Békés Megyei Hírlap, 1994. április (49. évfolyam, 77-101. szám)

1994-04-25 / 96. szám

© 1994. április 25., hétfő SPÖ&T Az iskolában is jó az ötös Békéscsabai Előre FC—EMDSZ Soproni LC 5—2 (2—1) NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 11 ezer néző. V.: Vavika (Kovács, Balajti). Békéscsaba: Baji 5 — Szenti 5, Usmajev 5, Dávid 5 — Mracskó 5, Ciocan 6, Csató 7, Vancea 5, Zahorán 5 — Fodor 6, Szarvas 6. Edző: Pásztor József. Sopron: Babos 4 — Varsányi 5, Nagy 4, Katona 4, Varga 4 — Kovács L. 4, Deák 6, Chiratcu 5, Szántó 4, Majoros 6 — Ördög 5. Edző: Győrfi László. Csere: Varga helyett Kovács T. (4) a 35., Katona h. Arpási (4) a 46., Ciocan h. Kasik (5) az 52., Vancea h. Árgyelán (-) a 82. percben. Gólszerző: Ciocan a 20., Csató a 29., Majoros a 30., Csató a 71., Szarvas a 80., Chiratcu a 86., Argyelán a 90. percben. Sárga lap: Szenti (egy bírói ítélet után mérgében a földhöz vágta a labdát) a 32. percben. Szögletarány: 10:2 (9:0) a Békéscsaba javára. Autóüléshuzat­szaküzlet, Békéscsaba, Luther u. 11. sz. A mérkőzés előtt a hazaiak gól­gyárosa, Kulcsár Sándor kifu­tott a pályára, végzett néhány próbarúgást, majd jelezte, hogy nem tudja vállalni a játé­kot. Az ok prózai: az utolsó edzésen megsérült. „Már az is nagy érvágás, hogy Váczi eltil­tás miatt nem léphet pályára, erre most Kulcsár is kiesett” — mondta aggódva a mérkőzés előtt Pásztor József. Ugyanakkor egy másik nagyváradi futballista, Cio­can viszont izgalommal készült, s első alkalommal be is mutatkozott a Békéscsabában. O szerdán még az FC Bihor- ban játszott, egy román bajno­ki mérkőzésen. A békéscsabaiak egykori vé­dője, Ottlakán Mihály az OMl- Sport tulajdonosa végezte el a kezdőrúgást. A nyolcadik percben Mracskó már harmadszor vi­harzott el a jobb szélen, átlövé- sét Szarvas az 5-ös sarkáról alig fejelte mellé. Három perc­cel később Szarvas jobb oldali átemelését Csató a kapu torká­ban mellé lőtte. Az első veszé­lyes soproni támadás a 15. percben gördült, amikor Ma­joros — Mracskó kíséretében Vélemények A MÉRKŐZÉS ELŐTT. Pásztor József: — Csak a győzelem az elfogadható eredmény. Győrfi László: — Nem zárom ki az egy pont megszerzésének lehetőségét. Dr. Orosz István, a Békéscsaba elnöke: — Tudjuk, hogy mindenki az éllovas ellen szeretne bizonyítani, de felkészültünk rá. Jankulár István, a Békéscsaba elnökségi tagja:—A két pont szükséges, s mindegy, hogy hogyan szerezzük meg. Juhász Gyula, a Békéscsaba intézője: — A dobogó már biztos, csak rajtunk múlik, hogy melyik fokára állunk fel. Zahorán György, a Békéscsaba technikai vezetője: — Meg­mozdult a város, remélem, a fiúkra ez jótékonyan hat. Laczó István, a Sopron elnöke: — Tisztességes helytállást és remek mérkőzést várok. Németh Miklós, a Sopron technikai vezetője: — Ha fegyel­mezetten és lelkesen játszunk, meglepetést is okozhatunk. Tóth István, a Sopron elnökségi tagja: — Több olyan mérkőzésünk volt már, amelytől jobban tartottam. Ottlakán Mihály, a Békéscsaba egykori játékosa: — Megfo­gyatkozva is nyer az Előre. Annus Vince, a Békéscsaba egykori elnöke: — A napóleoni úton menetelünk tovább. Bízom benne, hogy nem ez lesz Moszk­va. Roxin György, egykori NB I-es játékvezető: — Most indulok a Szeged—Eger mérkőzésre, ahol ellenőr leszek, de bízom abban, hogy nélkülem is nyer a Békéscsaba. Moravszki János rendőr százados: — A Sopron sem ússza meg kapott gólok nélkül. Mezőségi Irén, a Békéscsabai NKC kézilabda-játékosa: — Bár nekünk lenne ilyen csapatunk, mint a labdarúgóknak. Rácz János egykori főrendező: — Legalább három gólkülönbség lesz a két csapat között, természetesen a Békéscsa­ba javára. Vidovenyecz Éva, a Rózsa