Békés Megyei Hírlap, 1993. november (48. évfolyam, 254-279. szám)

1993-11-29 / 278. szám

© 1993. november 29., hétfő Spoï^ A kispestiek arcára fagyott a mosoly Kispest-Honvéd FC—Békéscsabai Előre FC 0—2? (0—1) NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Budapest, Bozsik Stadion 4500 néző. V.: Bay (Lettrich, Bede). Kispest HFC: Brockhauser 6 — Bánfi 5 — Csábi 5, Plókai 5 — Pisont 5, Illés 4, Forrai 4, Duró 4, Csehi 5 — Stefanov 4, Orosz 4. Edző: Martti Kuusela. Békéscsaba: Baji 6 — Usmajev 6 — Szenti 6, Zahorán 6 — Mracskó 6, Csató 6, Vancea 7, Árgyelán 7, Fodor 6 — Gricajuk 6, Szarvas 7. Edző: Pásztor József. Csere: Illés helyett Hamar (4) a szünetben, Plókai h. Sallói (-) az 57., Gricajuk h. Kasik (-) a 75., Argyelán h. Nagy L. (-) a 89. percben. Gólszerző: Gricajuk a 36., Szarvas a 83. percben Sárga lap: Csató (Orosz lerántásáért) a 63. percben. Szögletarány: 12:0 (8:0) a Kispest javára. MARATHON Xagykereskedelmi vállalkozás Sportcipők, sportruházat Sarkad, Szabadság tér 28. Tel: (66) 375-243 Főhetett Pásztor József edző feje, hogy kit állítson csatár­sorba, ugyanis Váczi három sárga lap, Kulcsár pedig sérülés miatt nem állt rendel­kezésére. Nos, Gricajukra voksolt, s Szarvast egy sorral előrébb szerepeltette a kispes­tiek ellen. A 10. percben Duró futott el a bal oldalon, az alapvonal kö­zeléből beadott, Orosz hat mé­terről fejelt, ám Baji szögletre tolta a léc alá tartó labdát. Is­mét Baji volt a főszereplő, amikor Csábi labdájából Ste­fanov lőtt 15 méterről. A 26. percben Plókai távoli bombá­ját ölelte magához a békéscsa­bai kapus. Már fél óra is eltelt, amikor ülés fejelt Plókai elé, aki viszont húsz méterről fölé lőtt. A 36. percben Fodor indí­totta Szarvast, aki a 16-oson belülre lépve megcélozta a kaput. A labda már-már bent látszott, amikor Grica­juk két védővel a nyakán ott termett, rásegített a pettyes­re, azaz fél lépésről a gólvo­nal előtt már ő tolt bele előre vetődve a labdába, amely így a kapuban kötött ki, 0—1. A félidő lefújása előtt Forrai elől Mracskó tisztázott szög­letre. Szünet után Hamar beadá­sa egy csabai védőről szállt a kapu felé, de Baji megfogta a pettyest. Ismét Baji jeleske­dett, amikor a mezőnybe bök­Horváth u. 10. szólta Duró éles szögből le­adott jobb felső sarok felé süvítő labdáját. A 70. percben viszont a túloldalon adódott nagy lehetőség: Árgyelán lab­dájából Fodor rúghatott volna gólt, de elügyetlenkedte a le­hetőséget. Aztán Fodor sarkalt Vancea elé, aki a 16-osról a jobb felső sarok mellé küldte a labdát. A 80. percben Kasik labdájából Árgyelán növelhet­te volna az előnyt, de egy lehe- - lettel lemaradt a labdáról. Sal­lói lábában volt az egyenlítési lehetőség, de Baji ismét a he­lyén volt, vetődve kiütötte a labdát. Vancea még a felezővonal tájáról lódult meg, rövid vágta után Szarvas elé gurí­tott, aki futtából a balössze­kötő helyéről, mintegy 12 méterről lőtt félmagasan. Brockhauser kivetődött, sőt még bele is ért a labdába, de ahhoz nem volt már elég, hogy az igazán irányt változ­tasson és védhetetlenül vágó­dott a bal alsó sarokba, 0—2. A mérkőzés tétje az volt: ha három vagy több góllal nyer a Kispest, akkor meg­előzi a Békéscsabát, más eredmény esetén viszont a li­la-fehérek maradnak a do­bogón, sőt annak második fo­kán, tudva azt, hogy a