Békés Megyei Hírlap, 1994. március (49. évfolyam, 50-76. szám)

1994-03-28 / 73. szám

<& 1994. március 28., hétfő SP°tfJT meu.í*lET Lemaradt a csatlakozásról a vasutas Békéscsabai Előre FC-BVSC-Dreher 3-0 (2-0) NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 8 ezer néző. V.: Varga S. (Szilágyi, Szekeres). Békéscsaba: Baji 6 — Mracskó 6, Usmajev 6, Szenti 7 — Fodor 6, Csató 7, Vancea 6, Zahorán 5 — Kulcsár S. 6, Váczi 7, Szarvas 8. Edző: Pásztor József. BVSC: Disztl 5 — Zentlinszki j 0, Dzsinovics 4, Werner 5, Cseh 5 — Nagy P. 5, Kvanduk 5, Bognár 6, Urbányi 6 — Borgulya 5, Bükszegi 4. Edző: Egervári Sándor. Csere: Zemlinszkij helyett Mundi (5) a 13., Bükszegi h., Tóth Gy. (-) a 71., Zahorán h. Dávid (-) a 79., Csató h. Kulcsár Sz. (-) a 86. percben. Gólszerző: Kulcsár S. a 2., Szarvas (11-esből) a 35., Szarvas a 48. percben. Sárga lap: Fodor, Dzsinovics (mindkettő kakaskodásért) a 34., Baji (időhúzá­sért) a 88. percben. Szögletarány: 11:4 (5:2) a BVSC javára. Edzői nyilatkozatok Pásztor József, a Békéscsaba edzője: — Az első játékrészben, valamint a második félidő elején szerzett gólokkal lélektani előnyhöz jutottunk a vasutasokkal szemben, akik a mezőnyben egyébként jól adogattak. Mi viszont gólratörőbbek voltunk. — A második félidő' közepén mintha kissé visszafogta volna magát a Békéscsaba... — A három gól nem elég? Persze senki se higgye, hogy nem akartunk több gólt rúgni, megvoltak hozzá a helyzeteink. De minden támadásból nem lehet gólt elérni. —Melyik csapatrésszel volt a leginkább elégedett? — A védelemmel és a csatársorral, hiszen az előbbi nem kapott gólt, az utóbbi viszont többször bevette Disztl kapuját. Tudom, hogy nem játszottunk kirobbanó formában, de magabiz­tosan nyertünk. A szünet után már több volt az egyéni improvizá­ció, s nem mindig gurult úgy a labda, ahogyan kellett volna. Egervári Sándor, a BVSC edzője: —Nem tudtuk azt játszani amire készültünk, mert mindig szerencsétlen periódusokban kaptuk a gólokat, s ez rányomta bélyegét a játékunkra. A Békéscsaba a kapu előtt sokkal határozottabb volt, mi csak a mezőnyben voltunk egyenrangú ellenfelei a házigazdáknak. —Korán lecserélte Zemlinszkijt. Miért? — Taktikai csere volt, egy támadó középpályást állítottam be. Sajnos ez sem segített rajtunk, noha Mundi játéka meggyőző volt, feladatát jól látta el. Ám gólt vele sem sikerült elérni. Fórján Szilvia kafcagi szép- ségkirálynővégezte el a kezdő­rúgást, Fási Adám, az erdélyi Casino Astoria Arad ügyveze­tő igazgatója pedig 10 ezer forintos díjat ajánlott fel az első békéscsabai gól szerzőjé­nek. Az első támadást a vendé­gek vezették, ám Urbányi bal oldali beadását Borgulya mel­lé fejelte. A békéscsabaiak első tá­madása azonban góllal vég­ződött. Még csak a második percben jártunk, amikor Szenti bal oldali hatalmas partdobása Szarvas előtt landolt, a csatár éppen bele tudott piszkálni, a labda így is Kulcsár Sándorhoz került, ő pedig hat méterről a bal alsó sarokba gurított — el­nyerve ezzel az első gól szer­zőjének felajánlott