Ferenc Gimnázium II. C osztá­lyos tanulója: — 5—2-re nyer a Békéscsaba. A SZÜNETBEN. Győrfi László: — Ugyanezt a lendületes játékot várom, de ilyen gyermeteg hibákat nem követhetünk el. Laczó István: — Össze kell szednünk magunknak, és levet­kőzni a kishitűséget. Tóth István: — Most jobban érzem magam, mint Szombathe- lyen. Tóth László, a soproni TÓTI cég társelnöke, a Sopron szponzora: — Ilyen játékkal jók lehetünk az egyik pontra. Lengyel János, a Békéscsaba elnökségi tagja: — Ha egy kicsit jobban összpontosítunk a kapu előtt, gólokkal nyerhetünk. Váczi Zoltán, a Békéscsaba eltiltott labdarúgója: — Úgy látom, hátul Dávid és Usmajev kissé idegesek. Ezzel együtt könnyen nyerünk. Lantos Gábor, a Pesti Hírlap sportújságírója: — A második félidőben gólokat lő a Békéscsaba. A MÉRKŐZÉS UTÁN. Zahorán György: — Egy héttel megint kevesebb van hátra. Kulcsár Sándor, a békéscsabaiak sérült játékosa: —Gratu­lálok a fiúknak, szuperek voltak. Silviu Iorgulescu, a Békéscsaba pályaedzője: — Végre jó támadójátékkal rukkoltunk ki, de a védekezésünk rontotta az összképet. Babos Gábor, a Sopron kapusa: — Ha hátul jobban összpon­tosítunk, sikerült volna a pontszerzés. Tóth István: — A csapat becsületesen küzdött jöhet a Vasas! GUMIABRONCS DISZKONT AKIIHÁZ B6K*«CMb«, Stwvwl út 84.T/F : 326-588, — megiramodott a bal olda­lon, az alapvonal közeléből jól lőtt be, de Ördög kecsegtető helyzetben a kapu torkában le­maradt a labdáról. A 20. percben az ötödik békéscsabai szögletet hajtot­ta végre Szarvas jobbról be­lőtte a labdát, a békéscsabai­ak új szerzeménye, Ciocan robbant be a 11-es pont tájé­kán és védhetetlenül fejelt a bal felső sarokba, 1—0. A 26. percben egy lehulló labdába fejelt jól a kaputól hat méterre álló Vancea, de Babos kapus is jó helyen állt, és a léc alá tartó fejest lehúzta. Zahorán kitűnően ugratta ki a középen kirobbanó Csa­tot, aki a vele tartó Szarvassal kényszerítőzött a 16-oson belül, végül Csató nyolc méterről a kapu köze­pébe pofozta a labdát, 2—0. A középkezdés után meg­lódult a Sopron, Varsányi jobbról átívelt a túloldalra, ahol Majoros teljesen egyedül állt, még arra is ma­radt ideje, hogy egyet igazít­son a labdán, majd 12 méter­ről nagy erővel, a bal össze­kötő helyéről a bal felső sa­rokba rúgta a labdát, 2—1. A 35. percben Vancea az 5- ösről nagy helyzetben az égbe lőtt. Öt perccel később Vancea legurítását Ciocan emelte fölé. Egy perc múlva a kilencedik szögletet hajtotta végre a Bé­késcsaba, a jobbról érkező lab­dát Ciocan jól fejelte a kapu felé, Babos már verve volt, Varsányi azonban a gólvonal­ról kivágta a labdát. Az első játékrész lefújása előtt Chirat­cu 25 méteres szabadrúgással zúgott el a bal kapufa mellett. Szünet után Szarvas 26 méteres szabadrúgá­sa a bal sarok fölött zúgott el. Az 53. percben ismét az apró ter­metű csatár előtt adódott lehető­ség, amikor váratlanul megcé­lozta a kaput, Babos ijedtében a földre huppant, tőle akár be is mehetett volna a labda a kapu­ba, de végül Kovács T. belelé­pett a labda útjába. Az 56. perc­Következik A labdarúgó NB I 24. fordulójá­ban következik. Április 30.: Új­pesti TE—Békéscsabai Előre FC, 17 óra, Sopron—Vasas, 17, Debrecen—Siófok, 17, Parmalat FC—Vác, 19, Ferencváros— Pécs, 19, Csepel—Rába ETO, 19, Haladás—MTK, 19.30. Má­jus 1.: BVSC—Kispest, 17. ben Dávid rosszul gurított haza, Ördög rácsapott a labdára, de végül Bajiba lőtt. Egy perccel később Fodor bikázott mellé futtából. Vancea indította a jobb ol­dalon Mracskót, aki a 16-os sarkáról beemelt. Fodor tíz méterről kapura fejelt, Babos hatalmasat nyújtózkodva a kapufára tolta a pettyest, amely onnan Csató elé pat­tant, és a békéscsabai