Békés Megyei Hírlap, 1994. március (49. évfolyam, 50-76. szám)

1994-03-21 / 67. szám

1994. március 21., hétfő © SPO^ Most már pontelőnnyel az élen Vác FC-Samsung—Békéscsabai Előre FC 1—2 (0—0) NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Vác,3000nézó'. V.: Molnár (Bay, Hamar). Vác: Koszta 3 — Nagy 4 — Sallai 4, Fuglits 5, Kasza 3 — Miovecz 5, Hahn 5, Kriska 4, Rontanék 5 — Dzurják 4, Füle 4. Edzó': Csank János. Békéscsaba: Baji 6 — Szenti 6, Usmajev 6, Mracskó 6 — Fodor 7, Csató 6, Vancea 6, Zahorán 5 — Váczi 6, Kulcsár S. 5, Szarvas 6. Edzó': Pásztor József. Csere: Sallai helyett Simon (4) a 46., Kriska h. Szedlacsek (-) a 71., Kulcsár S. h. Fabulya (-) a 82., Szarvas h. Kulcsár Sz. (-) a 89. percben. Gólszerző': Vancea az 58., Fodor a 75., Miovecz a 92. percben. Sárga lap: Szarvas (Romanek buktatásáért) az 51. percben. Szögletarány: 6:6 (4:4). Sződligettől már vége- láthatatlan sorban és \o igencsak lelassulva araszoltak előre az au­tók Vác felé a mérkőzést meg­előzően egy órával. Azt gondol­tuk, telt ház lesz, ám amikor a pályához lekanyarodó úthoz értünk, kiderült, a többség to­vábbhalad a Dunakanyarban kialakított kiskertekhez ásók­kal, kapákkal felszerelkezve, így meglehetősen gyér számú Autóüléshuzat­szaküzlet, Békéscsaba, Luther u. 11. sz. Vélemények A MÉRKŐZÉS ELŐTT. Argyelán János, a Békéscsaba sérült labdarúgója: — 2— l -es győzelemre tippelek. Riskó Géza, a Mai Nap főszerkesztő-helyettese: — Mindig élvezetes csatát hozott a két gárda 90 perce, remélem most is olyan lesz. Géczi Lajos egykori NB I-es játékvezető:—Döntetlen lesz. Koszta János:—A csapatért és a feleségemért játszom. Vass László, a Vác pályaedzője: — A békéscsabai kontrákra kell vigyáznunk. Baji Tamás: — Szeretnénk kiszolgálni a minket elkísérő szurko­lókat. László Attila, a Vác klubigazgatója: — Remélem, nosztalgia­mentes rangadót láthatunk. A SZÜNETBEN. Sípos Aladár, a Békéscsaba törzszsurkoló- ja: — Itt még bármilyen eredmény születhet. Jankulár István, a Békéscsaba elnökségi tagja: — Az első félidőben vékonyak voltunk. Silviu Iorgulescu, a Békéscsaba pályaedzóje:—Nagy pszicho­lógiai csata ez. Pásztor József: — A bal oldalon áttörhető a váci védelem, ezért Fodor akár gólt is szerezhet. Bognár István, a Békéscsaba elnökhelyettese: — Mind a két csapaton látszik az idegesség. Sebőit Vilmos, a békéscsabai klub autóbusz-vezetője: — Szeretnék hazafelé vidáman utazni. Nyilas Elek: — Egy gólt csak begyűrünk. Iványi Károly, a Vác elnöke: — Könnyen felejthető első félidő volt. A MÉRKŐZÉS UTÁN. Szombati György, utánpótlás-nevelő: — Eddig bal kézről vették a Békéscsabát, örülök, hogy ilyen jó csapatunk van. Schneider István, a Békéscsaba elnökségi tagja: — A csapat nem hagyta kibontakozni ellenfelét. Tiszafalvi Tamás, a Vác ifjúsági A csapatának edzője: — Csalódott vagyok. Marik László, a Békéscsaba ifjúsági A csapatának edzője: — A Vácban nem volt benne igazán a gól, mi pedig bárhol képesek vagyunk gólt rúgni. Argyelán János: — Na, nem meg mondtam? Dr. Orosz István, a Békéscsaba elnöke: — Vancea gólja után fellélegezhettünk. Bognár István: — Nem gondoltam, hogy győzünk, bár a máso­dik félidőben sokkal jobbak voltunk. Esterházy Márton egykori válogatott labdarúgó: — Látszik, hogy a szünetben Pásztor új elgondolással küldte pályára csapatát. Sárosi Ferenc, az NB I-es liga főtitkára: — A Békéscsaba egységesebben futballozott. Iványi Károly: — Ezt az egész mérkőzést gyorsan el kell felejtenünk. László Attila: — Nem szabad pánikba esnünk... Csató Sándor:—Jobban akartuk a győzelmet. Fodor Tibor: — Gólomnál a védők egyszerűen elaludtak. Szarvas János: — A szünet után szerencsésen tudtunk ritmust váltani. Viorel