Békés Megyei Hírlap, 1994. április (49. évfolyam, 77-101. szám)

1994-04-11 / 84. szám

© 1994. április 11., hétfő SPOíO ^BÍKÉS MEGYEI HÍRLAP „Örömfoci” a Kórház utcában Békéscsabai Előre FC-Haladás VSE 5-1 (2-1) NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 10 ezer néző. V.: Kurmai (Nyilas, Zvolenszky). Békéscsaba: Baji 0 — Szenti 6, Fabulya 6, Zahorán 6 —■„ Mracskó 6, Fodor 6, Csató 7, Vancea 6 — Váczi 7, Kulcsár S. 8, Szarvas 4. Edző: Pásztor József. Haladás VSE: Király 4 — Neudl 4, Jagodics 5, Szűcs 3, Sánta 3 — Balassa 5, Szekér 4, Ábrahám 3, Németh 3 — Schneider 3, Elekes 4. Edző: Fedor Sándor. Csere: Ábrahám helyett Vukadinovics (5) a 37., Schneider h. Berbás (,) a 65., Szenti h. Dávid (-) a 70., Szarvas h. Kasik (-) a 80. percben. Gólszerző: Kulcsár S. a 17., a 31., Balassa a 43., Váczi a 46., Fodor a 70., Csató a 80. percben. Sárga lap: Váczi (reklamálásért) a 78., Király (az ötödik békéscsabai gól után elrúgta a labdát) a 80., Fabulya (Berbás felvágásáért) a 87. percben. Szögletarány: 4:2 (2:1) a Békéscsaba javára. Autóüléshuzat­szaküzlet, Békéscsaba, Luther u. 11. sz. A békéscsabaiak fő szponzora, a német Techem cég képviselő­je, Hartmuth Obiig egy rög­tönzött sajtótájékoztató kere­tében bejelentette, hogy a ne­héz anyagi helyzetben lévő bé­késcsabai klub kérésére a cég előrehozza a novemberre üte­mezett anyagi támogatást. Dr. Petróczy Gábor megyei sport- igazgató az OTSH arany pla­kettjét nyújtotta át a német sportvezetőnek. A vendégek veszélyeztettek elsőként, ám egy jó átívelést Németh 7 méterről csúnyán mellé lőtt. A 6. percben Szarvas balról laposan belőtt, Kulcsár S. — Sánta szorításá­ban — éppenhogy lemaradt a labdáról a kapu közvetlen elő­terében. Két perccel később Ábrahám a 16-os oldalvonalá­tól beadásszerű lövést küldött kapura, ám a labda a kapufa mellett hagyta el a játékteret. All. percben Mracskó ello­pott egy labdát Szekértől a szombathelyi térfél közepén, végig szólózott, majd 15 mé­terről lövésre szánta el magát, ám Király kapusról kipattant a Különbusz Győrbe A most hét végi, ETO FC Győr—Békéscsabai Elő­re FC labdarúgó-rang­adóra ismét különbusz in­dul, amelyre 900 forintért lehet felszállni szombaton 10 órakor a békéscsabai. Späten söröző előtt. Ér­deklődi és jelentkezni a sörözőben lehet péntek délig. labda. Éppen Kulcsár S. elé, aki nyolc méterről a felső ka­pufát találta telibe. Három perccel később Balassa két vé­dőt is kicselezett, lágyan gurí­tott a kapu felé, Baji rávető­dött, de az alapvonalon túlra tolta a labdát. A jobb oldali szöglet után Szekér csúnyán fölédurrantott. A 17. percben Mracskó gurított Csató elé, aki a 16-os jobb oldalvonalától be­adásszerű lövést küldött a kapu felé. Úgy tűnt, a labda elsuhan a kapu előtt, ám az ott „lábatlankodó” Kulcsár S. beleért, így irányt változ­tatva gurult tovább a labda, amely a jobb kapufa tövéről került a hálóba. Király két­QPEL ■©■ KLÍMA MÁRKAKERESKEDÉS ÉS EUROSZERVIZ, MEZŐTÚR 10% előleg + 60 havi részlet Telefon/fax: (56) 361-911. Vélemények A MÉRKŐZÉS ELŐTT. Zahorán György, a Békéscsaba technikai vezetője: — Sárga lapok nélküli győzelemnek örül­nék igazán. Juhász Gyula, a Békéscsaba intézője: — A kötelező győzel­mek a legnehezebbek. Jankulár István, a Békéscsaba elnökségi tagja: — Magabiz­tos győzelmet aratunk. Dr. Petróczy Gábor megyei sportigazgató: — Ha a csapat megfogadja a Nemzeti