Fe­rencváros kikapott Székes­fehérvárott. Nos, a fővárosi­ak így is kezdtek, már a mér­kőzés elején dűlőre szerették volna vinni a dolgot, ám a betonvédelemmel fölálló Bé­Vélemények Mondták a játékosok, dicsérjem meg már őket is A két gólszerző: Gricajuk (fent) és Szarvas (lent) A MÉRKŐZÉS ELŐTT. Martti Kuusela: — Szeretnénk győ­zelemmel búcsúzni az ősztől. Kiss László, a Kispest pályaedzője: — Gyorsan el kell dönteni a találkozó sorsát. Balogh Béla, a Kispest szertárosa: — Legfontosabb a győze­lem. Szabados József, a Kispest cserejátékosa: — Ha bajnokok akarunk lenni, győznünk kell. Kulcsár Sándor, a Békéscsaba sérült játékosa: — A múlt heti siker után jó lenne győzni, de a dönteltennel is kiegyeznék. A SZÜNETBEN. Szarvas János: — Gricajuké a gól. Fodor Tibor: — Hiába az én nevem írták ki, nem én vagyok á gólszerző. Tóth Mihály, rendező: — Lehet, hogy elviszi a Békéscsaba a két pontot? A MÉRKŐZÉS UTÁN. Csank János, a békéscsabaiak egykori, a Vác mostani edzője: — Jó mérkőzés volt, ha pontosabban játszanak Csatóék, több gólt is rúghattak volna. Asztalos Zoltán, a Kispest sajtófőnöke: — Nem így gondol­tam a búcsút. Töró'csik István, a Honvéd egykori játékosa: — A Kispest túlkombinálta a játékot. Tussinger Antal, egykori olimpiai és B-válogatott játékos: — A Békéscsaba jól ötvözi a hagyományos magyar futballt és a modem labdarúgást. Faragó Lajos, a Honvéd egykori kapusa: — Szeretném remélni, hogy egyszer a kispestiek is rájönnek arra, a foci játék, nem pedig munka. Kocsis Lajos, 33-szoros egykori kispesti válogatott: — Nem véletlen, hogy manapság gyakran beszélnek valamiféle békés­csabai futballcsodáról. Viorel Vancea. —: Örülök, hogy ilyen remek őszt produkál­tunk. Vincze István, a Kispest cserejátékosa: — A vendégek tudták, hogy mikor hova kell rúgni a labdát. késcsaba minden kísér­letüket meghiúsított. Szám­talan helyzetet dolgoztak ki a kispestiek, de vagy Baji aka­dályozta meg őket a gólszer­zésben, vagy tehetetlen csa­táraik elügyetlenkedték a dolgot. A foggal-körömmel védekező Békéscsaba egyre inkább élt a kontra lehetősé­geivel, amelyek közül egyet ki is használt. A fordulás után egyre in­kább leült a Kispest, nem­csak elfáradt, hanem hiteha- gyottan futballozott. Ezt lát­va a lila-fehérek feltámad­tak, ettől kezdve nemcsak kontrákra építettek, hanem egyre több látványos akciót dolgoztak ki, s végül megér­demelten fektették kétvállra a lelkesebben, korszerűbben játszó békéscsabaiak a tava­lyi bajnokot. Békéscsabán a Pikk Dáma nevű kiskocsma tulajdonosának az utóbbi két-három évben nem lehet panasza a látogatottságra. Érthe­tő, hogy a szurkolók szívesen járnak az Irá­nyi utcai „egységbe”, ugyanis az üzemeltető nem más, mint az NB I-es csapat sikeredzője, Pásztor József. Ha otthon nyer a csapat, akkor a mérkőzés után, ha idegenben játszik a Békéscsaba, akkor már a találkozó idejé­ben gyűlnek a drukkerek, itt várják a tele­fonjelentést a meccsről. — A csapat tagjaianak az volt az ajánlatom, amikor a kispadra ültem, mint edző, hogy a Pikk Dámába ne járjanak — fogalmaz árnyal­tan Pásztor edző. — Most viszont kivételt tettem, a Kispest elleni győztes mérkőzés után már a buszon bejelentettem: hazaérkezéskor meghívom egy italra a játékosokat. Tehettem: ilyen jól még sohasem szerepelt a csapat amióta az