közép­pályás négy lépésről a bal felső sarokba bólintott, 3—1. A 78. percben Kovács L. lövését a kivetődő Baji csak másodszorra kaparintotta meg. Egy perccel később Fo­dor labdájából Csató szerezhe­tett volna gólt, már lendült a lába, amikor a kivetődő kapus rávetődött a labdára. A 80. percben Fodor két védő lába között áttolta a lab­dát az üresben felfutó Szarvasnak, aki lendületből kicselezte a kifutó és elé vető­dőkapust, majd hét méterről, kissé balra kisodródva, a kapu közepébe gurított, 4—1. A 84. percben Deák 17 mé­teres nagy erejű szabadrúgása a felső lécről pattant vissza. Két perccel később Ördög ugratta ki Chiratcut, aki Za­horán kíséretében 11 méter­ről, a kimozduló Baji alatt laposan a kapu közepébe gu­rított, 4—2. Ördög óriási helyzetben a kapu mellé bombázott. Már mindenki az óráját nézte, nem úgy Csató és Ár- gyelán: az előbbi jól emelt a kiugró Árgyelán elé, aki rö­Edzői nyilatkozatok Pásztor József, a Békéscsaba edzője: — Remélem, csak a hirtelen jött nagy melegtől volt néhány labdarúgónk ilyen gyen­ge formában. Egyébként egy jól játszó Sopront győztünk le, igaz nem könnyen. — A középpálya átjátszható volt, miként a védelem sem állt hivatása magaslatán. Mi volt ennek az oka? — Hátul olyan emberek játszottak, akik nem tudják a támadá­sokat hatékonyan segíteni, ezért nem alakult ki mezőnyfölény. Az ellenfél többet birtokolta a labdát, mi viszont gólratörőbben futballoztunk. —Sokáig szoros volt a találkozó... — A második félidő első negyedórájában elég „meleg” volt a mérkőzés, de aztán jó ütemben rúgtuk a gólokat. —Kikkel voltál elégedett és Ciocanról mi a véleményed? — Ciocan jól játszott, rengeteg labdát szerzett, fejelt egy gólt annak ellenére, hogy sérülten vállalta a mérkőzést. A többiek közül Csató és Fodor, aki többet nyújtott. Győrfi László, a Sopron edzője: — 2—1 -ig egálban voltunk. Hibáztunk, s ezt használta ki a hazai együttes. Végül is ennek tudható be vereségünk. A Békéscsaba megérdemelten győzött, de a gólkülönbséget túlzottnak tartom. —Az elsőjátékrészben rúgott gól milyen reményt keltett? — Szorosabbá vált a mérkőzés, ez volt a legnagyobb jelentő­sége találatunknak. De bizonyítottunk a második félidő elején is, hiszen húsz percig kapujukhoz szegeztük a Békéscsabát. Ám gyermeteg hibákból újabb gólokat kaptunk, s ez megpecsételte sorsunkat. Annak ellenére, hogy volt még lehetőségünk az egyenlítésre is, de Ördög százszázalékos helyzetben hibázott. vid vágta után elegánsan áte­melt a kimozduló kapus fö­lött és 11 méterről megsze­rezte a békéscsabaiak ötödik gólját, 5—2. Óriási rössel kezdett a Bé­késcsaba, mint aki az első percekben dűlőre akarja vinni a dolgot. Futott előre, de lehet, hogy jobb kifejezés: folyamatosan rohant Babos kapuja felé. A vendégek ért­hetően az első tíz percben át sem tudták lépni a felezővo­nalat. Tízen megszállták ka­pujuk előterét, s így a Békés­csaba is hosszú ideig ártal­matlannak bizonyult. Ezu­tán a Sopron megérezve, hogy enged a szorításból a viharsarki együttes, egyszer­egyszer meglódult, s bizony a gyors kontrák igencsak za­varba hozták Mracskóékat. Abból, hogy mindkét csapat minden idegszálával a gól­szerzésre törekedett, égé­Plusz 50 forint... Együttérzek a szurkolókkal... Akik káromolták tán még a min­denhatót is a pénztáraknál. Valaha, még az NB I B-ben — történetesen egy ugyancsak szombat délutáni, Pénzügyőr SE elleni találkozón — a kerítésen másztam be a Nemzeti Sport tudósítójaként, mert a főjegyszedő azt mondta: ,JVem mehet be, már van bent egy újságíró!” Megfogadtam az ellentmondást alig tűrő, még csendőridőkből gyökeredztetett intelmet, nyakamba akasztottam hát