Sportban foglaltakat, akkor nem féltem őket a mai találkozótól. Királyvári Károly: — Megkaptuk a pályabelépőnket, amit köszönök az egykori előrés labdarúgók nevében. Most viszont már megveszem ajegyem... Roxin György ex FIFA-játékvezető: — Egyértelmű, hogy a lendületben lévő Békéscsaba győzelmét várom. Szabó Zoltán, a Békéscsaba egykori intézője: — Ha frissek lesznek a lila-fehérek, gólokkal nyerhetnek. A SZÜNETBEN. Kajári Viktor, a Szombathely technikai vezetője: — A Békéscsaba nagy odaadással és lelkesen játszik, de helyzet nélkül rúgta góljait. Fedor Sándor: — 2—0-nál egy kicsit kétségbe voltam esve, de 2—1 után már másként látom a dolgokat. Hartmuth Ohlig: — Kellemes meglepetés számomra a békés­csabaiak játéka. A MÉRKŐZÉS UTÁN. Szenti Zoltán a csere után: — A múlt heti pécsi mérkőzés után vérömleny keletkezett az oldala­mon, amelyet most egy ütközés után Szekér pont eltalált. Nagyon fájt, és nem akartam, hogy újra bevérezzen. Zahorán György: — Ezektől a sárga lapoktól féltem. Silviu lorgulescu:—A félidőben még mérges voltam, ugyan­is a kulcsjátékosoknak nem ment a játék. De az öt gól önmagáért beszél. Láza János: — Éreztem, hogy ez lesz a vége... Király Gábor: — Mit lehet erre mondani? Én még mindig optimista vagyok a bentmaradást illetően. Kajári Viktor: — Jobb csapat a Békéscsaba, de hogy ennyi­vel?! Ehhez kellett egy-két játékosunk óriási hibája. UNIMASH GUMIABRONCS DISZKONTÁRUHÁZ BtKfccMb», S;w»«l út 84 T/F: 328-588, Következik A labdarúgó NB I 22. fordulójá­ban következik. Április 16., szombat: BVSC—Vasas, 15.00 óra, Debrecen—MTK, 17, Új­pest—Pécs, 17, Rába ETO FC— Békéscsabai Előre FC, 18, Cse­pel—Vác, 19, Parmalat FC— Kispest, 19, Ferencváros— Siófok, 19, Haladás—Sopron, 19.30. ségbeesve futott vissza, de már nem érte el a pettyest, 1—0. A 21. percben Mracskó a jobbösszekötő helyéről, 15 méterről nagy erővel megcé­lozta a kaput, de ezúttal Király a helyén volt. Aztán Váczi cse­lezte ki Jagodicsot, majd a bal- összekötő helyéről, 14 méter­ről tűz alá vette a kaput, ám Király ezúttal is jó reflexszel kiöklözte a labdát. A 31. percben Váczi sze­rezte meg a labdát a szom­bathelyi térfél közepén, majd kigurította balra Szarvasnak, aki erősen ki­sodródott, helyzetét fölis­merve ezért laposan vissza­gurított középre, ahol Kul­csár S. 14 méterről előreve­tődve belespiccelt a labdába, amely a bal alsó sarokban kötött ki, 2—0. A 34. percben Fodor jól ug­ratta ki Váczit a jobb szélen, aki néhány lépés után belőtt. Kulcsár S. nyolc méterről fe­jelt, de Király védett. A 43. percben Szarvas hi­bázott a saját 16-osának elő­terében, kötényt akart adni Schneidernek, aki viszont el­vette tőle a labdát, majd ka­pura lőtt. Ezt még a ki vetődő Baji kiöklözte, balszerencsé­jére Balassa elé, aki viszont nyolc méterről nem hibázott, laposan a kapu közepébe lőtt, 2—1. A szünet után szinte csak másodpercek tel­tek el, amikor újabb gólt ér­tek el a békéscsabaiak: Jaho- dics elcsúszott a 16-os vona­lán, Váczi abban a pillanat­ban ott termett, elcsente a labdát, továbbviharzott vele, kicselezte a kifutó kapust is, majd balra kisodródva, 8 méterről elegánsan az üres kapuba gurított, 3—1. Az 51. percben Fodor jobb oldali beadását Kulcsár S. fe­jelte alig mellé. A túloldalon egy bal oldali szabadrúgás után jól kanyarodott be a lab­da, Jahodics emelkedett a leg­magasabbra, de nyolc méter­ről Baji kezébe