Békés Megyei Hírlap, 1994. május (49. évfolyam, 102-126. szám)

1994-05-17 / 115. szám

© 1994. május 17., kedd SPORT iRÉKÉS MEGYEI HÍRLAP Megmaradt a csepeli átok Csepel-Kordax—Békéscsabai Előre FC 2—0 (0—0) NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Csepel, 1000 néző. V.: Bay (Bognár, Kurmai). Csepel: Hajdú 7 — Bereczki 6, Váczi D. 7, Ács 6, Szabó A. 5 — Tyukodi 5, Patkós 5, Puskás 5, Szekeres 6 — Balogh I. 6, Pena 4. Edző: Varga István. Békéscsaba: Baji 6 — Szenti 5, Usmajcv 4, Zahorán 5 — Mracskó 5, Fodor 5, Váczi Z. 4, Csató 5, Kasik 4 — Szarvas 6. Kulcsár S 4. Edző: Pásztor József. Csere: Kasik helyett Árgyelán (-) a 63., Váczi Z. h. Mironas (-) a 75., Szabó A. h. Tompos (-) a 85., Szekeres h. Süveges (-) a 90. percben. Gólszerző: Balogh I. a 48., Váczi D. (11-esből) a 65. percben. Sárga lap: Bereczki (Szarvas buktatásáért) a 66., Mironas (ellökte Tyukodit) a 91. percben. Szögletarány: 5:1 (3:0) a Csepel javára. Autóüléshuzat­szaküzlet, Békéscsaba, Luther u. 11. sz. A hazaiaknál a sérüléssel bajló­dó Puskás vállalta a játékot, a békéscsabaiak a megadott összeállításban kezdtek. A második percben egy elő- reívelés után Baji kapus mentett Patkós elől. A 7. percben a jobb oldalon veszélyesen előretörő Puskás elől Zahorán szögletre rúgta a labdát. Két perccel ké­sőbb Bereczki előreívelését Ba­ji a 1 1-es pontig kifutva hárítot­ta. A 22. percben tetszetős Vá­czi—Szarvas akció után az apró termetű csabai játékos balról begurított, s Bereczki kétségbe­esetten vágta ki a labdát az ol­dalvonalon túlra a gólra éhes Kulcsár S. elől. A 24. percben Kulcsár S. cselezgetett a 16-os előtt három védő között, vissza­gurított labdáját Mracskó 22 méterről fölé lőtte. A 26. perc­ben Ács indította Balogh I.-et, aki 20 méterről lőtt, a pettyes egy védőn megpattant és Baji könnyű zsákmánya lett. Egy perc múlva Zahorán lyukat rú­gott az ötösnél, de a mögötte helyezkedő Usmajev kivágta a labdát a csabai kapu előteréből. A 31. percben Kulcsár S.-t Be­reczki mellbe rúgta, a 25 méte­res szabadrúgásnál Szarvas lepöckölte a labdát Váczi Z. elé, aki csúnyán fölé lőtt. Öt perccel később Szenti hatalmas partdo­bása után Csató tovább csúsz­tatta a labdát, amely Kulcsár S. előtt suhant el az ötösnél. A 40. percben Puskás veszélyesen ke­resztbe lőtt a kapu előtt, Mracs­kó a partvonalon túlra rúgta a labdát az egykori csabai Szeke­res elől. A félidő utolsó percé­ben Váczi D. balról, az oldalvo­nal közeléből szabadrúgást vég­zett el. Hatalmas erejű bombá­ját Baji vetődve szögletre tenye- relte a bal kapufánál. A beívelt szöglet után Váczi D. ellökte Az NB I állása a 26. forduló után 1. Békéscsabai Előre FC 26 18 3 5 64—23 39 2. Vác F C-Samsung 26 16 7 3 49—24 39 3. Kispest-Honvéd FC 26 15 6 5 57—30 36 4. ETO FC Győr 26 13 6 7 47—32 32 5. Ferencváros 26 13 5 8 41—27 31 6. Csepel-Kordax 26 12 7 7 33—35 31 7.