Békés Megyei Hírlap, 1994. április (49. évfolyam, 77-101. szám)

1994-04-18 / 90. szám

1994. április 18., hétfő & s?o^T ^EKÉS MEGYEI HÍRLAP A Rába-partiak sem úszták meg öt alatt ETO FC Győr—Békéscsabai Előre FC 2—5 (2—2) NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Győr, 9 ezer néző. V.: Vágner (Bede, Fekete M.). ETO FŐ Győr: Végh 5 — Pintér 3 —Csikós 4, Kadics 4 — Csertői 4, Faragó 0, Ivanics 5, Hajszán 5, Mikóczi 5 — Popescu 6, Klausz 6. Edző: Verebes József. Békéscsaba: Baji 6 — Usmajev 4 — Csató 4, Szenti 5 — Mracskó 6, Váczi 8—2=6, F’odor 7, Szarvas 8, Vancea 7, Zahorán 6 — Kulcsár S. 6. Edző: Pásztor József. Csere: Faragó helyett Kuttor (5) a 29., Csertői h. Ignácz (4) a 46., Kulcsár S. h. Dávid (-) a 83., Fodor h. Kasik (-) a 87. percben. Gólszerző: Klausz a 8., Váczi a 11., Popescua 13., Szarvasa25., Vancea az 54., Váczi a 61., Szarvas a 68. percben. Sárga lap: Mikóczi (szándékos kezezés miatt) a 19., Váczi (Mikóczi buktatá­sáért) a 24., Csertői (letaposta Kulcsár S.-t) a 42. percben. Kiállítva: Váczi a 69. percben. Szögletarány: 5:3 (3:2) a Győr javára. A héten edzéseket hagyott ki kisebb sérülés miatt Szarvas és Fodor, de mindketten vállal­ták a játékot. Már az első percben riogatta Baji,kapuját a hazai csapat, amikor Mikóczi balról végzett el egy szögletrúgást, a labda mindeki fölött átszállt, a túlol­dalon Klausz fejelhetett, ám a jól irányzott fejest Baji bravú­rosan a léc fölé ütötte. A 8. percben Mikóczi ját­szott középre, Klausz elsza­kadt őrzőjétől, Csatótól, az­tán estében 10 méterről a ki­induló Baji mellett úgy pisz­kált bele a labdába, hogy az a jobb oldali léc belső lapjáról perdült a hálóba, 1—0. Két perccel később nagy le­hetőséget hagyott ki Mracskó, aki senkitől sen zavartatva a léc fölé bombázott. Nem úgy a következő percben, amikor egy újabb villámgyors békéscsabai el­lentámadás után Vancea ügyesen ugratta ki Váczit, aki néhány lépés után 14 mé­terről a jobb alsó sarokba küldte a labdát, 1—1. Még fel sem ocsúdtak a gólörömből a lila-fehérek, amikor Mikóczi a 16-os ma­gasságából balról végzett el Autóüléshuzat­szaküzlet, Békéscsaba, Luther u. 11. sz. Vélemények Következik A labdarúgó NB I 23. fordulójá­ban következik. Április 23.: Bé­késcsabai Előre FC—EMDSZ Soproni LC, 17.0(1 óra, Pécs— Csepel, 17, Vác—Ferencváros, 17, Vasas—Haladás, 18, Sió­fok—Parmalat FC, 18, Rába ETO—ÚTÉ, 18, MTK—BVSC, 18, Kispest—Debrecen, 18. szabadrúgást, Klausz fejjel továbbtolta középre, ame­lyet végül a védők közé beug­ró Popescu előrevetődve 6 méterről fejelte a kapuba, 2—1. A 25. percben egy újabb veszélyes ellentámadás vé­gén Váczi jó ütemben adta a labdát a középen kiugró Szarvas elé, aki 12 méterről a kiinduló Végh mellett a ka­puba helyezett, 2—2. A 26. percben Csertői léc alá tartó bombáját Baji hárítot­ta. Aztán egy szabadrúgásból legurított labdát Popescu 22 méterről nagy erővel rúgta meg, a labda a felső lécről vá­gódott vissza a mezőnybe. Szünet után az 50. percben Klausz nagy helyzetben kapta meg a labdát, de ahelyett, hogy lőtt volna, Popescut akarta megjátszani, de a lehetőség odalett. Az 54. percben Szarvas vi­harzott el a jobb oldalon, GUMIABRONCS DISZKONTÁRUHÁZ MkétcMb«. Sztrvmt ót 84 T/F : 326-588. majd jól lőtte be a labdát, Vancea pedig előrevetődve 6 méterről fejelt a győri kapu­ba,!