jegyzetekkel teli táskámat, s nem bementem, hanem — bemásztam. Nem szeretném úgymond adaptálni a helyzetet, de legalább ilyesféle diszkrimináció lehetett sok szur­koló számára, hogy amikor egy piros és egy barna bankót előkészítve a pénztárfülkéhez járultak, mert még plusz ötvenet kértek tőlük. Mert valaki — eleddig nem derült ki, de akivel beszéltünk a vezetők közül, mindenki ellenezte — úgy vélte: bajban a kassza, a nép úgyis jön, a 150-hez tegyünk még ötvenet az állóhelyi jegyeknél. Ki az a balga, aki nem akarta látni, mit tud a csodákat egymásra halmozó Pásztor-legénység? így aztán nyelt egyet, fizetett és gondolt valamit... Mi azt gondoljuk: ez a gyors intézkedés kisszerű (kivált a kitartó kispénzűeknek), sportszerűtlen! szén jó kis mérkőzés kereke­dett. Ám az is hozzátartozik, hogy egyik csapat sem szer­vezte a játékot, hanem a saját kapujuk előteréből indítot­ták az elől lévőket, azaz a középpályát hamar átját- szották. Á Békéscsaba gyors két gólja után hasonló akció­ból született a vendégek talá­lata. A fordulás után némi meg­lepetésre visszafogott az iramból a hazai csapat, és egy időre be is szorult kapuja előterébe. Csak a soproniak ügyetlensége miatt nem vál­tozott az eredmény. A beszo­rult Békéscsaba egy ideig ki­várt, aztán pillanatok alatt ritmust váltott, és a régen nem látott kontrák egyikével ismét bevette Babos kapuját. A Sopronnak csak „szépség­tapasz” jutott, igaz, szép gól­ját a békéscsabai védelem so- kadszori megingásának kö­szönheti. Végül az i-re a pon­tot az az Árgyelán János tette fel—éppen a sípszót megelő­zően —, aki a tavaszi szezon­ban eddig nem léphetett pá­lyára. Nem véletlen, hogy a legnagyobb tapsot ő kapta. A hazai drukkerek ezután át­vonultak a békéscsabai szék­ház elé, és csaknem egy órán át éltették kedvenceiket: „Bajnokcsapat, bajnokcsa­pat!” — skandálták a játéko­soknak. Érthető, hiszen az elmúlt három fordulóban — köztük a győri idegenben játszott ta­lálkozóval együtt — tizenöt­ször terhelték meg az ellenfe­lek hálóját. Az orosházi Olimpic sport- ruházati bolt tulajdonosa, No- vota Tibor a mérkőzés legjobb­jának felajánlott egy pár Bri­tish Nike sportcipőt. Az NB I-es tudósítást ké­szítette: Fábián István, Gyurkó Mihály, Jávor Péter. Fotó: Kovács Er­zsébet így született a békéscsabaiak első gólja: egy szöglet után Ciocan fejelt a kapuba. A felvételen (balról): Fodor, Csató, Babos kapus a földön, Nagy hasonlóképpen a földön, Katona jobbra pedig Szarvas Ügyességi gépek forgalmazása, bérbeadása, szervizelése (átalánydíjas is). Pajazzo 4000, Pajazzo 7000, bónuszos Aladdin, Excellent Pusher (pénztologatós). Video játékgépek. Telefon: 06 (66) 442-116, 06 (60) 384-254,06 (60) 388-390. BÉKÉS MFfiYFJ HÍRLAP Közéleti napilap. Főszerkesztő: dr. Arpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: Martin Feldenkirchen és dr. Tóth Miklós ügyvezető igazgatók. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; főszerkesztő: (66) 446-242; sportrovat: 451-114; telefax: (66) 441-020. Kiadói telefonszámok: (66) 441-545; hirdetés: 441-311; telefax: 450-198; terjesztés: telefon/fax (66) 453-710, telex: 83-312. Az előfizetők részére terjeszti a Népújság Kft. az ügynökségein keresztül. Árusításban terjeszti a „DÉLHÍR" Rt. Békés megyei üzeme, Békéscsaba Szabadság tér 1—3. Telefon (66) 443-106 és egyéb terjesztő szervek. Előfizethető a kiadónál (5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4.), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással. Előfizetési díj egy hónapra 375 forint, egy évre 4140 forint. Készül: a Kner Nyomdában, Békéscsaba, Baross út 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068