Újpesti TE 26 11 7 8 35—28 29 8. Debreceni VSC 26 10 7 9 32—29 27 9. Parmalat FC 26 6 9 11 28—41 21 10. Siófoki Bányász 26 6 8 12 29—42 20 ll.EMDSZ-Soproni LC 26 7 6 13 30—47 20 12.PMSC-Fordan 26 6 8 12 20—37 20 13.BVSC-Dreher 26 6 8 12 27—48 20 14.Vasas-Ilzer 26 7 5 14 31—39 19 15. Haladás VSE 26 4 8 14 23—42 16 16.MTK 26 4 8 14 26—48 16 Vélemények Következik Az NB I-es labdarúgó-bajnok­ság 27. fordulójában következik. Május 21.: Békéscsabai Eló're FC—MTK, 17, jv.: Varga S. (Tóth V., Juhos), Vác—Haladás, 17, ÚTÉ—Parmalat FC, 17, Pécs—BVSC, 17, Kispest- Vasas, 19, Siófok—Sopron, 19, Rába ETO—Debrecen, 19, Cse­pel—Ferencváros, 19. GUMIABRONCS DISZKONTÁRUHÁZ BákáeoMb«, SzmvmI út 84 T/F : 328-568. Bajit, a játékvezető a csabaiak javára ítélt szabadrúgást. Szünet után az első percben Mracskó Csató elé tálalt, aki ballal 20 méterről fölé lőtt. Usmajev lyukat rúgott a 16- os előtt a 48. percben, a labda Balogh I. elé került, akit Zaho­rán nem ért utói, a csatár ka­pura lőtt, Baji beletenyerelt a labdába, de az irányváltozta­tás nélkül jutott a kapu köze­pébe, 1—0. Az 51. percben Váczi D. 35 méteres szabadrúgása mellé szállt. Aztán Mracskó jobb ol­dali beadását Hajdú a bal kapu­fánál hárította. Áz 58. percben Patkós egyméterrel az alapvo­nal és a 16-os találkozásánál a jobb oldalon ellökte Szarvast. A megítélt szabadrúgást követően Váczi Z. begurítását Fodor mel­lé pörgette. A 65. percben a csereként beállt Árgyelán a 16-oson belül egy lépéssel visszahúzva elrúgta a labdát, a pettyes Ba­logh I. fejére pattant, a játék­vezető rossz szögben helyez­kedett és úgy ítélte meg a hely­zetet, hogy a békéscsabai játé­kos fejbe rúgta a hazai csatárt, 11-es. A büntetőt Váczi D. nagy erővel a kapu bal oldalá­ba lőtte, 2—0. Ezután Csató szabadrúgása kivágódott a sorfalról. Egy perc múlva ismét a békéscsabai kö­zéppályás próbálkozott, a 16-os bal oldali csücskénél célozta meg a bal felső sarkot, a labda egy méterrel a kapu fölött hagy­ta el a játékteret. A 70. perben Kulcsár S.-t buktatta Bereczki a 16-os oldalvonalánál. Váczi Z. szabadrúgása alig szállt fölé. Két perc múlva Árgyelánt Tyu­kodi fellökte a kaputól 30 mé­terre. Szarvas remek szabadrú­gását Hajdú a jobb felső sarok­Edzői nyilatkozatok Varga István, a Csepel edzője: — Úgy gondolom, hogy így lett izgalmas a bajnoki hajrá az aranyéremért. —Felkészültek a Békéscsabából? — Okulva az őszi békéscsabai 6—1-ből, most tudtuk, mit kell játszani. Elképzeléseinket sikerült is megvalósítani. Pásztor József, a Békéscsaba edzője: — Mind a két csapat kivárásra játszott. Az első gólnál centerhalfunk óriási hibát követett el. Ezután jól játszottunk, rengeteg lehetőségünk adódott. Csak Fodor egymaga három ordító helyzetben hibázott. , —Hogy látta all-est? — Remélem, Bay játékvezető majd visszanézi videóról a 11-es előtti szituációt... A MÉRKŐZÉS ELŐTT. Pásztor József: — Nem lesz könnyű mérkőzés, hiszen a Csepel bármely csapat méltó ellenfele. Varga István, a Csepel edzője: — Nagy dolog lenne, ha győzni tudnánk. Fabulya György, a Békéscsaba eltiltott játékosa: — Elégedett lennék a döntetlennel is. Sárosi Ferenc, az NB I-es liga elnöke: — Nagyon jó mérkőzést várok, hiszen két jó csapat találkozik egymással. Bocsák Péter, Svájcban élő menedzser: — Váczi Zoltánt és Kulcsár Sándort is figyelem, mert remek játékosoknak tartom