—3. Két perccel a gól után Iva­nics próbálkozását Baji jó üte­bal oldalon lopakodott fel, az alapvonal közeléből jól adott be, amiután meglátta, hogy Szarvas követi a támadást. Szarvas először rálépett a labdára, de annyira nem za­varta senki, hogy maradt még ideje korrigálni, s aztán 6 méterről a léc alá vágta a labdát, 2—5. A 69. percben Váczi az őt szerelő Ivanics után rúgott, és Vágner—nagyon helyesen— azonnal felmutatta neki a piros lapot. A mérkőzés zárszava: a bal oldalon felbukkanó A MÉRKŐZÉS ELŐTT. Bolla Péter, a Győr klubigazgatója: —Bízom benne, hogy a két kitűnő vidéki csapat találkozóján folytatjuk sikersorozatunkat. Verebes József: — A Békéscsaba egységes, sajátos stílusú gárda, tavaly legyőztük őket, sőt a Magyar Kupában is mi voltunk jobbak. Bízom abban, így lesz most is. Egyházy Gábor, a Győr-Moson-Sopron Megyei LSZ főtit­kára: — Jó lenne, ha az ETO megismételné a Kispest elleni formát. Pintér Attila: — Ha pontosabban játszunk, mint korábban, sikerre vihetjük a 90 percet. Pásztor József:—Tipikus háromesélyes mérkőzés. Kerekes Attila, a békéscsabaiak egykori válogatott védője: — Ausztriából is izgatottan figyelem egykori csapatomat, és nagyon szurkolok nekik, hogy bajnokok legyenek. Szenti Zoltán: — Bízom abban, hogy látványos, közönség­szórakoztató mérkőzésen győzünk. Csató Sándor: — Az elején kell észnél lenni... Árgyelán János, a békéscsabaiak sérült játékosa: — Három góllal nyerünk... Bognár István, a Békéscsaba elnökhelyettese: — Ha a győri rohamokat kibekkeljük, utána állóképességből legyőzhetjük őket. Annus Vince, a klub egykori elnöke: — Nem ez lesz a legnehezebb mérkőzés. A SZÜNETBEN. Ignácz János: — Két nagyon jó csapat összecsapásának vagyunk szemtanúi; továbbra is kitartok amel­lett, hogy győztesen hagyjuk el a pályát. A MÉRKŐZÉS UTÁN. Dr. Jakabházy László, az OTSH elnökhelyettese: — Békéscsabai napokat élünk, szombaton legyőzték a Rábát, vasárnap pedig nagyon színvonalas gyalogló­gálát rendeztek. Marik László, a Békéscsaba ifjúsági csapatának edzője: — Csak az összefoglalót láttam, ugyanis a fővárosban az Újpest, majd a BVSC mérkőzéseit láttam. Az utóbbiak alacsony színvo­nalúak voltak. Vass Gyula, egykori kiváló gyulai mellúszó: — Lassan le sem lehet taszítani a trónról a Békéscsabát. Bognár István: — Akár nagyobb arányban is győzhettünk volna. Viorel Vancea ezúttal motorja volt a békéscsabai csapatnak mű kivetődéssel ártalmatlan­ná tette. A hazai védők lestaktikát alkalmaztak volna, csak­hogy Mikóczi bennragadt. Váczi felismerte a lehetősé­get, mélységből robbant rá a labdára, amelyet lendülete­sen vezetett a győri kapura, majd a kiinduló Végh mellett a bal alsó sarokba helyezett, 2—4. A 67. percben Hajszán be­cselezte magát a büntető- területen belülre, amikor Fo­dorral ütközött, a győri játékos a földre huppant, Vágner já­tékvezető továbbot intett. A 68. percben Kulcsár a Ügyességi gépek forgalmazása, bérbeadása, szervizelése (átalánydíjas is). Pajazzo 4000, Pajazzo 7000, bónuszos Aladdin, Excellent Pusher (pénztologatós). Video