fejelt. Ismét Baji volt a főszereplő, amikor Elekes szabadrúgás-legurítá- sát Neudl 25 méterről nagy erővel meglőtte, ám a jobb al­só sarkos lövést Baji vetődve hárította. A túloldalon Csató vette tűz alá váratlanul a jobb alsó sarkot, de Király is a he1 lyén volt. A 70. percben Csató lab­dájával Váczi ugrott ki, cse­leivel két védőt is magára vont, majd köztük átlőtt a felfutó Fodornak, aki az ötösről a vetődő Király mel­lett lőtt a kapu közepébe la­posan^—1. Tíz perccel később érke­zett az ötödik békéscsabai gól: Kulcsár S. a jobb oldali szögletzászló közeléből beí­velt, Csató az 5-ösön maga­sabbra ugrott, mint Balassa, és az ellenkező irányba moz­duló kapus mellett a kapu bal oldalába fejelt, 5—1. Edzői nyilatkozatok Pásztor József, a Békéscsaba edzője: — Tény, hogy az első félidőben az ellenfél hibáiból értük el gólokat, amivel viszont megnyugtató előnyhöz jutottunk, de „illően” visszaadtunk egy lehetőséget, amit ki is használt a Haladás. —Az utolsó percig gólratörően játszott a csapat... — Igen, gólt akartunk rúgni még a 90. percben is. A szünet után újítani tudtunk, a harmadik gól után pedig végképp felszabadul­tan játszottunk. — A békéscsabai sportáruház ügyvezetője, Laurinyecz György felajánlott egy nagyon értékes Brooks sportcipőt a legjobb békéscsabai játékosnak azzal, hogy az edző nevezze azt meg. — Most Zahorán volt nálam a legjobb, hibátlanul játszott, pontosan passzolt, jól hozta ki a labdákat a védelemből, Schnei­dert is le kellett cserélni róla. —És kivel nem volt elégedett? — Szarvastól vártam többet, de tény, hogy a korábbi mérkőzé­seken többször ő döntötte el a pontok sorsát. De most a csapat elbírta, hogy gyengébb teljesítményt nyújtott. Fedor Sándor, a Szombathely edzője: — Megkönnyítettük a hazaiak dolgát azzal, hogy sokat hibáztunk. A szünetben még reménykedtem abban, hogy tisztes eredményt érünk el, de ez nem sikerült. —Mi lett volna az a tisztes eredmény? — Ennél kisebb különbségű vereség. Fegyelmezettebb játé­kot vártam a csapattól, és kevesebb egyéni hibát. Ez hiúsította meg reményeinket. —Miért cserélte le ilyen korán Abrahámot? — Rossz passzban volt, két nagy hibát vétett. Két perccel a gól után Váczi és Csató közül bármelyik „be- lebikázhatott” volna egy elté­vedt labdába, az előbbi vállal­kozott lövésre a 11-es tájékán, de a kapusba lőtt. A sípszó előtt Zahorán labdájából még Csató gurított mellé. Új edző, új varázs: egyál­talán nem volt megilletődve az NB I sereghajtója, a Hala­dás VSE a listavezető ottho­nában. Lendületesen kezd­tek, s az első negyedórában jószerivel csak ők kísérletez­tek kapura lövéssel. Igaz, Ba­ji mindannyiszor a helyén Szép a menet, de most jön a neheze A hazafelé tartó szurkolók örömmel mondogatták, hogy immáron bajnoki mérkőzésen, október 16 óta veretlen a Békéscsaba, mi több lassan új magyar csúcsot állítanak fel a lila-fehérek, hiszen a legutóbbi 11 fordulóban 21 pontot gyűjtöttek Csatóék. A tavaszi idényben az eddigi hat forduló­ban 11 pontot szereztek a Pásztor-fiúk, gólkülönbségük is egészen kiváló, 15—3. A szép sikereket a csabaiak azonban eddig a tavaszi eredmények alapján a mezőny hátsó fele a még nyeretlen, Debrecen, a Haladás, a Pécs és BVSC ellen érték el. Erősebb ellenféllel csak a második helyen álló Vác együttesé­vel találkoztak Szarvasék. A következő kilenc fordulóban jön a neheze, hiszen a lila- féhérek utaznak még