Békés Megyei Hírlap, 1994. március (49. évfolyam, 50-76. szám)

1994-03-14 / 61. szám

1994. március 14., hétfő © SVOtfV Most a csabai gyors robogott... Debreceni VSC—Békéscsabai Előre FC 0—2 (0—1) NB 1-es labdarúgó-mérkőzés, Debrecen, 7000 néző'. V.: Hartmann (Varga L., Szabó J.). Debrecen: Horváth 4 — Balogh 5, Goján 5, Kondás 5, Pető' 6 — Dombi 4, Nagy Cs. 4, Sándor T. 4, Madar 4 —Gracsov 4, Toderás 5. Edzó': Garanivölgyi Lajos. Békéscsaba: Baji 6 — Szenti 7, Usmajev 7, Zahorán 6 — Mracskó 6, Fodor 6, Csató 7, Vancea 6 — Váczi 6, Kulcsár S. 6, Szarvas 7. Edzó': Pásztor József. Csere: Váczi helyett KulcsárSz.(-) a 67., Madar h.Medvid (-) a 70., Szarvas h. Dávid (-) a 89. percben. Gólszerző': Szarvas a 35., Kulcsár S. a 86. percben. Sárga lap: Szenti (akasztotta Gracsovot) a 23. percben. Szögletarány: 4:4 (1:2) a Békéscsaba javára. A hazaiaknál a sérült Sándor Cs. helyett a fiatal NagyCs., míg a román idegenlégiós Buliga helyett Toderás került a kezdő­csapatba. A vendégeknél Váczi felépült, így Dávid maradt ki a tervezett együttesből. A 6. percben Zahorán bal ol­dali beadását Goján mentette a befutó csabai csatárok elől. Há­rom perccel később Baji kapu­jából kifutva tisztázott a gólra éhes Gracsov elől. Néhány perccel később csaknem gólt szerzett a hazai együttes. Dom­bi jobb oldali beadását Gracsov fejelte a kapura, Toderás hat méterről beleért a pettyesbe, ami alig csúszott ki a bal kapufa mellett. Még ugyanebben a percben Csató tört előre, Zaho- ránhoz adta a labdát, amit visszakapott, majd Szarvas elé tálalt, aki 12 méterről, jó hely­zetben fölé lőtt. A 21. percben Kondás a felezővonalnál hom­lokon rúgta Kulcsár S.-t, aki csak kétperces ápolás után tudta folytatni a játékot. A 23. percben Gracsovot akasztotta a felező­vonalnál Szenti hátulról, amiért joggal kapott sárga lapott Hart- manntól. A 26. percben Szarvas bal oldali visszagurítását Van­cea 18 méterről alig lőtte mellé. Egy perccel később Mracskó— Váczi akció futott a jobb olda­lon. Az apró termetű csatár ka­pura lőtt, labdája kipattant Hor- váthról és a visszafutó Kondás kétségbeesetten mentett szög­letre. A 30. percben Mracskó 30 méteres lövését vetődve hárítot­ta Horváth a bal sarok előtt. A 35. percben Váczi a félpá­lyáról indított, a labda úgy tűnt a 16-osnál álló Horváth kapusé lesz, ám ó' belerúgta a pettyest a rátámadó Szarvasba, aki a hozzá vissza­pattant labdát tíz méterről az üres kapuba helyezte, 0—1. A 40. percben Dombi a jobb szélen kivárt, majd az alapvo­nalnál Usmajev akasztotta a csatárt. Gracsov veszélyes sza­badrúgását Toderás fölfejelte az ötösön, majd mentettek a ven­dég védők. A 43. percben Fodor jó helyzetben kilépett a jobb Vélemények Autóüléshuzat­szaküzlet Békéscsaba, Luther u. it- sz. Következik A labdarúgó NB I 18. fordulójá­ban következik. Március 19.: Vác FC-Samsung—Békéscsabai Előre FC, 11 (a tv is közvetíti), Pécs—Siófok, 15, Debrecen— BVSC, 15, Újpest—MTK, 16, Rába ETO—kispest, 17, Par­malat FC—Haladás, 17, Cse­pel—Vasas, 18, Ferencváros— Sopron, 18. A mérkőzés két főhőse: Szenti, aki a védelemben nyújtott kimagasló teljesítményt, Szarvas (jobbra) pedig góllal és gólpasszal egyenértékű kapufával járult hozzá csapata győzelméhez