őket. Havasi Mihály, az FTC technikai igazgatója: — Szerintem a Csepel megcsípi a Csabát. A SZÜNETBEN. Baji Tamás: — Szerencsére eddig védeni valóm sem volt. Popovics Sándor, az MTK edzője: — Csalódtam mindkét csapatban, ennek ellenére úgy érzem, a Csepel nyeri a találkozót. Fodor Tibor: — Ma egy kicsit fáradtabbak vagyunk, ez lehet az oka, hogy gyengébben játszunk. Gheorghe Pena: — Szeretném, ha az én gólommal nyernénk a Csaba ellen. Patkós Csaba:—Szerintem mi vagyunk a jobbak és a győzelem is a mienk lesz. Váczi Zoltán: — Én még ilyen durva, alattomos játékos ellen, mint a Szabó, nem játszottam. Kiss László, a Parmalat FC edzője: — Fogom magam, és megyek haza, mert kezdődik a DSF-en az 1860 München—Herta meccs. Az biztosan jobb lesz. A MÉRKŐZÉS UTÁN. Szarvas János: — Jobb, ha most nem mondok semmit. Váczi Dénes: — Eldöntöttem, hogy a bal sarokba rúgom all -est, s ez bejött. Baji Tamás: — Szerintem nem volt 11-es, maximum magas lábért közvetett szabadrúgást kellett volna adnia a játékvezetőnek. Mracskó Mihály: — Az első félidőben kellett volna rúgunk egy gólt, s akkor minden másképpen alakul. Váczi Zoltán: — Nyugodtan írja meg, hogy a játékvezetők elcsalták a meccset. Edzők a mérkőzés közben 18. perc, Pásztor József: — Úgy tűnik, mindkét csapat fél a másiktól. A Csepel túlságosan bezárkózik, ezért nem tudunk előrelendülni mi sem. Nem ezt szerettük volna játszani, de most kénytelenek vagyunk várni a megfelelő alkalmat. Igazán előreível- getni nekünk nem lehet, mert túlságosan kicsik az elöl lévő embereink. Varga István:—Csak ezt tudj uk játszani, mert három emberünk is csak félegészséges a kezdő csapatban. De végül is azt csinálják játékosaim, amit megbeszéltünk. 32. perc, Pásztor József: — Nagyon fegyelmezett a Csepel, nekünk pedig nincs egyelőre ellenszerünk. Kulcsár, Váczi és Szarvas pedig nem tudják megtartani a labdát. 41. perc, Varga István: —Továbbra sem szabad kitámadnunk. Ezt kell játszani, akkor pont lehet belőle. Kétszer kitámadtunk, meg is kontrázott bennünket azonnal a Békéscsaba. Vigyázni kell! 50. perc, Pásztor József az első bekapott gól után: — Kérdés, tudunk-e újítani, ugyanis a csepeli védelem nagyon szilárd. Nagyon gyenge továbbra is Váczi, Szarvas és Kulcsár. Ézért később Árgye­lánt be is hozom. 60. perc, Varga István: — Ha futni kell, nem tudjuk felvenni a harcot a Békéscsabával, mert akkor vesztünk. Ugyanis, mint mond­tam, Ács és még sokan félig sérültek. Ezt kellene tartanunk. 68. perc, Pásztor József a 11-es után:— Váczit le akarom hozni, mert végképp elveszti a fejét. Nehogy újabb sárgát kapjon, mert öt már van neki. Egyébként úgy tűnik, ez a mérkőzés most már elment. 