díjat —, 1—0. A 12. percben Bognár már a harmadik szögletet hajtotta végre, jobb oldali beívelését Wemer Baji kezébe fejelte. Egy perccel később Bükszegi fejéről öklözte le a labdát a békéscsabai kapuvédő. A 15. percben Vancea ugratta ki a vendégek térfelének közepén Váczit, aki Disztl kapuja felé robogott, de jól látta meg, hogy Kulcsár S. a jobbján még jobb helyzetben van, elé tolta a pettyest, ám Kulcsár ezúttal 14 méterről a kifutó kapusba lőtt. A 21. percben Nagy P. 30 mé­terről váratlanul nagy erővel megcélozta a kaput, Baji azon­ban könnyedén állta a lövés útját. Három perccel később Váczi a jobbösszekötő helyén három csellel, három védőt há­romfelé küldött, majd 17 mé­terről a bal kapufát találta teli­be. A 35. percben Csató bal oldali beívelésére Kulcsár S. és Kvanduk egyszerre star­tolt, ám a békéscsabai csatár volt előnyösebb helyzetben, s Autóüléshuzat­szaküzlet, Békéscsaba, Luther u. 11. sz. amint átlépték a 16-os vona­lát, Kvanduk lerántotta a bé­késcsabai csatárt — 11-es. Mielőtt a békéscsabaiak el­végezték volna a büntetőt, némi kakaskodás támadt még a 16-oson kívül, s Varga S. játékvezető Fodort és Dzsinovicsot sárga lappal fi­gyelmeztette. Ezután Szarvas 11-esből nagy erővel a jobbra vetődő Disztl mel­Következik A labdarúgó NB 120. for­dulójában következik. Április 2.: Debrecen— Sopron, 16.30, PMSC- Fordan—Békéscsabai Előre FC, 16.30, Újpest— Siófok, 17, Rába ETO— Vác, 18, Parmalat FC— Vasas, 18.30, Csepel— Kispest, 18.30. Április 3.: BVSC— Haladás, 16.30. Április 4.: Ferencváros— MTK, 19 lett a bal alsó sarokba rúgta a labdát, 2—0. A 41. percben Bognár várat­lan távoli pattogós lövését há­rította vetődve Baji, a túloldalt pedig Vancea fejelt mellé. Szünet után ismét hamar ért el gólt a Bé­késcsaba: a 48. percben Dzsi­novics óriási lyukat rúgott a felezővonalnál, Szarvas csa­pott le a labdára, végigszá- guldott a vendégek térfelén, Dzsinovics utánaeredt, de megközelíteni sem tudta az apró termetű, gyors léptű csatárt. Disztl kétségbeeset­ten futott ki Szarvas elé, aki ezt látva 14 méterről az elve­tődő kapus mellett laposan a bal sarokba rúgta a labdát, 3—0. A 60. percben Váczi jobb oldali beadását Szarvas 8 mé­terről kapura fejelte, Dzsino­vics a gólvonal előtt egy lépés­sel állva a mezőnybe fejelte vissza a pettyest. Á 67. perc­ben Bognár a 16-os bal sarká­nak meghosszabbításától 6 méterre óriási erejű szabadrú­gást hajtott végre, amit Baji nagy bravúrral fogott meg. Nem sokkal ezután elvesztet­ték a békéscsabaiak a labdát, hirtelen négy fővárosi támadó lódult meg két védővel szem­ben, Bognár már a 16-oson belül járt, ám nagy helyzetben túlfutott a labdán. A mérkőzés utolsó eseményeként jegyez­hető fel, amikor Vancea jobb­ról keresztbe ívelt, Zahorán 11 méterre a kaputól teljesen egyedül ráfordult egy kapáslö­vésre, de óriási ziccerben Disztlbe lőtt. Az első békéscsabai táma­dás rögtön góllal zárult. Ez nem zavarta meg a vasutaso­kat, kitámadtak, amivel meglepték a Békéscsabát. A kezdetben bizony zavarba hozható volt a