játékgépek. Telefon: 06 (66) 442-116,06 (60) 384-254,06 (60) 388-390. MÁRKAKERESKEDÉS ÉS EUROSZERVIZ, MEZŐTÚR 1 0% előleg + 60 havi részlet Telefon/fax: (56) 361-911. Edzői nyilatkozatok Verebes József a Győr edzője: — Először is gratulálok a Békéscsabának, és szívből kívánom, hogy most már ne is állja­nak meg a bajnoki cím eléréséig. A Békéscsaba ezen az estén azt játszotta, amit tud, rendkívül gyorsak voltak, könnyen játszották át a középpályát, és kihasználta csapatom gyermeteg hibáit. —És mit játszott az ETO? — Úgy látom, hogy ezen a találkozón is kitűnően kezdett a csapat és már abban reménykedtem, hogy megismételjük a Kispest-Honvéd elleni játékot. Aztán sorozatos fegyelmezetlen­ségek miatt egymás után kaptuk a gólokat. A csapat felemás képet mutatott. Támadósorunk teljesítménye az elvárásnak meg­felelő volt, középpályásaink azonban rengeteget hibáztak. — Pintér sem csillogott... — Valóban gyenge napot fogott ki, nem tudta összefogni a társaságot. A Békéscsaba tetszés szerint érte el góljait vé­delmünk gyakori megingásai miatt. Pásztor József, a Békéscsaba edzője: — Nagyon gyengén kezdtük ezt a mérkőzést, és a mi hibánkból alig negyedóra leforgása alatt két gólt is kaptunk. —Mit mondott a játékosoknak az öltözőben? — Felhívtam a figyelmet a hibákra, és kértem, hogy játsszák, amit megbeszéltünk. Ezt sikerült is, és amikor megszereztük a harmadik gólt, már tudtam, hogy ezt a mérkőzést nem veszít­hetjük el. — Mi a véleménye Váczi fegyelmezetlenségéről? —Váczinak volt már egy sárga lapja, ezért külön kértem, hogy ne szabálytalankodjon. Az esetnél teljesen feleslegesen fegyel- mezetlenkedett, ezzel hátrányos helyzetbe hozta csapatunkat. —Mit jelent ez a győzelem a Békéscsaba számára? — Újabb nagy lépést tettünk meg kitűzött célunk, a dobogóra kerülés eléréséhez. Szarvas akár berúghatta volna a békéscsabaiak hatodik gól­ját, amikor remek cselekkel játszotta tisztára magát, de végül a léc mellé bombázott. Igencsak volt miért tör­lesztenie a Békéscsabának, hiszen az idei bajnokság őszi szezonjában a Kórház utcá­ban 2—0-ra nyertek a Rába- partiak. Nem beszélve arról, hogy a téli Magyar Kupa két mérkőzésének összesítése alapján is a győriek bizo­nyultak jobbnak. Nos ennek szellemében azt várhatta volna a szurkoló, hogy óva­tos, tapogatódzó játékot nyújt a viharsarki együttes. A Rába-sikerek pedig arra engedtek következtetni, hogy ezúttal is lerohanják a lila-fehéreket. Valahogy így is kezdődött a találkozó, de a békéscsabaiak minden győri gólra azonnal válaszoltak az első játékrészben. Ez ideges­sé tette a vendéglátókat, kap­kodni kezdtek, és egyre job­ban megbomlott a csapat­szerkezet is. Nem véletlen, hogy Verebes hamar cserére szánta el magát. Ez sem segí­tett rajtuk, mert a gyakori békéscsabai kontrák mind életveszéllyel jártak. Igaz, az első játékrészben a vendégek védelme nem állt magabizto­san a lábán, amit a két győri gól is alátámaszt. Fél óra után egy kicsit leült a mérkő­zés, és egyre inkább a bizton­ságra törekedett a két csa­pat. Fordulás után hamar ki­derült, hogy a Békéscsaba nem véletlenül áll a bajnok­ság élén. Kulturáltabban, tu­datosabban játszottak, ha­mar átjátszották