Győrbe, Újpestre, Csepelre a Ferencvá­roshoz és Székesfehérvárra, míg hazai környezetben fogad­ják a kiesés ellen küzdő Sopront, Vasast, MTK-t és az új edzővel egyre jobb eredményeket elérő Kispest-Honvéd gár­dáját. Reméljük, a hátralévő mérkőzéseken is olyan lelkesen, taktikusan küzdenek majd a Pásztor-tanítványok, mint eddig, s akkor... De ezt a mondatot inkább fejezzük be június 11-én. volt — ha éppen el is találták a kaput a szombathelyiek. A Békéscsaba meg-megvillant — a kezdetben ritkábban —, de egy-két húzásból a vendé­gek kapuja előtt teremtek, és sokkal veszélyesebbek is vol­tak. Már az első gól után fel­szabadultabbá vált a lila-fe­hér együttes, és egyre inkább beszorult a vendégcsapat. Mindinkább közönségszóra- koztatóbbá vált a hazaiak já­téka, érett az újabb gól. A Haladás szépítő gólja Szarvas szarvashibájából esett. De ez sem zavarta meg a hazaiakat, a végig szemfüles Váczi csak annyi időt hagyott a szombathelyi­eknek, hogy néhányat szusszanjanak az öltözőben, s a második félidőt jelző síp­szó után máris megrúgta a békéscsabaiak 50. gólját. Ez­zel lendületben maradt a ha­zai gárda, egyre görcsösebbé vált a Haladás. A gólok szá­mával egyenes arányban csökkent a vendégek támadó kedve, mind ritkábban lép­ték át a felezővonalat, s ha veszélyeztettek is, azt csak szabadrúgásból tehették, mert akcióból csak ritkán ju­tottak el a békéscsabai kapu­ig. Nem úgy a lila-fehérek, akik örömfutballt játszot­tak. A szépszámú szurkoló­sereg mintha csak megérezte volna, hogy gólszüret lesz, űzte, hajtotta csapatát, s a meccs végén vastapssal ju­talmazta a békéscsabaiak teljesítményét. Kurmai játékvezetőnek nem volt nehéz dolga, de a rekla­málókat talán előbb is megfog­hatta volna, ha korábban húz­za elő a sárga lapot. A mérkő­zés amúgy sportszerű keretek között zajlott. Az NB I-es tudósítást ké­szítette: Gyurkó Mihály, Jávor Péter, Verasztó Lajos. Fotó: Fazekas Fe­renc Jagodics már a földön ül, Váczi továbbra is lendületben, kicselezi a kapust, s ezzel növeli 3—1- re a békéscsabaiak előnyét. De sporttörténeti a gól abból a szempontból is, hogy a Békéscsaba ötvenedik találatát érte el az apró termetű csatár az 1993—94. évi bajnokságban Ügyességi gépek forgalmazása, bérbeadása, szervizelése (átalánydíjas is). Pajazzo 4000, Pajazzo 7000, bónuszos Aladdin, Excellent Pusher (pénztologatós). Video játékgépek. Telefon: 06 (66) 442-116,06 (60) 384-254,06 (60) 388-390. RF.KÉS MEGYEI HÍRLAP Közéleti napilap. Főszerkesztő: dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: Martin Feldenkirchen és dr. Tóth Miklós ügyvezető igazgatók. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; főszerkesztő: (66) 446-242; sportrovat: 451-114; telefax: (66) 441-020. Kiadói telefonszámok: (66) 441-545; hirdetés: 441-311; telefax: 450-198; terjesztés: telefon/fax (66) 453-710, telex: 83-312. Áz előfizetők részére terjeszti a Népújság Kft. az ügynökségein keresztül. Árusításban terjeszti a „DELHÍR” Rt. Békés megyei üzeme, Békéscsaba Szabadság tér 1—3. Telefon (66) 443-106 és egyéb terjesztő szervek. Előfizethető a kiadónál (5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4.), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással. Előfizetési díj egy hónapra 375 forint, egy évre 4140 forint. Készül: a Kner Nyomdában, Békéscsaba, Baross út 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068