hazaiak védel­me, ám ha át is játszották Mracskóékat, a kaput már ritkábban találták el a ven­dégek. Annál veszélyesebbek voltak a távoli próbálkozása­ik, amelyek megtornásztat- ták Bajit. Húsz perc után át­vette a játék irányítását a Bé­késcsaba. Csató vezényleté­vel, Váczi nagy cselező és lö­vő kedvével mind veszélye­sebbé váltak. Érett az újabb gól, amely végül egy szép tá­madás után, de büntetőből esett. A hazai fölény kialaku­lásában az is szerepet ját­szott, hogy a BVSC idő előtt fáradni látszott. A szünet alatt azonban ki­pihenték magukat, ugyanis a fordulás után újra ők kezde­ményeztek, de különösebb meggyőződés nélkül vezet­ték a labdát kapura. A Bé­késcsaba „ritmust játszott’' egyik pillanatról a másikra ütemet váltott, másodpercek alatt átrohant a BVSC védel­mén, így sokkal veszélyesebb volt a kapura. Aztán ahogy teltek a percek úgy kezdett beletörődni a megmásítha- tatlanba a vasutas. Jöttek ugyan még előre, de látszott rajtuk, hogy egyre kevésbé hisznek Baji kapujának be­vételében. A hazaiak a hajrá­ban már a közönségnek ját­szottak, cselezgettek, „be­mutatóztak” — elégedettek voltak a három góllal, így in­kább a szép megoldásokra törekedtek. Megérdemelten nyert a lila-fehér csapat ezen az esős szombat délutánon. Az NB I-es tudósítást ké­szítette: Gyurkó Mihály, Jávor Péter. Fotó: Faze­kas Ferenc S Ügyességi gépek S forgalmazása, bérbeadása, c* szervizelése (átalánydíjas is). Pajazzo 4000, Pajazzo 7000, bónuszos Aladdin, Excellent Pusher (pénztologatós). Video játékgépek. Telefon: 06 (66) 442-116,06 (60) 384-254, 06 (60) 388-390. Vélemények A MÉRKŐZÉS ELŐTT. Szenti Zoltán, a hazaiak csapatka­pitánya: — Mindent elkövetünk azért, hogy ne legyen pozíció- váltás a tabella elején. Silviu lorgulescu, a Békéscsaba pályaedzője: — Ha nem rúgunk gólt az első játékrészben, akkor nehéz lesz... Winkler János, a Békéscsaba elnökségi tagja: — Listaveze­tőhöz méltó játékot és győzelmet várok. Zahorán György, a Békéscsaba technikai vezetője: — Jól érezzük magunkat a tabella elején... Dr. Petróczy Gábor, a megyei sportigazgatóság vezetője: — Nem szabad görcsösen akarni a győzelmet. Tóth Márton, a megyei labdarúgó szövetség főtitkára: — Pont az ilyen kötelező győzelmek szoktak nehézzé válni. JanNilsen, az Askin Göteborg vezetője: — Svédországból is figyelemmel kísérjük a Békéscsabát, szurkolunk nekik, és most győzelmet várunk tőlük. Dr. Mezey György, a BVSC szakosztály igazgatója: — Kíváncsian várom a listavezető hazai teljesítményét, veszteniva­lójuk nekik van. Kasik Zsolt, a békéscsabaiak játékosa: — Pénteken érkez­tem haza a Sportkórházból, már edzettem is. Jó lenne a jövő héten már játszani. A SZÜNETBEN. Szálai István, a Piek-Tisza Volán Labda­rúgó Iskola edzője: — Érdemes volt átjönni erre a mérkőzésre. Matajsz Pál, a Tótkomlósi TC edzője: — A Békéscsaba futballozik, a BVSC erőlködik. Dr. Dányi József a Békéscsaba orvosa: — Akár meg is ismétlődhet az őszi 4—0. Annus Vince, a Békéscsaba egykori elnöke: —Ha a vasutas csapat továbbra is ilyen nyíltan védekezik, nem kerülhetik el a K. O.