oldalon, Pető a 16-os előtt le­húzta a középpályást, ám Hart­mann továbbot intett. Egy perc­cel később Szarvas gurította vissza a labdát Csató elé, aki 18 méterről alig lőtt a jobb kapufa mellé. A lefújás előtti pillana­tokban lábról lábra szállt a lab­da, Szarvas kapu elé emelt, Csa­jobbról adott a kapu elé, labdája kipattant a védőkről, Sándor T. hat méterről lőtt, Baji remekül hárított, majd Usmajev felsza­badított. Feljött a Debrecen, egyre-másra vezette támadásait a hazai együttes. A 64. percben Toderástól Sándor T. kapta a lab­dát, aki 16 méterről egyből lőtt, A MÉRKŐZÉS ELŐTT. Zahorán György, a Békéscsaba tech­nikai vezetője: — Tártunk a mérkőzéstől, de egy pontra feltétlenül jók vagyunk. Bognár István, az Előre elnökhelyettese: — A csapat kezd visszaállni érzelmileg is az őszi játékritmusra, s ennek Debrecenben is kell, hogy hatása legyen! Juhász Gyula, az Előre intézője: — A sok rossz előjel ellenére is a mi sikerünket várom. Silviu Iorgulescu, az Előre pályaedzője: — Az idén először edzettünk a Fű—1 pályán, s igen jó hangulatban van mindenki. Re vansot veszünk! Németh Lajos, ex-FIFA játékvezető: — A Debrecen hazai pályán játszik, azonban a tudáskülönbség a Békéscsaba javára szól, ezért szoros küzdelem várható. Pintér Attila, az Orosházi MTK asztalitenisz-szakosztályá­nak technikai igazgatója: — Jobb a lila-fehérek csapatjátéka, a hazaiaknál csak Sándor Tamásra kell figyelni, de egy fecske nem csinál nyarat. Tóth Pál, a békéscsabai sportiroda munkatársa: — Nem felejtettük el az őszi 1—2-t! Most remélem, sikerül visszavágni. Dr. Petróczy Gábor megyei sportigazgató, egykori DVSC vezető edző: — Döntetlen lenne reális, de a Békéscsabának győzelemre kell játszani. Nyári Mihály NB I-es kézilabda játékvezető:—x, 2-re vettem a * totón. Bánszki Tamás, Világ Kupagyőztes békéscsabai ejtőernyős: — Ha a csapat olyan lelkesedéssel játszik, mint ahogyan mi neki indulunk az arizonai versenyünknek, akkor nem maradhat el a jó eredmény. Bánszki György, Világkupa-győztes békéscsabai ejtőernyős: — Sok munka fekszik a csapatban, s ezt én többre becsülöm bármi másnál! Sidó Csaba, a Debrecen ifjúsági A csapatának edzője: — Az első otthoni bajnokink a listavezető ellen meghatározza a további helyezésünket a tabellán. SZÜNETBEN. Garanivölgyi Lajos, a DVSC edzője: — Meg­próbálunk fordítani, bár tudom ez nem lesz könnyű. Pásztor József, a Békéscsaba mestere: — Most egy kicsit visszaállunk és gyors kontrákkal operálunk majd. A MÉRKŐZÉS UTÁN. Fodor Tibor:—Megmutattuk ország­világ előtt, hogy nem véletlenül állunk az élen. Pető Zoltán: — Sokat hibáztunk, pedig a második félidőben beszorítottuk a csabaiakat. Sajnos nem megy a góllövés. Szenti Zoltán: — Mi mindig nyerni akarunk, most is sikerült. Nem szeretnénk a következő találkozón, Vácott sem kikapni. Szarvas János: — Úgy éreztem, nem érem el Váczi labdáját, de utánamentem, Horváth kapus belém rúgta, így könnyű volt a hálóba találnom. A második gól előtt a szabadrúgásom megérdemelte volna, hogy bemenjen. Király vári Károly, a békéscsabaiak egykori játékosa: — Deb­recenben én sem játszottam soha vesztes csapatban. Örülök a győzelemnek, s gratulálok a csapatnak és Pásztor Józsefnek. Győri