Vancea:—Örülök, hogy akkor rúgtam gólt, amikor arra a legnagyobb szükség volt. Dzurják József: — Délelőtt csapatunk nem tud fölpörögni. Koszta János: — Megérdemelten nyert a Békéscsaba. Miovecz Zoltán: — Ha az első játékrészben kihasználjuk a lehetőségeket, akár győzhettünk volna. POLITIKAI HIRDETÉS KINCSES ZSIGMOND 42 éves szövetkezeti elnök, a FIDESZ országgyűlési képviselőjelöltje Békés megye 4. számú választókerületében (Szeghalmon és környékén). SZflLfll ÓRÁS Szemüvegkeret-j»vit*s U[ órák eledése. garanciával. Kvarcórák üvegcsiszoiása Bcs-.ÄKinlzsi publikum előtt adta meg a jelet a játék megkezdésére Molnár já­tékvezető. Először Dzurják kísérlete­zett, ám lövése a tfal felső sarok mellett suhant el. Negyed óra játék után egy előreívelt labdát Usmajev röviden fejelt ki, Sál­a# Összegzés Március 21-én, ma 18 órá­tól Békéscsabán a Späten sörözőben rendhagyó „gyűlést” tart a Békéscsa­bai Előre FC baráti köre, amelyre a szurkolókat is várják. Ezen két lila-fehér „muskétás”, Váczi Zoltán és Szarvas János számol be az elmúlt három forduló ta­pasztalatairól, s ad válaszo­kat az érdeklődők legkü­lönbözőbb kérdéseire. lai elé került a pettyes, ám ő is a kapu fölé lőtt. A 17. percben veszélyeztettek először a ven­dégek, Vancea büntetőn kívüli pattogós lövését tenyerelte ki Koszta. Két perccel később Kriska piszkálta a labdát a bal kapufa mellé. A túloldalon Fo­dor járt hasonlóan, amikor fejjel küldte a labdát a kapu felé. Újabb két perc telt el, amikor Füle ugyancsak fejjel próbálko­zott, ám ezúttal is mellészállt a labda. Az első játékrész utolsó eseménye: Puglits ívelt be jobb­ról, két váci is magasra felug­rott, végül Füle fejelhetett, de a labda ezúttal is elkerülte a ka­put. Szünet után Füle előreívelé- sére Puglits és a békéscsabai kapus egyszerre indult, a váci játékos előbb ért oda, ám hiába emelt át Bajin, a labdát a védők kirúgták. Tíz perccel később Romanek távoli lövését hárítot­ta Baji. Nem volt váratlan a békés­csabaiak gólja az 58. percben. Fodor suhant el a jobb szélen, majd az alapvonal közeléből belőtte a labdát, Kulcsár át­lépte, nem úgy Vancea, aki 11 méterről az előrevetődő Koszta hasa alatt lőtt a bal sarokba, 0—1. A 65. percben Szarvas már- már lőtt volna, ám az utolsó pillanatban Simon utolérte és elvette tőle a labdát. A folytatás­ban egy jobb oldali támadás vé­gén az átlőtt labda a teljesen egyedülálló Vancea elé került, aki senkitől sem zavartatva, ka­pásból — óriási ziccerben — mellédurrantott. A 75. percben látszott, hogy Mracskó nagyon nekikészülő­dik, majd egy hatalmas ka­puskirúgást hajtott végre, a labda átsuhant, majd átpatto­Következik A labdarúgó NB I 19. fordulójá­ban következik. Március 26.: Bé­késcsabai Előre FC—BVSC- Dreher, 15, jv.: Varga S. (Szilá­gyi S„ Szekeres). Vác—Pécs, 15, Sopron—Parmalat FC, 15, Kis­pest—Újpest, 15, Siófok—Rába ETO, 16, Haladás VSE— Debrecen, 18. Március 27.: MTK—Csepel, 11. Március 28.: Vasas—Ferencváros, 19. gott a teljes váci védelmen, a lendületesen vágtató Fodor elé került, aki néhány lépés után a kimozduló Koszta fö­lött elegánsan átemelt, s a lab­da a kapu közepébe hullott, 0—2. Már mindenki az óráját nézte, amikor a 92. percben Miovecz lopakodott föl, a bé­késcsabai védők kissé elalud­tak, ő pedig a 16-os jobb sar­káról óriási erővel kilőtte a bal felső sarkot, Baji hiába torná­zott, 1—2. Négypontos mérkőzésnek ígérkezett a két éllovas szom­bati váci összecsapása. A dön­tetlen esetén a sorrend nem változott volna, ám amelyik csapat győz, az helyzeti előny­be kerül a másikkal szemben. Ennek tudatában meglehetős nagy óvatossággal kezdett mindkét gárda. A békéscsa­baiak megszállták kapujuk előterét és