a középpá­lyát és továbbra is hatékony támadásokat vezettek. A győriek — mint várható volt — egyre jobban elfáradtak, ezúttal lestaktikájuk is cső­döt mondott, és egyre jobban hamvadt a tűz bennük, ki­hunyt a lelkesedés is. Ennek arányában lőtték a lila-fehé­rek a gólokat, akik a 90 per­cet Keményen végighajtot­ták, és rákényszerítették akaratukat a győriekre. Mindinkább úgy tűnt, hogy Verebes nem készült föl Bé­késcsabából, hiszen a zöld­fehérek fejetlenül nekiro­hantak ellenfelüknek, fella­zult védelmük, és a végére teljesen „kipukkadtak”. Di­cséret illeti a Békéscsabát, mert a mérkőzés elején két­szer is kiegyenlített, a máso­dik játékrészben pedig kor­szerű, gyors, látványos, gó­lokban gazdag játékkal meg­erősítette helyet a táblázat élén. Ezzel nagy lépést tettek a lilák a bajnoki cím elnyeré­se felé is. A közönségnek tet­szett a játék, és a győri szur­kolók sporszerűségét jelesre lehet osztályozni, mert a ke­serű vereség ellenére vas­tapssal köszöntötték a Bé­késcsabát. Az NB I-es tudósítást ké­szítette: Boross Dezső, Havasréti Béla, Jávor Pé­ter. Fotó: Fazekas Ferenc Már itt a tavasz, de újra lesz tél is! Kedvezményes tüzelőakció a Békési Kistüzépen! Ha most befizeti téli tüzelője árát, dorogi korommentes KONIX brikettet vásárolhat 690 Ft/q áron. 30 q fölötti vásárlás esetén a megye területén ingyen házhoz szállítunk! ÉPÍTKEZŐK, ÉPÍTTETŐK FIGYELEM! Építőanyagok, nyílászárók, épületbádogozási cikkek nagy választékával várjuk kedves vásárlóinkat. Ismerjék meg néhány árunk árát! Cement 750 Ft/q oltott mész 560 Ft/q sóder 1500 Ft/m3 homok 790 Ft/m3 fenyő fűrészáru 16 500 Ft/m3-től 31 500 Ft/m3-ig ajtók 7500 Ft/db ablakok, 2 szárnyú 7500 Ft/db hódmezővásárhelyi burkolólap 780 Ft/m2 metlachi burkolólapok 690 Ft/m2-től 750 Ft/m2-ig Akvaline szigetelőlemezek 880—2605 Ft/tekercs zsákos bitumen 30 kg/zsák 1060 Ft/zsák. 30 000 Ft fölötti vásárlás esetén a megyében ingyen szállítjuk házhoz a vásárolt anyagokat. Önnek csak egy telefonjába kerül és a vásárolt anyaga házhoz kerül. jSc 'äkflS- Telefonon is várjuk megrendeléseiket. Telefon/fax: (66) 341-739, XfVW * telefon: (66) 341-112, (66) 382-355, (66) 350-097. ^jEP Borbély László Békés, Kossuth u. 19. sz. RKKF.S MEGYEI HÍRLAP Közéleti napilap. Főszerkesztő: dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: Martin Feldenkirchen és dr. Tóth Miklós ügyvezető igazgatók. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; főszerkesztő: (66) 446-242; sportrovat: 451-114; telefax: (66)441-020. Kiadói telefonszámok: (66) 441-545; hirdetés: 441-311; telefax: 450-198; terjesztés: telefon/fax (66) 453-710, telex: 83-312. Az előfizetők részére terjeszti a Népújság Kft. az ügynökségein keresztül. Árusításban terjeszti a „DELH1R” Rt. Békés megyei üzeme, Békéscsaba, Szabadság tér 1—3. Telefon (66) 443-106 és egyéb terjesztő szervek. Előfizethető a kiadónál (5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4.), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással. Előfizetési díj egy hónapra 375 forint, egy évre 4140 forint. Készül: a Kner Nyomdában, Békéscsaba, Baross ót 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HÚ ISSN 12151068