéscsabai csapat buszsofőrje: — A Fradi nyerte volna a bajnokságot, ha egész évben ilyen teljesítményre lett volna képes. Horváth Lászlót — Nyolc saját nevelésű labdarúgónk lépett pályára, ez lehet a jövő útja. Dr. Szívós István: — Akkor kerültünk ki a hullámvölgyből, amikor már elszálltak bajnoki esélyeink. Bocsák Péter Svájcban élő futballmenedzser: — Albertet, Lipcseit és Lisztest figyeltem. Szenti Zoltán: — Pedig már azt hittük, hogy jók vagyunk. Csató Sándor: — Bízzunk abban, hogy az ezüstérmet még megszerezhetj ü k. Mezőségi Irén, a Békéscsabai NKC kézilabdázója: — Ezen a mérkőzésen sokkal jobb volt a Ferencváros. egészen az alapvonal közelé­ből emelt a támadás második hullámával érkező Wuko­vics elé, aki 14 méterről a kimozduló Baji felett a bal sarokba fejelt, 3—0. Mindössze két perc telt el, amikor szépítettek a békés­csabaiak. Váczi jobbról be­lőtt a kapu előterébe. Csató az ötös túlsó sarkáról vissza­fejelt a jó ütemben érkező Fodor elé, aki öt méterről fejelt a kapuba úgy, hogy a labda a kapufára pattant a gólvonalon túlra, 3—1. A 72. percben Kulcsár óriási jobb alsó sarkos lövését hárí­totta vetődve a Ferencváros kapusa. Két perccel később Lisztes húzott kapura, az utána iramodó Szentit becsapta, de végül erősen kisodródott, s mi­előtt lőhetett volna, a kivetődő Baji felvette előle a labdát. A 76. percben Kasik éles szögből balról beadásszerű labdát kül­dött a kapura, de Szeiler szög­letre tolta a labdát. A 80. perc­ben Licsei ugrott ki, Mracskó nem tudott keresztezni, Baji is kivetődött elé, már rajta is túl­jutott a ferencvárosi védő, amikor végül erősen balra ki­sodródva az üres kapu helyett az oldalhálóba lőtt. A 83. percben Keller ug­ratta ki a jobb oldalon feltű­nő Wukovicsot, aki Lisztes­hez továbbított. A fiatal kö­zéppályás a balösszekötő he­lyéről, 12 méterről a bal alsó sarokba lőtt, 4—1. A 89. percben Mracskó vá­ratlanul távolról kapura lőtt, Szarvas a büntetőpont előtt belelépett a labdába, amely lábáról a bal alsó sarokba vágódott, Szeiler vissza sem érhetett, ugyanis Mracskó lövésére az ellenkező irány­ba vetődött, 4—2. Már mindenki az óráját néz­mindenki tudomásul vette, hogy a legutóbbi, az újpesti­ek elleni mérkőzést követő rendbontás miatt alaposan átvizsgáltak mindenkit. De hozzátették a rendezők ud­variasan azt is: jó szurkolást kívánunk — legyen az fe­rencvárosi vagy békéscsabai szurkoló. Rendőrből is akadt bőven, ám ők a háttérben maradtak — de csaknem ria­dókészültségben állva. (Itt tesszük hozzá, tudomásunk szerint nem is történt semmi­nemű rendbontás, a szurko­lótáborok is megelégedtek a hangpárbajjal.) A kezdetben úgy tűnt, a csapatok is elégedettek vol­tak az eredményjelzőre kiír­takkal. Igaz, nem sokáig tar­tott a puhatolódzó játék, ugyanis a kitűnő napot kifo­gó Albert—Lipcsei duó ha­mar „működésbe” lépett: alig negyedóra alatt módosí­tottak a villanyjelző tábla, így a mérkőzés állásán is. Ahogy ilyenkor lenni szo­kott: azonnal más felfogás­ban folytatta a küzdelmet a vesztésre álló Békéscsaba. Addig nem sokat törődtek azzal, hogy van kapu és ka­pus is a Ferencvárosban, a bekapott góltól kezdve azon­ban — ha olykor tessék-lás- sék alapon is, de meglódult a lila-fehér csapat. De most sem volt felfedezhető igazi tűz a Békéscsaba játékában. A középpályán nem nagyon ügyködtek a játékosok, elöl pedig — talán éppen emiatt — egyre inkább kedvesze­gettek lettek a csatárok. Nem úgy a Ferencváros, amelyik időnként — főleg a második játékrészben — magára húz­ta a vendégeket, hogy utána gyors ritmusváltással, kevés passzal Baji kapuja előtt te­remjenek. Okosan játszot­tak, s kihasználták a széleket is, gyakran a csabai védelem mögé kerülve ezzel. Lehet, más lett volna a képlet, ha Mracskó „első félidős” ka­pufája utat talál a hálóba, ám a lendületes Ferencvárost az sem ingatta meg, amikor a harmadik góljuk után gyor­san bekaptak egyet. Csak szépségtapasznak nevezhető Az NB I állása a 28. forduló után: Hazai és import italok, valamint édességek nagyker áron. Olasz vendéglátó-ipari berendezések forgalmazása. 