83. perc, Varga István, arra a kérdésre, hogy nyer-e a Csepel: — Nincs még vége... nál tenyerelte szögletre. A beí­velt sarokrúgás után Fodor 12 méteres lövése centiméterekkel suhant el a jobb kapufa mellett. A 77. percben a csereként beállt Mironas bemutatkozásként 26 méterről lőtt fölé. Majd egy percre rá Mracskó beadását fe­jelte a léc mellé a román idegen- légiós. A 81. percben Pena a 16- osról lőtt, a kiinduló Baji bra­vúrral mentett az ötösön. Két perc múlva egy csabai beadás után az egyik csepeli védő lábá­ról veszélyesen pattant a jobb alsó sarok felé a labda, Hajdú visszanyúlva, a gólvonal előtt megfogta a pettyest. A 84. perc­ben Tyukodi jobb oldali beadá­sa után Pena közeli fejesét védte Baji. Egy perccel később Szabó A. buktatta Szarvast 22 méterre a kaputól. A sértett szabadrúgá­sa a jobb kapufa mellett suhant el. A 89. percben Zahorán 25 méterről célozta meg a kaput, a labda kipattant Hajdúról, az ér­kező Fodor éles szögből közel­ről mellé lőtt. Senki sem gondolt semmi rosszra a békéscsabaiak tábo­rában a mérkőzés kezdete előtt, jókedvűen melegítettek a vendégek, úgy tűnt, nincs bennük igazán drukk. Ezt a kezdés utáni percek is alátá­masztották, hiszen izgalom­mentesen, de fogalmazhatunk úgy is: unalmasan teltek a per­cek. Mintha csak kényesen ü- gyelt volna a húsz mezőnyjá­tékos, hogy meg ne közelítsék a kapukat. A két portásnak semmi dolga nem akadt, akár el is vonulhattak volna kár­tyázni. A békéscsabai hátsó alakzat egymásnak gurigá- zott, a Csepel tíz emberrel megszállta a kapuja előterét, s jószerivel ebből állt a félidő. A lassított felvételnek tűnő mér­kőzésen ráadásul sokat hibáz­tak a játékosok. A fordulás után váratlanul vezetést szerzett a hazai gár­da. A békéscsabai védelem, de főleg Usmajev óriásit hi­bázott, az orosz légiós akko­^UNWE'ÁZÁL JÁRMŰALKATRÉSZ BOLT GYULÁN VÁROSHÁZ ü 2 KERÉKPÁROK ÉS ALKATRÉSZEIK GÉPKOCSITÖMLOK ÉS ABRONCSOK 1. 2. Név: Cím: Békéscsabai Előre FC—MTK Füzesgyarmat—Szeghalom SC A múlt héten a főmérkőzést, a Szarvasi Va­sas-Nyíregyházi FC találkozót (1—1) tizen- ketten találták el, közülük a következő három olvasónknak kedvezett a szerencse: dr. Fuc­ker Lajosné, Békés, Rákóczi u. 26/1., Hajdú Sándor, Köröstarcsa, Kossuth u. 3., Szabó Ferenc, Dévaványa, Kinizsi u. 3. Vala­mennyien egy-egy 1000 forintos Univerzál utalványt nyertek. A szerencsés nyertesek az utalványokat postán kapják meg. A héten hazai labdarúgó-mérkőzés szere­pel fő- és pótmérkőzésként. Ezúttal is 1000 forintos vásárlási csekket nyerhetnek a helye­sen tippelők közül a legszerencsésebbek. Az e heti tippeknek május 20-áig, péntekig kell beérkezniük. Mindenki több tippel is részt vehet, amelyet postán vagy személye­sen is eljuttathat címünkre: Békés Megyei Hírlap, 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. A játékban csak azok vehetnek részt, akik a lapunkból kivágott szelvénnyel tippelnek. Ahány kivágott szelvényt küld be, annyi tip­pel vehet részt játékunkban. A borítékra vagy a levelezőlapra kérjük ráírni: „Góltotó!” ra lyukat rúgott Baji kapujá­nak előterében még a 16- oson kívül, mint egy jól méretezett télikabát. Ezt használta ki Balogh I., aki futtából úgy talált be Baji kapujába, hogy a békéscsa­baiak portása ha egy kicsit több szerencsével rendelke­zik, akár ki is tenyerelhette volna a labdát. Érdekes mó­don ez sem hozta lázba a csa­patokat, a Békéscsaba nem váltott ritmust — a Csepel­nek pedig vélhetően nem is volt rá szüksége. Tovább folyt a tili-toli, mígnem egy óriási játékvezetői tévedés folytán