hamar kirajzolód­tak a párok: Szenti Dzurjákot igyekezett semlegesíteni, Mracskó pedig Fülét. Úgy Edzői nyilatkozatok Csank János, a Vác edzője: —Nagyon megérződött csapatunkon, hogy Aranyos és Nyilas nem játszhatott, ezért a variálási lehetősé­geim is leszűkültek. De a kulcsemberek, Nagy és Kriska sem tudta megoldani feladatát. A Békéscsaba labdabiztosabb volt, ezért tudtak fölénk kerekedni. —Az elsőjátékrészben is úgy tűnt, mintha egy ponttal is elégedett lett volna a Vác. — Nem, a győzelemre törekedtünk. —Vancea gólja után bízott még abban, hogy fordíthatnak? — Addig is nagyon nehéz volt számunkra, de a gól után látszott, hogy még nehezebb lesz a folytatás. Pásztor József, a békéscsabaiak edzője: — Mindkét csapat nagyon tartott egymástól, ezért nem alakulhatott ki szép játék. A biztonságra fektettük a hangsúlyt, s szerencsénk volt, hogy az első lehetőséget kihasználtuk. Persze most nem is a szépségre töre­kedtünk, hanem a hasznosságra. —Mintha kimondottan a döntetlenre „utaztak” volna. — Tény, hogy a mérkőzés előtt kiegyeztem volna az egyik ponttal, ám tudtuk, hogy a Vác bármikor gólképes lehet, ezért nekünk is arra kellett törekednünk, hogy bevegyük Koszta kapuját. —Számított arra, hogy a Vác hazai környezetben a védekezésre fekteti a fő hangsúlyt? — Az összeállításukból ez hamar kitűnt. tűnt, ez a taktika be is vált, annál is inkább, mert a váci középpályás sor kevésbé tud­ta támogatni a gólra éhes csa­tárokat. Nem is alakult ki jó játék, mindkét csapat döntően arra törekedett, hogy meg­mentse kapuját a góltól. A li­lák magabiztosan védekeztek, a váciak körülményesen tá- madgattak és sok hibával ját­szottak. A szünet után iramosabb lett a találkozó, sok békéscsa­bai szurkoló pedig úgy vélte, állóképességgel legyőzhető a Vác. Nos a Duna-partiak bébi­Történt még... A karosszékben ülve egy kicsit mindig más a mérkőzés, „hozzá kell tenni” valamennyit a játékhoz. A mi televíziósaink ug^an világszinten jelenítik meg a pályán történteket, csak egyre nem képesek, mert az képtelenség: visszaadni a helyszín teljes varázsát. Mindezt a hosszú bevezetőt csupán egyetlen dolog miatt tettük, hogy — talán nem elszakadva a realitásoktól — kinyilvánítsuk: azért jobb meccs volt ez, mint amit láttunk... ♦ ♦♦ Könnyű győztes csata után dicsérni, de aki huzamosabb ideje figyeli Pásztor József nyilatkozatait — egyáltalán nyilvánosság előtti viselkedését — újfent észrevehette: ez a higgadt, őszinte, az ellenfelet tisztelő hang abszolút jellemző rá. Minden elisme­rést megérdemel. Már csak amiatt is, hogy ritka... Érdekes, kicsit meghökkentő volt hallani, hogy a riporter kérdésére — ugye könnyebb dolga van mostanában játékosaival — az edző a világ legtermészetesebb hangján válaszolta: nekem mindig könnyű dolgom volt az eddigi három év alatt. Talán itt ráleltünk egy „titokra”, nevezetesen, hogy sikert elsősorban az remélhet vezetőként, aki „beosztottjainak” a fejében rendet tud tenni. Szelídebben ezt úgy mondanák: hallgatnak rá. Persze, miért ne hallgatnának, ha egyszer győznek. De ez már filozofálgatás lenne és éppen Pásztor szokta hangsúlyozni, hogy nem kell mindig elméleteket gyártani, pláne, ahol nincs is. Meglehet persze, hogy azóta is leginkább azon mondatán töprengenek a szurkolók, amelyben kifejtette, hogy nem szereti ünnepeltetni magát, fölöslegesen koptatni a cipőjét és többnyire a lakás— pálya—kocsma útvonalat járja. Amit Csabán (és a megyében) mindenki pontosan ért, de vajon Sopronban és Pesten is így van-é? És még valami: kívánjuk, hogy bajnoki cím nélkül is létrejöjjön az a vencsellői kirándulás, a Pásztor-portán. Talán akkor is rászolgálna a csapat, ha mostantól csak... de isten őrizz