NB I-ben játszik, s most vége egy újabb szezonnak. —Ráadásul nem kisebb fegyvertényt hajtot­tak végre, mint legyőzték a tavalyi bajnokot a saját otthonában... — Azt hiszem, egy kicsit a szerencse számlá­jára is írható. Ha a kispestiek az első félidőben kihasználnak a négy-öt ziccer közül csak egyet is, akkor alighanem alulmaradtunk volna. —Akkor újra Fortuna segítette győzelemre a csapatot? — Tény, nem tartozom azok az edzők közé, akik a labdarúgóit agyondicséri. Mostanában mondogatták is játékosokat, egyszer dicsérjem már őket is, ne csak a szerencsére hivatkozzak. Nos, most a második félidőben ragyogóan ját­szottak, különösen Vancea javult fel nagyon. De Fodor is jól teljesített: az első félidőben Pisont kikapcsolása volt a feladata, amit mara­déktalanul teljesített. A folytatásban Pisont el­fáradt, Fodor ezért többször otthagyhatta, s ezért nagyon sok zavart okozott a kispestiek védelmében. De mindenki teljes szívvel küz­dött. Ott már nem a szerencse döntött. Ebben az időszakban akár mi rúghattunk volna még há­rom-négy gólt. Annál is inkább, mert két-három kispesti lélekben föladta, nem ért vissza véde­kezni, így ettől kezdve mi voltunk a jobbak. —Most különösen féltették a helyiek a csapa­tot, tudva, hogy Váczi besárgult, s a gólerős Kulcsár is a maródiak listájára került. —Ez okozta nekem is a legnagyobb fejtörést, mert a két csatár nemcsak gólerős, hanem re­mekül tudják tartani a labdát, ha hozzájuk kerül. Egészen addig cselezgetnek, dédelgetik a pettyest, amig a társak is fölérnek. Most viszont kényszercsatárokkal kellett játszanunk, akik közül például Gricajukra ez egyáltalán nem jellemző. Be is igazolódott ez az első játékrész­ben, egyáltalán nem tudtuk elöl tartnai a labdát 45 percig. Csak a második játékrészben éltünk a lehetőséggel. — Akkor mégis kiegyezhetünk abban, hogy nem csak a szerencsének köszönhetően áll a csapat az őszi tabella második helyén? — Jó, megadom magam. Tény, az is a fejlő­dés mellett szól, hogy mi rúgtuk a legtöbb gólt az NB I-ben. Lehet, sokan megkérdőjelezik kapusaink tudását vagy Usmajevet nem a legki­tűnőbb védők közé sorolják, de az is igaz, mi kaptuk a legkevesebbet gólt a mezőnyben. S ez is sok mindent elárul. De legalábbis azt minden­képpen alátámasztja, hogy a tavalyi év nem csak egy kicsúszott eredmény volt. —Hogyan alakul a további program? — Eredetileg úgy terveztem, keddtől egy hétig egy kis levezető jellegű mozgást tartunk, de a játékosok kérték, hogy hétfőre is iktassunk be egy kis mozgást. Nem tudtam ellenállni... Szerdán pedig — ahogy évek óta megszoktuk — kirándulunk Egerbe. Ott találkozunk Csepre- gi Péterrel, Csató Sanyi öccsével, Kiss Tiborral. Csank Jánossal pedig abban maradtunk: a Szép­asszony völgyében, a 41. pincében összeülünk egy kicsit. Jávor Péter Martti Kuusela: — Hiába támad egy csapat nyolcvan percen keresztül, ha nem tud gólt lőni, esélye sincs a győzelemre. Mi most így jár­tunk. — Úgy tűnt, néhány játékos nem a helyén szerepelt... — Nem, ez tévedés. Minden játékos a helyén volt. — Ki tetszett és ki okozott csalódást a csapatból? — Ezt a kudarcot nem lehet egyéni teljesítményekre le­bontani. Valamennyi játékos nagy csalódást okozott. Vasas—Vác 1—1 (1—1) Fáy utca, 3000 néző. V.: Vavika. Gól: Claude (7.), ill. Répási (32.). VASAS: Babócsy — Kecskés (Szarvas, 79.), Juhár, Galaschek (Tí­már, 57.), Maczó — Mónos, Sirinbe- kov, Földes, Geress — Zvara, Clau­de. VÁC: Koszta — Puglits, Nagy T., Hahn, Aranyos — Kriska, Molnár, Répási (Romanek, 52.), Simon — Nyilas (Kasza, 90.), Füle. Bármit szállíthat, rám számíthat! Tüzelőakció a Békési Kistüzépen! Tatai brikett Dorogi brikett Orosz diószén Orosz daraszén Lengyel lángborsó szén Cseh barnaszén Iszapszén Dúsított daraszén Calborobot kazánba ajánljuk. Várjuk megrendeléseiket az egész megyéből. 30 q feletti vásárlás esetén ingyenes házhoz szállítás. Megrendeléseiket telefonon is elfogadjuk. Borbély László Békés, Kossuth u. 19. Telefon: 341 -739 Békés, 341-112 Murony, 382-355 Köröstarcsa, 350-097 Bélmegyer. 830 Ft/q 790 Ft/q 760 Ft/q 830 Ft/q 920 Ft/q 690 Ft/q 570 Ft/q 660 Ft/q AVác megérdemelte volna a győzelmet. Videoton—FTC 3—1 (1-1) Székesfehérvár, 5000 néző. V.: Vág- ner. Gól: Horváth F. (15., 47., 73.), ill. Wukovics (13.). Sárga lap: Németh (41.), Takács (65.), Bekő(79.). Jó: Mitring, Czéh, Horváth F. (a me­zőny legjobbja), ill. Szeiler, Simon, Lipcsei. VIDEOTON: Mitring — Varga. Balog, Németh — Zimmer­mann, Lőrincz, Czéh (Dubecz, 80.), Horváth L. (Bekő, 46.) — Takács, Horváth F., Tieber. FERENCVÁ­ROS: Szeiler — Simon, Telek. Kuz- nyecov, Keller — Lipcsei, Páling, Lisztes — Gregor, Cigan (Kovács, 68.), Wukovics (Nagy Zs., 18.). Elsősorban Horváth Ferenc ér­deme volt a győzelem MTK—Siófok 2-0 (1—0) Hungária körút, 1000 néző. V.: Var­ga S. Gól: Kovács Z. ( 10.), Hámori (65.). Jó: Vancsa, Komódi, Kovács Z., ill. Meksz. MTK: Piel — Turbók — Horváth, Szalai, Komódi, Sztanó — Vancsa, Zsivótzky, Hámori — Jován (Kené­sei, 59.), Kovács Z. SIÓFOKI BÁ­NYÁSZ: Bíró — Bimbó — Keszeg, Olajos, Meksz, Tóth — Varsányi, Szabadi (Kovács L, 73.), Király — Fischer, Hausner (Molnár, 58.). Az állóképességet, sőt, a jégen megállni tudás képességét is alaposan próbára tevő talajon az MTK megérdemelt győzelmet aratott. Az NB I állása o IBELANKA KFT. ese o Hazai és import italok valamint édességek nagyker áron. 1. Vác FC Samsung 15 9 5 1 34—14 23 2. Békéscsabai Előre FC 15 10 2 3 37—12 22 3. Ferencváros 14 8 3 3 26—13 19 4. Debreceni VSC 14 8 3 3 23—16 19 5. Kispest-Honvéd FC 15 7 4 4 33—19 18 6. Rába ETO FC 15 7 4 4 25—16 18 7.Csepel-Kordax 15 7 4 4 21—27 18 8. Újpesti TE 14 5 3 6 19—17 13 9. Videoton-Waltham 15 4 5 6 18—24 13 10. Siófoki Bányász 15 4 5 6 18—26 13 11. EMDSZ-Sopron LC 15 4 4 7 22—30 12 12.PMSC-Fordan 15 3 6 6 14—23 12 13. Vasas 15 4 3 8 19—23 11 14.MTK 15 2 5 8 16—32 9 15.BVSC-Dreher 14 2 5 7 12—30 9 16. Haladás VSE 15 2 3 10 14—29 7 RFKF.S MFÍIVF.I HÍR1.AP Közéleti napilap. Főszerkesztő: dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: Martin Fcldenkirchcn és dr. Tóth Miklós ügyvezető igazgatók. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; főszerkesztő: (66) 446-242; sportrovat: 451-114; telefax: (66)441-020. Kiadói telefonszámok: (66) 441-545; hirdetés: 441-311; telefax: 450-198; telex: 83-312. Terjeszti a Magyar Posta és egyéb terjesztő szervek. Előfizethető a hírlapkézbesítő postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj egy hónapra 375 forint, egy évre 4140 forint. Készül: a Kner Nyomdában, Békéscsaba. Baross u. 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068