növelte előnyét a Cse­pel. Bay bíró meglehetősen rossz szögből látott rá az ese­ményekre, erősen^ takarva volt Balogh I. és Árgyelán, mégis határozottan a bünte­tőre tetette le a labdát. A véd- hetetlenül, nagy erővel megküldött lövés végképp megpecsételte a békéscsaba­iak sorsát. Igaz, ezután meg­próbáltak fölébredni Csip- kerózsika-álmukbói, bát­rabban vették tűz alá, még a 16-oson kívülről is Hajdú ka­puját, ám továbbra is hibák­kal tarkítottan játszottak, így ritkán szállt valóságban a kapu felé a labda. Még Szarvas egy-egy nagy sza­badrúgása inkább veszélyt jelentett, ám ekkor Hajdú ki­tűnő megmozdulásokkal vé­tette észre magát. Egy biztos, ezen a napon nem bajnokesélyeshez méltó­an játszott a Békéscsaba. A Csepel nagyon jó taktikát vá­lasztott, az altatás, illetve a 16- oson vont védővonal szigorú­sága bevált. Persze látszott rajtuk, hogy ők sem nagyon hisznek a győzelemben, ám egy szerencsés találat és egy óriási bírói tévedés előnyhöz, mi több, két ponthoz juttatta őket. A lila-fehérek — miként két hete Újpesten — most sem tudtak igazán ritmust váltani, s hogy a meleg tette-e, nem tudni, de a tőlük megszokott lendületes támadójátékkal ugyancsak adósok maradtak. Márpedig a bajnokság fini­sében ilyen játékkal nehéz lesz befutónak lenni... Amúgy pe­dig maradt a csepeli átok, ugyanis tavaly az utolsó for­dulóban ütötte el a nemzetkö­zi kupaszereplés lehetőségétől a Csepel a viharsarkiakat. A Totó 19. fogadási hetének nyere­ményei a következők: 13 plusz egy találatos szelvény 25 darab, nyere­ményük egyenként 174 ezer 693 fo­rint; 13 találatos szelvény 36 darab, nyereményük egyenként 71 ezer 734 forint; 12 találatos szelvény 1090 da­rab, nyereményük egyenként 2676 forint; 11 találatos szelvény 9190 da­rab, nyereményük egyenként 317 fo­rint; 10 találatos szelvény 43 ezer 470 darab, nyereményük egyenként 101 forint. A Góltotón első nyerőosztályba sorolt szelvény nem volt. A követke­ző hétre átvitt nyeremény összege nettó 1 millió 543 ezer 671 forint; a második nyerőosztályba sorolt szel­vény 1 darab, nyereménye nettó 107 ezer 729 forint; a harmadik nyerő- osztályba sorolt szelvény 93 darab, nyereményük összege nettó 568 fo­rint. Közéleti napilap. Főszerkesztő: dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: Andreas Günther és dr. Tóth Miklós ügyvezető igazgatók. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; főszerkesztő: (66) 446-242; sportrovat: 451-114; telefax: (66) 441-020. Kiadói telefonszámok: (66) 441-545; hirdetés: 441-311; telefax: 450-198; terjesztés: telefon/fax (66) 453-710. Az előfizetők részére terjeszti a Népújság Kft. az ügynökségein keresztül. Árusításban terjeszti a „DÉLHÍR” Rt. Békés megyei üzeme, Békéscsaba Szabadság tér 1—3. Telefon (66) 443-106 és egyéb terjesztő szervek. Előfizethető a kiadónál (5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4.), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással. Előfizetési díj egy hónapra 375 forint, fél évre 2250 forint. Készül: a Kner Nyomdában, Békéscsaba, Baross út 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068