-t. Bognár György, a BVSC csapatkapitánya: — Nem vitás jói játszik a Békéscsaba, de az eredményjelzőn 1—1 is állhatna, ha égy jogos büntetőt mégadott volna a játékvezető. Michael Zemlinszkij: — Fogalmam sincs arról, miért kellett ilyen hamar lejönnöm. A MÉRKŐZÉS UTÁN. Dr. Mezey György: — Egy kiváló csapat vert meg bennünket, igaz, ebbe most mi is belejátszottunk. Silviu lorgulescu: — Nem volt kimagasló a játékunk, ám mégis három gólt szereztünk. Zahorán György: — Örülök, hogy nem szakadt meg a hagyo­mány. Felhívás A Békéscsabai Előre FC támogatókat keres Mint ahogy a sportszerető közönség előtt ismeretes, egyesületünk a többi sportegyesülethez viszonyítva na­gyon mostoha körülmények között és rossz anyagi helyzet mellett érte el eddigi sikereit. A további jó szereplés érdekében és reményében kérjük, hogy az anyagi bázis megteremtéséhez hozzájárulni szívesked­jenek. Kérjük mindazon labdarúgást szeretőés a Békéscsa­bai Előre FC további eredményes szereplését elősegíte­ni kívánó sportbarátokat, magánszemélyeket és intéz­ményeket, támogassák a további sikeres szereplés anyagi bázisának megteremtését, a Budapest Bank Rt. 261-88887-01368 számú számlája javára történő befi­zetésekkel. Kérjük, hogy a befizetéseknél közleményként jelöl­jék meg: „A sikeres szereplés támogatására”. Mivel a sikeres szereplés záloga idáig is az eredmé­nyes utánpótlás-nevelés volt, és az Előre FC továbbra is ebben látja hosszú távú élvonalbeli szereplése zálogát, kérjük, hogy a sportbarátok az utánpótlás-nevelés tá­mogatására is juttassanak erejükhöz és lehetőségeik­hez mért támogatást. Erre a célra a befizetések teljesít­hetők: OKHB 260-13549 sz. egyszámlára. Kérjük, hogy a befizetéseknél közleményként jelöljék meg: „Utánpótlás-nevelésre”. A legcsekélyebb összegű segítséget és támogatást is köszönettel vesszük a nemes cél érdekében. Köszönettel: Békéscsabai Előre FC elnöksége Lelkileg is megroggyantotta a vasutas csapatot Kulcsár Sándor, amikor már a második percben közelről betalált a hiába vetődő Disztl kapujába ^RÉKÉS MEGYEI HÍRLAP Közéleti napilap. Főszerkesztő: dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: Martin Feldenkirchen és dr. Tóth Miklós ügyvezető igazgatók. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; főszerkesztő: (66) 446-242; sportrovat: 451-114; telefax: (66) 441-020. Kiadói telefonszámok: (66)441-545; hirdetés: 441-311; telefax: 450-198; terjesztés: telefon/fax (66) 453-710, telex: 83-312. Az előfizetők részére terjeszti a Népújság Kft. az ügynökségein keresztül. Árusításban terjeszti a „DÉLHÍR” Rt. Békés megyei üzeme, Békéscsaba Szabadság tér 1—3. Telefon (66) 443-106 és egyéb terjesztő szervek. Előfizethető a kiadónál (5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4.), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással. Előfizetési díj egy hónapra 375 forint, egy évre 4140 forint. Készül: a Kner Nyomdában. Békéscsaba, Baross út 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068