László, egykori FIFA-játékvezető: — Nagyon örülök, hogy a békéscsabaiak csak a játékkal törődtek, meg is lett az eredménye. iMurinyecz György, a békéscsabai sportáruház ügyvezetője: — Mi játszottuk a focit, egyébként 4-—0-ra nyertünk. Merre is a Hospital Street...? Azt mondja a méltán népszerű Vitray Tamás, úgy félóra elteltével: ügyes csapat ez a Békéscsaba..., amiről az ország nagyobb része eddig nem szerezhetett tudomást... Hát igen, költői is lehetne a kérdés. Aligha a békéscsabaiak tehetnek róla. Ellenkező esetben biztosan nem kellene agyontalálgatni a cserét sem (Dávid helyett Pető... azaz, hogy Váczi helyett Kulcsár Szilárd) és tudnánk hamarabb, hogy Szenti az nem Szendi. Persze örülni kell, hogy 17 forduló után mégiscsak kezdi megismerni a Pásztor-féle társaságot az ország nagvobhik része is. ♦ ♦♦ ...meglepetésre nem telt meg a tízezer nézőt befogadó futballstadion — szól az állásfoglalás, még az elején. Hát igen, vidéken — tehát Debrecen­ben is — ez meglepő. Ha a Fáy utcában kétezren is vannak, Csepelen 500- an, a Szőnyi úton ugyanennyien — akkor az oly kor „aránylag szépszámú a közönség.” Szegény vidék. Már megint röstellkednie kell. ♦ ♦♦ De inkább tényleg örüljünk, a tévében és a rádióban Pásztor, Szenti és Szarvas nyilatkozik, a rádióban még Fodor is. A ritka alkalmak egyike, hogy a figyelem középpontjába kerül a tabella pillanatnyi éllovasa. Az Előre mestere mindjárt fair play-díjat is kap Molnár Dánieltől, mert nem a saját csapatát hozsannázza, hanem a Garamvölgyi-legénység erényei­ről beszél. Tanulhatnának tőle a mágusok. De újra csak ismételhetjük: inkább örülni kell, van miért. Csacskaság lenne hát Hartmannt is bántani, úgyis az ő órája jár jól és 2—0-nál megbocsájtható az utolsó percben az is, ha gól helyett az ellenfélnek ítél inkább szabadrúgást. Ettől még szépen virít odaát a képernyőn a „Hospital Street” a fehér drapérián. Reménykedjünk, hátha még többen tudják meg a bajnokság végég: merre is van a Kórház utca! tó nyolc méterről alig fejelt a jobb kapufa mellé. Szünet után, a 47. percben Szarvas tíz méterről kapura lőtt, a labda a bal kapufáról kipattant Kulcsár S. elé, aki a kapu elé gurított és Csató három méter­ről a hálóba lőtt, de mivel lesen állt, így Hartmann érvénytele­nítette a találatot. Az 53. perc­ben a cselezgető Váczit buktat­ták a debreceni kapu előterében. Szarvas gurította le a szabadrú­gást, Csató nagy erővel a jobb kapufa mellé bombázott. Az 58. percben Váczi végzett el szögle­tet jobbról, remekül csavarta ka­pura a labdát, amit Horváth két­ségbeesetten tolt a kapu fölé. Négy perccel később Dombi Ügyességi gépek forgalmazása, bérbeadása, szervizelése (átalánydíjas is). Pajazzo 4000, Pajazzo 7000, bónuszos Aladdin, Excellent Pusher (pénztologatós). Video játékgépek. Telefon: 06 (66) 442-116,06(60) 384-254,06 (60) 388-390. a labda a bal kapufa mellett hagyta el a játékteret. A 67. percben újoncot avatott a Bé­késcsaba: a korábban sérült Váczi helyére a 21 éves Kulcsár Szilárd állt be. A 71. percben Szarvas tört előre a bal oldalon, a 16-os oldalvonalánál Goján hasba rúgta az apró termetű csa­tárt. A szabadrúgás után a kipat­tanó labdát Mracskó 25 méter­ről fölé bombázta. A 82. perc­ben Toderás tört előre, jó cselek után 18 méterről lőtt, Baji bra­vúrral öklözte a jobb felső sarok előtt szögletre a pettyest. Négy perccel később eldőlt a találkozó sorsa. A jó ütem­ben kilépő Kulcsár S.