1. Vác FC-Samsung 28 18 7 3 53—25 43 2. Békéscsabai Előre FC 28 19 3 6 68—27 41 3. Kispest-Honvéd FC 28 16 7 5 61—31 39 4.Ferencváros 28 15 5 8 47—30 35 5.ETOFC Győr 28 13 7 8 48—36 33 6. Újpesti TE 28 12 8 8 39—31 32 7.Csepel-Kordax 28 12 7 9 34—40 31 8. Debreceni VSC 28 10 9 9 35—32 29 9. Parmalat FC 28 7 9 12 32—43 23 ÍO.BVSC-Dreher 28 7 9 12 30—48 23 ll.PMSC-Fordan 28 6 10 12 20—37 22 12.EMDSZ-Soproni LC 28 8 6 14 31—49 22 13.Vasas-Uzer 28 7 7 14 32—40 21 14. Siófoki Bányász 28 6 9 13 30—44 21 15. Haladás VSE 28 4 9 15 24—44 17 16.MTK 28 4 8 16 27—54 16 A góllövőlista élcsoportja. 17 gólos: Illés (Kispest-Hon­véd FC); 16 gólos: Szarvas (Békéscsabai EFC); 13 gólos: Kulcsár S. (Békéscsabai EFC), Füle (Vác FC-Samsung), Wukovics (Ferencváros), Sándor T. (Debreceni VSC); 12 gólos: Horváth F. (Parmalat FC). a lilák találata, ugyanis ettől sem lettek „tüzesebbek” — nem látszott rajtuk az egy héttel ezelőtti akarás, el­szántság. A Ferencváros tu­lajdonképpen a második fél­időben több gólt is lőhetett volna, s nem is mindig a bé­késcsabai védelmen múlott, hogy nem találtak be újra. Végül is a közönség igazán jót szórakozhatott, hiszen hat gólt látott, csak a csabai szurkolók voltak szomorú­ak, hogy ezúttal nem az ő kedvenceik lőtték a többet. Az iramos, helyenként látvá­nyos mérkőzésen a Ferenc­város megérdemelten nyerte a rangadóvá előlépett Üllői úti találkozót. Az újabb fővárosi vereség­gel a hosszan tartó éllovasság is odalett, most a Vác szerzett kétpontos előnyt. Tavaly aFerencváros a Kispetnek „kotorta ki” az aranyérmet (éppen a Vác rovására) — lehet, most a Duna-parti együttesen segítettek a zöld­fehérek? Ugyanis, ha a Csank-legénység nem botlik a hátralévő fordulóban, ak­kor az utóbbi két bajnokság ezüstjeit nemesebb veretűre cserélheti. Kiénekelve a saj­tot ezzel a lila-fehérek szájá­ból. Legalábbis a matemati­kai esély nagyobb hányada most már a Vác mellett van. De azért maradt reménye — ha kevesebb is, mint a Vác- nak —, a lila-fehéreknek is. Jávor Péter Békéscsabai Előre FC— Ferencváros 0—0 NB I-es ifjúsági A csoportos lab­darúgó-mérkőzés, Békéscsaba, Bes­senyei u., 100 néző. V.: Megyebíró. Békéscsaba: Nagy Zs. — Lipták, La- urinyecz, Lonovics, Varga — Lita- uszki, Csepregi, Kovács, Némethy — Balázs (Petruzsán), Dani. Edző: Ma­rik László. A nagy hőség ellenére fris­sen mozogtak a játékosok, s a jó iramú mérkőzés egészében nagy párharcot vívtak a gyepen. Az első játékrészben a zöld-fehérek birtokolták többet a lab­dát, s a legnagyobb gólhelyzetet is Sit- ku ügyetlenkedte el az ötösön. Szünet után nagyobb iramra kapcsoltak a bé­késcsabaiak, akik többször átjátszot- ták az előrébb tolt ferenvárosi védőfa­lat, de igazi gólhelyzetet nem sikerült kialakítaniuk. Mivel a házigazdák ka­pujánál is csak „ijesztgettek” a csatá­rok, így igazságosnak mondható a döntetlen. Jó: Laurinyecz, Kovács, Dani, ill. Kislőrincz, Szirtesi, Hasel- bach, Holló. Békéscsabai Előre FC— Ferencváros 1—6 (0—4) NB I-es ifjúsági B korcsoportos labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, Kórház u. V.: Rózsa. Békéscsaba: Nagy R. — Futaki, Valentényi, Czi- pó. Halász — Kvasz (Hajdú), Kubik. Hídvégi (Vadas E.), Palvik — Vadas A., Balog Zs. Edző: Szokolay Sán­dor. G.: Palyik, ill. Brandthuber 3, Ha­mar, Fehér, Andai. Jó: Palyik, illetve az egész ferenvárosi csapat. (Gyurkó) Közéleti napilap. Főszerkesztő: dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: Andreas Günther és dr. Tóth Miklós ügyvezető igazgatók. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; főszerkesztő: (66) 446-242; sportrovat: 451-114; telefax: (66) 441-020. Kiadói telefonszámok: (66) 441-545; hirdetés: 441-311; telefax: 450-198; terjesztés: telefon/fax (66) 453-710. Az előfizetők részére terjeszti a Népújság Kft. az ügynökségein keresztül. Árusításban terjeszti a „DÉLHÍR” Rt. Békés megyei üzeme, Békéscsaba Szabadság tér 1—3. Telefon (66) 443-106 és egyéb terjesztő szervek. Előfizethető a kiadónál (5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4.), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással. Előfizetési díj egy hónapra 375 forint, fél évre 2250 forint. Készül: a Kner Nyomdában, Békéscsaba, Baross út 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068