befejezni a mondatot. Éppen eleget vártak ezekre a hetekre a megyében a futball barátai! Itthon az ifik ugyancsak két gólt rúgtak a Vácnak, s egyet kaptak, csakhogy két mérkőzésen. Ezzel a világos mezes békéscsabai utánpótlás mérlege: egy győzelem, egy vereség zonyították, ők is bírják a 90 percet, ám a szerkezetileg megbomlott csapatuk ellen a második játékrészben már hamar megtalálták a lila-fe­hérek a rést és Koszta nagy hibája, de fogalmazhatunk úgy, V ancea szemfülessége ré­vén megszerezték a vezetést. Ki is nyílt ezután a váci véde­lem, s már akár hamarabb is betalálhattak volna újra a vi­harsarkiak. Addig ritkán lát­tunk a csapatoktól kontrákat, ezután viszont a Békéscsaba régi fegyverével operált — si­kerrel. A Vác egyre görcsö­sebbé vált, megpróbálták improvizálva utolérni a mind jobban megnyugodó Békés­csabát — sikertelenül. Nem láthattunk nemzetkö­zi mércéhez mérve igazi ma­gasröptű játékot, annál in­kább a kezdetben taktikai, „idegi” csatát, a későbbiek­ben felgyorsuló játékot. A szó szerinti rangadó szintjét sem érte el az összecsapás, ám a nagy küzdelem, a nagyobb bé­késcsabai akarás láttán a lila­fehérek rászolgáltak a két pontra. Békéscsaba—Vác 0—1 (0—1) NB I-es ifjúsági A korcsoportos lab­darúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 100 néző. V.: Hajdú. Békéscsaba: Nagy Zs. — Nagy K. (Balázs), Eaurinyecz, Varga, Iványi — Eitauszki, Kovács (Lipták), Némethy, Petruzsán (Po- zsár) — Dani, Kiss. Edző: Marik László. Az erőteljesen kavargó szél zavarta a játékosokat, s talán ennek a számlájára írandó, hogy sok volt a hi­ba. Az első játékrészben ritkán forog­tak veszélyben a kapuk, s a 35. percben esett egyetlen pontos találat is elegen­dőnek bizonyult a vendégsikerhez, mert a szünet után nagy elánnal roha­mozó hazaiak a legnagyobb helyzetei­ket is elpuskázták. G.: Vén. Jó: a hazai csapatból senki sem nyújtott elfogad­hatót, illetve Faragó A., Méhes, Vén, Boda. Békéscsaba—Vác 2—0 (2—0) NB I-es ifjúsági B korcsoportos lab­darúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 50 néző. V.: Tóth P. Békéscsaba: Nagy R. — Futaki, Valentényi, Czipó, Ha­lász — Kubik, Zsibrita, Hídvégi, Borbola — Balog Zs., Vadas A. (Pa- lyik). Edző: Szokolay Sándor. G.: Balog Zs., Hidvégi. Jó: Valentényi, Czipó, Kubik, Borbola, illetve Ku- burczik, Csemik, Sipaki. Az oldalt készítette: Fábi­án István, Gyurkó Mi­hály, Jávor Péter. Fotó: Such Tamás Ügyességi gépek forgalmazása, bérbeadása, szervizelése (átalánydíjas is). Pajazzo 4000, Pajazzo 7000, bónuszos Aladdin, Excellent Pusher (pénztologatós). Video játékgépek. Telefon: 06 (66) 442-116,06(60) 384-254,06 (60) 388-390. BUÚMEltYKl HÍRLAP Közéleti napilap. Főszerkesztő: dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Selcszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: Martin Feldenkirchen és dr. Tóth Miklós ügyvezető igazgatók. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 45Ö-450; főszerkesztő: (66) 446-242; sportrovat: 451-114; telefax: (66) 441-020. Kiadói telefonsz.ámok: (66) 441-545; hirdetés: 441-311; telefax: 450-198; terjesztés: telefon/fax (66) 453-710, telex: 83-312. Az előfizetők részére terjeszti a Népújság Kft. az ügynökségein keresztül. Árusításban terjeszti a „DÉLHÍR" Rt. Békés megyei üzeme, Békéscsaba Szabadság tér 1—3. Telefon (66) 443-106 és egyéb terjesztő szervek. Előfizethető a kiadónál (5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4.), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással. Előfizetési díj egy hónapra 375 forint, egy évre 4140 forint. Készül: a Kncr Nyomdában, Békéscsaba, Baross út 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. Hl1 ISSN 12151068