-t Kon­dás buktatta 20 méterre a ka­A Békéscsaba az Intertotóban Az MLSZ döntött az Intertotó ’94 küzdelmeiben induló két magyar csapatról. Az NB I-es liga vélemé­nyének meghallgatása után a testület az ősszel kitűnően szereplő Békéscsabai Előre FC-t és a Vác-FC Samsungot nevezte a július 2-a és 31- e között tartandó sorozatra. Edzői nyilatkozatok Pásztor József, a békéscsabaiak edzője: — A Debrecen ősszel sokkal jobban játszott, mint most. Vasárnap viszont mi voltunk a jobbak. —Miben múlták felül ellenfelüket? — Vélhetően a hazaiak húsz év alatti tehetséges játékosai még nem bírják a kettős terhelést folyamatosan, ami a bajnokságban és az olimpiai csapatban való együttes helytállást illeti. Úgy látom fejben fáradtak el és ütemben is rendre lemaradtak a mieinktől. —Ki dicsérhető a Békéscsabából? — Baji kitűnően védett, Usmajev határozottan rombolt. Az emberfogók, Mracskó és Szenti maradéktalanul teljesítették fel­adatukat. Csató jól fogta Sándor Tamást, de támadásban többet vártam tőle. Fodor rengeteget futott, nem véletlen, hogy Madart lecserélték róla. Váczi is jó volt, de le kellett cserélnem, mert fizikailag van még pótolnivalója. Garamvölgyi Lajos, a Debrecen edzője: — A Békéscsaba sokkal érettebb játékot produkált, mint mi, fejet kellett hajtanunk a nagyobb tudás előtt. —Miben kerekedett a vendégcsapat a Debrecen fölé? — Elsősorban abban, hogy ránk tudta kényszeríteni akaratát. —Hol hibázott a Debrecen? — Már rögtön az első játékrészben. Csapatom csak a második félidő bizonyos szakaszaiban játszott az elvártnak megfelelően. Dombiék ráadásul fáradtan mozogtak és csatáraink elől labilisak voltak. pútól. Szarvas szabadrúgása a bal kapufán csattant, a kipat­tanó pettyest Kulcsár S. 10 méterről a jobb alsó sarokba lőtte, 0—2 Két perccel később Zahorán bal oldali beadása után Kulcsár Sz. elől Horváth kapus az ötö­sön hárított, a labda Szarvas elé pattant, aki hat méterről a bal felső sarokba bombázott. Ám Hartmann a kapus akadályozta­tása miatt kifelé ítélt szabadrú­gást. Az utolsó két percben Dombi került nagy helyzetbe, de a kapu mellé rúgta a labdát. Nagy érdeklődés előzte meg a tiszántúli rangadót, amelyen 1988-as KEK-mér- kőzés után ismét képernyőre kerültek a lila-fehérek. Az első percekben látszott, a bé­késcsabaiak jól megszervez­ték játékukat, gyors adoga­tással, kapuralövésekkel vé­tették észre magukat. A fél­idő közepén keményedett a játék, mindkét oldalon több szabálytalanság tördelte az akciókat. A 35. percben az egykori békéscsabai portás, Horváth hibázott, a labda Szarvas elé került, aki bizto­san értékesítette a kínálkozó lehetőséget. A gól „megfog­ta” a hazaiakat, a lefújás előtt Csató kétszer is nagy helyzetben hibázott. Fordu­lás után lendületben marad­tak a csabaiak, egy érvényte­len gólt is szereztek, majd több helyzetet hibáztak. Egyórányi játék után feljött a Debrecen, a kapuja elé hú­zódott békéscsabaiak azon­ban rendre jól avatkoztak közbe, illetve a Löki csatárok hibáztak nagy helyzetekben. Az utolsó tíz percben teljesen beszorult a Békéscsaba, ám ahogyan az ilyenkor lenni szokott, egy gyors kontra után újabb gólt értek el Szarvasék, és megérde­melten nyerték a két tiszán­túli együttes rangadóját, visszavágva ezzel az őszi ve­reségért. Pásztor József szép ajándékot kapott csapatától 50. NB I-es edzői fellépésén. Békéscsabai Előre FC— Debreceni VSC 3—1 (2—0) NB I-es ifjúsági A korcsoportos labda­rúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 100 néző. V.: Megyebíró. Békéscsaba: Nagy Zs. — Nagy K., Laurinyecz, Lipták, Varga M. — Litauszki, Csepregi. Kovács P., Némethy (Petruzsán) —- Kiss (Dani), Balázs (Pozsár). Edző: Marik László. Nagy lendülettel rohamozott a hazai gárda, s negyedóra elteltével egy jól eltalált szabadrúgás révén vezetést szerzett. Szünet után Kovács N. bünte­tőjét névrokona hárította az 53. perc­ben, s ez fordulópontot jelentett a to­vábbiakban, mert nem sokkal az eset után ismét csabai gólt követően pihent meg a labda a hálóban. A vasutascsapat erejéből csak szépítésre tellett a mérkő­zés legvégén. Az iramos találkozón négy ízben a kapufa mentett. Kiállítva: Selyem. G: Litauszki, Varga M., Ko­vács P., illetve Selyem. Jó: Litauszki, Balázs, Kovács P., Varga M., Lauri­nyecz, illetve Nagy L., Pataki. Békéscsabai Előre FC— Debreceni VSC 2—2 (2—0) NB I-es ifjúsági B korcsoportos labda­rúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 50 néző. V.: Szabó S. Békéscsaba: Nagy R. — Futaki, Valentényi, Czipó, Halász — Kvasz, Zsibrita, Hídvégi, Kubik (Pa- lyik) — Vadas A. (Borbola), Balog Z. Edző: Szokolay Sándor. G.: Kvasz, Hídvégi, illetve Makra, Böőr. Jó: Kvasz, Czipó, Vadas A., Balog Z., il­letve Szabó, Bernáth, Galgóczi. Az NB I-es tudósítást ké­szítette: Csuhák Zoltán, Fábián István, Gyurkó Mihály, Jávor Péter, Ve- rasztó Lajos. Fotó: Faze­kas Ferenc HOLZER-PAPIR NAGYKERESKEDELMI KFT. DISZKONTÁRUHÁZÁBAN (Békéscsaba, Ipari út 5., ÁÉV-telep) széles választékban kaphatók: * toalettpapírok * konyhatörlők * szalvéták * papírzsebkendők * kozmetikai arctörlő kendők * partyprogramok dossziék * fénymásoló papírok. Közülieteknek, intézményeknek, viszonteladóknak is! Nyitva: hétköznap 8—15.30 óráig. Telefon: 446-146/13. mt fut t'tßf'i! t|FKF.ÚlF(jYF.IHIRUp Közéleti napilap. Főszerkesztő: dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: Martin Feldenkirchen és dr. Tóth Miklós ügyvezető igazgatók. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; főszerkesztő: (66) 446-242; sportrovat: 451-114; telefax: (66) 441-020. Kiadói telefonszámok: (66)441-545; hirdetés: 441-311; telefax: 450-198; terjesztés: telefon/fax (66)453-710, telex: 83-312. Az előfizetők részére terjeszti a Népújság Kft. az ügynökségein keresztül. Árusításban terjeszti a „DÉLHÍR” Rt. Békés megyei üzeme, Békéscsaba Szabadság tér 1—3. Telefon (66) 443-106 és egyéb terjesztő szervek. Előfizethető a kiadónál (5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4.), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalvány on és átutalással. Előfizetési díj egy hónapra 375 forint, egy' évre 4140 forint. Készül: a Kner Nyomdában, Békéscsaba, Baross út 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068